Burgerlijke Stand Loop der bevolking OE FOKDAG Gemeente Terneuzen Sous* Je prance DslfiSc Durf cn Je nplaneei vanweye de Ver. van Zeeuwse Fokkers te Axel (Speciale AjN'.P.-verslaggever.) Klassement na tie vierde étappe Nantes- I>a Rochel- Ie (166 km). 1. Pras (Centraal Z.-W. Frank rijk) 4 uur 1 min. 42 sec. 2. Sci- ardis (Intern.); 3. Rolland (Z.-O. Frankrijk)4. Bonnaventura (W. Frankr 5. Lambrecht (Intern.) allen zielfde tijd. 6. ez aequo: Oc- kers (België A) 4 u. 6 m. 1 sec.: ;Kiatoinsky (Intern.); Ramoulux (Cencr. j.-W.); Helary (N.-O. lie ca France); Goussot (Parijs), il. j-LOrtenfl (België A) 4 u. 6 m. 32 s 12 Caffi (N.-O. Ile de Fran ce)13. B. Gauthier (Z.-O.). 14. Rerr (Z.-O.) en 15. Francken (Nederl.-Luxemto.) allen zelfde tijd als Mertens. Vijfde étappe- De Ruyter en Kemp eindi gen gelijk met de winnaar Rémy. Zondagmorgen zijn 105 renners vertrokken voor de vijfde étappe, van La Roebelle naar Bordeaux, een afstand van 262 km. Na vier étappes zijn meer dan 10 der renners uitgevallen en de bergen moeten nog komen! Van de Ne derlands-Luxemburgse ploeg zijn drie renners zeer goed geklas seerd, n.l. De Hoog en Kirchen, die beiden de 41e plaats innemen, en Janssen, die 54e is geplaatst op een veld van 105 renners. Terneuzen. Geüjoorten. 26 Juni. Johanna, d van Petrus J. de Theije en Pie- tertje Nieuwiburg.. 27 Juni. Jozias Lu vin us, z. van Pieter J. Meeusen en Pietérnella M. Dieleman. Cor nelia, d. van Jan Verhulst en Aagtje A. van Langevelde (won. te Axel). 29 Juni. Cornelia Wil- helmina Josephina, d. van Willem G. J. M. Bottemanne en Adriana J. Priem 30 Juni. Rilly Jose- phus Maria, z. van Jospehus F. M. Luycks en Sydonie A. de Clerck (won. te Westdorpe). 1 Juli. Rosalia Oscarina, d. van Adolphus David en Sulma A. Des- tomibes. 2 Juli. Jaspert Jacobus, z. van Joost J. Lindhout en Janna L. Buijze (won te Axel). Overlijden. 26 Juni. Louis van Tatenhove, 83 j., weduwn. van Elizabeth Siervogel. 28 Juni. Ebrina Barbara Scheele, 3 j., d. va» Izaak Scheele en Janneke Gooseen. 29 Juni. Nicolaas Josias Harte, 77 j„ echtg. van Catolina M. de Nering. Axel. Huwel.-aangiften. 12 Juni. Jacob Blankert, 30 j.,jm. en Jacob? Mangold, 22 j., jd. Huyvel.-voltrekkingen. 3 Juni. Adriaan Bakker, 34 j„ jm en Sa ra Adrijana Johanna Dieleman, 30 j„ jd. 10 Juni. Geert Jager, 26 j„ jm. en Janneke Elizabeth de Pooter, 22 j., jd. Jacobus Jo hannes Duininck (van Zuidzande, 25 j., jm. en Janna Faas, 24 j., jd. 16 Juni. Eugenius Jacobus Eduardus Verschueren (van Vo gelwaarde), 35 j., jm en Celina Louisa Michielsen, 26 j. jd. 17 Ju ni. Frans Michiels (van Sas van Gent), 33 j., jm. en Julia Rosalia Maria Pieters, 31 j., jd. 24 Juni. Marinus Scheele (van Sthoondij- ke), 35 j., jm. 'én Janna Boeije, 33 j., jd. 29 Juni. Jacob Blankert, 30 i., jm. en Jaeotoa Mangold, 22 U jd. Geboorten. 1 Juni. André Ro bert, z. van Zeger Cornelis Salo- mé en Paulette Clémence Clin- quart. 18 Juni. Catlina Janna, d. van Johanneg de Putter en Anna Moes. 23 Juni. Catharina Janna Maria, d. van Geleijn Willem Naeije en Maria van Hoeve. 28 Juni. Adriana Elisabeth, d. van Willem Cornelis Klaassen en Ma ria Christina de Koeijer. Overlijden. 