Sportvereniging Walcheren viert 50-jarig bestaan Afsplitsing van atletiekvereniging Marathon ,«°;V FOTO VERSCHOORE HET WEEKBLAD VOOR WALCHEREN de^Lissinger SINTERKLAAS IN VLISSINGEN ASJEMENOU! Loodsen zetten een punt achter een jaar feesten AUTOBEDRIJF MARITIEM f BACK MIDDELBURG SURPRISESTAD GROOTS OPGEZET SCHELDE GALABAL Helemaal fout AUSTIN RAAKTU HAAR KWIJT? Gildeweg 33, Vlissingen. Tël.: 01184-18851. Zelf uitzoeken KWALITEITS- GESCHENKEN IN ALLE PRIJZEN VOOR JONG EN OUD BRILLEN KONTAKTLENZEN e*> de grote Sint Nicolaas Aktie met 520 grandioze prijzen is in volle gang. Voor iedere klant een gratis lot bij een minimale besteding van 2,50 Lees alles over deze verrassende aktie in de bijlage vandaag in deze krant. KEES ROVERS'ATELIER OPEN VOOR HET PUBLIEK FEEST K gi^Tf T oplage 22700. wekelijks gratis huis aan huis op geheel walcheren in combinatie met de faam, totale oplage 44.400. uitgave, provin ciale zeeuwse courant b.v. administratie: markt 51, postbus 5017, 4330 ka middelburg, 01180-27651 advertentie: walstraat 56-60, 5Stbus 18, 4380 aa vlissingen. 01184-15144, privé, w. melse, 01184-62320 rédaktie: ad hanneman, 01180-27651toestel 54. Ter afsluiting van de talrijke lees ten van de loodsen in Vlissingen presenteert de jubileumcommissie een Maritiem Schelde Galabal op zaterdag 24 november in Maritiem Hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Om nog even aan te herinneren: de Vere niging Nederlandse Loodsen So ciëteit bestond honderd jaar. de loodsensportvereniging I,VV her dacht dat zij 25 jaar geleden werd opgericht en het Scheldeloodsen- koor vierde het koperen jubileum. Dit alles had tot gevolg, dat Vlis singen de afgelopen maanden bol stond van de evenementen die in verb aid konden worden, gebracht met de loodsen. Thérèse Steinmetz Het galabal moet dan ook een grootse apotheose worden van dit uitbundige jaar. Het gehele Mari tieme hotel Britannia is zaterdag avond afgehuurd en in diverse zalen wordt muziek gemaakt. Er is het 13-mans dansorkest The Orpheans, het dansorkest Nico van de Linden,.het jazzcombo The Lighthouse en het ballroom- orkest van Leen Zictse. Ter afwis seling zijn er optredens van onder meer Thérèse Steinmetz, de Zeeuwse bandparodist Fred Tho mas, De Disco Dancers, het Schelde Loodsenkoor. The Gol den Waves (een barbershopkwar- tet) en de groep Papillon. Het geheel begint om 21 uur en zal tegen drie uur in de nacht zijn afgelopen. DEZE WEEK IN In de ruöriek BuEKcn EN TIJDSCHRIFTEN aandacht voor het nieuwste boek van de Heemkundige Kring Wal cheren, Kersaon uut 't slop- je', van wijlen Jan Vader. Jan Smeekens behandelt in zijn wekelijkse rubriek KIN DERBOEKEN twee recente werken: 'Tommy Tod' van Ella Snoep en 'Een olifant op schoot' van Rindert Kromhout. De auto in de toekomst gebruikt net zoveel als een bromfiets. Een Frans mon sterverbond in VAN BOUGIE Sint Nicolaas en ongeveer 40 van zijn knechten legt ook dit jaar met zijn boot aan in de Vlissingse Koopmanshaven. Zaterdag 24 no vember worden alle Vlissingse kinderen om 13.20 uur verwacht om de Sint welkom te heten. Een delegatie van het bestuur van de Stichting Vlissings Activiteiten Fonds ontvangt de goedheiligman als hij rond 1330 van boord stapt. Vervolgens wordt de Sint begeleid naar een podium voor restaurant De Beurs waar burgemeester en wethouders van Vlissingen hem verwelkomen. Na een flinke op tocht door de stad bezoekt St. Ni colaas met een aantal pieten ook dit jaar weer de kinderafdeling van het Bethesda St. Joseph zieken huis. Aan dc verwelkoming en de op tocht van sinterklaas doet weer een groot aantal muziek- en an dere verenigingen mee zoals de Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen. Drumband VTV, Stars at Moonlight. Showgroep Schoon- enburg, The Young Stars, Show groep Vlissingen, Flushing Girls, Irene, Showkorps Oranje Nassau, Ruitersportvereniging De Schel- destad en het comité Kerst-inn. Een aantal firma's begeleidt de optocht met reclamewagens. Wanneer de verwelkoming door het gemeentebestuur achter de rug is vertrekt de