Uit de Provincie Lezers NOVITA Binnenlands nieuws „EOS' '-senioren (Terneuzen) liepenlbest in AGENDA Handschoenen TERNEUZEN BIERVLIET. HULST. SLUISKIL ZUIDDORPE. BEVRIJDINGS- KAARTEN WORDEN GERETOURNEERD 8e St. ;oristccht JA IH die schrijven Elke dag heeft zijn geheim Vergadering' gemeenteraad In de a.s. donderdag te houden openbare vergadering van de ge meenteraad komen o.m. de vol gende punten in behandeling: Voorstel van B. en W. tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. J. Platteeuw als hoofd van school B, per 1 november I960, onder dankbetuiging voor de in die betrekking gedurende 30 jaren bewezen diensten. Voorstel van B. en W. a. tot benoeming van een ge meente-ontvanger per 1 juli 1960. De aanbeveling luidt: 1. H. W. Blok, adjunct commies A, kan toor gemeente-ontvanger; 2. J. Jansen, adjunct commies A, ter gemeente-secretarie. t>. tol benoeming van een lid in de commissie van toezicht op het M. O. wegens periodieke aftre ding van de heer A. C. S, van Breda Vriesman. Voorstel van B. en W. tot wij ziging instructie gemeente-ont vanger. Voorstel B. en W. tot het tref fen van salarismaatregelen voor het gemeente-personeel. Voorstel B. en W. tot aankoop: van percelen in de Dekkerstraat en de De Doelderstraat, van het perceel Schoolplein 1 en gronden te Sluiskil. Voorstel B en W. tot het vast stellen a.i van het uitbreidings plan in onderdelen „Van Steen bergenlaan—Oesterputten"; b.) van het exploitatieplan „Ooste lijk Bolwerkvan Steenbergen laanOesterputten". Voorstel B. en W. tot het ver lenen van een tegemoetkoming in de kosten van het Godsdienst onderwijs ten behoeve van de openbare scholen. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijzondere sub sidie in de kosten van de bouw en exploitatie van de openbare leeszaal en -bibliotheek. Voorstel van B. en W. tot het benoemen van een commissie van onderzoek gemeenterekening c.a dienstjaar 1958. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de begroting der ge meente dienst 1960. Verkeersongeval. Zaterdagavond ±11 uur had in de Nieuwstraat een aanrijding plaats tussen een in de richting Korte Kerkstraat rijdende auto, bestuurd door de heer M. de F. uit Terneuzen, en een uit tegen overgestelde richting rijdende bromfiets, bereden door de heer T. E. de K. uit Sluiskil. Laatstgenoemde, die de auto te laat bemerkte, kwam hierbij in botsing met de auto, waarvan het linkerkoplicht vernield en spatbord ingedeukt werd en ver der over de gehele linkerzijde licht werd beschadigd. De heer De K., die door de schok kwam te vallen, werd aan beide handen verwond Nadat dokter J. J. J. v. d. Griek de lieer De K. eerste hulp had verleend, kon deze huiswaarts keren. De bromfiets was echter zó zwaar beschadigd, dat deze niet meer berijdbaar was. Kerkelijk orgelspel. Voor het getuigschrift „Ker kwijk Orgelspel"-slaagde op het Nicolai-orgel onze stadgenote mej. S. Riemens. Lezing ontwikkeling Zeeuws- Vlaanderen. Op een bijeenkomst welke za terdagmiddag in de bovenzaal van café „La Belle Vue" werd gehouden, heeft de heer M. van Poelje een inleiding gehouden over de toekomstige ontwikke ling van Zeeland, in het bijzon der van Zeeuws-V Laanderen. Tijdens deze inleiding, welke de heer Van Poelje hield voor 't kader der bij het N. V. V. aange sloten organisaties in Zeeuws- Vlaanderen, verklaarde deze, wat deze ontwikkeling betreft