N°. 20. XIERIkZEESCHE Vrijdag BESTUREN EN ADMINIS TRATIEN. COURANT* den 11 Maart. R E R E N D M A KIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad ZIEBIKZEE Ibrengeo door deze ter kennis der Ingezetenen dat even als tot Jhedeu gebruikelijk was de jaarlfjksche Paarden- oIHalfvastenrnarkt binnen dezelve Stad, op Donderdag den 17 dezer, zal gehouden gorden. Gedaan ten Raadliuize dezen' 5 Maart 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd, de- crane. Ter ordonnantie van dezelven W. J. P. ItHOEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Sead ZIE RIK ZEE Gezien bet Koninklijk Besluit van den i5 Eebruarij II.Staats Had No. 5), ouder anderen de Artikelen 12 en i3 van hetzelve. Gqlet op den last verrat in het Provinciaalblad van dit jaar No. 3of Besluit en De Houders van Repe pissen gesproten uit de Leening vastge steld bij de Wet van den 22 November i83o, worden bij dezen opgeroepen en uitgen.o.odigd om dezelve voor zoo ver zij dit ver zuimd hebben alsnog onverwijld te laten viseren door den Heer Wethouder B. Boom., die daarmede is belast geworden en zonder welk visa de Recepissen geheel zonder waarde zijn. Èii opdat niemand biervan onwetend zijn zoude deze te publi- ceeren en in de Courant der Stad te plaatsen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de C R A N Evt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris \V. J- P. KROEF. 'NIEUWSTIJDINGEN I) UïTSClï L A N D. Frankfort., den 3 maart. Het fort San Leo is met zjo kanon nen in handen dér italiaansche opstandelingen gevallen.. De stad en, vesting Ancoua hebben zicli den 17 februarij aan dcu luitenant- kolonel Sercognaniaanvoerder der rebellen, bij verdrag overgege ven. De bezetting, was. 600 man, sterk. Den 19 februarij was bet te Rorno inwendig rustig; maar men bad al berigt', dat de op stand zich steeds meer en meer uitbreidde en reeds tot Perugia tylacerataSpojeta, Foligno Terni en Narni was overgeslagen. Êcfn.e poging om Sp.ol.eto. dopr derwaarts afgezondene troepen te bedwingen was mislukt. De opstandelingen hebben den kardinaal _j8e.nyemi.ti te Osimo gevangen genomen en den 22 te Rologno opge- bragt, als beschuldigd van eene tegenomwenteling te hebben willen bewerken. Reizigers, die uit Rome komen, verhalen dat de voorhoede der opstandelingen door een gewezen Franscben generaal aange voerd bij bun vertrek slechts i5 mijlen van die hoofdstad verwij derd was; dat de verslagenheid te Rome groot was; dat men er z.elfs reeds sprak van bet vertrek van den paus en bet heilige -cöllegie.- Men meldt uit Straatsburg, dat de geestelijken van helBischcn- bergen kloosterallen zijn gevlugt, daar zij voor eenen aanval van bét 'volk bevreesd waren: Den 7.5 februarij heeft bet gemeen te Dresden ,zich weder oenigzins-oproerig betoond. De militaire magt en de burgerwacht •hebben order ontvangen, om, wanneer de rust weder verstoord wordt, na eene gepaste vermaning om tot orde terug te keeren het geweld door kracht van wapenen te stuiten. Berlijn den 2 maart. Volgens zeer geloofwaardige berigten van de poolsche grenzen, van den 2:j. februarij bevond zich het hoofd kwartier van den veldmaarschalk graaf Diehitsch den 18 februarij te Minsk (4 mijlen van Warschau). De russische armee was, in -weerwil' van r den tegenstand door de opstandelingen op eenige punten geboden, van den i5 tot den 18 februarij tot bij Milosna i| ~mijT van'Warschau doorgedrongen, en bad in de onderschei dene gevechten ongeveer een verlies van 750 man aan gekwetsten en'gesneuvelden gehad; de insurgenten hadden een kanon en eenige honderden gevangenen verloren, en hun verlies aan. gesneuvelden en gekwetsten was aanmerkelijk, grooter dan dat der Russen. Te Kaluszijn, StanisLnwow. en inzonderheid te Minsk waren, den Russen aanzienlijke magazijnen in banden gevallen. De Staats-Courant wederspreekt het berigt van eénige franscbe 'dagbladen, dat in Pruisseri geheime jezniten-gestichten zouden bestaan. GROOT-RRÏTTANNÏEN, Londen den 2 maart. In de laatste dagen zijn de kabinetsraden en de bijeenkomsten, van Zr. Ms. ministers met de buiteuiandsche ge zanten ..zeer menigvuldig gejfyeest, A'°. 