Heer klachten over Weemaes •antiën DE STEM Huren gaan niet omhoog na verbeteren van wooncomfort Vrachtwagen met stro uitgebrand op Langeweg bij Axel Dronken man zadelt politie op met verhaal over ontvoerde eega Collega-wethouder vaak benaderd over vermeende belangenverstrengeling vrijwilligers wantrouwen lelfs eigen kerkbestuur PvdA houdt pleidooi voor avondopenstelling van gemeentehuis in Oostburg Consulentschap doet een laatste beroep op AVZY damescollectie I joy FUN ravens 7\ l^ar, i premie: Dverstap- ekering 47,- lusPakket 14,50 tal per maand/ 61,50 I t'otest tegen inzetten emeritus Gielliet C1 Blaauwe Hoeve houdt weer jaarlijks weekend Over steunpunt Natuur-Milieu-Educatie DOLORES CARTE BLANCHE \d amtumofl e 15 - terneuzen - tel. 0115-619505 Zeeland „onze verslaggever Jst - De klacht van Hulstenaar Haulez over vermeende voor as van wethouder P. Weemaes t Hulst, die mede-eigenaar is n een hypotheekwinkel, staat st alleen. i-wethouder B. Pica vet zei giste- jvalter aangesproken te zijn over een jmeende belangenverstrengeling. Al- ais het nu de eerste keer dat er offi- iel een klacht bij burgemeester en jthouders is ingediend. „Ik ben in het deden al herhaaldelijk door mensen ingesproken over de twee petten van de wethouder," zegt Picavet, „en ik heb die zaak dan ook al herhaaldelijk in het college aangekaart. Steeds kwam dan het antwoord van de wethouder dat hij zelf mag weten wat hij in zijn vrije tijd doet. Maar nu er een officiële brief ligt is dat niet meer voldoende. Nu zullen we als B en W toch een antwoord moe ten formuleren. Ik heb al een paar keer de verwachting uitgesproken dat het bommetje weieens zou kunnen barsten en dat is nu dus ge beurd. Ik ben er zeker niet op uit om wethouder Weemaes te beschadigen, maar dat hier toch uitvoerig over ge praat moet worden staat vast." Burgemeester A. Kessen zei dinsdag ge noegen te nemen met de verklaring van Weemaes dat de zaak op louter toeval berust. Maar hij vertolkte daarmee niet de mening van de rest van het college, zo lieten gisteren de wethouders B. Pi cavet en G. van de Voorde weten. „We moeten binnen het college nog een antwoord op de brief van de heer Hau lez formuleren," aldus Van de Voorde. Die zei gisteren ook niet gelukkig te zijn met de situatie, maar wilde er nog niet te diep op in gaan. Volgens Picavet en Van de Voorde is ook de burgemeester al een paar keer aan de jas getrokken door mensen uit de financiële wereld. Kessen zegt dat het wel mee valt. „Er wordt natuurlijk wel over gepraat, maar echte klachten waren dat niet. Men houdt het wel angstvallig in de gaten." De Hulster VVD-fractie zegt 'behoorlijk geschrok ken' te zijn van de klacht die financieel adviesbureau Haulez heeft ingediend tegen PvdA-wethouder P. Weemaes. „Als die klacht inderdaad op waarheid berust zitten we met een wel heel ver velende kwestie die om maatregelen vraagt," aldus* fractievoorzitter W. Kayser. Het bedrijfje van Weemaes stuurde Haulez' zoon een reclamebrief, nadat hij in het stadhuis kenbaar had ge maakt dat hij een woning wilde bou wen. Een vreemde zaak, aldus Haulez, want verder wist niemand nog van de bouwplannen. Zijn mening is dan ook dat de hypotheekwinkel zijn informatie de Overstapverzekering voor tan van 29 jaar: oor tandartskosten) baseerd op een eigen risico van 000,- en exclusief de vastgestelde lelijke bijdragen en kosten. in. Namelijk, door te kiezen voor ■n keuze. co helemaal niet van toepassing. blussen om het vuur onder controle te krijgen. »De brandweer van Axel had handenvol werk om het vuur onder controle te krijgen. De 46-jarige chauffeur van de combinatie reed in de nacht van dinsdag op woensdag rond 04.30 uur over de bewuste weg, toen hij een rode gloed achter zich zag. Hij stopte en constateerde dat de oplegger, geladen met stro, in brand stond. De brand weer rukte uit met groot materi eel, maar kon pas na het mid daguur het sein 'brand meester' geven. Zowel de cabine van de vracht wagencombinatie als de lading moesten als totaal verloren wor den beschouwd. De eigenaar van delen voor mij zijn. ie over de Jlende verzekeringen van OZ. een premieberekening, met de Best ■lesi II skeringt*; ostzegel naar: 01, 4800 VB Breda. - De vrijwilligersgroep van de Barbaraparochie in «ens maakt zich ernstig zorgen over het voortbestaan van taken in West-Zeeuws-Vlaanderen. ta open brief aan de bisschop M. Muskens van Breda spreken zij slum wantrouwen uit tegen het eigen kerkbestuur, eiamg voor de brief zijn berichten over de inzet van emeritus oor Omèr Gielliet in de Barbaraparochie. §»te verbazing vernamen de vrijwilligers van de Barbaraparo- "et kerkbestuur 'op aandrang van de achterban' had besloten wekelijks een dienst te laten doen in Breskens. mjwilligers, die zich beschouwen als deel van die achterban, zijn aarin het geheel niet mee eens. Zij zijn van mening dat het kerk- urrn Breskens zo de programmering van de andere diensten van atnenwerkingsverband Noord negeert. '^°Sr™mering, zo schrijven de vrijwilligers de bisschop, is vast s'l beleidsplan voor de kerken in West-Zeeuws-Vlaanderen. 'orh tjfsturen' °°k dat van Breskens, hebben dat goedgekeurd." rei' ii es'u^ Gielliet in te zetten in Breskens wordt in de ogen van jwiiligersgroep de toekomst van de kerken in de hele streek 'zeer gin gevaar gebracht. 'r eze manier is het voor ons als vrijwilligers, die ook meedoen aan L?i0nf samenwerking, onmogelijk om ons werk te blijven doen," it[jisU] vrijwilligers de brief aan Muskens. d or? m ^reda is in principe niet van plan af te wijken van het be- ujj Sepensioneerde pastoors in te zetten voor kerkdiensten. Een k wel°6r ,van de bisschop liet eerder weten dat 'in de praktijk tak eeilt u?tzondermgen worden gemaakt'. Het wachten is op de fpn,k° deken J. Aarts, het pastoresteam en de emeriti begin •taber hebben belegd. Van onze verslaggever Axel - De Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging gaat de ko mende jaren het wooncon- fort van haar woningbezit verbeteren zonder daar een huurverhoging tegenover te stellen. Eerst komen fasegewijs de 1100 bejaardenwoningen aan de beurt, die aangepast worden aan de eisen van deze tijd. Daarna volgt de rest van de 5300 wonin gen die de woningbouwvereni ging in beheer heeft. Directeur C. Reinhoudt zegt in een toelichting op jaarcijfers van de vereniging dat de directie vol op aan het studeren is over de mogelijkheden om de woning voorraad 'op te plussen'. Er is ruimte. De bedrijfsreserves van de woningbouwvereniging lopen in het jaar 2000 op naar 63 mil joen gulden, een verdubbeling van de huidige reserves. Daar naast beschikt de woningbouw vereniging over een goed gevuld onderhoudsfonds. De reserves groeien de komende jaren fors, onder meer omdat de onderhoudskost en van de vereni ging teruglopen. „We hebben een goed systeem van planmatig on derhoud. De grote renovaties zijn achter de rug. Bij gelijkblijvende omstandigheden, als de leeg stand bijvoorbeeld niet erger wordt, komen we op die progno ses uit." De woningbouwvereni ging richt zich eerst op de verbe tering op de ouderhuisvesting. Een fors deel van de ouderenves- tiging wordt op dit moment vol gens Reinhoudt bewoond door jongere mensen. Dat is omdat de ze woningen eigenlijk niet meer geschikt zijn voor ouderen. Rein houdt: „De meeste ouderenwo ningen hadden vroeger maar één slaapkamer. Tegenwoordig moe ten dat er twee zijn. We bekijken of het mogelijk is om onze wo ningen een tweede slaapkamer te geven, bijvoorbeeld door een stuk aan de woningen aan te bouwen." Maar er wordt ook naar andere punten gekeken, iso latie en verwarming bijvoor beeld, om het comfort te verbete ren. Volgens Reinhoudt pakt de vereniging eerst de ouderhuis vesting aan mede omdat de vraag naar goede huisvesting, als ge volg van de vergrijzing in Zeeuws-Vlaanderen, toeneemt en er veel concurrentie is in de koopsector. „We willen die boot niet missen," zegt hij. Hij vindt het nog te vroeg om aan te geven wanneer de vereniging met de uitwerking van de plan nen begint omdat de studie nog niet is afgerond. Tegelijkertijd zint de woningbouwvereniging op mogelijkheden om de huur niet dusdanig te laten stijgen dat" ze voor de doelgroep (gezinnen met een inkomen tot 38.000 gul den) niet meer te betalen zijn. Een optie is om de huren te be vriezen maar de