Goes voor toeristen leuker dank zij GMC en Kasporgo POPF Vam Veertie weeken Veel aanrijdingen op de Zeeuwse wegen Bouw warenhuis Wilking bijna klaar Nieuwe DEPENDANCE VAN BIBLIOTHEEK IN MIDDELBURG-ZUID NOODZAKELIJK FINNEN EN TURKEN MET VERTRAGING GEARRIVEERD Pechreis van de Quand Meme kreeg vervolg Goed kamp op De Meidoorn Ontvreemde bromfiets bijna verkocht Verdachte van diefstal in arrest Moeder en zoontje gewond in verkeer Kruïbollen DE KONING HEET WééR RITECO Minder activiteit in Kanaal Gent - Terneuzen Wat en waar Vóór 22 september opening Brandje te Goes Insluiper sloeg slag in Goes hotel Hoogwater VANDAAG Tentoonstellingen Meer zon Weer aan MAANDAG 27 JULI 1970 (Van onze correspondent) HANSWEERT Het vrijdag middag op de Oosterschelde met lekkage kampende Belgi sche motorschip Quand Même dat door de En Avant van Mul ler uit Xerneuzen de haven van Wemeldinge was binnenge bracht, heeft na reparatie te Wemeldinge de reis naar Xer neuzen vervolgd. Eenmaal op de Westerschelde op weg naar Xer neuzen kwam een harde wind opzetten, die het water woelig maakte en het 350-ton-melende Belgische schip, dat geladen is met ijzer, flink in beroering bracht. De vrouw, die met haar twee kinderen aan boord was, raakte door al deze avonturen in hevige angst en wilde per se het schip met haar twee kinde ren verlaten. Het personeel van de Willem van Muller uit Xer neuzen heeft de vrouw met haar twee kinderen van boord gehaald. Daarna heeft de Wil lem de Quand Même tot Xer neuzen geconvoyeerd. (Van onze correspondent) GOES Goes heeft zich opge maakt om in de komende dagen extra-aandacht aan de toeristen te besteden. Dat zal vooral gebeuren door middel van folkloristische zang en dans door groepen uit Finland, Zweden en Turkije en het Goese Kasporgo en een antiek- en kunstmarkt op het Weeshuisplein aan de Singelstraat. De feestelijk heden konden echter niet zo wor den ingezet als de bedoeling was, omdat de groepen uit Finland en Turkjje pas in de loop van de za- terdagmiddag en -nacht arriveer den. Daardoor kwam een groot deel van het zaterdagprograma te verval len. De opening van de antiek- en kunstmarkt kon echter wel door gaan. Voordat loco-burgemeester dr. Prins de markt voor geopend ver klaarde, trachtte hij eerst een defi nitie te geven van goed weer. Wanneer het voor een verblijf aan de kust slecht weer is, is het voor de middenstandsbedrijven goed weer en andersom. Dat goede mid- denstandsweer hield volgens dr. Frins echter in, dat nog heel wat aandacht moet worden besteed aan de slecht-weervoorzieningen in Zee land. Het houden van een antiek- en kunstmarkt was daar volgens hem (Van onze correspondent) XERNEUZEN - VLISSINGEN Het afgelopen weekeinde hebben zich veel aanrijdingen in Zeeland voorgedaan. In totaal vielen er op de eilanden en in Zeeuwsch-Vlaanderen twee gewonden. Drie auto's raakten total-loss en dertien andere wagens werden beschadigd, waarvan sommi ge aanzienlijk. RILLAND Zaterdagmorgen zijn op rijksweg 58, ter hoogte van het café Zeeland bij Rilland, twee auto's met elkaar in botsing gekomen, res pectievelijk bestuurd door J. van H. uit Breda en L. de M. uit Emmel- oord. Het was een kop-staart-bot- sing. De auto van J. ven H. werd geheel vernield, terwijl de personen auto, bestuurd door L. de M., aan de voorzijde aanzienlijke materiële schade opliep. Een paar uur later vond zaterdag middag een kop-staart-botsing plaats te Rilland, waarbij drie personenau to's waren betrokken, bestuurd door C. H. G. uit Rotterdam, Van B. uit Helmond en J. F. R. uit Breda. Mevrouw Van B. uit Helmond moest met verwondingen per ambulance overgebracht worden naar het zie kenhuis St.