■- deze reden was vroeger vaststelling van de provinciale begrooting noodzakelijk en derhalve de behandeling voorgeschre ven in do zomerzitiing van Juli. Thans is aan deze tweeledige begroo ting een eind gemaakt. Op de Staats- begrooting worden ook voortaan som mige uitgaven voor de provinciën ge bracht (de jaarwedden enz. van de Com missarissen der Koningin en de ge bouwen), maar zonder dat de Prov. Staten die eerst hebben voor te dragen. Er is dus geen reden meer om de provinciale begrooting al in Juli, lang vóór het jaar, waarin zij dienen moet, vast te stellen maar wanneer dit pas in November kon geschieden, was de tijd soms te kort, vooral wegens de vereischte bekracl tiging van wege de Kroon. De wet schrijft thans voor, dat de aanbieding aan de Koningin moet geschieden ten minste twee maanden vóór den aanvang van het dienstjaar, Yandaar dat de najaarszitting is ver vroegd en reeds op 2 October mits dit een Dinsdag is kan worden ge* opend, o, a. ter behandeling van de begrooting. .De Provinciale wet schrijft echter biet voor, dat de begrooting in de najaars zitting moet worden behandeld. Het staat dus vrij, gelijk tot dusver wet was, de zomerzitting er voor te bestemmen. Dit jaar kon dit in Juli nergens ge schieden, omdat de wetswijziging pas kort te voren was afgekondigd. In alle provinciën wordt daarom thans in October de begrooting behandeld. („Hbl.*) Vestingbegrooting. De minister van oorlog vraagt in zijn thans ingediende begrooting van uitgaven ten behoeve van de voltooiing van het vestingstelsel een belangrijk lager be drag dan in de laatste jaren het geval was voor de stelling van Amsterdam en dat wel, omdat Z.Exc. van meening is, dat niet langer moet worden voort gegaan met een afwerking van de stelling, zooals dit in de laatste jaren geschiedde. Een langdurige verdediging der stelling toch acht hij alleen moge lijk, wanneer de kringstelling is vol tooid en dus wenseht de minister aller eerst aan deze voltooiing te arbeiden, doch hij kan nopens zijn plannen daar omtrent nog geen mededeelingen doen. Bomvrije gebouwen in de stelling Amsterdam zullen dit jaar dan ook niet worden aangebracht. Voorts wordt in de memorie van toelichting meegedeeld, dat de proef- pompen aan het Nieuwe Meer volkomen aan de verwachting voldoen. Voor de uitbreiding der drinkwaterinstallatie wordt nu f 420,000 geraamd, waarvan f174,800 voor dit jaar (1906.) De ge- heele begrooting bedraigt f625,100. De Prov. Staten van Zuid-Holland hebben tot lid van Ged. Staten benoemd den heer H. J. Versteeg (lib.), burge meester van Schiedam, die deze benoe ming heeft aangenomen. De generaal-majoor J. M. Campbell, commandant der 3e div. infanterie te Breda, is bestemd tot inspecteur van het wapen der infanterie, ter vervanging van den luit.-generaal W. G. F. Snijders, die op verzoek binnenkort het leger met pensioen zal verlaten. Zaak-Toeriag. De arts G. W. van Zadelhoff te Utrecht heeft zich met een tweede adres tot den minister van oorlog ge wend, waarin hij mededeelt, dat waar schijnlijk in het eerste adres door uit lating van het woordje „zoo" een storende fout is geslopen. Hij schrijft in het adres o.a. „Mijne bedoeling was„behalve het niet te verdedigen ruwe, om zóó een koorts lijder uit bed te halen en over de straat te vervoeren." Mijne bedoeling is: „Uwe Exc. op merkzaam te maken op de wijze, waar op patient ia vervoerd. Het tegen woordige „vervoeren" staat gelijk met „verbedden," het draagbed komt tot naast het bed van patient en gaat met patient op de draagbaar. Dit „ver voeren" staat gelijk