Beroep op president Tito VALDA U it d e Pr "ovincie CHINEZENWIJK 3 DE 100.000 GULDEN ER UIT Aanmerkelijke verbetering van de arbeids- en levensvoorwaarden Niet uitgenodigd AGENDA Spreiding van loonbetalingen Twee rechters op één zetel Persconferentie van een uit Oost-Duitsiand teruggekeerde Britse soldaat Huurverhoging van woningwetwoningen e.d. Huurprijzen worden verhoogd met 17,20,23,26 of 29procent POPENT Poging tot veesmokkel bestraft HET PROBLEEM TRIEST VERKLARINGEN VAN ULBRICHT „Zijn kaarten op tafel te leggen" Adres aan alle Kamers van Koophandel Na zeven jaar Russische gevangenschap BIJ VERKOUDHEID PASTI LLES VALDAMILD Giote aanval de Karens op Herten zijn gevaarlijker dan U denkt ST'JGINGV.DKOSTEM VANI LEVENSONDERHOUD (BASIS 1948 =100) Ook op Voorne en Rozenburg watergebrek £an lju Song Kerstmis nadert SLUISKIL. STAVENISSE. IJZENDIJKE. DOODT EN ML"S STAATSLOTERIJ. De 100.000 is gevallen op lot nummer 4 716. De premie van 30.000 is op een prijs van 2000 gevallen op lot 17113. Alle series van het lot, waarop de honderdduizend gulden zijn gevallen, zijn verkocht door col- lectrices van de staatsloterij. Twee series werden verkocht in Amsterdam. De A- en de D.-serie van het lot werden verkocht te Eindho ven en te Voorschoten. Maar liefst drie hoge prijzen en een flinke premie zijn Donder dagochtend in de 521e staatslote rij, 4e. klasse, 16e. lijst uitgeloot. Behalve de reeds genoemde prij zen van ƒ100.000 en ƒ2000 met een premie van 30.000, viel op lotnummer 17 0 3 6 nog een prijs van 10.000. Een groep gemeentelieden in Voorschoten, die een half lot van nr. 4716 had gekocht, toonde zich bijzonder verheugd met deze plot selinge Kerstverrassing, waar op zij alleen in hun dromen had den gehoopt. Twee series van het lot waarop de zozeer begeerde prijs is ge vallen zijn in de hoofdstad ver kocht. Een half lot kwam in het be zit van één der talloze loterij clubjes. De rest van de grote prijs gaat ^ïaar de gelukkige ko pers van een kwart lot en van de kleinere coupures, „allemaal mensen, die het geld best kun nen gebruiken" aldus de col lecteur, die mede voor deze (wat late) Sinterklaasverrassing heeft gezorgd. Het lot in de tweede serie is in zijn geheel gekocht door een groep van ca. 40 vrienden van elkaar en klaarblijkelijk van For- tuna. ,,Er zijn tekenen, die erop wij zen, dat de atmosfeer tot op ze kere hoogte is opgeklaard", aldus heeft de Italiaanse premier Giu seppe Pella in een toespraak ver klaard, die hij Donderdagavond in de Italiaanse senaat heeft ge houden. Hij deed een beroep op presi dent Tito van Zuid-Slavië om „zijn kaarten op tafel te leggen" en een aanvang te maken met onderhandelingen, teneinde de Triëst-kwestie te regelen. Pella zeide, dat ratificatie door Italië van het E.V.G.-verdrag zeer vergemakkelijkt zou worden door regeling van het probleem Triëst. Hij legde er echter de nadruk op, dat, over het algemeen, de Italiaanse regering steeds krach- tig elke stap in de richting van een Europese unie, steunt. Een belangrijk effect van het conflict over Triëst was, zo zeide Pella,' dat het belette, dat het Bal- kan-bondgenootschap in de N.A. V.O. wordt opgenomen. (Zuid- Slavië is, met Griekenland en Turkije, lid van het Balkanbond genootschap, maar niet van de N.A.V.O.). In diplomatieke kringen in Lon den is Donderdag verklaard, dat het niet waarschijnlijk is, dat de drie Westelijke mogendheden en Italië enig Zuidslavisch voorstel zullen aanvaarden, waardoor de kwestie Triëst verwezen zou wor den naar een rechtstreekse con ferentie tussen ïtalië en Zuid-Sla vië. Het officiële Zuidslavische pers bureau „Tanjoeg" en dagbladen in Belgrado hebben zich uitge sproken ten gunste van bilaterale onderhandelingen, betogende, dat de ItaliaansZuid-Slavische overeenkomst om de troepen van de grens terug te trekken een goed voorteken voor directe on derhandelingen zijn. Een officieel