-Lievensberg te Bergen op Zoom. De auto's van Van B. en J. F. R. werden zeer zwaar beschadigd, terwijl de derde betrokken auto eveneens aanzienlijke schade opliep. TERNEUZEN Zaterdagvoor middag had op het kruispunt Fre- derik van Eedenstraat - Bellamy- straat een aanrijding plaats tussen de personenauto van dokter P J. N. E., die vanaf de Frederik van Ee denstraat rechtdoor richting sport velden reed en de van rechts ko mende personenauto, bestuurd door J. P. B. uit Biervliet. Beide auto's liepen zware schade op. Op de hoek Nieuwediepstraat - Vlooswijkstraat kwam een Duitse bestuurder van een personenauto, W. D. in botsing met een personen auto, die werd bestuurd door J. v. d. B. uit Terneuzen. Beide auto's liepen schade op. KOEWACHT Op de oprit aan t Zand te Koewacht reed de Duitser J. S. uit Bremen met grote snelheid achteruit. Hij botste tegen een hem tegemoetkomende personenauto, be stuurd door mevrouw C. M.-D. uit Koewacht. Ook hierbij ontstond schade. TERNEUZEN 'Zondagmiddag om ongeveer half drie had aan de (Van onze correspondent) SLUIS Op de camping „De Meidoorn" te Sluis heeft de dis trictsconsul van Het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer Tfanns, in samenwerking met de Veilig Ver- keerscommissie Sluis, een aantal films vertoond. Tevens werd een verkeersquiz gehouden, waarvoor de beheerder van de camping, de heer H. Ultee. een aantal prijzen beschik baar had gesteld. Dit initiatief werd bijzonder op prijs gesteld, want ruim 200 kampeerders toonden 'hun belangstelling. Op deze camping verblijven thans ongeveer 500 perso nen, die zonder meer enthousiast zijn over de prachtige accommoda tie. Het laat zich aanzien, als de weersomstandigheden verder geen roet in het eten gooien, dat het aantal overnachtingen ten opzichte van 1969 zal verdubbelen. In ver band met de weersomstandigheden werd door de kampleiding voor de jeugd een teken- en kleurenwedstrijd gehouden en voor de ouderen een dicht- en rijmcompetitie, die diverse leuke reacties opleverde. westzijde van de rijksweg, nabij de oprit van de brug, een aanrijding plaats, waarbij twee auto's flinke schade opliepen. H. N. uit Terneu zen kwam vanaf zijn woonplaats en reed in de richting Sas van Gent. L. J. C. B., die hem tegemoet kwam, reed op de verkeerde rijstrook. N. ging op onverklaarbare reden even eens verkeerd rijden, tengevolge waarvan de auto's botsten en zware schade opliepen. KRUININGEN Zaterdag is een vrachtauto, bestuurd door J. N. uit Rotterdam, tegen een voor hem rij dende Duitse personenauto, bestuurd door K. H. uit Altena West-Duits- land, gereden. Hierdoor geraakte de Duitse personenauto op het linker weggedeelte in aanrijding met de tegemoetkomende personenauto be stuurd door A. J. van O. uit Rotter dam, waarna de Duitser in de sloot belandde. De Duitse personenauto werd geheel vernield. De Neder landse personenauto liep zwa're ma teriële schade op, terwijl de vracht auto nagenoeg niet werd bescha digd. VLISSINGEN Zondagmiddag te 12.00 uur stak het vierjarig jongetje G. W. van T. uit De Meren onver wachts de Walstraat over en werd geschept door een personenauto, be stuurd door C. C. uit Vlissingen. Met hoofdwonden en een linkerbeen breuk moest hij per ambulance overgebracht worden naar het Be- thesdaziekenhuis