Culturele samenwerking tussen Terneuzen en Axel Tuinbouw heeft goede kansen in Brabant Uit in Z. Vlaanderen Raad Sas van Gent houdt beslissing gemeentewerken aan VENDEX VULPEN Tentoonstelling Vlissingen van ver en nabij" verlengd J. SOMERS OVERPRODUKTIE Geslaagd uitstapje VANDAAG Hoogwater Tentoonstellingen Ja-Zuid, Allerheiligenweg, Snhuis, grote woonkamer keuken, 4 sl.k., c.v., voll' veel extra's, voor- en DONDERDAG 30 JULI 1970 tertuin, vrijst. garage, ruim icht, directe omgeving re- itiegebied, winkelcentra 3len e.d., prijs f 69.500 k.k'. ichtiging na tel. afspr' 10 - 44238. ikantie (diversen) koop, nieuwe 4-pers. bun- >wtent. Oranjeboomstraat Breda. 32. 6-pers. vouw-caravan. Alpenkreuzer. Tel .2801. biele houten bungalows van i95,-, Adria tourcaravans ty- 1970 3-4 persoons vanaf f Holly day sta-caravans 2 slaapkamers reeds vanaf 0,-i Minster tourcaravan laf f 3975,-, Belmont sta- ivans, de nieuwste typen v.a. f 6595,-, Knuppe's Au- iobiel- en Caravanbedrijf irleseweg 33 a-b, Chaam Br Tel. 01619-248. koop: Caravan, 4-5 pers., voortent. Te bezichtigen: nping „Welgelegen", Cad- d. Te bevragen: Frites- ,am, ingang terrein. binnengekomen, sta-cara- 8 m. lang, aparte slaapka- Caravancentrum „De okkelhoek", Kapelle-Bieze- fe. Tel. 01102-1623. Huisdieren ïge Delmatische honden met mboom. Zandstraat 80, B. op »m. Huwelijken >rt. jongeman, 24 jaar, i.b.v. o, z.s.k.m. lief meisje. Brie onder no. 4308 van dit ngeman, 32 jaar, zoekt ken- making met meisje van 30 35 jaar. Brieven met foto op erewoord worden re- gezonden; onder no. SK Diversen ote avondschieting op vrij- 31 juli om 7.30 uur bij E. reus te Groenendijk, f 60,00 itis. 'ezana voor meer en betere g, vlotte rui en prima con- e van Uw kanarie (of an- e zangvogel), spoedig zingt weer zijn mooiste lied, ezana werkt als een verjon- gskuur en lust hij graag, rkrijgbaar bij Uw winkelier, atis folder met tevreden- dsbetuigingen bij GECÖ- 3or. Venlo. kantie-schieting op donder- r 30 juli bij G. Bogaert-de lder, De Kraal. Aanvang )0 uur. jaardenschieting op donder- 30 juli 's middags 2 uur, E. Morcus te Groenendijk. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN De tentoonstel- ling „Vlissingen van Ver en Nabij", jie in het Stedelijk Museum te Vlis- sinjen wordt gehouden, is verlengd tot en met 31 augustus. Aanvanke lijk was 31 juli al" sluitingsdatum gepland. De tentoonstelling bestaat uit kaarten, gravures, tekeningen, schilderijen, foto's, afbeeldingen en voorwerpen van unieke vondsten bij je opgravingen in Souburg. Naar schatting drieduizend bezoe kers hebben in de maand juli de tentoonstelling gezien. In verband met dit hoge belangstellingscijfer en het te verwachten bezoek van toe risten (waaronder veel Duitsers) en natuurlijk ook Vlissingers werd be sloten de sluitingsdatum later in het seizoen te leggen. De openingstijden zijn van maan dag tot en met zaterdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur en op zondag van twee tot vijf uur. „Vlissingen van Ver en Nabij" kwam tot stand in samenwerking met de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen" is de wat cryptische be- naming van een nieuwe samenwerkingsvorm van de Terneuzense Culturele Instellingen (TSC) en het Cultureel Contact Axel (CCA). Een direct uit' vloeisel van deze aamenwerking weerspiegelt zich in de gezamenlijke pro grammering voor het Zuidlandtheater en het cultureel centrum „De Halle". Er staan maar liefst 40 programma's op de lijst, waarvan er 12 in Axel en 28 in Terneuzen worden gegeven. Een vooruitgang van in totaal 16 voorstellin gen in vergelijking mei het vorige seizoen, toen een totaal van 24 werd ge haald: acht in Axel en 16 in Terneuzen. In