'Afsluiten Havendijk mag niet' Auto DE STEM Kreatieve Vorming Hulst weer van start 'Samenzang op ziekendag' DAG KLAPPER PLAATSELIJK nieuws Dorpsraad Terhole eist van Hulster Ambacht fatsoenlijke weg: Literaire avond met Cherry Duyns leen kaskrj DE STEM ZEELAND Scouting Sluis viert met dienst gouden jubileum Streekmuseum in Hulst is nog een weekend open EDITIE ZEELAND Speel-o-theek in Grote Clubshow Koninklijk zilver voor C.Dieleman Fortenroute staat centraal op Open Monumentendagen in Axel )ijk in Terneuze Sint Jansteen Nieuw-Namen EXAMENS pestolen vrachtauto Jelandt in het |chelde-Rijnkanaal )mroep Zeeland komt met plan roor regio-tv lan verdwijnt met busje van zijn baas VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1995 iESTEM Van onze verslaggever Terhole - De dorpsraad van Ter hole wil dat het waterschap Huls ter Ambacht de Havendijk niet afsluit maar er een 'fatsoenlijke', doorgaande weg van maakt. De raad verwacht dat de bewoners van dit kerkdorp actie zullen on dernemen als het waterschap zijn plannen doorzet. Ook pleit de raad voor het alsnog aanleggen van een rondweg om Terhole. Het afsluiten van de Havendijk, om het sluipverkeer over deze weg van de N60 naar de N61 en terug tegen te gaan, houdt de gemoederen in Terhole nog im mer bezig. Ze vrezen een drastische toename van autoverkeer over de Hulsterweg. „Er wordt in Zeeland almaar gepraat over de verkeersveiligheid, maar deze oplos sing zal het probleem in Terhole niet verbeteren," zegt J. Freijzer-Pieters, voorzitter van de dorpsraad. Rijkswaterstaat heeft een aantal maat regelen ontvouwd om de verkeersveilig heid door Terhole te verbeteren. Freijzer heeft Rijkswaterstaat deze week, na de vergadering van de dorpsraad, laten we ten hoe de bewoners van Terhole daar over denken: „We zijn het eens dat er verbeteringen worden aangebracht zo als verkeersremmers aan het begin en het einde van Terhole. Hoewel je je kunt afvragen of de afstand tussen de twee remmers niet te groot is. Maar die maat regelen moeten los staan van de Haven dijk." De dorpsraad pleit ervoor dat de Haven dijk niet auto-luw gemaakt wordt, maar juist toegankelijker voor het verkeer. „Anders verleg je het probleem naar Terhole." De Terholenaren willen hoe dan ook verlost worden van het drukke verkeer over de Hulsterweg. „Er zijn, gelukkig, de laatste jaren weer veel jonge mensen met kinderen in Terhole komen wonen. Maar het verkeersgevaar is navenant ge groeid. Ouderen worden van de sokken gereden en durven de straat niet meer op." Sinds mensenheugenis wordt er gepraat over de aanleg van een rondweg om Ter hole. Ook de dorpsraad hoopt dat die plannen weer uit de kast worden gehaald. Freij zer: „Ik hoor allerlei geruchten als zou den ze daar weer mee bezig zijn. Volgens mij zijn het allemaal zoethou dertjes. En de enige weg die Terhole nu kan ontlasten, de Havendijk, gaan ze af sluiten. Volgens mij verleg je de proble men daardoor naar andere dijken." De dorpsraad wil ook niet dat er een be tonnen band langs het pas aangelegde fietspad aan de Hulsterweg wordt aan gebracht, zoals Rijkswaterstaat voor stelt. Die band zou ervoor moeten zor gen dat vooral vrachtwagens niet een stukje fietspad meepikken. „Maar daardoor wordt het fietspad op tisch smaller en zullen fietsers en brom fietsers naar binnen uitwijken wat ge vaarlijke situaties