te Vlissingen. MELISKERKE Zondagmorgen te 11.00 uur heeft op de kruising Pottendamseweg - Mariekerkseweg een aanrijding plaatsgevonden tus sen twee personenauto's. Een auto werd geheel vernield. De andere liep aanzienlijke materiële schade op. KOUDEKERKE Op de Middel burgsestraatweg reden vier auto's in de richting Middelburg. Bestuurder J. J. E. uit Arnhem wenste linksaf te slaan de Mijmersweg in. Hij rem de af voor het tegemoetkomende verkeer. Een zich in de file bevin dende auto, bestuurd door I. A. G. uit Zoutelande, meende te moeten inhalen en kwam juist in aanrijding met de linksafslaande personenauto. Beide auto's liepen materiële schade op. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De politie in Terneuzen heeft de 17-jarige Van H. uit Sas van Gent aangehouden, die bij een tweetal rijwielhandelaren in de Axelsestraat trachtte een brom fiets te verkopen. Bij onderzoek bleek de bromfiets te zijn weggeno men voor de „Imageclub". De jon gen werd door de politie naar zijn ouders teruggebracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeentepoli tie te Terneuzen heeft op de Axel sestraat de 21-jarige Amsterdammer G. W. L. S. aangehouden, die ervan wordt verdacht enige tijd gelden bij de Nederlandse Spoorwegen een be drag van drieduizend gulden te heb ben ontvreemd. Hij werd te Terneu zen opgelsoten en zal naar de spoor wegrecherche te Amersfoort worden overgebracht. een goed en aantrekkelijk onderdeel van. De opening van de kunstmarkt werd omlijst met enkele dansen door een Zweedse groep. Op de kunstmarkt zelf is de te ken- en schilderkunst met een vier tal artiesten goed vertegenwoordigd, Verder vindt men er stalletjes met handweefwerk, met de hand ge maakte sieraden, hedendaagse lit teratuur en antiek. Bij de antiquitei ten blijken vooral oude ansichtkaar ten, tegeltjes en oude misgewaden favoriet te zijn. De folkloristische optocht viel door het ontbreken van twee groepen wat mager uit. Na het muziekgezelschap Advendo uit Wolphaarsdijk volgden alleen de wagen met Miss Toerist en de Zweedse groep. Na de optocht ver zorgden gastvrouwe Kasporgo en de Zweedse groep op enkele plaatsen een dansdemonstratie, terwijl Ad vendo op de Grote Markt een con cert verzorgde. De toeristische dagen waren inge zet met de verkiezing van Miss Toerist, over welke verkiezing el ders in deze editie meer. Dat ge beurde onder auspiciën van de Goe se Middenstandscentrale. De hon derd Goesenaren en 250 toeristen in de Prins van Oranje waren overi gens al in het begin van de avond in een feeststemming gebracht door ar tiesten, zoals Fred Bourgonje, confe rence, Cap Klinkenberg, komiek, Harry van Loon, piano. Ad Engel, goochelaar, De Fratelli's, accordeon duo en het parodistenduo „Mini en Maxi". Bij de vakantievierders viel natuurlijk de sketch „Het Werk", een parodie van kantoortoestanden, bijzonder goed in de smaak. En met muziek en zang werd steevast de maat meegeklapt. Het meeste succes oogstten Mini en Maxi, die zich in het begin van de avond al hadden ontpopt als. een bijzonder goed parodistisch zangduo a la de Klisjeemannetjes Kees van Kooten en Wim de Bie, maar tot slot van het programma een onvergetelijk stuk variété-werk brachten, namelijk twee pastoors, compleet met toog en platte hoed. Hierbij bleek, dat bei den niet alleen bijzonder goed tweestemmig kunnen zingen, maar ook piano, viool en trombone bijzon der goed beheersen in een nummer, dat wat betreft kwaliteitsgehalte on getwijfeld velen in de zaal verrast moet hebben. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de kruising Anjelierenstraat - Bojeslaan te Vlis singen is mevrouw J. J. de R. uit Vlissingen op haar bromfiets, met als duopassagier haan- vierjarig zoontje, in aanrijding gekomen met een personenauto bestuurd door V. J. uit Vlissingen. Mevrouw De R. en haar zoontje moesten met verwon dingen per ambulance worden over gebracht naar het Bethesdazieken- huis te Vlissingen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Voor de vierde maal in successie is een Riteco ko ning bij de krulbolvereniging Het Grote Gat. Na vader Jac. Riteco volgde voor de derde maal een der zoons hem in het koningschap op. Tweeëntwintig leden namen deel en na zeer spannende strijd in de finale versloeg Frans Riteco bij de stand 99 A. van de Gazelle met 109. (Van een onzer verslaggevers) XERNEUZEN In de maand juni zijn in het Kanaal van Gent naar Xerneuzen in totaal 790 zeeschepen bij op- en afvaart geschut. In totaal zijn dat 81 zeeschepen minder dan in de vergelijkbare periode van het vorig jaar. Daar staat tegenover dat het aan tal schepen in het eerste jaar wat betreft het aantal bruto-registerton met 1.367493 is toegenomen ten op zichte van de vergelijkbare periode in 1969. In de Westsluis, Middensluis en Oostsluis werden in juni 6515 binnenvaartschepen geregistreerd. In vergelijking met het eerste halfjaar van 1969 zijn er 3628 binnenschepen minder door het kanaal gevaren. In totaal zijn er tot en met juni in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone 392 schepen gelost, tegen 285 in juni van het vorig jaar. Het aantal gelos te goederen in tonnen liep iets te rug, n.l. 156958 ton. Er werden in de kanaalzone tot en met juni 444 schepen gelost tegen 485 in dezelfde periode van het vorig jaar. Er werd echter meer geladen in de vergelijkbare periode van het vorige jaar: 129.650 ton. De binnenvaartactiviteiten nemen langzaam af. In totaal werden in het eerste halfjaar 1979 schepen gelost die 1.484.974 ton aan goederen af leverden. Dat zijn 1455 schepen min der dan in dezelfde p-riode van het afgelopen jaar en 397.153 ton minder. Ook het aantal geladen schepen in de kanaalzone nam met 1056 sche pen af en de tonnage liep terug met 410.453. (Van onze correspondent) GOES Zondagmiddag rond half drie moest de Goese brandweer uit rukken voor een kleine brand aan de Fruitlaan. Op een opslagplaats achter garage Walhout had een sta pel broeikasramen vlam geva't, wat gevaar opleverde voor de omliggen de gebouwen. De^ snel ter plaatse zijnde brandweer was het vuur zeer spoedig meester. Men vermoedt dat met vuur spelende kinderen de oor zaak van de brand zijn geweest. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van zaterdag op zondag is via een dakraam inge broken in liotel-café-restaurant Slot Ostende aan het Kerkplein te Goes. Uit de kamer waar de bewoners, het echtpaar W., sliepen, werd een bedrag van f 709 aan Nederlands geld, 2000 Belgische en 50 Franse francs ontvreemd. Van de dader ont breekt elk spoor. (Van een onzer verslaggevers) HULSX Op de plaats waar vorig jaar Pasen in Hulst het kapi tale warenhuis van Wilking door toedoen van een aantal inbrekers afbrandde (foto boven), zal begin september een modern nieuw win kelpand van dezelfde firma in ge bruik genomen kunnen worden. Het gebouw, dat groter is dan het oude, is in iets meer dan een jaar uit de grond gestampt (foto beneden). Enkele weken