I phmShave i Voor de Zondag üerkdïensten De Siamese Tweeling DE SPORT VOOR ZONDAG DE||AVONTUREN VAN BIM IN GROENLAND Het toevertrouwde pand B Ui9 de Srevincic AARDENBURG. PHILIPS STAALBAARD Ook UW baard vliegt eraf ftUeuwe fase in hef bestaan van de Prov. Gezondheidsdienst in Zeeland VOETBAL SCHAKEN Gemsente Terneuzen PALMZONDAG is in de Kerk de dag van de openbare ge loofsbelijdenis der nieuwe lid maten. Bij de geloofsbelijdenis' spreken we uit dat we niet lan ger geestelijke touristen wtllen zijn die alle kanten nog uit kun nen, maar dat we pelgrims ge worden zijn die maar één kant meer op Ttunnen, n 1. de weg die Christus ons wijst. NZE belijdenis is onze daad. Maar veelmeer is ze het ant woord op wat God aan on3 leven heeft gedaan. Als we Christus kiezen, komt het, omdat Hij ons reeds gekozen heeft. Met ver rassing bemerken we het da. Christus, die reeds aan 't begin van ons leven stond, nu ook staat aan het einde van dit stuk leven, dat we tot nu toe hebben afge lopen. U7 AT ons toevertrouwd is heb- ben ws te bewaren (1 Tim 6 20). Gevaren zullen ons be dreigen wanneer wij 't niet ver wachten. Heeft Petrus ooit ge- dacht dat hij Jezus zou verlooche nen op het g,rote ogenblik van zijn leven toen hij pas had gezegd: „Haat allen u verlaten, Ik zal U nooit verlaten" Petrus is geestelijk een zwaar gewapend man. Vóór de anderen doet hij belijdenis. En op een ogenblik waarop hij het het minst verwacht, struikelt hij. SOMiS kan Jezus ons ver zijn We zwichten bijna voor de argumenten der wereld die zegt: Weet ge dan nog niet dat Uw God dood is, dat Uw God een overwonnen standpunt is. En slechts door taaie worsteling kun nen we het toevertrouwde pand bewaren. Soms kan Jezus ons te dichtbij, zijn. U.w.z. we zijn dan zo gees telijk zelfgenoegzaam, dat we menen over Jezus te kunnen be schikken. Alle eerbied en afstand is weg. We hebben zulk een so- liede lading, christelijkheid aan boord dat we Christus zelf niet meer nodig hebben. We zijin zo gemeenzaam met het heilige ge worden dat er nergens meer hei lige grond i En terwijl we menen het toevertrouwde pand bij uitstek bewaard te hebben be vinden we ons in werkelijkheid in een dodelijk gevaar. EWiAKEN zullen we alleen kunnen door het geloof. En geloven is: afzien van ons zeiven en zien op Jeais alleen. We zul len niet overwinnen door ons tel kens terug te trekken op eigen geestelijke kracht. Met eigen kracht is 't niets gedaan. Onze kracht ligt in onze zwakheid. Dan alleen zullen we het toever trouwde pand bewaren wanneer al onze verwachting gericht is op Hem die het ons heeft toever trouwd. ZATERDAG 20 MAART. Ned. Herv. Kerk. Terneuzen: 7.30 u. Avondgebed. ZONDAG 21 MAART. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennings, Bev. nieuwe lidmaten; 2.30 u. Hoek: 10 u. Ds. A. J. Kromhout, bev, nieuwe lidmaten en voor- ber. HA.,.; 2.30 u. Ds. A. J. Kromhout, voorber. H.A. Hontenisse10 u Ds. Soetek< bev. nieuwe lidmaten. Hulst: 2 u. Ds. W. L. Hermanides. bev. nieuwe lidmaten. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van der Graaf,f, bev. nieuwe lidmaten. Philippine: 2.30 u. DS. J. C. Sic- kesz, van Terneuzen. Sluiskil: 10 u. Ds. G. van Moor- AUTOBtJS BOTST TEGEN EEN BOOM, Een autobus van de Veluwsc autobus-diensten is Vrijdagmid dag omstreeks kwart vóór vijf op de weg Ede—Lunteren geslipt en tegen een boom gereden. De autobus was met 40 perso nen van Ede op weg naar Har derwijk, toen de chauffeur op de weg plotseling moest remmen voor een uitwijkende auto. De bus slipte en botste met zó'n vaart tegen een boom, dat de boom door de motorkap tot op de plaats van de chauffeur doordrong. Deze bleef als door een wonder ge spaard. want hoewel de chauf- feursziting totaal vernield werd, kwam hij er met de schrik en enke'o ongevaarlijke kneuzingen van af. In totaal werd een twintigtal personen gewond van twee vrij