opti mistisch te zijn. In Zeeuws-Vlaanderen heeft men te kampen met een ver- trekoverschot der bevolking enerzijds en een in vergelijking met het landelijk gemiddelde procentueel hoog werkloosheids cijfer. Uitgaande van de stelling: ge lijke kansen voor iedereen, moet worden onderzocht welke deze kansen in ons gewest zijn en benut kunnen worden. Spieker zeide ervan overtuigd te zijn. dat Zeeland ook voor de nationale economie in de toe komst iets te bieden heeft. Mo gelijkheden zag hij voor de ves tig? ng van aan het zeeverkeer gebonden industrieën, omvatten de aardolie, ertsen en kolen, langs de boorden van de Wester- sehelde. Het Sloeplan schept de mogelijkheid voor het tot stand komen van havenindustriegebie den. voor vestiging hiervan zijn reeds gegadigden. Dit plan noemde de heer Van Poelje van natnionaal economisch belang, waard om in voortvarend tem po ten uitvoer te worden ge bracht. Wat de kanaalplannen betreft, noemde spr. de gezamenlijke structuurschets van de samen werkende gemeenten van groot belang Tot bevordering der werkgelegenheid moeten nieuwe industrieën worden gevestigd of bestaande uitgebreid. Aan het welzijn der bevolking kan door recreatie zeker ook een ruime bijdrage worden geleverd. Voor Zeeuws-Vlaanderen moet in dit verband aandacht worden be steed aan de zeekust van West Zeeuws-Vlaanderen en aan de Braakman. Als plaatsen, die, evenals die in de kanaalzone, voor regionale ontwikkeling door industriesprei ding in aanmerking kunnen ko men, moeten Goes, Breskens en Hulst worden gezien. De slechte verkeersverbindin gen zijn mede oorzaak van het achterblijven der economische expansie in Zeeland. De toe stand van het wegennet in Zeeuws-Vlaanderen behoorde in 1945 tot de slechtste van ons land. De laatste 15 jaar zijn door de provincie miljoenen aan ver betering van dit wegennet be steed. Een vaste oeververbinding met Zeeuws-Vlaanderen blijft 'n Zeeuwse wens. Van de concentratie van Zeeuwse werknemers in de randstad-Holland, het pendelen, zeide de spreker hierin zowel voor het gezinsleven, als het so ciaal vlak betreffende, gevaren te zien. De heer Van Poelje had voor deze boeiende inleiding een zeer aandachtig gehoor, na afloop waarvan vele vragen werden ge steld. De heer C. Hoek, onder wiens presidium de vergadering stond, dankte na afloop uit naam der aanwezigen de inleider voor het behandelen van dit belangwek kende onderwerp. Groene Kruis-zuster in dienst. Na een vacature, die ruim 9 maanden duurde, heeft de afde ling Biervliet van het Groene Kruis weer een wijkzuster. Dezer dagen trad mej. C. Snel uit Heer- lerheide in dienst. •Jeugdactie „Doe Open". In de gymnastiekzaal van de openbare lagere school werd een filmavond georganiseerd door de Biervlietse Jeugdgemeenschap. Bert Dekker opende deze bij eenkomst en verwelkomde een groot aantal aanwezigen, w.o. burgemeester A. P. Kostense, ds. W. S. Evenhuis en pastoor E. Burm. De gehele opbrengst van deze filmavond kwam ten goede van de „Doe Open"-actie. Feestavond v.v. „Biervliet" Zaterdagavond werd op fees telijke wijze het feit herdacht, dat het eerste elftal van de voet balvereniging „Biervliet" in de Vierde Klasse H. het kampioen schap wist te behalen. De voorzitter der vereniging, de heer G. Bracke, heette in café „Het Oude Raedthuys" een groot gezelschap welkom" Namens het bestuur sprak hij er zijn voldoening