FEUILLETON Onder Betoovering. daar ingreep. Aan andere personen had hij resp. elf en drie films geleverd, aan weer iemand anders één verkocht. De elf verkochte films konden door de recherche opgespoord worden, de overige niet. Drie waren in handen ge komen van één den verkooper onbe kend gebleven persoon en -één film was gekocht door een tabaksplanter, die in middels naar Indië is vertrokken. Op goeden grond mag thans echter wor den aangenomen, dat deze g;eheele voorraad pornografische films uit den handel verdwenen is. Het voorbeeld der Amerjkaansche huisvrouwen alles in verband met den dienstbodennood zooveel mogelijk me chanisch in het huishouden uit te voe ren, heeft een rijkelijk gebruik van elec- trische toestellen in de woning ge bracht electrische ketels, electrische ■koffie- en theekannen, electrische strijkijzers, electrische stofzuigers, toe stelletjes om langs electrischen weg brood te roosteren, electrische fornui zen en veel meer nog. De hedendaag- sche huisvrouw is met de practische toepassing van den electrischen stroom in haar woning vertrouwd geraakt en het kan velen harer niet electrisch ge noeg gaan. Zoodoende heeft ook de electrische kachel haar intrede gedaan en daar tegen is geen bezwaar, maar de ver trouwelijkheid met de electrisch gedre ven huishoudelijke toestellen heeft de voorzichtigheid uit het oog doen ver liezen, die bij de hanteering van elec trische apparaten geboden is. In het bijzonder bij de draagbare, dus ver plaatsbare, electrische kacheltjes, die zoo gemakkelijk zijn, door het geheele huis kunnen worden meegevoerd en ontstoken, waar een korten tijd verwar ming wenschelijk wordt geacht. Sedert het gebruik dier kacheltjes vrij groot is geworden, heeft zich het verschijnsel voorgedaan, dat de hulp van den huis dokter meer dan ooit tevoren wordt in geroepen voor de behandeling der brandwonden en in vele gevallen dra gen de electrische kacheltjes de schuld van die pijnlijke kwetsuren, of liever beter de onvoorzichtigheid van het slachtoffer tegenover het kacheltje is meestal de oorzaak. De verplaatsbare electrische kachel tjes bestaan gewoonlijk uit zoogenaam de elementen, die naar behoefte kunnen worden ingeschakeld. In tegenstelling met de gewone kolenkaohels zijn zij er niet op berekend een groot metalen vlak te verwarmen, dat dan als warm tebron voor het vertrek dienst doet, maar zij stralen haar warmte recht streeks, zonder bescherming de kamer in, evenals de vooral vroeger veel ge bruikte open haardjes. Te dicht nade ren van zulk een uitstralend element kan lichte kleeding zeer gemakkelijk doen ontbranden, aanraking er mee doet onmiddellijk vlam ontstaan. In het bijzonder in het slaapvertrek moet de dan meestal in lichte stoffen gekleede vrouw ten opzichte van het electrische kacheltje voortdurend op haar hoede zijn. Het best is het kacheltje een zoo danige plaats te geven, dat het als van zelf verwijderd blijft van bewegende menschen, in het bijzonder van niet spoedig gevaar vermoedende kinderen. Men zette het bij voorkeur op een tafel Roman door REINHOLD ORTMANN. Natuurlijk kon hij, nu deze vreemde kwam, met het gebruik breken om ge meenschappelijk de maaltijden te ge bruiken en behoefde hij haar dus niet veel te zien en als zij maar haar plicht deed, was het hem tamelijk onverschil lig, hoe zij er uit zag. Dus werd zonder zwarigheden alles afgesproken en bepaald, dat juffrouw Emilie Herder haar nieuwe betrekking reeds den volgenden dag zou aanvaar den. 