met „versjouwen". De geheel in uniform gekleede zieke soldaat is uitgenoodigd de trappen af te loopen en toen dit niet kon er afgesjouwd. Ik verzoek uwe Exe. ook opheldering hieromtrent. Van regeeringswege zullen de heeren Bieleman,'rijksboterinspecteur te Utrecht, en dr. Van Sillevoldt, directeur van het rijkszuivelstation te Leiden, bene vens dr. Knuttel, directeur van het rijkslandbouwproefstation te Maastricht, het in deze maand te houden interna tionaal zuiveleongres te Parijs bijwonen de beide eerstgenoemde heeren als ver tegenwoordigers van het rijkstoezicht op de Nederlandsohe botercontróle, laatstgenoemde als vertegenwoordiger van de rijkslandbouwproefstations hier te lande. Vlissingen, 11 Oct. De onderzeesche torpedoboot gebouwd aan de werf der Kon. Mij. „de Schelde" alhier, heeft men den naam gegeven van: „Luctor et Emergo". De boot is nu tot het houden der proeftochten bijna ge reed. Tot het houden dier proeftochten is de bemanning uit Amerika expresse lijk daartoe overgekomen. Heden is van hier vertrokken de Noorsche driemastschoeuer „Haabet" kapitein Andersen, met een lading cokes naar Ohristiania. De Eugelsche stoomschepen „Presi dent" en „The Countess", mede geladen met cokes, vertrokken naar Millom. Van de stoomvaart-maatschappij „Zee land" ontvingen wij een exemplaar van de bekende Ëngelsche en Duitsche uit gaven van den reisgids der maatschappij. Exemplaren van genoemden gids, zoo mede van een beknopte uitgave in de Nederlandsche taal, worden op aanvrage aan de directie der „Zeeland" kosteloos verstrekt. De 2e luitenant T. V. Vervat van het 2e bat. 3e reg. inf, te Middelburg, wordt van 16 October tot 31 December gedetacheerd bij de normaalschietsehool te 's Gravenhage, tot het volgen van een gymnastiek- en sckermcursus. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Gedurende het derde kwartaal van 1905 kwamen alhier binnen met be stemming voor onze haven 112 zeesche pen, metende 249,422 M3 en voeren van hier uit 104 schepen. Over dezelfde maanden van het vorige jaar kwamen binnen 127 schepen, metende 302 991 M:i en vertrokken 101 schepen. Met bestemming voor Gent kwamen alhier binnen 283 zeeschepen, metende 841.528 M3 en voeren van daar ko mende uit 303 schepen. Over dezelfde maanden van het vorige jaar kwamen binnen 295 schepen, metende 860.367 M3 en voeren uit 332 schepen. Binnenvaartuigen werden 2373 op en 2283 afgeschut, tegen 1856 op- en 1749 afgeschut in de drie eerste maan den van 1904. Men schrijft uit Goes aan de„N.R.Ct.": Naar wij van bevoegde zijde verne men, heeft de commissie, die zieh, een zestal jaren geleden, alhier heeft ge vormd om werkzaam te zijn tot ver krijging van de zoo noodige en zeer gewensehte restauratie van (het kerk gebouw der Nederlandsch Herv. ge meente, de z.g. Groote of Sint Magda- lena kerk, het voornemen hare, zoo met ijver en hoop op goeden uitslag opge vatte taak neer te leggen en zich te ontbinden. De oorzaak daarvan schijnt gelegen in de omstandigheid dat de commissie, ondanks de vele bemoeiingen die zij zieh voor dat doel heeft getroost en de herhaalde aanvragen daartoe bij de regeoring van deze tot nog toe niet den noodigen steun heeft verkregen om hare plannen tot uitvoering te kunnen brengen. Ongetwijfeld is het voorgenomen be sluit der commissie ten zeerste te be treuren, vooral met het oog op den meer en meer achteruitgaanden toestand van dat monumentale gebouw. De be perkte middelen toch, waarover de kerkvoogdij heeft te beschikken, blijken ten eenenmale ontoereikend om de hoog noodige herstellingen en