Murteitii Abdijsiroop richt. ngasMp. Ï=«T,> SCHE LOODSEN] Stoomvaart. WOENSDAG 26 NOVEMBER iermie Blad BINNENLAND üw verkoudheid aap5" Stads= ea Provincienieuws R TE VLISSINGEN ivember N.M. 12.28 1.09 1.52. 2.33 tfo280 12.41 1.24 2.06 2.53 3 E N D A da ET- en 7r\r,A~ ling, ""S, /anvang 8 uur Saterdag- en Zondag'.^ des avonds 8b'uur°<'(>"i Zaterdag- en ZondagmJ ovember. at'h. Kinderkoor, ^onS vemberLezing EngljJ Concertgebouw, 8 unr Wember. Concert Man 1 igmg „Apollo", „de oud 8 uur. i mber. Opvoering revnJ fdnclij' Marine Sanatd? de Oude Vriendschap" g uitwerpen overgebraclij Ien, wendt U tot de f MMOBILfERd'Anversl 50, Frankrijklei 80 rpen, om een huis #artier te vinden. maakt uw eigen Ko eent zich bijzonder vooj :n van Surprises, bij ons inlichtingen, iingsche Boekhandel E VEY MESTDAGH. Hanr en Verhaar, Koop en Verkoop j edingen en Dienst&anvragon, eai I oorultbetallng, van 1-5 regel I elke regel meer 15 cent SLAAPKAMER op -netten stand door Heel jrderden leeftijd, zonder] sopgave p. m. onder No. 88, bureau che Courant". TE HUUR BOVENHUIS en ,midH betrekken met 1 Boulevard Bankert 28,6 bevragen. TE KOOP IE HERDER (reu) 7 maan-| Korte Groenewoud C OOP AANGEBODEN: vCHMACHINE, in goeded TROLEUMKACHEL, KA| HEL. Palingstraat 14. BENEDENHUIS Ipuistraat 61. ragen boven. gevraagd tegen Januari EEN WONING, gezin, op netten stand e, onder letters S. S-, bureai| ;che Courant". gd een net MEISJE morgenuren, niet berw Zich aan te melden ML -8 uur. Adres DE VISS$| uskenstraat 74. )p een groot PAKHUIS, doeleinden geschikt, onder letter E., burej ;sche Courant". igd net gemeubileerde ZITKAMER 've, of slaapkamer, en v i ision', door Heer op l&Pi' I len dag afwezig, n met prijsopgaaf P- 77, bureau „Vliss. DJ „rri lü ;en- Middelb. - Rotterdari schengelegen plaatsen, l ER VAN PASSAGIER^ 3EDEREN EN VEE. 7 ML 1 «lovember1 1Iir' 25 dag27 28 nformabien te bekomen lam: N.V. Transport* Tj v.h. Erven 1 burg: B. EENHOORN, W v. OOSTERHOCT» 1Gebr. BUITENHEK SS1NGSCHE COURANT JU nummor bssiast uit 2biad8n kameroverzicht. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 25 November. [„dig—Holland. Algemeen debat. Voorzitter Kooien heeft een vriende lijk woord gesproken aan het adres van }e koene vliegers die te Batavia zijn aangekomen. Er zijn een drietal man- hen aan den Nederlandschen stam ont- "nróten. die de herinnering aan de man- van de zestiende eeuw levendig maakt. Minister Ruys heeft zich op svn'pathieke wijze bij die woorden aan gesloten en den pioniersarbeid gepre zen die door deze mannen is verricht, ne Kamer heeft tweemaal met luid ap- nlaus zijn instemming betuigd alleen de heer Van Ravesteijn moest komen verklaren dat hij er zich niet geheel mee kan vereenigen omdat deze tocht had gestaan in het teeken van nationa lisme en imperialisme. In een rumoer ging zijn verdere'wijsheid verloren. Een tweetal motie's zijn neergesa beld. Die van den heer Brautigam, die de Arbeidswet wilde uitbreiden tot de arbeiders in het scheepvaartbedrijf en die van den heer Hiemstra om deze,, zelfde wet ook den land- en tuinbouw ie doen omvatten. Alleen rood en rose was er vóór. De heer Ter Hall trok zijn motie voor de oud-gepensionneerden in omdat zij toch geen kans heeft. Bij de replieken zette de heer Scha per nog eens uiteen dat zijn partij vóór bezuiniging was toen ieder met geld smeet. Herhaaldelijk heeft zij in de oorlogsjaren aangedrongen op vermin dering der mobilisatie, op hoogere oor- iogswinstbelasting en op een kapitaals- heffing. Had men die middelen aan vaard, dan zouden de lasten nu kleiner geweest zijn. De heer Kersten was beter geworden en kwam nu jammeren over de Zon dagsrust, die niet genoeg bevorderd werd. De Regeering stelt het materieele belang der spoorwegmaatschappijen boven het geestelijke belang der be volking. De sociale wetgeving is volgens de zen