No. 0856. Zaterdag 28 Juni 1919. 59e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen m etR/BO-'gi jBX^A-P- B i H IN L A N 0. B U I TENLANO. 'PaJEDIKBEUBTEX. Twee Dwalingen. Do Nederlaadsch Belgische oiiflerhandelingen. Het lioogovenbedrijf. Nederland en Belgie. Ter vernietiging voorgedrag^n. Mr. Troelstra en de telegramknoeijerij. Ex-keizer Wilhelm. Spanje na den oorlog. Zondag 29 Juni 1919. TER 5EIZE5SCHE (III ItAM. - ,~-v..aiMWWI^ IHl llllMli III i" USE .j^5»?3«e5»£»lHSilmmVSSa Blllll ■IIIIIWIWMBMffiaHttEBMMmBflMBamaHMBBWtaMMMMWMMWMMMMMMMMMBBMMMMBMI Het Hbl. van Antwerpen verneemt uit Brussel Sedeit de mededeeling aan de Kamer door onzen minister van Buitenlandscbe zaken is de kwestie van de herziening van het verdrag van 1882 in een stadium van stilstand getreden De Raad van Vpf had de zaak naar een commissie verzonden. Deze zal eerlang benoetnd worden. De afgevaardigden voor Belgie zijn aangeduid. Het zpn de heeren staatsminister Segers en Orts, de geleerde ambtenaar, die deel genomen heelt aan het werk der vredesconferentie te Parps. Vanaf de eerste zitting zulien onze af gevaardigden waarschijnlpk een vooraf- gaandelpk pant op te lossen heb'ben, dat zeker betwistingen zal uitlokken. Dit zal de uitleg van den Raad van Vijf zijn. Deze heeft zich beroepen op de verklaring van Maart, die de noodzakelgkkeid vaststelt het verdrag van 1839 te herzien, ten einde Belgie de noodige veiligbeid te bezorgen. De politieke kwestie schgnt dus de eco- r.omische te beheerschen. Dit schpnt het standpunt onzer Holiandsche vrienden niet te zijn. lntnssehen echter is er een feit voor- gekomen, dat ten onzen gunste kan uit- vallen. Holland heeft zich tot de vredes conferentie gewend om dezer aandacht er op te trekken, dat de verplichting voor Duitschland steenkolen te leveren aan Fran- krpk en Belgie, de levering van brandstof aan Holland in gevaar brengt, Holland inderdaad bevoorraadt zich hoofdzakelijk bij de Duitsche mijnen. Zoo de Raad der Vijf deze kwestie naar de commissie der Nedtrlandsch-Belgische onderhandelingen verzendt, zal er aldaar een eerste basis tot overeenkomst onts^aan. Zeker is het althan3, dat sedert de com- missie-zittingen voor buitenlandscbe zaken, zoo van den Senaat als van de Kamer, het optimisme in de politieke wereld heeft toegenomen. Men maakt zieh geen illasies over den langen duur der onderhandeliDgen, maar toch heeft men voile zekerheid dat deze zullen leiden tot een erkennirg van ons land voor wat betreft de Maas en de Schelde. Er bestaat in de kringen van de onmid- dellijk belanghebbenden een sterke stroo- ming om de uitvoering van de p'annen betreffrfDde het hoogovenbedrijf op te schor- ten. De materiaien blpken" zoo hoog in prgs, dat een rendabele exploitatie bp de bouwsom van thans ontuogeiijk wordt ge- acht. Hbld. Da correspondent van de N. R. Crt. te Parps seint De raad van de vijf Ministers van Bui- tenlandsche Zaken heeft eergisteren beraad- slaagd over de herziening van de tractaten van 1839. Hp nam de rapporten van Jhr, van Karnebeek en Hijmans in ontvangst. Er zal onverwpld een commissie benoemd worden, om de kwestie te bestudeeren. De raad van Ambt-Doetinchem heeft of - ficieel bericht ontvangen, dat bet besluit van den Raad tot toelating der gekozen raadsleden door Gedeputeerde Staten van Gelderland ter vernietiging aan de Kroon is voorgedragen. Geieputeerde Staten zijn van oordeel, dat de nieuwe raad in September over zijn toelating zelf moet beslissen. In de kringen der Kamerleden verluidt, dat een der leden der sociaal-democratische fractie eenige vragen zal richten tot de regeering, ten einde zekerheid te