ernstig. Deze werden naar het ziekenliuis te Ede overgebracht. Vier anderen werden per auto naar huis vervoerd, terwijl de overigen, na verbonden te zijn, op eigen gelegenheid hun weg konden vervolgen. De zwaar be schadigde autobus is door een kraanwagen naar Utrecht ge sleept. DE BLOEMBOLLEN- VEEDEN. De Crocusvelden beginnen thans kleur te vertonen. Verwacht mag worden, dat zij met Pasen volop in bloei zullen staan. De Narcis sen beginnen luier en daar te kleu ren. Indien het weer niet te koud wordt, zullen er met Pasen reeds verschillende Narci'ssenvelden in bloei staan. De Hyacinthen zullen omstreeks 10 Aprl hun placht vertonen. Het grote bloemencorso, georga niseerd door de bollenstreek, zal, zoals bekend', gehouden worden op Zaterdag 17 April. Het zal de Rijksweg rijden van de grens Hil- legom-Vogelenzang tot de zuid- werk gemaakt worden van mo zaïeken in de bollenstreek. Vanaf 4 April zullen er des Zondags extra stoptreinen naar de bollenstreek rijden. BELGIË GAAT ZEELAND GAS LEVEREN. Naar wij vernemen, verkeren de onderhandel/'ngen met België, omtrent de levering van gas aan de provincie Zeeland in een ver gevorderd stadium. Reeds enige tijd geleden werd met de Belgische autoriteiten een principe-overeenkomst geslo ten betreffende de levering van gas uit Antwerpen aan Zeeland. Het tijdstip waarop hiermee een begin kan werden gemaakt is nog niet bekend, doch men ver wacht dat, dank zij ook de wel willende medewerking van Belgi sche zijde, dit niet al le lang op zich zal laten wachten. zal la 1 sM jv-rdei;ik in ais de harmonie haar 7 A, bev. nieuwe lidmaten. 2.30 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. Voorber. II. Avondmaal. Zaamslag: 9 u. Ds. J. A. Talma, •bev. nieuwe lidmaten; 2 u. Ds. J. A. Talma. Griete: 7 u. Ds. J. A. Talma. Aardenburg: 10.30 u. Ds..Schrale, bed. H.A. Biervliet: 10 u. Ds. Wiebosch. Bev. nieuwe lidmaten. Breskens: 10 u. Ds. Van Vliet; 18.30 u. Ds. Van Vliet. Cadz&nd: 10 u. Ds. Enker. Bev. nieuwe lidmaten. Groede: 10 u. cand. Jansen. Hoofdplaat: 10 u„ Ds. Winckel. Bev, nieuwe lidmaten. St. Kruis: 8 u. Ds. Nolthen'us. Nieuwvliet: 14 u. cand. Jansen. oCSthurg. 10 u. Ds. Fournier. Bevestiging van lidmaten. Retrariahement: 10 u. Ds. Bar- AOUW. Eev. nieuwé lidmaten. Sci\oc>pdijke: 10.33 U. Ds. Scho- penhauer. Bev. nieuwe lidmaten. Sluis: 16.30 u. De. Schrale. -St. Anna ter Muiden: 14.30 u. Ds. Schrale, bed. H. Doop. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. Vac Ypdren. Bev. nieuwe lidmaten. Uaendjjke: 10 u. Ds. Doom. Bev. nieuwe lidmaten. Zuidzande: 10 u. Ds. ter Beek. Bev. nieuwe lidmaten. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- nius. Gereformeerde Kerk- Axel: 10 en 2.30 u. Ds. D. J. Couvé. Hoek: 9 en 3 u. Ds. F. M. Ver veen. Zoute Spui: 10 en 2 u. Ds. P. van Strien, van Groningen. Terneuzen: 10 u. Ds. S. Hoekstra, van Rotterdam, bev. van Ds. H. Pestmhn5 u. Ds. H. Pest man. Intrede. Gereformeerde Kerk. (Vrijgemaakt Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10.30 en 2.30 u. Ds. I. v. Til Terneuzen: 10.30 en 3 u. Ds. J. F. Hey, van Hasselt. Chr- Geref- Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente- Hoek: 9-30 en 2 u. leesdienst. Terneuzen: 0.30, 2 en 6 u. lees dienst. Oud-Geref. Gemeente- Terneuzen: 9.30, en 2 u. Ds. A. de Reuver; 6 u. Ds. A. de Reuver, voorber. H.A. Rooms-Katholieke Kerk- Clinge: 7, 8 30 en 10 u. H. Missen Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10 u. H.H Missen. 