afgevaardigde revolutionair. Het Kabinet is niet Christelijk en heeft niets Christelijks tot stand gebracht, hoewel het allen tijd daarvoor had en de macht tevens. Tegen de vrije uiting van het ongeloof, tegen processie-verbod, legen de benoeming van prof. Paiache en nog meer kwam hij op om ten slotte de Calvinistische burgers op te roepen voor een Christelijke regeering. De replieken van mr. Marchant en mr. Dresselhuys gaven niet veel aanlei ding tot aanstipping. Het was een on derling gekibbel over de mogelijkheid van ontwapening enz. Wat mr Mar chant wil is ons niet duidelijk. Waar schijnlijk is het hem dit zelf ook niet. Thans scheen hij weer vast te houden aan een soort weermacht. Op onderwijsgebied zal mr. Dressel huys maar afwachten tot de rechter zijde ook de noodzakelijkheid van her ziening inziet. Op den duur kan die herziening niet uitblijven. Avondvergadering. Voortgezet werd de behandeling van de begrooting van arbeid, handel en nijverheid Mevr. de Vries-Bruins betreurt het dat de minister de totstandkoming var, het wetsontwerp op den gezondheids dienst niet heeft bevorderd. Op de be strijding der tuberculose wordt ook al weer bezuinigd, gelijk trouwens op al lerlei posten van deze afdeeling. De mi nister laat alles aan particulieren over, al naar het valt. Voor de provincie Zeeland, waar de zuigelingensterfte het grootst is, geeft de minister geen subsidie, terwij! Noord-Holland, waar dit cijfer het kleinst is, wel gegeven wordt. Waarom worden in Limburg twee vereer.igingen gesubsidieerd Mevr. Bakker-Nort betreurt het dat de minister weinig lijn in zijn bezuini- S'ng heeft. Het meest betreurt zij de "«mindering voor de vacantiekolonies en herstellingsoorden. Het gevolg is dat kinderen dikwijls een jaar moeten wachten eer zij kunnen worden opge nomen. Ten aanzien van de drankwet uit Pr. eenige klachten. Het vergunnings- i .t voor logementen bijv. wordt mis- niikthet recht in het algemeen wordt Wiandeld als koopwaar, mi r Bakker is het eens met den hun ui r dat Particuliere bouwnijverheid j "'rtzaak moet zijn bij de zorg voor mij svesting. Den steun dien de ister voor 1925 wil geven, acht hij Overwerkte zenuwen rljCn 'n de eerste plaats een kalmee- mj.„, e" versterkend ntidde! noodig. kaimV Zenuwtabletten geven e„n en nemen onrust, gejaagdheid aiw„erspannin8 weg. Koker 75 ct. Bij en drogiften. (Ingez. Mededeeling.) niet toereikend. Ook wenscht hij dat de steun vooral voor de finantieel- zwakkeren zal gelden. De heer Van Rappard behandelt eeni ge moeilijkheden die zich bij deVleesch- keuringswet voordoen, voornamelijk in verband met de belangen van de land bouwers. De heer Van der Waerden spreekt over de woningpolitiek en de geruchten omtrent de afschaffing van de Huur wetten. De heer Schokking bespreekt de lo- gementsvergunningen en vraagt hoe de minister daarin wijziging wil brengen. Hij hoopt dat de minister spoedig met een voorstel zal, komen, omdat er ook schijn-logementen zijn. De minister van arbeid, de heer Aal- berse, zeide dat men de bezuinigingen niet afhankelijk moet zien, maar als één geheel beschouwen. Nopens de drankwet zegt de minister dat het gebruiken van vergunning om ze te pachten wel ter dege moet worden tegengegaan. Een wetsontwerp tot wij ziging der drankwet in zake de loge mentsvergunningen en het verpachten van vergunningen is reeds bij den Raad van State. Spr. heeft de woningwet altijd be schouwd als een middel tot verbétering en niet als een middel om den woning bouw aan particulieren te onttrekken en bij de gemeenten te brengen. Voorts diende zij om de sociaal-achterlijken aan woningen te helpen, in den crisis tijd is de toestand geleidelijk veranderd, maar dat was een crisismaatregel. Het Zilveren Huwelijksfeest van H. M. de Koningin. Het „Dev. Dbl." verneemt uit Den Haag, dat voorbereidende stappen wor den