tot gevolg kan heb ben." Over het eventueel aanbrengen van stoplichten op de kruising Hulsterweg- Notendijk zijn de meningen in Terhole volgens Freijzer verdeeld. Zij: „Sommi gen zijn er tegen omdat ze bang zijn voor overlast van optrekkend verkeer. Ande ren zijn er juist voor omdat ze zo makke lijker de Hulsterweg op kunnen. Want dat geeft nu toch wel regelmatig proble men." De dorpelingen voelen zich volgens Fre ijzer 'beetgenomen', nu de Havendijk waarschijnlijk wordt afgesloten. Ze merkt dat steeds meer bewoners van Terhole op de bres willen gaan staan. „Dat moet wel een georganiseerde actie worden. Geen blokkeringen van de Hulsterweg of zo, waardoor je andere mensen in gevaar brengt." Volgende week, zo kondigt Freijzer aan, is er een overleg tussen de dorpsraad en de gemeente Hontenisse waarin nog maals de kritiek op de plannen voor de Havendijk en de gevolgen daarvan voor Terhole besproken worden. Van onze correspondent Sluis - Het vijftigjarig bestaan van scouting Sluis wordt zondag 10 september gevierd. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling om bij gelegenheid van dit jubileum een oecumenische kerkdienst te hou den in de openlucht en wel op de Groote Markt in Sluis. Om te voorkomen dat de regen spelbreker wordt is de dienst ver plaatst naar de rk-kerk van Sluis. Tijdens de oecumenische dienst gaan pastoor drs. M. Janssen en ds. J. Houwaert voor. Voor de muzikale opluistering zorgen het gemengd koor Sluis-Cadzand. Als bijzondere gast is aanwezig Dom Jac van Elderen en hij houdt ook een toespraak. Hij was jarenlang bij het rk-jeugdwerk in Sluis betrokken. Van onze correspondente Hulst - Het Streekmuseum in de Steenstraat in Hulst is tij dens de Open Monumenten dagen, zaterdag 10 en zondag 11 september, voor de laatste keer dit zomerseioen geopend. De deuren gaan dan vervol gens dicht tot april 1996. Dit weekend is dus de laatste ge legenheid om de tentoonstelling over 'Hulst in de Tachtigjarige Oorlog' te bezoeken. Een exposi tie met waardevolle zeventiende eeuwse schilderijen, gravures en archiefstukken die een licht wer pen op de woelige tijd onder de prinsen Maurits en Frederik Hendrik in het Land van Hulst. De schilderijen, waaronder het 'Gezicht op Hulst anno 1645' van H. de Meijer, gaan daarna terug naar het Rijksmuseum in Am sterdam. Vanwege Open Monumentendag heeft de museum-commissie in samenwerking met het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen een speciale activiteit op touw gezet. Vertegenwoordigers van het Ge nootschap zijn zaterdag 9 sep tember tussen 10.00 en 17.00 urn- aanwezig en houden een boeken markt. Het publiek kan tegen ge reduceerde prijzen de uitgaven van het genootschap aanschaffen zoals de driedelige Encyclopedie van Zeeland. Ook is er folderma teriaal betreffende de activiteiten van het genootschap aanwezig. Zondag is het museum geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 21767. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Ha rold de Puysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteuren: Frank Deij (plv. ed. chef), Gerlach Hochstenbach. Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 01150-17920, fax 01150-96554 Vertegenwoordigers: Martin Boeije privé 01155-63976, Hans Dimmers privé 01155-62354 Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande privé 01140-14570, Marjan Verstraeten privé 01140-16755. Verkoopleider: Harrie Muurmans, tel. 01650- 37150 (privé 01608-20894). Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. Hulst - De Speel-o-theek (SOT) Aap Noot Mies in Hulst is uitgenodigd om mee te doen aan de Grote Clubshow van de Tros. De tien deelnemers van de SOT moeten de kleuren van Hulst ver dedigen in de eerste spelronde die vrijdag 22 september in Den Bosch wordt gehouden. Het pro gramma wordt op 30 september uitgezonden. „In die spelronde spelen bekende Nederlanders een opmerkelijke rol. Het is een knock-out-ronde en het is niet ondenkbaar dat we er meteen uit liggen. Er zijn ten slotte 96 verenigingen uitgeno digd," vertelt voorzitster Patricia Colsen. „Maar als we er doorko men en we behoren tot de laatste acht groepen dan wordt het span nend. De winnaar krijgt een grote geldprijs." Colsen geeft toe dat de SOT het vooral leuk vindt om mee te doen en dat men alleen droomt van de grote prijs. Zo 'n honderdtwintig bejaarden uit de regio West-Zeeuws- Vlaan deren kwamen gisteren in IJzendijke bijeen om de Nationale Zie kendag te vieren. Na een eucharistieviering in de kerk in IJzendij ke, gingen de bejaarden naar het Jeugdgebouw voor een gezamen lijke maaltijd. Het duo De Kattebel uit Kapelle zorgde 's middags voor een muzikale omlijsting met een aantal nostalgische liedjes die de bejaarden dan ook volop meezongen. Volgens J. Corlips van de Zonnebloem regio West-Zeeuws-Vlaanderen is de Nationale Ziekendag lang niet alleen voor zieken. „Deze ontmoetingsdag, zo als wij het liever noemen, is een mooie gelegenheid voor alle zieke, bejaarde én eenzame mensen om elkaar, vaak na lange tijd, weer eens te zien.foto wim kooyman Van onze correspondente Hulst - De cursussen van de Kreatieve Vorming Hulst be ginnen weer vanaf maandag 11 september. Nieuw dit jaar zijn het kinderatelier boetse ren en de cursus textiele werkvormen voor volwasse nen en 65-plussers. De Kreatieve Vorming biedt be langstellenden jaarcursussen en korte cursussen in verschillende disciplines aan. De lessen worden gegeven in het gemeenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst en de Warande en de gymnastiekzaal in Sint Jan steen. Speciale aandacht wordt besteed aan het kinderatelier voor de jeugd van vijf tot dertien jaar. In de lessen wordt een gedegen en brede basis gelegd op creatief en kunstzinnig gebied. Er worden diverse technieken ge leerd zoals het werken met hout, leer, karton, boetseren met klei en papiermaché, tekenen en schilderen, collages maken en het leren omgaan met metaal en sol deerbout. Deze cursussen zijn op woensdagmiddag in Den Dullae- rt en de Warande. Tekenen en schilderen is een acti viteit die al jaren veel belangstel lenden trekt. Dit jaar biedt de Kreatieve Vor ming een ruim aanbod voor alle leeftijdsgroepen. De cursussen zijn zo opgebouwd dat de deelnemers (beginners) al naar gelang de vorderingen kun nen doorstromen naar de meer gespecialiseerde lessen. Van tekenen voor vijfjarigen op de vrijdag tot en met de kortlo pende cursus modeltekenen. Het schildersatelier op woensdag is bedoeld voor zowel beginnende als meer gevorderden. Een extra aanbod is de cursus aquarelleren (tien lessen) op vrij dag. In januari 1996 volgt dan een ver volgcursus aquarel van vijftien lessen met als onderwerp het