6 Juni Catharina Herman, 65 j., echtg. van Alphon- sus Modestus Breepoel. 16 Juni. Geertruida Magdalena de Visser, 85 j., wed. van Cornelis van den Broeke. 23 Juni. Pieternella Ma rina Verbruggen, 75 j., d. van Hendrik Marinus Verbruggen en Adriana Christina de Bruijn. 28 Juni. Ebrina Barbara Scheele, 3 j., d. van Izaak Scheele en Janne ke. Goossen. Terneuzen. Ingekomen: M. J. v. d. Stel Contant, Grenulaan 21, Tholen; C. B. Boerman, Julianastr. 17, s Gravenhage; M. C. v. d. Linde, Van Steenbergen! 20, Vlissingen; A. Donze, Tholensstr, 82, Goes; C. H. Bruggeman, Vlooswijkstr. 37, Rotterdam; C. Doorns, Dijk- straat 85, Woubrugge; A. J. Dekkerde Jonge, Verl. v. Steen bergenlaan 15, Zaamslag; A. L. Comelissens, Noordstraat 46, Hulst. Vertrokken: L. M. v. d. Geer. Louisastraat 19, Rotterdam; C. J. Verhelst, M. Eïjkestraat 7, Axel; M. S. de Mul, Javastraat 38, Rot terdam; C. J. Overmeire, Lange Kerkstraat 8a, Goes. Pauwels en Franken zwerven wel he,el erg achteraan, n.l. 101 cn 102, en als men dan weet, dat elke avond de laatste van het al gemeen klassement uit de koers wordt genomen, geheel volgens het reglement, dan dreigt er een groot gevaar voor beide Neder landers, tenzij in een der volgende étappes beiden kans zien in een groep vluchtelingen te komen en zodoende tijdwinst te veroveren. Bij het passeren van Rochefort ag het grote peleton, geleid door Idee en Pras 5 sec voor op een groepje gevormd door Ronconi, Impanis, Giquet, Fachleitner, de drager van de gele trui Lambrecht en de Nederlander Pauwels. Saint.es, 67 km van de start, werd het eerst bereikt door 17 rmners, aangevoerd door Impa nis en Teisseire. Kirchen volgde met 3 anderen op slechts een hal ve minuut. Het grote peleton had hier 1% minuut achterstand. Bij de Belgen was het niet alleen Im panis, die Zondag een grote ac tiviteit ontwikkelde, maar beide Belgische ploegen weerden zich uitstekend. Engels, de grote man uit de Adelaars-ploeg, trok er zelfs eenmaal vastberaden tussen uit, maar werd spoedig weer door een groep achtervolgers, voorna melijk bestaande uit Belgen, in gehaald. Na Sainteg werd een nieuw offensief ingezet, en bij Cog nac (94 km) was de leidende groep tot 8 man geslonken. De iacht bleef aanhouden en nauwe lijks was Cognac gepasseerd of weer 2 man moesten het loodje leggen. De situatie was nu zó, dat de 6 koplopers, geleid door Pras, een voorsprong van 50 sec. hadden op 4 renners, met Teissei re-aan het hoofd. Weer 50 sec. later kwam de hoofdgroep mét Bartali, Robic en Viëtto. Met 7 min. achterstand kwam de Lu xemburger Ackerman Het is de vluchtelingen echter niet gelukt hun fant.astish tem po vol te houden. Bij Jonzac (128 km) was de kopgroep weer 17 man sterk. Ook de beide Belgen Engels en Schotte hadden zich nu bij de leidende groep gevoegd. Pras, die tot voorbij Cognac de leiding had gehad, was door pech achtervolgd en had bijna een min. achterstand. Het, grote peleton, bestaande uit ongeveer 80 ren ners, was tot op 3 min. 45 sec. teruggevallen. Tussen Jonzac en Montguyon was het de Belg Oc- kers, wie het gelukte een grot.e voorsprong te nemen. Met