KPJ Koewacht speelt toneel olen NOODGEVALLEN ZWAKKE PLEK naniem Bureau Kaft mag de taxaties doen Ouderentienkamp Koewacht4lokt vijftig deelnemers Stadswallen Hulst binnen 10 jaar kaal Nieuwe voorzitter Den Dullaert Hulst nieuws Reclame op vrije radio in grensstreek moeilijk aan te pakken Steltkluut biedt nieuw rapport aan GINA ZEELANDl VRIJDAG 1 MAART 1985 VAN ZEELAND stdorpe hietingen RAAD HULST BESLIST: Jaarvergadering Bejaardenbond BRINKMAN OP KAMERVRAGEN: Stemmen voor 'eigen' ZIKY 12 Weken voor bedreiging kampeerders Belgen krijgen rijontzegging Plaatselijk nieuws Axel Clinge Eede Graauw Groede Oostburg St. Jansteen Schietingen T22 PAGINA ZEELAND 2 ienst. In verband met dezJ 'ng is de eerste mis niej alf tien, maar om negej ge - Leden van bridgeeluj tor speelden in hotel in het kader van de twe elft van de wintercomp een bridgewedstrijd. Uit.| en: A-groep: 1. mevrou* broeck-de heer IJsebaerJ eren Sandrini-Visser, paar Lichteveld, B-groepl eren Kint-Willemstein, paar Bode, 3, heren OlyJ er-Remeijn. C-groep: .1 paar Van Hecke, 2. mei iw Timmerman-de heetl schelling, 3. echtpaar VaJ ndent ise raad gisteren ach luise molen 'De Brak' tie te laten ondergaan, met het krediet van 1,5 roject zal worden uit- lingenbouwplaats. zodat het voorstel werd ggenomen en de zaak na- onder de loep zal worden omen, VD'er C. van de Plasse be te de rondvraag om het hte wegdek van de Braam- aan de orde te stellen. Af- pen woensdag vielen er 7 elukken op rij te noteren, deelde hij mee. Gelukkig rerkte het zich nog tot ma- ële schade, maar hij vroeg af of er eerst doden moe vallen eer er wat aan ge n wordt. Burgemeester elbergs stelde hem volledig iet gelijk en deelde mee, dat plannen op stapel staan r reconstructie, waarop i de Plasse inhaakte met de is, dat de 'inspraakronden' terwege blijven zodat snel efficiënt gehandeld zou nen worden. ES - In een telefooncel aan Populierenstraat, vlakbij St.-Joannaziekenhuis, is ;eldlade opengebroken. Het 1 is weggenomen. Om hoe- 1 het gaat, is niet bekend, politie stelt een onderzoek RDENBURG - Gistermid" is de 11-jarige C. G. uit 'denburg bij een verkeers- eval gewond geraakt. De gen liep een zware hersen- udding op. Het ongeval ge- irde toen de jongen, zonder te letten, de rijksweg over- k op het moment dat een sonenauto, bestuurd door van H. uit Hoek van Hol- d, kwam aanrijden. Per bulance is G. naar het zie- ihuis in Oostburg gebracht. OOSTERZANDE - Op de using Geraniumstraat-Ro- straat vond gistermiddag 13.15 uur een aanrijding ats tussen twee personen- o's. Hierbij ontstond mate- e schade. Bestuurder H. F- Hulst kwam vanaf de Ge- iumstraat gereden en ver- ide op de kruising geen rrang aan C. B. uit Kloos- lande. Vragen bij opheffing bloedtransfusiedienst Rietbos - Tijdens een bij.l omst in café-bar De Tukt heeft ijsclub De Rietbos dtj bkampioenen in de ver-L illende categorieën in heil etje gezet. Namens heil uur werden prijzen- esl inneringen uitgereikt aanl ior Martin de Jager metl punten; senior Peter Rom-| 84 en veteraan Willy Ver-| t met 100,1 punten. EERENHOEK - VIOS, liggen- "ippen, 68 schutters: Wip k e hoge vogel: H. Koens, Spes ra; tweede hoge vogel: P. Vet* oncordia; hoge vogel met be- M. Verdonk, Concordia; eerste gel: B. Vermeule, Zeelandia; Je zij vogel: L. de Jonge, Con- ia; derde zij vogel: J. Goetheer, na; vierde zij vogel: L. de Kra- VIOS; grootste aantal met be- J. van de Dries, Eensgezind- Wip 2: hoge vogel: Jos Rent- ter, Willem Teil; eerste zijvo- J. Goetheer, Juliana; tweede gel: J. van Steenbergen, Wil- Tell; eeste klep met beker: F, ns, Spes