Hanegraaf wint Omloop Leiedal Cruijff/Barcelona: welles - nietes Voetbalsprookje zonder toekomst? SPORT SPORT ip BARCELONA ONTKENT DAT CRUUFF NIEUWE TRAINER WORDT Karpov verslaat rivaal Kortsjnoi eenvoudig Kom 'ns op vakantie naar de kust van uw gezelligste buren. f330,-pp SHADES. :N '90. _a?6 F nttSTEM SPORT 2 ZATERDAG 16 APRIL 1988 at 17 oort S, OOSTBURG, ïheel Zeeuwsch- fspanden, vraag LICHT EN SFEER Vermote Zanoli Wrona AANBOD VAN JUVENTUS AFGESLAGEN Koeman met Ruts naar Zürich BARCELONA - Voor de televisiecamera van KRO-sport op vrijdag verklaarde Cruijff gister middag rond te zijn met FC Barcelona over een verbintenis voor één seizoen. De contracten zul len hoogst waarschijnlijk over veertien dagen getekend worden. Schulden j Van onze voetbalmedewerker TOESCHOUWERS BLIJVEN MASSAAL WEG ONDANKS UNIEKE SUCCESSENREEKS RKC Contrast Puinruimer McEnroe in halve finale Tokyo Driessens moet thuisblijven Regionale renners favoriet Eenvoudige winst Graf en Navratilova Voetballers door rechter bestraft Breukink voelt zich prima Tweemaal eremetaal badmintonploeg t£l VLAANDEREN Meer weten overVlaanderen-Bon. T26 winkelpand te age en 129 m2 keuken, badka- .000 m2 grond. ién stuk. de Graauwse Kloosterzande ng: woonkamer ners mogelijk- id en een grote slaapkamers en twee garages. I op tennisbanen, ig gelegen. d met achter uit- woning aan rand met vrij uitzicht op uken, 4 slaapka- m2 grond, ruime rage en grote ber- p 335 m2 eigen ikelpand, met twee bouwoppervlakte ark. ementen. Een Hunter Douglas0 produkt BAVIKHOVE (ANP) - Jac- aues Hanegraaf heeft giste ren de Omloop van het Leiedal gewonnen. De voor malige Nederlandse kam pioen, drie jaar lang sukke lend met zijn gezondheid, versloeg na 233 kilometer in deze Belgische semi-klas- sieker de Belg Johan Mus seeuw en de Portugees Aca- cio Da Silva. Hanegraaf is lid van de ploeg van Jan Raas. De ploegleider haalde onlangs de discipline in zijn ploeg strak aan. Het eerste „evolg was de overwinning af gelopen woensdag van Rolf Golz in de Waalse Pijl, het tweede de zege van Hanegraaf in de Omloop van het Leiedal. Hanegraaf, ooit winnaar van twee klassiekers, kreeg onlangs geen nieuw contract voorge- igd. In Bavikhove kwamen vrij- wel alle toprenners aan de start. Ook de van een operatie herstellende wereldkampioen Stephen Roche. Hij fietste mee tot de eerste bevoorrading, een slordige honderd kilometer. Ook de meeste andere kopstuk ken spaarden zich voor de klas sieker Luik-Bastenaken-Luik van zondag. Na zes weken maakte Teun van Vliet in de Omloop van het Leiedal een voorzichtige ren tree. De Westlandse Westbra bander fietste 160 kilometer mee en stapte toen af. „De con ditie was niet slecht", aldus Van Vliet die een rugblessure en een darminfectie achter de rug heeft, „de benen wilden al leen niet erg". Pas volgende week donderdag komt Van Vliet opnieuw in actie. In het Kampioenschap van Vlaande ren te Oostkamp zal hij probe ren de eindstreep te bereiken. Uitslag: 1. Hanegraaf (Ned) 233 km in 5.46.00, 2. Musseeuw (Bel), 3. Da Silva (Por) beiden zelfde tijd, 4. Phinney (VSt) op 5 sec., 5. Adri van der Poel (Ned), 6. Frison (Bel), 7. Pirard (Ned), 8. Amadio (Ita), 9. Lamote (Bel), 10. Manders (Ned), 11. Lilholt (Den), 12. Vanderaerden (Bel), 13. De Mol (Bel), 14. Van Hae- rens (Bel), 15. Nijdam (Ned), 16. Verplancke (Ned), 17. Govaerts (Bel), 18. Hoste (Bel), 19. Beuker (Ned), 20. Nevels (Ned), 21. Schurer (Ned), 29. Verhoeven (Ned) allen zelfde tijd als