voorstel is niet gedaan. Met Oostduitse kabinet heeft Donderdag in het openbaar een regeringsdecreet besproken, dat voorziet in een „aanmerkelijke verbetering van de arbeids- en levensvoorwaarden". De bespre king werd door alle Oostduitse radiostations uitgezonden. De waarnemende premier Walter Ulbricht verklaarde, dat de rege- PRINS BERNHARD: Op een persconferentie, die Prins Bernhard hield naar aan leiding van zijn reis naar Ethio pië, stelde een journalist van het Indonesische persbureau Antara aan de Prins de vraag of hij de tijd thans niet gekomen achtte een „goodwill-reis" naar Indone sië te maken, om eventuele mis verstanden uit de weg te ruimen. De Prins antwoordde hierop lachend: „Ik ben nog nooit uit genodigd". ring loonsverhoging voor arbei ders in pacticuliere industriële ondernemingen steunde. Hij voor zag een algemene loonsverhoging voor vier groepen arbeiders in de genationaliseerde industrieën. De Oostduitse regering had 764 mil- lioen Oostmark (ongeveer 636 millioen gulden) gereserveerd voor de woningbouw. Ulbricht zeide, dat de regering de 48-urige werkweek wilde handhaven. De veiligheidsmaat regelen in de fabrieken dienden verbeterd te worden. Ulbricht verwachtte een belangrijke stij ging van de industriële produc tie in het volgende jaar door de „edelmoedige hulp van de Sow- jet-Unie". Verdere prijsverlagin gen zouden onmogelijk zijn als de productiekosten niet omlaag gin gen. De toepassing van Sowjet- Russische werkmethoden zou uit eindelijk tot een overschot van verbruiksgoederen leiden. Hier streefde de regering naar. In dezelfde vergadering zeide Ulbricht ook, dat zijn regering de aanvaarding door het Westen van het Russische voorstel voor een viermogendhedenconferentie in Berlijn toejuichte. De Oost duitse regering zou haar uiterste best doen om tot een verminde ring van de spanning in Duits land en de wereld bij te dragen Volgens Ulbricht had de West- duitse kanselier, Adenauer, in een geheim memorandum aan de Bermuda-conferentie zich tegen deze conferentie verzet. HEDEN TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Een circus vluchtte". AXEL: Chr. Landbouwschool, 7 uur: Drainage-avond. MORGEN TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Een circus vluchtte". Concertgebouw, 8 uur: „Wet der wetlozen". Hotel „Centraal", Markt, 3 uur: Jaarl. algem. vergadering Ver. Ziekenhuisverpleging in Zeeuws-Vlaanderen. Café „Kolkzicht" 7 uur: Prijskaarting. Z AAMSLAG: Verenigingsge bouw, 7 uur: Ontspannings avond L.J.G. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Leve de Samba". De raad voor het grootwinkel bedrijf heeft aan alle Kamers van Koophandel in Nederland een adres gezonden, waarin de aan dacht wordt gevestigd op de mo gelijkheid de ibehoeftenvoorzie- ning der bevolking te verbeteren door spreiding van de loonbeta- lingen over de gehele week. Het publiek doet thans een groot deel van zijn aankopen vooral op Zaterdagmiddag. Hier door ontstaan een opeenhoping, die niet ten goede komt aan de wijze waarop gekocht en bediend wordt en waardoor de distribu tie duurder wordt dan nodig is. Door wijziging te brengen in de gewoonte, dat de gezinnen van weekloners eerst op de laatste dag van de week over hun geld beschikken, zou het, naar de raad voor het grootwinkelbedrijf meent, mogelijk zijn een deel der aankopen gelijkmatiger over de week te verdelen. De grootwinkelbedrijven zou den het op prijs stellen, indien 'n zekere spreiding kan worden aangebracht in de uitbetaling der weeklonen door grote werkge vers en zij menen, dat de Kamers van Koophandel de aangewezen lichamen zijn om dit punt onder de aandacht van het bedrijfsle ven te brengen, en aan de uitvoe ring daarvan leiding te geven. De personeelschef van een mijn in Nababeep in Namaqua- land (deel van de Kaapkolonie) had Woensdag een voorgevoel van een naderende ramp en verbood daarom honderden blanke en Af rikaanse mijnwerkers in de mijn af te dalen. Een par uur later stortte de mijn in. N.