'Cadzand nog beter promoten' Scholen Sluis niet gelukkig met regeling gymnastiekonderwijs Vrachtauto op 'zijn kantje' PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport SPORT MBet kort Stichting Frisse Neuzen Aanjaagteam werkt met nieuw logo en info-centrum Onenigheid over benoeming commissaris pb stem ZEELAND IJzendijke Aardenburg Penaltybokaal basisscholen Toerklassieker Theo Middelkamp Hondenshow gaat toch door in Den Dullaert St. Cecilia houdt weer popconcert in Kloosterzande DONDERDAG 18 MEI 1995 C4 EHBO - IJzendijke heeft er weer 34 nieuwe jeugd EH- BO'ers bij. Voor de tiende maal werden op de basisscho len in IJzendijke examens af genomen. De leerlingen van de Schuttershoek hebben hun di ploma al ontvangen. Vandaag wordt in Molenbolwerk de di ploma-uitreiking gehouden. De geslaagden zullen dan aan hun ouders laten zien hoe ze hebben leren omgaan met bot breuken, bewusteloosheid en het verbinden van wonden. De lessen werden verzorgd door M. de Bie, C. Minnaert en M. Oosterling. TROUWEN - Zondag 28 mei wordt in het conferentiecen trum Zeeland in Aardenburg informatie-bijeenkomst ge houden met als thema 'Trou wen, wat is daarop uw ant woord'. Om 13.45 uur houdt N. Peters, ambtenaar van de burgerlijke stand in Oostburg, een lezing over de stappen die men moet nemen om te kun nen trouwen. Om 15.30 uur houdt I. Segers van het nota riskantoor Everaert, Seydlitz en Loof een lezing over testa menten. Verder geven ver schillende ondernemers infor matie over allerlei onderwer pen, die met trouwen te ma ken hebben. MIDWEKEN - Conferentie centrum Zeeland in Aarden burg timmert ook in de ko mende zomermaanden aan de weg. In de maand juli worden er culturele en sportieve mid- weken gehouden met mede werking van Mark Claus. In juni en augustus staan er mid- weken met als thema het Landschap gepland. Terneuzen - De Concoursbond Zuid-Beveland hield met 892 oude duiven een kringvlucht vanuit Etampes. Hoogste snel heid 1313,78 meter per mi nuut. 1. C. Hermes, Lewedorp,2 en 10. H. Beulens, Kwadendamme, 3. K. Niemeijer, Hansweert, 4. G. Koks en zoon, Goes, 5 en 6. J. Bras, Wemeldinge, 7. J. Steenhard, Goes, 8. L. de Putter, Goes, 9. L.Goedegebure, 's-Heer Arends- kerke. De Eendracht Terneuzen, 73 dui ven, 1320,03mpm: 1, 3, 6 en 9. Comb. Haak/Delzaine/De Groote, 2 en 4. J. Peeman, 5. F. Mollet, 7 en 10. J. van de Berg, 8. Comb. Bos/Westeinde. PV De Zeeuw Goes, 363 duiven, 1308,19mpm: 1. G. Koks en zoon, 2. J. Steenhard, 3 en 5. L. de Putter, 4. G. Meuwese, 6 en 7. C. van Strien, 8. J. van Hekken, 9. D. en A. van Leeuwen, 10. M. Krij ger. Steeds Sneller IJzendijke, 90 dui ven, 1306,79mpm: 1, 6 en 10. M. Rodts, 2, 5, 7 en 8. Comb. Dellae- rt, 3, 4 en 9. F. Dieleman. De Snelvliegers Oostburg, 145 duiven, 1333,60mpm: 1, 2, 3, 4, 6 en 8. M. Buijsse, 5. Comb. Zee- gers/Verstraete, 7 en 10. R. van Hee, 9. T. de Jonge. De Reisduif Graauw, 55 duiven, 1286,41mpm: 1, 8 en 9. P. Rokven, 2, 4, 5 en 6. J. Pardon, 3 en 7. W. Volleman, 10. R. de Baar. DOORNIK VZV Hoofdplaat, 181 duiven, 1341,62mpm: 1, 3 en 10. Comb. Den Hamer, 2. H. Calon, 4. Th. van de Velde, 5. B. Thomaes, 6. J. Vermeere, 7 en 9. P. de Poorter, 8. A. van de Broecke. Eerste de Beste Schoondijke, 37 duiven, 1336,01mpm: 1. C. Boog aard, 2 en 4. J. Huigh, 3 en 5. A. Steurrijs en zoon. Hoop Biervliet, 63 duiven, 1319,68mpm: 1. H. de Ruysscher, 2. C. de Regt en zoon, 3. J. Lecluijze, 4. P. Weeda, 5. C. de Graaf. Jong Maar Moedig Driewegen, 48 duiven, 1264,15mpm: 1. A. En- fels, 2. B. van de Slikke, 3. Joh. .ippens, 