Phinney. SARTHE - De Belg Michel Vermote heeft vrijdag de derde etappe gewonnen van het 'open' Circuit de la Sarthe. De sprinter verraste het peloton na 180 kilometer met een de marrage in het zicht van de rode vlag, nadat kort daarvoor een einde was gemaakt aan een 55 kilometer lange vlucht van de Fransman Leblanc met de Tsjech Toman. De Franse prof Thierry Marie behield de lei ding in de algemene rangschik king. Uitslag derde etappe: 1. Vermote (Bel) 187 km in 4.54.25, 2. Francken (Bel) op 11 sec., 3. Harris (GBr) z.t, 4 Pineau (Fra) z.t, 5. Krasnov (Sov), 6. Gayant (Fra) z.t, 7. De Ko ning (Ned) op 13 sec. Algemeen klassement: 1. Marie (Fra) 10.41.36,2. Jekimov (Sov) op 2 sec., 3. Colotti (Fra) op 18 sec., 4 De Las Cuevas (Fra) op 24 sec., 5. Jda- nov (Sov) op 27 sec., 6. Gayant (Fra) op 31 sec. PALMA DE MALLORCA (ANP) - Michel Zanoli zege vierde vrijdag in de vierde etappe van de Ronde van Mal- lorca. Hij had driekwart mi nuut voorsprong op twee an dere Nederlanders Peter de Kant en Gerrit de Vries. Eerder raakte Tom Cordes in de derde etappe van de Ronde van Mal- lorca zijn leiderstrui kwijt ge raakt. In de rit, met aankomst op de Puig Mayor, eindigde Cordes als negende, een minuut achter de Spanjaard Guillermo Ramis, ritwinnaar en nieuwe leider in de algemene rang schikking. Uitslag vierde etappe: 1. Zanoli (Ned) 127 km in 3.01.20, 2. De Kant (Ned), 3. De Vries (Ned) beiden op 45 sec., 7. Harmeling (Ned) op 1.15 en vervolgens alle overige renners. Algemeen klassement: 1. Ramid (Spa), 2. Bielli (Ita) op 10 sec., 3. Cordes (Ned) op 17 sec., overige Ned: 13. Jagt op 2.06, 25. De Vries op 4.54, 26. Zanoli op 5.14, 32. Har meling op 9.00, 46. Nagengast op 25.09. BLADEL (ANP) - De Poolse nationale wegkampioen Zdsis- law Wrona heeft vrijdagavond de eerste etappe van de Drie daagse Ster van Brabant ge wonnen. Na een lus van 120 ki lometer rond Bladel won hij de sprint van een zes man sterke kopgroep. Het zestal had een halve minuut voorsprong op het peloton. Uitslag eerste etappe: 1. Wrona (Pol) 120 km in 2.36.41, 2. Vink (Schijndel), 3. Boorsma (Gorre- dijk), 4. Coone (Eindhoven), 5. Dürst (WD1), 6. Rol (Alkmaar) al len zelfde tijd als de winnaar, 7. Hermans (Voorburg) op 30 sec. en vervolgens de rest van het peloton. EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman zal zaterdag bij de strafzaak van de UEFA in Zürich vergezeld worden door voorzitter Ruts, een jurist en mogelijk manager Ploegsma en trainer Hiddink. Koeman wordt door de UEFA ter verantwoording geroepen voor zijn uitlatingen over doelbewust gemeen spel in het maandblad Sport International, waarmee hij de voetbalsport in diskrediet heeft gebracht. De tuchtcommissie van de UEFA heeft de kwestie zelf onderzocht en naar aahleiding van zijn bevindingen de libero op het matje geroepea Koeman heeft inmiddels de tuchtcommis sie een brief doen toekomen, waarin hij zijn gewraakte uitspra ken verduidelijkt. Voorzitter Ruts heeft een aanbod van Juventus op Koeman afge slagen PSV kon kiezen uit twee aanbiedingen Het kon 14 miljoen gulden voor de libero krijgen, of acht miljoen plus de Deense aan valler Laudrup, die door de entree van Ian Rush op een zijspoor belandde. Koeman verlengde echter kort geleden zijn contract bij PSV tot 1992. BRUSSEL (ANP) - Anatoli Karpov heeft zijn leidende positie in het schaaktoer nooi in Brussel, de eerste uit een serie van zes om de we- j reldbeker, verstevigd. De oud-wereldkampioen ver sloeg vrijdag in de