over uit, dat „Biervliet" kampioen is gevfor- den en spoorde de spelers aan om bij de promotie-wedstrijden hun beste beentje voor te zetten. Nadat men gezamenlijk een koffiemaaltijd had genuttigd, kwam Biervliets Kon. Harmonie het kampioens-elftal een klin kende serenade brengen, waar voor van de zijde der bevolking veel belangstelling was. Tot in de kleine uurtjes werd het feest voortgezet. Geslaagd. Aan het Instituut voor Kan tooropleiding, onder leiding van de heer J. A. Biesbroeck, slaag den voor het diploma machine- schrijven; M. Koster, Axel; G. A. M. L. v. Damme, Clinge; J. R. E. de Puysseleyr, Nieuw-Namen; L. A. M. C. v. Walle, Nieuw- Namen; R. S. B. C. Boone, Hulst; C. P. Rombaut, Hulst; M. J. E. H. van Leuven, St. Jansteen; J. C. P. Pilaet, Clinge én M. J. P. Jan sen, Koewacht. Voor het diploma stenografie slaagde A. M. de Smit. Sluiskil. Eerw. zuster I'etro te Lourdes overleden Voor de derde maal in zeer korte spanne tijds is het St Eli sabeth ziekenhuis in rouw ge dompeld om het verlies van een eminente medewerkster, de eerw. zuster Petro, hoofdassistente van de oogheelkundige afdeling. Na het vrij onverwachts ver scheiden van haar mede-zuster Maria-Adriènne en het lid van de medische staf dr J. A. F. Schut werd vrijdagavond vanuit het moederhuis in Veldhoven te Sluiskil het droeve bericht ont vangen dat te Lourdes, het bede vaartoord in Frankrijk, zuster Petro was overleden. Lijdende aan een ernstige ziek te, die op dat moment niet zorg wekkend genoemd kon worden, zag de overledene op tweede Paasdag een wens in vervulling gaan en vertrok vanuit Sluiskil via Eindhoven per bedevaart- trein naar Frankrijk. Morgen is de dag waarop men in de Kerk straat hoopte haar weer te zien. De overledene, in de wereld mej. J. C. de Vos, werd 13 janua ri 1910 te Lage Zwaluwe gebo ren, deed in februari 1932 haar kloosterintrede bij de congrega tie van de eerw zusters Aller heiligst Hart van Jezus. Van 1935 tot 1939 vertoefde zij te Sluiskil, waar zij haar eerste op leiding genoot. In het St Igna- tiusziekenhuis te Breda werd de ziekenhuisopleiding voltooid en zij behaalde daar tevens 't diplo ma wijkverpleegster. Na de standplaatsen Moerdijk en Kloos terburen kwam zij in het bevrij dingsjaar wederom naar Sluiskil, waar zij sindsdien onafgebroken verbleef. Zij, die haar van nabij hebben gekend en dat zijn er velen hebben kunnen ervaren met welk een onbaatzuchtige liefde en een grenzenloze bescheidenheid zij haar levenstaak vervulde. De slopende ziekte waaraan zij zelf leed vermocht niets aan haar ac tiviteiten af te doen. Het is nog geen vier weken geleden dat zij levenstaak en dan nog slechts na drang, beëindigde. Werkte zij hoofdzakelijk als hoofdassistente op de oogheel kundige afdeling, ook tij de keel-, neus- en oorarts-specialist was zij een graag geziene medewerkster. Door de medici van het zieken huis werd zij de ziel van de in richting genoemd en men be schouwt dit verlies als iets dat zich moeilijk zal laten overbrug gen. Want buiten haar genees kundige taak heeft zij in de in richting op organisatorisch ter rein bijzonder goede activiteiten ontplooid. Toen het ziekenhuis in augustus 1948 een zelfstandig lichaam werd, benoemde men zuster Petio tot lid van 't stich tingsbestuur. Op deze wijze kon zij de snelle groei en bloei van zeer nabij be leven en werd door haar iedere gelegenheid