verkrijgen over de vraag in hoever de heer Troelstra betrokken is, bij het tnisdrpf van den on- trouwen telcgraafambtenaar. De fractie aeht dit noodig met het oog op het toch reeds sedert November zoo geschokte pres tige van den vroegeren leider. Zp is van oordeel, dat, indien hp zich ook nn mocht hebben gecompromitteerd, zijn verdwijnen uit de politiek uoodzakelpk is. Prijzen van brood en aardappelen. De Sociaal-Demacratisehe Arbeiderspartij in Nederland en het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen hebben een adres ge- zonden aan den Ministerraad en aan de Staten-Generaal naar aanleiding van de plannen en beschouwingen, nrevgelegd in het wetsontwerp tot aanvulling en verhoo- ging van het lOe hoofdstuk der Staats'oe- grooting voor het dienstjaar 1919. Daaruit blijkt, dat de Regeering het voornemen heeft, hare bemoeienis ten aan- zien van de levensmiddelenvoorziening te beeindigen en dat zjj met name reeds thans het gedurende de oorlogsjaren toegepaste bijslagstelsel ten opzichte vhn de voor- naamste levensbehoeften wenscht te ver- laten. Tegenover deze plannen en beschouwin gen handhaven adressanten hun overtuiging, dat in het belang van de voeding van het Nederlandsche volk de levensmiddelenvoor ziening behoort te zjju gemeenschapssorg en dat de bemoeienis van de Regeering te haren opzichte een blpvende moet zpu. Moge er aanleiding zijn, om het stelsel van rantsoeneering voor de meeste levens behoeften te laten vareu, aan het bijslag stelsel dient naar de meening van adres santen in het belang van de voeding van het Nederlandsche volk te worden vastge- houden, zeer zeker voor die artikelen, die behooren tot de allereerst en allermeest noodige levensmiddelen. Mea name moet dit gelden voor brood en aardappelen. Adressanten zijn van meening, dat, waar de voordeelen der garantieprijzen den pro- c^ucenten blijveu te goede komen, in elk geval de nadeelen daarvan niet op de ver- bruikers mogen worden ver'naald, waaruit volgt-, dat dus voor brood en voor aard appelen de prpzen ook gedurende den herfsc, winter en voorjaar 1919/1920 niet hooger behooren te zijn dan zp gedurende den winter 1918/1919 waren. De toestand. Schout-bij naeht von Reuter, die bevel gegeven heeft om de bp Scapa Flow (de Orkaden) grxnterneerde schepen te laten zioken, heeft verklaard, dat hp in de mee ning verkeerde, dat de wapenstilstand den 2isten Juni des middags om twaaif uur was afgeioopen. Naar zijn meening was «e oorlogstoestand weer ingetreden. Een misverstand dus. Als de schout-bij naeht bet bestaaa van dit misverstand waaischijn- lijk kan maken, zal dit hem persoonipk wellicht van nut zijn, maar de gealiieerden /ullen, naar Leygues, de Fransche Minister van Marine, heeft meegedeeld, Duitschland tot volledige vergoeding dwingen. De ver klaring van de Duitsche regeering, dat zp van het heele geval niets afvist, is ver- moedelijk juist, zoodat zjj zich ongetwijfeld niet goedschiks onder den nieuwen iast zal tukken. Omtrent het verbranden van de Fransche vlaggen te Berlijn zien wp, schrijft de N. R. Crt., van entente-zijde nog geen uitlatingen. Dit is blpkbaar geenszins de eenige chauvinistische of patriotische reactie op h8t aamvaarden van het vredesverdrag. Uit een proclamatie van Noske, den minis ter van rijksverdediging, bljjkt dat vele of- ficieren en soldaten zich zoo maar niet w.llen neerleggen bij de onderteekening, vooral niet, nu men het voorbehoud om trent de uitlevering van beschuldigden heefi laten val.en. Het is waarschpnlijk, dat nieer of min reactionaire woelirgen. aangestookr. door officieren, die als hefboom het kwet- send karakter vaD artikel 228 