Te Cadzand en Retranchement bij wijze van proef strandbewaking FR. HAVERBEKï NAAR MARINE Be jaar* genotei volksda Geslaagde spel- en sportmiddag te Hengstdijk DE STEM REGIONALE REDDINGSBRIGADES IN DE TOEKOMST een nefte en betrouwbare AGENT(E) BER VIJLDERS OVERLEDEN T ekenwedstrij d van Goese middenstand Weer meisjes aangerand Z.-BEYELAND DRUK MET MORELLEN- PLUK Pater Marist Van Beekhoven gestorven Kleedgebouw en kantine sportpark bijna gereed Huist DIT JAAR LATER KERMIS IN MIDDELBURG EDITIE VOOR ZEELAND Kapelaan vertrekt uit Middelburg KATECHESE Sleutelhangers PRAATOECUMENE Ha va Naguila vakantiebezoek 1 roog en warmei Weer aan zei (ADVERTENTIE) Voor de bezorging en incasso van onze krant zoeken wij in OVEZANDE Ruime bijverdienste. Sollicitaties telefonisch of schrif telijk DE STEM Klokstraat 1 Goes Tel. 01100-8030. (Van onze correspondent) HTJLST Na een langdurige ziekte is op 72-jarige leeftijd overle den de heer Ber Vijlders uit Hulst. Hij was sedert vele jaren voorzitter van de hengelsportvereniging De Vogel en van de Lustige Hengelaars. Door zijn deskundige leiding maak ten de beide verenigingen een bloei ende tijd door. Ook zorgde Ber Vijl ders er steeds voor dat ,de visstand op peil bleef. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Drieëndertig kinderen hebben deelgenomen aan de teken wedstrijd, die werd georganiseerd door de Goese Middenstands Centra le. De deelnemers kwamen van de lagere scholen in Groot Goes. De uitslag isschoolprijzen: 1 Kloe- tingse «school, 2 Jan Blaiïkxsehool-, 3 Koelmanschool; individuele prij zen: 1 Hans Boumeljé, Pr. Beatrix- school, 2 Wim de Lange Kloetingse- school, 3 Annemarie Blok, V. d. Veenschool. De praktische uitvoering van de wedstrijd werd verzorgd door leden van de tekengroep Palet en de jury bestond uit mej. A. Paroux, N. Teerds, A. Bastiaanse en D. de Kok. De onderwerpen waren: „Dat is erg om naar te kijken", „Een hoekje van de kunstmarkt", „Jan Jurk gaat een dagje uit" en „Verkeers-chaos". Alle tekeningen zijn op de kunst marktdagen te bekijken in de bene denzaal van Palet, op het pleintje aan de Singelstraat. De prijzen zul len aan het begin van het nieuwe schooljaar op school worden uitge reikt. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND/TERNEUZEN Naar aanleiding van het ver- drinkingsgeval van twee kinde ren enkele weken geleden zal aanstaand weekend tussen Cadzand en Retranchement bij wijze van proef een strandbe waking worden ingesteld. Daartoe is besloten na een aantal besprekingen tussen burgemeester Schippers van Cadzand en de vice-voorzitter van de „Reddingsbrigade Z. Vlaanderen", H. C. de Lange uit Terneuzen. Het ligt in de bedoeling (als het weer redelijk is) twee strandpatrouil- les van drie man te formeren, die tij delijk een post zullen inrichten in een tent op het strand. De post zal herkenbaar zijn aan de vlag van de Zeeuwsch-Vlaamse reddingsbrigade. Tevens zal op het strand een trailer met een vlet worden gestationeerd om zo snel mogelijk te kunnen ingrij pen als er iets mocht gebeuren. De heer De Lange van de reddings brigade heeft, zich na het verdrin- kingsgeval in een krante-interview laten ontvallen, dat het droevig is gesteld met de bewaking van het strand bü Cadzand. Naar aanlei ding van die uitlatingen heeft burge meester Schippers zich door deskun digen laten informeren over de si tuatie ter plaatse. Met deze tijdelijke bewaking wil de reddingsbrigade bewijzen hoe het ook kan. Er bestaan voorlopig nog geen plannen om in het hoogseizoen een permanente strandbewaking voor Cadzand in het leven te roepen. Daarvoor is van de zijde van het ge meentebestuur, naar verluidt, nog geen beroep gedaan op de reddings brigade. Het is trouwens onmogelijk om op korte termijn een