N°. 25. 2IERHLZEESCME A'. 1831. COURANT. 7)ve eJ:~ Dingsdag BESTUREN EN JDMINISTRATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Bezien de Missive van den Heer Outvauger der Directe Belas- •jngen binnen deze Stad van den 23 Maart 1831No. 18. Gelet op Art. g3 der Wet op de Personeele Belasting van den. n6 Juuij- 1822. Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Stad en het Poort-Ambacht, dat het eerste Suppletoire Kohier der Be lasting op het Personeel voor déze Stad over dit Jaar door Zijne Excellentie den Heer Gouverneur dezer Provincie is executoir ver klaard op den 19 Maart jongstleden en ter invordering aan genoemde Ontvanger is verzonden. Zierikzec, den 26 Maart i83i. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de CR ANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De StadsSecretaris, W. J. P. KROEF. N IE UWST IJ DIN GEN. ITALIË. Romf. den 5 maart. De H. Vader beeft alle toebereidselen tot sijn vertrek doen schorsenen heeft eergisteren zelfs zijne residen tie van bet Vat:kaan naar bet Quirinaal verplaatst. Z. Heil. zeide, bij gelegenheid dat de majoor dome buiten zijn weten den reiswa gen had doen voorkomen, na de.ize'tven weggezöndeu te hebben, tot eene menigte in de pausselijkg voorkamer verzamelde lieden: Zegt aan geheel Rome, mijne lieeren dat ik hier blijf; al zou ik ook bet martelaarschap, moeten lijden ik leef en sterf binden Rome."-- - OOSTENRIJK. WessiSden i5 maart., Op de tijding van de eerste bewegingen der Oostenrijksche troepen >:eij dat zij, té Ferrara eu Novi binnen gerukt waren, verlieten' de généraal der, Opstandelingen Zucchi en door de muitelingen aangestel.dfe regering de Stad Modena,1 en verstrooiden zich in verscheidene rigtingen. De generaal Zucchi, echter, zich; van den eersten schrik hersteld hebbende, verscheeD den 7 Maart weder te Modena, met eenige lieden, welke bij te Sassuolo bijeengeraapt; had- Daar .er geene regering meer was, nam hij het opperbewind op ftioh en bevestigde de ambtenaren die zich niet zoek gemaakt hadden in hunne posten. Wijders liet' de generaal Z,ucchi overal verspreiden dat alies maar een poging vaa de modcuesisöhe troepen wasom eene reactie in bet land te bewerken; da[l de Oostenrijkers ze weldóór op de grenzen post1 te vaiten ondersteund haddendoch dat geen Oostenrijker de gren-1 zen had overschreden-noch overschrijden zoude. Onder-deze omstandigheden liet de oostenrijksché luitenant veldmaarschalk van Gepperl, die den 8 Carpi bezêt hadèlle noodige toeberéidselen' tot eenen aanyal. makeifi Nadat d'e brug over de Secohia welke de ^opstandelingen bij hunnen terugtogt in brand gestoken hadden,' hersteld was, begaven zich de ooslenrijksché en moderfesische tröe- pep in den morgen Van ideh 9' dezéirinaar Modena op marsch en rukten des mjddags zonder weerstand deze 'stad binnen. De gene-' raai Zacchi ligd dezelve des nachts met 7 n 800 man verlaten,'om Zich naar Bologna te begeven, medenemende twee kanonnen,-1000 geweren, en al het geld, dat hij bijeenrapen kon. 'I O DUITSCIILANI). Béatns den 20 Maart., De laatste berigtenwelke van de rus sische'zijde 'nopens het tooneel des oorlogs in Polenbekpnd zijn gettjaakt, bepalen zicji tot eèn officieel'verslag van den maarschalk £Kct&n, Van den" 3 maart.' De plaats in welke de veldheer des tijds zijn .hoofdkwartier-.jhad nageslagen -^vordt daarin niet opge geven dóch 'volgens vcoegerè poolscbe' berigten moet hij destijds liög in Milosria hébben bevonden. Dé maarschaljc meldt in dit ver slag, dat de onzekerheid van het ijs .den overtogt van de Weichsel tot dien tijd tóe had belet, en dat men die óprpiming van dit ijs zoude dienen af te wachten, alvorens verder te trekken. Genoemde veldheer meldt verder, dat het aantal der in den veldslag van den 25 géstrehvëlde ën gekwetste Russen eanmerkelijkpr, is, dan in den beginne werd. vermoeden op niet minder dan 8000 man moet dórden bëgrootdat echter het verlies der Polen nog veel groo- ter is uithoofde van het op eën kort bestek vereenig d vuur van liét rüsïïsch geschut en de herhaalde aanvallen der ruiterijdat ópk, sedert de geledene nederlagen,de krijgstucht bij de poolsche ai'mee aanmerkelijk is vërvalleii, en dat hare terugtogt alom door Verwoestingen i.s gekenschetst. Van 3e poolsclie zijde heeft men berlgfen ujt Warschau- van 3èn 16. De ijsgang hieljil-steeds aan. Sneeuw en regen wisselen elkander weder af, en de wegen -werden ipeer en meer onbruik baar. Aan deze orostandi^neien schrijven dé Polen liet toen dat zij geene bei'iglen ontvingen van de krijgsverrigtingen en.dus ook geene van den generaal Dwernlchi, die door den generaal Will van War den 29 Maart. schau Is afgesneden, maar gewisselijk eene schuilplaats kan vinden in de vesting Zamosk. Het geruchtdat de burgerwacht