2 paar gummi ZOLEN DE KLEINE WINST ILAND I president Loebe blijft op zijn post. Ais der- I (je viice-president zou volgens de partij - 1 -jerkte een communist in aanmerking ko- I men. Maar de kwestie zal nog nader wor- I jen onderzocht of een derde vice-president I merkelijk noodig is. jjEMENQD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT ADVERTENT1EN voor 25 cent SANGUINOSE oert lalen kosten 490 beZl persoon is ingeschref 'alen voor f 2 ner k-nl en, dat deze ophalitJ gemeente jaarlijks oS Ij stellen voor liet hel te voeren, 1 schrikt terug van J Het genomen beslui ■n Fock acht de voorJ eeds niet geschikt «J en kuil is, waarin hel gestort en wanneeJ 'at zand over worden! de hooge kosten se ontlokt dit de onj evengoed bij de villa's! n volgegooid en mel vindt de kosten oolT dat de zaak nu ver-i ngepakt en Burg. enl worden verleend oml aan. dat, wil del n.wt, nu moet worden! al het afgeloopen zijn f n Fock kan het voor-1 h. best steunen, dochl n meer gewenscht eenl - te maken. ..-■g. en Weth wordt| egen 1 stem, die van I orusse wordt op zjjn| ontslag verleend on I ;e met dank voor del secretaris en ontvan-f leming over te gaan, 'an een nieuwen ont- 200. 'gaan in besloten zit-, rvan volgt de benoe-l ï-secretaris. benoemd de heer D 1 met 4 stemmen, tegen en 1 blanco, met deze benoeming I voor hij dank zegt eii I der gemeente en ten werkzaam te zijn. ot benoeming van eer. I 4 stemmen de heet ïmen zijn uitgebracht pier. verzoeken de neeren eken Fock herstelling spur, wat door den zegd. BIJ HET VORMEN N DUITSCHLAND. hillende partijen ko- Berlijn, aan en voor delingen "begint men sfce en parlementaire oJg kunnen zijn van Het spreekt van de onderhandelingen vorming der regee- de sociaal-democra- sterkste partij vor- door de sociaal-de- )t van kanselier zal nog niet vast. Het oon van. den Pruisi- nt Braun een perso- rijk en Pruisen te weer te hebben op- eeft van het eerste hte van de hand ge- a'n kanselier op zich onlijke redenen heb- ge geven. Minister zijn vrouw is sedert ils men weet, ver- If. De functies als ;ident schijnen onder meer datv voldoende n verplichtingen niet wel keel buitenge- moeten zijm, die van meening ,zou- eranderen. Op het soon van den afge- ken op den voor gaart tot Juli 1920 selier reeds bekleed, gen is de vraag op- ;eval dat de sociaal- anselier zouden op- j, die op één na de im, in Pruisen niet iister-pre9ident zoti- Men heeft voor dit oemd zoo bijv. den an Keulen, Adenauer ister voor voorzorg, combinatie vervalt, _er-president in Prui- fhangt van hem zelf. comende groote coa- an een centrum-man naam van den voor fractie in den Rijte nd t jgtenoemd, wordt tcentrum beslist van ringen van het cen- daard, dat de bewe- Guérard als kanse- alitie dr. Wirth zou on Guérard, die tof /ertoefd, heeft overi- cele bespreking over ie en de kwestie der el genomen. riaaJ-democraten ligt ifd-verantwoordelijte twikkeling der poli- n 6en Juni is er m bijeengeroepen van r zal waarschijnlijk ;edaan, om een bui- an de sociaal-demo- oor de houding van che partij zelf moet aardelijk aan de be- rarfcs" houden. Deze ravender dan de ge- 'toonaangevende lei- rwarts" zegt, dat de den nieuwen Rijte- ergen zal zijn. Maar veranderen aan het locraten zeker moe- dewerking der bur- ider deze zouden z€ zijn 'te .handelen. Do in den Rijksdag w andering ondergaan de buitenlandsche politiek van italië. Mussolini heeft gisteren in, den Senaat 2jjn rede over de buitenlandsche politiek gehouden. Hij begon met te zeggen, dat hij |lle afdeelingeii van de buitenlandscihe po- ijtiek van Italië de revue zou laten passee- Daar Italië tegenwoordig een (groote mogendheid is, zijn politieke belangen niei iot één sector, of één werelddeel beperkt. Oe betrekkingen met alle Zuid- en Midr (jen-Amerikaansche republieken zijn door drongen van groote hartelijkheid. Mussolini komt dan aan de Vereenigde Staten, die sinds den oorlog een tzeer groote, zoo niet overheerschende rol in de wereld spelen. Italië's betrekkingen met dit land zijn den laatsten tijd gekenmerkt dooi de (gebeurtenissen van bijzonder belang. De eerste was de regeling van de Itali- aansche oorlogssdhuld, de tweede het ini tiatief inzake dé conferentie tot beperking van de wapening ter zee, de derde de on- derteekening in April van het verdrag van arbitrage en verzoening. Ten aanzien van de immigratiewetten en de beperking van het aantal immigranten in Amerika, verklaarde Mussolini dat hij de motieven, die bij het vaststellen van de quota gegolden hebben betreurt, doch dat de maatregel practisch gesproken Italië on verschillig kan laten. Wat de Italianen be treft, die Amerikaansch onderdaan gewor den zijn, die moeten zich terecht gedragen als Amerikanen en dus als vreemden voor Italië, maai' toch hoopt Mussolini, dat zij trotsch zullen blijven op hun afkomst. Als men de Italiaansch-«Engelsche "vriend schap traditioneel noemt, zegt men geen ge meenplaats, maar een realiteit. De vriend schap tusselhen de twee landen is diep. De verhouding met Rusland is normaal. Italië heeft Rusland in 1924 erkend en met dit land een handelsverdrag gesloten. De handel met Rusland is matig door de omstandigheid, dat Rusland genoozaakt is op crediet te koopen. Er zijn pogingen ge daan om een politiek verdrag met Rusland te sluiten, maar de onderhandelingen zijn steeds in een voorloopig stadium gebleven. Mussolini komt nu tot Polen, de groote mogendheid, idie eiken dag zijn politieke, oeconomische en moreele positie versterkt. Er bestaan geen politieke verdragen met Polen en er is niet over gesproken bij het bezoek, kortgeleden, van Zaleski. Toch is dit bezoek van belang geweest, want het resultaat zal misschien een gemeenschap pelijke actie, natuurlijk in vredelievenden dn, in een bepaalde richting zijn. En in ver schillende gevallen zal het mogelijk zijn, dat de twee landen zich door (gemeenschap pelijke motieven laten leiden. De betrekkingen met Duitschland zijn hartelijk. Er bestaat een handelsverdrag, waarvan de voordeelen niet geheel tot uiting konden komen tijdens de onstand vastige positie van de Italiaansche munt. het belgische koningspaar naar congo vertrokken. De koning en koningin van België, die zich naar Congo begeven, hebben Antwer pen verlaten na een groote plechtigheid. Aan boord van de ,>Thysville" waren aan wezig de prinsen Leopold en Karei, de prin sessen Astrid en Marie-José, ministers, sena toren, Kamerleden en andere autoriteiten. De troepen brachten de eerbewijzen. De menigte was reusachtig. De burgemeester van Antwerpen, de heer Van Cauwelaert, sprak een rede uit om den koning goede reis te wenschen en de koning antwoordde met een rede, waarin hij in herinnering bracht het koloniale werk van Leopold II. Tijdens den duur der zeereis zal koning Albert draadloos op de hoogte gehouden worden van de gebeurtenissen in België en in het buitenland. Een redacteur van de radio-Belgique, die zich aan boord van de ..Thysville" bevindt, zal iederen dag het nieuws omtrent de reis voor den Brussel- schen