3t. Jansteen: 7.30, 9 en 10.30 u H. Missen. Terpeuzen: 7, 8.30 en 10 u. H.H Missen; 2.30 u. Lof. Leger des Heils- Terneuzen: 10 u. Heiligingsdlenst 7 u. Openluchtsamenkomst in de Nieuwstraat, 7.30 u. Open bare bijeenkomst, 121 en 4.30 —5.30 voor de Jeugd. Evangelisatie- Hoek Czaal P. Huijssen)7 u Sprekers: L. Poelman en G Oskam. TERNEUZEN. Uitvoering Muziekgezlscliap „De Verenigde Werklieden-" Gisteravond was het de laatste uitvoering van het Muziekgezel schap „De Verenigde Werklieden," want de grote populariteit van „het muziek" komt op de winter- uitvoering eerst recht tot uiting, daar de vereniging dan genood zaakt wordt Li liet telkenmale „uitverkochte"^ Concertgebouw 3 opvoeringen te geven van haar concert. En iedere avond gaat het crescendo. De vaart zit er al da- Scmrris.. Na de pauize is het beeld geheel veranderd en het grote toneel ge reed voor de met spanning ver beide opvoering van de Revue „Hallo Terneuzen," waaraan me dewerking verleent het bekende symphonic - orkest „Onder Ons," onder leiding van de heer M. P. Harte, terwijl de algemene leiding van de revue is toevertrouwd aan de heer A. Schirris. Wanneer men weet, dat de op tredende dames en heren alle ras echte Terneuzenaars zijn, moet men wei bewondering hebben voor de arbeid van de heer Schirris, die zulk een resultaat heeft ver kregen, want het dient gezegd, dat er vanaf het opgaan van het doek met de „dansgirls" tot het laatste tafereel „Onze jongens in Indië" een climax in zat, die deed vergeten, dat het middernachte lijk uur al nabij was, toen de slot- accoorden klonken, en ieder, zo wel bezoekers ais dirigenten en uitvoerenden, hoogst voldaan huis waarts keerden. Zonder aan het geheel te kort te doen, verdient wel een bijzon ders vermelding de vertolking van de viool-solo door de heer R. Ver mast in de door „Onder Ons" op sublieme wijze uitgevoerde „Ro mance" van Svenske». Vermelden wij nog, dat de on vermoeibare directeur, de heer Schirris, als blijk van waardering een welverdiende bloemenhulde van korps en tan-eelisten in ont vangst had te nemen, hetgeen met een ovatie van de bezoekers /gepaard ging. Onze plaatselijke revue is geliefd en doet de samenstellers alle eer aan, terwijl de bijzondere décors van de heer C. de Regt de Terneu- zense sfeer nog sterker deed uit komen. Al met al een wintercor.cert zo als men zachtjesaan van „De Ver enigde Werklieden" gewoon is. Naar wij vernemen noodzaakt het grote succes van haar Win- Door ELLERY QUEEN tcrconcert „De Verenigde Werk lieden" nogmaals een opvoering te geven, die Dinsdagavond zal plaats hebben. Uitvoering Chr. Kinderkoor- Vrijdag gaf het Chr. Kinderkoor „De Lenteklokjes," met medewer king van het Kinderkoor „Asaf" van Axel, voor een volle zaal in het Patronaatsgebouw alhier een zeer gèslaagde uitvoering. Heldere en frisse kinderstem men, ontlokten het publiek een herhaaldelijk applaus. De liederen van verschillende aard, werden zuiver en rythmisch goed weerge geven. In de pauze werd een vioolsolo met pianobegeleiding door de dames Brakman ten gehore ge bracht Het programma werd vlot en keurig afgewerkt, hetgeen een prestatie genoemd mag worden, als men bedenkt, dat een 150-tal kinderen aan de uitvoering deel namen. De muzikale leiding be rustte bij de heer P. C. Brakman. Een mooie en grote voldoening gevende uitvoering. 1 In beslag genomen- De eigenaar van een illegale krulstaart was niet gelukkig, toen hij Vrijdagmiddag de C.C. D. zag verschijnen op het terrein aan de ^■'tnliijlin lniriinff ail] (Ir YfUL extra-vieesrantsoen met zorgaan het vertroetelen was, waardoor de varkentjes als kool groeiden. Maar er liep precies één krul staart te veel en die werd inge rekend op het momerrt, dat zijn soortelijk gewicht de 160 kg na derde. Plafond komt naar beneden. Woensdagmorgen toen 't secre- tariepersoneel druk aan zijn ge wone bezigheden was, bemer-kte men, meldt het Z. Dgbl., dat juist boven de plaats waar burgemees- ter Van Dongen zat, een groot stuk van de lijst van het plafond in beweging kwam. Reeds lang dreigde het gevaar, het gemeente huis is eigenlijk een wrak. Maar het is niet gemakkelijk in deze dagen een publiek, gebouw in or de te krijgen. Hoe heldhaftig de burgemeester zich ook indertijd in het hege Noorden gedragen mag