twaalfde ronde aartsrivaal Kortsjnoi na zestig zetten. Jan Timman hielp Karpov een handje door concurrent Beljavski op remise te houden. Daarmee mocht Beljavski zijn handen dicht knijpen. Door deze ontwikke lingen kwam Karpov met 8,5 uit twaalf ronden een vol punt voor op zijn landgenoot. Het spektakelstuk van de dag was ongetwijfeld het ge- vecht tussen Beljavski en Tim man. Het werd een grünfeld- indiër, die Timman met zwart uitstekend had voorbereid. Hij offerde in de opening een pion, kwam op de 11e zet met Pg4 met een nieuwtje en offerde Yjer zetten later een kwaliteit. Het resultaat was, dat zwart ten gecompliceerde maar ge wonnen stand in handen kreeg. Tegen Beljavski leverde Tim- Van onze sportredactie Dan zijn de laatste details, zoals huisvesting en school, afgewikkeld. man andermaal het bewijs in Brussel niet echt op scherp te staan. Hij liet de Rus op de 29e zet ontsnappen. Timman speelde Pa5, maar Lxe3 gevolgd door Tb5 had on herroepelijk naar winst voor zwart geleid. Door de minder sterke voortzetting gaf hij Bel javski de gelegenheid af te wikkelen naar een toren-eind spel, waarin hij weliswaar een pion minder had, maar dat theoretisch remise was. Tim man probeerde het nog lange tijd. Vergeefs. Uitdagen twaalfde ramde: Sax (Hon) - Seirawan (VSt) 1/2-1/2, Karpov (Sov) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Andersson (Zwe) - Nikollc (Joe) 1/2-1/2 Salov (Sov) - Speelman (GBr) 1/2-1/2, Nogueiras (Cub) - Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2, Tal (Sov) - Sokolov (Sov) 1-0, Portisch (Hon) - Nunn (GBr) 1/2-1/2, Beljavski (Sov) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Wi- nants (Bel) vrij. Stand: 1. Karpov 8 1/2 punt (12), 2.' Beljavski 7 1/2 (11), 3. Portisch 7 (11), 4 Salov 6 1/2 1 afg. (11), 5. Nunn 6 1/2 (11), 6. Speelman, Niko llc 6 (11), 8. Andersson 6 (12), 9. Lju bojevic 51/2 1 afg. (11), 10. Seira wan, Tal 5 1/2 (11), 12. Timman 5 (11), 13. Nogueiras 5 (12), 14. Soko lov 4 1/2 (11), 15. Sax 4 1/2 (12), 16. Kortsjnoi 4 (11), 17. Winants 1 1/2 (U). Voorzitter Nunez en vice-voor- zitter Gaspart van FC Barce lona hebben vrijdagavond ech ter ontkend een akkoord te hebben gesloten met Johan Cruijff over een trainer/coach- contract voor het nieuwe voet balseizoen. De hoogste bestuursleden van de club reageerden ontstemd op de mededeling van Johan Cruijff, vrijdagmiddag in het KRO-televisieprogramma Sport op Vrijdag en in het NOS-Journaai, dat hij gekozen had voor de Spaanse club. „We nemen niet voor mei een beslis sing over de nieuwe trainer- coach", zei Nunez vrijdag des gevraagd. „We zijn in onder handeling met verschillende trainers. Johan Cruijff is ge woon een van de kandidaten". Barcelona wisselde dit sei zoen tussentijds van trainer. De Engelsman Terry Venables moest plaatsmaken voor de Spanjaard Luis Aragones. De laatste ligt uitstekend in de trainersgroep. Hij leidde de ploeg, die in de competitie zwaar teleurstelde, naar de Spaanse beker. Het clubbe stuur overweegt eveneens met Aragones door te gaaa De in valler-trainer kreeg van Nunez de verzekering, dat hij als eer ste zou worden ingelicht voor het geval er een andere trainer zou worden aangesteld. „Ara gones doet het op het ogenblik uitstekend. Hij wil de ploeg nog naar een hogere positie op de ranglijst leiden. Van de spelers hebben we begrepen, dat zij eigenlijk niemand anders als trainer willen dan Aragones". Nunez zei Johan Cruijff niet te kunnen begrijpen. „Van wat hij voor