landschap. Inschrijven kan voor beide blok ken of voor een enkel blok. Voor hen die liever driedimensio naal bezig zijn is er het nieuwe aanbod van een atelier boetseren voor de jeugd van negen tot der tien jaar en keramiek en boetse ren voor jongeren vanaf veertien jaar en volwassenen. De nieuwe cursus textiele werk vormen wordt op de donderdag ochtend gegeven. De fotografielessen (basis, prak tijk, techniek en vormgeving) zijn op maandag en de danslessen van klassiek ballet tot en met jazz worden in Den Dullaert en de gymnastiekzaal in Sint Jansteen gegeven op woensdag. Omdat de reacties voor de lessen kunstbeschouwing zo enthou siast waren worden weer twee se ries van tien lessen verzorgd. De ze eerste reeks begint op dinsdag 3 oktober. Er worden verschillende kortin gen gegeven aan hen die meer dan één cursus volgen, uitke ringsgerechtigden en gezinnen. Voor informatie en inschrijving kunnen belangstellenden terecht bij de coördinator José Heirbaut, telefoon 01140-20686 of 20344. Een uitgebreide cursuskrant is te vinden in de openbare bibliothe ken van Hulst, Vogelwaarde en Kloosterzande. Van onze verslaggever Kloosterzande - C. Dieleman, civiel-technisch medewerker van de Hontenisser sector Grondzaken ontving bij zijn afscheid gisteren de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester T. Steenkamp speldde hem de versierselen op. Dieleman is veertig jaar in dienst geweest van verschillende werk gevers. Voordat hij bij de ge meente Hontenisse in dienst trad was Dieleman van 1962 tot 1979 als opzichter werkzaam bij Cen traal Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewerken in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Daarvoor was hij vijf jaar in dienst als wa ker a bij Rijkswaterstaat. In het dagelijks leven was Diele man lid van het college van dia kenen van de gereformeerde kerk in Axel. Ook was hij lid van de commissie van beheer van dezelf de kerk. Sinds 1985 is hij voorzit ter van de gereformeerde zang- C.Dieleman foto wim kooyman vereniging Hammaaloth in Zaamslag. Ook is hij voorzitter geweest van het christelijk ge mengd koor Laudatus Dominus in Spui. Van onze verslaggever Terneuzen - Schrijver en do cumentaire-filmmaker Cherry Duyns is de eerste gast in het nieuwe seizoen van de stich ting Prometheus. Op donder dag 21 september verzorgt hij een literaire avond in Porgy Bess. Duyns, die als algemeen eindre dacteur bij de VPRO-televisie werkt, was in het verleden be trokken bij programma's als Het Gat van Nederland, Machiavelli en Lotgevallen. Ook maakte hij verschillende langere documen taires, onder meer over Harry Mulisch en Armando. Met de laatste -en wijlen Johnny van Doorn - gaf hij ook gestalte aan de serie Herenleed. Hij heeft drie romans op zijn naam staan: De Zondagsjongen, De Bovenman en Dante's Trom pet. De literaire avond begint om 20.15 uur. De entree bedraagt 10,00 (CJP/65+ 7,50). In oktober houdt Prometheus een Dichtersfestijn in samenwerking met het Zuidlandtheater in Ter neuzen. De meeste namen van de deelnemers staan inmiddels vast. Onder hen Luuk Gruwez, Neeltje Maria Min, Diana Ozon, Pierre Rawie en Erik Verpaele. In no vember verzorgt J. Bernlef een li teraire avond. Voor alle drie de avonden kunnen kaarten worden gereserveerd bij boekhandel Van de Sande in Ter neuzen en bij de openbare biblio theken in