hebben, nu nam hij toch de benen. Met de gemeentevlagge- stok bewerkte het secretarieper- soneel, de secretaris voorop, de dreigende plek, met het gevolg, dat met donderend geraas een groot stuk naar beneden kwam en wolken van stof alles bedekte. Jammer dat de nieuwe Minister van Wederopbouw, die binnen en kele dagen West Zeeuws-Vlaan- deren bezoeken zal, niet aanwezig was. Dan zou hij. direct gezegd hebben: Hoe moe. lijk ook de fi- nantiële toestand des lands is, we kunnen onze ambtenaren hier niet verder aan wagen, dus Aarden burg krijgt een nieuw gemeente huis. Ook in de burgemeesterskamer en in de raadzaal is het eigenlijk levensgevaarlijk te vertoeven. Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling, als er niet gauw ver andering komt, de burgemeester, de wethouders en het secretarie- personeel tegen ongelukken te verzekeren. Staalbaard zegt het: Als mijn baard gaat prikken, scheer ik me gauw even extra-glad met Philips„PHlLlSHAVE': En Uw handelaar zal het U bewijzen hoe snel en goed het gaat, wanneer U even een demonstratie vraagt met N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND-EINDHOVEN (Ingez. Med.). GOES. Centraal orgaan void" Zeeuwse Middenstand. Tussen afgevaardigden van de vereniging Handelsbelangen te Goes en de vereniging Handelsbe lang te Middelburg zijn bespre kingen gevoerd, die ten doel had den te kernen tot de oprichting van een centraal -.orgaan, dat de belangen van de Zeeuwse midden stand zal behartigen. Er werd 'n bestuur gevormd, dat op korte termijn in verbinding zal treden met vertegenwoordigers van alle Zeeuwse middenstandsverenigin gen. MIDDELBURG. Vereniging „Kinderzorg), Gistermiddag vergaderde alhier de vereniging „Kinderzorg," waar bij ce waarn. penningmeester een overzicht gaf van de financiële stand der vereniging. Het tekort bedraagt 11.055,32. Met het her stel van de tehuizen is een bedrag van 280.000 gemoeid, terwijl de vereniging uit eigen middelen slechts 127.000 kan betalen. In verband met deze tekorten is spoedge hulp zeer noodzakelijk. De Rijkssubsidie zal met 50 worden verhoogd en ook zal de algemene Diaconale Raad een be drag in ds verenigingskas stor ten. Voorts heeft de vergadering afscheid genomen van Dis. J. de Vries, die meer dan 25 jaar pen ningmeester van „Kinderzorg" is geweest. SAS VAN GENT. Goed afgelopen. Vrijdagmorgen gebeurde op de fosfaatfaöriek alhier, een onge- llaJSof a^M-oraf gnprta f "'C.lfir.cn 57). (Nadruk verboden) „ïk heb u toch gezegd, dat 't tijdverlies zou zijn," zei Ellery nijdig. Dan schoot .hem ineens iets te binnen. „Zijn er geen ringen bij?" „Ringen?" Ja, ringen." De inspecteur krabde eens aan zijn hoofd. „Waarachtig, dat is gek. Je zou zeggen dat een man met zo'n uitgesproken voorliefde voor blinkende dingen, toch .min stens een ring ?ou hebben, niet? „Dat dacht ik ook, ja. Ik kar. me ooit niet herinneren dat hij een ring droeg, u wel?" vroeg Ellery en er klonk iets scherps in zijn stem. „Nee.V „Hm. Die geschiedenis met die ringen is het gekste van het hele geval. We moeten de onzen ook maar in de gaten houden, of we zijn ze één dezer dagen ook neg, kwijt. Ze zijn wel niets waard, maar dat schijnt 'n zeker iemand net te moeten hebben ringen di e niets waard zijn. 't' Is idioot... En mrs. Xavier Doe me een plezier en snuffel eens In haar juwelenkistje, ja?" De inspecteur doorzocht gehoor zaam de toilettafel van mrs Xavier, tot hij het kistje vond. Allebei bekeken ze de inhoud. En ofschoon het verschillende armbanden met diamanten be vatte en twee halssnoeren en wel zen paar oorringen, alles even kostbaar, lag er geen enkele ring bij, zelfs geen enkel goedkoop dingetje. De inspecteur deed het kistje w.eer dicht en zette het weer op zijn plaats. „Wat zou dat betekenen, El?" „Ik wcu dat ik dat wist. 