4. F. Dellaert, 5. P. den Hamer. De Snelvliegers Oostburg, 61 dui ven, 1328,63mpm: 1 en 3. R. van Hee, 2. L. Verhei je, 4. L. Ris- seeuw, 5. J. de Smet. De Getrouwe Duif Cadzand, 84 duiven, 1335,20mpm: 1, 3 en 9. J. Kools, 2. J. de Groote, 4, 5 en 10. C. Riemens, 6. D. van Kerkhoven, 7. J. La Gasse, 8. M. de Lijser. Steeds Sneller IJzendijke, 55 dui ven, 1312,90mpm: 1. G. de Boeve- re, 2. S. Martens, 3. A. Noteboom, 4. Comb. Dellaert, 5. Joh. Claeys. Samenspel Aardenburg/Eede, 62 duiven, 1360,19mpm: 1. H. Coc- quit, 2, 4 en 8. N. Dhondt, 3. G. Dezutter, 5. O. van Quekelberghe, 6 en 7. J. van Ommen, 9 en 10. E. Rijkaert. Nog Sneller Breskens, 66 duiven, 1341,95mpm: 1. L. Ras, 2. I. den Dekker en zoon, 3 en 4. Comb. Mulken/Mookhoek, 5. J. Quaars. De Eendracht Terneuzen, 161 duiven, 1377,18mpm: 1 en 2. J. van de Berg, 3. F. Mollet, 4. Comb. Zeegers/Devolder, 5 en 7. M. van Waesberge, 6. Comb. Bos/ Westeinde, 8. J. Moes en zoon, 9. P. de Blaeij, 10. W. van de Wege. De Vrede Sas van Gent, 132 dui ven, 1383,19mpm: 1 en 9. A. de Caluwé, 2 en 10. F. de Mul, 3 en 5. Th. van Zeele, 4. P.Goossen, 6. B. van de Berghe, 7 en 8. R. van de Berghe. De Reisduif Philippine, 148 dui ven, 1386,09mpm: 1, 3, 8 en 10. Comb. Rammeloo/Wiskerke, 2. C. de Mul/De Grote, 4, 6 en 9. J. de Mul en zoon, 5 en 7. P. Pladdet. Verwachting Axel, 101 duiven, 1395,39mpm: 1, 2, 3, 4 en 7. P. de Poorter, 5 en 6. Comb. De Mul/ Kop, 8 en 9. C. de Poorter, 10. A. Verschuren. Volharding Westdorpe, 36 oude duiven, 1399,62mpm: 1, 4 en 5. Arn. van Paemel, 2 en 3. P. Bae- cke, 41 jaarlingen, 1392,71mpm: 1, 3 en 4. Arn. van Paemel, 2 en 5. A. de Krijger. Sluiskilse Reisduif, 76 duiven, 1374,25mpm: 1, 5 en 6. F. de Beule, 2 en 7. R. Dhaene, 3 en 4.' Comb. Nachtegaal, 8, 9 en 10. J. Harms. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 48 oude duiven, 1354,83mpm: 1, 3 en 5. M. Risseeuw, 2. A. Wauters, 4. D. Dobbelaar, 42 jaarlingen, 1374,06mpm: 1. Th. Dobbelaar, 2. Th. van Vlieberghe, 3, 4 en 5. A. Wauters. Herleving Kloosterzande, 37 dui ven, 1293,57mpm: 1. René van Goethem, 2, 4 en 5. Fr. de Kort, 3. Comb. Verschuren/Andriessen. QUIEVRAIN De Snelle Duif Clinge, 71 duiven, 1381,41mpm: 1. R. van Gaever, 2. P. Bolsens, 3, 4, 6 en 7. Comb. Smet/Kerkhoven, 5 en 9. C. van Landeghem, 8 en 10. P. Goosens. Hulst - De finale van de penaltybokaal voor de basis scholen van Hulst, Nieuw-Na- men en Terhole is gewonnen door Jurgen Maerman van Tervliet uit Terhole. Tweede werd Kevin Esseling van De Nobelhorst Hulst en derde Paul de Witte van De Moer- schans Hulst. Goes - De toerclub van de ZRTC Theo Middelkamp houdt op zondag 28 mei de toerklassieker Ronde van Mid den-Zeeland met start en fi nish bij High Five (sportpark Het Schenge) in Goes. Deze vrije toertocht is door de NT- FU in samenwerking met de Belgische Toerfietsbond BBR aangewezen als 'Interlandtro- fee-tocht' en gaat over de af standen van 120 en 180 kilo meter. Voor recreanten zijn tochten uitgezet over 40 en 70 kilometer. De gepijlde tochten zijn uitgezet door de mooiste streken van Zeeland, met pas sages over de stormvloedke ring, de Zeelandbrug en de boulevard in Vlissingen. Het parcours van de 180 kilo meter is grotendeels gelijk aan dat van de profronde, die een dag eerder verreden wordt. De 120 kilometer lange tocht is daarvan een ingekorte versie. De kortere tochten (70 en 40 kilometer) zijn speciaal be doeld voor recreatieve fietsers en voor gezinnen. Zij voeren langs de mooiste plekjes op Zuid-Beveland. Alle deelne mers doen