Kerf-vers. Precies goed van Dat makkelijk rollen. vochtigheid. Vandaar die .Vandaar dat je Samsori zachte smaak.Die pittige geur, niet alléén maar rookt omdat Die soepele lange draad. zo voordelig is... 1,50 Moet u zich bekocht voelen als u geld hebt geleend? U bent hartelijk welkom (ookop vrijdagavond van 6.30 tot 8.00 uur). Breda, Wilhelminastraat 27, (01600) 48757-Bergen op Zoom, Kastanjelaan 76, (01640) 33454, Geld lenen is een eerlijke zaak bij de Finafa Bank» Finata Bank, als er geld voor moet zijn. Morgen moetenwewijzerzijn. Nee, nee en nog eens nee. Woensdag 21 juni 1972 Samson shag is kerf-vers'daarom smaakt-ie zo zacht 27.0 Zo simpel is dat. U kunt in principe elk bedrag lenen, van 1.000 tot 10.000 gulden. En we vragen geen onderpand. U gebruikt het geld, zoals het u. goeddunkt. Aflossen kunt u in 6 tot 24 maandtermijnen. (Langere looptijden ook mogelijk.) De rente mag u aftrekken voor de belasting. En mocht u tijdens de lening komen te overlijden, dan wordt hét resterende bedrag zonder meer kwijtgescholden. Weet u wat? Loop gewoon eens binnen bij de Finata Bank. Of schrijft u 'ns. Belt u 'ns. Om inlichtingen te krijgen. En om - op een eerlijke basis-wat geld te lenen. leerden zich goed uit te drukken. En als die kinderen veertien, vijftien jaar zijn, dan willen ze zo snel mogelijk van school af verdienen. En hun ouders, u misschien, vinden dat best zo. Daarom komen één van de tien studenten uit de gezinnen met de lagere inkomens en twee op de tien middelbare scholieren daar vandaan. Het is niet alleen onnodig, het is rampzalig. In de nabije toekomst, nog in deze eeuw, zullen de meeste eenvoudige werkzaamheden door machines worden verricht Machines zijn daarvoor beter en goedkoper dan mensen In diezelfde toekomst hebben we veel meer ontwikkelde mensen nodig dan nu. Mensen, die hun tijd en omgeving begrijpen. Mensen, die hebben geleerd te denken en him werk te organiseren Daarom moet ons onderwijs worden /emieuwd, daarom moet er ook goed •n voor iedereen toegankelijk kleuter- nderwijs komen. Daarom moeten ouders hun kinderen- aten doorleren. Want geld lenen bij de Finata Bank is een eerlijke zaak. Waarbij u van tevoren precies weet waar u aan toe bent. En waarbij u tot op de cent kunt uitrekenen wat het u gaat kosten. De Finata Bank werd niet voor niets de grootste op het gebied van privéleningen in Nederland. Met meer dan 35 kantoren. En tot nu toe al meer dan 225.000 tevreden klanten, die op een eerlijke basis geld hebben geleend. Rekent u maar mee. Als u bijvoorbeeld f 3.000,-leent en u lost af in 24 maanden, dan betaalt u f 148,89 per maand. Of totaal: f 3.573,36. Aan rente en bijkomende kosten betaalt n dus f 573,36. Dat is precies f 23,89 per maand. Meer niet. Wij rekenen géén informatiekosten. Géén aanvraagkosten. Géén kosten zus of kosten zo. 320 D Als u nou eens even wachtte met.de aankopen voor uzelf, die eigenlijk niet meteen nodig zijn. Als u nou eens wat leesboeken voor hem kocht (goeie boekhandels weten wat goeie kleuterboekjes zijn) en er samen met hem in zou lezen. Als u dan eens een paar leuke spelletjes voor hem kocht, wat puzzle- en een bouwdoos misschien en u zou eens samen met hem gaan spelen. Als u nou eens wat kleurpotloden en een balpen, wat tekenpotloden en papier voor hem had en hem fijn liet knoeien. Als u dat zou doen, dan maakte u al een flink stuk van zijn loopbaan. Elk jaar gaan er duizenden kindertjes in Nederland naar school, die zich in hun eerste levensjaren onvoldoende konden ontwikkelen e daarom slechte leerlingen worden, die snel de pest aan school krijgen. Die kindertjes beginnen namelijk m een grote achterstand. Ze kennen minder woorden dan andere kindere ze zijn minder knap op school. Alleei omdat ze in hun kleuterjaren nooit ie met woorden te maken hadden, nooit met begrippen leerden spelen, nooit

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 6