de Nederlandse televi sie heeft gezegd is niets waar. Er is absoluut geen akkoord gesloten. Kennelijk wil hij met deze mededeling iets afdwin gen. Dit is zeker zijn manier van doen. Maar wij zijn niet van plan ons onder druk te la ten zetten". Cruijff heeft ja gezegd tegen Barcelona, nadat gisteren het plan om van FC Utrecht een Europese topploeg te maken in de koelkast werd gezet. „Het is uitstel maar zeker geen afstel. De tijd is echter te kort om aan het gewenste spelersmateriaal voor een topclub te komen", zei Cruijff gisteren en gaf met deze uitspraak Barcelona weer ruim baaa Het contract bij Barcelona heeft (volgens Cruijff dan) een beperkte looptijd, omdat er volgend juli verkiezingen wor den gehouden bij de Spaanse topclub. Het zittende bestuur wenst een eventueel nieuw col lege niet op te zadelen met een langdurig contract met Cruijff. Maar tot nu toe volslagen on bekende financiële schulden van Johan Cruijff in Spanje dreigen zijn aanstelling als trainer van Barcelona ernstig te vertragen en mogelijk zelfs definitief te blokkeren. De Ca talaanse club heeft de laatste dagen berichten ontvangen dat verschiUende schuldeisers zich als aasgieren op Cruijff zullen storten op het moment dat hij officieel bij Barcelona in dienst treedt. Het verontruste Barcelona- bestuur heeft Cruijff daarom donderdagavond laat per telex laten weten dat de onderteke ning van het contract is uitge steld totdat zijn zware proble men zijn opgelost „De financiële problemen van Cruijff in Barcelona vor men een ernstige belemmering voor de ondertekening van het contract", zo verzekerde een woordvoerder van de club in de gezaghebbende Madrileense Cruijff gaat (naar eigen zeggen) naar Barcelona. Barce lona ontkent. En hoe lost Cruijff het schuldenprobleem op? ochtendblad El Pais. „Niemand weet nu of het contract wel ooit getekend wordt. Clubvoorzitter Nuriez vreest dat de schuldei sers zich onmiddellijk op hem zullen storten. De club is na tuurlijk absoluut niet verant woordelijk voor de privépro- blemen van Cruijff, maar het imago zal wel onvermijdelijk schade oplopen door de nega tieve publiciteit". De geciteerde woordvoerder van Barcelona verzekert El Pais dat „een be langrijke nationale bank op het punt staat om actie te onderne men". :an gordijnen en het idukten. Van een optimale privacy biedt. Shades hebben de beste dekoratievormen zich leuren. 'Luxaflex Duette' Kom eens langs bij de hion Shades dealer en hure. WAALWIJK - Het voetbal sprookje in Waalwijk is bijna perfect. Met de beker- 'jnt tegen Ajax haalde SC deze week zelfs de ko- [lommen van de internatio nale pers. De lol kan voorlo pig niet meer op in het bouwvallige stadionnelje aan de Waalwijkse Akker laan, waar de RKC'ers deze week van het ene in het an dere feest terecht kwamen. De euforie van de laatste dagen overschaduwt wel enigszins de problemen voor volgend sei zoen. Qua huisvesting en de fi nanciële en sportieve organisa- Hoi stadionnelje in Waal wijk is met zijn capaciteit van ■^onduizend kijkers onge schikt voor voetbal op eredivi sie-niveau en voldoet boven- ?eo niet aan de geldende vei- gheidsnormen. Een trainer is r°g «tijd niet aangesteld en de samenstelling van de spelers groep is onbekend. Bovendien liggen er kapers op de kust voor Peter Bosz (Feyenoord en Utrecht), Marcel Brands (Feyenoord), Adri Bogers (Ajax) en Peter Gerards (PEC Zwolle, Willem II en Roda JC). En er is nog geen shirtsponsor voor volgend seizoen gestrikt. RKC's rush