optocht rond 14 uur. De route is als volgt: Beurs plein. Bellamypark, Spuistraat, Lange Zelke, Schutterijstraat, Bussestraat, Spuistraat, Coosje Buskenstraat. Betje Wolffplein, Badhuisstraat, Paul Krugerstraat. Brouwenaarstraat, Singel. Paul Krugerstraat, Scheldestraat, Aag je Dekenstraat, Betje Wolffplein, Walstraat, Zeilmarkt, Wilhelmi- nastraat, Nieuwstraat, Bellamy park, Smallekade en tenslotte weer het Beursplein waar de op tocht ontbonden wordt. De route is overigens iets gewijzigd ten op zichte van voorgaande jaren om dat de Nieuwendijk is afgesloten voor het verkeer. Het gezelschap wordt om ongeveer 16.15 in het Vlissingse ziekenhuis verwacht waar de Sint en de Pieten cadeaus uitdelen onder de zieke kinderen. Na de optocht blijft een groot aantal pieten in de stad achter om in de Walstraat en omgeving en in de Scheldestraat de kinderen wat lekkers te geven uit de zak. Wmmzmli Wmf. Ouderen en gehandicapten winkelden voor de lol Drukte bij de kramen waar lekkernijen geproefd konden worden Je bent met een rolstoel steeds op anderen aangewezen Proeft u dit eens mevrouw Voor de meeste mensen is het de normaalste zaak van de wereld om even snel een grootwinkelbedrijf binnen te rennen, een winkelwa gentje vol te laden en weer gewoon naar huis te gaan. De mensen die dinsdagavond in de Miro in Vlis singen winkelden hadden echter helemaal geen haast. Geen wonder natuurlijk als je, zoals hier in veel gevallen, maar een maal per jaar in de gelegenheid bent om zo'n win kel van binnen te zien. Heel op het gemakje werden enkele honderden invalide en slecht ter been zijnde of slecht ziende bejaarden tijdens die speciale Sinterklaasverkoopavond door vrijwilligers van de Zonne- bloem langs de goed gevulde rek ken geleid. Vooral bij de standjes Zowel de kop als een citaat (beide hetzelfde) in het voor pagina verhaal in deze krant vorige week (14 november) met wethouder Daan Brui- nooge in de hoofdrol, zijn ver keerd. De kop moet zijn: 'Tot voor vijf jaar ontkenden we dat we iets aan de tanenden be langstelling konden doen'. En dat is wel wat anders dan er stond. Het woord 'ontkenden' was vervangen(?) door 'onder kenden'. AUSTIN TERUG OP WALCHEREN Gezond haar groeit-alleen op een ge zonde hoofdhuid. Bioscalin, ontwik keld aan' de Universiteit van Helsinki, reinigt uw hoofdhuid diep en bevordert de vorming van nieuwe cellen. Roos verdwijnt, Haaruitval stopt! En !bij langdurige verzorging met Bioscalin Elixer kan zelfs in veel gevallen nieuwe haargroei ontstaan! Bioscalin Elixer en Bioscalin Shampoo. Voor wie Haar wil behouden. Verkrijgbaar bij Apothe kers, Drogisten en Kappers. Inl. en fol der: Bioscalin (Nederland) Tel. 070 - 89 77 52 - Postbus 16140 2500 BC Den Haag met de door de Miro aangeboden hapjes en drankjes was het een gezellige drukte. Want juist om die gezelligheid verlaten deze mensen een maal per jaar graag de bejaar denflat of het v erpleeghuis. Hoewel uit de woorden van Mi- ro-verkoopleider W.J. Bronsema valt af te leiden dat de verkoopre sultaten tijdens deze speciale avondverkoop weinig lucratief zijn voor het grootwinkelbedrijf stelt dit bedrijf al sinds veertien jaar zijn deuren open voor de Zonnebloem. Bronsema: "Om het heel eerlijk te zeggen kosten deze avonden ons meer dan dat het oplevert maar hoewel we natuur lijk geen filantropische instelling zijn doen we dit in de eerste plaats om de mensen een plezierige avond te bezorgen. En wij pikken dan wel een graantje mee door de publiciteit die eraan wordt gege ven". Ook het overige personeel van de Miro. op zo'n avond 70 in totaal, levert graag vrijwillig een vrije avond in om aan de kassa te zitten of de rekken bij te vullen. Volgens Bronsema bieden zich ieder jaar zelfs meer personeelsleden aan dan eigenlijk nodig is. Maar de werkelijke organisatie van deze avondverkoop is in han den van de Zonnebloem, de be kende instelling die erg veel doet voor de bejaarde en zieke mede mens. En het is nog een heel kar wei want de mensen moeten met speciale busjes opgehaald wor den, door de winkel geleid en