vernieuwingen aan het kerkgebouw naar den eisch te kunnen doen plaats hebben. Het gevolg van een en ander zal zijn dat zoo de regeering alsnog niet intijds termen kan vinden om haar steun te verleenen de fraaie en fijn gestyleerde Noorder-.transept-gevel, door den rijks-architect den heer Mulder in zijn brochure over dat kerkgebouw uit voerig beschreven, verder aan de ver nielende werking van den tijd zal moeten worden prijsgegeven. Ook de zoo hoogst noodzakelijke voorziening tot herstel van het schoone stergewelf, dat zoowel door inwatering als door ontzetting zeer beschadigd is, zal on getwijfeld blijken de financieele draag kracht der kerkelijke fondsen te boven te gaan. Men schrijft ons uit Hulst Gisterennamiddag hield de onderwij- zersvereeniging in het arrondissement Hulst haar jaarlijksehe feestvergadering in het hotel „Het bonte Hert" te Hulst. Na opening door den voorzitter, den schoolopziener in dit arrondissement, en lezing der notulen van de vorige vergadering en ingekomen stukken door den secretaris, werd naar aanleiding van een wensch, door een der leden in de vorige vergadering geuit, om n.l. voor rekening der vereeniging een rekenboek voor de herhalingsschool uit te geven, het punt ,'t Rekenonderwijs op de Her halingsschool" door den heer Karstel, hoofd der school te Zuiddorpe, ingeleid. Aan het einde dezer zaakrijke lezing, die op een daverend applaus werd ont haald, was een ieder met den heer Karstel overtuigd, dat de bestaai rekenboeken niet dat geven, wat voor de herhalingsscholen in dit en meer an dere arrondissementen geweusoht wordt en dat met de samenstelling van een dergelijk voor het leven praktisch reken boek, het herhalingsonderwijs zeer baat zou zijn. Op voorstel van den voorzitter werd een commissie benotmd, die tot taak heeft in deze aan den wensch der ver gadering te voldoen. Tot leden in die commissie werden benoemd, de heerenH. Karstel te Zuiddorpe, A. de Volder te Hengstdijk, P. Eggermont te Zeeuwsch Clinge, L. H. Scheffers te Hulst, G. J. de Gier te Boschkapelle, J. A. Claessen te Stop peldijk en mej. O. "Waelput te Zuiddorpe. Daarna kwam aan de orde het ver slag over 1904 door den secretaris, het welk eveneens het applaus der vergade ring verwierf. Ten slotte werden als punten van bespreking voor de vergaderingen in 1906 aan de orde gesteld a. „Een let terkundige lezing", waarom zal worden uitgenoodigd de letterkundige F. van Eeden, of zoo deze zich daartoe niet Iaat vinden de heer M. L. de Keizer te Graauw, en 5. „Het stelonderwijs op de lagere school" in te leidendoorden heer A. J. d'Haas te Hulst. Na deze vergadering vereenigden zich een groot aantal der onderwijzers-leden benevens de schoolopzieners in de ar rondissementen Hulst en Terneuzen aan een feestdiner. Te Goes is opgericht een onderaf- deeling Zuid-Beveland van de vereeni ging tot bevordering van de pluimvee houderij en tamme konijnenteelt in Ne derland. Aan het strand te Duivendijke is aan gespoeld een groote hoeveelheid zwaar hout, balken, planken, battings enz. Vermoedelijk zijn deze afkomstig van een schip, dat tijdens den jongsten storm een gedeelte van zijn deklast heeft ver loren. Te Scharendijke (bij Zierikzee) is een 19 jarige dienstbode door een zolderluik gevallen en op een stoel terechtgekomen. Zij is aan de bekomen inwendige zware verwondingen onder hevige pijnen be zweken. Kerk- eu Sciiooliiieuws. Ned. Herv. Kerk. Zondagvoormiddag werd ds. J. de Leur van Eikerzee in zijn dienstwerk te Zonnemaire bevestigd door ds. W. J. Val van Biervliet met een rede, naar aanleiding