een vervaarlijk tempo was hij er tus senuit getrokken, zodat hij kans zag om met een voorsprong van 6 min. het plaatsje Montguyon (167 km) t.e passeren. De hem volgende groep van 20 man zette erheer 'n geweldige achtervolging in en tenslotte wist Paul Nerj Oekers in te halen. Samen pa^ seerden zij Libourne (202 km), op 40 sec. gevolgd door een 20- i.al renners, met Ackerman aan het hoofd. Op 1 min. volgde een troepje van 19 man, onder wie Schotte, de Ruyter, Pauwels, En gels, en Brambilla. Ruim 12 min volgde het grote peleton. Het was toen duidelijk, dat een niéuwe uitlooppoging geen succes meer zou hébben. Oekers en Neri wer den achterhaald door de' tweede groep en moesten even daarna zelfs' lossen. Maar tot Bordeaux is er van strijd geen sprake meer geweest. Het is tenslotte 'n sprint geworden waarin deze étappe be slist werd. Het was Rémy van de Franse Zuid-Oost ploeg, die het eerst door de finish ging. Tijdens de vijfde étappe keek menigeen zijn ogen uit, toen men De Ruiter en Kemp van de Ned.- Luxemburse ploeg zag jagen, in gezelschap van de beide Beigen Engels en Mathijs, en voor de eerste maal sedert het vertrek uit Parijs eindigden er twee leden van de Nederlands-Luxemburgse ploeg aan het eind van een étappe in dezelfde tijd als de winnaar. Remy. Algemeen klassement na de vijfde étappe. 1. Lambrecht (Intern.) 32 uur 26 min. 28 sec; 2. Sciardis (In tern.) 32.29.14; 3. Bobet (Frank rijk) 32.29.52; 4. Engels (Adelaars België)32 32.55; 5. Schotte (België A)6. Teisseire (Frank rijk) 32.33.51; 7. Mathieu (België A32.34.78. Ramon (België A) 32.34.34 9. Thietard (Parijs) 32.35.10; 10. Lapebie (Centraal Z.-W.) 32.37 5; 43. Ex aequo De Hoog en Kirchen (Nederl.-Luz.) 32.52.46; 53. Janssen 32.54.1; 82. De Ruyter 33.20.39; 87. Kemp 33.24.32; 89. Bakker 33.26.19 98. Biever 33.40.14 99. Franken 33.41.00; 102. Ackermann 33.58.33; 103. Pauwels 33.59.12. Ongelukken tijdens de Ronde. Bij het passeren van de kara vaan hebben zich in het Zuiden van het Departement Charenite Maritime drie ongelukken voor gedaan. Té Pérat, niet ver van Arthenac, werd een boswachter bij het oversteken van de weg door een motorrijder, die de Ron de volgde, aangereden. Hij werd met een gebroken been opgeno men in het hospitaal van Jonzac Voorts had te Reaux een aan rijding plaats tussen een motor- De vader-zaagvogel trok een diepe rimpel in zijn voorhoofd en zei: Onze hulp aan Uw expeditie zou niet doelmatig zijn indien wij onze krachten niet ook voor het afdalen ter beschikking stelden. Gelukkig had iedere poes van Poekoelum een kluwen touw in zijn zak; wij knoopten daarvan met vereende krachten een gewel dig net. De wapens van de Duitsers, en alles wat verder in hun verblijf plaats van belang was, werd, te zamen met de gevangenen, in het rat geworpen. Ikzelf stapte als laatste in. „Beter gedwee naar beneden zweven, dan moed betalen met ons leven" riep Jol, toen wij van de top startten. De volgende middag bielden wij feestelijk intocht in de hoofdstad van Poekoelum. ilet Ministerie van Veiligheid nodigde mij uit, die avond een verslag te geven van mijn bevné- dingen. Slot van de Bekroningen- Merries