zender bestemd, draadloos seinen. Een drietal Fransch-Brusselsche journalisten maakt eveneens de reis mede. Zooals reeds vroeger gemeld, hebben de koning en de koningin op hun reis naar Congo slechts een klein gevolg medegenomen. Voor den koning bestaat het uit generaal Swagers, zijn adjudant en majoor Van Overstraeten. zijn ordonnance-officier voor de koningin uit twee vrouwelijke bedienden. Verder is er ook nog de lijfarts van den koning, oud-mi- nisterdr. Nolf. het anti-oorlogsverdrag. Viscount Grey, oud-minister van buiten landsche zaken in Engeland zeide, terwijl hij een conferentie over arbitrage van de biga van Volken.bondsvereeniginigen presi deerde, dat het anti-oorlogsverdrag, door de Ver. Staten voorgesteld op directe wijze in het geheel 'niet met den Volkenbond ver hand hield. Toch zou het in zijn uutwe<rking op het doel, dat die Bond nastreeft, van meer be lang en nuttiger zijn dan alles, wat binnen den Volkenbond zelf zou zijn kunnen ge daan. Als het verdrag een feit werd, zou de meerderheid van de naties, die het onder teekenden, lid van den Bond zijn. Het ge baar, dat een van deze leden het 'convenant van den Bond zou schenden, zou geringer Z1jn, omdat het door zoo te doen ook het Amerikaamsche verdrag zou schenden. He? zou in de toekomst iets buitengewoons zijn voor elk land om twee zulke belangrijke jongen als het convenant van den Volken- hond en het Amerikaansche anti-oorlogs- verdrag te schenden. Het verdrag is nog geen- werkelijkheid, waar naar het hem -toescheen, werden de vooruitzichten voortdurend gunstiger. In den nacht van Zaterdag op Zondag 15 onder de gemeente Waddinxveen aange houden en in samenwerking met de Goud- sche politie in arrest gesteld, zekeren A. B., wonende te Reeuwijk, die nog 4 maafiden ftOvangenisstraf moest ondergaan wegens jppleegden diefstal. Toen hij den eersten Ke.er onder Reeuwijk werd aangetroffen ptde man te ontsnappen. Nu weer trachtte JjJJ.op andere wijze zijn straf te ontkomen. ''Jdens het middagmaal brak B. zijn lepel a°ormidden en slikte daarvan de steel in. ben geneeskundig onderzoek, waaraan de man zich moest onderwerpen, wees uit, dat de lepelsteel zonder hinderlijke gevolgen den natuurlijken voor het voedsel bestemden weg zou volgen en dat niet de mTfiste vrees voor stoornissen behoefde te bestaan. De aangehoudene is inmiddels overgebracht naar het huis van bewaring te Rotterdam. Gisterenmiddag tegen '5 uur brak brand uit in een dier drie rietmattenfabrie- ken van F. Demmenie Jr. voorheen van gebr. van WaJsum te Krimpen aan den IJssel. Drie hoog opgestapelde rietschelven en twee .schuren zijn een prooi der vlam men gewórden, alsmede twee der aangren- izende arbeiderswoningen. De vierde riet schelf kon noig: in allerijl worden wegge haald. Dank zij die zeer spoedige aanwezig heid van de twee brandspuiten en de slan genwagen der gemeente alsmede de motor spuit uit Ouderkerk aan den IJssel kon de woning van den fabrikant, alsmede de in de nabijheid gelegen boerderijen behouden blijven. Door het steeds aanhouden van de rietbranden is de hulp ingeroepen van de Rotterdamsche brandweer, welke met veel stralen water is gaan geven. Alles was verzekerd. Naar de oorzaak van den brand wordt een onderzoek inge steld. -T- Te Heusden is een man, die tot de ontdekking kwam dat hij zijn rijwielplaatje vergeten had en naar huis wilde terugkee- ren om het te halen, met zijn rijwiel tegen een boom gereden. Hij bekwam een hersen schudding en is in zorgelijken toestand