1831. De toestand van Ierland is nog weinig geruststellender op- togten en zamenscholingen van landlieden brandstichtingensluip' moord, huisbraak, gewelddadigheden van allerlei aard, gaan daar te lande vooral in de zuidelijke gewesten steeds derzelver gang. - De Times, over de laatste onlusten te Parijs sprekende, zegt, dat deze ongeregeldheden welke eene slechte gedachte van de gods dienstigheid der bevolking van die hoofdstad inboezemen e'e'ne goede zijde hebben; dat, namelijk, de Belgen het bijgeloovigste volk der wereld," daardoor van het denkbeeld, om met Frankrijk vereen igd te worden, wel eenigzins zullen afgebragt zijn. Over bet geheel is de toon onzer dagbladen ten aanzien der Belgen, zeer veranderd, en wedijveren zij er thans 111, om dezelve als een woelziek onrustig en verachtelijk volk af te schideren. De beschuldigingen die de belgische bladen gelijk zij vroeger het wet tig bestuur aanvielen thans tegen de mogendheden inbrengen wor den bier .met bespotting en minachting aangezien. Bij gelegenheid vau een artikel ven den beruchten courriermaakt de Titnes zijne lezers opmerkzaam: »op de handelingen en bedoelingen van liet ongerijmdste van alle gouvernementen en op de buitënsporigste van alle persvrijheid bet provisioneel gouvernement en de poli- tieke drukpers van Befgie." De tolk der bovendrijvende partij zegt de Times, de courrier des Pays-Bas, beeft thans de verme telheid en dwaasheid, om oorlog te willen met de grootste mogend heden namelijk; of, betgeen betzelfde is, tot tegenstand tegea derzelver beslissing aan te zetten. De Belgen zijn laag genoeg om, op den afkeer der mogendheden tegen den oorlog steunende, aan den eenen kant te eiscben van alle verpligtingen welke de wel willende bemiddeling der verbonden mogendheden bun beeft willen verzekerenten einde de onafhankelijkheid van Belgie te vestigen en deszeifs ondergang te verhoeden." BELGIE. Brussel, den 3 maart. De franscbe commissaris van liet Lori- densclie congres, de heer Bresson, beeft zijne opwachting bij den regent gemaakt; maar lord Ponsornbij tot dus verre nog niet. -De Courrier, die voor twee dagen schikkingen met Holland aanried, predikt thans oorlog. Hij volgt daarin de franscbe revo- lutionnaire dagbladen na en spreekt ook even als deze van een verboud der volkenora de troonen die de vrijheid hinderen, overal omver te werpen. Het korps van den generaal Mellinet is óp eehëil driehoek zamee getrokken en bezet Maseijk Peer en Asch. Het leger van den her tog ban Saxen IVeimar is slechts drie uren van Bree veiwijderd. De regen! beeft bepaald, dat de vorm der executorien aldus zijn zal In naam van bet belgische volk, Wij baron Sur let de Chokier Doen te weten (Folgt de tekst.) Lasten en bevelen aan alle deurwaarders enz. NEDERLANDEN. Breda, den 8 maart. Berigten van Eindhoven melden, dat on der bet 2de bataillon der 12de afdeeling eenige uassausche solda ten het plan beraamd hadden om tol den vijand over te loopen. Zij waren, naar men zegt, daartoe aangespoord geworden door een' Franschman die hierin bet land zijn beslaan en daarenboven nog een jaavÜjksch pensioen vau Onzen koning heeft. Een Zwit ser, mede er toe aangezet, bleef getrouw aan zijnen pligt en open baarde bet verraad aan zijnen kapitein. Door den kolonel werden daarop de nöodige maatregelen genomen en' bet hoofd des kom- plots. nevens de meest schuldigen gevat. Ecu dertigtal Nassauers omtrent waren er in betrokken. s'Gravenhage 5 maart. Men verneemt, dat'bij'deu boekdrukker de Swart thans ter perse is: het antwoord van dén getieraal-majoor grave van Bijlaiulb aan de heerén luitenant kolonels Aut!ring en Evers wegens hunne aanmei'kingen op zijn verhaal van hei' oproer ie Brussel enz. Dit stukje zal., eerstdaags, alhier te bekomen zijn bij den boekbandelaar. Fervloet. In de fransche zeehaven Havre de Grace-is door de zorg vau den heei* Peelersnederlandsch consul aldaar, eene inschrijving geopend ten.voordeel,e;der achtergeblevene betrekkingen van de zee lieden omgekomen bij bet in de lucht'springen van de kanonneer boot no. 2: De door den lieer Peetersy daarvoor bijeeogebragtö som bedraagt zes honderd en twintig nederlandscbe guldenswaar toe al de vreemde consuls te Havre en een""aantal kooplieden heb-? ben bij gebragt. Ook merkt men ouder de inleekenaren den eng^.p schen schout-bij-nacht llooynian op. -Er komen nog gedurig gifteu van allerlei aard bij dé onder scheidene departementen in. Onder dezelve mérkt meif 0p eene hoeveelheid kruid," van den lieer L. J. Ehthóvcrluit 'ft Gravenhage en 10,000 kogels .van een jong Nederlander le Rotterdam. Met de Ilerv. gemeente te Venlo is het treiirig gesteld. Meer dan een derde der zelve benevens den Iceraar JII. Brouwer zijn genoodzaakt geweest de stad te verlaten, uit vrceze voor mis- handelingen. Den derden zondag na de inneming der stad, op deu, 11 november, zijn de belgische .troepen, door de stedelingen

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1