POPFESTIVAL VAN OERLE DE MIST IN Vandaag gesprek Scheel- Gromyko Veertien doden in weekend-verkeer fliS I woonhuis Premier Heath zoekt nieuwe Mister Europe* Mariandel Colijn Miss Toerist 1970 Nieuwe fase in Duitse Oostpolitiek WIJ GAAN HET ANDERS DOEN! -(toonstellingen Geen moer Stom Meer zon Weer aan zee Meer Zuidvietnamese soldaten naar Cambodja LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK H van G&intfjet Ouders van verdronken kinderen terecht Berlijn Johan van Minnen niet naar Moskou Sultan van Muscat en Oman door zoon afgezet Franse duikboot voor Z.-Afrika Vloerbedekkingen en Gordijnstoffen tegen CASH en CARRY-PRIJZEN Dus 10 tot 30% goedkoper ANTHONY BARBER NAAR FINANCIëN Enige ervaring Inbrekers maken een ton aan juwelen buit MAANDAG 27 JULI 1970 ie Kroon, 14.30 uur; lien. Orgel „De Cap". IGEN nia, 20 uur; uitvoering „Wie krijgt de door toneelgroep „De Zeeut.| medie" in De Ruyterzaal. vakantieweek. roor deze rubriek tel. 01189. Postbus 116 in Middelburg. iERKE erü „Anno 1668", Valkenii 33: Expositie schilderijs 'ellen en tekeningen van Ei /ierenga (t.m. 11 aug. Daj 0—21 uur). 3RD otel, Domburgseweg. Expos ihilderijen van Ernst Joachii 14 sept.). Dag. van 9—21 uit :um voor N.- en Z.-Bevelaij slstraat 13. „Kunst in hi (oude tegels). Geopend: vr. 1012 en 13.3017 uit 1417 uur (tot 1 sept.). .VENHAGE Mauritshuis. Goya-exposit| 12 sept.). Werkd. 10—17, i —17. Bovendien woe. en 20—22 »mr. T I th. Van Geyt: Expositie Jan 4 ien, Johnny Rolf, Jan v. rt en V. v. d. Willigen, ca t (t.m. 31 aug.). Werkd. P 18 uur, zon. 1417 uur. GENE :rie „Les deux chapeaux". Lie schilderijen en tekenir I. 31 juli). dhuis: Expositie zeegezich, K. C. Bakker uit Den Helij L. 14 aug.). Dag. van 9—21 ELBURG tsarchief, St.-Pleterstraat 39. ïertentoonstelling „A is een ie", het onderwijs op de Ui land in de eerste helft vant Lge eeuw (tot 30 aug.). tiatuur Walcheren: Dag. t.m,: van 922 uur. Van 1 t.m.: t. van 9—18 uur. Benthem en Jutting, Lange ft Expositie van Russische ren. Ma. t.m. zat. van 9—18 r a. 31 aug.). dij: „Spel van klank en lies ere woensdag-, donderdag- j Idagavond (t.m. 4 sept.). :eshal stadhuis en Zeeuws I! im: Expositie werk hedenda isienaars „Letterlijk en fig (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. -17 uur; zon. 13—17 uur. RANCHEMENT .lerie „Mauringh", Dorpss» positie beeldhouwwerken, «jm- len en hedendaagse kunsttal sept.). Dagelijks van TERDAM oymans-van Beuningen. positie Nicolaas van Beek «al ans Molenaar, sieraden ent' ïg (t.m 16 aug.). a. t.m. zat. van 10-17, zon, U1] ;r. Bovendien woe. van 20-2-1 cnositie Jacob Zekveld, tekeról n en David Hockney, schildr" en prenten (t.m. 29 aug.). Doelen: Expositie „MuzieH penning". Collectie van B inningen (t.m. 23 aug.). otterd. Hist. Museum: Exp lezeten bezit", collectie mevr.' Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). Wei» (—17, zon. 11—17 uur. [aritlem Museum, Burg. s'Jact ein 8. Expositie „En de M> •oeide voort, 19451970" (t®, pt. Dag. van 1017 uur. an 11—17 uur. otterd. Kunststichting, Ki uid, Zuidplein. Expositie Alp» lineur (t.m. 2 aug.). Werkd 17 uur, zon. van 1217 otterdamse Kunststichting, K lein 40. Expositie eindexa urk leerlingen Rotterdamse emie (t.m. 2 aug.). Werkd. 