van 2 Tim. 2:1. Des namiddags verbond ds. de Leur zich aan de gemeente met de woorden uit Exodus 17 812. Tot hoofd der christelijke school te Meliskerke is benoemd de heer W. B. Kroeze te Dordrecht. Tot onderwijzer aan de christ. school te Dedemsvaart is benoemd de heer J. Vreeke te Kapelle. Yerkoopingen en Aanbestedingen. Ten overstaan van notaris W. S, Bosch, werden gisterenavond in het koffiehuis „de Oude Vriendschap" in het openbaar geveild lo. Het huis en erf aan de Palingstraat K 168, groot 50 centiarenhoogste inschrijver de heer L. F. Lenaerts voor f 1667, kooper de heer J. Spinnaaij qq. voor f2105; 2o. Het huis en erf aan de Palingstraat K 166, groot 1 are 36 centiaren hoog ste inschrijver de heer Q. Harder voor f2501, kooper de heer M. I. de Groot qq. voor f2775; 3o. Het huis en erf aan de Marinestraat K 263, groot 67 centiaren hoogste inschrijver de heer W. Duijvekot voor f1110, kooper de heer J. Spinnaaij qq. voor f1115. Rechtszaken. Kantongerecht te Middelburg. Heden zijn veroordeeld wegens nachtrumoerF. L. V., tot f 10 b. s. 3 d. h.laten loopen van vee op een anders weiland P. S., tot f 2- b. s. 2 d. h., J. d. V., tot f 3 b. s. 2 d. h.zijn trekhond niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen kenteeken W. v. B., tot f 1 b. s. 1 d. h.wasschen van glazen aan den openbaren weg C. D., tot f 0,50 b. s. 1 d. h.noodeloos klimmen ach terop een rijtuig H. v. S., W. J. K., tot f 0,50 b. s. 1 d. h.rijden met een voertuig niet voorzien van een licht gevende lantaarn J. v. d. B., tot f 1 b. s. ld. h.rijden met een velocipede zonder bel of signaalhoorn M. J. B., tot f 1 b. s. 1 d. h. als tapper niet zorgen dat zijne lokalen te middernacht gesloten en ontruimd zijnF. L. V., tot f5 b. s. 3 d. h.als bezoekers eener tapperij zich niet vóór of op het sluitingsuur daaruit verwijderen J. v, B„ F. J. G. C J. J. Q., G. H., tot f 3 b. s. 1 d. b., allen wonende te Vlissingen. Voor den Hoogen Baad werd gisteren behandeld het revisie-verzoek van Maria Catharina Swanenburg, „de Leidsche giftmengster", gedetineerd in de strafgevangenis te Gorinehem, tegen het arrest van het gerechtshof te 's Gravenhage van 1 Mei 1885, waarbij zij wegens vergiftiging van een viertal personen was veroordeeld tot levenslange tuchthuisstraf. Advocaat-generaal mr. Ort requireer- de tot niet-ontvankelijkverklaring van het revisie-verzoek, dat geen Dieuwe feiten inhield, doch slechts mededeelin gen van de verzoekster, die gedeeltelijk ook reeds bekend waren aan de rechters, die haar zaak hadden behandeld. Zoo beweerde verzoekster o. a., dat zij on schuldig was aan den dood van twee harer slachtoffers, de echtelieden v. d. Linden wat zij daaromtrent in de in structie en ter terechtzitting had be kend, was alles verzonnen, met name hetgeen zij bad bekend omtrent het koopen van giftige stoffen, die zij in de pap zou hebben gegooid. De echtelieden zouden zijn gestorven door het eten van schapepooten, waarin zich tengevolge van het wasschen der schapen, vergiftige stoffen zouden kunnen bevinden. Uit spraak in deze zaak 6 November. Gemengd .Nieuws» De heer H. C. Bredell, die geruimen tijd hier te lande vertoefd heeft als particulier secretaris van president Kru- ger, zal morgen te Pretoria in het hu welijk treden met mej. Nellie Eloff, een kleindochter van den president. Zondagavond 12 uur bevonden zich in de verschillende havens van Botterdam niet minder dan 137 zee- stoom- en 23 zeezeilschepen. De redacties der Haarlemsche bladen zijn overeengekomen van de bij eenkomsten, voorstellingen, enz. op Zon dag