Zeeuws-Vlaanderen. Van onze verslaggeefster Axel - De gemeente Axel houdt zaterdag 9 en zondag 10 sep tember Open Monumentendagen met als landelijk thema ves tingwerken. Axel besteedt deze dagen extra aandacht aan de Fortenroute, een re creatieve fiets- en wandelroute van veerig kilometer langs een aantal vestingwerken die een belangrijke rol hebben gespeeld tijdens de Tachtigjarige Oorlog. De route zal verder langs het Museum Het Land van Axel aan de Noordstraat komen waar onder andere een collectie Axelse kleder drachten en sieraden te zien is. Het museum is beide dagen gratis toe gankelijk van 13.30 uur tot 17.00 uur. Ook zal de tocht langs de r.-k. kerken te Koewacht en te Zuiddorpe voeren. ODe kerk in Koewacht is beide dagen te bezichtigen, die in Zuiddorpe is zondagmiddag gesloten. De kapelletjes rond de kerk in Zuiddorpe zijn pas gerenoveerd. De beelden zijn gerestaureerd door Zuiddorpen- aait G. Coone en zijn te bewonderen in de kerk. Tijdens een speciale diehst in oktober worden ze teruggeplaatst in de kapelletjes. MARKTEN GOES Para Norma - paranormale beurs - Zeelandhallen -vr 14.00-22.00 uur - za en zo 10.00-18.00 uur 12,50) MIDDELBRUG Verkoop afgeschreven boeken - Zeeuwse Bibliotheek (vr en za) ZAAMSLAG Dorpsfeest - met attracties, kraampjes en aktiviteiten - centrum (vr en za) THEATER ZOUTELANDE Schaken met Diponegoro - door Gezelschap van de Zee - Vereni gingsgebouw Middendorp - 20.00 uur KLASSIEK HULST De Jonge Filharmonie - o.l.v. I. Fi scher - i.k.v. Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen - met Symfonie 103 van Haydn, Rapsodie en Intermezzi opus 119 en Symfonie 1 van Brahms - Basiliek - 20.00 uur 25-ƒ 35) MIDDELBURG Albert Clement (orgel) - Lutherse Kerk - 20.00 uur Gabriel Trio - M. Roosink/ viool, J. ter Haar/ cello, J. Tanpiano - Ka mermuziekfestival i.k.v. Zeeland Nazomer Festivals - Prinsenloge ment Abdij - 20.00 uur 20) POP EN JAZZ GOES Cuentos Flamencos - door Wan nes van de Velde, Amparo Cortes en Rafael Sanchez - 't Beest Beesten markt 3 - 20.30 uur 15) TERNEUZEN Festival for Underground Mail Art, Netwerk Communication - thema: 'Elements' - met Amy Love, Inox Kapell, In Sensorium - jonge rencentrum Kalashnikov Kortekerk- straat - 20.00 uur 5) VLISSINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13 - 22.00 uur (ƒ5) VOGELWAARDE Walhalla popfestival - met o.a. Bulldoze Bluesband en Brother hood Foundation - feesttent - 19.30-00.30 uur (ƒ10) DIVERSEN MIDDELBURG Monumentenwandeling - o.l.v. VW-gids - VW-Kantoor Markt - 13.30 uur - 6,50 (do t/m wo - niet op zo) ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur Jeugdsoos - De Warande - 19.00- 22.00 uur VEERE Vaar-mossel-trip - reserveren op ma-di-wo 19.00-20.00 uur - rond vaart firma Dijkhuizen bij Camp- veerse Toren - 16.00-19.00 uur - 49,95 (vr-za) SINT-NIKLAAS Bikeweekend - met lezing van Van Vlierberghe - dansstudio - Fy- onze verslaggever r izen Het is met Batman Corden. Ook niet Die Hard III. tiatiefnemers voor de gratis - de Markt in Terneuzen zijn 1 P1 „gd de Amerikaanse thriller rsnaar de Scheldestad te halen. Natuurlijk zag A. Meeusen, een var siofit sportcentrum Seqerstrw - 20.00-22.00 uur J11' STOPPELDIJK Bingo -'t Gelaag - KB0 135# AXEL Expositie - olieverfschilderij» noleumafdrukken en modelC Bram Jansen van Rosendaa' streekmuseum het Land van J woe t/m zat van 13.30 tot I7nn (t/m 23 sept) TERNEUZEN Tentoonstelling - mevrouw Wit-Rammeloo - fySjotj,ei. Oostleijk Bolwerk (t/m 18 okt) Open huis en opening ta. Toonmbeeld - Handellaan 3 -19 uur SLUIS Zomertentoonstelling k nen-, kippen-, sierduiven- en 0 onze verslaggever vereniging Oostburg Omstrek meuzen - De Reuzenhoek- sporthal De Vliete - 19.30-22 Oh „Hiik in Terneuzen wordt met CLINGE euj 11 Bingo - ANBO - Malpertuus -13: uur Kaarting - café De Landbouw 20.