1H 30. van 12—17 uur. aadskelder Stadhuis. Schildert]1] mtoonstelling van Belgische soj ers. Dag. van 1012 en 1*" lur (tot 1 sept.). p. (aadhuis: Expositie Beatrice 1 eians-de Morckhoven, schud®! ,m. 14 aug.). Dag. van 11—1»" -ANNA TER MDIDEN 'oormalig gemeentehuis. Tent», telling schilderijen van Jos childerijen en beeldhouwwer I de Meester de BetzenMwJ ïeopend dag. 10—12 en 14-1"] tot 15 sept.). (ERE Schotse huizen: Expositie sjj drozenskl, houtgravures, ustraties, gelegenheidsg ;tm. 15 sept.). JSSINGEN Britannia Expositie schilder'] Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.)- Sted. Museum: Expositie ,N gen van Ver en Nabij" juliV Ma. t.m. zat. 1012 en 17 uui, zon. van 1417 uur. (Van een onzer verslaggevers) OERLE Het popfestival in Oerle, kerkdorp onder de gemeente Veld hoven, is een grote flop geworden. Zaterdagmorgen om 11.00 uur ver dwenen de organisators geluidloos van het omheinde terrein, waar de toen aanwezige verzopen 2000 toe schouwers mochten aflezen dat „Oerle" voorbij was. Alles wat or ganisatorisch mis kan lopen, is mis gelopen in Oerle. Dat begon vrijdagavond met het slecht vastzetten van een luidspre kerpilaar, die dan ook meteen om waaide, en de opstelling van het po dium dat met de opening naar de regenkant was gekeerd en dat ein digde met de opmerking van orga nisator Gilging voor de t.v.-camera, dat het boeltje mede op aandringen van de politie zou zijn stopgezet. Vol gens hoofdinspecteur-korpschef G. H. J. Hiiskens uit Veldhoven is dat „ge logen". ESTDORPE en Ma Galerie stelling wers aug.' zon. van RPF ,J Troutzaerte Zomerten 1 van schilders, beei L pottenbakkers ".jjl t.m. zat. van 9—10 1 14—18 uur. (EKIKZEE I Gravensteen: TentoonStellwj>, r -en scheepvaart „Z.Z.- '".A 13 aug.). Werkd. van in en 19—21 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewer selein (t.m. 30 okt.). Ma. t. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie j nouwwerk en klein antiek, P J en schilderijen (t.m. 22 aug. t.m. zat. 10—17 uur. NTWERPEN „Het Sterckshof" te Deurne-j positie „Fotografie in Be)gie 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling j nlnklijk Paleis Bouwer J woners" (t.m. 6 sept.). b van 12—20 uur. Zat., zon. e>' dagen van 1018 uur. Een van de oorzaken is kennelijk wel geweest het onder hoogspanning staand podium. Voor de optredende groepen een al te „schokkende" om standigheid. Hoofdinspecteur Hiiskens is voor wat het politiële deel van het festi val betreft best tevreden. „Wij heb ben vanaf het begin een vriendelijk, tact- en begripvol optreden als uit gangspunt genomen. Het is een feest en dat moest het blijven, zo heeft hij geredeneerd. Dat de weer goden er een andere mening op na hielden kon hij niet helpen. Hoofdinspecteur Hiiskens heeft overigens zelf waarschijnlijk het grootste avontuur in Oerle beleefd. Hij was net teruggekeerd uit een door festivalbezoekers gekraakt oud. leegstaand klooster toen hij op de toegangsweg naar het festivalterrein door een twintigtal boze popliefheb bers werd omsingeld. Ze waren he vig verontwaardigd over de afgelas ting en het feit dat ze een half uur tevoren nog 15,hadden moeten betalen en nog geen noot muziek hadden gehoord. Twee jongemannen grepen hem vast en zeiden hem „we nemen U als gijzelaar mee, totdat we onze centen terughebhen." Hoofdinspecteur Hiiskens: „Ik heb daarop geantwoord met: ik vecht me liever kapot dan door een stelletje van deze lui te worden meegeno men. Met jullie centen heb ik geen moer te maken. Ik heb wel met jul lie te doen en wil dat onder de aan dacht van de organisators brengen. Maar niet