Nostra; tweede klep. toonman; derde klep: G. Haas beiden Willem Teil. ENISSE - Verenigingsgebouw, hutters: eerste hoge vogel: F, en, Kloosterzande; tweede ho- ogelE. de Maat; eerste zijvo- F. de Meyer, beiden Ossenisse; Je zij vogel: A. Verhoeven, sterzande; derde zij vogel en tste aantal (4): G. van Gessel, ande. ENISSE - Verenigingsgebouw, hutters: eerste hoge vogel: J. ort; tweede hoge vogel: A. de eerste zij vogel: E. de Maat Je zij vogel: F. de Meyer; der- vogel: mevrouw Hermans, al- ssenisse; grootste aantal (6); ouw Van Meelen, Klooster- Van een onzer verslaggevers HULST - De bloedtransfusiedienst in het Hul ster ziekenhuis wordt met ingang van van daag opgeheven en overgenomen door de Rode Kruis Bloedbank Zuid-West Nederland in Dordrecht. Een gedwongen nieuwe situatie, waarbij in Hulst nogal wat vraagtekens worden gezet. Ook wordt ge vreesd dat donoren nu zullen afhaken. Van een onzer verslaggevers HULST - Het bureau Kafi krijgt de opdracht om het on roerend goed in de gemeente te herwaarderen. Hoewel de gemeenteraad vond dat Kafi vorige keer de plank hier en daar wel heef 1, misgeslagen, was de meerder heid van mening dat dit ook Voortaan gaat al het bloed dat in Hulst wordt gegeven naar de bloedbank in Dor drecht, die op zijn beurt de Zeeuwsvlaamse ziekenhuizen van een voorraadje voorziet. „Het is nog maar de vraag of er steeds genoeg bloed van iedere bloedgroep aanwezig zal zijn", meent medisch leider dr. J. van Kalmthout van de (ex-)Hulster bloedtransfusie dienst. „Als je een paar dagen mist krijgt zoals deze week en je hebt iemand die dringend een grote hoeveelheid bloed nodig heeft, dan kun je het wel vergeten. Immers, dan zie ik nog niet hoe dat bloed vanuit Dordrecht snel in Zeeuwsch- Vlaanderen kan zijn". Boven dien, grote voorraden hebben voor de ziekenhuizen weinig zin, omdat het bloed maar be- Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De rk- Bejaardenbond afdeling Kloosterzande hield de jaar vergadering in zaal Van Leu ven. Hierbij waren 150 leden aanwezig. De middag werd geopend met een mis voor de levende en overleden leden. Belang rijkste agendapunt was de be stuursverkiezing. De dames M. Vermorken en J. Driesse, die aftredend wa ren, werden herkozen. De heer R. Willems werd als nieuw lid in het bestuur gekozen. Op de agenda stond vermeld dat een lid van het hoofdbestuur een woordje zou spreken, maar vanwege en belangrijke bij eenkomst in Hoeven ging dat niet door. De vergadering werd besloten met een loterij en met het gezamenlijk zingen van het bejaardenlied. perkt houdbaar is. „Aan zo'n bloedbank zit natuurlijk het ■voordeel dat het bloed inten siever gebruikt kan worden, maar het zwakke punt is na tuurlijk wanneer je snel bloed nodig hebt. Dan is de afstand een groot nadeel". Vanuit Hulst is dat argu ment ook naar voren gebracht, maar de centrale commissie van de Rode Kruis heeft dat weggewuifd. Bovendien, bin nenkort wordt een nieuwe wet van kracht die bepaald dat het inzamelen van bloed en het bereiden van bloedproducten slechts mag gebeuren door er kende bloedbanken. Dat wil zeggen dat ziekenhuizen straks bij donoren geen bloed meer mogen afnemen. Voor uitlopend op de goedkeuring van die wet door de Tweede Kamer is de Hulster transfu- siedienst nu alvast overgehe veld naar de bloedbank in, Dordrecht. „Landelijk gezien' zal het ongetwijfeld een voor deel zijn", meent de heer Van Kalmthout, „maar voor de streek, zo menen wij, een na deel. De toekomst zal moeten uitwijzen wie er gelijk krijgt". In een brief aan de donoren wordt hen door de bloedbank