geleden kon reeds een gedeelte van het nieuwe pand officieus in gebruik worden geno men. De bovenverdieping is bijna ge heel klaar, de benedenverdieping kan worden afgewerkt als de afde lingen, die daar tijdelijk zijn onder gebracht, zijn verhuisd. In afwach ting van het gereedkomen is het warenhuis voorlopig nog gehuisvest in het voormalige gebouw van de Hema. Deze noodvoorziening moet men uiterlijk 22 september verlaten. Morgen, dinsdag 28 juli: Berigen op Zoom 11.38; Hansweert 10.53 en 23.27; Made-Drimmelen 1.34 en 14.35; Ter neuzen 10.23 en '22.58; Vlissingen 9.54 en 22.29; Wemeldinge 11.28 en 23.55. Films GOES Grand 20 uur Sissie, de jonge keizerin, a.l. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Oliver, a.l. MIDDELBURG City 20 uur Asterix en zij» helden4 a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Jungleboek. a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Angelique, markiezin der engelen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Sissie, de jonge keizerin, al. ANTWERPEN Odeon: Gelukkig als Ulyssus, a.l. Rex": Heintje, eens zal de zon weer schijnen, a.l. Rubens: Goodbye Mr. Chips, al. Ambassades: Butch Cassidy en de Kid, 18 j. Metro: Mash, 18 Vendome: De omhelzing, 18 J. GENT Majestic: Matrozenpolka, a.l. Rex: De grillen van Marie, 14 j Savoy: Bebert en de boemeltrein, 14 j. Capitole: Zij drinkt niet, zij rookt niet, zij perst niet af, maar zij babbelt, 18 j. Century: The Reivers, 18 J. Toneel - Muziek - Dans GOES Internationale feestweek met volksdansen. ROTTERDAM St.-Laurenskerk, 20.15 uur: Concert Hans Klotz, organist te Keulen. Schouwburg, 20.13 uur: De Kleine Parade met o.a. Leen Jongewaard en Joost Prinsen. Laurensplaats, 21.30 uur: Klank en lichtspel. Beursplein, 20 uur: The Continen tal Singers and Orchestra. VLISSINGEN Sporthal, 20 uur: TV-uitzending „Met de muziek mee" m.m.v. Anne ke Grönloh, Marty Wilde, Jan Bla zer, e.a. ANTWERPEN Rubenshuis, 20.30 uur: Openlucht voorstelling „Veel drukte om niets" van Shakespeare, door het Reizend Volkstheater. Schietingen BIERVLIET Café „De Landbouw", 15 uur. 'S-HEERENHOEK Terrein staande wip, 14 uur. HULST G. Lijbaart, 15 uur. KOEWACHT A. de Schepper, 15 uur. KOEWACHT (B.) Remi Clapdorp, 15 uur. „DE KRAAI" - TERHOLE G. Bogaert-de Vijlder, 15 uui. Diversen BIERVLIET Wielerronde voor amateurs. GROEDE Kindervakantieweek met o.a. strandspelen, sterritten, sporteve nementen. OOSTBURG Du Commerce, 19.30 uur: Postzegelbeurs. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De activiteiten van de openbare leeszaal en biblio theek in Middelburg-zuid zijn zo groot geweest, dat door het zo sterk toenemend bibliotheekgebruik en de daarmee gepaard gaande noodzake lijke uitbreiding de vestiging van een filiaal in Middelburg-zuid on ontkoombaar zal zijn. Dit blijkt uit het optimistisch getinte jaarverslag van de openbare leeszaal en biblio theek in Middelburg. Het aantal leden groeide in van 4001 naar 4850, wat een stijging betekent van ruim 21 procent. Het aantal uitleningen nam toe met bij na 27 procent (van 120.000 naar 150.000) en het aantal ingeschreven leden bedroeg ruim 16 procent van het aantal inwoners van de gemeen te. Daartegenover staat een landelijk gemiddelde van 10,5 procent. In 1969 opende de bibliotheek in de Magistratenwijk in Middelburg- zuid de jeugduitleenpost zuid in wijkcentrum Het Zuiderbaken. Deze uitleenpost fungeert tevens als cen trale schoolbibliotheek voor de drie omringende lagere