door voetballand gaat dit seizoen trouwens niet alleen over rozen. De publieke belangstelling staat bij voor beeld in schril contrast tot de geleverde prestaties, die niet aUeen voor eerste divisie-be grippen uniek zijn. Met al zijn swingende duels van dit sei zoen, de serie van 22 onafge broken competitie-zeges, de 87 doelpunten en de bekerstunts is RKC toch maar goed voor een gemiddelde van 2700 toeschou wers. Wat weliswaar hoger is dan het begrote aantal van 1500, maar voor een kampioe- nenploeg, die thuis nog geen punt liet liggen een triest dieptepunt. Toch ontvouwde Hans Kraay deze week plannen om RKC te laten verkassen naar een nieuw te bouwen stadion aan de rand van Waalwijk. Een' kuip waarvoor het stadion Galgenwaard van FC Utrecht model staat. Dus met een capa citeit van 20.000 toeschouwers en een infra-structuur die gun stig is voor de vestiging van be drijven en kantoren. Kraay tracht momenteel via een be- legginsmaatschappij investeer ders te strikken voor de finan ciering van de voetbaltempel, die vijftien miljoen gulden gaat kosten. Kraay kwam twee maanden geleden in tijdelijke dienst bij RKC als puinruimer. De bij PSV op onhoffelijke wijze aan de kant geschoven voetbalgoe roe moest voor een provisie van twaalf procent van de aange dragen sponsorbedragen RKC organisatorisch en financieel voorbereiden op het grote werk in de eredivisie. In een mum van tijd spekte de interim-manager zijn en RKC's portemonnee niet on aanzienlijk. Kraay heeft in middels vijftien co-sponsors voor 25.000 gulden ieder ge strikt en formeerde bovendien een business-club, die al dertig leden vijfduizend gulden groot is. Waarmee al 475.000 gulden binnen is van de 775.000 aan sponsoring, die RKC voor volgend seizoen in zijn begro ting van 1,6 miljoen heeft opge nomen. Even hoopte het Waalwijkse bestuur Hans Kraay, die in acht weken veel indruk maakte in Waalwijk, voor langere tijd te strikken. De clubmensen hebben de hoop op het aanblij ven van de man die heel rap een goede financiële basis heeft geschapen echter al opgegevea Het zoeken naar een opvolger van Leo van Veen duurt voort. Waarbij dus het oog inmiddels ook op NAC's Hans Verel is ge vallen. Nog moeilijker lijkt de samen stelling van de spelersgroep. Voetbaltrainers geven RKC een goede kans op overleven in de eredivisie, mits de huidige spelersgroep in tact blijft. Pe ter Bosz, die voor 25.000 gulden weg mag, lijkt echter onhoud baar voor RKC, dat bovendien vrijwel zeker de ontevreden doelman Peter Gerards laat gaan. Met het bij NAC mislukte duo Marcel Brands en Adri Bo gers liggen de zaken anders. Het Waalwijkse bestuur heeft al te kennen gegeven beiden slechts voor een stevige ver goeding te willen laten gaan. Brands kan na volgend seizoen contractueel voor 220.000 gul den weg. Bogers heeft zelfs een gelimiteerde transfersom van negentigduizend gulden bedon gen. NAC verkocht de twee an derhalf jaar geleden in een koop aan RKC voor 125.000 gul den. NIEUWSOVERZICHT TOKYO (RTR) - John McEnroe heeft zich, met zijn landgeno ten Tim Mayotte en Brad Gilbert en met Stefan Edberg (Zwe), geplaatst voor de halve finales van het toernooi in Tokyo. De teruggekeerde Amerikaan kostte het de meeste moeite de laat ste vier te bereiken. In beide sets had McEnroe een verlengstuk nodig tegen de Japanner Shuzo Matsuoka. Uitslagen heren kwart-finales: Edberg (Zwe) - Drewett (Aus) 6-4,6-3; Mayotte (VSt) - Pernfors (Zwe) 6-3,6-4; Gilbert (VSt) - Pate (VSt) 6-3, 