van 2 jaar, gr- maat. 1. Carla van Groede, van A. J. Salomé-Verhage, Groede; 2. Flo rida van Loose's Hof, van C. de Putter, Axel; 3. Caline, van P. Tollenaar-de Feijter, Axel; 4. Rid. van de Molenhoek, van F. 1'. Braaijmans, Hontenisse; 5. Mar tha van Alstein, van P. J. Boënne, Graauw; 6. Nelly van Annie, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe7. Carla van Melo, C. Steijaert-Plas- schaert, Graauw; 8. Dora van t Veer, van Adr. de Putter Mzn, Zaamslag-veer9. Carissima, van Ph. de Coc(k-de Bruijne, Hontenis se; 10. Carla van Marquis, van P. J. de Wael, Axel; 11. Beatrix van Coegorspolder, van A Ramondt, Axel-Sluiskil. Merries van 2 jaar, kl. maat. 1. Mina van Veerhoek, van"*E. de Badts, Oostlburg; 2. Caroline, van Melo, van C. Steyaert,-Plas- schaert, Graauw; 3. Sipa van Pe ter, van Wed, J. P. van Cadsand, Axel; 4. Marianne van Melo, van C. Steyaert-Plassohaert, Graauw; 5. Mina, van Adh. van Waes, Zuid- dorpe; 15. Meta, van Fa. F. Dek ker Pzn, Axel; 7. Mimie van 't Lusthof, \«n Adr. Veraart, Bier vliet; 8. Grietje van Cambron, van P. L. Mangnus, Stoppeldijk; 9. Orpha van Elza, van E F. de Moor, Zaamslag; 10. Mariette van Alstein, van P. J. Boënne, Graduw, 11. Anny, van Kind. Bonte, St. Kruis; 12. Erna van Cambron, van P. L. Mangnus, Stoppeldijk. Merries van 1 jaar, gr. maat- 1. Resi van Molenhoek, van F. P. Brooijmans, Hontenisse; 2. Mia van Annie, eig. Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 3. Clairona van Du- boishoeve, van W. L. den Hamer, Westdorpe; 4. Honda van Zaam slag, van Pr. Verhelst, Westdorpe; 5. Premiere van Nico, van C. A Dëkiker, Axel; 6. Irene van Du- boistooeve, van W. L. den Hamer, Axél. Merries van 1 jaar, kl. maat- 1. Janny van Stella, van Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 2. Fari- da van Jaap, van E. F. de Moor, Zaamslag; 3. Nellie, van W. Kos ter, Overslag; 4. Marie Christina van de Punt, van M. Dieleman, Zaamslag; 5. Ineke van Nico, van C. A. Dekker, Axel; 6. Jabina van Sluiskil, van Jan van Hoeve, Sluiskil; 7. Lia van de Molenhoek, van F. P. Brooymans, Hontenisse 8. Lenie van Leonard, van J. J. D'hoöge, St. Jansteen; 9. Lisette van Ferdinandus, van Kinderen Suy, St. Jansteën; 10. Carïa van de Coegorshoeve, van A. Ra- mondt, Sluiskil. Merriéveulens, geb- vóór 1 Mei. 1. van Jan de Feijter, Axel; 2. Annie van Vcrgaertpolder, van E. Dumoleijn, Philippine; 3. Lea van Pauwvliet, van A. van Hoeve- Haak, Zaamslag; 4. Hanny van Zandenburg, van F. P. Wauters, Langendam5. Clairona, van W. de Feijter, Axel; 6. Gazelle van Nieuw Vogelschor, van P. E. de Caluwéde Moor, Westdorpe; 7. Sonje van Passluis, van Alfr. Goethals, Westdorpe; 8. Erna van Nieuw Vogelschor, van P. E. de rijder met duo-passagier en een auto van het blad „Paris Soir." De bestuurder van de motorfiets liep een dubbele beenbreuk op, terwijl zijn duo-passagier toene vens 3 inzittenden van de auto lichte verwondingen kregen. Tenslotte is een van de auto's van de toladen, die bij de organi satie van de Ronde betrokken zijn, in het publiek gereden doordat de chauffeur een kind wilde ont wijken, dat de weg overstak. Een tiental toeschouwers