waterdichte en permanent bewaking voor Cad zand en omgeving op touw te zetten. Deze zaak heeft wel de aandacht van de Reddingsbrigade Zeeuwsch-Vlaan- deren. De reddingsbrigade heeft duidelijk laten weten deze tijdelijke bewaking niet als een experiment te. beschou wen. „We weten al hoe het systeem werkt. We willen op deze wijze al leen laten zien wat onze bedoeling is", aldus de-, heer De .Lange, Het ligt wel in het voornemen om in de toekomst een regionale red dingsbrigade voor heel Zeeuwsch- Vlaanderen te formeren met auto nome afdelingen in alle badplaatsen. Volgens de vice-voorzitter van de RBZV is het voor de kustplaatsen zelf onmogelijk om een goede strand bewaking te organiseren, omdat de meeste veel te klein zijn om op vol doende belangstelling te kunnen re kenen. HAAMSTEDE (ANP) In de nacht van maandag op dinsdag is een 23-jarige receptioniste, afkom stig uit Tilburg en wonende in Am sterdam, tijdens een lift naar haar vakantieadres in Haamstede door een automobilist aangerand. Het meisje werd tijdens de wor steling zodanig toegetakeld dat zij nog enige tijd bewusteloos langs de kant van de weg lag. Ook raakte zij haar ringen en tasje kwijt. De poli tie heeft de ongeveer 40-jarige da der nog niet kunnen opsporen. In dezelfde nacht hebben vier jon gelui in een leegstaand huis in Re- nesse ontucht gepleegd met een 16- jarig meisje, dat daar met vakantie was. De daders zijn onbekend. (Van onze correspondent) KAPELLE sOp Zuid-Beveland is het sinds vorige week op heel wat fruitbedrijven druk met de mo- rellenpluk. Op de kleine bedrijven is men reeds een eind gevorderd met de pluk en op de grotere be drijven zal men tegen het eind van de week er een heel eind mee klaarkomen. Vooral rond Goes en Kapelle-Bie- zelinge komen de morellen op veel bedrijven voor. De oogst is dit jaar niet groot. Dikwijls is er sprake van niet meer dan een halve produktie. De veilingen van Goes en Kapel- le-Krabbendijke besloten de 'morel len van hun leden in voorverkoop aan de fabrikanten aan te bieden. Er werd een opgave aan de .telers ge vraagd, waarbij een kwantum van 150 ton werd aangemeld en dat ging naar één fabrikant tegen een prijs van f 1.03 per kg, wat 47 cent lager is dan vorig jaar. De oorzaak van de lagere prijs ligt vooral in de zeer grote morellenproduktie dit jaar in West-Duitsland en België. In deze landen beeft een belangrijke teelt uitbreiding plaatsgevonden en de oogst is groot. De kersen krijgen meestal een bestemming in blik of glas op sap en ook wel voor de jamfabricage. (Van onze correspondent) HULST In Frederikstadt (Noor wegen) is overleden pater P. G. M. van Beekhoven. De overledene was 66 jaar. Pater Van Beekhoven werd op acht december 1904 geboren te Den Helder. Hij werd op 24 decem ber 1930 priester gewijd te Differt in België. Op 1 juli 1930 werd hij be noemd als Ieraar aan het juvenaat van de paters Maristen te Hulst. Tüidens de oorlogsjaren foettsite pa ter Van Beekhoven ieder weekend niaar Overslag, waar hij al die jaren assrstenities heeft verricht. Van 1945 tot 1954 was hij overste van het Ma- ristentelooster te Hulst. Daarna werd hij tot 1956 weer gewoon leraar. In 1956 werd pater Van Beekhoven tot provinciaal benoemd. En in 1960 ver trok hij naar Noorwegen, waar hij tot rector benoemd werd van het zie kenhuis te Bergen. Hieima is hij as sistent geweest in de zielzorg te Oslo, waar hij in 1964 leraar werd aam de middelbare school te Frederikstadt, tevenis werkzaam in de zielzorg. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De werk zaamheden aan het nieuwe kleedge bouw en de kantine op het gemeen telijk sportpark te Sint-Jansteen zijn zo ver gevorderd dat binnen kort de ingebruikname kan plaats vinden. Het bestuur van de voetbalvereni ging Steen wil de beide gebouwtjes openen bij de vriendschappelijke oefenwedstrijd Steen A - Vogel waarde 1 op zondag 9 augustus of tijdens de wedstrijd. Steen 1 - AZVV 1 op zondag 15 augustus. Personeelsvereniging gemeente Na de gemeentelijke herindeling is het ledental van de personeelsvere niging van de gemeente Hulst sterk toegenomen. In verband hiermee zal het bestuur met twee leden worden uitgebreid. Als kandidaten zijn ge steld de heren A. Reijns uit St.- Jansteen en R. van Craenenbroeck uit Clinge. De verkiezing zal plaats- vinden op de ledenvergadering van morgen (vrijdag). (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op verzoek van de kermisexploitanten is de Middel burgse kermisweek verplaatst van juli naar augustus. Omdat het toeris tisch seizoen in juli eigenlijk nog onvoldoende op gang komt, en het bezoek van de Middelburgers, ei genlijk wat terugliep werden de in komsten van de kermisexploitanten zo slecht dat een verzoek aan b. en w. werd gericht de kermis naar het toeristisch hoogseizoen te verplaat- De grief van de kermisexploitan ten is niet geheel ongegrond, als men rekening houdt met de hoge staangelden die zij moeten betalen. De gebroeders Roels bij voorbeeld uit Bergen op Zoom, met hun skel terbaan, betalen f 4155 voor een staanplaats. Het miniscule tentje waarin men gesponnen suiker op een stokje kan kopen, de zogenaamde suikerspin betaalt aan staangeld f 579. De sui ker en nogakraam van de heer H. Kooistra uit Halsteren schreef in voor f 4128. Het is de gewoonte dat elke ker misexploitant afzonderlijk inschrijft. De definitieve plaats wordt dan ge gund aan de hoogste inschrijver. „Het is dus een onderlinge concur rentiestrijd. die de pachtprijzen zo hoog kan doen oplopen", aldus een woordvoerder van de gemeente. De dienst gemeentewerken is al druk bezig op de Markt van Middel burg de vakken te markeren waarin de verschillende attracties zullen worden geplaatst. Het zijn er negen entwintig in getal. Dp gemeente ontvangt ditmaal in de kermisweek f 46.919,20 (vorig jaar f 33.303,63) aan inschrijfgelden van de kermisexploitanten. De wekelijkse markt op donder dag wordt in de kermisweek ver schoven naar het nieuwe Damplein en omgeving. KAPELLE-KRABBENDIJKE, 29 juli Frambozen: in kratten: IX 4.24, I 4.32-4.50, II 2.15-2.62, Schone- mann I 4.24, in tubs: 1.60; zwarte bessen: I en 11 1.79, III 1.17; rode bessen: in kratten van 2 kg: I 1.36, IIX 1.17-1.23, II 84, in kratten van 5 kg: II 60, per doos: II 19-34, ron dom: I 1.17, II 73; zure morellen ontsteeld: UU 24, III 24; bramen: per doos: I 1.35-1.47, II 95; loganbe- ssen: II 72; aardbeien: per doos IIX 1.04-1.11; kruisbessen: per doos 1 39, 11 16, per kg I 76, II 69; kersen per kg Krieken II 1.63; pruimen: early laxton I 1.13-1.43, II 38-95, grof 65- 1.20, fabr. 10-52, gesch. 8-45, czar: I 1.86, II 1.04-1.23, oranjepruim: I 34, tolleósaj-pruim I 29-30, II 20, Ontario grof 77, kaspruim: Ontario I 2.03i 2.17, IJ 82-1.07, grof 2.05, fabr.. 65; appelen: yellow transparant: 170(80 67-69, 160-70 41.70-44.20, 1170-80 54, 1160-70 41, Illgrof 15, 165-70 53, stark earliest: 170-80 69-82, 160-70 34-49.30, 155-60 15-22, 1170-80 66. 1160-70 32-39, 1155-60 10-12, 1155-60 10-12, IID 6, Illgrof 15-17, Illfijn 6, kroet doordraai: aardappelen: bon ken 33-37, I 28-33, II 24-26, drielin gen 12-16, kriel 4-9,5; groenten: kropsla 9, bloemkool 70-1.45, savoye kool 43, uien 26-45, kroten 24, snij bonen 1.91, bonen 82-92, bosselderij 10, sjalotten 12, waspeen 36, dubbele princessebonen I 1.32, II 1.16-1.18. DE STEM VAN DONDERDAG 30 JULI 1970 S4QBUT) VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal biimen verspreidingsgebied (excl. 50 et. incassokosten); 5,55 per maand (incl. 9 et. incassokos ten). Buiten verspreidingsge bied 23,— per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Niauwstraat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, TeL 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel.. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg. Tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland Tel. privé 7438 (01180) Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schell (01150-4865) W. I. M. Kersten (01100-6584) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalisi Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE ADV Inspecteur Zeeland: L. K M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.-Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). (Van onze correspondent) HENGSTDIJK In het recreatie oord „De Vogel" te Hengstdijk werd onder grote publieke belangstelling een spel- en sportmiddag gehouden, die werd georganiseerd door het ge- meenschapswerk Vogelwaarde in het kader van „Vakantieactiviteiten 1970". Er namen 78 jongens en meisjes deel, variërend in de leef tijd van 5 tot 18 jaar, die elkaar bekampten in zakkenlopen, touw trekken, 60 meter hardlopen en 400 meter hardlopen. De deelnemers waren onderver deeld in vijf verschillende leeftijds categorieën. De algehele leiding was in handen van de heer O. Vosveld, die werd geassisteerd door vijf lei ders en leidsters. Onder de talrijke belangstellenden waren ook burge meester mr. M. Somers, vergezeld van echtgenote en gemeentesecreta ris B. de Schepper en diens echtge note. Het gemeenschapswerk Vogel waarde kan zeer tevreden zijn met het resultaat van deze sportieve middag. Elk jaar ziet men de be langstelling toenemen. Het was de derde keer dat de spel- en sport middag in deze vorm werd gehou den. Vroeger was er de kinderva kantieweek, maar toen bleek dat de oudere jeugd ook belangstelling toonde, heeft het gemeenschapswerk het idee kindervakantie laten vallen en er „vakantieweek" van gemaakt. De winnaars en winnaressen van de verschillende spelen waren: touwtrekken: 5 tot 7 jaar - Jacqueli ne Bral uit St.-Jansteen; 7 tot 11 jaar - Marleen van de Vijver uit Boschkapelle. Zakkenlopen: 5 tot 7 jaar: Sonja van Hove uit Hengstdijk; 7 tot 11 jaar: Marleen van de Vijver uit Boschkapelle; 11 tot 13 jaar: Marlou Boeding uit Stoppeldijk; 13 tot 15 jaar: Wies Schelfhout uit Hengst dijk; 15 tot 18 jaar: Leon Schelfhout uit Hengstdijk. 60 meter hardlopen: 5 tot 7 jaar: Jacqueline Bral uit St.-Jansteen; 7 tot 11 jaar: Marlies Wentzler uit Stoppeldijk; 11 tot 13 jaar: André Verschuren uit Hengstdijk; 13 tot 15 jaar: Honore Schelfhout uit Hengst dijk; 15 tot 18 jaar: Leon Schelfhout uit Hengstdijk. 400 meter hardlopen: 13 tot 15 jaar: Honore Schelfhout uit Hengst dijk: 15 tot 18 jaar: Fons Schelfhout uit Hengstdijk. Na afloop van de spelen wei-den de prijzen uitgereikt in de vorm van waardebonnen, door de heer Vos veld. Deze dankte tenslotte de deel nemers en deelneemsters voor hun meedoen en de leiders en leidsters voor hun hulp. Op de foto: jonge deelnemers met echte startnummers bij het hardlopen over zestig meter. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer Fr. Haverbeke pr. zal waarschijnlijk de allerlaatste in de geschiedenis van katholiek Zeeland zijn, die zich „kapelaan te Middelburg" mag noemen. Zeer binnenkort verlaat hij de Zeeuwse hoofdstad om vlootaalmoezenier te worden in de maritieme wandeling „Vlam" genaamd, maar in het dagelijkse spraakgebruik op hare majesteits schepen „pater". Zijn kamers in de Middelburgse pas torie, met een rustgevend uitzicht op een prachtige tuin en op één der zijmuren van de kerk, worden betrokken door de nieuwe deken van Zeeland. Eind van de volgen de maand zal kapelaan Haverbe ke, gekleed in het uniform