6-2; McEnroe (VSt) - Matsuoka (Jap) 7-6 (10-8), 7-6 (9-7). Dames halve finales: Fendick (VSt) - Mesjki (Sov) 6-0,6-3; Rehe (VSt) - Werdel (VSt) 6-3,6-3. BRUSSEL (ANP) - De sportcommissie van de Belgische wie lerbond heeft Lomme Driessens verboden dit jaar nog wieler wedstrijden te volgen. De 74-jarige adviseur van ploegleider Cees Priem bij de Nederlandse ploeg TVM werd geschorst naar aanleiding van zijn uitlatingen tijdens de Brabantse Pijl op 27 maart. DONGEN - Vandaag en morgen verschijnen in Dongen ruim 120 junioren aan de start voor de Ronde van Midden-Brabant. Onder de favorieten voor deze klassieke etappekoers bevinden zich Paul Konings en Rinie Sestig uit Oosterhout, Patrick Kroonen (Raamsdonkveer), Jeroen Blijlevens (Rijen), Ray mond Kroon uit Oud Gastel, Hans Brans uit Bosschenhoofd en Michal Tak uit Oudenbosch. De plaatselijke favoriet is Donge- naar Peter Loonen. Een concurrent voor de Brabantse kans hebbers is Erik Dekker uit Hoogeveen, die vorig jaar zilver op de wereldkampioenschappen voor junioren won. De Ronde van Midden-Brabant wordt in twee etappes en een individuele tijdrit verreden. Zaterdag om 14.00 uur begint de ronde met een eerste etappe van 118 kilometer. AMELIA ISLAND (RTR) - Steffi Graf en Martina Navratilova zijn heel gemakkelijke de kwart-finales binnengestapt van het dames toernooi om het kampioenschap van Florida op gravel in Amelia Island. Graf stond Donna Faber twee games af en was in vijftig minuten klaar. Navratilova verspeelde één game meer aan Sandra Cecchini en moest zeven minuten langer werken. Uitslagen derde ronde: Graf (WD1) - Faber (VSt) 6-1,6-1; Navratilova (VSt) - Cecchini (Ita) 6-0, 6-3; Sabatini (Arg) - Sanchez (Spa) 7-5,6-3; Kohde-Kilsch (WD1) - Schimper (ZAf) 6-2, 6-2; Katerina Malejeva (Bul) - Kelesi (Can) 6-0, 7-6; Horvath (VSt) - Vfflagran (Arg) 6-3, 6-2; Torres (VSt) - Kanellipoulou (Gri) 7-5, 7-5; Garrison (VSt) - Garrone (Ita) 3-6,6-4,6-3. GLASGOW (Reuter) - De Engelse internationals Terry But cher en Chris Woods, beiden van Glasgow Rangers, zijn door de rechtbank van Glasgow schuldig bevonden aan wangedrag en ordeverstoring. Beide spelers werden door de rechter be straft met geldboetes. Butcher moet bijna 900 gulden betalen, doelman Woods een kleine 2000 guldea LUIK - De renners van Peter Post hebben gisteren de laatste honderd oefenkilometer van Luik-Bastenaken-Luik gereden. „Ik voel me prima", zegt Erik Breukink. Hij startte in de Waalse Pijl als een van de favorieten, maar kon zich in die rol niet inlevea Lekke band op een slecht moment. Een beetje ver kouden. „Ik zoek geen excuses", zegt de altijd nuchtere Breu kink, „toen de kopgroep van vijf op 40 kilometer voor de finish wegging kon ik gewoon niet mee. Zo simpel is dat. Ik heb het Criterium International en de Ronde van het Baskenland ge- wonnea De mensen denken dan dat ik meteen ook kan toe slaan in de klassiekers. Die zijn toch anders. De afstand is gro ter. En de renners hoeven niet aan de dag van morgen te den ken, zoals in een etappewedstrijd. Toch moet ik stilaan op een punt gekomen zijn dat ik een wedstrijd van 6 a 7 uur aankan". KRISTIANSAND (ANP) - De nationale badmintonploeg keert niet met lege handen terug uit het Noorse Kristiansand. De equipe van coach Van Dooremaalen verzekerde zich vrijdag van twee medailles. Eline Coene, die vier dagen geleden 24 jaar werd, behaalde brons in het enkelspel. Zij bracht de Deense nummer een van Europa, Kirsten Larsen, in de halve eind strijd