gedaan, om een nationaal comité te vormen, dat zich ten doel stelt, aan H. M. de Koningin een geschenk aan te bieden ter gelegenheid van haar zilve ren huwelijksfeest in Februari 1925. De vliegtocht NederlandIndlë. NaaT het persbureau Aneta uit Wel tevreden meldt was de receptie van de bemanning van de F VII phenomenaal de grootste feestzaal welke te Batavia beschikbaar was, bleek te klein. De menigte verdrong zich zelfs voor de be tonnen dakluifeis.om door de ventilatie openingen naar binnen te gluren en te wuiven. De heer Muurling, de voorzitter van het Vliegcomité, heette Van der Hoop, Van Weerden Poelman en van den Broeke welkom en schonk, namens het Comité, drie zilveren reisnecessaires hij drong aan op beknoptheid van de speeches, aangezien de vliegers nog denzelfden avond aan een diner zouden aanzitten. De voorzitter van den Volksraad, de heer Schumann, constateerde, dat se dert de mobilisatie, voor de ingezete nen van Indië niets spannender geweest is dar. deze vliegtocht. Indië verbeidde het vertrek, vertrok mede, was beangst toen het spoor bij Philippopei verloren scheen maar Indië leefde weer op, toen de tocht werd doorgezet en be wonderde de dubbele etappes, die af gelegd werden. Het tand heeft niet al leen zijn beste vliegers .uitgezonden maar tevens mannen, die toonden meer te kunnen dan van hen te verwachten was. Hollanders zijn niet emotioneel, zij zijn beschroomd hun nationaal gevoel in het openbaar te uiten, maar gij heb» thans een trilling in ons gebracht, om dat wij voelen te behooren tot dezelf de natie als gij. De koninklijke onder scheiding is daarmee ten volle verdiend. Het enthousiasme ginds en hier stond gister in het zenith. De afzettingen wer den verbroken en de huldigingsrede van den landvoogd werd er bijna door be lemmerd, maar het was geen bandeloos gepeupel, dat de afzettingen verbrak, het waren menschen in niet te onder drukken vervoering gebracht door een groote daad en die hun dankbaarheid over de behouden aankomst wilden uiten. (Donderende hoera's. De R. Kath. Staatspartij en „St. Miciiaël". Het overleg tusschen het bondsbe- stuur der R. Kath. Staatspartij en het hoofdbestuur van ,,St. Michaël" is door deze laatste organisatie afgebroken en wel naar aanleiding van de volgende uitlating van baron Van Wijnbergen in een politieke rede te Alkmaar Het bedoelde gedeelte luidt „Spreker (Van Wijnbergen) neemt het niemand kwalijk ais hij ergens niet tevreden over is, maar wat hij wél kwa lijk neemt is het organiseeren van de ontevredenheid, het aanwakkeren van den geest van verzet door het gespro ken en geschreven woord. Spr. durft dit zelfs te kwaiificeeren als een mis daad, onder de leuze van christelijke democratie, terwijl men juist onder het volk een geest brengt, die het een stuk ontneemt van wat het heeft en men zich zelf gaat toejuichen.Spreker noemt dit misdaad en zelfzucht van het laag ste allooi." Telefoonverkeer met Engeland. Van vandaag af nemen alle Neder- landsche telefoonkantoren deel aan het telefoonverkeer met Engeland, Geen banketbakkersbestellingen op Zondag. De gemeenteraad te Arnhem heeft met 21 tegen 4 stemmen besloten dat het den banketbakkers voortaan verbo den zal zijn om des Zondags bestellin gen aan huis te bezorgen, nadat met 15 tegen 12 stemmen verworpen was een amendement, waarin de koks wer den vrijgesteld van de door hen uit te zenden maaltijden. De meerderheid van den raad vreesde dan te groote ont duiking. PROVINCIALE STATEN. Dinsdagavond werd de eerste verga dering van de najaarszitting van de Staten van Zeeland door den Commis saris der Koningin, den heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, in naam der Koningin geopend. Afwezig waren v.oor de geheele zit ting de heer Nolson en voor deze ver gadering de heer Koster, beide met kennisgeving. Vervolgens herinnerde de