Havenuitbreiding in Gent Bunkers vliegen de lucht in Multivisie wekt onvrede Groene fietsers in aktie ORANJEKWARTIER VIERDE FEESTELIJK BUURTFEEST W aterlandkerkj e wil meer huizen Geslaagde aktie voor Gnatemala rschap Irenigde lNPOLDERS REIZEN JANSSENSI J. Verlinde Peugeot 104 keel pak Igen aksent ER PLAS SHOP FABI -ST er de kerk 1140-2381 COMMISSIE KABELTELEVISIE WIL MEER OFFERTES Ter Schorre krijgt dieren - verblijf Schelde Vüssingen over ZELZATE Groot comfort in compact formaat een wonder op vielen Uitstapjes Ontvangst Duitsland onmogelijk Posthoorn weg ook in België beter Veel reacties op enquête dorpszelf onderzoek I Tot in details afgewerkt Irede revers, slanke ping. f 350,- |d met h eigen aksent Gedoeld in art. 10, le lid, Iging oppervlaktewateren. lur van voornoemd water- Jenbare kennis dat vanaf 5 de dertig dagen ten kantore Julianastraat 5, Hoek, Izage ligt, zijn beschikking nr. 14 houdende verlening als bedoeld in artikel 1, l'erontreimging oppervlak- N.V. Watermaatschappij id (WMZ), gevestigd te het effluent van het be- fide bij haar in de Braak- vaterzuiverings installaties bhap beheerd oppervlakte- king staat voor belangheb- ide van genoemde termijn ig beroep open op gedepu- leeland. gelijks bestuur voornoemd, |C.E. Barbé, voorzitter |s, griffier efpunt" Huist 71 jlNA'S - HOME TRAINERS ÉN - ZWEMBADEN Vlieg-, Trein- en Touringcarreizen Koopcentrum „Trefpunt" Hulst, tel. O1140-28451 'CAFÉ Schelfhout - De KB"11 Gentsevaart 13' Kapelletrug Tel. 01140-2678 Gezelligheid en sfce' treft u bij ons steeds weer ;Y - FERGUSON 1ECHANISATIEBEDRIJf elefoon 01153-1227-1429 Een geweldige knal en er is weer een stuk beton aan gruzels (Van een onzer verslaggevers) GENT-TERNEUZEN - Met gulzige bewegingen happen graafmachines langs de ooste lijke kant van het kanaal Gent-Terneuzen even ten noorden van Gent de grond weg. Gent werkt aan drasti sche uitbreiding van de zeeha vencapaciteit. de bewoners die lussen het kanaal en parallel- lopende Kennedylaan wonen, kunnen af en toe „knallend" meegenieten van de expansie van Belgi's tweede havenstad. Die klappen worden veroor zaakt door de bunkers, die op geblazen worden ten behoeve van de aanleg van het Roden- huizedok. Deze nieuwe haven kom bevindt zich al in een ver gevorderd stadium van aanleg. De eerste fase van het plan is inmiddels al voltooid en alsof er geen economisch vuiltje aan de lucht is gaat Gent verder. Het eerste deel van het plan bestaat uit de bouw van een havenkom met een lengte van 400 meter en een breedte van 250 meter. De tweede fase, waaraan nu gewerkt wordt, voorziet in het vergroten van het natte oppervlak van het dok tot een totaal van 1100 me ter lengte en ruim 300 meter breedte. Behalve de nijvere grond- verzetmachines zijn onlangs Ook een tweetal zandzuigers aan de boorden van de toekom stige haven verschenen. De ac tiviteiten van deze drijvende machines worden door de be trokken aannemers al van verre voor het publiek aange kondigd via levensgrote bor den met een fraaie collectie doodskoppen. Het werk aan het dok gaat dag en nacht door. Een bijko mende moeilijkheid voor de havenbaggeraars was de aan wezigheid van een aantal „ste vige" erfenissen uit de Tweede Wereldoorlog. Het zijn deze bunkers, totaal zeven, die stukje bij beetje met behulp van explosieven worden afge broken tot groot ongenoegen van bewoners in de buurt. Voor het verwijderen van deze land- sehapsvreemde elementen zijn een aantal springstofspecialis ten aangetrokken. Ondanks het feit dat het nieuwe haventerrein nauwe lijks nog vorm heeft dreun langs de nog denkbeeldige ka demuren al de heimachines, die palen de grond inrammen voor het eerste bedrijf dat zich aan het Rodenhuizedok heeft gevestigd. Het is het graan- overslagbedrijf Ghent Grain Terminal. De havenkom van het Ro denhuizedok krijgt een diepte van 13,5 meter. Om de nauti sche zaken voor bezoekende schepen wat gerieflijker te la ten verlopen zal er tegenover Bunkers worden volgestopt met springstof het dok aan de westelijke over van het kanaal nog een zwaai- kom worden gegraven. En daarmee is het nog niet afgelo pen, want de Gentse havenau toriteiten zijn al bezig met het onteigenen van gronden voor een zoveelste insteekkom: het Kluizendok. