DAT IS DE MOEITE WAARD! Adverteren het medium bij uitstek Moederdag, een jaarlijks weerkerend feest. Een dag waarop moeder eens extra in het zonnetje wordt gezet. Wij hebben speciaal ons best gedaan om het beste en het mooiste voor moeder bij elkaar te zoeken. Zoals een Tefal stoomsproei- strijkijzer of een complete Philips keukenmachine. En wat dacht u van de lage prijzen? Die zijn niet alleen voor moederdag. Bij ons vindt u het hele jaar door wat u zoekt voor de laagste prijs. Of u nu ons warenhuis, onze mode-afdeling of onze supermarkt bezoekt, overal vindt u de beste kwaliteit voor de laagste prijs. MIDDELBURG f' Philips keukenmachine met mixer, groentesnijder, mengbeker èn vleesmolen. Krachtige 300 Watt motor, 2-snel heden- schakelaar met momentstand. Adviesprijs j365T- Moulinex 12-kops koffiezetapparaat type 7012, luxe model. Inhoud 1.2 liter. KemaKeur Adviesprijs £435" Black Decker kruimeldief. De handige^ stofzuiger zonder iv snoer. De wandhouder heeft een ingebouwde oplader. Adviesprijs Tefal stoomsproeistrijkijzertype 1535. Met blauwe handgreep, controlelampje en sproeiknop. Nauwelijks gevoelig voor kalkaanslag. 2 Jaar garantie. KemaKeur. Adviesprijs :U7£0 Stille sapcentrifuge zonder trillingen Vlijmscherp mes bij veiligheidsgordel Nieuwe compacte keukenhulp Wegwerp washand Pottenbakkerssingel 12 Veel huisvrouwen (en ook -mannen) ergeren zich aan de vele losse apparaten voor de bereiding van allerlei gerechten, die in de keuken rondslingeren. Soms is dat zelfs de reden om ze maar in de kast te laten en ze hele maal niet meer te gebrui ken. Dit gegeven is voor de fa brikant van huishoudelijke apparaten, Krups, aanlei ding geweest een keuken machine te ontwikkelen, waarin de functies van al die losse apparaten worden verenigd op een zodanige manier, dat er een mini mum aan insteltijd en on derhoud benodigd is. De Krups Foodprocessor "Variomat" is een compac te en solide keukenmachine die mixt, kneedt, hakt, schaaft, klopt, mengt en patates frites snijdt. Voor al deze functies zijn slechts drie gemakkelijk te verwis selen schijven en een sik kelmes nodig. Door zijn^ compacte vorm kan deze keukenmachine een vast plekje in de keuken krijgen en is dan op elk moment voor gebruik gereed. Mengkom en deksel zijn letterlijk met een handom draai af te nemen of te plaatsen. Zij zijn gemaakt van doorzichtig en zeer sterk materiaal dat alle schoonmaakhandelingen prima doorstaat. De Krups "Variomat" is verkrijgbaar bij de vakhan- del. De adviesprijs is ƒ329,-. De nieuwe sapcentrifuge van Moulinex is een auto maat, die werkt zonder la waai te maken en zonder trillen Al legt u er tijdens het centrifugeren een munt op, zo beweert de fabrikant, dan zal die er niet afvallen. Het apparaat in de kleuren wit en bruin past met z'n tot 1.35 m uittrekbare snoer in elke keuken. Pulp wordt automatisch afgevoerd. Schoonmaken gaat gemak kelijk, en de automaat (bruto adviesprijs 175,— is driedubbel beveiligd AIS HET AAN VADER UGTZOU'IE ALLES WEL VOOR MOEDER WILLEN KOPEN. Sinds het verplichte gebruik van de veiligheidsgordel door de Nederlandse auto mobilist zijn het aantal ver keersongevallen met ernsti ge afloop teruggelopen. Waarmee de positieve bij drage aan de verkeersvei ligheid van de autogordel onomstotelijk is bewezen. Toch is er een groeiend aantal weggebruikers, dat kritisch staat ten opzichte van het gebruik van de vei ligheidsgordel. Een veel ge hoorde kreet is: "Als die sluiting nu eens na een flin ke klap weigert, hoe kom ik er dan uit?". Ook hulpver leners moeten soms zelf le vensgevaarlijke toeren uit halen om een bewusteloos slachtoffer uit de riemen te bevrijden. Op de Nederlandse markt is nu de Life-saver geïntrodu ceerd. Deze bevat een vlijmscherp mesje dat goed beschermd in een kunst stofhouder zit en dat zo on der handbereik aan de vei ligheidsgordel kan worden bevestigd. Men kan zich nu bliksemsnel uit de gordel bevrijden. Dit product wordt in Nederland ge bracht door: Life-Saver In ternational. Menig reiziger heeft zich wel eens geërgerd omdat hij zijn nog natte washandje op moest bergen in zijn toilet tas en de rest van de inhoud daardoor ook vochtig werd. Deze ergernis is echter niet nodig, want er zijn 'weg werp' washandjes, of zoals ze ook wel eens genoemd worden 'vakantie washand jes' in de handel. Ze zijn van hetzelfde mate riaal als de 'wegwerp' af- wasdoekjes, een zogenaamd 'non-woven fabric', dat sterk vochtabsorberend is. Deze washandjes hebben ook in het dagelijks gebruik een voordeel, het is name lijk zeer hygiënisch om na elke wasbeurt te wisselen. Want ook al spoelt men de stoffen modellen na gebruik goed uit, toch blijven er al tijd zeepresten en bacteriën in achter. Daarbij komt nog dat men de meeste badstof fen exemplaren niet meer in 90°C kan wassen omdat dan de kleur afgeeft. Dit heeft vaak tot gevolg dat ze niet helemaal schoon worden. De eenmalige washandjes zijn dus niet alleen handig, maar hebben ook hun nut. Ze zijn verkrijgbaar bij de drogist of bij warenhuizen.

de Vlissinger | 1983 | | pagina 22