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - camping De fa - 20.00 uur NIEUW-NAMEN Kaarting - café Du Commerce 19.30 uur OSSENISSE Schieting - camping De Zeemi - 20.00 uur Schieting - camping Mussennist 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Under Siege! I 't Beest - 20.30 uur Crazy Love HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Free Willy 2 19.30 uur Casper 21.30 uur Braveheart 19.30 en 22.00 uur Under Siege! 19.30 uur Congo 22.00 uur French Kiss 19.30 en 22.00 uur While you Sleeping 22.00 uur Crimson Tide MIDDELBURG Stichting Cinema 20.00 uur La Reine Margot 22.30 uur Farinelli OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Flodder 3 Alhambra 1-2-3-4 21.30 uur Congo 19.00 uur Batman Forever 21.30 uur Braveheart 19.00 en 21.30 uur While you» sleeping 21.30 uur French Kiss BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Congo 20.00 en 22.30 uur Die hard with| Vengeance 20.00 en 22.30 uur The Usual S pects 20.00 uur It could happen to you 22.30 uur Bad Boys 22.30 uur Dumb Dumber KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Crimson Tide 22.30 uur Judge Dredd 20.00 en 22.30 uur Die hard! 20.00 en 22.30 uur First Knight 20.00 uur While you were sleepir OUD PAPIER - Voetbalvere niging Steen haalt zaterdag 9 september oud papier op. Dat gebeurt tussen 08.30 en 13.00 uur. TONEEL - De toneelvereni ging Sint-Jan ten Stene heeft tijdens de jaarlijkse ledenver gadering een nieuwe hoofd man gekozen. Met algemene stemmen werd Walter Boussen geïnstalleerd door de al 70 jaar lid zijnde Prince Souverein P. Polspoel. Henk van den Bran den, die periode aftredend was als bestuurslid, werd eveneens herkozen. Tevens werd het ju bileum van Chr. Sturm-van Eek, die zich al 25 jaar heeft ingezet voor het amateurto neel, gevierd. De eerste officië le taak van de nieuwe hoofd man was de jubilaris de zilve ren toneelinsigne op te spel den. De Steense toneelvereni ging zal het nu weer druk krij gen met de repetities van de nieuwe produktie 'Rijen en Vrijen' van Ray Cooney.. Deze klucht, die onder artistieke lei ding staat van Danni Heylen, wordt 6 en 7 januari 1996 op gevoerd. POSTZEGELCLUB - Devej niging van postzegelverza® laars Het Land van Hd houdt zondag 10 septf van 09.30 tot 12.00 uurde# ste bijeenkomst van het nitj we seizoen in De Warande® leden en geïnteresseerden- wordt een veiling gehot" van de aangeboden kavels.» vendien is er een kwartje®) rij en krijgt iedere een gratis lot bij binnenkom Verder zijn nog enkele ha# aren aanwezig om te rui»1] te kopen. HOOGMIS - De p hoogmis van zondag 1® tember, met medewerking' het zangkoor St.