John de Crom naar overwinning Drukte bij jubilerend Hoofdplaat SPORT In jeugdtennistoernooi Animo Terneuzen Van Tatenhove sterkste DE STEM SPORT 6 MAANDAG 22 JUL11991 ts Vergeer geklopt in amateurkoers te St.-Maartensdijk WIELRENNEN TERNEUZEN - Slechts één eindoverwinning viel er te noteren voor een Zeeuw in het Animo-jeugd- tennistoernooi te Terneuzen. Die zege was wegge legd bij de 10-jarige jongens voor Pascal van Poecke uit Hulst. TENN]S Kustloop in Groede Triatleet overleden Koers amateurs Kortgene Stefan Koole aan de leiding Schoondijke tegen SW/Dordrecht'90 Supercross RES Axel MOTORSPORT gJSf °"""m Verrassende overwinning LBV Van onze sportmedewerker ST.-MAARTENSDIJK John de Crom etaleerde het sterkste eindschot in de 26e wielerronde van St.-Maar- tensddijk voor amateurs en pakte daarmee zijn vierde seizoenzege. De Crom moest in de laatste me ters afrekenen met vijf concur renten, van wie Pascal Vergeer het meest aandrong, maar een half wiel tekort schoot. In het Thoolse dorp waren deze keer bij de A-renners min der vertrekkers (45) dan in voor gaande jaren. De concurrentie van een koers in Hoeven was daarvan ongetwijfeld de oor zaak. Toch werd er aardig wat vuurwerk afgestoken in St.- Maartensdijk. Kort na het start schot sprongen Pascal Vergeer en Dennis Heij al de ruimte in. Het was meer dan een spelde- prikje wat die twee uitdeelden. Temeer, omdat achter deze man nen in de spits de reactie maar niet op gang wilde komen en door onvoldoende samenwerking kregen Vergeer en Heij een maximale winst van 30 secon den. Na ruim veertig kilometer kwam het spel echter goed op de wagen. Onder impulsen van Pe ter Mol, opnieuw een van de bes ten in de koers, werd een jacht- groep van vier geformeerd, die snel terrein won. Behalve Mol bevonden zich daarin John de Crom, Vester Aarts en Twan den Braber. Vital Timmermans en Wilfried Bastiaansen wipten eveneens uit het peloton, maar slaagden er toch niet in aanslui ting te vinden met de jagers. Deze sloten hun achtervolging op de koplopers succesvol af, zo dat zes man aan de leiding kwa men, die hun stempel bleven drukken op het verdere koers verloop. Achter hen werd nog wel een vuist gemaakt door Jeroen Blij- levens, John van de Ameele, Wil van Hoof, Erik van Nieuwkerk, Vital Timmermans, Henk Ver- heijen en Erwin Gotzenberg, maar dit zevental slaagde er toch niet in de frontlijn nog te bereiken. Vooraan hield men het tempo namelijk hoog. In de fel betwiste eindsprint liet John de Crom zich vakkunig lanceren door Vergeer en Mol en trok ten slotte aan het langste eind. Zes man maakten de dienst uit bij de B-renners. Onder hen de plaatselijke favoriet Hans Lindhout, die gezelschap had van Jack van der Horst, Piet de Jong, Ton Keiler, John van Wor tel en Christ Donders. Uit deze kopgroep trachtte Jack van der Horst tot twee keer toe weg te geraken, maar het waren Ton Keiler en Piet de Jong die daar een stokje voor staken. Laatstge noemde was de snelste in de eindsprint. Vooraf werd Mas Andriesse, die 25 jaar deel uitmaakt van het organiserende comité, in het zonnetje gezet. Namens het Zeeuwse districtsbestuur van de KNWU werd Andriesse onder scheiden met de speld van ver dienste, die werd opgeprikt door de Zeeuwse consul Arjaan