gewezen op het voordeel dat er voortaan minder beslag op hun tijd wordt gelegd. Keu ring en bloedafname gebeuren namelijk in een keer. Toch be staat in Hulst de vrees dat het aantal donoren zal afnemen. „Je krijgt een minder persoon lijke binding", zegt de heer Kalmthout, „en dat is bij een bloedtransfusie wel van be lang. Want het is natuurlijk een heel verschil als je met spoed wordt opgeroepen om een leven te redden, of dat er gezegd wordt kom om de zo veel tijd maar met negentig of honderd mensen om wat bloed af te staan". De Hulster bloedtransfusie dienst zou eind dit jaar precies 30 jaar bestaan. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Minister Brink man (WVC) ziet weinig moge lijkheden om met extra maat regelen de advertentiewerving in Nederland door de zoge naamde vrije radio in België aan te pakken. Brinkman maakt dat duide lijk in antwoord op vragen Van een onzer verslaggevers HULST - Binnen de Hulster gemeenteraad zijn gister avond stemmen opgegaan om de mogelijkheid te bekijken mettertijd een eigen gemeen telijk instituut voor kunstzin nige vorming op te zetten. De raad ging overigens wel akkoord met het voorstel zich voorlopig tot 1988 te binden om ieder jaar ruim 160.000 gulden in het ZIKV te stoppen. Als de overige gemeenten dat ook doen, wordt het ZIKV nog door vier gemeenten ge dragen. „Dat is wel de limiet", meende P. Blommaert. „Als er nog eentje afvalt, is ook voor Hulst de tijd rijp om met een eigen organisatie verder te gaan". B. Martens deelde de zelfde zorgen en constateerde dat het aantal cursisten de laatste jaren gestaag is terug gelopen. Dat gaf -wethouder E. de Rechter grif toe, maar weet de daling vooral aan de onze kerheid waarin het instituut verkeerde. „Door ons nu voor vijf jaar te binden, krijgt men de kans om iets op te zetten en te grceien". van de PvdA-Kamerleden Ko- nings en Kosto, die constate ren dat de advertentiewerving onder Nederlandse bedrijven steeds grotere vormen aan neemt. Volgens de parlemen tariërs loopt de zaak vooral in de omgeving van Maastricht uit de hand, maar ook in ande re grensgebieden, zoals Zeeuwsch-Vlaanderen, is de vrije radio - qua apparatuur en werkwijze te vergelijken met Nederlandse piraten - ac tief. Volgens Brinkman zijn maatregelen, anders dan in in ternationaal overleg overeen gekomen. vrijwel uitgesloten. „Het is niet aan ons te oorde len over de wijze waarop de Belgische overheid het toe zicht op de etherorde en het omroepsysteem uitoefent", al dus de mediaminister. Van een onzer verslaggeers PHILIPPINE - Vogelwacht De Steltkluut biedt morgen middag tijdens een bijeen komst in De Schotse Hoek in Philippine het rapport 'Weide vogels in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen' aan. Tijdens de bijeenkomst, die om 14.30 uur begint, spreken onder meer de samenstellers van het rapport en een verte genwoordiger van de Dienst Beheer Landbouwgronden. De middag wordt besloten met een forumdiscussie. Raak! Bussengooien tijden-, de ouderentienkamp in Koewacht Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De door het gecoördineerd bejaarden- werk op touw gezette tien kamp voor ouderen lokte gistermiddag zo'n 50 deelne mers naar De Vlasschaard in Koewacht. Een record-aantal, want andere jaren waren dat er heel wat minder. Er was een circuit met tien spellen op gezet, dat de ouderen in groepjes afwerkten. Geen zware inspanningen, geen halsbrekende toeren, maar spelletjes waaraan iedereen met gemak kon meedoen. Dat bleek, want winnaar werd de 83-jarige F. Gijsel. De tweede plaats was voor J. Verberkmoes