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De Commissie Kabeltelevisie van de gemeente Terneu- zen wil niet blindvaren op de offerte van voor de aanleg van een kabelnet van het Rotterdamse bedrijf Multivisie. Ondanks dat er een principe besluit van de gemeenteraad ligt om met Multivisie in zee te gaan, vindt de commissie dat er meer vergelijkingsmateriaal moet komen om verantwoorde tarieven aan abonnees van het Centraal Antenne Systeem te kunnen voorschotelen. De commissie toonde zich gisteren bijna unaniem ontevreden over het door Multivisie aan geboden programma-pakket in haar offerte. Het raadslid W. de Zeeuw vroeg zich gisteren tijdens een vergadering van de commissie in het gemeentehuis als eerste af of het aangeboden (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN- Op zaterdag 6 maart openen de heren J.J. Huigh, directeur van de dienst openbare werken en G.P. Driel, beheerder van de kin derboerderij in Terneuzen, het dierenverblijf van het ver pleegtehuis „Ter Schorre". Be ide hren zullen een bord ont hullen met daarop de naam van het verblijf. Het dierenverblijf is tot stand gekomen met medewer king van een aantal vrijwilli gers uit het personeelsteam van „Ter Schorre". Tijdens de officiële opening zorgen de drumband „Irene" met het Eerste Terneuzense majoret- tenpeloton voor een muzikale show. De bevolking van het dierenverblijf bestaat om te beginnen uit drie bokjes, drie konijnen en een aantal kriel kippen. programma-pakket niet on voldoende was. Naar zijn me ning zou Multivisie met het pakket van twee Nederlandse, twee Franse en twee Belgische zenders weinig klanten kun nen werven. Hij kon zich als enige commissie-lid wel ver enigingen met de inhoud van de offerte. Mevrouw Hendriks sloot zich namens de Vrouwen Advies Commissie bij die woorden aan. Ze stelde verder dat Multivisie in eerdere in stantie meer toezeggingen had gedaan, dan nu in de defini tieve offerte. Haar standpunt: „Een offerte is wel erg weinig", de heer J. F. Rouw zei het te investeren bedrag van ruim 4,1 miljoen gulden „verschrikke lijk hoog te vinden". Hij zei verder: „Ik dacht niet, dat we aan Multivisie gebonden wa ren". De directeur van de woning bouwvereniging Terneuzen, de heer J.M. Groenhof gooide knuppel in het hoenderhok door een stuk op tafel te leggen met daarin tariefberekeningen per aansluiting bgebaseerd op een tweetal offertes, gedaan door bedrijven, die hij niet na der wilde noemen. De cijfers van Multivisie en de woning bouwvereniging naast elkaar leggen toonde hij aan dat het aan de woningbouwvereniging gedane aanbod per aansluiting de helft goedkoper uitkwam dan het aanbod van Multivisie. Bovendien achtte hij, in tegen stelling tot Multivisie- directeur B. Mulder, de ont vangst van Duitse zenders in Terneuzen wel degelijk moge lijk. De zoorzitter van de com missie wethouder J.H. Strijbos werd door alle cijfers die over de tafel vlogen een beetje over rompeld. Samenvattend zei hij de commissie-leden toe hen alle noodzakelijke stukken in vertrouwen toe te zullen stu ren, met de nadruk op „ver trouwen", gezien de concur rentiepositie van Multivisie. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - Op maan- Mg, 8 maart zal de b.v. Konin- klijke Maatschappij De Schelde te Vhssingen het schip ..Höegh Trigger" overdragen aan de Leif Höegh-rederij. De overdracht heeft plaats op de teparatiewerf van De Schelde, scheldepoort, en begint om 10.30 uur. 1 >an onze correspondent) ELZATE - Op zondag waart houden de Grone e sers een zogenaamde «aetseling" in Zelzate. etselmg is het woord, «e aanhangers van de u!aamse Agalev- levmfng (anders Êaan oven) geven aan hun mi'ieu-manifestaties. vinden zonder uit- W „frmg °P de tweewie- 5 "ketsen is ge- 2720 stellen deze Waal-liefhebbers. zona "fietseling" van ""dag is een voorberei der 6 man'festatie voor tieofo?6 provinciale ak- mei^ l,uni De deelne- worden om 15 uur op "e Markt van Zelzate vpru, van zelzate lei aw-"ler ziin alIer- atv 1 ClJ1X Namenen gepland. eenSe7Pu0mpiantmgiser dp ni.g