in den regel geen verslag meer te geven, om aan de verslaggevers zooveel mogelijk Zondagsrust te verschaffen. Te Kampen hebben Zondag de echtelieden Jan Eijkelboom en Hendrika Posthumus, kostgevers in het Gast- en Proveniershuis, hun 65-jarig huwelijks feest mogen beleven. Zij ontvingen vele gelukwenschen. Hoe geweldig de jongste storm op onze kusten heeft gebeukt, kan blij ken uit het navolgende dat uit IJmuiden gemeld wordt Gedurende den zomer was men bezig geweest een nieuwe betopping van de noordpier te maken. Men had daartoe holle majenkisten gemaakt. Elke holle kist weegt reeds 13 ton. Nadat die kisten waren gezakt en geplaatst, werden ze gevuld met beton, zoodat elk blok een gewicht kreeg aanmerkelijk zwaarder dan de voorheen gebezigde 20 tons blok ken. Welnu, door den storm werden twee dier gevulde stukken weggeslagen een hoekstuk en een middenstuk tot op een afstand van 7 meter van het pierhoofd. Van de pier zelf werden weggeslagen één 10 tons stuk (één ton is 1000 KG.) en een halfstuk van pl.m. 5000 KG. Ze sloegen door de ijzeren leuningen, die als grashalmen ombogen en vernielden ongeveer over 40 meter de rails, die over de pieren loopen. Aangezien men met het oog op het jaargetijde en het afloopen der vijfjaar lij ksche aanbesteding geen nieuwe ma- jenbedekking kan aanbrengen, zal men denkelijk den top beschermen door het aanbrengen van een voldoend aantal 10 tonsblokken. Een groot aantal pereeelen te Vriezenveen, dat op 15 Mei 11. afbrandde, is thans weder herbouwd en bewoond. Naar de voorschriften der gemeentelijke bouwverordening zijn de daken voorheen met riet, thans met pannen gedekt. De vertrekken zijn ruim en voldoen daarbij aan matige eischen der bygiène. Algemeen hoopt men dat het gemeen tebestuur thans ook met het oog op een mogelijke herhaling van den brand en de gezondheid der inwoners zal voorzien in het gebrek aan water voor blussching vaueventueele branden enotn te drinken. Het put- of pompwater toch te Vrie zenveen is over het algemeen slecht. Vandaar dan ook, dat geen koffie gezet wordt, waarin niet vooraf een hoeveel heid zout wordt geworpen. Te Nieuw-Amsterdam vond een metselaar bij het afbreken van een oud huis, een blikken bus, waarin f 2800 aan bankpapier zat, benevens eenige oude munten. Op het Rembrandtplein te Am sterdam, ging het gisteren even na middernacht zeer rumoerig toe. Een troepje studenten had een voor de Bodega staande plant omvergeworpen jl de politie was er bij te pas gekomen en had een der jongelui gearres^ Het overbrengen naar den polity ging echter Diet zoo gemakkelijk, j kens werd een stormloop gedaa8 den arrestant te ontzetten, agenten kwamen ter bulp, doch de,! denten gaven geen kamp en het j was, dat weldra meerdere volgden en er op eon gegeven blik een zestal studenten naar het litiebureau in de Halvemaansteeg huisd waren De studenten, die zich nog in tf. heid bovonden, bleven nog gerujj tijd voor het politieposthuis staan 4 trokken later, toen de arrestanten cessievelijk weer werden losgeld zingende door de Beguliersbreesit- over de Munt weg, achtervolgd eenige agenten, die de jongelui", doorloopen en kalmte aanmaanden, Toen ook de laatste arrestant in «I heid was gesteld, had het RembraJ plein zijn gewone aanzien herkregf| Een st00m-0m ni bus De Nederlandsche Omnibus maatschani te 's Gravenhage heeft in dienst geste' een stoom-omnibus, plaats biedend™, 16 personen. Het moet de bedoel® zijn, om indien deze nieuwe onwil, in de practijk blijkt te voldoen, leidelijk de oude „busjes" door rijtuigen te vervangen. De nieuwe