weer thuisgebracht. Vandaar ook dat die avond ruim 40 vrijwilligers in touw waren om een en ander in goede banen te leiden. Natuurlijk ontbrak in de Miro de goedheiligman zelf ook niet. Na vraag leerde echter dat onder de mijter en de enorme baard de voorzitter van de Zonnebloem af deling Vlissingen C.M. van der Werf, schuilging. Volgens Van der Werf stijgt de belangstelling voor deze avond verkopen ieder jaar. "Eerst orga niseerde alleen de afdeling Vlis singen van de Zonnebloem deze avonden, maar nu is ook Middel burg erbij betrokken. Het is heel duidelijk dat de mensen die hier komen, zo'n avondje winkelen echt zien als een feestelijk uitje. Wat ik vooral wil benadrukken, en daar zijn we als Zonnebloem heel blij mee, is de fantastische samenwerking met het personeel van de Miro", vertelt de verklede voorzitter. Dat de, over het algemeen vrou welijke. bezoekers deze winkel avond inderdaad zien als een feestelijk uitje, was zeer goed aan de sfeer te merken. Mevrouw K. Verstraaten die in Der Boede wordt verpleegd komt ieder jaar naar de Miro. "Ik vind het zo ge zellig om te winkelen, maar nor maal komt het er nooit van. Het is nu precies een jaar geleden dat ik gewinkeld heb. Dat was ook hier in de Miro. Eigenlijk kom ik hier niet in de eerste plaats om iets te kopen maar vooral voor de gezel ligheid en natuurlijk voor de lek kere hapjes en drankjes", vertelt de bejaarde vrouw lachend vanuit haar rolstoel. Juffrouw Moens die zelfstandig in een bejaardenflat woont in Vlis singen gaat zelden zelfde deur uit. "Met die rolstoel heb je altijd hulp nodig dus meestal kom ik niet verder dan een paar winkeltjes in de buurt en dan nog maar heel af en toe. Wat ik nu zo lijn vind is dat je zelf eens wat dingen uit kunt zoeken. Meestal doen anderen dit altijd voor me", zegt ze terwijl ze nog een slokje neemt van een groen drankje dat haar bij een van de kramen is aangeboden. Nu blijkt dat de mensen zo'n ple zier hebben in dit avondje uit kunnen we het niet nalaten Sin terklaas nog even aan te schieten met de vraag of de Zonnebloem niet vaker per jaar dit soort avonden kan organiseren. Van der Werf: "Als het aan de Zonne bloem ligt wel natuurlijk maar je moet ook de winkels mee krijgen. We hebben dat wel eens met de Miro doorgesproken maar dal zou absoluut niet kunnen. We hebben wel een keer in een andere winkel hetzelfde gedaan, in Vroom en Dreesman, maar dat had veel minder succes. Het grootste pro bleem was dat in die zaak niet al les gelijkvloers is en we hele op stoppingen kregen bij de liften met al die rolstoelen". "De betere geschenken" Sf.HVICï KWHUTtlT GARANTIE I ANGt OEI tT SO MIDDELBURG v (l> liiU T3Z21 Foto's Ruben Oreel Razendsnelle Foto service. Vandaag gebracht en morgen al klaar. Dat kan bij... f"FOTO-FILM VIDEO WW Vlissmoen - Middelburg - Goes S«ot \\e3xetV<v T\eVV FRANK THIELEN OPTIEK kanaalstr. 60 4388 BP oost-souburg Scherpe sL-i prijzen. 1 Uitgebreide voorlichting. Tel. 01 184-14081 Vlissingen Doe uw inkopen bij de meer dan 1 50 deelnemende winkeliers. Let op de affiche. Te winnen zijn: Een kleurentelevisie, twee videorecorders zes dames- of herenfietsen, vier kinderfietsen, vier buitenlandse reizen, drie fototoestellen en 500 toegangsbewijzen voor een voorstelling van Ome Willem op 1 9 december in de Zeeuwse hoofdstad. Het winkelend publiek wordt op de zaterdagen 24 - - november, 1 en 8 december nauw betrokken bij het bepalen van een aantal cijfers voor de winnende loten. De einduitslag ligt uiteindelijk in handen van Middelburgs burgemeester, drs. P A. Wolters. De "trekkingen" worden omlijst door optredens van accordeonist Harry Boer en Santa Claus Streetparade. org.: Stichting Middelburgse Braderiebelangen. Toen de sportvereniging 'Walche ren' in december 1934 werd opge richt, konden de initiatiefnemers nauwelijks bevroeden dat hun club vijftig jaar later zou zijn uitge groeid tot een bloeiende vereni ging met zo'n zevenhonderd leden. Bij de start waren er 22 leden, en er werd uitsluitend atletiek bedreven. Na drie jaar werd de vereniging - die aanvankelijk R.K. sportvereni ging Vlissingen heette - uitgebreid met een afdeling voetbal en weer later kwam de handbal erbij; toen was het overigens al 1944. In 1937 werd de naam veranderd in KSV 'Walcheren' omdat er ook veel Middelburgers en Souburgers lid waren geworden. Later werd ook de K (Katholieke) geschrapt uit de verenigingsnaam, die nu luidt SV 'Walcheren'. De vereniging begon als een af splitsing van de atletiekvereniging 'Marathon'. Er waren wat proble men en een vijftal leden - Ko Aerssens, Pa van Hijfte. Piet Bergs, Cor Aerssens en Guust Havermans - besloot tot de op richting van een nieuwe atletiek vereniging. Nu heeft 'Walcheren' ook een aantal recreatieve sport- afdelingen waaronder badmin ton. volleybal, trimmen en biljar ten. Het laatstgenoemde onder- Tijdens het 25-jarigjubileum werden de oprichters onderscheiden als lid van verdienste. Van links naar rechts: C o Aerssens, Pa van Hijfte overledenPiet Bergs en Ju Aerssens. met noodedities, bleef verschij nen. Alle nummers zijn bewaard gebleven. 'Archivaris' Anton Vael, tevens adviseur en lid van verdienste van de vereniging, heeft alle uitgaven, op een enkele deel kwam in 1974 van de grond toen 'Walcheren' het nieuwe clubhuis in gebruik nam. Drie jaar na de oprichting had 'Walcheren' al een eigen clubblad dat ook in de oorlogsjaren, zij hel uitzondering na. in zijn bezit. Bij de samenstelling van het jubi leumnummer van 'Walcheren- nieuws' zoals het clubblad nu heet, is daar dankbaar gebruik van gemaakt. De Vlissingse kunstenaar Kees Rovers stelt vanaf 26 november zijn atelier aan de Julialaan 4 open voor het publiek. Zo'n vier keer per jaar exposeren collega kunstenaars zes weken lang hun werk. De eerste die exposeert is Roovers zelf. Zijn meest recente werk,- schilderijen, objecten, is vanaf 26 november gedurende zes weken te zien in 'atelier 4'. De openingstijden van deze nieu we expositieruimte zijn van maandag tot en met zondag van 12 tot 17 uur. Over zijn werk zegt Roovers: "Het abstracte werk kenmerkt zich door. op het eerste gezicht simpele geometrische fi guren. Bij het beter bekijken van de werken wordt de kijker verrast door de dubbele bodem die in de werken te vinden is". Ook de oprichters Jo en Co Aer ssens en Piet Bergs hebben nog daadwerkelijke bijdragen aan de jubileumuitgave geleverd. Een abonnement op het clubblad kostte in de beginjaren 3 cent per nummer. Een editie telde toen- dertijd slechts vier kantjes. Nu telt het 'Walcheren-nieuws' ruim twintig bladzijden en wordt gratis aan de leden verstrekt. In de loop der jaren heeft 'Wal cheren' een groot aantal leden van verdiensten benoemd. Onder hen zijn ook de oprichters. (Zie foto). Zij werden onderscheiden bij het 25-jarig jubileum. De heer Van Hijfte, die vanaf het begin voor zitter van de vereniging is geweest, overleed in 1975. Voor zijn ver diensten «oor 'Walcheren' kreeg hij onder meer het pauselijk ere kruis van verdienste 'Pro ecclesia et pontifice' en het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau. Eén van de oprichters. Piet Bergs, is nog steeds actief binnen de ve reniging. Hij is nog instructeur van de dames-trimafdeling. In het kader van de jubileumve reniging zijn enkele festiviteiten op touw gezet. Vrijdag 30 novem ber is er voor de jeugd van 12-16 jaar een disco-avond. Zaterdag morgen 1 december is het feest voor de jeugd van 4 tot II jaar. Een poppenkastvoorstelling en een bezoek van Sint-Nicolaas staan hierbij op het programma. Zaterdaiddag 1 december is er van halft-wee tot halfvier een receptie voor genodigden in het clubhuis, gevolgd door een receptie voor de leden tot ongeveer halfzes. 's Avonds is er een grote feestavond voor leden van 17 jaar en ouderen oud-leden in de grote zaal van de MTS in Vlissingen. Oud-leden en hun aanhang kun nen kaarten voor deze feestavond bestellen bij Hans Elfring, Am- stelstraat 28 in Oost-Souburg, te lefoon 01184-62168. De kaarten kosten slechts een rijksdaalder per stuk. De feestavond begint om acht uur.

de Vlissinger | 1984 | | pagina 1