naar het Antonius-gasthuis vervoerd. Te Hal steren is een 14-jarige jongen bij het spelen in de vaart geraakt en verdronken. Te Nijverdal werd een 9-jarig meisje overreden en bijna onmiddellijk gedood. Het kind was gezeten op een wagen. Het kind viel er af, kwam voor een der achterwielen terecht en werd overreden met het bovengenoemd noodlottig gevolg. De heer C. v. Rutten uit Alphen aan den Rijn moest te Nieuwe Wetering, gemeente Alkemade, met zijn mo torfiets voor een kind plotseling uitwijken. Door het krachtig remmen sloeg hij met zijn motor over den kop. Met een zware hersen schudding werd hij naar het St. Elisabeths- gesticht te Leiden overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. Onder poktiegdeide vertoefde giste ren te Haaksbergen een zekere O., geboor tig uit Sommdsdïjk, tot enke-le dagen ge leden knecht bij den landbouwer Roerink te Buurse, waar hij de vorige week met mede neming van- "600 de plaat poetste. Zater dag heeft hij zich bij de politie te Rotterdam gemeid hij beweerde slechts 400 gesto len te hebben. Van dit gelid was nog een dubbeltje over. Van de rest had hij eenige 'i dagen in de NederJandsche badplaatsen een goed 'leventje geleid. De aangehoudene is door de rijkspolitie uit Buurse naar het huis van bewaring te Almelo overgebracht. Op de R eg-ter heide tusschen Riel en Goirle heeft een groote bosch- en heide brand gewoed. Het vuur werd ontdekt in de omgeving van het Pielsche Hoefke en plantte zich met groote snelheid voort tot het boscbrijke landgoed De Golf, onder de gemeente Gorrle. Dank zij het krachtdadig optreden van den heer Van Puyenbroek, diie met vijfttig fabrieksarbeiders het vuur kwam bestrijden en de hulp ook van den burgemeester van Goirle, kon men er na hardnekkigen arbeid in slagen, de kostbare bosschen in deze streek te behouden. Van de Regteheide, goeddeels eigendom van- de gemeenten Tilburg en Goirle, gingen circa 250 H.A. verloren. Zondag is een troep toeristen, die den Rataihorn wilden bestijgen, onder den top door een lawine overvallen. Den gids geluk te het zich in veiligheid te stellen, en den tweeden' man te houden. Ongelukkigerwijs brak het touw tussdhen den tweeden en den derden man, zoodat laatstgenoemde door de lawine werd meegesleurd en verpletterd. Het slachtoffer is een koopman Gysy uit Bern. Een reddingsbrigade is vertrokken. In Roemeensche kringen heeft men er zich over verwonderd, toen men tijdens het avontuur van prins Karei vernam, dat een volkomen onbekend persoon, Barbu Jones- cu, zich bij 'het politiek optreden van den ex-troonopvolger had aangesloten en als zijn gastheer in Engeland fungeerde. Daar deze heer Jonescu van meet af had beweerd de zoon van wijlen den Roemeenschen mi nister Take Jonescu te zijn, wist men na- demaal de minister geen zoons had met een, met een bedrieger te doen te hebben. Na een diepgaand onderzoek hebben de autoriteiten nu een ophefmakende biografie van dien bedrieger opgesteld. Barbu Jonescu blijkt in werkelijkheid te heeten Moritz Jancu Leiba, anders gezegd Leibovici hij is in 1891 in een dorp in Moldavië geboren, stu deerde te Jassy en ging in 1909 naar Zu rich, om daar ingenieur te worden, zonder dat hij echter deze studie voltooide. In 1913 keerde hij naar Roemenië terug en kreeg een betrekking bij den ingenieur Virgil Jo- necu. Kort daarop vluchtte hij met de kas van den ingenieur. Naderhand ging hij on der den naam Barbu Jonescu met een val- schen pas naar het buitenland. Mevrouw Grossux, een zuster