aangegrepen om 'voor alle patiënten gezonde ont spanning te scheppen Maar het bleef hierbij niet enkel, ook op cultureel terrein heeft de over ledene zich voor het algemeen weizijn verdienstelijk weten te maken. Met veel animo vei zorgde zij o.m. de radio huisdienst, Kerst en St Nicolaasomlijstingen en de algehele regie bij installaties, openingen en heropeningen van nieuwe afdelingen. De Sluiskilse bejaarden zullen zich nog herinneren hoe voor hen de reportage werd gedraaid van de jaarlijkse dagtrip in 1958. Dat zij de fototechniek grondig beheerste, bleek wel uit de fil mische opnamën. Binnen zeer afzienbare tijd zal aan de Dr Ramselaarlaan het verpleegstershuis officieel in ge bruik worden genomen. De ver werkelijking van een ideaal, waarop ook zij, als lid van het stichtingsbestuur, haar stempel heeft weten te drukken. Voor al deze aspecten van haar levens taak heeft zij bij voorkeur in de avonduren tot diep in de nacht gezwoegd, zichzelf volkomen wegcijferend. Woensdag a.s. om negen uur zal in de kapel de plechtige uit vaart plaats vinden, waarna ter aardebestelling op het klooster kerkhof. Botersmokkel Vrijdagavond hebben ambtena ren van de invoerrechten: en ac cijnzen van de post Zuiddorpe midden in de gemeente een per sonenauto met 625 kg roomboter in beslag genomen. De smokkelauto werd tot stop pen gedwongen omdat de douane gebruik maakte van messenver- sperringen. De chauffeur zag kans te ontkomen. Auto en bo ter, welke bestemd was om naar België te worden gesmokkeld, vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 3000 gulden, Koningin Juliana heeft erin toe gestemd, dat alle bevrijdings- kaarten die zij op paleis Soest- dijk ontvangt, na de vijfde mei aan de afzenders zullen wor den teruggezonden. De kaar ten zullen worden voorzien van een kort persoonlijk dank woord van H. M. de Koningin. De bevrijdingskaarten hebben, zoals bekend is, een tweeledig doel; Koningin Juliana op 5 mei massaal deelgenoot maken van onze vreugde over de be vrijding en tegelijkertijd: hulp aan de vluchtelingen. De totale opbrengst van de kaarten en van de frankeerwaarde zal de Koningin overdragen aan het Nederlands comité „Vluchte- lingenjaar". Wie zijn kaart reeds heeft verstuurd zonder naam en adres, kan zich alleen verzekeren van terugzending door nog een kaart in te stu ren, en dan volledig ingevuld. MAANDAG 25 APRIL. TERNEUZEN: Hotel Rotter dam, 7.30 uur: Algem. leden vergadering Ver. Ziekenhuis:- verpleging in Zeeuwsch- Vlaanderen. Luxor-Theater, 8 uur: „Dë liefdesnachten van Lucretiia Borgia". HOEK: Gemeentehuis, 2 uur: Aanbesteding van een toilet- gebouiv en gebouwen t.b:h.v. een zwembad in het recrea- tiegebied Braakmanpolder. AXEL: Het Centrum, 8' uur „Rit' in de nacht". DINSDAG 26 AFRIt. TERNEUZEN: Luxor-Thea ter. 8 uur: „Romaic T'. (Adv.) Zo'n collectie ziet U alleen bij DE TARIEVEN DER WATER LEIDING MAATSCHAPPIJ „ZEEUWSCH.VLAANDEREN" Enige tijd geleden heeft de heer Dikötter in een persconferentie, volgens de verslagen in de dag bladen, verklaard, dat een tarief voor industrieel waterverbruik van 30 cent per m"> vrijwel alge meen gebruikelijk is. Ik heb naar de diverse water leiding-tarieven een onderzoek ingesteld en geef hieronder een overzicht van deze diverse tarie ven. In Friesland wordt voor een contract voor minimum afname van 1000 m3/jaar een vastrecht gevraagd van 