samenzijn in Plaatselijke jeugdclub. (ADVERTENTIE) U rijdt kwaliteit Hij staat klaar voor 'n proefrit bij: AUTOBEDRIJF CAPPENDIJK C.V. Axelsestraat 174 Terneuzen Tel. 01150-2030 TERNEUZEN - Ten bate van de slachtoffers van de aardbeving, die de bewoners van Guatemala op 4 februari trof, organiseerden de leerlin gen van de rijksscholenge meenschap Petrus Hondius te Terneuzen, een actie, die niet minder dan 5.647,47 op bracht. Voor <jn gulden verkochten de leerlingen een puzzle, waarmee een prijs kon worden gewonnen. Donderdagmorgen werd de trekking op het ge meentehuis verricht door loco-burgemeester drs. R.C.E. Barbé. Er waren 37 prijzen, waaronder tien hoofdprijzen, beschikbaar. Deze tien geluk kigen worden binnenkort uit genodigd om een morgen door te brengen op de scholenge meenschap, waar zij worden rondgeleid en de lessen kunnen" volgen. Tot slot wordt hun een uitgebreide lunch aangeboden. De overige prijzen bestonden uit taarten, boekebonnen enz. (Van een onzer verslaggevers) WATERLANDKERKJE - De dorpsraad van Waterland kerkje heeft zich tijdens de laatste vergadering beszorgd getoond over het feit dat er in Waterlandkerkje haast geen huis meer bijkomt. Alleen in de particuliere sector wordt af en toe gebouwd. De dorpsraad besloot eens met het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Oostburg te gaan praten over de vraag of de gemeente niet voor woning bouw in Waterlandkerkje kan zorgen. Gesproken werd in deze ver gadering ook over het verhu ren van het dorpshuis, waar van de opbrengst daalt. De suggestie werd gedaan om be paalde gemeentelijke verga deringen in het dorpshuis van Waterlandkerkje te houden. Op de agenda voor deze verga dering stond ook een bestuurs verkiezing. Als nieuw be stuurslid werd de heer E. de Claué gekozen. Hij neemt de plaats in van de heer E. Pijke, die naar Oostburg is vertrok ken. Samengesteld werd ook de evenementenkalender voor de komende maanden. Van ko ninginnedag wordt weer een groot feest gemaakt en op 12 en 13 juni is er weer kermis in Wa terlandkerkje met op kermis zondag een wielerkoers voor amateurs. Ook wordt tijdens die dagen gedacht aan het houden van een oriëntatierit. Ook wordt er dit jaar weer een toneelavond in Waterland kerkje gehouden. Zelfwerkzaamheid in Oranjekwartier TERNEUZEN - De leden van de buurtvereniging Oranjekwartier vierden on langs op bescheiden wijze het dertigjarig bestaan van hun vereniging met een dans- en bingo-avond in het Zuid- landtheater. Een da is alles wat er aan dit jubileum ge daan wordt, volgens de heer M. Nieuwdorp, die nu onge veer tien jaar voorzitter van de buurtvereniging is. „Als wij niet zoveel vrij wil- lers hadden, zou de vereni ging allaang verdwenen zijn", zegt voorzitter Nieuw dorp met overtuiging. Hij memoreert daarbij dat door de bemoeienissen van zijn voorganger, de heer P. Muil wijk, ongeveer twintig jaar geleden, de speeltuinplannen vaste vormen kregen, nadat diens voorganger en eerste voorzitter de heer H. Heide- man, als eerste het plan of ta fel bracht. Was die speeltuin aanvankelijk een onderdeel van de buurtvereniging, later werd er een stichting van gemaakt, met dien verstande, dat de voorzitter van de buurtvereniging tevens voorzitter van de stichting speeltuin „Oranjekwartier" moest zijn. De heer Nieuwdorp her haalt, dat er onder 270 leden, die de buurtvereniging nu telt, er opvallend veel zijn, die dikwijls een belangrijk deel van hun vrije tijd aan het werk van de buurtvereniging of aan de speeltuin spende ren. Een groep van vijftien mensen onderhoudt de speel tuin en maakt soms zelf speeltuigen, die er anders nooit zouden komen, van wege de hoge prijzen. Volle digheidshalve voegt de heer Nieuwdorp er aan toe, dat particulieren, bedrijven en de middelbaar technische school vaak met geld, mate rialen en mankracht behulp zaam zijn. Momenteel is men weer volop bezig met het in orde brengen van de speel tuin. Rond Pasen moeten de kinderen eer weer terecht kunnen. „En geloof maar dat er gebruik van gemaakt wordt", verzekert de heer Nieuwdorp. Evenveel waar dering heeft hij ook voor de dames, uit het Oranjekwar tier, die