Syngman Rhee blijft president en regeringsleider Persconferentie van De Gaulle Bollenhistorie in bloemen verbeeld Onderwijzeres in het Amsterdamse bos aangerand HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Erasmus Het Westen capituleert in Afrika C+VREUGDE enöfMAK RADIO de BUCK salons s obert" Dader na klopjacht gearresteerd Schip kantelt van helling inKopenhagen Atoomgeleerde dr. C. J. Bakker omgekomen Aardbeving in Perzië Zaterdag 23 april 19^0 altjjd beter dit aan deskun dan dat leken zich hierrneri I 1. Dit spreekt temeer nu Jjl kil een nieuw uitbreidingspia.I dat het dan op de weg ligt vanl lUr zelf eens te enquêteren ij| ir ik het wel, dat die weg al tJ.1 'gd. omdat dan de lust om on?.' I oorden misschien niet meer zof anneer wij voor het eerst zou. I Ieneer de voorzitter, ik heb in| 'den gelezen, dat in Antwerpen! igd een opslagplaats voor vloei. :reft hier een kapitaalsinvestV miljoen gulden voor de opslag I meter en butaangas 45 meter lu trof het me, dat in genoemd! ld, dat van de zijde van de on-| rneemster Terneuzen lange tijj plaats om zich te vestigen. u| enis het college benaderd van dernemer? foor zover mij bekend niet. Ik weet er ook niets van. Hei I n nieuw bericht, want het I ■den ook al eens in de kranten I let is nu een bericht van drie I Het heeft vorig jaar ook al in i en toen hebben wij ons er ook r hierover bij on3 niets bekend Meneer de voorzitter, ik zon I n hoe het met het uitbreidings-1 Is hierover al iets naders be- Va ?t 'P afloop van de vergadering I woord en beeld antwoorden, I mag ik misschien eerst de I ■len. 1 igs: Meneer de voorzitter, heb- ■stemming tot het bouwen var, andere woordenWanneer we wij daaraan dan beginnen? ie plannen zijn uitgewerkt, be- binnen de grenzen gebracht is ze uit te voeren. gs: Krijgt de invalsweg van de ing op het zwembad of komt eerste plaats? er: Dat is iets wat wij zelf niet De invalsweg hoort onder de van Terneuzen als kernge- tering van de infra-structuur bet eerst op de voorgrond en eggen dat deze infra-structuur ang heeft. t op een heel ander terrein, leefbaarheid. De leefbaarheid verder weg dan de infra-struc- niet zó, dat men moet kiezen nvalsweg óf het zwembad. De vaarschijnlijk al spoedig en het ook. Als men zou zeggen: je mag jgen en wij zouden daartegen Hen liever het geld voor het ar stellen, dan zouden wij dat de infra-structuur komt uit 't. it de pot voor de leefbaarheid gentienumer 1 geclaimd. ■s: Kan de raad momenteel in- e werkzaamheden, die in ver structuur en ook met de leef- temeester en wethouders zijn n? bedoelt een programma? gs: Inderdaad, want daar is id niets van bekend. Ik zou het we een overzicht kregen. bestaan bij mij geen bezwa- en volgende raadsvergadering tedaan. fs: Hoe ver staat het met de inastieklokalen iet de gymnastiekzalen staat Er is een gymnastieklokaal toegestaan en er is pas be lt, dat ook voor de Ned. Herv. tieklokaal is toegestaan. De onder de leefbaarheid en U De Vos zojuist gehoord, dat 'entienummer 1 geclaimd. Dat eel geld in beslag, dat ik niet voor de sporthal overblijft. ;s: Ik hoop, dat het gymnas- Jlo-scholen binnen vrij korte 1 worden. Ik heb gehoord, dat met het gymnastiekonderwijs et gymnastieklokaal zal zo orden gebouwd. We kunnen iet aan een termijn binden. Is'. Is er nog geen aanbeste- Draat: Naar aanleiding van r Weterings over de sporthal, ken, dat er af en toe over de valt, dat er van de zijde van i beschikbaar worden gesteld van sporthallen in plaatsen noodzakelijk is. Ik zou willen Hjk dat hier eens naar wordt informeren naar alle kanten, maar bijdragen zijn te krü' ?n heleboel liefhebbers voor 11-aa.t: Dat weet ik wel, maar el geld. 