de Schipper. UITSLAGEN A-amateurs: 1. J. de Crom (Woens- drecht), 85 kilometer in 2.04.32, 2. P. Vergeer (Warmond), 3. P. Mol ('s- Gravenpolder), 4. S. Aarts (Kruinin- gen), 5. T. den Braber (Fijnaart), 6. D. Heij (Zevenhuizen), 7. op 1.20 J. Blijleven (Rijen), 8. J. van de Ameele (Terneuzen), 9. W. van Hoof (Hoo- gerheide), 10. E. van Nieuwkerk (Kapelle), 11. V. Timmermans (Hoo- gerheide), 12. A. Verheijen (Rijsber- gen), 13. E. Gotzenberg (Middelhar- nis), 14. op één ronde J. van Schaik (Oost-Souburg), 15. E. van der Ham (Heerle), 16. R. Westerbeek (Prin senbeek), 17. W. Bastiaanse (Hoo- gerheide), 18. T. Vermeulen (Goes), 19. J. van Grinsven (Olland), 20. P. Krook (Rijen). B-amateurs: 1. P. de Jong (Rijen), 60 kilometer in 1.28.47, 2. H. Lindhout (St.-Maartensdijk), 3. T. Keiler (Steenbergen), 4. J. van der Horst (Oost-Souburg), 5. J. van Wortel (Oud-Gastel), 6. C. Donders (Til burg), 7. op 45 seconden C. Callegari (Delft), 8. J. van Nieuwkoop (Roosendaal), 9. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 10. A. Verheijen (Oud-Gastel), 11. H. Oomen (Etten- Leur), 12. J. Cools (Roosendaal), 13. C. den Hartog (Overschie), 14. H. Beelder (Bodegraven), 15. R. Wil- lems (Nistelrode), 16. R. van Elven (Rucphen), 17. G. van Melick (Strij- en), 18. C. Pothof (Hellevoetsluis), 19. M. van Elshout (Made), 20. W. Oosse (Middelburg). Van onze sportmedewerker De toppers uit het jeugdtennistoernooi van het Terneuzense Animo. Op de achtergrond van links naar rechts: Sander Pijnen burg, Alexander van de Akker, Christine Vink, Marlies Wilmink en Paula Sie. Op de voorgrond links Tinka van Wely en rechts Katrein Adriaansens. >ui i - fotowimkooyman T/m 12 jaar halve finales: Bas Vier- hout-Gijs van Hoeck 6-4, 7-6, Mark Philippen-Robbie Poorter 6-0, 6-2. Finale: Vierhout-Philippen 6-2, 6-7, 6-3. T/m 14 jaar halve finales: Jeroen van Benthem-Mike van Vught 6-4, 6-2, Timmy Rompa-Marnix Hoefna gel 6-2, 6-2. Finale: Rompa-Van Benthem 6-4, 6- 2. T/m 16 jaar halve finales: Sander Pijnenburg-Vlada Stojanovic 6-0, 6- 0, Alexander van de Akker-Karst Folkerts 6-4, 6-2. Finale: Van de Akker-Pijnenburg 6- 3, 3-6, 6-3. T/m 18 jaar finale: Sander Pijnen- burg-Alexander van de Akker 6-3, 6-2. FINALES VERLIEZERSRONDEN T/m 10 jaar: Robert Lippens-Jurie Loonstijn, walk over voor Lippens. T/m 12 jaar: Frank Bruens-Martin Oonk 6-2, 2-6, 6-3. T/m 14 jaar: Marco Marzolla-Mar- tijn de Lange 6-2, 6-4. T/m 16 jaar: Edgar Scholte-Richard Hamelink 6-4, 6-1. T/m 18 jaar: Edgar Scholte-Remco Klaassen 6-2, 6-0. FINALES DUBBELSPELEN T/m 10 jaar: Bommelijn/Lippens- Hofman/Van de Walle 6-2, 6-4. T/m 12 jaar: Porter/Kandel-Dela Beij/Oosterhof 3-6, 6-4, 6-4. T/m 14 jaar: Moelker/Uyleman-Gro- tenberg/De Kleijn 6-3, 4-6, 7-5. T/m 16 jaar: Van de Akker/Zwaan- Folkerts/Jansen 6-4, 6-1. MEISJESENKEL HOOFDTOERNOOI T/m 10 jaar finale: Katrein Adriaan- sens-Tinta van Wely 4-6, 6-1, 6-2. T/m 12 jaar halve finales: Joyce Bloemert-Wendy van Beusekom 6-0, 6-0, Kika Hoogendoorn-Kim Hoeks 6-4, 6-2. Finale: Hoogendoorn-Bloemert 6-2, 6-L T/m 14 jaar halve finales: Marlies Wilmink-Carolien van Sprang 4-6, 6-1, 6-2, Judith de Rooij-Anne Pau line van Huijstee 2-6, 6-2, 6-1. Finale: Wilmink-De Rooij 3-6, 6-3, 6-4. T/m 16 jaar halve