van luitenant ter zee tweede klasse, met Hms. „Rotterdam" uitvaren. Daarna volgt een reis met het smaldeel en in het voorjaar zal kapelaan Haverbeke zijn definitie ve bestemming binnen de krijgs macht hebben gevonden. Na twee Vlissingse en vier Middelburgse jaren zegt de nu 32-jarige priester: „Het gaat mij werkelijk aan het hart om Zee land te verlaten. Maar tegelijker tijd is het 't andere wat mij trekt. Ik zou, als ik eenmaal met pensioen ga, niet graag van mijzelf willen getuigen, dat ik zo'n jaar of veer tig lang van de ene parochie naar de andere ben getogen. Evenmin zou ik trouwens willen, dat ik met pensioen zou gaan als de in het vak vergrijsde vlootpredi- kant. De bisschop en ik zijn overeengeomen dat ik beslist niet langer dan tien jaar de wapenrok zal dragen. Het bisdom heeft een zeker recht op mij, zeker nu er zo'n gebrek aan priesters heerst". Aan zijn nieuwe functie is een soort testperiode voorafgegaan, die wederzijde naar tevredenheid is uitgevallen. „Ik kom in een we reld terecht, die volop in bewe ging is", zegt kapelaan Haverbe ke. Zowel de Kerk als de krijgs macht staan ter discussie en dat zelfde geldt voor het instituut van de zielzorger binnen de krijgs macht. Eén facet daarvan is bij- onder de zielzorgers. Je zou je kun nen afvragen: MOET DAT NOU? Kunnen de aalmoezeniers en vloot- predikanten niet in een teamver- bang dat de „Vlam" een wat on- ook wel een periode van zoeken en aftasten worden, eer ik onge veer weet hoe ik mij zal moeten opstellen. Soms ben ik weieens ban, dat de „Vlam" een wat on duidelijke figuur is. Maar oudere vakbroeders zeggen, dat het mo gelijk is om als priester zinvol te functioneren. En dat is tenslotte wat je nastreeft, nietwaar? De snelle veranderingen in Kerk en samenleving hebben ka pelaan Haverbeke niet tot een probleempriester gemaakt. Hij is jong en leeft intens met vernieu wingen mee. Hij is echter tevens lang genoeg in de zielzorg werk zaam om een bezonken oordeel te hebben over de betekenis van het priesterschap in de huidige tijd. „Je bent een soort SOS-centrale", zo typeert hij het. „Je lost geen problemen op, dat kan niet. maar je kunt wel helpen. Een beetje vroom uitgedrukt: net als Jezus, die weldoende rondging, kan de priester in het persoonlijke ge sprek uitzicht en perspectief bie den aan mensen in nood. Je brengt ook vreugde, waarbij ik denk aan Kapelaan Fr. Haverbeke voortaan „pater" de huwelijksmissen, die mij per' soonlijk blije momenten bezor gen. Momenten, die je doen zeggen; ja, ook daarom ben ik priester geworden. En dan i« daar ook de catechese". Kapelaan Haverbeke heeft samen met een aantal confraters een rapport - meer een soort studie vervaar digd over de catechese buite de katholieke scholen. „De kern van dat rapport is", zegt hij, „dat de schoolcatechese er is om de ouders te helpen bij de geloofs opvoeding van hun kinderen. Een groot misverstand rondom de moderne schoolcatechese is, dat men vaak veronderstelt dat de catecheet de kinderen de ge loofsinhoud bijbrengt. Maar dat is niet het geval. Wij proberen de geloofsgevoeliglieid op te wekken, „De jeugd van vandaag de dag is niet per defenitie ongevoelig voor het geloof zegt de nieuwe „Vlam". Als voorbeeld noemt hij graag het Walchers jongerenkoor, dat tij dens de eucharistieviering bij zijn afscheid zal komen zingen, „Ben ik reuze gelukkig om", al dus kapelaan Haverbeke. „Dat zijn moderne jongelui, die ziel ondanks vakanties, ondanks hun beslommeringen inzetten en recht vanuit het hart een aandeel ne men in de liturgievieringen. En zo moet het ook zijn. Een goede liturgieviering is naar mijn me ning iets waarvan je na afloop zegt: kijk, er is iets met ons allemaal gebeurd. Samen waren wij méér dan de som der delen. De jeugd