stoom-omnibus is Eugelsche vinding. Hij wordt gesi„„, met petroleum, of liever met petroleua] gas, dat automatisch gedurende rit wordt verkregen door verwarm,,, van de petroleum welke uit reservóip onder den wagen, die 200 liter petto, leum bevatten, met y, atmospheer drol wordt geperst naar de stookplaats, welfe zich vóór den wagen, onder den da», aangebraehten stoomketel bevindt. yd den aanvang van den eersten rit v de petroleum circa 15 minuten spiritus voorverwarmd en de pc. richting met de hand in beweginv bracht. Daarna geschiedt alles automatisch© beweging. Gistermiddag had te Leiderdoipl een treurig ongeval plaats. Een schipper varende van Oudshoorn naar Waüerin- gen, bevond zich in den Rijn onder de] gemeente Leiderdorp, toen door d9[ zuiging van een stoomboot een ander I schip tegen het roer van het zijne stootte, Het 11-jarig zoontje van denschipper dat aan hot roer stond, werd door detl schok van het vaartuig in den Rijn 1 slingerd. Eenigen tijd later werd' opgehaald en mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. In verschillende bladen wordt gemeld, dat de ramp te Eygelshoven reeds een vierde slachtoffer geëischt heeft. De mijnwer ker Schillings zou in het hospitaal te Maastricht overleden zijn. Gelukkig is van dit bericht geen woord waar. Bij informatie is ons gebleken, dat de toe stand der beide arbeiders, die vrij ern stig gewond werden en te Maastricht in het hospitaal werden opgenomen, van dien aard is, dat beiden na eenige weken het hospitaal zullen kunnen verlaten, ook de reeds doodverklaarde Schillings. Te Vlaardingen is van de haringvisscherij binnengekomen een Scheveningsche logger van den reeder luyt, die bij zwaar weer veel averij heeft beloopen, 0. a. aan de verschan sing. Een matroos van Zand voort is overboord geslagen en verdronken. Een andere matroos is vrij ernstig gekwetst. Te Maasbree, (Limburg) is een 20- jarige schilder uit de 4e verdieping van het stadhuis gevallen, waardoor hij den ruggegraat brak en terstond don geest gaf. Hij was de kostwinner zijner moe der. Gistermiddag is een bootwerker van het stoomschip „Prins Willem V", liggende in de Rietlanden te Amster dam overboord gevallen en verdronken. Een matroos, die het ongeval zag en hem ter hulp wilde snellen struikelde, waardoor hij zijn been brak. Het lijk van den bootwerker werd eenigen tijd later opgehaald, terwijl de matroos naar het gasthuis werd vervoerd. Het bijna 2-jarig dochtertje van een veen arbeider te Ooevorderveld ontkwam in een onbewaakt oogenblik aan de zorg van haar moeder, 't Kind bleef zoek en werd ten slotte drijvende in de Wijk gevonden. Te Luikgestel was een 5l-jarige riethandelaar bezig balen hooi op te hijsehen, toen plotseling een baal uit den strop schoot en op zijn hoofd terecht kwam. Hij brak de nekwervels, waardoor de dood onmiddellijk intrad. Te Mechelen is in hechtenis ge nomen Christiaaa Vaillant, wonende te s Gravenhage. Hij had een week j een kamer gehuurd, zich uitL voor Louis Caillot, ingenieur, uit 1 Bagage had hij niet bij zich, doch die was onderweg en zou spoedig komen. Betalen deed hij niets, doch aan het einde der maand zou dit geschieden. De hotelier kreeg echter argwaan, stelde de politie met een en ander in kennis, met het gevolg, dat de gewaande Caillot werd gearresteerd. Op hem werden bevonden, behalve papieren, die bewezen dat zijn, was Christiaan Vaillan^B „en taschje met valsche s I looper*"- Vaillant, die in 1903 I waa uitgeweken, isinvoorloóB tenia genomen, beklaagd van I I vaD een valschen naam, oplï I ff6derrecbtelijk