en de derde - FOTO DE STEM COR J. DE BOER voor E. van Goethem. Dat leverde hen alle drie een be ker op. Tijdens de tienkamp bleek overigens dat ook de dames zich goed konden weren. De onderdelen waren onder meer hersengymnastiek, bussengooien, kegelen, sjoe len en een tolbak. Vandaag worden de ouderen uit Zuid- dorpe en Overslag voor hun tienkamp verwacht in de Lindenhof te Zuiddorpe. Aanvang 14.00 uur. wel met ieder ander bureau zal zijn en dat Kafi wellicht de nodige lering heeft getrokken. Ronduit tegen het voorstel om de opdracht aan Kafi te geven, waren A. de Booy (VVD), H. Neefs (Eigen lijst), R. Eeman (Eigen lijst) en het duo W. de Brouwer en P. Ste vens (Gemeenschappelijke be langen). De Brouwer voorspel de dat hertaxatie door Kafi weer tot grote onrechtvaar- digheden zal leiden. „Want", zo meende hij, „hoe kan dit zelfde bureau zonder zijn ge zicht te verliezen de eertijds gedane foutieve taxaties rechtzetten". Voorts vroeg hij zich af waarom in het voorstel van B en W niet is gerept van een nieuwe prijsopgave van het bureau Houdringe, waar door dat bureau in totaal 24.000 gulden goedkoper uit de bus komt. Volgens H. Neefs heeft Kafi een slecht resultaat geboekt, gezien de stortvloed aan be zwaarschriften, die de ge meente 139.000 gulden heeft gekost. A. de Booy staafde de mening van de andere spre kers door erop te wijzen, dat ook de helft van de mensen achter de collegetafel destijds hun eigen taxatie tot aan de rechter hebben uitgevochten. Ook hij vroeg zich af waar de nieuwe offerte van het con currerend bureau gebleven was. Volgens loco-burgemeester G. van de Voorde ging het ech ter niet zozeer om een offerte, dan wel om een uitleg van de eerdere offerte. Hij zei de in druk te hebben dat sommige raadsleden teveel spraken als belastingbetaler en te weinig als instantie die de belasting heft. Het betoog van De Brou wer noemde hij een onge nuanceerd verhaal met loze kreten. Van de Voorde reken de voor dat van de 685 be zwaarschriften er maar 185 zijn gehonoreerd. En op een totaal van 8.000 taxaties vond hij dat dan niet kan worden gezegd dat Kafi slecht werk heeft geleverd. De opdracht ging uiteindelijk met 11 stem men voor en 5 tegen naar Kafi. MIDDELBURG - Enkele ja ren al broeide er wat onder het groepje vaste kampeerders op een kleine camping bij Vlis- singen. Het getreiter over en weer was niet van de lucht, maar koppig hielden de kemp hanen stand. Tot op 28 augustus de bom barstte. Zwaaiend met een mes, dat hij altijd bij zich droeg 'om het onkruid rond zijn caravan te verwijderen', stormde de 66-jarige Rotter dammer M. van de R. op zijn tegenstanders af. Voor de politierechter in Middelburg deed de Rotter dammer gisteren zijn relaas. „Die familie wilde mij daar gewoon weg hebben", aldus Van de R„ „maar ik laat me nu eenmaal niet wegpesten". Tegenover de campingbe heerder verklaarde hij even later dat hij die mensen wel eens 'aan het mes zou rijgen' als ze nu niet snel ophielden. „En u moet ophouden met drinken", vermaande politie rechter mr. Nomes de cam- pinggast, die al eerder voor drankmisbruik met justitie in aanraking was gekomen. Van de R. werd veroordeeld tot twaalf weken, waarvan acht weken voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. HULST - Alle nog resterende 300 monumentale iepen op de his torische Hulster stadswallen zullen binnen vijf a tien jaar ver dwenen zijn. Loco-burgemeester G. van de Voorde voorspelde dat gis teren tijdens de behandeling van het beleidsplan voor de binnenstad. „Dure ingrepen als injecte ren en boomchirurgie zijn niet