zullen ge- bruiken, eerlang zullen loskomen, terwijl de plunderingen in Noordelpk B^rlpn wel een aankondiging van nieuwe onlusten der lommuuisten konden wezen. Fransche regeeringskranten zien in het aanvankelijk verzet tegen deze bepalingen, gevolgd door het protest waarmee de Duitsche regeering ten slotte de onvoor- waardelijke aanvaarding van het verdrag een bewijs van de onvertrouwbaarheid en verraderlijkheid der Duitschers. Dit is ongetwijfeld in zoover juist, als de Duit schers hun onderteekening plaatsen onder e©n stuk, dat zij in hun hart verfoeieu. Hieraan is niets te verauderen, want men kan door geweld van wap©nen iemand wel dwingen tot btpialde handeiingen, maar niet tot bepaalde gedachten. En als dit nu eenmaal zoo is, is het Jan zoo verrraderlijk, om het maar te zeggen ook? Geenszins, maar duF anschen wilden het liefst, dat de Duitschers het niet zeiden en ook niet dachten, dat zij dit vredesver- dt ageendeemoedige bewondericgtoedroegen Maar dat gaat niet. Een leeuw kan worden getemd, gebonden, gevild, maar niematid kan er een schaap van maken. In dit opziebt is de ffverraderlpkheid" van Duitsch land dezelfde, die steeds elken machtelooze heeft gekenmerkt, d e tegen zijn wil tot iets gedwongen wordt. Dit is nu eenmaal het nadeel, dat ook voor den over wine aar aan afgedwongen verdragen verbonden is. Saint Brice schrjjft in het Journal, dat van Duitseh standpunt het vasthouden juist aan die twee puntende uitlevering der beschuldigden, en bekentenis van de uit- sluitende schuld aan den oorlog, zeer bs- grijpelijk is. Het eerste zou een afgrond doen gapen tusschen het oude en het nieuwe Duitschland door het tweede zou van te voren een ldtere herziening van het verdrag worden beperkt. Overigens zou er van Duitseh standpunt natuuripk nog veel meer over te zeggen zpu. D-i gealiieerden verlangen blpkbaar, dat Duitschland een complete nieuwe delegatie, van dezelfde deftigheid als de ouda, benoemt, om het verdrag te komen onderteekenen. Of de Duitsche regeering aanvankelijk het plan heeft gehad, dit maar aan von Haniel over te laten, bipkt overigens niet. De Duitsche officierenbond heeft, naar uit Berljjn aan de ,,Tel." gemeld wordt, het volgende telegram tot de Nederlandsche regeering gericht,,Vervuld van daukbaar- heid voor de gastvrph&id, welke Nederland den Duitschen keizer verleent, verzoekt de Duitsche officierenbond, mede uit caam van millioenen Duitschers, aan de regeering der Nederianden, de uitlevering van den keizer te weigeren. Wp kunnen onzen voormaligen krpgshe.r thans niet meer met ons leven verdedigen, maar ver/vachten van de edel- moedigheid der Necsrlandsche regeering, dat ons deze laatste en meest vernederende smaad bespaard zal bipven. Spanje heeft door zijn neutraliteit en zjjn aigelegen ligging ten opzichte van de oorlogstooneelen onder den oorlog van aiie neutrale Europeesche staten naar ver- houding het minst geleden en heelt zich integendeel sterk ontwikkeld. De Spaansche correspondent van een Engelsch blad Walter M. Gal ichan, noemt naar aanleiding daarvan Spanje een van de rpkste landen van Europa. De dagen z-pn voorbij, zoo zegt hij, dat een reizig'r dertig en meer peseta's voor een Engelsch pond ontving. fleden heeft een peseta dezelfde waarde als een shilling en de goudreserves van Spanje zjjn grooter dan zijn bankbiljetten-omloop. Industrie en handel hebben een geweldige vlucht ge nomen vooral is het spoorwegnet uitgebreid. Een enkele firma leverde in een maand tot een waarde van vier millioen peseta aan spoorwegmateriaal. Men verwacht heel veel van het voor nemen, om een spoorweg aan te leggen, welke Londen en Farps