V oetbal-f eest-vierdaagse met muziek en artiesten Enkele koelkasten in vismijn van Breskens Clubkas-weekend in Nieuw-Namen NA UITVOERIGE DISCUSSIE: MIDDELBURG Politie en S WO V tevreden over medewerking van publiek GOES TERNEUZEN OOSTBURG BRESKENS LUCKY LUKE: DE NAIJVER Ook wedstrijd en schieten ZUID-BEVELAND PROGRAMMA FINANCIëN Dagblad De Stern WALCHEREN Eénrichtingverkeer Verkeerstest Middelburg EXAMENS HOOGWATER Veteranen-toernooi wat en waar VANDAAG MORGEN (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft het bestuur van de voetbal vereniging Hulsterloo te Nieuw- Namen een amusementslong- weekend georganiseerd. Vier da gen zullen in een tent b\j het voetbalveld artistenshows draaien. Het programma wordt vrijdag avond a.s. geopend met een con tactavond voor de spelers van de v.v. Hulsterloo, het bestuur, de jeugdcommissie en genodigden, opgeluisterd door het orkest Jan Jonkman uit Terneuzen. De voetbalvereniging Hulsterloo is in 1965 opgericht. In drie jaar tijd pro moveerde het eerste elftal tweemaal, en speelt nu in de eerste klasse, af deling Zeeland. De baten van het feest zijn bestemd voor versteviging van de verenigings kas. De voetbalvereniging Hulsterloo telt rond 180 leden. Het programma ziet er vanaf zater dag als volgt uit: zaterdagmiddag om 14.30 uur .wordt een internationale voetbalwedstrijd gespeeld op het voet balveld te Nieuw-Namen. Om 15.00 uur begint een monsterschieting op de liggende wip, in de feesttent. Het bestuur heeft prijzen van in to taal 2000 Belgische franks beschik baar gesteld. Ruim honderd uitnodi gingen zijn naar schutterijen in de streek verstuurd. Om 20.00 uur is er een optreden van de Noordbrabantse tienerster Bonnie St.-Claire, begeleid door de beatband „Lotusland". Zondagavond om 19.30 uur verschij nen op het podium Willy en Willeke Alberti begeleid door de South Jazz band uit Tilburg. Ook het orkest Jonkman speelt. Het feest besluit met een zg. „Avond op de Kouter". De vereniging kan zich financieel door middel van de contributies niet bedruipen. Daarom werd op deze ma- BONNXE ST.-CLAIRE nier een mogelijkheid gevonden om de kas te spekken. Grote steun heeft de vereniging al van de supporters club o.l.v. de heer L. van Vlierberghe. Ook de gemeente werkt goed mee. Er wordt door de voetbalvereniging Hulsterloo o.m. naar gestreefd een verlichting op het voetbalterrein te realiseren. Aan de gemeente is hier voor een bijdrage gevraagd van 5000 gulden. Van de Nederlandse Sport Federatie hoopt men een bedrag van 3000 gulden te krijgen. De vereni ging zelf kan 1000 gulden op tafel brengen. Door zelfwerkzaamheid van de leden (plaatsen van masten, gra ven van sleuven enz.) verwacht men het restant te verdienen. In totaal is een bedrag nodig van 12.000 gul den. Onlangs werd de eerste afleve ring van het clubblad „De Kouter- mol" uitgebracht. (Van onze correspondent) BRESKENS. Tijdens de raads vergadering van Breskens is het aan brengen van enkele koelkasten in de vismijn en het verplaatsen van het kantoor en de kantine aan de orde geweest. Voor het plaatsen van de vier koelcellen en bijkomende werk zaamheden vroegen b. en w. een kre diet van 203.000.De heer Van Schaick vroeg waar het advies van het hoofd van de dienst was en meen de dat de koelkasten renteloos znllen staan. Hierbij kreeg hij de steun van de heer Cambier die bovendien nog meende dat de gemeente de koelkas ten niet moet betalen. Wanneer vissers de koelkasten wil len hebben moeten zij die ook maar betalen. Ook mevr. Niermans was van mening dat de exploitatie maar Dagblad voor Zealand KANTOREN: Steenstras» 14, Hulst, tel 01140-7377. Klokstraat 1, Goes, rel 01 IOC -8030 EXPLOITATIE ADV.» L K. 6A. de Jong (Inspecteur) dreltnerstraat 11. lerneuzen. tel. 01 150-4281. Th. de Sakker, Potgieterstraat 3, lerneuzen. tel 0)1502601. C Steenhek ker, Europaplein 26, Hulst, tei 01140-3168. M. Sogers. Nieuwstiaat 41, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Klokstraat I, Goes, tel 01100-8030. REDACTIE; A. Koopman, Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnersfraat 81. Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140—2005. Ch. Schets. Kromme Wee Ie 4. Middel burg. tel. 01180-7764. Me|. S. Maaskant, Slngelstraet 17, Gom, tel. 011005689. opgebracht moest worden door de vis sers. De heer Carelse meende ook dat meerkosten moeten worden verre kend met gebruiker. De heer Vergou we was echter van mening dat wan neer de concentratie van havens door zal gaan men koelkasten moet heb ben. Veilingen hebben ook koelkas ten waarmede de heer Goethals zich toch bij de tegenstemmers schaarde. Wethouder Zegers deelde mede dat de burgemeester geen bezwaar had tegen het aanbrengen van koel kasten doch dat hij een uitbreiding van de mijn urgenter vindt. Burge meester Eekhout noemde koelkasten een eis van de tijd. In de toekomst zullen er zelfs diepvriezen komen waarmede de heer Cambier het hele maal niet eens was. Naar zijn mening zijn er helemaal geen koelcellen no dig als de verkoop maar vlot ver loopt. Een reglement voor de vismijn is daarom ook een dringende nood zaak. Burgemeester Eekhout trachtte nog te verdedigen met het argument dat de visserij uitbreidt, waarop de heer Cambier antwoordde dat daar ruimte voor nodig is en geen koel cellen. Voorzichtig informeerde de heer v. Schaick naar de concentratie van de vissershavens. Is er kans dat deze concentratie naar Breskens komt? Wethouder v. d. Hooft zei dat Breskens de beste papieren heeft bij de minister. De heer Cambier bleef bij z'n mening dat 't 'n speculatieob ject is. Tenslotte beslechtte stemming een voordeel voor b. en w. in een verhouding 6-3. Voorts ging de raad akkoord met de garantstelling voor een geldlening, groot 3.000.000.voor de bouw van een bejaardenpensiontehuis van Rozenoord. Medegedeeld werd door de burgemeester, dat de beschikking van het ministerie was afgekomen en dat de bouw zal worden gesubsi dieerd. De heer Vergouwe sprak zijn ongerustheid uit over de hoge pen sionkosten die in Breskens zullen ko men. Hij was geschrokken van de hoge architectkosten. De verhoging van de subsidie aan het Rode Kruis afd. West-Zeeuwsch- Vlaanderen van 0.05 tot 0.50 werd door de heer v. Schaick een forse verhoging gevonden en bovendien meende hij dat het meer de taak van een ziekenhuis is een ambulance dienst in te voeren. Ook de heer Cambier vond de verhoging nogal in grijpend. Gelet op de steeds groter wordende verkeersintensiteit is het toch wel noodzakelijk een goede am bulancedienst te hebben, meende de heer Vergouwe. De heer Carels meende dat men niet te veel moet zitten knibbelen doch een dergelijk doel goed steunen. Aan de school met de Bijbel werd tenslotte financiële medewerking ver leend voor de aanschaf van een ra diotoestel, nieuwe boekjes voor ver- keersonderwijs en een industriestof zuiger. Het gemeentebestuur van Middelburg zal deze maand een folder laten ver spreiden, waarin voorlichting wordt gegeven over het eenrichtingsver keer, dat met ingang van 1 augustus in de Middelburgse binnenstad wordt ingesteld. De nieuwe verkeersborden, zestig in getal, zouden oorspronkelijk een maand tevoren worden aangebracht. Dit plan, waardoor het verkeer al vast een beetje zou kunnen wennen aan de nieuwe regeling, heeft men echter moeten laten varen, omdat de borden nog niet gereed zijn. Men streeft er nu naar de borden tenminste enige dagen voordat de regeling van kracht wordt, te plaat sen. Souburg Auto in sloot Üp as kruising rijksweg 58 - Bosschaartweg in Sou burg vond gistermiddag een botsing plaats tussen twee auto's. De be stuurder J. V. uit Ritthem verleende geen voorrang aan W.L. uit Nieuw en Sint Joosland. De auto van V. sloeg over de kop en kwam in de sloot tot stilstand. Er deflen zich geen persoonlijke on gelukken voor. De materiële schade was groot. De auto van V. werd to taal vernield. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het proefonder zoek, dat de Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveiligheid het afgelopen weekeinde heeft ge houden onder automobilisten, die niet duidelijk onder invloed waren, maar toch wel iets gedronken hadden, heeft alle medewerking van het pu bliek gehad. Achtenveertig mensen onderwierpen zich geheel vrijwillig aan de tests. Slechts zes personen wilden geen toestemming verlenen voor een bloed onderzoek. Een tiental mensen wei gerde geheel aan de test deel te ne- men> direct uit onwil, maar om dat zjj net op weg waren naar hun vakantiebestemming of omdat zij haast hadden. De gemeentepolitie van Middelburg en de SWOV hopen, dat zij. ook in de komende twee weekeinden, als het onderzoek wordt herhaald, een der gelijke medewerking van het publiek zullen krijgen. De he«r C. A. Lambert, leraar aan de technische school te Terneuzen slaagde te Utrecht voor de akte NI Wis- en Natuurkunde, Mechanica. De heer Lambert te Boschkapelle, als tim merman begonnen, kwam hiermee in het bezit van zijn derde nijverheids akte. SLUIS Geslaagd aan de bakkers vakschool te Brugge voor het eind diploma de heer Wilmar Krijnen Uit Sluis. BREDA Modevakschool E.N.S.A.L.D costumière, mej. M. P. van Sighem, mej. C. Verhulst eri mej. P. Brasser, allen uit Westkapelle. Morgen, vrijdag 5 juli: Hansweert: 9.50 en 22.25 uur; Terneuzen: 9.23 en 21.59 uur; Vlissingen: 8.55 en 21.31 uur; Wemeldinge: 10.23 en 22.47 uur. (Van onze adverteerders) HARPE-PIETERS OPENDE AFDE LING HENGELSPORTARTIKELEN TERNEUZEN Naast de afde ling textiel opende Harpe-Pieters aan de Noordstraat 28 een afdeling hengelsportartikelen. Buiten vestigt alleen de linkeretalage der vanouds bekende textielzaak de aandacht op de nieuwe branche. Hierin is een zeer klein gedeelte van het hengelsport- assortiment uitgestald. In het vroegere kantoor en maga zijn vindt de sportvisser echter let terlijk alles wat met de sportvisserij te maken heeft. De combinatie textiel-hengelsport- artikelen is voor degenen, die de exploitant, de heer J. Harpe, kennen, niet zo vreemd: vanaf zijn zesde jaar beoefent hij zelf reeds de sport visserij. Men kan dus behalve op een goede service ook op een deskundi ge belangstelling rekenen. (Van onze adverteerders) FA. P. L. POLSPOEL HEROPENDE ZAAK ST. JANSTEEN De verbouwde en gemoderniseerde winkel van de fa. P. L. Polspoel en zonen aan de Hoofdstraat is officieel geopend. Naast het nieuwe voorfront aan de Hoofdstraat werd ook een etalage gebouwd met uitzicht vanaf de Ge- slechtendijk. De receptie, die volgde op de offi ciële opening, werd door velen be zocht. Wilhelminadorp De korfbalvereniging „Olympia" heeft al enkele jaren achtereen de gewoonte haar oud-leden uit te no digen voor het spelen van een wed strijd onderling op haar terrein. In de bijeenkomst van de deelnemende veteranen na de vorig jaar gehouden wedstrijd is het voorstel gelanceerd in 1968 de oproep niet te beperken tot de oud-Oiympianen, maar ook de oud-gedienden van andere vereni gingen uit te nodigen. Dit voorstel werd met enthousiasme begroet en heeft tot gevolg gehad, dat een or ganisatiecomité bestaande uit de he ren H. Hogerland te Wilhelmina dorp, Jac. van der Schraaf en Alb. Weststrate uit Goes, J. Walrave uit 's-Gravenpolder en W. de Waard uit Kloetinge voor 10 augustus a.s. een toernooi hebben georganiseerd. Da mes van 30 jaar en ouder en heren van 35 jaar en ouder van de vere nigingen Scampolo te Zaamslag, '/olharding te Yerseke, VZOD te Wissenkerke, Togo te Goes, Tjoba te 's-Heer Hendrikskinderen, Olympia en een Olympia-combinatie te Wil helminadorp zullen hieraan deelne men. De