de maand augustus krijgt iede re Zeeuwsch-Vlaming een uitgebrei de folder in de bus, waarmee de abonnementen (minimaal vier voor stellingen voor f 18,-) gekozen kun nen worden. Of die voorstellingen nu in Axel worden gekozen of in Terneuzen doet niet ter zake. De prijzen van beide theaters zijn ge lijk getrokken en de De Halle in Axel is afgestapt van de besproken plaatsen. Voor de samenwerking een feit was, is er ruim een half jaar flink achter de schermen gewerkt. „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen" is nu nog niét meer dan een overlegorgaan, maar er bestaan plannen het geheel in een vastere vorm te gieten. „Vorig jaar zijn de eerste contac ten al gelegd. Toen bleek samen werking nog niet direct mogelijk. Gelukkig werd ook ingezien dat het een gekke zaak is, dat twee theaters op zeven kilometer afstand van el kaar afzonderlijk programma's op stellen. Doublures zijn daar het logi sche gevolg van.,, aldus Aart Jans zen, cultureel ambtenaar van de ge meente Terneuzen en tevens belast met het opbouwen van het Zuid landtheater. In „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen" is hij de man, die er voor heeft gezorgd een klinkend Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM „Voor de luinbouw zijn er in Noord-Brabant vry gunstige economische perspectie ven. De cijfers bewijzen, dat er een snelle ontwikkeling is van de tuin- l louw vooral in de sector van de glas- tultures. Die ontwikkeling is ner- («ns in Nederland zo dynamisch. Als ooraken hiervan zie ik de klimato logisch goede omstandigheden, de ligging t.o.v. goede verkeerswegen voor de export en de tneer tuinbouw- gezinde mentaliteit der Brabantse agrariër". Aldus de heer J. Somers, voor zitter van de veilingvereniging in Bergen op Zoom, die door het be- stuur van de tuinbouwbond van de H.C.B. benoemd is tot voorzitter als opvolger van de heer H. Biemans uit Breda. De heer Somers, die veel en vooral leidende functies heeft in de Nederlandse tuinbouwwereld, ziet de toekomst vam de Brabantse tuinder optimistisch tegemoet, hoewel hij er snel aan toevoegt: „Althans voor die genen, die met hart en ziel tuinder J'jn en die er hard en lang voor wil len werken". Volgens de heer Somers zijn er verschillende mogelijkheden voor de Brabantse boer. „Oudere mensen lboven 55 jaar) kunnen hun bedrij ven verlaten, omdat het ontwikke- j®8J- en saneringsfonds voor de landbouw er geld voor over heef.t Aan de andere kant worden grote investeringen (die soms hard nodig 2ÏÏ rendabel geachte bedrijven gedaan door het borgstellingsfonds, waarbij persoon en bedrijf van te vo- i 2 n06'"' wor^en doorgelicht. Beide ™tellingen zorgen ervoor, dat onze tuinbouw gezond wordt en dat er le vensvatbare bedrijven overblijven, «oewel het wel eens pijn kost om JJt te bereiken", aldus de heer So- njera, die tot voor drie jaar naast m vele functies ook nog een eigen Qidersbedrijf in Bergen op Zoom 1_P? hjinbouwbondvoorzitter signa- echter wel, dat er kans enfolij- 'm,i 0p ?yerProduktie. „De technische «elen zorgen ervoor, dat de wol t, per man en°rm st'jgt, hoe- „pst aantal werkmensen daalt. west-Europa ontsloten wordt, zijn naast kansen op meer export ook \va»j ,sen op import uit landen, •jiL .j kostprijs veel lager is. Frank. en en hard fruit) en Roe- ketf 'zwafte bessen) zijn maar en- zara/u". die landen, die ervoor ge in m j dat enkele teelten het drinn r, helemaal niet meer go. V®. asPergeteelt in Bergen op SL pllvoorbee]d is een duidelijk tow? ,Z33k> onder meer door de uit p? e invoer van blikasperges sieve f™?53: f.eze zeer arbeidsinten- .teelt is in deze omgeving tot van de vroegere produktie >mdat bovendien de ge- >nd ofwel