mee aan een gratis verloting met leuke prijzen. Inschrijving voor alle afstan den tussen 09.00 en 11.00 uur bij High-Five aan het Gelde- loozepad in Goes, waar ook kleed- en douchegelegenheid ïa(t onze correspondent «luis-Aardenburg - De basisscholen -Jan en Johan Hendrik van Dale nit'Sluis zien een gelijkschakeling an het gymnastiekonderwijs tussen l zes basisscholen in Sluis-Aar- denburg niet zitten. B en W willen ieze gelijkschakeling invoeren om je scholen in Aardenburg meer gymnastiekonderwijs te bie den. je voormalige gemeente Sluis wor- L veel meer uren gymnastiekonder wijs gegeven dan in Aardenburg. Van- jaar dat het college van plan is de «neentelijke sportambtenaar ook op je Aardenburgse scholen te laten wer ken. Het college stelt hiervoor een extra krediet van twintigduizend gulden be schikbaar. Maar de Sluise basisscholen St.-Jan en Johan Hendrik van Dale lieten tijdens een commissievergadering weten daar niet gelukkkig mee te zijn. Beide scho len vrezen namelijk dat ze uren moeten inleveren. F. Vercraeije, voorzitter van basisschool St.-Jan, zei dat zijn school de uren hard nodig heeft om het formatieplan slui tend te maken om op die manier een groepsleerkracht te kunnen behouden. Hij vraagt de gemeente daarom twee extra uren voor het gymnastiekonder wijs. Ook C. Reinhoudt van de bestuurscom missie van de Johan Hendrik van Dale- school rekende burgemeester C. van Liere voor dat zijn school in uren terugloopt en dat hierdoor de formatie moeilijk rond te krijgen is. Hij begrijpt best dat er in Sluis-Aardenburg een zelfde regelgeving moet komen maar hij meent dat de scholen in Sluis een verworven recht hebben opgebouwd en dat de Sluise scholen dus geen uren moeten inleveren. De leden van de commissie werden wat overdonderd door de insprekers omdat zij dachten dat het plan in kannen en kruiken was. In het voorstel staat im mers dat directeuren en medezeggen schapsraden akkoord zijn gegaan met het voorstel. „En als je het nu hoort heeft het niet de volledige instemming," aldus J. Boogaard (PvdA). Burgemeester Van Liere betreurt de opstelling van beide scholen. „Het zoge naamde Londo-systeem voor het onder wijs geeft de scholen slechts recht op 11,5 uur gymnastiekonderwijs. Wij ge ven 11,5 uur extra, dat uit eigen midde len wordt betaald. Gaan we nog hoger dan het uitgetrokken bedrag, dan spe len we voor Sinterklaas en dat is niet haalbaar. Van Liere noemt het aanbod juist riant en wees er verder op dat dergelijke zaken inherent zijn aan de fusie tussen Aardenburg en Sluis. Naast het gymnastiekonderwijs wil het college ook de zwemlessen en de kunst zinnige en culturele vorming gelijk trekken. In tegenstelling tot Sluis heb ben de leerlingen in Aardenburg niet de mogelijkheid om mee te doen aan schoolzwemmen omdat het niet door het voormalige gemeentebestuur werd betaald. B en W willen dat alle scholen de mogelijkheid moeten krijgen te zwem men. De gemeente betaalt 8.700 gulden maar er moet wel een eigen ouderbij drage komen van vijftig gulden per leerling. Volgens Reinhoudt van de Jo han Hendrik van Daleschool zijn de druiven zuur. „Waar voorheen de zwemlessen gratis waren moet nu een ouderbijdrage worden geleverd. Dat be gint met vijftig gulden en loopt ieder jaar op. Voor een gezin kan dat proble men opleveren." Van onze verslaggever Hulst - De vijftiende Club match voor honden gaat za terdag 20 mei toch door. De organisatie van deze honden show, die plaatsvindt in Den Dullaert in Hulst, liet vorige maand weten dat doorgaan van het evenement