't Was Elisabeth geweest, die dit vroeg. En Relling had geen reden, zich daar tegen te verzetten. Maar toen de andere was heengegaan, gevoelde hij zich toch verplicht te zeggen Ik moet je nog wel bedanken, dat je alles zoo gauw in orde hebt ge maakt. Doch, eerlijk gezegd, kan ik het onaangename denkbeeld niet van mij zetten, dat nog iets anders je uit mijn huis drijft dan het dwaze gebabbel der menschen. Kalm schudde Elisabeth haar hoofd. Je vergist je. Zoo er sprake van kon zijn, dat ik mij laat verdrijven, dan zou dat slechts kunnen voortkomen uit mijn overtuiging, dat ik ergens anders van meer nut kan zijn, dan hier. lEn waar dan, als ik vragen mag. Je weet reeds, waarheen je zult gaan Ja, ik wou je dat juist vertellen. Het bestuur van onzen Vrouwenbond heeft besloten een tehuis op te richten voor moederlooze en verwaarloosde kinderen. En men heeft er mij de lei ding van toevertrouwd. De vrouw van den handelsraad Binder heeft ons de beschikking gegeven over eenige ka mers in haar huis en zoo gauw ik hier vrij ben, wordt de inrichting geopend. Zeker had Walter Relling zijn nichtje iets anders toegewenscht, maar hij kende haar te goed, om niet te weten, dat alle tegenspraak nutteloos zou zijn. En blijkbaar was alles al vast besloten. Hij vergenoegde er zich dus mee haar zijn beste wenschen voor de jonge on derneming te schenken, van wier nood- (nooit op den grond) en dan niet op het tafelblad, maar op een warmte iso- leerende stof. Zekerheidshalve kan men de gloeiende massa nog afsluiten met een roostertje of andere bescherming. Deze waarschuwing zij in het bijzon der gericht tot onze dames. Tot dusver zijn het vooral vrouwen geweest, die wegens brandwonden, door electrische kacheltjes veroorzaakt, geneeskundig zijn behandeld. Een voorname Turksche dame, die gedurende langen tijd te Parijs heeft vertoefd, heeft in de Turksche bladen een artikel geschreven, dat aantoont hoe zij over de „vrijmaking der vrouw" denkt, voor en na hare reis naar Parijs. Zij vertelt, dat zij te voren altijd had gestreden tegen de oud-Turksche op vatting omtrent de vrouw als absoluut eigendom van den man, wier eenige plaats in den harem was, maar dat thans hare oogen waren opengegaan. Met de grootste verwachtingen kwam zij in een land, alwaar de vrouw reeds sedert eeuwen hare zelfstandigheid verworven had, maar nadat zij daarvan de gevolgen heeft gezien, zou zij voor Ihare vrouwelijke landgenooten geen meerdere vrijmaking begeeren, dan zij reeds hebben verkregen. In het oude Turkije beschouwt de man zijn vrouw als zijn eigendom, maar te Parijs. en vermoedelijk in geheel Europa, schrijft de Turksche dame, is de verhouding zóó, dat de vrouw zich zelve als een voorwerp beschouwt, dat het eigendom van den man moet zijn. Eenig besef van eigenwaarde heeft zij nooit bij de Europeesche vrouw opge merkt en als zij iets goeds voor hare Turksche zusters zoude wenschen, dan zou dat dit zijn, dat zij wederom tot den harem terug zullen keeren, waar aan zij de voorkeur boven Parijs geeft, alwaar de vrouwen „de zoogenaamde vrijheid" genieten. Hoeveel menschen kan de aarde voeden? De ge weldige overstroomingscatastrophe in China, die millioenen menschen met den hongerdood bedreigt, daar de oogst voor een groot gedeelte vernield is, wordt verzacht door de hulp uit stre ken, waar volop voedsel is. Dit feit echter werpt toch de vraag op hoeveel menschen dan wel door onze aarde ge voed kunnen worden. Op deze vraag is dadelijk het ant woord klaar, dat onze aarde voor on geveer de helft van het vasteland in cultuur gebracht is. Van deze opper vlakte gaat weer de helft af voor bouw land. Er blijft dus maar ongeveer 2800 millioen Hectare over voor het verbou wen met levensmiddelen. De verdeeling per hoofd der bevolking is voor ieder land afzonderlijk zeer verschillend. Zoo valt in Duitsohland aan iederen per soon 0.3 H.A. bouwland ten deel, ter wijl in de Vereenigde Staten van Ame rika dit haast 1 H.A. bedraagt. Neemt men per man 1.2 H.A. als gemiddelde aan, dan is de aarde in staat om voor 2300 millioen menschen voedsel voort té brengen. Daar de bevolking van onze aarde haast 1700 millioen menschen bedraagt, zou dit hoogtepunt spoedig bereikt zijn. Maar 1.2 H.A. per persoon is zeer ruim gemeten en zoo zou het door de aarde geproduceerde voedsel zakelijkheid hij als dokter geheel over tuigd was. Elisabeth bedankte hem met een paar