ZWARE OLMEN- EN Advertentiën. VERKOOPING SINT KRUIS. DINSDAG 28 NOVEMBER 1870, BOUW- eu WEILAND, BOUWLAND, Publieke Verkooping CANADA BOOM EN te Hoofdplaat en tc Oostburg. liet oog op do ingevallen rotziekten. Het is bovenal noodig, om niet op te doen van de eerstgenoemde soorten. He felle en aan houdende droogte, die den groei zoo goed als tot stilstand had gebracht werd opge volgd door een bijna onafgebroken regen tijd welke tengevolge had dat de aardap pelen in den knol eensklaps krachtig be gonnen te groeien. Toen evenwel do tijd van rooien aanbrak was het knolgroeicn op alle gronden nog op verre na niet gedaan en aan deze omstandigheid, waaronder een niet volwassen en met regenwater overvloedig gedrenkte vrucht voor de eonsumtie zou worden opgeleverd, is de rotziekte te wijten. Kiest men de laat gerooide soorten en laat men die op een koele, voor regen beschutte plaats eerst goed luchtdroog worden, dan zal men geen last ondervindenwant de goed gerijpte aardappel is deze herfst zeer goed. (R. Ct) KERKELIJKE ZAKEN, ONDERWIJS ENZ. Het Hoofdbestuur der Maatschappij „Tot nut van 't Algemeen" heeft, ingevolge be sluit der laatstgehouden algemeene verga dering dier Maatschappij, aan Z. M. den Koning een adres verzonden, betrekkelijk de wijzingen in de schoolwet van 1857 te brengen, onder krachtige handhaving van haar hoofdbeginselen, de neutrale openbare school. De heer H. Pierson, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te 's Bosch, beeft den 22 dezer in den voormiddagdienst zijnen gemeentenaren bekend gemaakt, dat hij voor het beroep naar Groningen bedankt en de benoeming van directeur van het asyl Steen beek, Bethel en Tbalita Kumi te Zetten, aangenomen beeft. GEMENGDE BERICHTEN. Deze week is in het Westland onder de gemeente Steenbergen een bruin-bonte jachthond, toebehoorende aan de wed. Cor nells Rooijors, landbouwster, als lijdende ■aan hondsdolheid, afgemaakt en begraven. Dr. F, Seclheim, aan de Hoogere Bur gerschool te Middelburg, heeft, bij bet ne men van chemische proeven, door het sprin gen van een fleschje met ontplofbare stof het rechteroog verloren. Op hot platteland in de provincie Utrecht komen van lieverlede de Belgische centen weer in omloop, als een gevolg van de onvoldoende hoeveelheid Hollandsche. Al weder een insect dat het lovon van den mensch bedreigtDe Fransehe genees heer Normand waarschuwt ten ernstigste tegen liet eten van ongare biefstuk en zoo genaamd «rood" ossenvleeschaangezien dit bevatAnguilula Stercoralis. Dit in sect heeft eeno lengte van een kwart streep, is met het bloote oog zichtbaar en veroor zaakt do vreesselijke ziekte, hekend onder den naam van «Cochin-Chiiia-diarrhea." Offermans, de bekende Belg, die met fes. 120,000 op den loop was gegaan en, tc 's Idage govat, aan de Belgische politio werd uitgeleverd, beeft zich, wegens volslagen gebrek aan middelen, na zijn vrijspraak door ophanging van het leven beroofd. De Landbouw-Courant beschouwt de meeste berichten omtrent liet vinden van colorado-kevers hier te lande als ongegrond of twijfelachtig. Ten deele worden ze dan ook spoedig naderhand weder tegengesproken Men zou bijkans gaan meenen, zegt genoemd blad, dat de colorado-kever bestemd is om eonigo speculanten a la baisse of specu lanten in aardappelen ceuige eerlijke guldens in den zak te jagen. De quaestie der erfenis van Jacques Dubois te Vedrin, in Belgie gehoren in 1638 en te Batavia overleden in 1704, zijn groot vermogen voor den tijd van 99 jaren aan de O. I. Compagnie als vruchtgebrui ker nalatende, is een nieuwe phase in getreden. De in 1874 te Brussel opgerichte coöperatieve vereenigiug ten doel hebbende die erfenis voor reehthebbeuden op te eischen heeft den 25 dozer ten name van twee barer leden, J. J. Colson, hotelhouder, Rue Fossés aux Loups te Brussel en A. Dubois, apot heker te Bertineourt (Pas de Calais, Frank rijk) bij sommatie van den deurwaarden van Paassen te 'sHage den staat, der Nederlanden aan bet parket van den procureur-generaal bij don Idoogen Raad, gesommeerd om op grond van art. 1922 Burg. wetb. bij arrest vau .den II. raad van 12 Mei jl. als eventueele basis voor een protest ten deze aangewezen al de stukken, .bij sommatie opgenoemd en alle niet bekende documenten, op bun rechtmatigen eisch betrekking hebbende, be rustende in de archieven van 't rijk, binnen één maand aan de requiranten te doen ge worden. (V.). Een