-KOREA ONDERSCHRIJFT BOODSCHAP VAN PEKING- CHINA AAN DE V.N. Noord-Korea onderschrijft vol komen de boodschap van commu- nistisch-China aan de V. N„ waarin wordt gezegd dat de toe stand in Korea in een kritieke fase is gekomen, zo meldt radio- Pjongjang. De Noordkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nam II, heeft op 7 December een nota van deze strekking gezonden aan de secretaris-generaal der volke renorganisatie, Hammarskjoeld, aldus het genoemde radiostation. o leimsy De Britse soldaat Frank Kelly, die verleden maand terugkeerde na zeven jaar in Russische gevan genschap te hebben doorge bracht, heeft in een korte verkla ring voor de pers in Hannover meegedeeld, dat hij zonder proces was veroordeeld op een „gezochte beschuldiging". Hij zei zeventien maanden verhoord te zijn en een groot aantal malen in hongersta king te zijn gegaan uit protest indien het in behandeling zijn de wetsontwerp tot wijziging van de huurwet door de Eerste Ka mer zal zijn aangenomen, zullen de gemeenten en de woning bouwverenigingen dienen over te gaan tot verhoging van de huurprijzen van een aantal wo ningwetwoningen, noodwoningen en woningen gebouwd met steun van de hypotheekregelingen 1940 en 1941. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft dien aangaande een circulaire tot de gemeentebesturen gericht. Uit de inhoud daarvan blijkt, dat voor alle woningwetwoningen tot stand gekomen vóór 5 Mei 1945 de huurprijzen met 17, 20, 23, 26 of 29 procent zullen worden ver hoogd naar gelang van de klas se, waarin de gemeente is inge deeld De woningwetwoningen, die na 5 Mei 1945 zijn tot stand gekomen en waarvoor steun is verleend op voet van de beschik king bijdragen woningwetbouw 1948 zullen op dezelfde wijze in huur worden verhoogd. Bij deze categorie kan de minister in be paalde gevallen de verhoging tot een lager percentage beperken, n.L voor die woningen van deze groep, waarvoor anders een aan zienlijk hogere huurprijs zou ont staan dan voor gelijkwaardige woningen van die groep in dezelf de gemeente. De gemeentebestu ren zullen daartoe gemotiveerde voorstellen aan de minister kun nen doen. De huurprijzen van woningwet woningen, waarvoor steun is ver leend op voet van de beschikking verminderde bijdragen 1950 en 1951 en van de beschikking bij dragen woningwetbouw 1950 zul len niet worden verhoogd. De noodwoningen, gebouwd vóór 27 December 1940 zullen met het in de gemeente geldende per centage worden verhoogd, tenzij op voorstel van het gemeentebe stuur de minister tot een lager percentage besluit. Voorts zullen alle woningen, ge bouwd met steun volgens de hy potheekregelingen 1940 en 1941 met het desbetreffende percenta ge wórden verhoogd. Tenslotte geldt voor de in com plexen vóór 27 December 1940 tot stand gekomen woningwetwonin gen voorkomende bedrijfsruim ten, dat geen huurverhoging zal geschieden, tenzij een nieuwe huurovereenkomst wordt aange gaan. In dat geval zullen de huur prijzen ten hoogste met de desbe treffende percentages worden op getrokken. DEZACh'tÊ Birmese troepen zijn een ge combineerd land-, vloot- en luchtoffensief begonnen tegen op standige Karens, die zich 30 kilo meter ten Noorden van Moul- mein hebben verschanst. tegen de „wreedheden" en het „barbarisme", waaraan hij bloot stond. De persconferentie duurde slechts een kwartier. Het had in de bedoeling gelegen, dat Kelly na zijn verklaring vragen van journalisten zou beantwoorden, doch de dokter, die Kelly verge zelde, achtte het, gezien diens zwakte, raadzamer een einde aan de persconferentie te maken. Hij had Kelly, die in een rolstoel van en naar de persconferentie werd gebracht, toen reeds verscheidene malen pijnstillende middelen moeten geven. De eerste maal dat Britse leger dokters opperden een einde te maken aan de