van Leiba, heeft den overheden medegedeeld, op de foto's met stelligheid haar broeder te herkennen en niet anders dan te kunnen toegeven, dat de gepu bliceerde levensbeschrijving juist is. Men herinnert zich dat, in 1916, te San Francisco een bom ontplofte, waarbij elf onschuldige slachtoffers vielen. Onder de aangehouden personen bevond zich een ra dicaal arbeidersleider, met name Tom Moo- ney, die op dit oogenblik in een gevangenis te Saint-Quentin (Californië) is opgesloten. De man werd inderdaad tot levenslange op sluiting verwezen, wegens medeplichtigheid aan den aanslag. Thans heeft men documenten ontdekt, waaruit de onschuld van den veroordeelde zou blijken. Een zekere Alfred Pink zou (jenigen tijd vóór zijn dood schriftelijk en onder eede verklaard hebben, dat een Duit- .sche vrouw, een vriendin van zijn echtge- noote, deze zou gezegd hebben niet aanwe zig te zijn op de groote parade tot voorbe reiding aan de deelneming van Amerika aa:i den oorlog. Er zou zich dien dag namelijk iets vreeselijks voordoen. Alfred Pink was overtuigd dat de bomaanslag door Duit- schers was gepleegd en dat de radicale par tij er volstrekt niets mee te maken had. De labour-parij heeft nu een motie goed gekeurd waarin de vrijlating van Tom Moo- ney wordt gevraagd. Te Southampton is groote consternatie veroorzaakt doordat een leeuw uit zijn kooi wist te ontsnappen. Ziehier hoe het geval zich toegedragen heeftHet stoomschip „Ussu Kama" lag aan de landingsplaats, komende van Kaapstad* Bij de bagage was ook een leeuw in een kooi. Toen deze in de goederenloods was gebracht, wist het dier te ontsnappen. Het sprong woest in de loods rond, de passagiers en douanebeambten ver schrikt op de vlucht drijvend en smeet de bagage dooreen. De loods werd onmiddellijk gesloten en de gevluchte passagiers, die op den trein stonden te wachten, stonden door de vensters het schouwspel gade te slaan. Twee inlandsche oppassers wisten het dier na een jacht van een kwartier in een hoek te drijven bij de telefooncel, en het wederom te overmeesteren. Te Berlijn deed zich een opwindend voorval in de Potsdammerstrasse voor. Een autobus in volle vaart was op hol geslagen en kon niet meer tot stilstand worden ge bracht, daar de remmen weigerden. Voor den bestuurder bleef niets anders over dan zoo goed mogelijk langs alle obstakels heen te vliegen en de bus langzamerhand te laten uitloopen. Met verschillende voertuigen kwam het gevaarte in botsing zonder echter groote ongelukken te veroorzaken. Toeval lig waren er bij de kruisingen geen voertui gen vóór de bus. Zoo is alles nog betrekke lijk goed afgeloopen. Na ongeveer 800 M. te hebben afgelegd, aanvankelijk in vliegen de vaart, stond de bus eindelijk stil. In de bus was het een verschrikkelijk ge drang, tengevolge waarvan een vrouwefijke passagier ernstig werd gewond. Verschil lende passagiers sprongen onderweg uit de bus, gelukkig zonder ernstige verwondingen op te loopen. Noem jij eens 't omgekeerde van cau seur. Zeurkous. Heer bij een volle autobus Is de Ark van Noë al vol Op een> ezel na, kom maar binnen 1 tweede kamer. 