onzeker was, daar er toen nog maar bitter weinig aanmeldingen waren. De Zeeuwse Kynologen Club mag zaterdag ondanks de flinke concurrentie van andere shows toch rekenen op 139 honden van vijftig verschillende rassen. Vooral de wereldshow in Brus sel, in het eerste weekend van juni, is een geduchte concurrent van de Clubmatch in Den Dul laert. De inschrijving aldaar kost de deelnemer zo'n tweehonderd gulden. Reden voor veel honden liefhebbers andere tentoonstel lingen links te laten liggen. Niettemin heeft zich voor de Clubmatch van zaterdag een groot aantal deelnemers' inge schreven. Wethouder B. Picavet van Hulst opent de tentoonstelling 's mor gens om 10.00 uur. Aan de Club match doen puppies van zes maanden en ouder mee, die in het bezit zijn van een stamboom. Na keuring door de keurmeester mag de beste van elke rasgroep 's middags meedingen naar de titel 'Beste hond van de show'. „Voor de toeschouwers is dat het meest interessante gedeelte van de dag," stelt G. Rottier van de organisatie. Iedere hond krijgt een uitgebreid keuringsrapport. Borsele was het daar niet mee eens. In zijn ogen zou het voor de hand liggen dat juist hij het commissariaat zou krijgen. Im mers, het werkgebied van EMS ligt in de gemeente Borsele. Met hem als commissaris zouden al lerlei zaakjes dus sneller gere geld kunnen worden. In buurgemeente Vlissingen is er over het commissariaat eigenlijk niet gesproken, maar na de woorden van Mandos wilde wet houder H. de Haas er ook wel wat over kwijt. „Wij zouden er toch wel moeite mee hebben als de kleinste regionale aandeel houder de commissaris zou leve ren," betoogde De Haas. Dat schoot in het verkeerde keelgat bij Mandos. „Ik sta ver baasd dat Vlissingen dat nou zegt. Ik dacht dat wij binnen het havenschap gelijkwaardig met elkaar omgingen. Dus dat argu ment van Vlissingen is verkeerd gekozen." Volgens Bruinooge waren echter de argumenten van zowel Borse le als Vlissingen niet goed. Het criterium is de benoeming van een secretaris die de zaken onaf hankelijk kan bekijken. In de ogen van het dagelijks bestuur is dat dus zijn persoontje. Het algemeen bestuur ging ove rigens akkoord met de beoogde samenwerking tussen Vlissingen en Rotterdam. Wel werd er van verschillende zijden de kantte kening geplaatst dat bestaande bedrijven binnen het gebied van het havenschap geen oneerlijke concurrentie wordt aangedaan. Bruinooge beloofde dat wat dat betreft de vinger aan de pols zal worden gehouden. Van onze verslaggever Cadzand-Bad - De ondernemers van Cadzand gaan aan de slag met de bekende zuilen aan Boulevard de Wielingen om de badplaats beter te promoten. De eerste stap werd gisteravond gezet met de presentatie van een nieuw logo om de concurrentiepositie van het toeris- tisch-recreatieve Cadzand te versterken. Het logo wordt op tal van fron ten ingezet in het kader van het activiteitenplan met de titel 'Cadzand?...dat staat als een zuil bovenwater!' Dit activiteiten plan vermeldt onder andere ook Je mogelijke komst van een in formatiecentrum waar informa tie wordt gegeven over de zuilen en waar de gast informatie kan vinden over verschillende toeris- tisch-recreatieve evenementen en activiteiten. Programma Het logo en het activiteitenpro gramma werd gisteravond ge presenteerd door het aanjaag team van het 'Frisse Neuzen Project'. R. van de Velde legde namens de Stichting Frisse Neu ron Aanjaagteam uit dat het lo go straks overal voor de gast te zien moet zijn. Op bijvoorbeeld vlaggen, asbakken, T-shirts, aanstekers en als