wet verplicht de woningbouwvereniging min stens 3,5 procent huurverhoging door te berekenen. DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 vanuit het stadhuis heeft. Wethouder Weemaes ontkent dat. Volgens hem be rust de hele kwestie op louter toeval. „Voorwaar geen gering toeval," be toogt Kayser. „Waarvan de toevalskans enkel kleiner, en dus geloofwaardiger, wordt als vele Hulstenaren dergelijke, aan hen ge adresseerde brieven ontvangen hebben de laatste tijd. Wij kunnen dat niet be oordelen, we hebben daar geen inzicht in. De verklaring van de heer Weemaes is dan ook het enige, wat ons zal moe ten overtuigen." Kayser zegt niet ge lukkig te zijn met dit soort verwikke lingen. „Het vertrouwen van de burgers in de politiek wordt er niet door versterkt." Van onze verslaggever Terneuzen - De beschonken echtgenoot van een 37-jarige eveneens dronken vrouw uit het Belgische Zelzate heeft in de nacht van dinsdag op woensdag voor de nodige op schudding gezorgd. Moederziel alleen gezeten in de auto in de buurt van Sas van Gent vertelde de Belg tegen de politie dat zijn vrouw was ont voerd. In werkelijkheid was de vrouw echter door de mare chaussee meegenomen om een alcoholtest af te leggen. Niet ten onrechte, want zij bestuurde de auto onderweg van Zelzate rich ting Sas van Gent met een pro millage van 1,65. Bij controle nabij Sas bleek al snel dat de vrouw te veel ge dronken had. Haar echtgenoot, die volgens de marechaussee 'zo mogelijk nog dieper in het glaasje had gekeken', was het er niet mee eens dat de wetsdiena- ren haar mee wilden nemen naar de brigade in Terneuzen voor een alcoholtest. Na enig aandringen, wisten de mare chaussees hem echter enigszins tot bedaren te brengen en bleef de man alleen achter in de auto. Later kwam een politiepatrouil le echter langsrijden. Toen de agenten poolshoogte gingen ne men, vertelde de nog steeds agressieve Belg dat zijn vrouw was ontvoerd. Verder bleek hij echter een weinig samenhan gend verhaal over de toedracht van de kidnapping af te kunnen steken. Nadat de vrouw een pro- ces-verbaal en een dagvaarding had meegekregen, werd ze door de marechaussee teruggebracht naar haar man, die nog steeds in de auto bij Sas van Gent zat. De bereidwillige marechaussees ga ven het paar een lift naar hun huisadres in Zelzate. Maar on danks deze service bleef de echt genoot het nadrukkelijk oneens met het hele gebeuren. De patrouille van de mare chaussee liep eigenlijk bij toeval aan tegen de rijdster onder in vloed. Ongewild sloegen de ma rechaussees twee vliegen in een klap. Want nabij het sluizen- complex van Terneuzen waren ze, even voor de aanhouding van de Belgen, een personenauto met Frans kenteken tegengeko men. Toen de bestuurder van deze auto de patrouillewagen van de marechaussee zag, koos hij met hoge snelheid en gedoof de lichten het hazenpad richting Sas van Gent. Tijdens de achter volging werd de toegestane maximumsnelheid ruimschoots overschreden. In de buurt van Sas slaagden de marechaussees erin de Fransoos aan te houden. Met diverse processen-verbaal en voor 830 gulden aan bekeu ringen is de man, na achterla ting van zijn in beslaggenomen voertuig, teruggestuurd naar Frankrijk. FOTO'S WIM KOOYMAN de combinatie, een ondernemer uit Zaamslag, is verzekerd tegen de ontstane schade. Over de hoogte van het bedrag was giste ren nog niets bekend, maar ver moedelijk loppt dat in de tien duizenden guldens. De techni sche recherche van de Zeeuwse politie stelt een onderzoek in naar de nog onbekende oorzaak van de brand. Het verkeer werd omgeleid over polderwegen. Om 13.15 uur was alles opgeruimd en werd de Lan geweg weer opengesteld voor het verkeer. Van onze correspondente Hulst - Het jaarlijkse weekend van Blaauwe Hoeve wordt ge houden op 2 en 3 november en dan is er van alles te doen in het verzorgings- en verpleeghuis aan de Truffinoweg. „We hebben dit jaar bewust ge kozen voor het weekend van Al lerheiligen. Voor veel mensen een wat trieste tijd en voor de bewoners is het dus fijn als ze bezoek krijgen van kinderen, kleinkinderen, familie en ken nissen. De activiteiten vinden plaats in het restaurant