opgegaan is aan ofweï",',ufn. industriële uitbreidingen bergen. Toch zal het veilingwezen zich verder centraliseren en al vrij snel. In veel alaatsen in Nederland is dat al het geval. Hoewel, de kwali teit van snelbedervende produkten zal onder deze concentraties wel af nemen". Tenslotte wijst de heer Somers op de mogelijkheid voor de tuinbouw- telers om in georganiseerd verband iets aan te prijzen bij contractteeit te doen. „Dit soort teelt in West- Brabant een grote vlucht genomen. Maar de prijzen, die voor de ver schillende produkten vooraf worden vastgesteld zijn meestal te laag. Een voorbeeld hiervan is het volgende. Nu doen de bonen op de Veiling on geveer 1,50 per kilo. Degenen, die op contract hébben geteeld, krijgen maar.22 cent voor een kilo". programma samen te stellen. Aan vankelijk was hij bang dat de Stich ting Cultuur Spreiding Zeeland, het orgaan dat voor de financiën moet zorgen, bezwaar zou hebben tegen de 40 voorstellingen. Een analyse van de bezoekerscijfers leerde ech ter dat in Zeeuwsch-Vlaanderen procent van de bevolking (ongeveer 100.000 bewoners) potentiële schouwburgbezoekers zijn. Omgere kend komt dat neer op 40 voorstel lingen. Dat klopt ook met het beeld op Walcheren waar ongeveer 90.000 mensen wonen. In Middelburg en Vlissingen worden komend seizoen rond de 50 voorstellingen gegeven. Zeeuwsch-Vlaanderen wordt in dit opzicht niet meer achtergesteld, vooral niet omdat bij de 40 pro gramma's de voorstellingen in Hulst, Sas van Gent en Oostburg nog niet zijn meegerekend. Bij de verdeling van de voorstel lingen tussen Zuidlandtheater en De Halle is rekening gehouden met de eigenaardigheden van die theaters. In het Zuidlandtheater b.v. is de akoes tiek niet zo best. Die van De Halle juist wel. Daar staat tegenover dat in Axel geen grote toneelmontages neergezet kunnen worden. Evenals vorig jaar is bewust ge zocht naar lichte voorstellingen. Voor elk wat wils. Van operette, folkloristische dansen, popmuziek en folksongs, cabaret, revue, concerten, kamermuziek en ballet. Vooral de gemakkelijk herkenbare namen spe len in dit alles een grote rol. Henk Elsink, Jasperina de Jong, Wim Kan, Conny Stuart, Frans Halsema en Gerard Cox, Theo Olof, de musi cal „De Jantjes" met Johnny Jor- daan en Beppie Nooy sr. em het Don Kozakken-koor. Er is dit komende seizoen weinig toneel. Een groot winstpunt is echter dat nu ook de toneelgroepen Theater en Centrum naar Terneuzen komen. „Het is tot de gezelschappen doorge drongen dat wij hier zo'n uitsteken de accommodatie en toneelmeester (Henk Koko) hebben" zeigt Aart Janszen. Aart Janszen hoopt voor 15 sep tember al 10.000 plaatsen van de in totaal 18.000 beschikbare aan abon nementshouders te hebben verkocht. De prijs van een „gewoon" bedraagt f 6,50. kaartje (Van onze correspondent) BOSCHKAPELLE In het kader van de vakantieactiviteiten van het gemeenschapswerk Vogelwaarde maakten 125 kinderen een reis naar de Efteling in Kaatsheuvel. De kin deren hebben van dit uitstapje enorm genoten. (Van oen onizer verslaggevers TERNEUZEN Hot culturele programma van het Zuidilaindthea- ter im Terneuzen en hot cultureel centrum De H-alle im Axel ziet er als volgt uit: 12 september in De Halle in Axel: Tête a Ted met Ted de Braak en José den Burger. 18 september, Zuidlandttheiaiter: Hradisten, Tsjechisch folkloristisch ensemble. 22 en 23 september, Zuidlamdlthea- tier: Henk Elsink met Tomy Huurde- main. 2 oktober, Zuidlaindtheaiter: To neelgroep Theater met „De butler", vain Robin Maugham. 9 oktober, Zuidlandtheater: Am sterdams Philharmonisch Orkest, met een Beethovencomcert. 12 en 13 oktober, Zuidlainditheater: Amsterdams Volkstoneel met „De Jantjes". 