voorzitter aan de beide wijzigingen in de samen stelling der Staten sedert de vorige zit ting. In de eerste plaats heeft de heer J. G. van Niftrik, die buiten de provincie zijn woonplaats vestigde, ontslag geno men als lid van de Staten. De heer Van Niftrik had vanaf 1913 zitting in de Staten en maakte ook een viertal jaren deel uit van het dage- lijksch bestuur der provincie. Met ijver en toewijding heeft hij zijn groote gave van hart en hoofd ten dienste van het algemeen belang ge steld. Door zijn stuwkracht en energie heeft hij zoowel te Vlissingen, alwaar hij vele jaren verschillende openbare functies bekleedde, als ook elders in de provincie menig nuttig 'werk helpen tot stand brengen en meerdere malen heeft hij daartoe d,en eersten stoot ge geven. De heer Van Niftrik was, een man vol idealen, een optimist vjjn dt goede soort. Bij voorkeur rïchttenij zijn blik op de toekomst van de provincie en van de stad zijner inwoning en de talrijke plannen en denkbeelden, welke hij daar voor ontwierp en uitdacht, teekenen zijn liefde voor het algemeen welzijn. Al mogen de wenschen, die hij koester de, wellicht niet alle tot uitvoering kunnen komen, zoo wil het spr. toch voorkomen, dat de overheid te zijner tijd met zijne denkbeelden zal dienen rekening te houden. Aan de beraadslagingen nam hij veelal deel. Gaarne luisterde men naar zijne woorden en meerdere malen wist hij zijn standpunt bij anderen ingang te doen vinden en zulks op een wijze, die steeds van eerbied getuigde voor de overtuiging van voor- en tegenstander. Spr. meent als tolk van de Staten te spreken, wanneer hij den heer Van Nif trik warmen dank brengt voor ai het geen hij ten bate der provincie heeft gedaan. Ook de heer F. L. Hensel heeft men met leedwezen zien heengaan. Vanaf 1919 was hij lid der Staten en deed zich daarbij kennen ais een ijverig en werk zaam persoon, wien de voorspoed en de welvaart van de provincie en hare ingezetenen zeer ter harte gingen. Zoowel aan den heer Van Niftrik, als aan den heer Hensel wenscht spr. toe, dat het hun in alle opzichten wel moge gaan en dat zij nog veel ten algemeene nutte zullen mogen verrichten. Voor het nazien der geloofsbrieven van de nieuwe leden mevr. Bergsma Bergsma en den heer C. J. Boogerd, werd een commissie benoemd, bestaan de uit de heeren Van Oeveren, Lindeijer en Vienings. Tijdens het vrij veel tijd vorderende onderzoek werd de vergadering ge schorst. Na heropening deelde de heer Van Oeveren mede, dat de commissie tót toelating van beide adviseerden, ook al is er van mevrouw Bergsma geen ge- boorteacte, doch alleen een acte van be kendheid. Tot toelating werd besloten en nadat de nieuwe leden in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden hadden afgelegd, wenschte deze hen geluk en konden zij de voor hen be stemde plaatsen innemen. De verschillende Koninklijke beslui ten tot. goedkeuring van door de Prov. Staten besluiten werden voor kennis geving aangenomen. Bij het ingekomen adres van den Centralen Bond van Transportarbei ders inzake werktijden enz. betreffende het personeel van den Prov. Stoom- bootdienst, zeide de heer Onderdijk, dat hij teleurgesteld is dat dit adres niet onder de te behandelen punten aan de orde is gesteld/Waar o.a. een belang rijke beslissing zal worden genomen over de uitgave van 400.000 voor een nieuwe boot, meent spr. dat het niet opgaat deze zaak een half jaar te laten wachten. Hij zou het adres in ieder ge val naar de afdeelingen willen zenden, om er toch wat over te kunnen zeggen. De voorzitter zegt, dat, als de heer Onderdijk gewacht had, hij zou bemerkt hebben dat ook spr. voor zou stellen het adres naar de afdeelingen te ver zenden. Aldus werd besloten. Het adres van de kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te IJzendijke om subsidie in de kosten van herstel van het