woorden. En nadat nog eeni ge noodzakelijke huishoudelijke aange legenheden waren besproken, in ver band met de komst der nieuwe huis houdster, ging zij heen. Een paar minuten later werd den dokter gemeld, dat twee dames hem graag wilden spreken. Hij liet haar bin nentreden en reeds bij den eersten blik meende hij ze niet tot de bewoonsters der stad te moeten rekenen. Zulk een gedistingeerde verschijning als de oud ste dame was een slanke vrouw van middelbaren leeftijd, met grijs haar en edele, hoewel eenigszins scherpe ge laatstrekken kon onmogelijk aan zijn opmerkzaamheid zijn ontsnapt. En reeds de eerste woorden der imponee- rende bezoekster gaven hem de over tuiging, dat hij zich niet had vergist. Zij stelde zich aan hem voor als Lady Tarkington, de moeder van den jongen Engeischen diplomaat. En nu verkeerde hij niet meer in twijfel, of haar gezellin was de verloofde van den jongen man. Met meer nieuwsgierigheid dan hij ge woonlijk voor een hem nog onbekende dame had, keek hij haar aan. En hij kwam tot de slotsom, dat zij er eigen lijk wel wat te eenvoudig en onbetee- kenend uitzag voor de echtgenoote van een zoo opvallend schoonen man als Randolph Stounton was. Zij had een niet groote, maar sier lijke gestalte, en bezat niets van die bekoorlijkheden, die het Angelsaksi sche ras kenmerken. Zij had glad ge borsteld haar van zulk een flauw blon de kleur, dat het soms haast wit ge leek. Even flauw zagen er de grijs blauwe oogen uit, die van het eerste oogenblik af den dokter eenigszins angstig aankeken. Werkelijk, zoo er sprake was geweest van een wedstrijd tusschen dit onopvallende schepseltje en Hertha von Lindow, had men niet lang in het onzekere behoeven te zijn, wie der beide vrouwen de overwinning zou behalen. Maar daarvan kon nu gelukkig geen sprake meer zijn. Sedert hij de heerlijke overtuiging had gekregen, dat Hertha's liefde hem toebehoorde, waren zijn ja- loersche gevoelens ten opzichte van IN IEDER GEZIN, DERMIN. Omdat Dermin zoo best is voor VORSTBUILEN en KLOVEN en zoo goedkoop. Per groote doos 30 cent. Bij Uw drogist. (Ingez. Mededeeling.) als de landbouwcultuur op de West- Europeesche hoogte gebracht werd het dubbele aantal menschen kunnen voe den. En wanneer, zooals in Japan het geval is, alle menschen vegetarisch zouden leven, zou zelfs 1 H.A. grond het voedsel voor tien menschen kunnen opleveren. In dit geval zou de bevol king van de aarde tot 25 milliard zielen 'kunnen oploopen zonder dat men be vreesd behoefde te zijn voor een tekort aan voedsel. Een mysterie van de w o e s t ij n. Engelsche bladen ge wagen van een mysterie van de woes tijn, onder hetwelk zij verstaan de ge heimzinnige verdwijning van de twee Britsche vlieger-officieren Day en Ste wart, twee leden van de koninklijke luchtmacht in Mesopotamië of Irak. Den 24sten Juli zijn deze officieren met een vliegtuig van het vliegveld te Sjai- bah (Irak) vertrokken en niet terugge keerd. Bij zorgvuldige nasporingen heeft men ten slotte het vliegtuig in een eenzaam gedeelte van de woestijn ge vonden, maar van de twee vliegers was geen spoor te bekennen. In den bak was nog benzine aanwezig en aan den motor heeft men geen defect kun nen ontdekken. Men heeft het vliegtuig dan ook door de lucht naar het vlieg veld terug kunnen brengen. De officieren zijn zoo volkomen ver dwenen alsof de aarde zich geopend en hen verzwolgen had. Evenmin begrijpt men waarom zij geland zijn. Van een ontvoering door rondtrekkende inboor lingen heeft men evenmin eenig spoor in de nabijheid van het vliegtuig kun nen ontdekken. Dame tot den violist Wat speel de u daar juist Violist Een improvisatie, me vrouw. iDame Dank u, 't was een van mijn lievelingsstukken. DE AMNESTIE IN BELGIE. De (Brusselsche) „Standaard", het orgaan van de Katholieke Vlaamsche Kamergroep, waarvan de stemmen waarschijnlijk beslissen zullen over de kwestie der amnestie, bevat eenige na dere inlichtingen over de