finales: Christine Vink-Chantal Waller 6-2, 6-4, Ma- non Savelkouls-Suzanne van der Aa 5-7, 6-4, 6-2. Finale: Vink-Savelkouls 6-3, 6-2. T/m 18 jaar finale: Paula Sie-Chris- tine Vink, Sie wint na loting. FINALES VERLIEZERSRONDEN T/m 10 jaar: Mart ine Simonse-Kiki Kriekaard 7-5, 6-4. T/m 12 jaar: Irene Muysson-Carina van Tiggelen, walk over voor Muys- son. T/m 14 jaar: Daphne Brouwer-Su- zanneBrück 7-5, 6-0. T/m 16 jaar: Mieke van Gansewin- kel-Hester Stehouwer 6-2, 6-2. T/m 18 jaar: Mirjam van der Vliet- Hanneke Knaapen 7-5, 7-6. FINALES DUBBELSPELEN T/m 12 jaar: 1. Hoeks/Muysson, 2. Birac/Kwast. T/m 14 jaar: Van de Bosch/Kroes- Van Ginneken/De Rooij 7-5, 6-4. T/m 16 jaar: Van der Aa/Savelkouls- Mooijweer/Van Vliet 6-1, 3-6, 7-6. HOOFDPLAAT - Een stampvolle kantine bij de voetbalvereniging Hoofd plaat. Voetbalminnend Zeeuwsch-Vlaanderen was naar de Oesterput gekomen om de geel-zwarte brigade van voorzitter Thuur Tho- maes te komen feliciteren met het 60-jarig jubileum en de behaalde titel dit sei zoen in de eerste klasse van de KNVB afdeling Zeeland. Van over de Westerschelde was Kees Blomaard, voorzitter van de afdeling Zeeland van de KNVB, naar 't Durp gekomen om namens de afdeling en de KNVB-bonzen uit Zeist zijn gelukwensen over te brengen. Blomaard liet in het kort de historie van de 60-jarige club de revue passeren. Bovendien sprak hij zijn waardering uit over de organisatie van de voorronden van het Neder lands kampioenschap voor de afdelingen, die Hoofdplaat in juni voor zijn rekening nam. "Formidabel wat deze kleine, maar springlevende club op poten kan zetten," aldus de af delingsvoorzitter, die als aan denken een litho had meege bracht. Onder de aanwezigen vrij wel het gehele gemeentebe stuur van Oostburg, waarvan de wethouder van sportzaken L. Cuelenaere-Faes op het spreekgestoelte plaatsnam. Zij sprak eveneens lovende woor den tot deze kleine voetbal gekke gemeenschap. Een ge meenschap die de club draagt. Als aandenken aan dit jubi leum had ze een voetbal mee gebracht, waarmee ze een - FOTOWIMKOOYMAN leum en de titel luister bij te zetten. Daarna werd onoffi cieel, maar niet minder gezel lig, de 60-jarige verjaardag ge vierd. Zeeuwse jeugd schiet tekort Door Kees Hamelink Evenals de 18-jarige leeftijdscategorie geldt de 10-jarige categorie niet voor de jeugdranglijst, waarvoor dit toernooi in feite bedoeld is. Het bestuur van Hoofdplaat ontvangt de felicitaties tijdens de drukbezochte receptie. voorzet trapte in de bomvolle kantine, die door voorzitter Thuur Thomaes werd gestopt. De voorzitter van de feest vierende club bedankte in zijn speech allen die zich voor het voetbal in Hoofdplaat inzetten. Een speciaal woord van dank was er vaor de sponsors, on ontbeerlijk in het hedendaagse sportgebeuren. Eerder op de avond had ceremoniemeester Willy Spinnewijn overigens de nieuwe sponsor voor de A-ju nioren voorgesteld. Gelijk na afloop van het officiële ge deelte kwam de plaatselijke muziekvereniging Oefening Baart Kunst het sportcomplex opgemarcheerd om het jubi- 'Doordat er weinig jeugdtoer- nooien zijn voor de 10-jarigen was dit een welkome aanvulling. Waarom een 18-jarige leeftijfds- groep ingelast? Wedstrijdleider Johnny Bleijenberg daarover: „De meeste