310,terwijl het oververbruik voor 0,31/m3 wordt berekend. Bij een contract van 10.000 m3/jaar bedraagt het vastrecht 2200,en de prijs voor het oververbruik /0,22/m3. Bij een contract van 25.000 m3/ jaar is een vastrecht van 5000 verschuldigd en voor het over verbruik 0,20/m3. In de provincie Noord-Holland bedraagt het waterleidingtarief voor grootverbruikers met meer dan 1000 ms/jaar, oververbruik /0,30/m3. Een verlaging van dit tarief bij een belangrijk hoger verbruik, kent men in Noord- Holland niet. In Noord-West Brabant ziet het industriële tarief er als volgt uit: Prijs Afname Vast- voor over- mVjaar recht verbr./nri 1.000 290,— ƒ0,28 5.000 „1.000,— „0,20 8.000 1.440,— „0,18 12.000 2.040,— „0,17 25.000 3.750,— 0,15 Prijs Voor de provincie Utrecht wordt het onderstaande tarief voor in dustriële doeleinden berekend: Afname Vast- voorover- m-'.jaar recht verbr./ni" 550 121,— ƒ0,22 1.460 292,— 0,20 10.950 1.971,— 0,18 18.250 2.737,50 0,15 36.500 „4.745,— „0,13 In de gemeente Hilversum wordt bij een verbruik van- meer dan 300mS/jaar 0,13/m-: berekend. In de gemeente- Baarn voor een verbruik boven- 600 mS/jaar 0,14/m3 en in de- gemeente Tiel voor een verbruik boven 1000 m3/jaar ƒ0,16/®; Aangezien het algemeen be kend is, dat in de randstad Hol land de laagste tarieven betaald worden, blijkt, uit de vergelijking van het industrieel tarief voor Zeeuws-Vlaanderen van ongeveer 30 cent met de hierboven aange haalde tarieven buiten de rand stad, dar vrijwel overal de tarie-- ven lager liggen dan hier en dat alleen het tarief voor de kop van- Noord-Holtand op het zelfde ni veau- ligt. Ir C. A. L. HORSTMANN Sas van Gent, 22 april 1960i E.O.S.-II (kaboulergro >p) uit Terneuzen. Ieder jaar opnieuw is de Sint Joriswandeltocht te Terneuzen een hartverwarmende gebeurte nis, niet alleen voor de honder den deelnemers uit alie deien van Zeeland en uit België, maar ook voor de volwassaren aie daar oog voor willen hebben. Het laatste uur van voorbei eidin. gen op de Markt en in hotel „Centraal" geeft altijd vee] be wegelijkheid te zien. De Kapitein Van der Deckengroep en de Doormangroep van de Neder landse Padvinders te Terneuzen hebben dat was duidelijk te zien uit iedere voorgaande St Joriswandeltocht een les ge leerd. Daarom ging, het deze keer wel extra gesmeerd. Ook de be rekeningen achteraf waren vlug voor elkaar. En hoewel het jeugdcabaret „De Hoepel" in de grote Z.V.T.M.-garage de wacht tijd op een aangename manier verkortte, moesten de 525 deel nemers nog niet eens zo heel lang wachten. I.oopweer M'et het weer staan de organi serende Terneuzense groepen schijnbaar op vertrouwelijke voet. Ook nu was het (misschien een klein beetje te guur) goed loopweer om de 2Ü km voor de padvindsters, gidsen, verkenners, pioniers en voortrekkers en de 10 km voor kabouters en welpen er door te draaien.. Aan de start werd. al de nodige aandacht geschonken door een zeer kritische jjtry. Om de eerste kilometer wat gemakkelijker in te lopen was er het tamboer- en pijperkorps „Irene" bijgehaald. Toen alle groepen vertrokken waren, viel er plotseling een beetje onwezenlijke stilte op de Markt. Om ongeveer half 6 kwa men de „kleintj.es" binnen en een uur later de anderen.;, precies op het uur dat. gepland: was. Wachten 500 jongeren; een uurtje bezig te houden is geen. sinecure. Daar voor zorgde het jeugdcabaret „De