'leeMeneer de voorzitter, len niet beschikbaar gesteld kleedlokalen? kleedlokalen is weer een an- zitten wij wel veilig, et gaat enkel over het tempo chikbaar komen. Ik kan niet 'ren, dat de kleedlokalen in vang van het nieuwe seizoen t de kleedlokalen er komen, uigd, want het zou toch wel 'er zo'n duur sportpark niet worden omdat er geen ac- toet natuurlijk voor elkaar lee: Het zou natuurlijk er? r er geen kleedlokalen zijn gebruik moeten worden ge' is nog zacht uitgedrukt me' se: Het is U wellicht bekend, aan het Westelijk Bolwerk vraag is of dit in september is. leb goede hoop, dat er voor toch wel iets zal gebouwd rsportpark. de vergadering. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6.— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 25 APRIL 1960 16e Jaargang Nr 4968 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs pet mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels ƒ1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummcr: zaterdags 10 uur. (Advertentie.) President Syngman Khee van ZuM-Korea heeft zondag mede gedeeld te zullen aftreden als leider der liberale partij. Hij blijft echter staatshoofd en leider der regering. Dit laatste is in strijd met de zaterdag j.I. door de ge kozen, doch nog niet geïnstal leerde vice-president Lee Ki Pong gedane mededeling, dat Syngman Khee niet langer als regeringsleider zou optreden. Er is .„elding gemaakt van een verklaring van Lee, dat de Zuid- kcreaanse regeringen in het ver volg verantwoording schuldig zouden zijn aan de nationale ver gadering. Dr Syngman Rhee -prak hier echter niet over. Hij zei evenmin hoe lang hij als re geringsleider zou blijven optre den. Syngman Rhee verklaarde on der meer: „Op deze wijze kan ik mijzelf zonder aan een partij ge bonden te zijn, aan de zijde van het volk scharen, om de politie ke partijen aan te moedigen zich te zuiveren en zonder eigenbe lang de belangen van de natie te dienen. Ik geloof dat het, onder meer om de noordelijke helft van ons (Adv.) 'N ÓOEDE land van de communisten te be vrijden, noodzakelijk is dat er in Zuid-Korea sterke politieke par tijen zijn. Het schijnt dat het bestaan van verschillende partijen gematigde verschillen van inzicht naai' vo ren zal brengen, hetgeen het mo gelijk zal maken een nationale politiek te voeren, waarin de ver schillende Zuidkoreaanse politie ke richtingen tot uiting komen", aldus president Rhee. In Zuidkoreaanse politieke kringen meent men dat de ver klaring van Syngman Rhee niet noodzakelijkerwijs inhoudt, dat deze voor onbepaalde tijd als re geringsleider zal blijven optre den. President Syngman Rhee heelt een vooraanstaand Zuidkoreaans staatsman, IToeh Tsjoeng, ge vraagd een zakenkabinet te vor men teneinde de vestiging van een „verantwoordelijk kabinets stelsel" mogelijk te maken. De 65-jarige Hoeh Tsjoeng die beschouwd wordt als een van Zuid-Korea's bekwaamste be stuurders, deelde mede dat dit zakenkabinet twee of drie maan den aan het bewind zou blijven en de nodige procedure van de grondwetsherziening aan de na tionale vergadering zou over laten. Zondag werden in enkele plaatsen demonstraties gehou den. In Tsjoenjoe gooiden 300 middelbare scholieren stenen naar de politie en de regerings gebouwen. In Masan verspreidde de politie demonstranten. Voor service en kwaliteit Noordstraat 84-86 Terneuzen - Tticf. 2573 De Zuidafrikaanse minister van Justitie Erasmus heelt za terdagavond j.I. in een toespraak tot een feestelijke bijeenkomst te Porterville in de provincie Kaap stad, uitgeschreven ter gelegen heid van het 50-jarige bestaan der Zuidafi ikaanse Unie, ver klaard dat het Westen in Zuid- Afrika aan het capituleren is. „En waar de blanke man ver trekt, komt de communist bin nen", aldus minister Erasmus. Hij vervolgde: „Maar de blan ken in Zuid-Afrika, Zuid-Rhode- sië, Mozambique en Angola den ken er niet over uit Afrika te vertrekken. Zij zullen vechten, om hun erfdeel hunner vaderen te behouden". Minister Erasmus verklaarde verder, dat de Zuid-Afrikaanse i olitie en het leger in de