strekking van het wetsontwerp van Cauwelaert, vol gens hetwelk alle straffen tot 10 jaren gevangenisstraf of minder zullen wor den vernietigd. Aanvankelijk had de ontwerper een onderscheid willen ma ken volgens den aard van het gestrafte misdrijf men had uitsluitend diegenen willen amnestieeren, die voor politieke daden gestraft zijn. Dit leverde echter groote moeilijkheden op, want in de eerste maanden na den wapenstilstand is het juist een veel gebruikte tactiek der anti-Vlaamschgezinden geweest om ook allerlei gevallen van „verklik king aan den vijand" en zoo meer ten laste der activisten te combineeren. Zoo b.v. tegen Borms. Deze is in 1917 door Randolph Stounton tot zwijgen ge bracht. En hij stelde er voor zijn per soon geen belang meer in hoeverre Hertha's schoonheid de verloofde van den Engelschman in de schaduw stelde. 't Was uitsluitend Lady Tarkington die het gesprek met hem voerde. Met eenigszins hooghartige beleefdheid, de aristocratische Engeischen eigen, maar waarin men -toch nu en dan de be zorgdheid eener moeder hoorde, b'e- dankte zij hem voor de hulp, die hij haren zoon had betoond. Zij vertelde hem verder, dat zij eerst voor twee dagen van het ongeluk hadden ge hoord en dat haar echtgenoot tot zijn verdriet de reis niet had kunnen onder nemen, daar hij lijdend was. Een uur geleden was zij hier met haar nichtje aangekomen en natuurlijk was zij on middellijk naar het huis gegaan, waar haar zoon zoo vol medelijden en zoo gastvrij was opgenomen. Zij was vol lof over de grootmoedig heid der beide dames. En nu had zij den zieke wel in een beteren toestand aangetroffen, dan zij had durven ho pen, maar toch was haar angst, of hij wel in leven zou blijven, nog lang niet verdwenen en daarom kwam zij nu bij hem, den dokter... die den zieke be handelde, om de volle waarheid te hooren. Zij bemerkte, dat Relling, vóór hij ging antwoorden, een vragenden blik op het jonge meisje wierp, en daarom voegde zij, toen zij de oorzaak van zijn aarzeling bemerkte, er nog bij U kunt ronduit spreken, dokter 1 Mijn nicht Ruth is de verloofde van mijn zoon en zij verlangt er, evenals ik, naar de waarheid te hooren te oor- deelen naar het eerste bericht, dat wij ontvingen, moesten wij op het ergste voorbereid zijn. En daarom behoeft u nu niet te vreezen, dat wij te zwak zouden zijn, om de waarheid te dragen. Al had dr. Relling ook het grootste vertrouwen in de zielskracht dezer sta tige vrouw, met de ernstige, bijna ge strenge gelaatstrekken dan had hij zich toch nog eerst eens bedacht haar wensch te vervullen, indien de toestand hopeloos was geweest. Want het jonge meisje met haar smal fijn gezichtje en haar schuchtere blauwe oogen, maakte Belgische justitieambtenaren gearres teerd. Dit was vanwege die ambtenaren natuurlijk een moedig stukje. Het spreekt vanzelf, dat de Duitsche auto riteit, die nu eenmaal de bestuurlijke scheiding had geproclameerd, niet kon gedoogen, dat een Vlaming, welke die politiek goedkeurde en bevorderd, ge arresteerd werd. Zij trad dus op tegen de Belgische ambtenaren. In de acte van beschuldiging tegen Borms heette het nu echter, dat hij die ambtenaren „verklikt" had. Terwijl hij gevangen zat .en de heele stad over de arrestatie sprak 1 Amnestie uitsluitend voor politieke daden zou dus niet doelmatig zijn. De „Standaard" komt dan tot de volgende conclusie Blijft dan nog de schifting volgens den duur der straf. Deze brengt twee opwerpingen in ihet midden Ie. Daardoor worden ook sommige feiten tegen het gemeen recht geamnes- tieerd. Zekef, sommige gevallen van verraad, spronnage en verklikking zul len ten gevolge der amnestie-wet val len. Maar wanneer die gevallen b.v. niet meer dan 10 jaar gevangenisstraf kre gen, mogen wij wel denken dat zij niet zóó erg waren. En bovendien, wanneer het nu onmogelijk blijkt amnestie te verleenen aan de gevallen, die het ver dienen, zonder daarbij ook sommige gevallen te begenadigen, die het