V ZIERÏRZEESCHE COUR A W T. M*. 2. Vrijdag BESTUREN EN A DM INfS TRA TIEN. N IE UWS TIJ DIN GEN. den 7 Januarij. r A\ 1831. De QOUVERNEUR van de Provincie Zeeland; verwittigt de be langhebbenden dat degenen, Welke door tusscbenkomst van de Ileeren Districts-Commissarissen Plaatselijke Besturen en de Bure aux van, bet Provinciaal Gouvernementaandeden in de BrusSelsche Loterij., van voorwerpen op de Tentoonstelling aldaar ingezonden hebben genomen de prijs daarvan legen verwisseling der aandee- len kunnen terugbekomen in de Bureaux van bet Provinciaal Gou vernement, dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, des voor- demiddags van n tot 12 uren. Middelburg, den 5 Januarij j83i. VAN VKEDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS de Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland; Gezien hebbende het besluit van Zijne Majesteit, in dato ig De cember jl. N°. 89, bij hetwelk Hoogstdezelve den Heer M. C. de Crane j- bij voortduring benoemd tot Burgemeester dezer Stad. Brengen on last van den Heer Gouverneur deze benoeming ter kennis van de Ingezetenen, vertrouwende datbun bet blijk van 's Kouiugs vertrouwen in de continuatie van dien Heer aan den dag gelegt, aangenaam zijn zal, en dat een ieder volgaarne dien Amb tenaar in zijne voornoemde boedanigheid zal erkennen en eerbie digen. Zierikzee, den 5 Januarij 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd K. W. dis JONGE, Weihouder. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie, Zeeland,, Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgczefenendat bij Huu Edele Achtbare op heden is ontvangen bet door Zijne Excel lentie den Heer .Gouverneur -dezer Provincie --executoir verklaarde Kohier der Grondbelasting dezer Stad, over het dienstjaar 1831 en dat hetzelve Kohier dadelijk na de afkondiging aan den Héét O. ïtvaugcr der Directe Belastingen ten fine van perceptie zal wor den toegezonden. Eu opdat niemand 'niervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden, zal deze afgekondigd, mitsgaders in de Courant dezer Stad geplaatst worden. Zierikzee, deu 5 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeekind. Ontvangen hebbende eene Extract-resolutie1, van Hon Ed. Gr. Achtb. de Gedeputeerde Staten, van den 24 December jl., No. 6, houdende dat hij Koninklijk Besluit van den 12 dezer maand N°. 5, de Besturen in deze Provincie geautoriseerd worden om over i83i met de heffing der Plaatselijke Belastingen, ter voorziening in derzelver behoeften voort te gaan op denzelfdea voet en wijze, zoo als die in i83o zijn ingevorderd geworden. Brengen deze bepaling ter kennis van de Ingezetenenopdat zij \an dezelve niét onkundig zijn zouden. Ten welken einde deze zal worden afgekondigd en ia de Stad- Courant geplaatst. .Zierikzee, den 6 Januarij t83i. Burgemeester en Wethouders voornoemd de CRANE. Ter ordonnantie van dezelven u De Stads-Secretaris, W. J. P. KROEF. DU ITS CHL AN D. Beblitn, den So december. Zijne Majesteit de keizer van Rus land heeft als koning van Polen de volgende proclamatie doen uit vaardigen PelenDe hatelijke aanslag, waarvan uwe hoofdstad getuige geweest is heeft de rust van uw land verstoord. Met billijk mis noegen heb ik die», vernonlcil en ik gevoel daarover een diep leed wezen. «Mannen die den poolschen na cm onteeren hebben zameuge- spannen tegen het leven van den broeder uw» monarchs hebben een gedeelte van tlw leger verleid om zijnen eed te vergeten en de volksmenigte omtrent de dierbaarste belangen van uw vaderland bedrogen. "Nog is bet tijd bet gebeurde uit te wisscben nog is het tijd onberekenbare rampert te voorkomen. Ik zal hen, die de dwaling van een oogenblik afzweren, niet gelijk stellen met degenen, welke in hunne misdaad zullen volharden. Polen, luisterd naar den raad van eenen vader gehoorzaamt de bevelen van uwen koning. »Daar wij u op eene stellige wijze willen bekend maken met onze bedoelingen zoo bevelen wij 1. Alle degene onzer russiscbe onderdanen, welke men als gevangenen terug houdt, moeten terstond in vrijheid gesteld worden. 