verblijf in Bel He „Vorwarts" bestrij», I vatting dat de arbeid weldH zal worden in de electrisehe I te Berlijn. De pogingen tot be: I zijn volgens het sociaal-dem „rgaan, slechts van particuil uitgegaan 't centrale comité d<H heeft er part noch deel aan. H Iistische groep in den gem keeft besloten, Donderdag al vergadering van den raad vooH ]enlo. den magistraat uit te I te beletten dat de brandweer I moeit met voorvallen die h<j I zijn van de staking, 2o. een I Hoen mark ter ondersteuniDj gezinnen die door de uitslu I troffen worden, beschikbaar tj( He fotografen en andere gro dienden en werklieden, bij c ductieve nijverheid betrokken^ te Leipzig het werk gestaakt. I Het is nu volle twee wJ leden, dat het Eugelsche publij opgeschrikt door de tijding, d eens een griezelige misdaad I pleegd het z.g. tunnel-mysterj Merstham-tunnel werd het lijk g van een jonge vrouw, die I levend uit den trein tegen nelwand was te pletter geworp altijd ontbreekt elke positieve aa: omtrent dader of daders, ofsch tweetal personen te Battersei nauwlettende politie-eontrêle is De politie schijnt wel zware veri te hebben. Sommigen echter nemen aan verongelukte vrouw zelfmoon gepleegd door zich uit den werpen. In de Ëngelsche eo openbaart zieh zekere ontstemm: de traagheid waarmede het on door de detectives wordt geleid Zondagnacht heeft op de bij Boedapest een sleepboot eenl aangevaren waarin zich twintig mi bevonden, meerendeelsfruitverko De schuit werd stukgestooten. menschen worden vermist en zij schijnlijk verdronken, men hei lijken opgehaald, en negen mi gered, maar van dezen zijn de 1 zwaar gekwetst. De kapitein en twee stuurliec de sleepboot zijn in hechtenis gei) men zegt dat zij niet gelet het de lichtseinen, op de schuit geg' Het Vatikaan leverde Zom buitengewoon schouwspel op St.-Ignatius-kerk uit trok een van katholieke gymnastiek- en vereenigingen uit geheel Italië geveer 1500 man, in zeer versch schilderachtige kleeding, met bi en muziekkorpsen door de s' zich naar het Pauselijk paleis te bfi Op het DamaseuBplein van he kaan werd het groote katholiek) nastiekfeest besloten, in tegenw heid van Paus Pius X en zij Omstreeks halfvier verscheen d onder tromgeroffel van de wachtl werd niet, als zijn voorgangers, draagstoel vervoerd. Hij was m electrischen heffer uit zijn verte neergedaald. Terstond begon nu, onder mj muziek, de optocht. Dertig ba voorop en daaronder vele met lir de Italiaansche kleuren er was één met het kruis van het Hu: Savoye er op. Zoo iets werd toj verre nooit in het Vatikaan aansch' Groep voor groep trokken de nasten grooten en kleinen i den troon, waar de Paus hen vrien groette. Daarop volgden vrije oefen' waarbij de Paus telkens het vooi van handgeklap gaf, en eindelijk men de overwinnaars hunne prijze: vangen uit handen van den Paus Veel indruk maakte het, toen de de vertegenwoordigers vau zijn g Venetië met de hand over het Met een grooten parade-marsch, i schetterende muziek der vele koq werd daarop het feest besloten. Br werd ook sierlijk op rijwiel ei reden, en de Paus sprak met ingenq, heid van het rijwiel en zeide, dat hem, als het in zijn jongenstijcj hestaan,veel moeite zou hebben besp daar hij toen eiken dag zeven n door weer en wind moest loopei naar school te gaan. Uit Monteleone, de stad, die j roo ontzettend leed door de aard be 'n Calabrië, wordt geseind dat Zon avond tegen 10 uur weer een vrij s( aardschok is gevoeld in de ricl nest-Noordwest. Onder de bevol heerscht een paniek. De ellende in de geteisterde stre

Vlissingse Courant | 1905 | | pagina 2