briefhoofd. Te vens kan het logo worden ge bruikt in de vorm van zitbanken en wegwijzers. Het beeldmerk kenmerkt de zuilen, golven, dui nen en vogels van de West- taws-Vlaamse badplaats. „We willen met het nieuwe logo de kwaliteit van Cadzand gewicht geven," aldus Van de Velde. Enquête Om die kwaliteit en om de con- currentiepositie van Cadzand nog meer te verstevigen vraagt bet aanjaagteam ook aan de on dernemers te participeren in een enquête. „Deze enquête werkt via de computer. Zo zijn bijvoor beeld alle postcodes van de toe risten die hun vakantie hebben gevierd in Cadzand op te vragen. Op deze manier worden de blin de vlekken zichtbaar. Die plaat sen of regio's waar vandaan wei nig mensen naar Cadzand ko men. Die regio's kun je dan be stoken met gerichte mailing," legde L. Polfliet van het aan jaagteam uit. „Maar je kunt ook een enquêteformulier ontwikke len voor de mensen die aan de balie van een accommodatie ko men om aan de weet te komen wat ze van Cadzand vinden en wat ze bijvoorbeeld missen." Wedstrijd Het nieuwe logo is ontwikkeld door T. Clement uit Waterland kerkje. Het aanjaagteam ver bond aan de ontwikkeling van het logo een wedstrijd. In totaal kwamen ongeveer honderdtach tig ontwerpen van 85 inzenders binnen. Clement kwam dus als beste uit de bus en kreeg hier voor uit handen van wethouder L. Cuelenaere-Faes een cheque van duizend gulden. P. Kersten van adviesbureau Planresultancy, dat ook betrok ken is bij het Frisse Neuzen project, vindt het logo van Cad zand eruit springen in vergelij king met andere badplaatsen. „Het is wel belangrijk dat er nu veel met het logo wordt gedaan," riep hij de aanwezige onderne mers op. „Een logo is een ge bruiksvoorwerp. Gasten vinden een beeldmerk nu eenmaal be langrijk. Iedereen moet straks het nieuwe logo zien als profile ring van de badplaats Cadzand." Teil Clement uit Waterlandkerkje maakte voor Cadzand een nieuw logo om de badplaats nog beter te promoten. foto camile schelstraete i Kloosterzande - De organise- 1 rende Koninklijke Harmonie St.- Cecilia verwacht zaterdagavond een grote toeloop van vooral jeugd voor het popconcert, dat gehouden wordt in de aardap- pelloods van Bas Rijk ter gele genheid van de voorzomerfees ten van de harmonie. Drie bands zorgen voor een avondvullend programma. Het zijn de Axelse bands Them Bo nes en Melting Point en de band Vision uit Hulst. De zaal gaat open om 20.00 uur en het concert begint om 20.30 uur. De entreeis zes gulden in clusief twee consumpties. stuu kende, oorzaak raakte gistermiddag op rijksweg N61 te Hoek een 22-jarige vrachtwagenbestuurder uit het Belgische Heist op de Berg de macht over "orden v^n,zpn voertuig kwijt. Bij het corrigeren de auto weer op de rijbaan te krijgen kantelde het voertuig en werd daarbij zo zwaar beschadigd dat het moest 71 getakeld. De bestuurder zelf kwam met de schrik vrij. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Terneuzen - Binnen de Raad van Bestuur van het Ha- venschap Vlissingen is one nigheid ontstaan over de be noeming van een commissaris in de Exploitatiemaatschap pij Schelde Maas (EMS). Dat is een nog op te richten sa- menwerkingsvennootschap tussen het Havenschap Vlis singen en het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam. Het dagelijks bestuur van het havenschap heeft besloten de voorzitter, gedeputeerde D. Bruinooge, als commissaris af te vaardigen, zo deelde Bruinooge gisteren mee tijdens de vergade ring van het algemeen bestuur. Burgemeester H. Mandos van

de Stem | 1995 | | pagina 21