persconferentie, omdat Kelly kennelijk te veel pijn leed en zich te grote inspanning moest getroosten om te spreken, riepen vele verslaggevers: „Ja, schei er mee uit", maar Kelly wilde doorgaan. „Ik jvil vertellen over de gru welen die de Russen bedrijven, wat zij doen met mensen uit an dere landen, mensen, die dikwijls onschuldig zijn", zo verklaarde hij met moeite. „Mensen werden blind gemaakt, verlamd. Het wa ren woestelingen, die dat deden, barbaren", zo zei Kelly vóór defi nitief besloten werd de perscon ferentie te beëindigen. KERSTPAKKETTEN AAN AMBONESE ZIEKEN. De stichtingen „Particulier initiatief tot hulp aan Ambone zen in Nederland" (P.I.H.A.N.), gevestigd te Scheveningen, Leu vensestraat 84, postgironummer 48536) en „Helpt Ambon in nood" (H.A.I.N., gevestigd te Utrecht, Donkere Gaard 4, post gironummer 160000), hebben in gezamenlijk overleg besloten hun acties tot het zenden van Kerst pakketten aan Ambonese zieken, verblijvende in sanatoria en an dere ziekeninrichtingen te com bineren. Het doel van beide stichtingen is aldus te komen tot een nauwe re samenwerking tussen die in stellingen, welke beogen los van alle politiek de hier in Ne derland verblijvende Ambonezen sociaal-charitatief bijstand te verlenen. William Clark, de door het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken ontslagen opper rechter van de Amerikaanse ho ge commissie in Duitsland, die weigert zijn ontslag te erkennen, en zijn inmiddels reeds beëdigde opvolger Carl W. Fulghum, kwa men Donderdag in hetzelfde ge bouw werken. Clark, die volhoudt alleen met het departement van justitie te maken te hebben, nam als gewoonlijk plaats in het bu reau van de opperrechter. Fulg hum ging naar het kantoor een twintigtal meter verder, waar hij tot nog toe als rechter onder Clark zijn plaats had. De eerstvolgende zitting van het hof van beroep van de hoge commissie, waarbij de opperrech ter als voorzitter optreedt, zou Maandag a.s. moeten plaatsvin den. Clark heeft aangekondigd, dat hij zijn werk zal blijven doen. Mogelijk zal de zitting van het hof worden uitgesteld, tot de kwestie met Clark geregeld is. Ten behoeve van een regisseur die in Oesbekistan een film maak te over het leven van wilde die ren, werden onlangs in een hok in de dierentuin van Tasjkent 'n volwassen panter en een jong hert opgesloten. De bedoeling was op het celluloid vast te leg gen, hoe de panter het hert ver scheurde. De regisseur kreeg echter een veel sensationelere opneming dan hij verwachtte, want het hert, dat door de panter met rust werd gelaten, ging tot het offen sief over en joeg hem zolang de kooi rond, tot de panter tenge volge van een hartverlamming óverleed, aldus een bericht in het Hongaarse blad „Hepszava". Ook de eilanden Voorne en Rozenburg hebben ernstig te kampen met gebrek aan drink water. De bewoners van deze eilanden zijn thans vrijwel ge heel aangewezen op putten en regenwaterbakken. De regenwa terbakken zijn echter vrüwel zonder uitzondering leeg en door de abnormaal lage stand van het grondwater zijn ook de meeste wellen onbruikbaar. Het drinkwater moet thans In geautoriseerde bewerking uit het Amerikaanse door E. VEEGENS—LATORF. (Nadruk verboden). H wel de witte dagen van Kerst nog zeer ver schijnen, heb ben niettemin onbekenden op 2 plaatsen aan de peripherie van de hoofdstad konijnenhokken ge leegd. Tweemaal werd een vijftal konijnen het haasje 107) Toen zij op de plaats van de bijeenkomst waren, schaarden de leden van de optocht zich in het rond, sommigen op de grond, sommigen op de trappen van het podium. Een Amerikaanse zan geres zong het Chinese volkslied en Elsie begeleidde haar op de piano. Haar hoofd en haren be wogen zich op de muziek. Een vrouwenkoor zong het lied van „Het eenzame Bataljon" ter ere van de achthonderd, die in het eerste oorlogsjaar waren gesneu veld liever dan zich over te ge ven. Tot slot volgden