van Warschau ontwapend zoude zijnverdient bevestigingimmers men spreekt nn van eene oproeping van den gouverneur dier stad aan de burgerwachtom tot de verdediging derzelve mede te werken. Men scheen in Warschau den, franschen generaal E.xcelmans te wachtenen bad een deel van het koninklijk paviljoen voor hem in gereedheid gebragf. De generaal Chlopicki bevindt zichter genezing zijner wonden in Krakau. De generaal Skcembeck moet zijn ontslag hebben geno- men. In 't algemeen moet de verheffing van den generaal Skrynecki tot het opperbevelschap een ongunstigen indruk op de verdere pool sche generaals hebben gemaakt. Omtrent den stand der russische legers weet men niets stelligs. Volgens pruissische berigten, zoude de maarschalk Diebitsch laatst- stelijk zijn hoofdkwartier hebben gehad in Ziüchow halfweg War schau en Lublin. Bij aldien dit bevestigd mag worden, schijnt de russische armee zich weder meer uit te breidenen bekomt het gerucht dat de maarschalk bedacht zoude zijnom de Weicbs'! over te trekkenweder meerdere waarschijnlijkheid. BELG IE. Brcssei den .21 maart. Men heeft gisteren onderscheidene fran> sche militairen in uniform te Brussel gezien. Zij hadden inkwar- tierings biljetten en werden door een onder-officier begeleid. Vol gens den Vrai Patrioie hebben zij verklaarddat zij kwamen om de goede zaak te dienen. Te Namen heeft men ook zoodanige mi litairen gezien. Het geschiet met het kanon, dat men eergisteren te Brussel hoorde, kwam van Deudermonde, waar eenige stukken zijn beproefd geworden. Voor eenige dagen zijn weder verscheidene hollandsclie krijgs gevangenen uit de kazernen van st. Esprit te Bergen ontsnapt. Sommige dagbladen bewerendat de fransche partij bij eene verandering van ministerie zal winnen en langzaam toebereidselen zullen gemaakt worden om de vereeniging van Belgie met Frankrijk te bevorderen, Men zegt dat de regent So,000 pieken laat maken, om de in gezetenen van het platle land te wapenen. Uit Gend wordt gemeld;, dat de kanonneerbooten van Phili- pine en Magdalena op den Belgischen post aan den Kapitalen Dam 'geschoten hebben. Als naar gewoonte worden de Hollanders be schuldigd, de vijandelijkheden het eerst weder begonnen te hebben. - De generaal Mellinet is eergisteren door twee commissarissen van liet hooge geregtshof verhoord geworden. De hertog van Saksen fVeimar heeft, hij eene publicatie vaa den ;4 dezer, ter kennisse van. de 'ingezetenen van het groot-hertog dom Luxemburg gebragt de bepalingen volgens welke de duitsche bond.strot:[;eu tot herstel der wettige orde vau zaken kunnen geroe- pcjri .yyorden ,en dat de kosten welke alsdan hierop loöpen ko men teil laste der landen die zich in opstand bevinden. 1 Den as. De Oourrier meldt, dat de heeren van de Weijer en Gepdebicn belast zijn een nieuw ministerie zamen te stellen. Bij besluit ,van den regent, van gisteren, is het congres tegen den 29 maart bijeengeroepen. De regering, zegt de F rai Patriatelaat bet gerucht verspreiden, dat de alhier aangekomen fransfche militairen deserteurs zijn; maar niemand is zoo dwaas van, dit te gelooven. Die gewaande deserteurs zijn gewis niet anders dan hulpbenden', welke de fransche regering zendtbij gelooft dat dezelve bij troepen zullen aankomen ,en men erin afwachting dat wij formeel bij Frankrijk ingelijfd wpr- deneen nationaal leger van zal oprigten. NEDERLANDEN. JjaEDAden 26 maart. De schermutseling aan den kapitalen dam waarvan wij niede gisteren melding gemaakt hebben is eigenlijk daar uit gesproten dat.eenige vlaamsché visschers-schuiten tegen de over eenkomst aan in den Braakmaneen water, dat langs het zeeuwsch. grondgebied loeit wilden visscben .en op he sein van' dé kanonneer boot no. 3o niet wilden bijdraaijen'; waarop de kommaridsint der bootde luitenant Ferdooren, eene gewapende sloep afzond, om ben tot hunnen pligt te brengen. Deze sloep geraakte na het doel bereikt te hebben aan den grond en hieruit ontstond hoofdzakelijk; het; gevecht, willende dë onzen niet, dat de sloep in 'svijands handen zqu vallen, aangezien er zich eene nederlandsehe vlag in de zelve bevond. De schermutseling beeft eigenlijk niet aan den kapi talen dam maar tusschen Philippine eu Biervliet plaats gehad. Een onzer matrozen is zwaar gekwetst. Onder andere teekenen van den teruggang der gloriense rev0- Idtian, behoort ook de desertie, welke onder de beigiscbe troepen meer en meer veld wint. Dezer dagen is een twintigtal soldatèn uit Antwerpen naar de citadel overgeloopentevens berigtende dat een groot gedeelte'der antwerpsche bezetting voornemens was denzelfden weg fe volgen. Onder de tot nu toe tot ons overge- loopene bevinden zich vele, die tot het groothertogdom Luxemburg

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1