24 oktober, Zuidlamdtheiartier: zui delijk toneel Globe met „De Ker sentuin" van Tsjechov. 27 en 28 oktober, Zuidil-andibheater: Hoofdstad Operette met „In einer kleinen KonidSitared". 6 november, Zuidlamidltfaeaitier: Na tionaal ensemble vain Senegal. 11 no-vember, Zuidlamidltiheater: „Met blijdschap geven wij kerneis", met Coeny Stuart, Frams Halsema en Gerard Cox. 17 november, De Halle: Scapino Ballet. 28 november, Zuidtefiidtheater: een avond met jazz, folksong en soul. 11 december, Zuidlaedtbheater: „Neêrlamdis hoop in bange dagen", met B-ram Vermeulen en Freek de Jonge. 17 december, Zuidlandtheater: Symfonisch kerstconcert, door een Belgisch orkest. 29 december, De Halle: solo-to neel, Tob de Bordes met „Struis vogels". 9 januari 1971, ZuMlaniditheaiter: zuidelijk toneel Globe met „Ldive lake pigs", van Joihn Arden. 15 januari, De Halle: soul en pop- musicshoiw. 18 januari, De Hallie: zuidelijk to neel Globe met „Othello", van Wil liam Shakespeare. 25 januari, Zuidlandtheater: Her man van Veen met zijn ome-man show. 3 februari, De Halle: Nederlands Kamer Orkest. 12 februari, De Halle: Theaterge zelschap Wim Zomer met „Kinderen vallen naar boven". 16 februari, Zuidlandltheiaiter: het Don Kozakkenkoor o.l.v. Senge Ja- roff. Afschei-dsvoorstellingen. 25 februari, Zuidlanditlheaiter: re vue „Klachten in de ruimte", met Frans van Dusschoten, Ria Valk en Anidré van Duin. 5 maart, Zuidlandtheater: experi menteel toneel. 10 maart, De Halle: Ned. Toneel Gent met „Wie vermoordde een pianiste". 20 maart, Zuidlandtheater: Neder lands Dans Theater. 22 maart, De Halle en 23 maart Zuidlandtheater: Jasperinia de Jong met twee dansers en orkest. 31 maart, Zuidlandtheater: To neelgroep Centrum. 8 april, De Halle: Janine dia Costa en Theo Olof geven een recital. 15 april, Zuidlandtheater: experi mentele avond met Andito Blaas- kwintet en het mime-theater van Will Spoor. 19 april, De Halle en 20 april Zuidlandtheater: Ina van Faassen, Ton van Duinhoven, Guus Hermus en Bep Dekkers met het blijspel van Dimitri Frenkel-Frank „In de holte van je arm". 26 april, De Halle: Wim Kan en Carry Voiik. 30 april en 1 med, Zuidlandthea ter: zuidelijk toneel Globe met „De twee wezen". 7 mei, Zuidlandtheater: Julien Coco met gitaar en fluit. Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De gemeente raad van Sas van Gent heeft zijn be slissing voor het al dan niet deelne men aan de gemeenschappelijke re geling ter verzorging van technische werkzaamheden in een aantal ge meenten opgeschort tot een volgende raadsvergadering. De raadsleden wil len wachten tot het college van b. en w. meei gedetailleerde gegevens kan verstrekken over het kostenverschil tussen deelname aan deze gemeen schappelijke regeling en het in het leven roepen van een eigen centrale dienst. Op de jongste raadsvergade ring is kritiek uitgeoefend op de ge brekkige informatie van het college met betrekking tot deze zaak. De gemeenschappelijke regeling is ontworpen ten behoeve van de ge meenten Axel, Hontenisse, Hulst en i Mo-ij ue vroegere proauxue sehitt orndat bovendien de ge- stedpliu®10"^ ofwel opgegaan is aan ofw»i -.en industriële uitbreidingei krimni^i ®eteeld is geraakt. De in eu is nu tot stilstand gekomen aarrik»? 