afge lopen weken eer. enige tijd ge leden opgesteld pisn hadden uit gevoerd, dat voorziet in grotere oescherming voor de bevolking. Hij zei hieromtrent: „Politie en leger hebben hun opdracht, ter wijl zij op buitengewone wijze werden uitgedaagd, in grote stijl, rustig en met zelfbeheersing uit gevoerd". De minister besloot met de mededeling dat de regering, om in de toekomst nieuwe wanorde lijkheden te voorkomen, opdracht heeft gegeven leeglopers uit de straten der Zuidafrikaanse ste den te verdrijven. „De politie is hiei thans mee bezig", aldus Erasmus. DE BOYCOT VAN DE „CLEOPATRA" Het bestuur van de Arabische internationale vakbond heeft in Cairo besloten, dat alle Ameri kaanse schepen met ingang van 29 april in Arabische havens zul len worden geboycot als de New- yorkse havenarbeiders dan nog niet de boycot van het Egypti sche schip „Cleopatra" hebben opgegeven. SAMENZWERING IN GUATEMALA In Guatemala is officieel be kendgemaakt dat een samenzwe ring tegen het regime van presi dent Vidigoras is ontdekt. De regering heeft het „complete plan van deze samenzwering, die door de Sowjet-Unie via Cuba werd geleid" in handen gekre gen, aldus het communiqué. Als leider van de samenzwering wordt de Cubaan Ernesto Che Guevara genoemd. De namen van de andere leiders houdt de rege ring geheim. W apart» coché marlt 16 brcmwjalrad' 9 tw#uz« individuele haarverzorging nieuwste methodes niet produc ten, die precies voor uw haar geschikt zijn. door onze buitenlandse contac ten, zijn wij volledig georiënteerd op de nieuwste haarmode: ligne „duo", dezer dagen te parijs ge lanceerd. DE TOESTAND IN VENEZUELA De Venezolaanse politie heeft vrijdag opdracht gekregen alle senatoren, afgevaardigden en gouverneurs uit de tijd van het regime van ex-president Perez Jimenez te arresteren. Volgens het Venezolaanse blad „El Mundo" zijn 78 mensen ge arresteerd na de samenzwering van ex-generaal Castro Leon. De universitaire bond heeft vrijdag besloten de op 20 april afgekondigde staking voort te zetten totdat volledig licht is ge worpen op de toestand te San Cristobal. JAN MUSCH OVERLEDEN. De bekende toneelspeler Jan Musch is zondagavond op 84- jarige leeftijd in zijn woning te Blaricum overleden. Generaal De Gaulle heeft za terdag op een pessconferentie in Washington verklaard, dat er zijn inziens op de komende top conferentie tussen Oost en West in de eerste plaats gestreefd moet woiden naar het scheppen van een sfeer van ontspanning. Als die sfeer er eenmaal is, kan men beginnen met het zoe ken van een oplossing van de vraagstukken, waarvoor op het ogenblik geen praktische oplos sing bestaat, zoals de ontwape ning, het Duitse vraagstuk en de kwestie van de hulp aan de min der ontwikkelde landen, aldus De Gaulle, Vierhonderd jaar bloemenhis- torie werden in „Lenteparade 1960" zaterdag in bloemen ver heeld. De bollenstreek tussen Sassenheim en Bennebroek was v. eer met honderdduizenden uit alle windstreken overstroomd, toen het corso met 33 wagens en tientallen ruiters en muziekkorp- se de jaarlijkse tocht maakte. Zonnig weer met frisse wind begroette deze in vele onderdelen historische optocht, die vooral derland bracht. Daarmee open- de natuurlijk het corso om dan meteen op een andere praalwa gen een beeld te geven van de dwaze tulpenhandel in Haarlem, een bijdrage van deze stad aan het grote feest. Vee! bewondering trok ook een uitbeelding van een hyacinthen- feest aan het 8-de eeuwse f ran se hof van de markiezin de Pom padour. De Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloembollen- baasde en verrukte toeschouwers verder met een wereld vol bloe- men, een feest in lenteland met charmante bloemenmeisjes en tal van andere lente- en bloem- 1 motieven, drie kwartier lang. Natuurlijk waren wetenschap en teenmek in de stoet niet verge ten. Bijzonder gewaardeerd wer- I den ook bijdragen