als juli me vasthouden", adus de heer Hiiskens. Op dat moment nalderden vier ge- uniformeerde agenten, die ijlings hun chef ontzetten. „Een kerel brul de nogal hard tegen ons en ik heb toen gezegd: jullie kunnen een rel hebben, maar ik verzeker je van te voren dat die in ons voordeel zal uitvallen. Jullie kunnen ook met ons meegaan en met de organisators gaan praten. Iedereen, op die ene man na, volgde mij." „Via het bureau heb ik organi sator Gilsing gelast naar het terrein terug te komen. Hfj is gekomen, maar over geld praten was onbegon nen werk. Die ene knaap begon daarop weer te schreeuwen, nu op het podium. Ik had tien man in bur ger en hen gezegd zich te versprei den, nadat de man begon te schreeu wen van „elke politieman moet aan een boom worden opgehangen" In de bosjes achter het podium had ik geüniformeerde mannen die hem hebben gearresteerd op het moment dat hij mij te lijf wilde gaan", aldus de heer Hiiskens. Deze man, de 23-jarige plaat bankwerker P.T. uit Eindhoven, mocht op het bureau uitrazen. Hij vond daarna zichzelf stom en bood zijn excuses aan. „Ik heb gemeend ook sportief te blijven en hem daar om zonder proces-verbaal het bos weer ingestuurd", aldus de heer Hiis kens. In het gekraakte klooster hebben, op de plaatsen waar tot voor enige tijd nonnetjes de nacht doorbrachten, zaterdag de voor de met bakken neerplenzende regen uitgeweken kra kers geslapen. Hoofdinspecteur Hiis kens zei over hen: „Ik vond het erg verstandig dat ze daar zijn gaan sla pen. Toen het droog werd zijn ze weer vertrokken." Hij deelde mee dat er wel hasjies is gerookt. „Dat kon je wel ruiken. Maar het is vrij matig geweest. We zijn er niet tegen opgetreden, omdat het ergens in een grote groep ge beurde en we in de duisternis niet konden vaststellen wie er rookten. Het interesseerde ons eigenlijk ook niet zoveel. Er is niet of nagenoeg niet gehandeld", aldus de heer Hiis kens. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent BONN/MOSKOU De Westduitse minister van buiten landse zaken, Walter Scheel, is gisteren in Moskou aangeko men. Op het vliegveld werd Scheel begroet door zijn Russische ambtsgenoot Gromyko. Scheel staat aan het hoofd van een delegatie van 20 man om te onderhandelen over een niet- aanvalsverdrag. Voor Bonn zijn dit de belangrijkste onderhandelingen met de Russi sche regering sinds 1955. Toen bezocht Konrad Adenauer Moskou en kwamen er diplomatieke betrekkingen tot stand tussen de beide lan den. Misschien wordt vandaag een ontwikkeling op gang gebracht die gevolgen heeft voor heel Europa. De Westduitse minister van buitenlandse zaken Waiter Scheel (links) werd, na aankomst in de Russische hoofd stad, afgehaald door zijn Russische ambtgenoot Andrei Gromyko. Rechts de Westduitse ambassadeur H. Allarut. (Van onze redactie binnenland) BREDA/GOES Minstens veertien personen zijn bij diverse verkeers ongelukken tijdens het week-einde om het leven gekomen. In Kollumerland verdronken drie mannen toen ze met hun personenauto in de vaart naast de Strobossertrekweg terecht kwamen. De bestuurder kon zich redden, de drie mede - inzittenden verdronken. Ze zijn allen uit Kollum afkomstig. (ADVERTENTIE) Op rijksweg 16 ter hoogte van Dordrecht is de 44-jarige vertegen woordiger H. A. J. Pronk uit Dor drecht met zijn personenauto op on begrijpelijke wijze tegen de pijler van Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opge steld door het KNMI op zon dag om 18.00 uur: Afnemende kans op regen, meer ZOn en geleidelijke stijging van tem peratuur. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. ge- Voor dinsdag Aantal uren zon: 3 tot 9. Min. temp.: van ongeveer normaal Wt 3 graden boven normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. J Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor woensdag Aantal uren zon: 4 tot 12. I Min. temp.: van 0 tot 4 graden I ooven normaal. I t temP- van ongeveer normaal I tot 4 graden boven normaal, ^ans op een droge periode van I minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. .Vandaag tijdelijk nog veel bewol- Smg maar later enkele opklaringen, weinig of geen neerslag. Een matige zuidwesten wind. Temperatuur on- den66r graden, zeewater 17 gra- Vooruitzichten: In de komende dagen A™ ons uji tie omgeving van de zoren vochtige en warmere lucht. tijdens de laats'- julidagen en wat zomerser bee'd te zien ge en, ook aan het strand. een viaduct gebotst. Hij bleef op slag dood, alsook mevrouw M. J. M. Bui tenhek die met hem in de auto zat. In Rotterdam kwam de 61-jarige verlader D. Scheepmaker uit Vlaar- dingen bij een autobotsing om het leven. Hij zat bij de 49-jarige be drijfsleider E. H. uit Vlaardingen in de auto toen deze, onder invloed van alcohol, tegen een lichtmast reed. In Weert trof een taxichauffeur het stoffelijk overschot aan van een man die zoals uit het politieonderzoek is gebleken met zijn bromfiets tegen een boom was gereden. In St. Oedenrode werd een voet ganger door een achteropkomende auto aangereden en op slag gedood. In Ommen is een bromfietser uit de bocht gevlogen en op een boom gereden. Hij overleed ter plaatse. Tussen Hoevelaken en Nijkerk is in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw door een bromfietser aan gereden. De vrouw is ter plaatse aan haar verwondingen overleden. De bestuurder van een personen auto bleef op slag dood in de ge meente Waardenburg toen zijn auto met grote snelheid uit een bocht vioog en tegen een boom te pletter sloeg. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's in de gemeente Bakel en Milheeze is een inzittende om het leven gekomen, vijf anderen raakten zwaar gewond. In Franeker verdronk de 9-jarige F. de Roos uit Leeuwarden, toen de auto, bestuurd door zijn vader, in een sloot terecht kwam. SAIGON (RTR) Met helikopters zijn nog 2500 Zuidvietnamese mili tairen naar Cambodja gebracht om de strijd aan te binden met de Viet- cong-eenheden die daar opereren bij de grens met Zuid-Vietnam. Hiermee het aantal Zuidvietnamese sol daten in Cambodja op 20.000 komen. ge VOOR UW en snellere service Halen en brengen wanneer U wenst. Breda Waalwijk Wilheiminastr. 30 Grotestr 323 01600-32950 04160-2757 (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Het Belgische echtpaar Lubois, de ouders van de twee bij Cadzand verdronken kinde ren, zijn vrijdagnacht in hun woon plaats Brussel aangekomen. Zij zijn ruim twee weken onvindbaar ge weest voor Interpol en de Engelse politie. Een familielid wachtte het echtpaar op. De politie in Cadzand had allerlei voorzorgen getroffen om de ouders, die een vakantiehuis be zitten in Retranchemant, over het gebeurde in te lichten. Het bleek dat de familie Lubois, ondanks her haalde oproepen via Engelse pers, radio en t.v., onkundig is gebleven van het drama. In Bonn ziet men een verdrag tot het afzien van