er enkele redevoeringen. Niemand voelde moeheid. Pas de volgende dag merkten de man nen en vrouwen hoe stijf hun be nen waren. Op weg naar huis zei Tom: „Elsie, ik wist niet, dat je zo goed speelde!" „Dat lied kan iedereen spelen. Ik heb maar twee jaar les ge had." „Waarom neem je hier geen pianoles?" „Omdat ik er geen geld voor heb. Mevrouw Yang zegt, dat zij thuis een piano heeft en als ik bij haar woon kan ik het geregeld bijhouden." „Ga je heus in de bovenstad wonen?" Elsie vertelde hem, dat het erg gelukkig voor haar was en dat het gemakkelijk zou zijn daar zij zoveel met mevrouw Yang te be spreken had voor het comité. „Wanneer verhuis je?" „O, al gauw." HOOFDSTUK XXIII. Freddie kwam tien dagen later van zijn zakenreis terug. Sing Toy verwachtte hem omdat hij een in triomfantelijke bewoor dingen gesteld telegram had ge stuurd, maar zij kon hem niet van het station komen halen om de baby. Zij was dankbaar voor zijn afwezigheid. Zij was nooit zo gelukkig geweest als in de afge lopen maand. „Lieveling, lieveling, lieveling," zei zij toen zij hem omarmde en worden aangevoerd met tank auto's en melkbussen. Op Voorne en Rozenburg moet dit bovendien nog geschieden via de veerver- bindingen, zodat een en ander vrij hoge kosten met zich bren gen voor de gezinnen in deze ge bieden. Weliswaar wordt op Ro zenburg het water door de ge meente betaald doch het vervoer moet door de afnemers worden bekostigd. kirde als een duif. Freddie ging er mat genoegen op in en bedek te haar gezicht met kussen. Ook hij had het naar zijn zin gehad. „Heb je het prettig gehad?" vroeg zij. „Prettig gehad? Nee, lieveling, wat denk je dat ik gedaan heb? Ik heb van de ene stad naar de andere gesjouwd. Je hebt mijn briefkaarten toch gekregen? Maar ik heb bijna 2500 dollars aan commissie gemaakt op deze reis." „Schat", Zij kustte hem harts tochtelijk. „Was het niet reusachtig van Sandy je dat reisje te bezorgen?" „O ja. Hoe is het met Sandy. Heeft hij je nog opgezocht?" „Hm, hm," zei zijn vrouw lief jes. „En heeft hij goed op je ge past?" „Hm, hm. Zal ik hem opbellen? Wij moesten eigenlijk je thuis komst vieren." „Nee, laat mij het doen." Er werd dus die avond een allergezelligst feestje gevierd in de nachtclub waar Sing Toy vroeger gewerkt had. Zij vonden er Vicky Lamore en vroegen haar bij hen te komen zitten en zij dansten tot twee uur en iedereen was vrolijk. Sandy wenste Fred die geluk met de resultaten van zijn reis, waarmee hij 'n heleboel geld voor de maatschappij ver diend had. Met Vicky en Sandy erbij was Sing Toy amusant en levendig en 180 Australië Nederland Engeland Italië ■iiiiimiiiii W.Duitsland België - 160 - 150 - 140 130 - 120 niiiitiiiiiniiiinmiiiinnni - 110 100 1952 le.halfjaar 1953 heel anders dan de klagende vrouw thuis. Freddie had het hele laatste jaar zijn vrouw niet zo vrolijk gezien en vond weer iets terug van de gelukkige tijd toen hii haar het hof maakte. Ja, zo moest het zijn. Het succes stond voor de deur. „Ik houd van mijn vrouw," dacht Freddie. „Dit ziet er uit als een goed begin een vrouw, een kind, een goede positie." Hij had een onduidelijke herinnering aan éen meisje, waar hij in Cleveland mee uit was ge weest en hij had een vaag gevoel dat hij niet helemaal trouw was geweest, maar hij wilde de ge dachte daaraan niet aan de op pervlakte laten komen. „Ja, ik houd van mijn vrouw en mijn kind." Sandy ging met hen mee naar huis, bleef nog een poosje en liet hen toen alleen. Sing Toy liet zich op de divan vallen en riep uit: „Zo is het heerlijk." Freddie kwam naast haar zit ten en zei: „Het is zo kwaad nog niet om mevrouw Frederick A. T. Fong te zijn hè? Als het een beet je meeloopt zal ik binnenkort 8000 per jaar maken. Hij kwam dichterbij en streel de haar. „Toe laat dat alsjeblieft. Ik ben doodmoe," zei zij. Hij kwam nog dichterbij en kon niet van haar afblijven, maar Sing Toy hield zijn