't Is vreemd, vecd... vreemd. Er schijnt werkelijk geen enkele reden voor te zijn Een voetstap op de gang; deed heu plotseling snel naar de deur rennen. Ze gingen ylak naast elkaar er achter staan en haalden nauwelijks adem. De klink be woog even en bleef dan weer stil Ze klikte even, toen ze weer be woog en dan werd de deur heel zachtjes naar binnen geduwd een vrachtauto viel de arbeider E. van een spoorwagon en viel met zijn heup op de rand van de vrachtauto. De man klaagde over pijn in de zijde. Medische hulp was spoedig ter plaatse, weïke een inwendige bloeding cónsta- teerde. De arbeider weid na de medische behandeling naar huis vervoerd. SLUISKIL. Jaarfeest CM.M.V. „Nieuw Leven". De C.J.M.V. „Nieuw Leven" hield Woensdagavond in de Chr. School, haar feestelijke jaarver- gadeu'ng. Op gebruikelijke wijze werd- deze bijeenkomst geopend en de secretaris bracht hierna een kort jaarverslag. Vervolgens werden de sarnen- spraakjes „Verboden zender", „De advertentie" en „De sollicita tie" vlot opgevoerd en deze vro lijke stukjes oogstten grote bijval bij de vele aanwezigen. In de pauze werd een verloting gehou den. In 't schetsje „R.T.B." moest het Rijks textielbureau het ont gelden. „Kiest u heden", een sa menspraak in drie bedrijven toon de overduidelijk aan hoe en waf het leven van de C.J.M.V. is. Na een kort slotwoord, sloot de voorzi tter dit in alle opzichten ge slaagde jaarfeest. VLISSINGEN. Hervatting Engeland-lijn. De Rijkswaterstaat te Vlissin- f;en 'zal een tijdelijke voorziening reffen met het oog op de hervat ting van de Engeland-lij;n. der Stoomvaartmij. „Zeeland" van en naar Vlissingen Men zal de werkzaamheden hierbij in een zodanig tempo uit voeren, dat zo nodig bij 't ingaan van de eomerdiens iregeling der spoorwegen de Maatschappij „Zee land" van Hoek van Holland naar Vlissingen kan worden verplaatst. Toen ze half open was bleef ze staan en ze hoorde, iemand hij gend ademhalen door de spleet. Ellery loerde er heel even door en verstijfde. Mark Xavier sitond met een voet in de kamer van zijn schoon zuster en met de andere In de gang. Hij zag bleek en stond blijkbaar vol spanning te luiste ren. Hij bleef zo wel een minuut lang onbeweeglijk staan, alsof hij niet wist of hij verder zou gaan of om zou keren. Hoe lang hij zo nog zou hebben blijven wach ten, kon Ellery niet raden, want plotseling keerde hij zich om, deed de deur haastig dicht en rende, naar het geluid van zijn voetstappen te oordelen, de gang af. De inspecteur duwde de deur open en gluurde naar buiten. Xavier haastte zich over de helo- p-erde gang naar zjjn kamer. Hij draaide de deurknop om, duwde de deur open en verdween. „Wat kan dat betekenen?" vroeg Ellery, die nu ook uit de kamer van mrs. Xavier kwam en de deur achter zich dichtmaakte. „Waar schrok hij zo van en waar om wilde hij hier binnensluipen?" „Er komt demand aan," fluis terde de inspecteur. De twee mannen haastten zich de gang door naar hun eigen ka mer. Daar keerden ze weer om „Zij gaan ons vervolgen," zei Bim vakkundig. „Wanneer zij spionnage ver moeden, rusten zij niet, voor zij ons hebben. Daarom moeten wij heel snel zijn en Bosli bevrijden voor zij ergens op zijn voorbe reid." Uso sprak echter geen woord. Hij maakte snel de touwen los. waarmede de ijsberen voor het toestel waren gespannen. Bim sloeg de motor aan. „Zij hebben ons niet meer no dig," zei de ene ijsbeer een beetje triest tegen de andere. „Wij kunnen nu wel naar de steun gaan," antwoordde de an dere ijsbeer weemoedig. „Tegen die knorreketels is het geen werken meer." Maar toen zij zo vrij in, de Ha- massa's konden ronddolen voel den ze zich toch opknappen Intussen was het toestel ee start. B m. trok ds machine zo snel mogelijk op. „Wij maken dadelijk een prima duikvlucht," kondigde hij aan Woensdag 7- April a.s. wordt een nieuwe fase in de geschiede nis van de nog jonge stichting to, Gezononeidsdienst voor Dieren in Zeeland ingeluid Dan wordt nl. het nieuwe laborato rium, dat gevestigd is in de voor malige Centrale Keuken aan het Ravelijn „De Groene Jager" te Goes, die daartoe een grondige inwendige verandering heeft on dergaan, geopend. Van dit labo ratorium uit zullen onder leiding van de directeur, Dr. G. Wage naar, de ziekte onder het vee niet kracht worden bestreden. 