geweld niet als een andere naam voor een niet-aanvais- verdrag. Scheel beschreef dit laatste als een einddoel Het verdrag dat hij nu hoopt te sluiten, is volgens hem bedoeld om uitgangspunten te for muleren van waaruit geschillen kun nen worden aangepakt. Als er geen problemen zouden bestaan, zou het verdrag daarom overbodig zijn. De Westduitse regering aanvaardt de situatie zoals die zich nu in Euro pa voordoet. Zij zegt echter niet dat alles moet blijven zoals het is. Om nog eens minister Scheel aan te ha len: „Het is een aanvaarden van de geografische toestand zoals die is, maar daarbinnen zoeken naar een po litiek modus vivendi." Men verwacht natuurlijk dat het verdrag eerst en vooral de betrek kingen tussen de twee landen zal ver beteren. Het verdrag dient echter ook beschouwd te worden als een bijdra ge tot de ontspanning tussen Oost en West. Het viermogendhedengesprek over Berlijn en de besprekingen tussen Po len en West-Duitsland dragen even eens daartoe bij. Redelijkerwijs kan men aannemen dat de vooruitzichten voor een Europese veiligheidsconfe rentie door het verdrag verbeterd zullen worden. Tevens kan het even tuele onderhandelingen over een we derzijds en gecontroleerde vermin dering van de troepen van de NAVO en van het Warschau-pact gunstig beïnvloeden. (Van een onzer verslaggevers) DE CORRESPONDENT van Avro's Televizier Magazine, Johan van Minnen in Bonn, heeft van de Russische autoriteiten geen toe stemming gekregen het land te be zoeken, aldus een mededeling van Avro's Televizier. De heer Van Minnen en een reporter van het Duitse blad Der Spiegel kregen vrijdagavond te horen dat hun visumaanvrage was geweigerd. De heer Van Minnen zou de Duitse minister van buitenlandse zaken Scheel vergezellen naar Moskou. In totaal reizen 88 journalisten met Scheel mee. Van Minnen en de Spiegel-verslaggever zijn de enige geweigerde persvertegen woordigers. (Van onze redactie buitenland). LONDEN De sultan van Mu scat en Oman, de 60-jarige Said Bin Taimoer, is door zijn 28-jarige enige zoon Kaboes afgezet. Met instem ming van de familie heeft deze zijn vader opgevolgd. Met een vliegtuig van de Britse luchtmacht is Said zaterdag in Engeland aangekomen, niet gevaarlijk gewond door kogels. Hij heeft toestemming gekregen om in Engeland te blijven wonen, aldus een mededeling van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken. Het sultanaat Muscat en Oman is een souvereine staat, het heeft een vriendschapsverdrag met Engeland. Said was een van de meest feodale heersers in het gebied rond de Per zische Golf. Zijn inkomsten uit de olie heeft hij nooit willen gebruiken ten behoeve van zijn arm en onont wikkeld volk. Andere Arabische lei ders beschouwden hem als een ma rionet van Engeland. Zijn de Russen echter werkelijk van plan de toestand in Europa te verbeteren of proberen ze dc West duitsers alleen maar onder druk te zetten om de huidige situatie te aan vaarden? De houding van de Russen in de kwestie-Berlijn zal het ant woord op deze vraag geven. Als de onderhandelingen over Berlijn niet tot een bevredigende oplossing lei den, zal Bonn het verdrag met Mos kou niet ratificeren. In dat geval zal er aan de Oostpolitiek een abrupt einde komen. Na de oorlog heeft niet de ver deling van Duitsland en ook niet de Oder-Neisse-grens de meeste crises in Europa veroorzaakt, maar de Ber- lijnse kwestie. Totnutoe is er geen enkele aanwijzing