scholen. De voor zieningen van deze post werden echter binnen niet al te lange tijd te klein en daarom werden in 1969 de besprekingen over een vestiging in lyiiddelburg-zuid voortgezet. Het verslagjaar bracht bovendien een regelmatig contact tussen de bibliothecarissen van de Zeeuwse bibliotheken: de Fed. Prov. Biblio theekcentrale, de Openbare Biblio theken van Middelburg, Terneuzen, Vlissingen, .Goes, de Prov. Biblio theek, het Zeeuws Documentatiecen trum, de Technische Bibliotheek, de Muziekbibliotheek. De exploitatiebegroting voor 1970, zoals vermeld in het jaarverslag, laat een post nadelig saldo zien van f. 29.700. TERHOLE Café De Kroon, 14.30 uur; Gaaibollen. Dansen Orgel „De Cap". VLISSINGEN Britannia, 20 uur: Toneeluitvoering „Wie krijgt <j( oaby" door toneelgroep „De Zeem f se Komedie" in De Ruyterzaal. Jeugdvakantieweek. Opg. voor deze rubriek tel. Ollgg I 7438 of Postbus 116 in Middelburg BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valium, seweg 33: Expositie schilderij aquarellen en tekeningen van dy Wierenga (t.m. 11 aug. van 1021 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Ext tie schilderijen van Ernst Joacil (t.m 14 sept.). Dag. van 921 tf GOES Museum voor N.- en Z.-Bevel Singelstraat 13. „Kunst in klein" (oude tegels). Geopend: t.m. vr. 1012 en 13.3017 zat. 14—17 uur (tot 1 sept.) 'S-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-exp, (t.m. 12 sept.). Werkd. 10—17, 1117. Bovendien woe. en van 2022 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jar. Rooden, Johnny Rolf, Jan v, Vaart en V. v. d. Willigen, miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 13—18 uur, zon. 14—17 uur. KORTGENE Galerie „Les deux chapeaux", positie schilderijen en tekenirj (tm. 31 juli). Raadhuis: Expositie zeegezfe. van K. C. Bakker uit Den Htj (t,m. 14 aug.). Dag. van 9—21 cl MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pleterstraat 3! Zomertentoonstelling „A is eet aapje", het onderwijs op de li Zeeland in de eerste helft va| vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.i aug. van 9—22 uur. Van 1 tm sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lang! Delft. Expositie van Russisch! Iconen. Ma. t.m. zat. van 9—11 (t.m. 31 aug.). A»dü: „Spel van klank en li iédere woensdag-, donderdag- vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuwi seum: Expositie werk hedenfc kunstenaars „Letterlijk en fig| lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. til 10—17 uur; zon. 13—17 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpss)] Expositie beeldhouwwerken,* reilen en hedendaagse kunr| 1 sept.). Dagelijks van 11-i'f ROTTERDAM J Booymans-van Beuningen. Expositie Nicolaas van B« Frans Molenaar, sieraden e ding (t.m. 16 aug.). Ma. t.m. zat. van 10-17, zoitj uur. Bovendien woe. van S Expositie Jacob Zekveld, tel gen en David Hockney, schil en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muzti de penning". Collectie vffl penningen (t.m. 23 aug.). Rotterd. Hist. Museum: Exp „Bezeten bezit", collectie me' G. Elias-Vaes (t.m. 1 aug.). fi 1017, zon. 1117 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jf plein 8. Expositie „En de I groeide voort, 19451970" (tl sept. Dag. van 1017 uur. van 11—17 uur. Rotterd. Kunststichting, Kunf Zuid, Zuidplein. Expositie Al| Mineur (t.m. 2 aug.). Werlti 1017 uur, zon. van 12—11 Rotterdamse Kunststichting plein 40 Expositie einde*! werk leerlingen Rotterdamse demie (t.m. 2 