rijke boerin uit de omstreken van Göttingen is tot drie maanden gevangenis, 3000 mark geldboete, verlies van burger recht en in de kosten van het geding ver oordeeld, omdat zij fijn gewreven aardap pelen had gemengd onder do ter markt ge brachte boter. Onze wetten op deze soort van oplichte rij schijnen vrij wat zachtzinniger te zijn, de boerin te Breda, die dergelijk bedrog pleegde, docli tot beden niet bekend is, zou er althans niet zoo slecht afkomen. Voor een paar dagen is een donker bruine hond te Appeltern van zijn meester weggeloopen, zonder dat men tot-nog-toe gis sen kan waarbeen. Van een hond zou ditmin- der interessant zijn, indien men liem niet verdacht van te lijden aan hondsdolheid. Alvorens met de noorder zon te vertrekken jjkeeft liij namelijk een vijftal bondon en he laas ook een kind geheten. Te Hoogermilde is een arend geseho ten met eene vlucht van ongeveer 1 meter MARKTBERICHTEN. Sluis, 24 October 1876. Boter 80 c. per <r, kilogram. Eijeren/1,10 per 26 stuks. Oostburg, 25 October 1876. De aanvoer der granen was weder klein, bij levendige vraag naar allo artikelen, welke prijzen der meeste soorten weder hooger liepen. De jarige granen zijn zoo goed als opgeruimd te beschouwen en bepaalt zich nog slechts bij een enkel partijtje tarwe. De bedongen prijzen waren voor Jarige Tarwe f 10.50. a 11,75 nieuwe dito fO-OO a f 0,00, Rogge f 8,00 a 8,25, Win- tergerst f 6,80 a 7,20, Zomerdito f 6,30 a 6,80Paardeboonen f 7,50 a 8,50. Haver f 3,50a 5,00, Erwten f 10,00 a 11.00 Kanarie zaad f 12,00 a 15,00. Met dank aan den Heer en aan allen die mij liefde betoonden, zeg ik langs dezen weg hartelijk vaarwel aan allen die ik door mijne zwakko gezondheid verhinderd was te bezoeken, met de bede voor deze Ge meente, dat de Heer vrede geve eu een iegelijk doe bekennen wat tot zijnon eeuwi gen vrede dient. Sluis 26 October 1876. S. P. van BEUGE. Tot onze onuitsprekelijke droefheid, overleed heden, na eene ongesteldheid van slechts 3 dagen, onseenige kindje, lleriniiia Lcvlna, op den aanvalligen leeftijd van 14 maanden en C dagen. Veere 20 October 1876. M. MULLER. A. de PRIESTER. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt bij deze- zijnen webnoenendon dank voor de vele bewijzen van belangstelling zoo van hier als van elders, hem betoond bij zijne be noeming tot Lid van den Gemeenteraad. Mr. F. J. HENNEQUIN. Oostbusg, 23 October 1S76. van ONDEiL De Notaris Bi. F. HOKSiïIA te Sluis is voornemens om op des voormiddags ten 10 ure, te Sluis, m bet logement «Bet hof van Brussel'', in bet openbaar te verkoopen: A. Eene partij uitmuntend gelegen in de gemeente Sint Kruis, in den Grooten Boompolder, in de nabijheid van het dorp, aan de Appelstraat, kadastraal bekend sectie C. nos. 156,157, 153 en 159, samen groot 8-73-60 Hectaren (19 Gem., 223 Roeden.) In pacht bij mons. I. VAN HOUTE te Sint Kruis, tot 1 October 1878; tenprijze van f 494,— den hoop in het jaar boven een gedeelte der lasten. Te veilen in 4 perceelen, behoudens het recht van accumulatie. B. Een perceel dito gelegen in de gemeente Sint Kruis, in den Passageulepolderkadastraal bekend 6ectie A, nos. 51, 52 en 53, samen groot 0-97-84 Hectaren (2 Gemeten, 64 Roeden.) In pacht tot 1 October bij mons. A. I. DE BRUIJNE te Sint Kruis, ten prijzevan 55,29 den hoop in het jaar boven een gedeelte der lasten. De koopers komen aan het gebruik met den 1 October 1878, doch treden in bet genot der loopende pachten met den dag der betaling van de koopsommen. De koopsommen moeten betaald worden binnen 6 weken, de onkosten ad 11% van de koopsom, binnen 8 dagen na de verkoo- ping. De lasten zijn voor koopers rekening van af 1 Januari 1877. Alles breeder bij biljetten omschreven. Nadere information, alsmede inzage der kadastrale stukken kosteloos te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT. van De Notaris Mr. BREVET, gevestigd te IJzendijke, zal op Maandag 21 November 1876, 's namiddags ten 1 'h ure, publiek verkoopen Oiuicn Boomcn dik 1.50 tot 2 M. 85 Canada dikvan 2 tot 3 M. staande, op den dijk tusschen den Beuhels- en Hoofdplaatpolder en op de hofstede van den heer B, J. THOMAES te Hoofd plaat en op Woensdag 29 November 1876, ten 2 ure as zware eu gave Oluicnlioome», op de weide in Stamper shock, nabij de kazerne der maréebaussées te Oostburg. aan den straatweg van Schoondijhe op Oostburg.

Sluisch Weekblad | 1876 | | pagina 3