kerkgebouw, werd in handen van Ged. Staten gesteld om ad vies. Bij de mededeelingen van Ged. Sta ten werd dat tot de uitoefening van den autobusdienst tusschen Middelburg en Wolphaartdijksche Veer op voorstel van den heer Overhoff naar de afdee lingen verwezen,dat in zake den auto busdienst tusschen Kortgene en Kam- periandsche-veer \^rd voor kennisge ving aangenomen. Evenzoo dat inzake het rechtsgeding over de aanvaring tus- verergert met het uur en kan ontaarden in borstaandoening Wacht dus niet neem'dadelijk schen de „Walzoorden" en de sleep boot „Noord-Holland". Nog werden naar de afdeelingen ver wezen de mededeelingen inzake het aantal vervoerde passagiers op Zonda gen1 met de Prov. Stoombootdiensten, dat in zake de financieele uitkomsten omtrent den dienst Breskensgissin gen dat inzake de dienstregeling en de tarieven van den veerdienst Veere Kamperland en dat inzake het bedrijf der Provinciale Zeeuwsche Elecfrici- teitsmaatschappij, waarbij gevoegd werd het juist ingekomen rapport van de commissie-Welleman, die een on derzoek in heeft gesteld naar de mo gelijkheid der" electrificatie van de middengroep. Aan het einde van dit rapport komt de commissie tot de con clusie, dat de middengroep noch geheel vanuit Brabant noch geheel vanuit Vlis singen zal kunnen worden voorzien van stroom, zonder belangrijke offers van de provincie en zeker niet zonder zoo goed als algeheele deelneming der be trokken gemeenten. De commissie acht haar taak nog niet geëindigd en zal daarmede voortgaan, desgewenscht in overleg met Ged. Staten en ook gaarne omzien naar andere mogelijkheden, in dien hare middelen dit toelaten. Al de reeds vroeger door ons gemel de voorstellen van Ged. Staten werden naar de afdeelingen verwezen. Vervolgens werden de afdeelingen getrokken. In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren Sonke, van Oeveren, van Zuijen, Mes, Bolier, Geschiere, Eras mus, Van Nieuwenhuijzen, Welleman, Dumoleijn, Hartoog, Kodde en de leden van Ged. Staten. Van Rompu en Fruij- tier. In de tweede afdeeling mevrouw Bergsma en de heeren joziasse, Koster, Overhoff, Vienings, De Pauw, Van Waesberghe, Kakebeeke, Brands, Moel- ker, Vogelaar, Lantsheer, en de leden van Ged. Staten Van der Weijde en Van de Putte. In de derde afdeeling de heeren Laer- noes, Lindeijer, Adriaanse, Timmer man, Van der Wart, Hendrikse, Boo gerd, Dominicus, Wallien, Onderdijk, Boonman, en de leden van Ged. Staten Dieleman en Van Dusseldorp. Vervolgens verkreeg de heer Welle man het woord in verband met de door hem gestelde en schriftelijk door Ged. Staten beantwoorde vragen inzake hetgeen door Ged. Staten is gedaan om toestemming te krijgen voor het heffen van extra opcenten voor het herstel van wegen. Spr. brengt hulde aan Ged. Sta ten voor de voortvarendheid, waarmede hij deze zaak hebben behandeld, doch keurt de woorden der regeering in de antwoorden af. Daarom stelt spr. de volgende motie voor De Staten der provincie Zee land, kennis genomen hebbende van de gevoerde correspondentie tusschen het college van Ged. Staten en den minis ter van binnenlandsche zaken: en land bouw omtrent de aanvrage om een voorstel van wet betreffende het heffen van buitengewone opcenten voor ver- beteringe van wegen, als gevolg van een besluit der Staten van 18 December 1923, brengen hulde aan het college van Ged. Staten voor de wijze, waarop het deze zaak heeft aanhangig gemaakt en belicht, betreuren evenwel de afwijzen de houding der regeering, spreken den wensch uit, dat de regeering in het be lang van Zeeland, hare houding alsnog zal willen herzien, en besluiten, deze t€MUó e<2/2/CK7jWe in ieder paAje nanael/jesp Ta iPi ^mdndeStjhpaddint (Ingez. Mededeeling./ motie ter kennis der regeering te bren gen. Daar de motie gesteund werd, kon zij direct een onderwerp van beraadsla ging uitmaken. De heer