's-GRAVENHAGE. Voortgezet wordt de beraadslaging over het ontwerp wijziging Pensioenwet 1922. De heer Tilanus verdedigt uitvoerig een amendement *beoogende de mogelijkheid te openen om aan vrouwelijke ambtenaren al of niet op eigen verzoek pensioen te verleenen op 60-jarigen leeftijd en bij een diensttijd van minstens 10 jaren. Het tarief wenscht hij te zien bepaald bij een algemeenen maatregel van bestuur. Mevrouw BakkerNord lichtte een sub amendement toe om 'het tarief in de wet vast te leggen. Mej. Westerman wijst er op dat deze kwestie niet voorbereid is. Minister De Geer zegt dat men geen vreemde eieren in zijn nest moet gooien. Het amendementTilanus gaat geheel om bui ten deze wijziging ad hoe. De heer Tilanus neemt zijn amendement terug. olympische voetbaltournooi. AMSTERDAM. (V. D.) Naar wij verne men zullen de wedstrijden om den 3en prijs Zaterdag en om den len en 2en Zondag beiden om 4 uur n.m. aanvangen. Zij wor den beiden in het Olympisch Stadion ge houden. hoofdprijzen staatsloterij. (Onder voorbehoud). Trekking van 6 Juni 1928. f 1000 2051 2820 4285 8286 12092 14950 400 18 8812 10887 11620 16190 200 1072 8054 8786 12531 16664 17422 20210 20328? 100 947 4018 5022 5874 6521 6826 12370 14131 15590 15914 16884 17711 17989 18729 18872 18952. opzettelijk verbergen van een persoon. BATAVIA. (AnetaVaz Dias). De op zichter bij de gemeentewerken te Batavia, de heer De Jeer, aan wien ten laste wordt gelegd het opzettelijk verbergen van den leider der communisten Saniactra en den gedeserteerden fusilleïer Mauroppo, met het doel hen aan de rechterlijke straf en de po litie te onttrekken, hoorde voor het eerste feit 6 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen, terwijl hij van het tweede werd vrij gesproken, aangezien Mauroppo krachtens de wet geen deserteur meer is. het luchtschip „italia". Het secretariaat van de Ned. Vereeniging voor intern. Radio-amateurisme, deelt ons mede, dat de 'heer G. Werkema te Huizum op 3 Juni jl. de volgende signalen heeft op gevangen, welke mogelijk van de „Italia" afkomstig zijn, 16.50 uur G.M.T. S.O.S. S.OÜ. S.O.S. eb 4 Kd. eb 4 Kd. S.O.S. S.O.S. S.O.S. S.O.S. Italia Italia S.O.S. S.O.S. S.O.S. Italia Italia.... (storing) Demandez demandez secours diemandez secours morts rester es Sant J U envoyez secours secours eb 4 Kd'. 4 Kd. 4 Kd. vov Italia Italia k. Om 17.09 uur GJVLT. het volgende tele gram S.O.S. (12 maal) Italia (4 maal) kkk. Het secretariaat der vereeniging voegt hieraan toe dat eb 4 Kd. een adresaandui ding is, nl, van mr. A. Blanquert Rue de Rome 20, Lokeren (België). De telegram men werden gezonden' op een golflengte van 45 en 46 M. Omtrent de door de Ned. radio-amateur opgenomen radiosignalen, welke vermoe delijk van de „Italia" afkomstig zijn, ver nemen wij van bevoegde zijde, dat de in deize seinen genoemde heer A. Blanquert te Loókeren in België eveneens een radio amateur en niet waarschijnlijk was deze amateur op 3 Juni bezig met proefuitzen- dingen op korte golf, welke seinen door de bemanning van de „Italia" zijn opge vangen. Herop wijzen de letters kkk in het telegram welke beteekenen „Ik ga over op ontvangst". De mogelijkheid dat Nobile zich op een andere wijze dan E. B. 4 K. D. zou hebben gewend, wordt uitgesloten. De ontvanger van de signalen staat als een zeer goed radio-amateur bekend en hij heeft niet meer maar ook niet minder opgeschreven dan hij werkelijk (heeft géhoord. De ontvangst was slap en er waren veel storingen. LONDEN. (V.D.) Uit Moskou wordt ge meld, dat het Russische Poolschip „Mali- gin" Zaterdag van Archangel zal vertrek ken in verband met de onderzoekingen naar de „Italia"'. Het lijgt in de bedoeling in het N.W. van Nova Zembla een vlieg basis op -te richten en van; daar uat te trach ten Nobile en zijn metgezellen op te sporen. De expeditie staat -onder leiding van prof. Viza, die zijn eerste pogingen zal aanwen