dat de Russische regering bereid is ook maar de ge ringste concessie te doen. Zij bena drukt integendeel dat West-Berlijn een onafhankelijke politieke eenheid vormt, een derde Duitse staat op het gri'ndgebied van Oost-Duitsland. Bij het in Moskou te sluiten ver drag staat de verklaring dat de gren zen van alle Europese staten on schendbaar zijn centraal. Daartoe be hoort ook de Oder-Neisse grens, die de westelijke grens van Polen vormt, en de grens tussen West-Duitsland en Oost-Duitsland. Volgens de West duitse oppositie belemmert dat in feite de hereniging der beide Duits- landen. Misschien delen de Russen deze visie. De Westduitse regering maakt ech ter een duidelijk onderscheid tussen onschendbaar en onveranderbaar. Er is volgens Bonn nog genoeg ruimte voor overeenkomsten tussen alle be trokken landen onderling. Bonn droomt nog steeds van de hereniging binnen het kader van een Europese vredesregeling. Die droom zal ze voorlopig niet opgeven. (Copyright The Guardian) LORIENT/LOESAKA (RTR/AFP) Zuid-Afrika heeft gisteren op de Franse marinebasis Loriënt zijn eerste duikboot in ontvangst genomen slechts enkele uren nadat de Veiligheidsraad alle landen had opgeroepen het wa penembargo tegen Zuid-Afrika zon der voorbehoud na te leven. De 850 ton metende in Frankrijk gebouwde Maria van Riebeeck werd gisteren op de marinebasis overgedra gen aan de Zuid-Afrikaanse opperbe velhebber van de marine. De toekomstige bemanning van de duikboot is door de Franse marine op geleid. Frankrijk zal Zuid-Afrika nog twee duikboten van hetzelfde ty pe leveren. Frankrijk heeft de afgelopen vijf jaar Zuidafrikaanse opdrachten ter waarde van 1700 miljoen gulden ont vangen. DAAROM VERKOPEN WIJ VOORTAAN ALLE dan normaal, met behoud van onze bekende SERVICE EN GARANTIE I VOOR DE GROOTSTE KEUS EN DE SNELSTE LEVERING NATUURLIJK WILHELMIN ASTRAAT 10 EN 18 TEL. 44796 BREDA ALTIJD BETER - ALTIJD GOEDKOPER (Van onze correspondent) LONDEN Premier Edward Heath heeft zijn trouwe vriend Anthony Barber zaterdag tot mi nister van financiën gepromo veerd. Mister Europe" volgt wij len Iain Macleod op, die vrijdag begraven werd. Heath is er echter nog niet in geslaagd een geschik te nieuwe „Mister Europe" te vin den. Sommige waarnemers voor spellen dat de benoeming van Barbers opvolger nog verscheide ne dagen op zich zal laten wach ten. De 50-jarige minister van finan ciën was gedurende 5 weken Groot-Brittanië's Euramarkt on derhandelaar, die in Brussel deel nam aan de nieuwe toetredingsbe sprekingen. Dat premier Heath voor deze taak een van zijn beste vrienden uitgekozen heeft, onder streept het belang dat hij aan de EEG-besprekingen hecht. De eer ste minister is kennelijk van plan zijn nieuwe keuze even zorgvul dig te doen. Aangezien de eerstkomende ver gadering van de EEG-ministers pas in oktober zal plaatsvinden, is Heath voorlopig noig niet aan tijd gebonden. Hij moet een Europese minister aanstellen, die zowel door de conservatieve partij als door de Zes zonidier tegenzin aanvaard wordt. Mogelijke kandidaten zijn de rechtse minister van technologie, Geoffrey Rippon, die zeer Euro pees gezind is, Joseph Godber, staatsminister van buitenlandse zaken en deskundig op het gebied van landbouw, Lord Carrington, minister van defensie, en Christo pher Soames, Brits ambassadeur in Parijs, die destijds als conserva tief minister van landbouw samen met Edward Heath in Brussel