12 Augustus 1946 werd de Pro vinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland officieel erkend als voortzetting van de in 1937 opgerichte „Vereniging; tot be strijding van t.b.e. onder het Rundvee". Het stichten van de Próv. Ge zondheidsdienst was echter een grote sprong vooruit. Had de vroegere vereniging ongeveer 1500 leden, de Gezondheidsdienst heeft, mede door liet voeren van een intensieve propaganda, het aantal van 4000 aangeslotenen reeds overschreden. De dienst legt zich in het bij zonder toe op de bestrijding van tb.c. en andere ziekten onder het vee. Ter dekking van de onkosten krijgt ze een twintigste cent var- elke liter melk, die in Zeeland wordt gemolken, zodat ook de veehouders, die niet aangesloten zijn de dienst steunen. Waar schijnlijk zal nog dit jaar de aan sluiting verplicht worden gesteld. Eerst dan meent de dienst zich tenvolie te kunnen inzetten voor de ziektebestrijding, terwijl voor komen wordt, dat besmet vee uit andere provincies naar Zeeland, dat nu eenmaal nog veel rundvee te kort komt, wordt opgeruimd. In verband met de door Land- bouwherstel ingevoerde veesane- ring op Walcheren, is de aanslui ting van de Walclicr.se veehouders van deze maatregel, die niet zon der protest is ontvangen, is, dat Walcheren practisch t.b.c.-vrij is, terwijl Schouwen-Duiveland, waar na ae inundatie gedeeltelijk vrije aankoop werd toegestaan, slechts 33 t.b.c.-vrije stallen heeft. Aanvankelijk zou alleen het deel van Walcheren ten Westen van het kanaal gesaneerd worden, doch in September 1947. is de sa nering ook in het ander deel van het eiland ingevoerd Schouwen-Duiveland is er mo menteel het slechtst aan toe, in tegenstelling met Walcheren waar liet aantal reagerende dieren het geringst is. In 1946 reageerden op Schouwen-Duiveland van de koeien ouder dan twee jaar- 22 en van de jongere koeien 9 Wlamneer men de contröle-sta- ten van elke stal beziet, komt men tot de conclusie, daj de ver keerde stallen op dit eiland heel slecht zijn. Een drietal willekeu rige staten maken melding van 3 reagerende, koeien van de 7 die zich in de stal bevinden, verder 2 op 4, en 1 op 3. Wanneer de boeren aangeslo ten zijn bij de dienst moeten zij hiervan, zo betoogt de stichting, ook de consequenti-es aanvaarden, ook al zijn deze niet prettig. Het betekent nl. een flinke strop wan neer zij de open lijders acht dagen na de ontdekking moeten laten afslachten, al krijgen zij een ver goeding van 50 per stuk opge ruimd dier. I11 de voormalige Centrale Keu ken, het centrale punt, is de ruime laboratoriumhal. Verder is er een lokaal met een „slacht bank" voor het verrichten van sectieonderzoek, een keuken met steriliseerketel, de „stal" een ruimte waar proefdieren, zoals marmotten, gekweekt warden en tenslotte enkele administratie lokalen. Tot de specifieke labo ratoriuminventaris behoort ook een broedcel, voor het kweken van tuherkel-bacillen. Momenteel verricht men alleen routine-onderzoek verbonden aan de t.b.c-bestrijding. Het onder zoek naar andere ziekten is nog in een beginstadium, maar zal straks intensief ter hand geno men worden. De bedoeling is, dat binnenkort een tweede veearts wordt aange steld ter assistentie van Dr. Wa- HET EERSTE KIEVITSEI,. Vrijdag 12 Maart vond de 12- jarige A. Neijmeijer uit -de ge meente Tubbergen (O.) een kie vitsei. De jongen zond nog de zelfde dag het ei naar H. M. de Koningin. Donderdag mocht hij. van H. M. een dankbetuiging ont vangen. EERSTE KLASSE. DISTRICT IL EDOFeijenoord (beslissings