op de rand van de nederlaag, maar moest in de derde en beslissende game in de verlenging buigen; 11-12. In het ge mengd dubbelspel werden Alex Meijer en Erica van Dijck ze ker van eremetaal. Het tweetal kwalificeerde zich voor de halve finales. Alex Meijer en Eric van Dijk zorgden vrijdag avond voor een reuzen-verrassing door zich te kwalificeren voor de finale van het gemengd dubbelspel. In de halve finale versloeg het Nederlandse duo Jan Erik Antonsson en Catrine Bengtsson: 10-15,15-11,15-10. In de finale ontmoeten Meijer en Van Dijk het Deens/Engelse duo Steen Fladberg/Gillian Clark. Uitslagen halve finales heren dubbelspel: Nierhoff/Kjeldsen (Den) - Williams/Rees (Wal) 15-8, 15-7; Fladberg/Paulsen (Den) - Axelsson/ Karlsson (Zwe) 15-10,7-15,15-10. Dames dubbelspel: Munday/Clark (Eng) - Schmidt/Schmieder (WD1) 15-8,5-15,15-7; Kjaer/Nielsen (Den) - Bengtsson/Magnusson (Zwe) 15- 8,15-9. Gemengd dubbelspel: Fladberg/Clark (Den/GBr) - Svarrer/Kjaer (Den) 18-15, 15-10, Meijer/Van Dijk (Ned) - Antonsson/Bengtsson (Zwe) 10-15,15-11,15-10. OP TELEVISIE EN STANDEN VOETBAL Eredivisie AZ - FC Twente 2-0. Bundesllga Kaiserslautern-Leverkusen 1-3. BILJARTEN NK Libre Uitslagen: Lemmens - Tilleman 400-1 (1), Burgman - Klijn 400-18 (2), Adrichem - Van Beek 0-400 (1), Knoors vrij. Stand: 1. Lemmens, Burgman 2- 4,3. Knoors 2-2,4. Adrichem, Van Beek, Tilleman, Klijn 3-2. Poule B: 3e ronde: Boer - Kooij 400-15 (5), Maarsman - Klok 133- 400 (1), Van der Stappen - De Bruin 400-8 (1), Koorevaar vrij. Stand: 1. Van der Stappen, Koor evaar, Boer 2-4,4 Maarsman 3-3, 5. Klok 3-2, 6. Kooi) 3-1, 7. De Bruin 3-0. (ADVERTENTIE) Vlaanderen is het land van onze gezelligste buren. Maar ook het land van prachtige brede zandstranden en 'n unieke sfeer in z'n badplaatsen. Voor volop genieten vóór en achter de duinen. Met vele attracties waar ook de kinderen dol op zijn. En: in Vlaanderen geniet u van gastvrijheid voor vrienden prijzen! Bijvoorbeeld één week in een riante kamer in een viersterren-hotel in het knusse Blankenberge met logies en een ontbijt voor f C/VI nog geen I OUU^p.p Of een week met 4 personen in een comfortabel appartement aan de boulevard van het elegante en charmante Knokke. Voor een appartement met 2 slaapkamers en voorzien van alle comfort betaalt u maar zo n Of een week in een gezellig middenklasse hotel op basis van half-pension in het prachtig on gerepte De Panne. Voor een ka-, mer met eigen bad en toilet betaalt u hier slechts f3(j0?- Of 14 dagen in een comfortabel appartement voor 4 personen in de bloemenbadplaats Koksijde voor nog geen f300,-pp F.l BCLGIE l)aar ga je voor je plezier naartoe. Stuurt .u mij uw documentatie-pakket over strandvakanties aan de Vlaamse Kust. Naam: -M/V Adres: Postcode: - Plaats: ZATERDAG 16 APRIL ■Nederland 2: 19.25 Veronica sport, Nederland 3: 21.45 Studio sport België 1:22.35 Sport op zaterdag. Duitsland 1:18.00 Bundesliga voetbal, Duitsland 2: Das aktuelle Sportstudio, Duitsland 3: 19.30 Sport im Westen. ZONDAG 17 APRIL Nederland 2:11.00 Marathon van Rotterdam, 21.13 Alles voor de sport, Nederland 3:15.00 Studio sport (Luik-Bastenaken-Luik), 19.00 Studio sport. België 1: 20.05 Sportweekend, België 2: Stadion (wielrennen), Duitsland 1 18.10 Sportschau, Duitsland 2: Die Sport Reportage, 23.00 Sport am Sonntag. in een envelop opsturen naar het Belgisch Verkeersbureau, Antwoordt nummer 10804,1000 RA Amsterdam. Postzegel hoeft niet! ST-168

de Stem | 1988 | | pagina 11