meer lonend voor deze ouden van dagen", aldus Van de Voorde. „Maar we willen die bomen toch zolang als moge lijk en verantwoord is laten staan". Temeer omdat de mo numentale bomen beeldbepa lend zijn voor de aanblik van Hulst. „Als er op een gegeven moment teveel gaten in de aangesloten beplanting vallen, dan wordt het tijd om er iets aan te gaan doen". Alle raadsleden spraken gisteren hun waardering uit voor de wijze waarop het Hul ster Gemeenschapswerk de inspraak over de binnenstad heeft georganiseerd en ook voor de bijdragen die de in sprekers hebben geleverd. Volgens B. Martens heeft het college wellicht wat teveel naar de inspraak geluisterd. Hij sprak overigens van een goed beleidsplan en had zelf ook nog wat suggesties. Zo zag hij in het 's Gravenhofplein een prima plek om luidruchti ge bars en discotheken te con centreren en opperde hij de sexhandel te verhuizen naar een locatie buiten de binnen stad. H. Vercauteren en R. Eeman wezen het college erop dat praten over de binnenstad allemaal goed en wel is, maar dat vooral ook de dorpen niet mogen worden vergeten. In dat kader zag Eeman nog wel wat in het verfraaiien van het marktpleintje te Sint-Jan- steen. De KPJ-acteurs tijdens een van de laatste repetities - FOTO DE STEM/C0RJ.DE BOER Van onze correspondent KOEWACHT - Morgen en zaterdag 9 maart brengt de KPJ Koewacht een blijspel op de planken. Het is een toneelstuk in drie bedrijven, getitelde 'En toen verstuikte ik mijn voet'. De KPJ voert het stuk op in De Vlasschaard en de aanvang is 20.00 uur. Voorverkoop van de kaarten is in De Vlaschaard op beide zaterdagen van 10.00 tot 11.00 uur. Men kan ook telefonisch bestellen. De kaarten kosten vijf gulden per stuk. Van een onzer verslaggevers HULST - De heer Th. Schelle- kens heeft wegens drukke werkzaamheden zijn functie van voorzitter van de Stich ting Den Dullaert moeten neerleggen. Hij blijft nog wel bestuurslid. Het bestuur heeft inmiddels de vacature intern kunnen aanvullen en unaniem de voorzittershamer overgedra gen aan de heer J. Meijsen. Meijsen was tot nu toe pen ningmeester, zodat op korte termijn ook in die funcjie iemand benoemd moet wor den. In eerste instantie wordt gedacht aan een interne oplos sing. Mocht dat niet haalbaar zijn, dan zal de statutaire pro cedure voor een externe kan didaat van start gaan. MIDDELBURG - Vier Belgen zullen de komende maanden hun vaste stekje in Nederland niet per auto kunnen bereiken. Zij kregen gisteren voor de politierechter in Middelburg rijontzeggingen van zes maanden tot een jaar met daarnaast een boete en in twee gevallen voorwaardelijke ge vangenisstraffen. De vier had den in september dronken achter het stuur hadden geze ten. De geëiste twee weken ge vangenis legde politierechter mr. Nomes de 50-jarige L. van D. uit Brasschaat voorwaar delijk op, met een boete van 1500 gulden en een jaar niet rijden. Een rijontzegging van ne gen maanden en verder de zelfde straf als Van D. kreeg de 33-jarige E. K. uit Assenede. Een boete van 1000 gulden en zes maanden niet rijden was het vonnis over de 33-jarige R, B. uit Zelzate, evenals over de 54-jarige Antwerpenaar H. B. «o Commissie - Woensdagavond 13 maart komt de gemeentelij ke commissie AROB bijeen om 20.30 uur. Geluisterd wordt naar de Stichting Gehandi- capten Adviesbureau Zeeland, die bezwaar heeft tegen het niet toekennen van een subsi die. Daarna vergadert de com missie achter gesloten deuren over het advies dat hierom trent aan de raad dient te wor den uitgebracht. Compueterclub - Het buurt en clubhuiswerk, dat zijn on derkomen heeft