wedstrijd) SpartaDHC. PROMOTIE 2e KLASSE- ExcelsioriSW. DISTRICT HU Vitesse(Heracles; Enschedese BoysBe Quick; Quick'NEG; WageningenEnschede; Zwolse BoysGo Ahead. DISTRICT IV|. EjindihovenLonga; Helmond —BW; Willem II—Juliana; TSC Sittardse Boys; De Spechten— Maurits. Tweede Klasse A- BreskensAlliance Derde Klasse F. Sluiskil:ClingeHulstCom Boys; HontenisseAardenburg. DISTRICT V- LeeuwardeniSr.eek; Emmen HSC. DISTRICT VI. BleijecheideNOADVlissin gen-Helmondia: Limburg a LBrabantia; MVVSportclub Em ma. DISTRICT IV, Eerste Klasse, In bijna, alle districten is de en kuierden op hun gemak terug, alsof ze juist naar beneden wilden gaan. Twee jongenskoppen versche nen boven de trap. De tweelingen kwamen naar boven. ,,Zo, jongens," zei de inspecteur joviaal. „Gaan jullie een dutje doen?" „Ja, sir," zei Francis; hij scheen verbaasd. „Eh is u hier al lang, sir?" „We dachten begon Julian. Francis werd bleek; maar ze moesten elkaar een teken gege ven hebben, want Julian hield op. „Nee, maar even," glimlachte Ellery. „Waarom?" „Heeft u iemand naar boven zien komen, sir?" „Nee. We- komen recht var, onze slaapkamer." De jongens grinikten verlegen, schuifelden wat met hun voeten heen en weer en verdwenen dan in hun kamer. „Dat bewijst alweer," zei Elle ry toen ze de trap afliepen, „dat kinderen toch maar kinderen zijn." „Wat bedoel ja daarmee?" „O, dat is nogal duidelijk. Ze zagen Xavier naar boven gaan en volgden hem uit pure nieuwsgie- n gheid. Hij hoorde hen en smeer de 'm. Hebt u wel eens een echte spanning om de bovenste en on derste plaats geweken. Niet ech ter in het vierde district, waai' men nog wachtende is op de be zetter van de hoogste en laagste plaats. Zondag a.s. kan de be slissing voor deze plaatsen val len. In Helmond treffen elkaar n.l Helmond en BW. Bij een nederlaag van de thuisclub is BW kampioen en Helmond moet degradatiewedstrijd spelen. Hst zal er dus spannen. De andere wedstrijden zijn in zoverre van belang, dat bij een Helmondse overwinning TSC wel eens op de onderste plaaats zou kunnen belanden als de Ooster- houters de punten aan de Sitt, Boys zouden moeten afstaan, en Eindhoven heeft dan nog kans het tot een beslissingswedstrijd tegen BW te brengen als de Eindhovenaren zegevieren over Longa. Bij de andere wedstrijden hou den we het op een overwinning voor de thuisclub. Tweede Klasse., Breskens en Alliance spelen hun laatste wedstrijd in Breskens. Geen der beide clubs kan door een overwinning haar positie verbe teren, zodat de uitslag van. wei nig belang is. Derde Klasse. Het wordt tijd voor SluisMl om da 2 puntjes, die nodig zijn om j jongen gezien, die niet smulde van het een of andere geheim?" „Ja, dat kan allemaal wel zijn, maar Xaviier, wat was die van plan?" „Ja, wat was die van plan." zei Ellery somber. Het huis broeide in de middag zon. Alles wat men aanraakte was heet en stroef van de neerge vallen as. Ze zaten lusteloos in de betrekkelijk koele speelkamer, te loom om te praten of te spelen. Ann Forrest zat aan de vleugel en tokkelde een deuntje; haar ge zicht was nat van het transpire ren, en haar vingers voelden voch tig aan op de toetsen. Zelfs Smith was van het terras ver dwenen; -hij zat alleen in een hoekje bjj de vleugel, sabbelde op een s/'gaar die uitgegaan was en knipperde af en toe met zijn kik vorsenogen. Voer het eerst sinds de vorige dag werd mrs. Xavier zich bewust van haar taak als gastvrouw. Ze scheen uit een be nauwde droom ontwaakt te zijn; haar gezicht stond niet meer zo hard en in haar ogen was die angst niet meer te lezen. Ze belde de be- jrarde huishoudster. „Kunnen we lunchen, mr. V/heary?" Wcsft bvcngl de Stofte ZONDAG 21 MAART, HILVERSUM I: 8.00 Nieuws- 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 10.M Kerkdienst; 11 30 Na de kerk dienst; 12.15 Apologie; 12.30 Or kest zonder Naam; 13.00 Nieuws' 13.30 Muziekcorps; 14.00 