deelgenomen heeft aan de eerste onderhandelingen tussen Engeland en de EEG. Gewezen Spitfire piloot Antho ny Barber nam zaterdag met een persoonlijke boodschap afscheid van de zes EEG-ministers van bui tenlandse zaken. Hij deelde hen mee, dat hij op het departement van financiën zijn geestdrift voor Euromarkt niet zou verliezen. Ik zal daar goed geplaatst zijn om tij dens de voortzetting van de on derhandelingen problemen van fi nanciële aard te helpen oplossen", schreef de nieuwe kanselier van de schatkist. Tijdens interviews met Britse journalisten, verklaarde Barber, dat hij het werk van Iain Macleod zou voortzetten. Hij zal zich in spannen om de staatsuitgaven en de belastingen te verminderen, wat een van Heaths belangrijkste verkiezingsbeloften is. Het lijdt geen twijfel, dat de premier per soonlijk toezicht zal blijven uit oefenen op Groot-Brittanië's fi nanciën, zoals hij dat nu al ruim drie weken doet, sinds de dag waarop Macleod in een ziekenhuis opgenomen werd. Barber heeft wel enige ervaring van economische en financiële kwesties. Vanaf oktober 1959 was hij drie jaar onderminister van economische zaken en vanaf juli 1962 15 maanden onderminister van financiën, voor de premier hem tot minister van volksgezond heid benoemde. Anthony Barber DE 27-JARIGE Mirko Semprebuoni, uit het Italiaanse Verona, heeft een politieman gedood en een andere ernstig verwond toen hij vluchtte voor een nieuw verblijf in een in richting. Semprebuoni was nog maar pas uit een inrichting ontslagen. Tij dens het vuurgevecht loste hij 200 schoten. (Van een onzer verslaggevers) GOES/BERGEN OP ZOOM De 20-jarige Mariandel Colijn van de Hal- sterseweg in Bergen op Zoom is miss Toerist 1970 van Zuid- en Noord-Beve- land geworden. Tijdens een door de Goese middenstandscentrale georgani seerde „toeristische avond", in een bijna volle schouburgzaai van de Prins van Oranje in Goes, werd zij uitverkoren door een jury van radio, en t.v.- artiesten. die het eerste evenement van de feestweek Goes met kwaliteits variété omlijstten. Voor de „toeristische avond" had de GMC toeristen van de campings van Zuid- en Noord-Beveland uitgenodigd. Op een honderdtal Goesenaren na, waren zij het dan ook, die de grote zaal van de Prins van Oranje vulden. De in het maxi-geklede Mariandel Colijn volgt de opleiding voor kleuter leidster in Breda en is voor de vijfde keer in Zeeland op vakantie. De tweede prijs was voor Jenny Peters (21 jaar), uit Antwerpen. Jenny van Ganze- winkel (20) uit Sittard won de derde prijs. (Van onze redactie binnenland). DEN HAAG De Haagse politie is inte-sief bezig met de opsporing van enkele inbrekers, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in de juwelierszaak van de firma Poons uit de Lange Poten voor f 100.000 aan juwelen hebben gestolen. Een surveillerende agent kon onmiddel lijk na de diefstal een van de da ders inrekenen. Op het moment dat de inbrekers de benen namen, wandelde door de Lange Poten een agent. Hij ver trouwde de wegrennende mannen niet. Enkelen sprongen in een ge reedstaande auto. Een man die niet met de auto meereed, zette het op een lopen, maar werd door de agent ingerekend. Hij had ongeveer vijf tien gouden voorwerpen op zak, waaronder twaalf colliers. De inbre kers zijn het pand binnengedrongen via de eerste verdieping. Hierdoor zou de alarminstallatie niet in wer king zijn getreden.

de Stem | 1970 | | pagina 3