den in de richting van Franz Joizepheiland. Verder wordt uit Moskou 'geseind, dat de pogingen om ;met Nobile in verbinding te komen, worden voortgezet. weer een oceaan-vlucht. PARIJS. (V. D.) Naar de „New-York: Herald" uit New-York meldt is Mabel Boli voornemens heden met de „Columbia", het viegtuig van Levine en Chamberlain, naar Europa te starten. Het vliegtuig is gereed voor de start. Een Amerikaansche vlieger, die zich op het oogenblik te Parijs bevindt, bereidt een vlucht van Le Bourget naar Amerika voor. De vlucht zal dn begin Juli beginnen en zoo mogelijk over Mitchell Field naar Philadelphia gaan. een afstandsvlucht. PARIJS. (V. D.) Op het oogenblik nemen de Fransche vliegers De Marnier en kapi tein Challe voorbereidende maatregelen voor een afstandesvlucht, waarop zij het pas ge vestigde werelddurrecord willen breken. Het toestel wordt uitgerust met een motor van 550 P.K., en heeft een kruisradius van 5800 KM. een vliegongeluk. PARIJS. (V. D.) Volgens berichten uit HaTau hebben 2 officieren Dinsdagavond op dat vliegveld een vliegtocht gemaakt. Op het oogenblik dat zij wilden landen, kwam het vliegtuig in aanraking met een electrische gelleiding en vloog i«n brand. De bestuurder van het vliegtuig werd geheel verkoold onder de overblijfselen van het vliegtuig uitgehaald. De waarnemer dankte zijin redding aan het feit dat hij uit het vlieg tuig werd geslingerd en neerkwam op een bebouwde akker. Hij kreeg slechts verwon dingen van niet ernstigen aard. STOOMVAARTLIJNEN .Abbekerk" (uitr.) 5 Juni te Antwerpen „Buitenzorg" (thuisr.) 5 Juni van Gibraltar „Christiaan Huygens" 5 Juni van Amster dam naar Batavia „Deli" 3 Juni te Los Angelos v. Calcutta „Gorontalo" (thuisr.) 4 Juni van Marseille „Heemskerk" (uitr.) p. 4 Juni Dakar „Jan Pieterszoon Coen" (uitr.) 5 Juni te Sabang „Jagersfontein" (thuisr.) 4 Juni te Suez „Kangean" (uitr.) p. 4 Juni Gibraltar „Kedoe" (thuisr.) 4 Juni te Londen „Kota Radja" (thuisr.) 5 Juni van Padang „Meliskerk" (thuisr.) 3 Juni van Kaapstad „Moena" (thuisr.) p. 5 Juni Perim „Menado" p. 4 Juni de Azoren, New-York naar Java „Modjokerto" 5 Juni van Rotterdam naar Java via,Antwerpen „Nieuw Amsterdam" 5 Juni te Rotterdam v. New-York „Oldekerk" (thuisr.) 5 luni van Sabang „Ouderkerk" (thuisr.) 5 Juni te Rotterdam „Ridderkerk" (thuisr.) 5 Juni te Antwerpen Simon Bolivar" (thuisr.) 4 Juni v. Ply mouth „Stuyvesant" 30 Mei te Curasao v. Amst. .Soemba" (uitr.) 4 Juni van Sabang „Slamat" (thuisr.) heden 18 u. te Cowes verwacht BEURS VAN AMSTERDAM. Overzicht van 6 Juni, 3.07 uur. Het Beursverkeer was heden van kalmen aard. Verreweg de grootste beweging ont stond op de Industrie-afdeeling in Meccu- bee's, die zich verder wisten te verheffen. Enka's liepen kort na de opening eveneens naar boven, maar waren in doorsnee toch niet veel veranderd. De Philipsaandeelen volgden eveneens een opwaartsche beweging maar ondergingen per saldo een wijziging. De aandeelen Kali-Industrie werden wat la ger afgedaan. Rubberwaarden bewogen zich meerendeels op de koersen van gisteren. Suikerwaarden waren prijshoudend' H. V. A.'s werden een kleinigheid hooger geno teerd. De Scheepvaartpapieren lagen vrij- i wel geheel buiten de belangstelling. Prolongatie 4% de toestand in china. TOKIO. (V.D.) Naar uit Peking wordt gemeld, heeft de cavallerie van generaal Yen Dinsdagavond de Chineezenwijk van Peking bezet. Generaal Yen wordt zeer spoedig te Peking verwacht. De vertegen woordiger van generaal Feng 'heeft het Ja- pansche