niet verdienen, waarom niet Zou de Staat daar zoo erg onder lijden, dat het beter zou zijn ook hen, die amnestie verdie nen, voort te laten lijden? Wij meenèn het niet. 2e. Anderen zullen opwerpen, dat de beperking der amnestie volgens den duur der straf (b.v. 10 jaar) verschil lende politieke gevallen, die een hooge- re straf kregen, uitsluit. Op het eerste zicht blijkt dat wel zoo, maar in den grond is het anders. Op aanvraag van de belanghebbenden kan de minister de straf verminderen en dan wordt de amnestie-wet toepasselijk. Voor. ter- dood-veroordeelden kan de Koning, op aanvraag, genade en strafvermindering verleenen en dan gebeurt in tweemaal wat anders in éénmaal gebeurt. Feite lijk staat dus de algeheele amnestie voor politieke daden niets in den weg, en worden de grove feiten, gepleegd te- ge de veiligheid van den Staat, uitge zonderd. Er is dus geen spraak van algeheele amnestie voor alle misdrijven gepleegd tijdens den oorlog. HET VERKIEZINGSPROGRAM DER BELGISCHE LIBERALEN. De liberale partij van België heeft Maandag onder voorzitterschop van Pecher, Kamerlid voor Antwerpen, te Brussel vergaderd ten einde het verkie zingsprogram der partij vast te stellen. Het volgende program is goedgekeurd: 1. Verzet tegen elke separatistische politiek 2. behoud van de democrati sche instellingen 3. gezondmaking der financiën, evenwicht der begrootingen, vereenvoudiging van het belastingstel sel, bezuiniging 4. behoud van een traditioneel-liberaal schoolprogramma, schoolvrede, vrijwaring van vrijheid van den huisvader 5. bestrijding der duur te 6. goedkeuring van dé gevolgde buitenlandsche politiek van verstand- op hem in 't geheel niet den indruk, alsof zij zulk een vreeselijke tijding heldhaftig zou kunnen dragen. Maar na zijn laatste bezoek was hij gelukkig- in staat, te spreken over zijn hoop, dat de zieke geheel zou herstellen, zonder zijn geweten als dokter met een leugen te bezwaren. Als er zich geen onvoor ziene complicatie's voordeden, be hoefde men wezenlijk niet aan het her stel van den jongen man te twijfelen. Maar hoe lang dat zou duren, was moeilijk te zeggen. En toen Lady Tar kington hem vroeg, wanneer haar zoon vervoerd zou kunnen worden, ant woordde hij, dat daaraan de eerste tien of veertien dagen nog nauwelijks was te denken. 't Ontging hem niet, dat deze mede deeling de dame onaangenaam aan deed. En ook leek het hem, alsof deze teteurustelling nog een andere oorzaak had dan zij noemde. U begrijpt, dokter, zeide zij in voor 'n Engelsche zeet goed Duitsch, dat het mij erg onaangenaam is, deze vriendelijke dames zooveet last te be zorgen. Ik had gehoopt, dat als we zeer voorzichtig waren, over een paar dagen de overbrenging niet meer ge vaarlijk zou zijn. Maar natuurlijk moe ten wij ons schikken tn wat u als dok ter beslist. Verder deelde zij hem nog mede, dat zij en haar nicht kamers in 't hotel ge nomen hadden en dat zij als moeder er nu op rekende, de verpleging van haar zoon op zich te nemen en de dames der villa „Carla" dus die zorg te ont nemen. Mijn nichtje en ik kunnen de ver pleging deelen, verklaarde zij, en ik geef de hoop niet op, dat de dag, waarop wij mijn armen zoon mee kun nen nemen, dichterbij is, dan u nu denkt. Daarmee was het bezoek afgeloopen en de beide dames verwijderden zich, zonder dat miss Ruth ook maar één woord had gesproken. Doch toen zij reeds op den drempel stond, keerde zij nog eenmaal haar hoofd naar dokter Relling om en hij meende in haar oogen een warmen straal van dank baarheid te zien, waardoor zij geheel veranderde en er zeer sympathiek uit houding met de geallieerden 7 verdediging, volgens de mïJ' a" heid van 's lands veiligheid Mieli mische politiek op grondslagLt,00 handel verbetering van de van uitvoer 9. verzekering terT en invaliditeit, tegen werkelo herziening der wet op arbeidsn„„ len, toepassing er van op alle ,rhge! en bedienden, versterking van diet voor den middenstand, de