met Noord- en West-Afrika moet verbinden in dit plan zijn ork opgenomen tunnels onder Het Kanaal en de Stiaat van Gibraltar. Spanje zou daardoor in veel nauwere verbinding komen met Londen en Parps. In het Ponferrada gebied van Galicie worden groote massa's steenkolen en jjzer gevonden. TER NEUZEN'i 27 Juni 1919. Het weerbericht van het meteorologisch in- stituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 767,8 Valentia. Laagste barometerstand 752,8 Breslau. Verwachtng tot den avond van 28 Juni: Meest matige Noordelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijde- lijke opklaringen, nog buiig, zelfde tempera- tuur. Aanbesteding Ambachtsschool. Gisteren werd alhier ten gemeentehuize door het bestuur der vereeniging „De Ambachts school voor Ter Neuzen en omstrelcen" aan- besteed, het bouwen van een ambachtsschool aan de Axelsche straat. (Ingeschreven werd voor het bouwen met Brabantsche steen, eerste bedrag, en met waal- steen, tweede bedrag). Minste inschrijver is de heer P. F. de Waal te Kuitaart voor f 69.901^ en f 73.100, aan wie het werk, uiit te voeren in waalsteen, is opge- dragen. Voorts werd ingeschreven door de heeren: J. Elfrink voor f 92.435 en 95.433, H. Kaijser f 86.125 en j 89.370, F. Romeijnsen voor f 83.072 en f 86.256, A. Reuling te Hulst voor 83.200 en 85.200, J. A. Meertens en P. J. Rijnberg voor 83.118 en f 85.558, B. H. Reuling te Hulst voor f 83.000 en f 85.000, I. P. Casteleijn en J. C. Kaijser te Zaamslag voor f 81.976 en J84.476, P. M. Oostdijk voor 81.220 en 85.614, A. J. van Damme voor f 80.500, A. A. van der Walle te Hulst voor 79.870, W; P: Nieuwelink voor 77.455 en f 79.900, C: C. Nobels voor f 75.524 en f 78.684, A. van 'tHoff te Axel en J. van 't Hoff te Hoek voor 75.200 en f 79.100, J: Wisse en Iv. Dieleman te Zaamslag voor f 74.175 en 78.237 en C. H. H. Wisse en P. F. Voet te Hontenisse voor f 70.900 en f 73.900. De ischrijvers bij wier naam geen plaats is vermeld wonen te Ter Neuzen. Vrijwillige landstorrn Gisteren avond trad in eene openbare ver- gadering in het „Hotel de Commerce" alhier als spreker op de heer Van Rees, te's Graven- hage, om propaganda te maken voor toetre- ding bij den vrijwilligen landstorrn. Ingeleid door den heer Huizinga, burge- meestel,, hield spreker voor het niet groote auditorium eene boeiende rede, waarin hi* wees op de noodzakelijkheid van de ordelie- vende Nederlanders, die daarvoor in aanmer- king kunnen komen, om zich bij den vrijwilli gen landstorrn aan te sluiten, niet alleen om het vaderland te verdedigen tegen nog altijd mogelijke aanvallen van buiten, maar ook te gen een binnenlandschen vijand, wanneer eene minderheid zich door raw geweld zou willen meester maken van het gezag. Hij wees er op, dat in het Oosten van Eu ropa de vreeselijke gevolgen daarvan thans te zien zijn. De meest gruwelijke verhalen van barbarisme komen daaromtrent tot ons. Men moet niet vergeten, dat dit de menschen zijn, waarmede de heer Wijnkoop in verbin ding staat, en dat, wanneer het den heer Troelstra eenmaal zou gelukken de het vorig jaar door hem aangekondigde revolutie door te zetten, hij de bolsjewieken als zijn beste hulptroepen binnenhaalt. Ook hier tracht men propaganda te maken voor dat in zijn totepassing zoo vreeselijke bolsjewisme. De communist Ds. Kruijt sprak te Zaandam in eene vergadering waar de eer ste rijen werden gevormd door dienstweige- raars, menschen dus, die voorveven uit ge- moedsbezwaren geen wapens te willen dragen. Ds. Kruijt sprak echter de hoop uit, dat hi; heii, als het tot revolutie kwam, met het wa- pen in de hand in de eerste gelederen zoi. zien, om de