-Cecilia fanfare De Scheldezonev gint om 11.00 uur in plaats") 09.00 uur. Kieldrecht RUILDAG - De Kieldrech» Verzamelaarsvriendenn°u' hun maandelijkse ruildag z dag 17 september. De aar is 08.30 uur in de feestza: Michiel. Rotterdam - Heao. Manage ment economie recht: Frank Otjes, Vogelwaarde. Utrecht - Rijksuniversiteit. Arts: Pieter de Nijs, Klooster zande. Eindhoven - Technische Uni versiteit. Natuurkunde/toege paste fysica: Gino Thielens en Mare Roelands, Hulst. Terneuzen - ROC WestaS-J de, afdeleing horeca. "4 j opleiding restaurantkok Buys, Rodney van Hoeve,»', ry van de Voorde en Wiskerke. Voortgezette opleiu.»» - 1 rantkok: Onno van Nie Primaire opleiding heer/gastvrouw: Werner naerd, Angela GmosH®1 Ginet Pieters. „rang van maandag 11 sep- ember voor onbepaalde tijd toesloten voor het autover- •eer. B en W van Terneuzen |emen deze drastische maat- om het sluipverkeer uit ebannen. je laatste tijd maken steeds „eer automobilisten gebruik van Reuzenhoeksedijk om bij- iorbeeld de verkeerslichten op ie Guido Gezellestraat en het ispunt St.-Anna te mijden, deze manier rijden ze sneller ian Terneuzen naar Zaamslag en lamslagveer of omgekeerd, [et Terneuzense college stelt [aar nu paal en perk aan. Vol os het dagelijks gemeentebe- ';uur leent de Reuzenhoeksedijk jch niet voor autoverkeer en er uitstaan zeker gevaarlijke ver keerssituaties als er geen maat delen worden genomen. Vooral nu is begonnen aan de nieu- re woonwijk Othene waardoor ik veel vrachtverkeer van de teuzenhoeksedijk gebruik laakt. [et waterschap De Drie Am- lachten onderzocht eerder mo- [elijkheden om het sluipverkeer ip de Reuzenhoeksedijk tegen te [aan. lat zou dan moeten gebeuren loorhet treffen van maatregelen im sluipverkeer te ontmoedigen. iok het waterschap constateert [at steeds meer automoblisten iezen voor de plattelandswegen -"6<=»upen ainsaag ervandoor lng met een auto van zijn werk lever. P man had een bestelauto aan f ^meuzenaar meegegeven met pann apparatuur ter waarde n ®geveer vierduizend gulden. eigenaar van jjet bgdrijf wilde F töneuzenaar thuis opzoeken paar kwam er achter dat de man fep/ri kort gewoond had en Ten noorderzon was vertrok- fan onze verslaggever ueuw-Vossemeer Gestript Livt 1 meest waardevolle on- ILj6 heeft de politie gis- IL™»» een kleine vracht- Laai o1?Schelde-Rijnka- Le §e'akeld. De auto was in Kfinri aCj van woensdag op |S r ag gestolen in het f We Zandhoven. fcerkafÜS Zi^n weinig subtiel te ReeJL n' hadden de auto ieuw v naar de Zeeweg in rrcedes°Spemeer' Daar werd de Peed'. Verend Tndlg 'uitge" r» van j .gens heten ze de au- P°°r hpt t afrollen, dwars ferstaat o erk van Rijkswa- r' water innvere afscheidingen- E'eekt w de daders ont- 6e dijk nu ?oe ieder spoor. kmenrd trfpt S'atermorgen nog be- |lijkswat. le en koelvloeistof. |chap ^rstaat heeft het water- kruimen dd om de troep pan onze verslaggever hiddelburg - Omroep Zeeland presenteert volgende week zijn plan voor regionale televisie in ïeeland. dag 13 september zal om- foepvoorzitter Ginjaar-Maas een indernemingsplan voor regio-tv lanbieden aan gedeputeerde De )k van mediazaken. De Zeeuw- Staten hebben eerder deze laand hun voorkeur uitgeproken 'oor een publieke omroep mocht leeland regio-tv krijgen. Die poet dan op dezelfde wijze wor pen gefinancierd als de radio- poot van Omroep Zeeland, met wellicht een heffing op de om roepbijdrage. De Zeeuwse Staten Pjn niet voor een commerciële fegio-tv. ran onze correspondent ferneuzen - De politie in Teeuws-Vlaanderen is op zoek ?33r een 5S-iariffo tnmqii'rnnonr' 1_1'V ffily 3a

de Stem | 1995 | | pagina 10