Muzika le tombola; 14.30 -Radiospel; 15.45 Gram.; 16.10 Sportflits', 16.25 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.0-0 Ned. Kamer koor; 19.15 Kent gij uw Bijbel?; 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Boeck- huys; 20.05 De gewone man; 20.12 Omroeporkest; 21.40 Metropoie- orkest; 22.15 Avondgebed; 22.30 Nieuws; 22.35 Gram. H1DYERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Zingende torens; 8.40 Inter mezzo; 915 Men vraagt; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Gram.; 10.30 Briefgeheim11.00 Mat- thaus Passion; 12.30 Boekbespr.; 13.00 Nieuws; 13.15 De kwintet- spelers; 14.00 Matthaus Pasaion II; 16.00 Gram.; 16 45 Sportuitsl.; 17.00 Kinderkoor; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nws.; 18.30 De Gelijkenissen; 19.00 Stu- diodienst; '20.00 Nws.; 2015 Waltztime; 20.40 Hersengym.; 21.10 Pierre Palla; 21.35 Hoor spel; 22.20 Rott. Strijkkwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. MAANDAG 22 BLAART. HIDVERlSUM 18.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoel' bij jonge zieken; 9.3-0 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Gram.; 12 00 Vrouwenkoor; 12.33 Amatl- trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Mando- linata; 14.00 Voor de scholen; 14.35 De Varianten; 15.00 Viool duo; 15.25 Coll. Mus. Amsteloda- mense; 16.00 Bijbellezing; 16.43 Matrozenkoor; 17.15 Orgel; 18.00 Ens. Lachman; 18.30 Ned. Strijd kracht.; 19.00 Nieuws; 19.15 On der de leeslamp; 19.45 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.15 Muziekcorps; 20.45 Dameskoor; 21.10 Lezing; 21.30 Strijkkwartet; 22.00 Kerke lijk orgelspel; 2.30 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23 00 Liede ren van Debussry; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Mogenwijding' 10.30 Voor d. Vrouw; 10.45 De Re genboog; 11.20 Alt en piano; 11.35 Voordracht; 12.00 Orgelsp.; 12.38 De Troubadours; 13 00 Nieuws; 13.20 Millersextet14.00 Viool en piano-; 14.30 Lezing; 14.45 Gram.; 15.35 Hoorsp.; 16.15 Gram.; 17,00 Fabel; 17.15 De school is uit; 17.30 The Ramblers; 18 00 h'wa; 18.20 Pianoduo; 18.35 Cordme- ner; 19.00 Zeeuwse uitzending', 19.30 Piano; 20.00 Nieuws; 20.15 Cabaret;. 20.35 Radiodebat; 21.05 Metro pole orkest; 21.35 Lezing; 21.50 Meestertrio; 22.20 Stabat Mater; 23 00 Nieuws; 23.15 Scha ken; 23.30 Gram. de onderste plaats vaarwel te zeggen, binnen te halen. Tegen Clinge is er een kansje; dat Sluis kil van die gelegenheid gebruik maakt. Voor Hulst zal Corn Boys we „te zwaar"' zijn, terwijl in Kloos- terzande Hontenisse en Aarden burg wel eens tot een puntenver deling zouden kunnen komen. Onderafdeling Zeeland IUN.V.B. Eerste Klasse B. DSWGroede; PSK—Zuid zande; SchoondijkeRia. Reserve Eerste Klasse By Sluiskil 2Clmgc 2; Hulst 2— Com Boys 2; Hontenisse 2— Aardenburg 2. Derde Klasse B. Vlissïn>gen 4Groede 2EMM 4DSW 2; Lïzendrjke" 3 -Bres kens Derde Klasse C. Terneuzen 4Sluiskil 3; Graauw 2Huist 4; Corn Boys 3Honte nisse 3; Koewacht 3Kruinin- gea 4. De strijd ona het Wereld kampioenschap. Naar het A.N.P. verneemt wordt de afgebroken partij uit de 8ste ronde BotwinnikSmyslov niet Maandag 22, doch Zaterdagavond 20 Maart, om 17.30 uur in het Kurhaus te Scheveningen voort gezet, (Wordt vervolgd.) DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van zwak-alcoholiscbe drank in het klein, zowel voor gebruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, als voor gebruik elders, van JOZIAS PIETER KDAASSEN, wonende te Terneu zen, Hogendijk 16, voor het un- kervooriokaal van het perceel Oudelandseweg 49. Binnen-twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof A schriftelijke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Terneuzen, 18 Maart 1948 Burgemeester en Wethouder^ P TELLEGEN, Voorzitter. A. J- DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1948 | | pagina 2