werd hierbij gewond en vier hunner zijn in het hospitaal te Bordeaux opgenomen. Caluwéde Moor, Westdorpe; 9. Caline van WillemSkerke, van A Tollenaar, Hoek; 10. Favorite van Tivoli, van Jac. Wijffels, van Uzendijke; 11. Annie, van H. P. Wolfert, Terneuzen; 12. Briena, van Lev. de Feijtervan Hermon, Axel; 13. Frida van Luntershoek, Tih. Morres, Stoppeldijk; 14. Jean ne, van L. O. J. Daelman, West dorpe. Merrieveulens, geb. na 1 Mei. 1. Adi van Annie, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2. Julia na van Capellepolder, van Jac. de Putter, Axel; 3. Frieda van Oude polder, van Adh. van Waes, Zuid dorpe; 4. van C. de Putter, Loose's Hof, Axöl; 5 Sarina van Sluiskil, van J. van Hoeve, Sluis kil; 6. Erna van Catharirahoek, van Wed. Jac. de Feijter, Catha- rinapolder, post Axel; 7. Annie, van A. L. Scheele, Axel; 8. Annie van Reigershoeve, van G. V. M. Doens, IJzendijke; 9. Ivonne, van P. Dielemande Nood, Axel; 10. Elviera van Duboishoeve, van W. L. den Hamer, Axel. Merries met afstammelingen. 1. Sipa van Peter, van Wed. J. P. van Cadsand, Axel; 2. Dragqp van Stedum, van Fa F. Dekker Fzn; Axel; 3. Floran van Dam, Fa F. Dekker Fzn, Axel; 4. Her- seur van Alstein, van P. J. Boën ne, Graauw; 5. Marquis van Drie- schouwen, Fa F. Dekker Fz., Axel. Klasse 28. 1 Loten van 4 merries van 1 eigen- 1. L. O. J. Daelman, Westdorpe; 2. Wed. C. H. van Waes, West dorpe; 3 A. Murrevan Driel, Axel; 4. Iz. de Feijterde Mul, Axel; 5. Jac. de Putter, Axel; 6. M. P. Puijlaert, Zuiddorpe; 7. Adh, van Waes, Zuiddorpe; 8. M. van Fraaijenhoeve, Axel. Klasse 29. Loten van 4 merries van 2 eigen. 1. SaloméVerhage en Verha- geHoste;; 2. Prud. Verhelst en Jan van Hoeve; 3. Termote en Wijffels. - Een woord van zeer bijzondere lof dient bij vernieuwing te wor den gébracht aan de volijverige secretaris de heer Iz. de Feijter Wz. Hoewel deze sedert tiental len van jaren in dit opzicht zijn sporen ruimschoots heeft ver diend, moet toch weer andermaal geconstateerd worden, dat zijn organisatorisch talent ook nu weer volkomen haar stempel op deze uitnemend geslaagde Fokdag heeft gedrukt.. Gelukkig is zijn vitaliteit nog van dien aard, dat voor de naaste toekomst nog zeer veel vruchtbaar werk voor de paardenfokkerij in het algemeen en voor de vereniging van Zeeuw se fokkers in het bijzonder, van hem mag worden verwacht. Avond-Concert door de „De Verenigde Vrienden-" Als waardig sluitstuk van deze Fokdag werd door de V.V.V. aan de burgerij en organisatoren een concert aangeboden, waarvoor was uitgenodigd de bekende har monie „De Verenigde Vrienden" "hit Sas van Gent. Dit welbezette korps, dat thans in Oost Zeeuws- Vlaanderen een uitstekende repu tatie heeft verworven en op twee achtereenvolgende concoursen 'be weeg in de hoogste afdelingen prachtige resultaten te kunnen boeken, gaf een welverzorgd pro gramma ten beste. Jammer, dat de belangstelling biervoor niet groter was; het gébodene had een groter gehoor waardig geweest. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN brengen teir openbare kennis, ingevolge arti kel 16, eerste lid, der Drankwet 1&31, Stbl 476; dat bij hen is ingekomen een verzoek om een tapvergunning, voor de verkoop van sterke drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop, van J. P. KLAASSEN, van beroep café houder, wonende te Terneuzen, voor het 'benedenlokaal van het perceel Oudelandseweg 49, alhier; Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, »an ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwa ren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Terneuzen, 1 Juli 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. DIENSTPLICHT. Aanvraag »m bestemming tot buitengewoon dienstplichtige lichting 1949. De Burgemeester van Terneu zen maakt nét volgende bekend. Het is mogelijk een deel van de ingeschrevenen voor de dienst plicht van de lichting 1949 in verband met de mindere mate van geschiktheid voor de taak, welke hun op grond van het ge houden onderzoek in het leger zou moeten worden toegewezen, in gewone tijden buiten oproe ping te laten, door hen te be stemmen tot buitengewoon dienst plichtige. Bij de aanwijzing van boven bedoelde ingeschrevenen, die voor bestemmen tot buitengewoon dienstplichtige in aanmerking kunnen komen, is de omstandig heid dat reeds twee broeders die nen of gediend hebben, van in vloed. Dit wil dus niet zeggen, dat iedere ingeschrevene van wie twee broeders dienen of gediend hebben, voor bestemming tot bui tengewoon dienstplichtige in aan merking komt. Degeen, die een aanvraag indient, moet er der halve rekening mede houden, dat hij toch als gewoon dienstplichti ge kan worden opgeroepen. Van hen, die reeds zijn ingelijfd of een oproeping ter inlijving heb ben ontvangen, kan geen aan vraag in behandeling worden ge nomen, omdat te hunnen aanzien vanzelfsprekend bij het gehouden onderzoek voor de hun toegedach te taak in het leger geen min dere mate van geschiktheid is gebleken Om te kunnen mededingen naar bestemming tot buitengewoon dienstplichtige moet de ingeschre vene. ten minste twee broeders hebben of gehad hebben, die die nen of gediend hebben bij de land macht, bij de zeemacht of bij de overzeese strijdmacht. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broeder, die vóór 31 October 1948: a. ten minste 30 dagen in wer kelijke dienst is geweest; b. tengevolge van een na 31 December 1945 verleend uit stel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest; c. in het genot van militair pensioen is gesteld; d. gedurende zijn verblijf in wer kelijke dienst is overleden. Onder broeders worden ver staan wettige broeders en wet tige halfbroeders. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem. die op grond van gewetensbezwa ren is te werk gesteld bij een bur gerlijke tak van staatsdienst. Door of vanwege de ingeschre vene moet de aanvraag, als bo venbedoeld, vóór 1 Augustus 1948 worden gedaan bij de burgemees ter van de gemeente ,voor welke hij voor de dienstplicht is inge schreven. Ontstaat de reden voor de aanvraag na 31 Juli 1948, dan wordt de aanvraag gedaan binnen 14 dagen na het ontstaan van de reden. Aanvraagformulieren zijn ter secretarie verkrijgbaar. Terneuzen, 5 Juli 1948. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 3