Hoepel;'.. Hoewel het pro gramma met zorg was samenge steld, was, de aandacht niet hele maal op de artistieke prestaties van de uitvoerenden gericht. De- stilte kwam pas toen hop man Gerreman op het podium kwam oir de prijsuitreiking aan te kondigen. Hij zei daarbij dat er dit jaar een paar honderd deelnemers minder waren en dat dit kwam, omdat deze wandel: tocht psecies op St Jorisdag viel, een dag waarop alle verkenners in de wereld een kampvuur orga niseren. De hopman was hen die dit verschoven hadden naar een an dere dag, om de wandeltocht in Terneuzen niet te missen, dan ook zeer dankbaar. Hij achtte het ondoenlijk alle bedrijven en par ticulieren die aan het welslagen hadden meegewerkt te danken. Een uitzondering maakte hij voor de Z.V.T.M.-directie die ook nu weer de garage aan de Schoollaan beschikbaar stelde, en het gemeentebestuur dat verte genwoordigd was door de wnd burgemeester die heer 51. de Vcs. Verrassingen Het kostte auióaas ds Blom weinig moeite verschillende ke ren een daverende yel door het gebouw te laten -klinken. Met het enthousiasme van 4e geboren padvinder sprak hij de deelneem sters en deelnemers toe en wist daarbij de spanning; tcat het uiter ste op te voeren. Hij begon met de bekendmaking van de uitslag van de Belgische deelnemers. Voor de derde maal ging de wisselbeker voor de Belgen naar ..De Leeuweriken I" uit Eekloo. die met 221 punten als eerste eindigde; 2. ..Zwaluwen I" te Gent 220 pnt, plus de aanmoedi gingsbeker voor het deelnemen met de meeste onderafdelingen, waarvoor zij 436 punten kregen; 3. „Zwaluwen II" (Gent) 212 pnt; 4. „Leeuweriken II'' (Eek loo) 208 pnt; 5.- „Vikinggroep" (Gent) 198 pnt; 6. „Reiger- groep" (Gent) 195 pnt.. Nederlanders; 1. Met een bij zonder enthousiaste yel: „EOS"- senioren (padvindsters) uit Ter neuzen met 229 punten; 21 „Gan- ze-vendel" (Goes) 228 pnt; 3. „St. Paulus" (IJzend.l, 221 pnt; 4. „Albert Schweitzerstam" (Ter neuzen), 218 pnt; 5 ..Alex Le- clercq" (IJzendijkev 216 pnt; 6. „EOS"-junioren (Terneuzen), 216 pnt; 7. „Eenhoorn" (Oostburg) 214 pnt; 8. „St Gertrudis" (Ter neuzen) 209 pnt; 9. „St Huber- tus"-zeeverkenners (Terneuzen) 204 pnt; 10. „St Gêrtrudis"-junio- ren (Terneuzen) 203 pnt. Allen hebben de tocht uitge lopen, zodat aan ieder de fraaie herinneringsmedaillë kon worden uitgereikt. •fo door LUISA-MARIA LINARES 39) (Nadruk verboden.) „Je moet me wel verachten. Ik heb je je man afgenomen en dat kun je me niet vergeven." Olga protesteerde uit begrij pelijke, vrouwelijke ijdelheid. Elena had haar haar man niet afgenomen, ze had een weduw naar getroost, dat was heel wat anders. „Ik veracht je niet. heus niet," zei ze met nadruk. Ze wist dat ze de waarheid sprak. Ze had André ten slotte niet genoeg liefgehad om iemand ter wille van hem te kunnen haten. Elena stond op en begon, nog steeds schreiend, ongeduldig' de dozen open te maken. Tranen stonden haar om te stelen en ze was op dat moment buitengewoon mooi. „Ik heb zulke verrukkelijke dingen voor je gekochtIk heb ze gekozen alsof ze voor mijn eigen zuster bestemd wa ren. Kijk eens wat beeldig Ze hield voor de verbijsterde ogen van Olga een morgen toilet van abrikooskleurig geor gette op. „Ik wist je maten niet, dus ik heb maar zo op het oog moeten kiezen..e Natuur lijk heb ik niet gedacht dat je in de rouw zou gaan. Het is bo vendien al twee jaar geleden. Zoals