en op 2 november zijn we open van 11.00 tot 16.30 uur en op 3 november van 11.00 uur tot 17.00 uur," al dus Rob Driehuis die de coördi natie in handen heeft. Er zijn kraampjes met allerlei zelfge maakte spulletjes die te koop zijn. „Maar er is meer dan de verkoop; er zijn "stands met bloemschikken, de jeugd kan zich laten schminken, er is een ballenbak en boosterrace." Voor deze gelegenheid wordt ook het restaurant opengesteld, tussen 11.30 en 14.30 uur. Van onze correspondent Oostburg - Nu de gemeente Oostburg per 1 januari 1997 de overeenkomst met Postkantoren BV, wil beëindigen, is een avondopenstelling van het gemeentehuis in Oostburg wense- lijk. Dit omdat mensen in de woonkernen voor gemeentelijke zaken niet meer op het postkantoor terecht kunnen. Dit voorstel lanceerde gisteren W. Verplanke-De Vuyst (PvdA) tij dens een vergadering van de commissie Algemene Bestuurlijke Za ken (ABZ „Er zijn veel werkende mensen die alleen op de zater dagmorgen naar het postkantoor kunnen om hun zaken af te hande len," beargumenteerde zij haar voorstel. Burgemeester J. Kruize moest bekennen dat hij dit geluid nog niet eerder opgepikt had dan alleen maar uit de PvdA-fractie. Niet van uit de bevolking. „Wij zullen het eens bekijken," beloofde hij. Verplanke kreeg bijval van VVD'er J. Provoost die stelde dat het be drijfsleven, zoals banken, op zaterdagmorgen eveneens bereikbaar is. Volgens hem moest de zaak in ogenschouw genomen worden. H. Lippens (CDA) wist dat er al eens een kostenplaatje gemaakt was over de avondopenstelling en wilde dat eerst boven water hebben. Het is trouwens van de Oostburgse PvdA-fractie geen nieuw plan. Fractievoorzitter L. Wille had dit plan al eens eerder aangekaart. De gemeente stopt de samenwerking met Postkantoren bv. omdat de duurdere documenten toch bijna allemaal op het gemeentehuis op gehaald moeten worden. Van onze verslaggever Terneuzen/Goes - Het Consulentschap Natuur- en Milieu-Edu catie (NME) Zeeland doet een laatste beroep op het bestuur van de Afvalverwijdering Zeeuws-Vlaanderen (AVZV) mee te wer ken aan het tot stand komen van een steunpunt NME in Zeeuws-Vlaanderen. Werkt het algemeen bestuur van het AVZV - waarin alle gemeen ten vertegenwoordigd zijn - niet mee dan zoekt het consulent schap andere wegen om toch ui terlijk 1 april 1997 een steun punt operationeel te hebben. Het consulentschap probeert al sinds 1991 zo'n voorziening in Zeeuws-Vlaanderen te realise ren. „Achtereenvolgens heeft een poging van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneu zen schipbreuk geleden en werd een breedgedragen rapport niet gedragen door de colleges van Zeeuws-Vlaanderen. Daarna werd een door uw dagelijks be stuur en de stichting MEC Zeeuws-Vlaanderen bereikt convenant niet gedragen door de meerderheid in uw algemeen be stuur," schrijft het consulent schap. Half 1995 werd een besluit ge nomen een steunpunt onder te brengen bij de AVZV. „Sinds die tijd zijn geen ontwikkelingen meer waargenomen, uitgezon derd uw weigering mee te wer ken aan een aantrekkelijk Eure- gio-project," klinkt het verwij tend. Het consulentschap vindt deze gang van zaken frustrerend voor de vele vrijwilligers die bij na tuur- en milieu-educatie be trokken zijn bij zaken als groen en natuurgidsencursussen. „Wij zijn niet langer in staat de vele vragen om ondersteuning in Zeeuws-Vlaanderen te honore ren, wegens ontbrekende finan ciering." Toch wil men 1 april volgend jaar starten met een steunpunt NME omdat anders een draag vlak voor gemeentelijk natuur- en milieubeleid dreigt verloren te gaan. Het consulentschap is bereid dat te doen binnen de huidige financiële kaders en on der toezicht van het AVZV. „Door ons is de mogelijkheid overwogen dat u niet op ons voorstel ingaat. In dat geval rest ons niets anders dan met de aan wezige vrijwilligersorganisaties en doelgroepen in Zeeuws- Vlaanderen na te gaan hoe NME-ondersteuning op een an dere (aanzienlijk bescheidener) wijze kan worden georgani seerd. Langer wachten op eer reeds lang in het vooruitzichl gestelde voorziening is onver antwoord," aldus het consulent schap.

de Stem | 1996 | | pagina 13