bij toerbeurt geheel belangeloos toezicht in de speeltuin houden. „Als zijn zoals dat bij een andere buurtvereniging het geval is geweest, vijf gulden per uur zouden rekenen, dan zou onze speeltuin ook allang om zeep zijn", zegt hij hierover. Daarnaast, als een geval apart, noemt de voorzitter de heer Frans Lauret, vanaf de oprichting lid en op wie het gebeuren in het Oranjekwar tier voor een zee belangrijk gedeelte rust. „Als Frans niet al dat werk gedaan had, dan zou het er maar droevig uit zien. Dat weet het huidige bestuur en vrijwel alle leden, maar dat was ook al bekend in de tijd van voorzitter Hei- deman en de destijds al even ijverigen penningmeester de heer D. Frelier. Zonder Frans Lauret is het Oranjekwartier niet denkbaar", zo besluit de voorzitter zijn loftuigingen. Nog altijd gaan de kinde ren van de leden jaarlijks een dag op reis. Ook dan zijn er meer dan voldoende volwas senen, die de kinderen willen begeleiden. Sint-Nicolaas komt al dertig jaar op bezoek en het eieren zoeken op paas zaterdag is bij de buurtver eniging eveneens al een vele jaren bestaande traditie. Hoewel alles veel duurder geworden is, betalen de leden nog altijd één gulden contri butie per maand. Vroeger kon het Oranjekwartier zich financieel nogal watten gun ste van de leden veroorloven, dank zij de toneelclub van Frans Leroux, die destijds volle zalen trok en dus nogal wat geld binnenbracht. Dat kan allang niet meer, maar desondanks draait het Oran jekwartier uitstekend en is met zijn dertig jaren waar schijnlijk de enige, maar ze ker de oudste buurtvereni ging in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/HULST Volgens de directeur van het Rotterdamse bedrijf Multivisie de heer B. Mulder, is het onmo gelijk dat inwoners van Hulst in de toekomst naar Duitse televisie-zenders kunnen kij ken. „Wat in Hulst is aangebo den is naar onze mening niet te leveren", zo zei hij gisteren tij dens een vergadering van de commissie kabel-televisie in Terneuzen. Alleen langs een illegaal omweggetje, via de Belgische PTT zou Hulst van Duitse pro gramma's kunnen meegenie ten. De import van program ma's via België is echter bij de wet in Nederland verboden. In dat verband zei de heer Mulder gisteren nog: „Ik heb de indruk dat het aanbod in Hulst meer gebaseerd is op commerciële overwegingen dan op verstan delijke en wij doen aan zoiets niet mee". (Van onze correspondent) BOEKHOUTE - De grens gemeente Boekhoute is klaar met het plan om de Pos- thoornweg ook op Belgische grondgebied te moderniseren. De Posthoornweg is de route die de verbinding vormt tussen Boekhoute en Philippine. Het is momenteel een kasseienweg die schril afsteekt bij het on langs verbeterde stuk Neder landse Posthoornweg. Volgens het ontwerp zou de Belgische Posthoornroute een betonverharding krijgen over een lengte van 2.067 meter, met een breedte van ongeveer 6 me ter. Tevens zullen de nodige maatregelen getroffen worden om in het bebouwd gedeelte riolering aan te leggen en de opritten aan te passen. Het ontwerp voorziet in een uitvoeringstermijn van 120 werkdagen. Het afbraakmate riaal blijft eigendom van de gemeente. De uitbraak omvat 10.230 vierkante meter kas seistenen en 45 vierkante me ter betonkeien. De werken zul len in totaal 5,6 miljoen Belgi sche franks kosten. Sinds 1971 was in Boekhoute geen enkele weg meer voorzien van beton verharding. Per 1 januari wordt de gemeente opgeheven om samen te gaan met de ker nen Bassevelde, Assenede en Oost-Eeklo. BIERVLIET - De enquête van de werkgroep Dorpszel fonderzoek in Biervliet heeft tot nu toe al heel wat reacties opgeleverd. Tot nu toe is meer dan de helft van de enquête formulieren ingevuld in het bezit van de werkgroep geko men. Het grote aantal inzendin gen dankt de werkgroep mede aan het feit, dat men zelf op stap gaat met een ploeg van ongeveer tien man om de for mulieren op te halen. Overigens kunnen de inge vulde enquêtes de komende dagen nog op de volgende ad ressen worden ingeleverd. Die adressen zijn: R. Ongenae, Bo- tersandestraat 3, J. Blok, Noordstraat 5 en J. van Megen, Gentsestraat 40.

de Stem | 1976 | | pagina 19