gezantschap per brief in, kennis ge steld van de bezetting van Peking. De Ja panners verzetten zich niet tegen het bin nenrukken der Zuid-Chineesche troepen. een afschuwelijke misdaad. FREIBURG. (V. D.) Twee jeugdige lee- rairessen uit Manmheim zijtn het slachtoffer geworden van een afschuwelijke misdaad. Donderdag j.l. hadden zij een uitstapje ge maakt naar het Thurner-gebied. Toen men Maandagmiddag nog geen bericht van haar beiden had, wendde de vader van een hun ner zich tot de crimïneele politie te Freiburg. Hedenmorgen werd een der beide leerares- sen vermoord /in de Timmer gevonden met afgesneden keel. Het lijk der andere dame werd Dinsdagmiddag ongeveer 150 M. van de plaats waar haar vriendin lag, gevonden. Van deze misdaad worden verdacht 2 man nen. die in gezelschap van' de beide dames zijn gezien en waarnaar de politie op het oogenblik zoekt. een wervelstorm. BERLIJN. (V. D.) De Berlijnsche bladen melden uit Graz dat het plaatsje Straden, dat ongeveer 10 K.M. ten Z.W. van Glei- chenberg op een hoogte ligt, Dinsdagmid dag door een alles vernielende wervelstorm is geteisterd. Verscheidene huizen stortten in en vee boomeir werden ontworteld. Het verkeer langs de straatwegen is volkomen gestremd, omdat omgevallen telefoon- en telegraafpalen en omgewaaide boomen den weg versperden. WISSELKOERSEN Noteerinvg van 6 Juni 1928, des nam 2 uur (.niet officieel). Koopen en verkoopen. Chèque-koersen. New York 2.471/2—2.48 Londen i 12.09 i/k12.10; Berlijn ƒ59.18— 59.22 Brussel 34.55—34.60 Parijs 9.73—9,/5. Bankpapier. Dollars 2.461/,—f 2.48 Ponden 12.081/2—f 12.10 Marken 59.16—59.25 Begische francs 6.906.95 Fransche francs 9.70—9.80. WEERBERICHT Hoogste barometerstand 767.2 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 746.1 te Stock holm. Verwachting tot den avond van 7 Juni Zwakke tot matige, aanvankelijk nog ver anderlijke, later meest Z. Oostelijke wind. Meest Zwaarbewolkt, mogelijk met eeni,gen regen. Geleidelijke stijging in temperatuur. Licht op voor Auto's en Fietsen, Juni uur Donderdag 7 9.46 Vrijdag 8 9.47 Hoogwater te VHssingen Juni Vrijdag 8 Zaterdag 9 v.m. 5.17 6.04 n.m. 5.31 6.18 AGENDA Maandag 11 Juni. Concertavond Orkest vereniging „Vlissingen", Grand Hori'l Britannia, 8 uur. Donderdag 14 Juni. Uitvoering zangldas. sen vereeniging „Looft den, Heer Concertgebouw, 8 uur. In plaats van kaarten. Geboren WILLY Dochter van I. S1NKE en M. R. SINKE - Ludikhuize. Vlissingen, 5 Juni 1928. Van Dishoeckstraat 39. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevr. JULIA M. J. LARSEN, Wed. van den heer G. S. van Dalsum, betuigen wij onzen vriendelijken dank. Familie VAN DALSUM, Vlissingen. Familie VAN DALSUM, Den Haag Vlissingen, juni 1928. Walstraai 35 Voor allen die zich zwak en lusteloos gevoelendie gedurig vermoeid zijn, zoodat hun alles te véél isdie na uit puttende ziekten niet weer op kracht kunnen komen die te veel vergden van hun krachten, of die door andere oorzaken het weerstandsvermogen hebben verloren, is een versterkingsmiddel van deri eersten rang, dat alle dergelijke middelen vèr achter zich laat; dat snel en af doende ingrijpt in de oorzaak van bovengenoemde kwalen en door duizenden in en buiten ons vaderland met dank baarheid wordt geroemd. SANGUINOSE kost per fl. f 2.— oer 6 fl. 11.— 12 flac. f 2i. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Wacht IS voor nainazk. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag.

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 3