Van der Wart meende, dat het niet ging zoo direct voor een be slissing te worden gesteld, met het eer ste deel van de motie, de hulde aan Ged. Staten kan spr. medegaan, maar met het tweede deel, het adres der re geering niet in eens, te meer waar hij en andere verleden jaar ook tegen een wegenbelasting in dezen vorm waren. Spr. zou de motie naar de afdeelingen willen verzenden. Dit laatste voorstel werd aangeno men met 21 tegen 19 stemmen. Alsnu stelde voorzitter voor, om Woensdag 26 November in openbare vergadering te behandelen het voorstel tot wijziging van de begrooting 1923 en dat tot het doen bouwen van een boot van 400.000 voor de lijn Breskens Vlissingen. De heer Wallien, wijst er op, _dat dit laatste voorstel een der belangrijkste is van deze zitting, tal van vragen zui len zich voordoen, waarop men gaarne antwoord zal hebben. Als nu haast wordt gemaakt kan men de verslagen van deze afdeelingen dan die waarin men zelf zitting heeft, niet lezen, even min als de memorie van antwoord, die Ged. Staten gewoonlijk geven. Spr. zou daarom willen voorstellen het voorstel eerst op 15 December in openbare vergadering te behandelen, indien er tenminste geen zeer dringende redenen voor dezen spoed zijn. De heer Van Rompu zegt, dat men zoo voort wil maken, omdat men tegen den volgenden zomer gereed wil zijn. Wel is het plan practisch gewijzigd se dert de zomerzitting, maar de noodzg- kelijkb.' id .van een groote boot is sinds dien nog veel meer gebleken. Het ver voer van groote en zware wagens is nog zeer toegenomen. De Zuid-Beve land kan best worden opgelegd. De heer Vienings kan zich niet be grijpen dat de urgentie zoo groot is, dat niet 14 dagen kan worden gewacht met de beslissing over de boot, en steunt met kracht het voorstel-Wallien, dat nu wordt aangenomen met 25 tegen 15 stemmen. De voorzitter zegt dat dan ook het andere voorstel niet zal worden be handeld en bepaalt de volgende open bare vergadering op Maandag 15 De cember en het uur van aanvang op ver zoek van den heer Moelker op kwart over elf, in plaats van elf uur. Hierna werd deze vergadering ge sloten. VLISSINGEN, 26 NOVEMBER. De loodsdienst. De hoefijzer-correspondent van het „Hbld." zegt, dat de minister van bui- teniandsche zaken ten opzichte van den loodsdienst een te ver gaande conces sie heeft gedaan en hij motiveert deze bewering op de volgende gronden De beloodsing van de schepen, die uit de Wielingen de Schelde op komen, werd practisch zij het dan ook niet formeel geheel overgelaten aan het Belgische loodswezen, waartegenover de beloodsing van het Oostgat feitelijk geheel voor Nederlandsche rekening zou komen. Waarschijnlijk om te doen uitkomen, dat noch Nederland zijn recht op beloodsing der schepen uit de zeer belangrijke Wielingen, noch Bel gië zijn recht op beloodsing van uit het Oostgat invarende schepen opgaf, zou een enkel loodsschip van de andere partij dienst blijven doen. Wanneer ooit de onderhandelingen op de basis van het destijds bereikte accoord zouden worden hervat, zal al thans ten aanzien van het loodswezen de Nederlandsche delegatie moeten po gen tot een ander resultaat te komen. Wellicht zou een der leden van de Tweede Kamer er de aandacht van den minister eens op kunnen vestigen, dat een regeling als die in 1920 was over eengekomen practisch en politiek een nadeel van beteekenis zou vormen. Wat den practischen kant der zaak betreft men weet dat de vaart door de Wielingen veel en veel belangrijker is dan die door het Oostgat. Wij ver- keeren daar door den toestand van ons loodsmaterieel vergeleken met het Bel gische toch reeds in zeer ongunstige conditie. De nadeelen daarvan zijn zoo duidelijk, dat wij daarop niet in bijzon derheden de aandacht behoeven te ves tigen. Maar ook staatkundig is een derge-

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1