13 31 de plaats van asperges tand» -n ,?3?n telen- Vroeger be- iw encenfra zn Nederland tachti- vandaar dat ongeveer Prod-iri:Pri?cent van de aardbeien- aldu» i u!n Brabant plaats heeft", Wezen Somers. Het veiling- in het hart van de heer Toch een grote plaats in. veel i dat deze instelling te •ins in c"lpperd is geraakt. „De vei- kansen a rgeH °P z°om heeft betere Per i ,,,?n ,ie vam Roosendaal, die Bet ar us gesloten wordt, om- Plaata u ef,n g°ede samenwerking 18 heeft met Tholen en Steen- Wan onze correspondent) ZAAMSLAG In een laantje langs het sportveld in Zaamslag, omzoomd door hoog struikgewas en bomen, die enerzijds voor een schaduwrijke omgeving, anderzijds beschutting ge ven tegen de wind, spelen vrijwel dagelijks een aantal Zaamsiagse be jaarden een zeer oud spel. Het zoge naamde .schreven" of schreef gooien. Op de „onverharde grond" wordt met een mes een lijn gemaakt. In het midden van de lijn, direct daar achter staat een klein rond potje on geveer vijf centimeter hoog met een doorsnede van twee a drie centime ter (het huisje). De deelnemers gaan een voor een op een bepaalde afstand van die lijn staan en werpen dan drie centen, stuk voor stuk naar de lijn. Wie het dichtst bij Werpt wint. De muntstuk ken, die achter de lijn terechtkomen, worden door de winnaar zonder meer in de zak gestopt. De centen voor de lijn moeten worden opgegooid door de winnaar. Liggen de centen met het kruisteken boven, dan zijn de munten voor hem. Nummer twee mag dan de rest van de centen opra pen. Wie echter in het huisje Werpt wint alles wat in het spel is ge bracht. Er bestaan over het ontstaan van het spel verschillende lezingen. Een daarvan is de volgende Een eenheid van het Franse Napoleontische leger was in een klein plaatsje ergens in de provincie gelegerd. Drie soldaten werden tegelijkertijd op een mooi meisje uit het dorp verliefd. Slechts een van hen, zo luidde de afspraak, zou het meisje mogen vragen. Een soldaat trok daarop met Zijn bajonet een lijn op de grond, gaf ieder een muntstuk en wiens munt het dichtst bij de lijn terecht kwam kon zich de gelukkige noemen. Niemand weet echter of deze lezing de juiste is. Hoe dan ook „schreefje gooien" is een oud spel, wat vooral vroeger veel werd gedaan, voorna melijk op dagen als Pasen en Pink steren; juist in de grensstreek. Van daar de naam „schreven". Veel be jaarde mensen in Zeeuwsch-Vlaan deren bedoelen als zij zeggen „even de schreef over", dat zij even de grens over wippen. Sas van Gent. Voor deze laatste ge meente zal deelname aan de regeling jaarlijks een bedrag van 144.000 gul den vergen. De gemeente moet ruim dertien gulden per inwoner op tafel leggen, terwijl voor het verwerken van bouwaanvragen drie per mille van de bouwkosten zal worden ge vraagd. Voor Sas van Gent komt dat neer op twintigduizend gulden. Raadslid de Meijer (Gemeentebel.) vroeg zich af of het niet goedkoper zou kunnen met een eigen centrale dienst. Geruime tijd voor de gemeen telijke herindeling is daarover bij het centraal advies bureau advies inge wonnen. Toen kwam men tot de con clusie dat een eigen dienst de ge meente Sas van Gent 180.000 tot 200.000 gulden zou gaan kosten. Ge adviseerd werd toen evenwel ook om deel deze materie na de gemeentelijke herindeling nog eens te laten onder zoeken, omdat de mogelijkheid be stond dat het ook goedkoper zou kun nen. De heer de Meijer vroeg zich verwonderd af, waarom dat niet was gebeurd en waarom de cijfers ont braken in geval deze zaak wel was onderzocht. Wethouder W. Garskamp maakte later zijn minderheidsstandpunt ten aanzien van deze zaak bekend. Hij pleitte voor handhaving van de cen trale dienst voor de grotere zaken en voor de instelling van een eigen dienst gemeentewerken voor kleinere zaken. Daarvan zou dan het leiding gevend personeel in rechtstreeks dienstverband tot de gemeente moe ten staan. Hij werd in zijn visie ge steund door de fractie van de Meijer. Besloten werd een definitieve beslis sing aan te houden tot het moment, dat het college van b. en w. de raad beter zou kunnen informeren. Dat zal vermoedelijk op de eerstvolgende