met fresia's en ameryllis. Zeer vermaakt was men over een actueel uitbeelden 1 van de reis van de eerste bloem- Deze foto toont een praal wagen met een enorme uit bloemen opgebouwde tulpen bol. van tienduizenden buitenlanders warm applaus ontving. De tulp kwam vier eeuwen ge leden via een tuinfeest in de kei zerlijke tulpenkiosk te Constanti- nopel in handen van een diplo maat, die later bollen naar Ne- cultuur maakte van een belang rijke technische aangelegenheid, namelijk de stabilisering van het waterpeil in het Rijnland, nu een eeuw geleden, een oogbekorend tafreel. En zo ging het voor de ver- bol naar de maan, compleet met vreedzame raketten. Als sluitstuk van de stoet zond de Keukenhof een veelvul dig toegejuichte praalwagen als gelukwens bij de 400ste verjaar dag van de tulp in Nederland. Zaterdagochtend heeft de ge- meente-politie van Nieuwer-Am- stel plus een arntal boswachters met een razzia,' die in het Am sterdamse Bos met radiowagens en portofoons werd uitge voerd, succes gehad: om half 7 werd de dader gearresteerd van de aanranding op donderdag j.I. Hij was de 24-jarige bloemist C. J. B. uit Aalsmeer. Donderdag j.I. greep hij de 24- jarige onderwijzeres M. M. G. uit Amstelveen, die op een bankje in het bos een brief had zitten schrijven, onverwacht bij de keel en bracht met diverse stompen vele blauwe plekken op haar ge laat toe. De dader, die inmiddels bij een kort verhoor een volledige be kentenis heeft afgelegd, werd om half 7 in bosschages aange troffen, waar hij zich slapende hield. Men verdenkt hem van nog enkele andere soortgelijke delic ten, die kortgeleden in Amstel veen zijn gepleegd. De aanrander, die blijkbaar de judosport beoefend heeft, sleur de mej. G. met een armgreep onder de oksel 40 meter over een grasveld van de bank naar de dichtst bijzijnde bosschages. Zij gilde om hulp, doch in dit afgele gen deel van het Amsterdamse Bos hoorde niemand haar. Onder d'e boompjes aangeko men stompte de man haar nog maals hard in het gezicht, zodat zij even bijna het bewustzijn ver loor en diverse blauwe plekken opliep. Er volgde een worsteling en tenslotte wist de onderwijzeres met achterlating van haar bo venkleding weg te rennen. Niet ver echter, want haar belager lichtte haar een beentje en voeg de haar toe: „Als je je stil houd dan hoef je niet bang te zijn". „Vermoord je me dan niet?", vroeg zij wanhopig en hij beloof de dat. Toen ging ze weer mee terug uit angst, maar kort daarna pas seerden op niet grote afstand 2 jongens op de fiets en begon zij weer om hulp te roepen. Welis waar reageerden de jongens he lemaal niet, maar de aanrander werd toen zelf bang en verdween in de struiken. Als in een nachtmerrie zette mej. G. het op een lopen naar haar fiets bij de bank en zonder zich verder om haar verscheurde jurk, die in het bos achterbleef, te bekommeren, reed zij zo snel mogelijk weg. Op een andere bank zag een 59-jarige vrouw uit Amsterdam de toegetakelde onderwijzeres aankomen en reed terstond met haar mee naar een in de buurt staande keet van publieke wer ken, opdat het slachtoffer in deze staat niet verder door het bos zou behoeven te fietsen. Onderweg kwamen zij de dader tegen. „Ja, dat is hem", zei de onderwijzeres, waarop de oudere dame de man toeriep: „Schoft, durf je wel". „Maar ik heb het niet gedaan", antwoordde de man, die snel zijn hoofd afwendde. Dank zij deze ontmoeting kon de politie, die enkele uren later tevergeefs het Amsterdamse Bos uitkamde, nog dezelfde dag een vrij gedetailleerd signalement door d'e pers laten publiceren. De Amsterdamse dame had het beeld van de dader beter in zich opgenomen, dan het slachtoffer. Vrijdag regende het tips van 't publiek. Eén daarvan hield in, dat een man, die maandag j.I. zijn intrek in een hotel te Aalsmeer had genomen, daaruit dinsdag was vertrokken zonder opgezegd te hebben en