kinderen kunnen een categorie hoger inschrijven, be halve voor de 16-jarigen. Dat is de reden dat we dit jaar besloten er een 18-jarige groep aan toe te voegen. We hadden echter ge hoopt meer losse inschrijvingen te ontvangen." Dit was dus niet het geval, zo dat het risico bestaat dat men eenzelfde finale kan krijgen als bij de 16-jarigen. Dit was het ge val bij de jongens. Sander Pij nenburg uit Noord-Brabant en Alexander van de Akker uit Gel derland waren twee keer eikaars tegenstander. Van de Akker, nummer 16 van de ranglijst, won bij de 16-jarigen en Pijnenburg, nummer 12, won in de oudste leeftijdsgroep. Remco Maandag, begeleider en assistent districtstrainer van Zeeland, vond het toernooi in Terneuzen sterk voor de Zeeuwse delegatie. „De sterk- sten uit Zeeland - Marjon Copier en Kelly Bouman - zitten deze week in Haren. Dat is een cate gorie 2-toernooi. Eva Labrujere en Marjet Groenleer kunnen dit niveau wel aan, zo ook Fabian Probert," aldus Maandag. Feit was dat genoemden al snel wer den uitgeschakeld. Brian van Geer uit Zierikzee gold als eerste geplaatste bij de 12-jarige jon gens op grond van zijn 29e plaats op de ranglijst. „Die heeft hij verdiend door zijn prestaties op de districtskampioenschap pen, maar ook dit geeft een ver tekend beeld," aldus Maandag. Zoals gezegd werd Pascal van de Poecke eerste bij de 10-jari- gen. Hij won in de finale van Rotterdammer Marcel Coumans met 6-3, 7-5 en deed daarmee zijn Zeeuwse jeugdkampioen schap alle eer aan. Tinta van Wely uit Oostburg, Zeeuws kam pioene in haar leeftijdsgroep, was eveneens dicht bij een eerste plaats. Zij werd echter gestuit door de Belgische Katrein Adriaansens in drie sets met 4-6, 6-1, 6-2. Bij de meisjes tot en met 12 jaar ging de eerste prijs naar de ongeplaatste Kika Hoogendoorn uit Utrecht. „Dat zij ongeplaatst was berustte op een foutje van ons," zei bondsgedelegeerde Rianne van Wanrooij. „Op grond van haar plaats op de ranglijst had zij als nummer één geplaatst moeten zijn. Toch is zij als win nares uit de bus gekomen." Met 6-2, 6-1 won zij in de finale van Joyce Bloemert, de nummer 48 van de ranglijst. UITSLAGEN JONGENSENKEL HOOFDTOERNOOI T/m 10 jaar halve finales: Marcel Coumans-Donny Hofman 7-5, 6-2, Pascal van Poecke-Louis Nijsten 6- 3, 6-1. Finale: Van Poecke-Coumans 6-3, 7- 5. SANDY DE MUYNCK uit Sas van Gent reed in Waarschoot naar een achttiende plaats bij de amateurs. HAROLD D'HONDT uit Hulst eindigde als achttiende in Temse NIEUWSOVERZICHT GROEDE - In Groede-dorp wordt dinsdag 23 juli de derde Kust, loop van de vijf, die AV De Wielingen deze zomer op het pt0. gramma heeft staan, afgewerkt. De 1500 meter gaat om 19.45 uur van start, terwijl de twee ove, rige afstanden, 4600 en 9200 meter, om 20.00 uur aan De Traversa worden weggeschoten. Er kan worden ingeschreven vanaf 19,0( uur op het sportcomplex van de voetbalvereniging Groede, waai tevens kleedaccommodatie aanwezig is. Mede-organisator dezi avond is de dorpsvereniging Groede, die deze week meerdere act;, viteiten heeft. GOES - De 44-jarige Toon Thielen, die afgelopen woensdag tij. dens de achtste triathlon van Wemeldinge onwel werd, is het ir. ziekenhuis van Goes overleden. Thielen, een getraind sportman werd tijdens het