raadsvergadering van de volgende maand zijn. Een ander punt van breedvoerige discussie was de plotselinge verho ging van dé pachtprijs voor grond van de speeltuin aan de Zandstraat. De huur daarvan is steeds 35,60 per jaar geweest. In februari van dit jaar heeft het kerkbestuur laten weten voornemens te zijn de prijs tot 697,76 te willen verhogen. Na verschillende onderhandelingen kwamen kerkbe stuur en college van b. en w. een prijs van 498,40 per jaar overeen, op basis van zeven procent per jaar. Vrij van kritiek bleken deze manipulaties niet te zijn. In de gemeenteraad wa ren de meningen verdeeld. De heer de Meijer was van mening dat het een zuiver zakelijke transactie was. Wethouder W. Garskamp Wees erop, dat het gehanteerde percentage van zeven procent aan de hoge kant lag. „Een dergelijke hoge rentestand is bij deze zaken niet gebruikelijk. Men moet accepteren dat de opbrengst van beleggingen in onroerende goe deren lager is dan die van andere be leggingen", aldus de wethouder. Ge suggereerd werd om de speelwerk- tuigen te verplaatsen als men niet tot overeenstemming zou kunnen komen over de uiteindelijke prijs. Tenslotte ging men toch akkoord. Besloten werd verder nog medewer king te verlenen aan de bouw Van een nieuwe bijzondere lagere school in het bestemmingsplan noord-west. Aanvankelijk bestonden er menings verschillen over de plaats van vesti ging. Ook het presentiegeld voor raads- en commissievergadering werd met algemene goedkeuring aangepast. Goedgekeurd werden verder nog: een voorstel tot vaststelling van een nieu we gemeenschappelijke regeling be- stuursschool Zeeland, een voorstel tot vaststelling van een gemeenschap pelijke regeling voor de keurings dienst van vee, vlees én vleesproduk- ten ter vorming van een volambtellij- ke vleeskeuringsdienst en een voor stel mét betrekking tot de nieuwe ge meenschappelijke regeling tot het stichten en exploiteren van een regio naal woonwagencentrum in Zeeuws- Vlaanderen. Films MIDDELBURG City 20 uur De duivelsbrigade, 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De eend en de Cadillac, a.l. ANTWERPEN Odeon: Gelukkig als Ulyssus, a.l. Rex: Heintje, eens zal de zon weer schijnen, a.l. Rubens: Goodbye Mr. Chips, a.l. Ambassades: Butch Cassidy en de Kid, 18 j. Metro: Mash, 18 J. Vendome: De omhelzing, 18 1. GENT Majestic: Matrozenpolka, a.l. Rex: De grillen van Marie, 14 j. Savoy: Bebert en de boemeltrein, 14 j. Capitole: Zij drinkt niet, zij rookt niet, zij perst niet af, maar zij babbelt, 18 j. Century: The Reivers, 18 J. Toneel - Muziek - Dans GOES Internationale feestweek met Volksdansen. 1415 uur: Zweedse groep bij rusthuis Gasthuisstraat 14 tot 15. Turkse groep bij Ceres- beeld op grasveld. 19.30 uur: Op treden alle groepen bij winkelcen trum „De Bussel in Goes-Zuid", ROTTERDAM Grote Schouwburg, Zuidplein, 20 15 uur: Musical „Hair". Rotterdamse Schouwburg, 20.15 u. „De kleine parade" met Wim Son neveld". ZIERITKZEE 11 Grote kerk, 20 uur: Orgelconcert door Jan Welmers. Schietingen GROENENDIJK E. Morcus, 14 uur voor bejaarden DE KRAAI G. Bogaert-de Vijlder, 15 uur. KLOOSTERZANDE Ko de Waal, 15 uur. Diversen GROEDE Kindervakantieweek met o.a. strandspelen, sterritten, sport evenementen. HAAMSTEDE Uitkijktoren, 9 uur: Rondleiding door de Domeinen. MIDDELBURG Vischmarkt, 1017 uur: Kunstmarkt. RENESSE Camping voetbaltoernooi. VLISSINGEN Piet Heinkade, 19.30 uur: Afvaart voor Midzomernacht- rondvaart in de monding van de Westerschelde. Britannia, Boulevard-café: „Place du Tetre". Hotel Britannia, 19 uur: Oriëntatierit voor automobilisten met na afloop dansen m.m.v. het trio Jac. Outermans. Stadhuisplein: Simultaan-schaak- wedstrijden. Bij goed weer in de openlucht. (ADVERTENTIE) met stalen pen. In patronen- of zuigersysteem. Diverse kleuren en 1 jaar garan tie, van 4.95 voor DEZE AANBIEDING IS SLECHTS 1 WEEK GELDIG Morgen vrijdag 31 juli, Bergen op Zoom 2.27 en 14.58, Hansweert 1.41 en 14.05, Made-Drimmelen 5.09 en 17.41, Terneuzen 1.08 en 13.30, Vlis singen 0.38 en 13.02, Wemeldinge 2.17 en 14.48. WESTKAPELLE Vadstrand: Volleybaltoernooi. Zuiderstrand (Joosseweg) 14 uur: Wedstrijd in het maken van zand- figuren. WISSEKERKE Dorpshuis 20 uur: Veronica Drive-in-show. Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (t m 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). 'S-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-expositie (t.m. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 11—17. Bovendien woe. en vrij. van 20—22 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 912, 13—18 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux". Ex positie schilderijen en tekeningen (tm. 31 juli). Raadhuis: Expositie zeegezichten var K. C. Bakker uit Den Helder (t.m. 14 aug.). Dag. van 921 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pleterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 9—22 uur. Van 1 t.m. 27 eept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 10—17 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 aept.). Dagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Booymans-van Beuningen. Expositie Nicolaas van Beek en Frans Molenaar, sieraden en kle ding (t.m. 16 aug.). Ma. t.m. zat. van 10-17, zon. 11-17 uur. Bovendien woe. van 20-22 u. ExDositie Jacob Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schilderij en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Rotterd. Hist. Museum: Expositie „Bezeten bezit", collectie mevr. W. G. Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). Werkd. 10—17, zon. 1117 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept. Dag. van 1017 uur. Zon. van 11—17 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunstzaal Zuid, Zuidplein. Expositie Alphons Mineur (t.m. 2 aug.) Werkd. van 1017 uur, zon. van 1217 uur. Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40. Expositie eindexamen werk leerlingen Rotterdamse Aca demie (t.m. 2 aug.). Werkd. 1017 zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskeider Stadhuis. Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 10—12 en 1418 uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m, 14 aug.). Dag. van 11—19 uur. ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 10—12 en 1417 uur (tot 15 sept.). VËERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenskl, houtgravures, boekil lustraties, gelegenheidsgrafiek (tm. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia: Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Sted Museum: Expositie „Vlissin gen van Ver en Nabij" (t.m. 31 juli") Ma. t.m. zat. 10—12 en 14— 17 uui. zon. van 1417 uur. Stadhuis: Expositie van oude scneepsmodellen en schilderijen (tm. 13 aug.). Dagelijks, behalve zondag. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wer» en pottenbakkers (t.m. 31 aug, Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIEBIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (ttn, 13 aug Werkd. van 1017 en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m 30 okt.) Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m. 22 aug.). Ma. t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940" (t.m. 12 sept.), Meir 50: Tentoonstelling „Hét Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Élke dag van 12—20 uur. Zat., zon. en feest dagen van 10—18 uur.

de Stem | 1970 | | pagina 5