aug.). Werkd.' zon. van 1217 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilde! tentoonstelling van Belgische J ders. Dag. van 1012 en 1 uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Béatrictl peians-de Morckhoven, schild! (t.m. 14 aug.). Dag. van U-"| ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Te® stelling schilderijen van JosB' schilderijen en beeldhouwt J. de Meester de Betzenbtj Geopend dag. 1012 en 14-" (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie 1 Mrozenski, houtgravures, j*| lustraties, gelegenheidsgrafi»| (tm. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia Expositie schilderij! Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). I Sted Museum: Expositie „«1 gen van Ver en Nabij" 0*1 juli). Ma. t.m. zat. 10—12 e'j 17 uui, zon. van 1417 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomerkfj stelling van schilders, wers en pottenbakkers (':j! aug. Ma. t.m. zat. van 9—- zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: TentoonstelhWj serij en scheepvaart „Z.Z.-'' (tm. 13 aug.). Werkd. van' en 1921 uur. Gemeentemuseum: ExposiW i scheepsmodellen, aardewerk I selein (t.m. 30 okt.). Ma. W| 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie bouwwerk en klein antiek, PJ| en schilderijen (t.m. 22 t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof» te Deurn'-J positie „Fotografie in Belg'e 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling nlnklijk Paleis Bouwer I woners" (t.m. 6 sept.). tJ I van 12—20 uur. Zat., zon. en I dagen van 10—18 uur. (Van een onzer verslagg OERLE Het popfestival kerkdorp onder de gemeen hoven, is een grote flop gi Zaterdagmorgen om 11.00 i dwenen de organisators g van het omheinde terrein, toen aanwezige verzopen 2 schouwers mochten aflei „Oerle" voorbij was. Alles ganisatorisch mis kan lopen, gelopen in Oerle. Dat begon vrijdagavond slecht vastzetten van een 1 herpilaar, die dan ook meti waaide, en de opstelling van dium dat met de opening regenkant was gekeerd en digde met de opmerking vs nisator Gilging voor de t.v. dat het boeltje mede op aai van de politie zou zijn stopge gens hoofdinspecteur-korpseh J. Hiiskens uit Veldhoven is logen". De Westduitse minister van h stad, afgehaald door zijn Rus (Van onz BREDA/GOES Minstens ongelukken tijdens het week-e verdronken drie mannen toen de Strobossertrekweg terecht drie mede - inzittenden verdi Op rijksweg 16 ter hoogte Dordrecht is de 44-jarige ver woordiger H. A. J. Pronk uit drecht met zijn personenauto begrijpelijke wijze tegen de pijl Vooruitzie: voor din woensdag, steld doo KNMI o dag om uur: Afnemendi °P regen, peratu geleideliJke stijging van Weersvooruitzichten in cijfer, middeld over Nederland. Voor dinsdag Aantal uren zon: 3 tot 9. temp.: van ongeveer no ■"t 3 graden boven normaal. temp.: van ongeveer no ot 6 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog et uu procent. Voor woensdag Aantal uren zon: 4 tot 12. Mm. temp.: van 0 tot 4 boven normaal, fN?x- temp. van ongeveer noi graden boven normaal, r mwns op een droge periode mmstens 12 uur: 90 procent. L 60 „ns op een geheel droog et "o Procent. eiy„an<iaag tijdelijk nog veel i' h ng maar later enkele opkla,1 zu?d?„g geei? neerslag. Een n geveerds" WTd' TemPeratuu| den graden, zeewater 17] Vooruitzichten: In de komende A ons de omgeving v| Azoren vochtige en warmere al tijdens de laats'juli# een wat zomerser beo'd te zieT °ok aan het strand.

de Stem | 1970 | | pagina 2