sindsdien niet meer was teruggekeerd. De naam van die man was C. J. B„ een 24-ja- rige bloemist zonder woon- of verblijfplaats. Bij onderzoek bleek, dat hij dé laatste tijd in Aalsmeer gewerkt had, ruzie had gekregen in zijn kosthuis en met krabben op zijn gezicht maandag in het hotel zijn intrek had genomen. Voorts bleek, dat deze man geen blanco strafblad had. Bij de politie in Amsterdam beschikte men zelfs over zijn foto. Deze werd tussen andere foto's in voorgelegd aan het slachtoffer, die hem terstond herkende. Toen men vrijdagnacht zo ver met het onderzoek gekomen was, bleef dus alleen nog over de man op te sporen. Waarom was hij niet naai' het hotel teruggeko men De politie achtte het moge lijk, dat hij bang was geworden voor herkenning en de veronder stelling, dat de man zich wellicht nog steeds in het Amsterdamse' Bos schuil hield bleek juist. Zaterdagochtend om half zes begon de razzia in het bos. Na een uur zag één van de agenten ergens een voet tussen 't struik gewas. Hij duwde de takken opzij en zag een man liggen. Eerst meende hij met een dode te doen te hebben. Hij tikte het been met zijn voet aan en trok meteen zijn pistool, want de man sprong overeind. (Later is gebleken, dat hij de agenten had zien aanko men en zich slechts slapende hield). „(Handen omhoog", sommeerde de agent en de man gaf er ge volg aan. Hij werd meegenomen naar het bureau en bleek de da der te zijn. Tijdens het eerste verhoor zei hij: „Als die agent geen pistool gehad had, zou ik hem in de greep hebben genomen" en over de Amsterdamse dame, die hem met de onderwijzeres was tegen gekomen, verklaarde hij: „Als ze was afgestapt in een poging om me aan de politie uit te leveren, had ik haar over de brugleuning in het water gesmeten". Thans is hij in Nieuwer-Am- stel opgesloten. Commissaris Van den Bosch zal contact met de Amsterdamse recherche opne men, opdat nagegaan kan wor den of deze bloemist mogelijk de moord op Engelina Feenstra op zijn geweten heeft. Het s.s. „Sverige", eigendom van de Zweedse en Deense spoorwegen, is gekanteld toen het voor een onder houdsbeurt op een helling de Nordhavn-werf in Kopen hagen werd gesleept. Vijftien man hadden juist het schip verlaten; op het moment van het kapseizen bevonden zich slechts 3 mensen aan boord, die geen ernstige verwondin gen opliepen. NOORDELIJKE WIND. Koude noordwestelijke winden hielden de temperatuur tijdens 't weekeinde op een laag niveau, waarbij het kwik zondag nau welijks de 12 graden bereikte. De noordwestelijke wind werd in stand gehouden door een krach tig geoied van hoge luchtdruk ten westen van Ierland en een depressie boven de Oostzee. In de stroming trokken enkele kleine storingen van IJsland via Schotland naar het zuidoosten. Eén ervan passeerde zondag ochtend Nederland, hetgeen voor namelijk in het noorden en oos ten met enige regen gepaard ging. In Groningen tapte men 7, in T wente 6 mm regen af. Aangenamer was het in Frank rijk, waar bij weinig wind en zonnig weer het kwik tot 16 a 19 graden opliep. Een nieuwe depi-essie boven IJsland koerst vooreerst nog in oostelijke richting en zal van daag nog geen invloed op het- weer bij ons uitoefenen. Dit staat dan onder invloed van een zwak ke rug van hoge luchtdruk, waardoor naast enkele versprei de buien ook opklaringen zullen voorkomen. De aanvoer van koude lucht met een matige tot krachtige noordelijke wind duurt voort. medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot hedenavond. Aanhoudend koud. Wisselend bewolkt met enkele verspreid voorkomende buien. Matige, af en toe krachtige wind tussen noordwest en noord. Koud weer met middagtemperaturen van 9 tot 12 graden. MAANDAG 25 APRIL van. n.m. Breskens 1-35 1.58 Terneuzen 2.10 2.33 Hansvveert 2.50 3.13 Walsoorden 3.00 3.23 ZON MAAN op onder op onder i Hij was voorts van mening dat de kwestie van de