revolutie te doen zegevieren! Ons land is in dit opzicht niet buiten ge vaar, maar het is een gewaarschuwd land. Daarom behooren de goedgezinden zich aan- een te scharen, voor het verdedigen van de goede orde, van huis en haarcf, van hun- ne familien. Hij besprak ook het militaire leven, zooals dat thans is georganiseerd, waaraan zeker veel gebreken kleven. De mobiiisatie heeft geleerd, dat zoowel voor infanterie als artillerie met een veel korteren oefen'tijd kan worden vol- staan. Het verblijf in de kazeme moet zooveel mo- gelijk worden bekort. En hij meent, dat, wan neer een krachtige vrijwillige landstorrn.wordt gevormd, en die in tijd van nood de regeering zal steunen, men zou kunnen zeggen: hier Staan wij, gij heht geen leger meer noodig. Hij deelde mede, dat, wanneer Zeeuwsch- Vlaanderen in gevaar mocht komen, 5000 Frieschen hem hebben verklaard klaar te staan, om hen te komen nelpen; hij brengt die boodschap ook over van de Volendammer visschers, maar, zegt hij, de Zeeuwsch-Vla- mingen moeten door hunne toetreding ook blijk geven, te gevoelen voor het algemeen landsbeiang. Aan het slot dankte de voorzitter den spre ker voor zijne belang-wekkende rede. Enkele aanwezigen hebben zich voor toe treding tot de reeds bestaande afdeeling van den vrijwilligen landstorrn aangemeld. Vrijwillige landstorrn. Op uitnoodiging eener voorloopige commis sie, die zich alhier op verzoek van eene daar- toe samengestelde hoofdeommissie alhier heeft gevormd, vergaderden hier gisteren in het „Hotel des Pays-Bas" een aantal belangstel- lenden uit deze omgeviog, om de maatregelen te bespreken tot het bevorderen van toetreding van jonge mannen bij den vrijwilligen land- storm. In de oproeping tot de vergadering wordt gezegd dait de omstandigheden waaronder wij leven er op wijzen, dat wij in tijden leven waarin ernstige verschijnselen zijn waar te nemen, die ons dwingen daarmede rekening te houden en ons tegen de gevolgen daarvan te wapen. Men heeft daarbij het oog op de ondermijning van het gezag, alsmede niet het minst, het groote gevaar dat ons als grens- bewoners in de toekomst dreigt. De Regeering heeft hiervoor een open oog en wekt de commissie op, met haar te zorgen, dat ons land niet door boos geweld worde ver- teerd en ons volk tot armoede worde gedoemd. Om dat te voorkomen behoort de regeering op voldoenden steun von het Nederlandsche volk te kunnen rekenen. Het resultaat der gehouden besprekingen is, dat eene commissie voor uitwerking van het beoogde doel werd gevormd. Vooral werd bij de besprekingen de aan dacht gevestigd op de toenemende onveiligheid aan de grens, Gezondheidsconimissie Door den Commissaris der Koningin in Zee- land is tot secretai'is der Gezondheidscommis- sie zetel Oostburg, benoemd de heer A. Mijs, aldaar. Ontslag Ds. Netelenbos. De Gereformeerde gemeente te Middelburg heeft zich gisteravond neergelegd bij het be sluit van den provinciate synode, inzake de kwestie Ds. Netelenbos, zoodat deze predikant voorloopig zijn werkzaamheden zal moeten neerleggen. Verhooging renteloos voorschot. - Verschenen is Staatsbl. no. 305, wet van 7 dezer, tot verhooging van het maximum van het rentelooze voorschot uit's Rijks schat- kist ten behoeve van den aanieg en het in ex ploitatie brengen van spoorweglijnen van IJzendijke over Sas van Gent naar Drie Schouwen, van Hoofdplaat naar Pyramide, van Philippine over Ter Neuzen naar Zaamslag en Sas van Gent naar de Belgische grens in de richting van Selzaete. (Wijziging van de wet van 15 Juli 1912). (Stbl. no. 249). De Aardappelafnanie. Thans is door het Dagelijksch Bestuur van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij aan alle landbouwcommissies in Zeeland eene circulaire verzonden, waarin er op wordt gewezen, dat het, teneinde de afname van aardappelen te bespoedigen noodig is, dat de Regeeringscom- missaris en de commissie voor de aardappelaf- name, ingesteld door de Z. L. M., zoo spoedig mogelijk bekend zijn met de in de verschil- lende gemeenten nog aanwezige voorraden. Het bestuur verzoekt daarom voor 1 Jul! a.s. aan het Landbouwhuis te Goes de hoe- veelheid in iedere gemeente voorhanden aard appelen, van elke soort afzonderlijk op te geven. Scheepvaart Het hoofdbestuur van den Algemeenen Schippersbond deelt mede, dat de minisitrieele beurtregeling betreffende het vervoer te watem binnenkort zal vervallen, Hiervoor komt een andere regeling in de plaats en wel: 1. alle' schippers moeten, wanneer een schip leeg is, zich laten inschrijven bij den rijksbeursmees- ter; 2. alle bevrachtingen, die door tusschen- personen plaats hebben, moeten over de rijks- beurzen worden bevracht; 3. na bevrachtting moet de schipper zijn charter laten contro- leeren door den rijksbeursmeester, waama deze -de charter voorziet van een merk, waar uit blijkt, dat niet beneden het minimumta- rief is bevracht; 4. ook de charters van be vrachtingen, welke onmiddellijk nlaats hebben (zonder scheepsbevachter of tuschenpersoon en welke niet over de beurs behoeven plaats te hebben) moeten aan den rijksbeursmeester getoond worden, opdat deze zich overtuigt, dat niet beneden het minimum is bevracht en de charter gewaarmerkt wordt; 5. bij de in- schrijving ontvangt de schipper een bewijs, Bij aanmelding of bevrachting moet een ge- deelte van dit bewijs worden ingeleverd; 6. wanneer de bevrachting bemoeilijkt wordt, heeft de inspecteur het recht die maatregelen te treffen, welke hij noodzakelijk acht; 7. als minimum tarief wordt vastgesteld 60 c/c van het tegenwoordig geldend tarief. De Algemeene Schippersbond heeft zich uitgesproken voor beurtbevrachting, ook de schippersvereeniging Sint Ncolaas (R.-K. Bond) wil beurtbevrachting. ROSCHKAPELLE. Twee landbouwers hadden deze week een beduidende schadepost; de een vond des mor- gens een flink veulen dood in den stal. de an- der een zwaar varken dood in de kooi. Een werkman, die in den Willem III polder wat aardappelen had gekuild, kwam tot de ontdekking, dat er ruim 200 K.G. ge- stolen waren. Beleediging van de Koningin. Het Gerechtshof te Den Haag bevestigde Donderdag het vonnis van de Dordtsche recht- bank, waarbij de anarchist Bom uit Gorin- chem werd veroordeeld tot zes maanden ge- vangenisstraf wegens beleediging van H. M. de Koningin. KOEWACHT, Dinsdag hebben de kinderen der open- bare scholen feestgevierd en Vrp dag die der bpzondere school, voor de afwpzing der territoriale eischen der Belgen. Allen wer den mild onthaald op chocolademelk met krentenkoeken. Vanwege fl. M. is het volgende telegram gekomen A. Geerards, voorzitter, protest comite. Hare Majesteit draagt mp op U en de feestvierende inwoners van Koewachthoogst- derzelver oprecbten dank over te brengen voor uw telegram en verheugt zich met u alien in den gustigen afloop der voor loopige besprekingen te Parps. De adjadant van Dienst. Ook van Zijne Exc. den Minister van Buitenlandscbe Zaken, Mr. Van Karnebeek, aan wien een telegram van hulde was ge- zonden voor de vele diensten aan Zeeuwsch- Vlaanderen te Parps gewezen, is een tele- grafische dankbetniging ingekomen. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. u., Ds. Timmerman, Dankstond en Tijdpreek rnet 't oog op den ge- sloten vrede en 2 u., Ds. A. Tim- merman, Bediening van den H. Doop. Sluiskil. 