slotonderdeel van deze triathlon, het lopen, troffen door een hartstilstand. Na eerste zorgen ter plaatse door de EHBO en een arts werd hi naar het Oosterscheldeziekenhuis vervoerd, waar dezelfde avom zijn toestand als stabiel werd omschreven. Hij wordt vandaag maandag 22 juli, in het crematorium te Middelburg gecremeerd. KORTGENE - In de vijftiende wielerronde van Kortgene zater dag 27 juli zijn Peter Mol, Francois Franse, Kees Schouwenaar Patrick van Passel, Richard de Vrieze, Roy Bogaert en Toon van der Steen de Zeeuwse favorieten bij de A-amateurs. Zij gaan het onder andere opnemen tegen sterke Brabantse klep pers als Bob Rasenberg, Mario van Vlimmeren, John de Crom, John Leijs en Eric de Crom. Voor deze categorie klinkt het start schot om 19.00 -uur. Daarvoor rijden B-amateurs/veteranen, waarbij Jack van der Horst, Paul Sager en Willem Varenkamp kanshebbers zijn bloemen. Vertrek 17.15 uur. Het programma wordt om 15.30'uur geopend met een koers voor junioren. Bij deze groep zijn Lars van der Ploeg, Guillaume de Punder en Michel Rommers de Zeeuwse favorieten. KAPELLE - In het klassement van de wielerstichting Trimbelan- gen Midden-Zeeland heeft in de A-categorie Stefan Koole de lei ding overgenomen van Johan Peemen. Bij de B-renners is Ko Schrier koploper. Er staan .nog drie v strijden op het programma die meetellen voor het klassement. STANDEN A-categorie: 1. S. Koole ('s-Heerenhoek) 138 punten, 2. J. bergen) 133, 3. M. Gunst (Yerseke) 130, 4. W. Hoondert 94, 5. H. Slabbekoorn (Kapelle) 93. B-categorie: 1. J. Schrier (Kapelle) 113, 2. W. Wielhouwer (Sommelsdijk) 96, 3. J. de Punder (Ovezande) 92, 4. R. Slabbekoorn (Kapelle) 84, 5. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke) 74 punten. SCHOONDIJKE - Afdelingstweedeklasser Schoondijke ontvangt vrijdag 26 juli om 19.30 uur de fusieclub SW/Dordrecht'90. De eredivisieclub, die door de fusie een selectie van 24 spelers heeft, wordt getraind door Dick Advocaat, terwijl de voormalige trainer van Dordrecht'90, Hans Verél, technisch directeur is geworden. In de selectie een aantal grote namen zoals Joop Hiele, Eric Wil- laarts, Zier Tebbenhof, Peter Barendse, Ricardo de Jong en Den nis van der Gijp. Schoondijke, dat op een haar na tijdens de laat ste wedstrijddag tegen Noormannen de promotie naar de eerste klasse miste, kan vrijwel op volle sterkte aantreden. Slechts Ed win Huiben en Erwin de Ruysscher ontbreken wegens vakantie. Trainer Rudy Veraart zag voorts de gehele selectie blijven en heeft met het oog op dit treffen aan de Molenkreek een aantal trainingen ingelast. De wedstrijd wordt geleid door arbiter Peter Bogaert uit Sas van Gent. Hij wordt bijgestaan door de lijnrech ters Cor Kotvis uit Groede en Tonny de Wever uit Schoondijke. AXEL - Op een spectaculair aangepast Smitschorrecircuit heeft Alain Roels uit Wetteren op overtuigende wijze de overwinning in de RES-suspercross gepakt. Op een flirt ingekort en met veel springheuvels voorzien Smitschorre circuit kwam het vooral aan op stuurvaardigheid en sou plesse. In de 80 cc-klasse waren De altijd spectaculair rijdende favorieten meer aan elkaar Roels, die al vaker met het su- waagd. Eric van Tatenhove uit percrossbijltje heeft gehakt, Terneuzen zit momenteel