handen vast en nam hem op van uit die stra tegisch gunstige positie. (Wordt vervolgd). Deze statistiek geeft u 'n beeld van de mate waarin de kosten van levensonderhoud gestegen zijn. Voor 1953 lopen de cijfers tot het le. halfjaar. Het blijkt dat in Australië de kosten voor het levensonderhoud het sterkst gestegen zijn. Zelfs in het le. halfjaar van dit jaar zette deze stijging zich voort. Van de lan den op onze statistiek genoemd, komt Engeland op de tweede plaats wat de stijging betreft. Wat ons land betreft komt de grootste stijging op rekening van 19501951. Dit werd veroorzaakt door de oorlog op Korea. Het is opmerkelijk te zien hoe deze stijging zich over de hele wereld deed gelden. WEGENPLAN IN ZEELAND. Gedeputeerde Staten van Zee land zullen binnenkort aan fle provinciale staten voorstellen, de middenweg door de Braakman en de op het tertiair wegenplan voorkomende wegen HoekTer- neuzenSt. Annapoldler (laatste gedeelte is de beruchte Blik- straat), op het provinciale wegen plan te plaatsen en de noordweg door de Braakman op het tertiair wegenplan. Indien deze plannen worden goedgekeurd en uitgevoerd zul len in Midden-Zeeuws-Vlaanderen de provinciale weg IJzendijke BiervlietHoekTerneuzen SluiskilSt Annapolder en de tertiaire weg BreskensHoofd plaatTerneuzen werkelijkheid worden. De leiding dicht. Naar aanleiding van de actie, die hier ter plaatse is ontplooid betreffende de dichting van de leiding, heeft men onder de in gezetenen van de gemeente West- dorpe, die hier in het buurtschap Strodorpe en Kanaalzicht wonen, eveneens een actiecomité in het leven geroepen, dat handtekenin gen verzamelde om zodoende de actie meer te doen slagen. Ook zij heeft zich met een schrijven gericht tot het ministerie van Volksgezondheid en het ministe rie van Verkeer en Waterstaat om voor deze kwestie ten spoe digste een oplossing te brengen. Aan de gemeenteraad van Westdorpe is gevraagd het schrij ven met een eventueel advies door te zenden naar de betrokken ministeries. Eerste vier traditionele wonin gen na de stormramp onder de kap. Gisteren zijn in Stavenisse de eerste vier na de stormramp van Februari j.L gebouwde traditio nele woningen onder de kap ge komen. Het betreft hier een ge deelte van 50 woningen, welke door de gemeente Stavenisse ten behoeve van rampslachtoffers worden gebouwd. Burgemeester L. A. Verburg sprak op het werkterrein namens het gemeentebestuur woorden van geluk en overhandigde een enveloppe met inhoud, bestemd voor de aanwezige bouwvakar beiders. Bedrijfsongeval. Tijdens het werken aan de zaag machine had Woensdagmiddag de aannemer Varin het ongeluk met zijn linkerhand onder de ma chine te komen, tengevolge waar van diens wijsvinger werd afge zaagd en de middenvinger zoda nig werd verwond dat deze ver moedelijk zal moeten worden ge amputeerd. De andere vingers lie pen minder ernstige verwondin gen op. Dokter Rozemeijer uit Schoon- dijke verleende de eerste hulp, waarna de ongelukkige naar het ziekenhuis te Oostburg werd ver voerd. U doos a 90 cl RECHTSZAKEN. Het Haagse gerechtshof heeft arrest gewezen in een beroep van drie Zeeuws-Vlamingen, die be trokken zijn geweest bij een po ging tot veesmokkel. De veehandelaar A. A. S. en diens knecht A. de R. uit Hulst werden door de Middelburgse rechtbank resp. tot twee jaar en één jaar gevangenisstraf veroor deeld omdat zij in de nacht van 28 Juli van dit jaar met 'n wagen vee hadden staan wachten op een uit België komende pantser auto, die de dieren over de grens zou brengen. Het gerechtshof verhoogde deze straffen tot twee en een half jaar en één jaar en drie maanden met aftrek van het voorarrest tot op de dag van deze uitspraak. De caféhouder C. V. uit Sas van Gent, die als gids voor de ge pantserde smokkelauto optrad, werd conform het Middelburgse vonnis tot één jaar veroordeeld.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2