betrekkingen tussen Oost en West het kern punt is van de grete vraagstuk ken, waarvoor de wereld zich op het ogenblik geplaatst ziet. De Gaulle achtte het echter wel zeer goed mogelijk dat men op dé topconferentie de kwestie- Berlijn zal aansnijden. „Ik geloof echter niet dat men nu al een oplossing kan vinden voor de Duitse kwestie in haar geheel of de kwestie-Berlijn." Hij meende voorts dat er bij de huidige stand der bewapening van geen ontspanning sprake kan zijn. „Er wordt op het ogenblik een poging gedaan om op het gebied van de kernbewapening tot een zekere ontspanning te komen. Men moet de kernwapens af schaffen in zover er een weder zijdse controle bestaat", aldus De Gaulle, die hierbij doelde op het toezicht op de raketten de strate gische luchtmacht en d'e schepen die raketten kunnen vervoeren. De Franse president sprak zich voorts uit voor een tweede topconferentie na het topoverleg dat op 16 mei in Parijs begint. De Gaulle meende dat de Rus sen, zo zij druk op het Westen hadden willen blijven uitoefenen in verband met de kwestie-Ber lijn, dit zeker gedaan zouden hebben. Hij zag in Chroesjtsjef een man. die gestreden heeft voor zijn ideeën die daardoor ge tekend is". „Hij is een grote per soonlijkheid", aldus De Gaulle. Chroesjtsjef kent de proble men van de wereld, zo vervólgde De Gaulle. Ik ben dan ook van mening dat Rusland door nie mand beter dan door Chroesjts- sjef op de topconferentie verte genwoordigd kan worden. De Gaulle merkte voorts op dat West-Duitsland op het ogenblik voor geen enkel land een militair bedreigt gevaar betekent. „West-Duits land bedreigt niemand, ook de Russen niet". Hij1 geloofde verder niet dat de Franse communisten de Franse politiek zullen kunnen beïnvloeden. De Gaulle legde nogmaals de nadruk op Frankrijks verlangen naar samenwerking tussen Oost en West bij de hulp aan de min der ontwikkelde landen. „Het is mijn overtuiging dat er geen blijvende vrede zal zijn zondér ontwikkeling en economische vooruitgang", aldus De Gauile, die ook in déze samenwerking 'n middel zag om tot een verbete ring in de betrekkingen tussen Oost en West te komen. Over de economie in Europa zei De Gaulle dat er hij was hier zeker van geen tarieven- oorlog zal komen tussen de lan den van de E. E. G. en die van de kleine vrij handelszone. Hij ver klaarde dat de E. E. G. niet al leen economisch maar ook poli tiek noodzakelijk is. April 25 5.23 19.54 5.32 19.27 26 5.21 19.56 5.59 20.32 27 5.19 19.57 6.28 21.34 28 5.17 19.59 7.02 22.32 29 5.15 20.01 7.40 23.25 30 5.13 20.02 8.24 Lar, een stad van 40.000 inwo ners in het zuiden van Perzië, is zondag door een aardbeving vol komen verwoest, aldus heeft de directeur van het Perzische Rode Kruis bekend gemaakt. Reddingsploegen zijn op weg naar de plaats van de ramp. Lar is de hoofdstad van de pro vincie Laristan. Lar ligt in een gebied, dat vaak door aardbevingen is geteisterd. Nauwelijks 10 jaar geleden wérd Lar reeds grotendeels door een aardschok verwoest. De Nederlandse atoomgeleerde dr C. J. Bakker, directeur van het Europese centrum voor atoomonderzoek C. E. R, N. te Genève, is bij een vlieghiionge- luk in Amerika om het leven ge komen. Dr Bakker laat vrouw en drie kinderen achter. Dr Bakker vloog in een lucht taxi van het vliegveld Idlewild naar Red Bank in New Jersey. Naar mededelingen van de ge redde piloot, de 33-jarige Law rence Orwig, was motorstoring de oorzaak dat het lichte vlieg tuig in de Raritanbaai stortte. Twee andere passagiers. Katho lieke priesters, werden gered, doch moesten evenals de vlieger in een ziekenhuis worden opge nomen. Brigade-generaal b. d. van de Amerikaanse legerreserve Jo seph Heinrich, bij wie dr Bakker het weekeinde zou doorbrengen, heeft het stoffelijke overschot van de omgekomen atoomgeleer de geïdentificeerd.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1