in top- bleek die kwaliteiten m over- vonn> want na zijn 0Verwiniiiu- vloed te bezitten en nam in de fi- gen van laatste weken pakte nale, na drie ronden, de leiding au eveneens de zege voor over van de goed gestarte Jacky Goethals en De Zeeuw. In de Lensen om die daarna niet meer eerste manche leek Van Taten- af te staan. BMB-rijder Serge hove overtuigend op de overwin- Degezelle maakte eveneens kort ning af te gaall) maar de jaat- daarna zijn status waar door de ste ronde liet hij zich toch r- tweede plaats over te nemen, verrassen door Tim Goethals, waarna Lensen uiteindelijk toch de zege voor zyn neus Wegka nog knap zijn derde plaats met te. In de tweede manche startte succes verdedigde tegen de aan- Van Tatenhove vanuit derde po- vallen van Jacco Paauwe en sd;je zijn opmars naar de koppo- Gianni de Jonghe. sitie, die hij deze keer niet meer In de eerste halve finale was afstond en daarmee ook de eind- Jacco Paauwe verrassend als zege veilig stelde, winnaar uit de stijd gekomen, vóór Jan de Feyter en Lensen. In de finale had De Fejder pech 80 cc; L E^^Senhove (Ter door m de openmgsronde ten val neuzen), 2. Tim Goethals (Waas- te komen, waardoor hij zijn po- munster), 3. Pascal de Zeeuw (Ter- diumplaats wel kon vergeten. In "«I2™)' 4: Leendert van Brass' de tweede halve finale had de (vi=„), 5. Erwm van Tatenho.. uiteindelijke winnaar alvast zijn Open klasse: 1. Alain Roels (Wette- visitekaartje afgegeven, door ren), 2. Serge Degezelle (Denderhou- voor Degezelle en Van der Wek- ^m<l'ia3nnf cdf ken te finishen. Een sterk start- Jacco Paauwe (Aagtekerke), 6. Ho- veld stond dus uiteindelijk voor nald Doens (Biervliet), 7. Riclj?m het starthek in de finale, maar Leeuwenstem (Middelburg), 8 Wj j. j. i tvan der Wekken (Zierikzee), 9. jftü- met sterk genoeg om het Roels Wjn cortvriendt (Axel), 10. Jean echt moeilijk te maken, getuige Pierre de Bleyser (Heikant). TERNEUZEN - Het team van de biljartvereniging LBV uit Lewe- dorp is winnaar geworden van de eerste kadercompetitie voor teams van de drie Zeeuwse districten van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond (KNBB). Een opmerkelijke zege, omdat het team van KOT Terneuzen, i» daarin kleppers als Johnny Rottier, Frits Bakker en Jac de Maal duidelijk als favoriet van start ging. LBV had lak aan de reputatie van de KOT-spelers en klopte dtf ploeg in de onderlinge ontmoeting met 5-2. Die winst was belangnp voor de LBV-ploeg. Dat team, bestaande uit Jaap Hameling, Pie; Raas en Ko Koppejan, boekte daarnaast nog vijf overwinningen me 5-2, maar ging verrassend en opvallend fors onderuit tegen DOS u» Ovezande. Met maar liefst 7-0 werd de latere titel winnaar geklop' Doordat KOT in de competitie, die overigens niet vlekkeloos verliep - verschillende teams waren volgens competiteleider Wim de Schnj- ver veel te laat met het inzenden van de wedstrijdresultaten - o0° nog links en rechts wat punten liet liggen, kon LBV met één pw1 voorsprong in de eindklassering met de titel gaan lopen. EINDSTAND 1. LBV (Lewedorp) 27 punten, 2. KOT (Terneuzen) 26, 3. DOS (Ovezande)' 4. VEG/ABV (Oost-Souburg) 22, 5. ex aequo DOS (Nieuwerkerk) en Ouden Arend (St.-Jansteen) 16, 7. JJBC (Sluiskil) 15 punten.

de Stem | 1991 | | pagina 14