je ziet draag ik ook al sedert enige .maanden geen rouw meer." Olga trachtte zich de uitwer king voor te stellen van, twee weduwen in het zwart die rouw den cm een en dezelfde man.. Maar het leek wel of haar ge voel voor humor haar in de steek had gelaten. Uit een volgende doos kwam een middagtoilet van soepele stof in zachtgrijze tint. Verder een mantelpakje van bruin la ken. Verschillende blouses. Schoenen, handtasjes. Een schat van een hoedje. Een bui tengewoon, elegante mantel. Nóg meer blouses.... Uiterst fijne lingerieHet benam Olga de adem. En tot slot een avondtoilet van wit satijn zon der schouderbanden. Al die pracht voor een meisje dat gedurende vijf jaar alleen maar vodden had gehad om zich mee te bedekken. Nu was het Olga's beurt om met moeite haar tranen in te houden, „Dat kan ik werkelijk niet aannemen ,,Ik denk dat dat wit uitste kend zal staan bij je bruine huid. We. zullen het eens pas sen. Fm», wil je als je blieft de deur sluiten? Kom, Olga, wees nu verstandig.,.," Fina was onhoorbaar binnen gekomen om de thee weg te ne men en bleef staan, quasi druk bezig, in werkelijkheid alleen om haar nieuwsgierigheid te be /redigen. Olga, die doodmoe was, liet Elena maar begaan. Ze had de kracht niet meer om te protes teren en ze wilde Eiena niet be letten te doen, wat ze toch klaarblijkelijk deed voor haar genoegen. Het witte satijn zat als gego ten cm haar lichaam. De vijf jaar leven in de buitenlucht had. de volmaakte lijn van haar beupen. haar smalle taille, haar door de zon gebruinde schou ders en haar kleine, stevige borsten nog mooier gemaakt. De drie vrouwen keken enke le ogenblikken zwijgend naar het beeld dat de spiegel weer kaatste. Olga liet een zucht, een mengeling van blijdschap en verwarring ontsnappen. „Het is bijna een wonder Ze wist niet wie dat zei, Elena, Rina of zijzelf. Maar het was inderdaad een wonder zichzelf JONGEN GEDOOD ELS VECHTPARTIJ Vrijdagavond is de 19. jarige Korstiaan Kraaijeveld uit Slïe- drecht bij een vechtpartij tussen groepen jongelui uit Sliedrecht en Gorinc-hem dooreen messteek in de hartstreek gedood. De po litie arresteerde later drie jon gens, van wie er een, de 21-jari- ge W G. bekende de dader te zijn. Gedurende de laatste dagen was het in de Sliedrechtse kerk buurt des avonds erg rumoerig. Groepen jongelui, dromden in de buurt van de Hervormde kerk samen en dat was ook donder dagavond het ggval toen een groep „nozems" uitGarkum met oromfietsen. en veel kabaal de rust in het centrum verstoorde. Ongeveer 20 jongelui zochten ru zie met Sliedrechtse jongeren, maar behalve wat plagerijen en vechtpartijen, gebeurde er niets. De, Gprkummeis hadden even wel gezegd spoedig terug te ko men en.dat was, vrijdagavond het gevaJ. Zij, provoceerden een hand gemeen en in de buurt van een patatesffriteszaak werden rake klappen uitgedeeld. In de loop van de avond begaf de groep twistende jongelui zich naar de MiddeUiiepstraat waar nabij de Gereformeerde kerk een vecht partij ontstond. De Gorkummers bleken op een eventueel duel goed te zijn voorbereid, want zij droegen messen, boksbeugels en tietskettingen bij zich. zo mooi te zien. „Je bent gewoon, verblindend," zei Elena, nerveus lachend. ,.Je hebt het recht niet je charmes te verbergen oader bespottelijke kleren. Je moet beginnen met je smaakvol te kleden en je met zorg te kappen. Laat mij je haar