reêh regeling der ambtenaren dient S stand gebracht; 10. bescherming landbouwers tegen willekeurige ,,L vingen; 11. industrialisatie van d (omen, bescherming en beschavin» inlanders 12. toepassing van even dige vertegenwoordiging op de b dige deputaties der provinciën. DE STRIJD IN MAROKKO De bezetting van Sheshuan heeft terugtocht voortgezet en dien van el Artan voorbereid, waar zij door daartoe speciaal gevormd detac ment was opgenomen. De terug! gaat met moeilijkheden gepaard t het buitengewoon slechte weder 'en aanhoudende regenvlagen. Naar uit Madrid wordt bericht is onderzoek naar de bij de Marokla sche kust verdwenen Spaansche kan neerboot met een equipage van 30 nr tot nog toe vruchteloos gebleven De „Daily Mail" verneemt Bayonne De Spaansche troepen, uit Marokko terugtrekken, verkeeren ernstigen toestand. De censuur is zei streng, doch volgens betrouwbare b richten verloren de Spanjaarden bij ontruiming van Sheshuan duizend di den, onder wie een generaal. Twee neraals werden gewond. Naar gemeld wordt, heeft AM Krim van Spanje o.a. geëischt een 00 logsschatting van 20 millioen pese en de overgave van 12 vliegtuige eenige veldbatterijen en 10.000 gew ren met ammunitie. HUMORISTISCHE ANECDOTEN. Over een gastrol, die de staatsm; en eerste president der Ptansche rep bliek, Thiers, als jong afgevaardigde het souffleurshok speelde, geeft markies De Massa in zijn „Souveni et impressions" een vermakelijke g schiedenis weer. Korten tijd na Thiers' verkiezing zoo schrijft hij zouden wij voor intiem gezelschap op een geïmprov seerd tooneel Monnier's „Roman chi la portière" ter opvoering brengen. Op den avond der voorstelling liet t souffleur ons op het laatste oogenbli is den steek. Vlug besloten verklaar! de nieuwbakken afgevaardigde dl stad Parijs, Adolphe Thiers, zich bete' als plaatsvervanger op te treden. H spreekt vanzelf, dat zulk een vergrij tegen de parlementaire waardighei gelijk de leider der oppositie op li punt stond te doen, felle vèrontwaard ging bij de partijgenooten zou hebbe opgewekt, als het was uitgekomen. Toen. men zijn eerewoord had gei ven niets te verraden, aarzelde Thiei geen oogenblik in het hok te kruipen. Overigens was het een waar gein dat wij goed rolvast waren. Want om souffleur vermaakte 'zich zóó koninkli met. het stuk en lachte zóó smakelij dat hij niet in staat was, ook ma< eenmaal een wachtwoord op te geve zag, ja, waardoor haar bijna onbete kenend gezichtje wonderbaarlijk wet verlevendigd. HOOFDSTUK XI. De politic-commissaris Gollme wiens ambt, gezien de rustige bevo •king der stad, wier aard niet tot slra waardige excessen neigde, niet al zwaar of te opwindend was, zat zijn gewone kalme manier voor met papieren bedekte schrijftafel, to de dienstdoende beambte hem kaartje van een bezoeker bracht. Hij las BERNHARDT, Inspecteur van Politie, Berlijn. 'En met een' ontevreden hoofdschud den voegde hij er bij Een Noord-Duitsche collega. Wat wereld heeft die bij ons te zoeken Maar ondanks deze opwelling wantrouwen, gaf hij natuurlijk ben den bezoeker dadelijk .binnen te late komen en gaf hij zijn rond, rood ff zicht een uitdrukking van collegia' vriendelijkheid, toen de verwachte bei over den drempel trad. Gegroet, collega I Zeer verheug met u kennis te mogen maken. Gaat alstublieft zitten. De binnentredende was dezen» schrale heer, die gisterenmiddag, J een aan de maag lijdende patiënt, zo zeer op dr. Relling's tijd hadW gelegd, maar heden trad hij met verlegen op en drukte zijn gezichlt o geen schuchterheid' uit. Hij "ea woordde de collegiale .begroeting koele beleefdheid, waarmee hij z» te kennen wilde geven, dat hij s'e voor zaken kwam, en na een Paar leidende woorden reikte hij den 0 1 missaris een papier over, dat "'1 zijn zak had genomen en bedachtzaa ontvouwd had. Zoudt u zoo goed willen zijn. kennis te nemen van mijn legitim bewijs (Wordt V' ervolgH)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 10