91 u., dhr. L. Dek, Bankslond en Tijdpreek en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 91 u. en 21 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 91 u., geen dienst en 21 u., Ds. G. van Dis, 's avonds 7 u., Zendingssa- menkomst in de Consistorie. Axel. 91 u. en 2 uDs. J. B. Th. Hugenholtz. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. G. van Dis. Kloosterzande. 91 u., Ds. W. J. v. Lindonk. Gereformeerde Kerken. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Walk Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 91 u. en 21 u. (nieuwe tijd), Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u. (oude tijd) leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Kben~ tfaZzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. It. K. Kerkdietisten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. II. Diensten om 7,81 en 10 uur 'h Namiddags om half drie Lof. De groote meerderheid der zieken begaat twee dwalingen. Ten eerste meenen zij, dat de pijn niet voor hen bestaat en dat alles van zelf over zal gaan. De tweede dwaling begaan zij op den dag, waarop zij moeten bekennen, dat de pijn wel degelijk ook voor hen bestaat. Dan zijn zij verbijsterd door de onaangename ont dekking, verliezen ieder gezond oordeel, ne men het eerste het beste geneesmiddel of het geeigend is of niet, of het iets uitwerkt of niet en zij spelen met hun gezondheid op goed geluk af. Behalve deze onbezorgde zieken zijn er ook die in vredestijd, wij bedoelen in tijden van gezondheid, goed lezen, belang stellen in het- geen zij lezen, aanteekeningen maken en al les goed onthouden. Als dan de ziekte aan hun deur klopt, worden die verstandige lieden niet onverhoeds overvallen, doch zeggen tot zich zelf „Ik bespeur een zeker soort verschijnselen. Goed. Ik krijg dus die of die ziekte, maar ik zal dat in de kiem smoren. Ik ken het goede geneesmiddel en uit vrees dat het morgen misschien te laat zal zijn, zal ik het vandaag nog nemen". Zoo weten ook de belangstellen- den heel goed, dait de Pink Pillen het genees middel zijn, dat men nemen moet wanneer men onderhevig is aan een ziekte die voort- komt uit de armoisde van het bloed of de zwak- te van de zenuwen. Een kind, dat lezen kan heeft trouwens zijn meening hierover, want om zoo te zeggen dagelijks worden verklarin- gen van genezingen in de bladen gepubliceerci. Degenen, die opgelet hebben zullen hun tijd niet verliezen met het nemen van een of an- der geneesmiddel. Neen, zij nemen zonder ver- deren raad noodig te hebben de Pink Pillen terwijl zij heel t©recht tot zich zelf zeggen: „Men bewijst mij iederen dag, dat de Pink Pillen genezen; er zijn dus geen geldige re- denen waarom ze ook mij niet zouden ge nezen." Mej. A. MARCELIN, p/a den Heer Jules Eschupp, rue Ganbetta te Epinal in de Fran sche Vogezen heeft aldus geredeneerd. Zij heeft de Pink Pillen genomen, zii heeft gelijk gehad. Zij is dan ook genezen: ,jk ben geluk- kig, schrijft zij, U te kunnen melden, dat ik dank zij de Pink Pillen genezen ben. Sedert zekeren tijd leed ik aan ernstige bloedarmoede. Ik was zeer bleek, zeer zwak, had geen eet- lust en sliep niet meer. Ik leed aan benauwd- heden en hartkloppingen. Ik ging iederen dag achteruit. Alles wat men mij voor- geschreven had, bleef zonder uitwerking en toen heb ik er opgestaan Uw Pink Pillen te nemen. Ik heb waarlijk gelijk gehad en ge- voel mij- zeer wel". De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9.per zes doozen bij het Hoofd- depot der Pink Pillen, Nassaukade 314, Am sterdam, en bij alle goede apothekers en drogisten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 1