1. De raad van hestnur moet zijne ambtsverrigtingen weder aanvaarden in zijne oorspronkelijke zamenstelliug en met bet ge zag hetwelk bij ons decreet van den 3i junij (i2 augustus) 1826 daaraan is opgedragen. 3. Alle burgerlijke beambten der hoofdstad en de wojewodschap- pen moeten de decreten, welke in onzen naam door den alzoo in- gestelden raad van bestuur uitgevaardigd worden stiptelijk gehoor zamen en geene onwetiiglijk opgerigte magt erkennen. 4. Na ontvangst der tegenwoordige zijn alle chefs vati korpsen onzer koninklijke poolsche armee gehouden hnnne troepen te ver. zamelen, en onverwijld naar Plock te marcheren welke plaats wij lot vereenigingspunt voor onze kouinkiijke armee bestemd hebben. 5. De chefs der korpsen zijn gehouden ons onverwijld berigt in te zenden omtrent den toestand hunner troepen. 6. Alle wapening, geschied ten gevolge der onlusten van War schau, die vreemd is aan deu staat van ons leger, wordt hierbij ontbonden. Dien ten gevolge wqi-den de plaatselijke besturen gelast te zor gen dat zij welke onwettiglijk de wapenen Opgevat hebben, die zullen nederlpggen en dat die wapenen aan de veteranen en gen darmes der plaats ter bewaring worden overgegeven. Soldaten van het poolsche leger. Ten allen tijde was uw spreuk: Eer en irocw. Ons dapper regiment garde jagers te paard beeft een eeuwig gedenkwaardig bewijs daarvan gegeven. Soldaten, volgt dat voorbeeld. Voldoet aan de verwachting van uwen souverein, die Uwen eed ontvangen beeft. Polen, deze proclamatie zal denge nen, die mij getrouw gebleven zijn, zeggen, dat ik op uwe gehecht heid weet te.rekenen, gelijk ik mij op uwen moed veriro.uwe. Degene onder u die een oogenblik gedwaald hebben zullen hierdoor vernemen, dat ik hen niet versloote, wanneer zij zich baasten tot bunnen pligt terug te keeren. «Doch nimmer kunnen de woorden van uwen koning, aan men- scben zonder tronw en zonder eer gerigt zijn die legen de rust hunner natie zamenzweven. Gelooidet gijtoen gij de wapenen opnaamt11 te mogen vleijen lot loon van uwe misdaad, bewil ligingen te ontvangen zoo is uwe hoop ijdel. Gij hebt uw vader land verraden. Het ongelukdat gij het berokkend zal over u komen. "Gegeven te Petersburg, 17 december i83o. N i c o l a a s".. G R O O T - B RI T T A N NIE N. Londen, den 28 december. Zondag en maandag hebben de ge zanten der groole mogendheden eene lange conferentie op bet mi- nisterie van buitenlandsche zaken gehouden. De Courrier behelst over de handelingen der gezanten en ministersin zijn nommer1 van den 25, een artikel hetwelk door dat blad nit het (gewoon lijk zeer goed onderrigte) Court-Journal overgenomen is, en dat al dus luidt: "Tot dus verre is nog niet het minste oflicieele uitgelekt nopens den uitslag der conferentien van de gezanten der groole mogendhe den, met betrekking tot het belgisclie vraagpunt. Al hetgeen des wege in de Times en in de Morning Chronicle (zie ons vorig nom mer) is gemeld, is geheel zonder vol magt van ons gouvernement geschied doch zalhs wijkt niet veel van dc wezenlijke daadzaak af, ten aanzien van de erkenning der onafhankelijkheid van Belgieop voorwaarde dat hetzelve eene monarchij zal uitmaken. Gedureude de Conferentien hééft de russiscbe gezant vele pogingen aangewend om eene geheel voor bet buis van Nassau voordeelige regeling dezer zaak te bewerken en eenmaal is er bij den koning van Hol land sterk op aangedrongen eene wijs van schikking aan te nemen die geheel van die, welke door den beer Cariwright was voorge steld, verschilde. Verder was er eenige verdenking ontstaan, dat bet franscbe gouvernementdoor middel van deszelfs vertegenwoor diger den heer Bressonmet het provisionele bestuur te Brussel gehandeld bad, zonder de zamenwerking van den heer Carlwright, doch zulks is niet waar bevondenen de beste verstandhouding omtrent deze zaak is tusscben lord Pahnerslon en den franschen minister van buitenlandsche zaken bewaard gebleven. Het denk beeld om den kroon van Belgie aan prins Leopold van Saksen Co- burg op te dragenonder voorwaarde, dat bij eene dochter vaq

Zierikzeesche Courant | 1831 | | pagina 1