in de kelder van De Halle, start een com puterclub. Hiervoor moet een bepaalde belangstelling be staan, zodat de cursus werke lijk kan beginnen. De club staat onder leiding van T. Stougie. Vandaag is er een in troductie-avond in het buurt huis, waarop belangstellenden nader geïnformeerd worden en waar men tevens de be-r langstelling zal peilen. De avond begint om acht uur. Mariabeeldje - Woensdag is het Mariabeeldje uit de nis in het boskapelletje achter het gemeentelijk sporterrein ge haald voor een onderhouds beurt. Het houten Mariabeeld is gemaakt door pastoor O. Gielliet uit Breskens en moet ieder jaar met een chemische stof behandeld worden. Toch hadden voorbijgangers en mo gelijk bezoekers aan het ka pelletje spoedig opgemerkt dat het beeld verdwenen was. Na tuurlijk werd daarvan mei- ding gemaakt bij pastor J. van der Heyden, maar deze was op de hoogte van het verdwenen Mariabeeld uit de boskapel. Bolling - Bolclub Cambrinus- bolders hield de tweede club- bolling. Uitslag: 1. W. Pau wels-O. Herwegh-P. Martens, 2. P. Laridaen-W. Martens-W. Gijsel, 3. R. de Vriend-P. van Maele-R. Verwulst. KVO - Dinsdag houdt de KVO voor haar leden een gezellige avond in de Hof van Eede. G. van Hoeve-Kooymans geeft een demonstratie over het ma ken van koude schotels en hapjes. Omdat de gerechten op het eind van de avond aan de aanwezigen gepresenteerd worden, bedraagt de toegang- prijs 7,50. Leden kunnen zich opgeven tot 1 maart bij R. de Geeter-van Maele of bij A. de Jaeger-Poppe. NCB - De Boerenbond afde ling Graauw hield een druk bezochte jaarvergadering in het gemeenschapshuis. Tij dens het huishoudelijke ge deelte werden de jaarstukken behandeld. Verder kwamen nog onderwerpen aan de orde zoals vergunning voor schade lijk wild en automatisering. Bij de bestuursverkiezing werd A. Bruggeman herkozen. Ook werd besloten een voor lichtingsbijeenkomst te hou den over de automatisering op het agrarisch bedrijf, waarbij een spreker van de dienst automatisering van de NCB uit Tilburg wordt uitgenodigd. In het tweede gedeelte sprak P. Coolsen, directeur accoun tants- en belastingadviesbu reau NCB uit Hulst, over ac tuele fiscale zaken. Uitvoerig behandelde hij de wet op de tweeverdieners. Plattelandsvrouwen - De af deling Groede van de Neder landse Bond van Pattelands- vrouwen houdt dinsdag 19 maart een feestelijke bijeen komst in Cadzand. Na een Ita liaanse maaltijd gaan de da mes naar de bowlingbaan. Bolling - Bolclub Raak tegen Staak hield voor de dames een afvalbolling in het kader van het vijfjarig bestaan van de damesclub. Uitslag: 1. M. Blaauw-N. Kloosterman, 2. E. de Poorter-L. de Paepe, 3. J. Hubregtse-S. Mussche, 4. J. Riteco-M. Pijcke, 5. D. Taillie- M. Geernaert. Prijskamp - Zondag houdt de biljartvereniging Den Ouden Arend een biljartprijskamp, die voor iedereen toegankelijk is en wordt gehouden in de lo kaliteit van de organiserende vereniging, café Den Ouden Arend. De prijskamp begint om twee uur, het aantal te ma ken caramboles is bepaald op veertig en er wordt gespeeld voor vleesprijzen. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: hoge vogel: J. de Rij ke; eerste zij vogel: H. van der Stee, beiden Yerseke; tweede zij vogel: P. Oosting, Axel; grootste aantal (7): M. van Hoecke, Zuiddorpe en O. de Jaeger, Westdorpe. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal De Herberg, 32 schutters: hoge vogel: C. de Boeye, Zuiddor pe; beide zijvogels: E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (4); A. de Mey, Zuiddorpe en M. Han'ers, Westdorpe.

de Stem | 1985 | | pagina 8