heeft dat. Het jongeren koor gelooft in wat het op mo dern ritme en in teksten waar je niet omheen kan. zingt". Over de stand van zaken met de oecumene in Middelburg is de nieuwe vlootaalmoezenier niet enthousiast. „Het is nog teveel een praatoeeumene en te weiriê een praktische oecumene", men' hij. Kapelaan Haverbeke heeft in zijn Middelburgse tijd de nieuwe woonwijk „Zuid" praktisch aan de grond af zien ontstaan. „Het ge vaar zat er een beetje in", zegt hij zelf, dat de mensen hem zou den gaan zien als „de pastoor van Zuid", zoals er bij het gemeente bestuur vroeger weieens de vrees heeft bestaan dat de geïsoleerd gelegen wijk een „eigen bedrijf je" zou worden. „Het is allemaal wonderwel meegevallen" zegt de heer Ha verbeke. „Zuid is nooit een soort diaspora-parochie geweest. Ik go- loof dat dit mede te danken u aan de wijk vereniging die daar bijzonder actief is en waarin ka tholieken van begin af aan ee» positieve rol hebben gespeeld. De liturgievieringen in het wijkcen trum hebben nog altijd iets in tiems, iets eenvoudigs. Het is ge' weldig om te zien hoeveel de men sen daar zelf bijdragen aan een fijne sfeer bij de liturgievieringen- Ook oon „Zuid" zal ik Middelburg wel erg missen", besluit hij. Na het vertrek van kapelaan Haverbeke zal de zielzorg Walcheren worden gereorgani seerd. Er zal een „eilandelijk zielzorgteam worden geformeerd, waarin ook pastoraal werkers gaan meespelen, „Pater" Havet' beke zal er varend op zeven zeeën of aan de wal, r vaak met enige weemoed i denken. (Van een onzer verslaggeve GOES Enkele honderden senaren hebben samen met del jaarden van Huize Randwijk de Heernisseweg in Goes geke en geluisterd naar de folklonl sche muziek en dans van de i buitenlandse groepen, die d week in het kader van de Gc feestweek verscheidene optred verzorgen. Terwijl de bejaari achter hun raam of op een ban in de zon zittend de verrichtiii; van de Turken, Finnen en Zwe (Van onze correspondent) STOPPELDIJK De volksdi groep Hava Naguila brengt va] zaterdag a.s. tot en met dinsdag vierdaags vakantiebezoek aan 1 velaken. Zaterdagavond treedt H: Naguila op te Hoevelaken. Op 1 vakantieprogramma staan ven een bezoek aan de Hoge Veluwe bet Veluwe meer. Het volksdansen kent in Vo waarde en omgeving momenteel - grote bloei. Het is nog geen tv jaar geleden dat de dansgroep He Naguila haar activiteiten begon rr een achttiental enthousiaste led ,,,ans de volksdansgroep re- 123 leden, die onderverdeeld zijn zes verschillende groepen, waarv twee jeugdgroepen. De grote s' wende kracht achter dit succes is en dit vanaf de oprichting neer O. Vosveld, voorzitter en da leider van Hava Naguila. Een ae hoogtepunten in het nog m korte bestaan van de volksdansgr was het grote volksdansfeest, vorig jaar oktober in Stoppeld verd gehouden en waaraan dive' tekende binnenlandse en buit( andse volksdansgroepen deelnam ava Naguila heeft ook reeds v( geboekt op diverse optrede binnen- en buitenland. - Vooruitzicht U voor vrijdag e door m nnfeT?V00ruitzichten in cijfers g, V W over Nederland. 22 y|r ffijdag: Aantal uren zon: 4 Max t temp-: omstreeks normaa tot f teipp.: van ongeveer norma: een boven normaal. Kans o uur- Q-°ge periode van minstens 1 drnA„ Procent. Kans op een gehee o etmaal: 90 procent. 5 - 13°MZaterdag: •^•an,;al uren zor May -Mm. temp.: omstreeks normaa normaal11 V-' van 0 tot 5 graden bovi van m,„L op een dr02e Perio, on bo„ fns 12 uur: 95 procent. Kaï cent geheel droag etmaal: 90 pr- ni2tpn1jVerwac'lt'n£: Vandaag zor| nieer i °°§- de late middag iet wind T°ge bewoHUng. Matige zee den 7 emperatuur ongeveer 20 gra Vonr?Tater 17 graden, met Wa Ambten: Hoge drukinvloe mende 1Ycht- waarbi.i in de ko Weer gen mndelijk zomers slrandj

de Stem | 1970 | | pagina 2