eens opmaken. Heb je even een kam, Fina?" Toevallig ontmoetten Olga's ogen in de spiegel de blik van Fina. Ze huiverde. Uit de kleine, stekende oogjes van Fina sprong haar een dodelijke, drei gende haat tegemoet. Maar die uitdrukking verdween weer on middellijk en ze antwoordde Nee, ik heb er geen bij me." „Vind je dit toilet eok niet prachtig, Fina?" ..Prachtig. Het lijkt wel een bruidsjapon." Deze tactloze opmerking bleef in de lucht hangen als een ballon, die elk ogenblik kon barsten. De komst van Xavier voorkwam de catastrophe. Hij deed zachtjes de deur open en bleef roerloos op de drempel staan, in aanschouwing ver diept. „Verduiveld!" riep hij. „Ik was niet gewaarschuwd dat we vanavond in gala moesten ver schijnen. Ik vermoed, dat dat feest zal worden gegeven ter ere van onze uitverkoren gast?" (Wordt vervolgd.) De jongelui raakten slaags en toen de 19-jarige Korstiaan Kraaijeveld uit de Ruysdael straat 9 te Sliedrecht een jongen tegen een aanvallende Gorkum- mer in bescherming wilde ne men, werd hij zelf door een mes steek in de hartstreek getroffen. Hij was bijna onmiddellijk bood. Er ontstond grote consterna tie. De aanvallers namen de be nen maai de politie slaagde erin een aantal belhamels te arxeste ren. De eigenlijke daders bleken echter voortvluchtig en de. politie stelde terstond een achtervol ging in In de omgeving van Schelluinen trof men een drietal jongelui met een bromfiets aan en nadat zij waren aangehouden, bleek men te doen te hebben met drie vechtersbazen. Zij waren van wagens voorzien, en bleken inderdaad bij de vechtpartij in Sliedrecnt betrokken te zijn ge weest. Zij werden door de politie naar het bureau te Sliedrecht overgebracht, waai" de 21jarige W. G. bekende de dader te zijn. 1AZZREL IN, HAARLEM Op de Grote Markt in Haar- iem is het vrijdagavond tot on geregeldheden. gekomen na af loop van een jazzconcert voor scholieren, dat in het Concertge bouw was gegeven. In de pauze van het concert werd het onrustig in de hall van het Concertgebouw, doordat tien tallen flesjes stukgegooid wer den. Na de pauze verliep het concert vrij rustig, hoewel hier en daar geschreeuwd werd, en na afloop trokken enkele honder den jongens en meisjes naar de Grote Markt. De politie gebruik te gummistokken om de orde te herstellen. Een 18-jarige jongen verzette zich en werd in het bu reau van politie ingesloten. Hij is later weer naar huis gestuurd. TREIN RIJDT WERKLIEDEN AAN. Op het emplacement Haariem, aan het baanvak Haarlem—Alk maar, zijn zaterdagmorgen oir, half elf een wegwerker van de Nederlandsche Spoorwegen en werkman van een aannemersbe drijf door een trein aangereden. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. De wegwerker werd aan hoofd en benen gewond. De werkman liep slechts lichte ver wondingen op. De trein had 13 minuten vertraging. De slacht offers zijn. opgenomen in een zie- kenhuis te Haarlem. NEDERLANDS ECHTPAAR IN BELGIË OMGEKOMEN. Zondagavond omstreeks 7 uu> zijn op de brug van Artheuvilie- op de grote weg Bastenaken-- Marche, in België, een Belgisch6 en een Nederlandse auto met el kaar in botsing geraakt. Het echtpaar Alma uit Ccn Haag kwam hierbij om het leven- Mevrouw Alma werd bij hei ongeluk op slag gedood. Haa echtgenoot overleed in de lo°P van de avond in het ziekennu;- van Bastenaken.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2