wedstrijden zullen door de „rustende" scheidsrechters H. B*t- revoet, A. Heijens en A. Francke uit Goes en J. Marteijn uit Yerseke worden geleid. Talrijke oude korfbalvrienden en -vriendinnen hopen op die middag, waarvan velen na jaren, elkaar weer te ontmoeten en op de groene gras mat de spieren van hun al wat stramme ledematen te laten losko men. Geboren: Henriëtte, dv J. Verschoor en M. Vos; Willem, zv M. van Oosten en A. Boer; Christina, dv J. Zoutewelle en J. Engelse; Sandra, dv G. Olijhoek en M. van Kempen; Cornelis, zv A. Goossens en C. van Loon; Noël, zv E. Casteleijn en C. Oosthoek; Corine, dv J. van Burgelen en I. Brusket; Pieter- nella, dv J. de Leeuw en J. Butler, Ondertrouwd: H. van der Weele 25 en M. de Jonge 23 jaar; A Dekker 21 en M. Walrave 22 jaar; J. Oudeman 29 en A. Beenhakker 21 jaar; J. Heijn,s- dijk 23 jaar en C. Paaimans 21 jaar; J. Pik 24 jaar en A. Magielse 21 jaar; C. van de Vreugde 23 jaar en A. Smits 21 jaar. Gehuwd; A. de Boer 23 jaar en M. Boone 22 jaar: F. Landa 38 jaar en N. Paauwe 20 jaar: A. Klaassen 22 jaar en M. van Hoeve 25 jaar; W. Schulte Cör- ne 23 jaar en H. van Gorp 21 jaar; J. de Vrieze 21 jaar ên A. Priem 21 jaar. U. Posthuma de Boer 27 jaar en P. Boo- gert 26 jaar. Overleden: R. Buitenhuis 85 jaar ev S. Buitenhuis-Kiel; A. de Laat 87 jaar; M. Houtekamer 91 jaar wv A. de Vos; C. A, Moerman 58 jaar; M. Voois-Voois 67 jr, wv W. L. Voois; A. Paauwe 63 jr, wv A. J. Paauwe-Tramper; P. W. Ver- sluijs ev M. Versluijs-Allemekinders. Wolphaartsdijk Viswedstrijd De Visserij- en Hengelsportvereniging De Zandkreek heeft haar 9e karperviswedstrijd voor kinderen in de vijver achter het ge meentehuis.-Er waren 82 deelnemers. De uitslag was: 1 Han Korstanje, die voor 1 jaar de wisselbeker veroverde 2 Kees van Keulen, 3 Kees Lamain, 4 Wim Lucasse, 5 Ko v. d. Kreeke, 6 Jan Peter Bliek, 7 Arnout de Witte, 8 Jan Geene, 9 Kees Sinke, 10 Simon Verstelle, 11 Niek Lamain, 12 Johan Smallegange, 13 Louis Meertens, 14 Jan Verstelle. De eerste vis werd gevangen door Kees Lamain, die hiervoor werd be loond met een taart. Na afloop reikte burgemeester A. Hack de prijzen uit. 's-Gravenpolder Raadsvergadering In de raads vergadering zullen een aantal grond- verkopen aan de orde komen. Voorgesteld wordt verder deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst en de gemeen schappelijke regeling bestrijding luchtverontreiniging. Ten aanzien van deze laatste regeling stellen b. en w. echter de ontbindende voor waarde aan de deelneming, dat het provinciaal maximum dient te ver vallen. De bouwverordening met een 3-tal wijzigingen komen eveneens aan de orde. Tenslotte wordt een principe-uit spraak gevraagd over het ontwerp bestemmingsplan bedrijfsterrein aan de Schoorkenszandweg en het be stemmingsplan 's-Gravenpolder 1968. Reis van ouden van dagen. Aan staande zaterdag 6 juli is het weer zover voor de ouden van dagen van 's-Gravenpolder. Dit jaar gaat de jaarlijkse reis per bus en niet meer in vele luxe auto's zoals in voorgaande jaren. Het comité „Bejaardenreis 's-Gra venpolder" heeft voor dit jaar de volgende route uitgestippeld: Via Hoogerheide, Putte naar Mer- ksem bij Antwerpen waar een van de grootste supermarkten van Europa zal worden bezocht. Daarna via de Schelde-tunnel, St.-Niklaas, Hulst naar Perkpolder, met de nieuwe dub beldeksveerboot „Prinses Christina" via Kruiningen naar huis. Het vertrek is om kwart over 12 vanuit de Ambachtsstraat. Oudelande Schieting De vereniging Edele Handboog hield een schieting op de staande wip. Tevens vierde de heer A. Westveer zijn 40-jarig jubileum. Bondsvoorzitter Van Liere wenste hem hiermee geluk en bood hem de bonds-ere-medaille aan. Op deze schieting waren 52 schutters van 12 verenigingen aanwezig. De uitslag is: Hoofdvogel: niet af geschoten; 1ste zijvogel: F. J. Osse- waarde Doel naar Hoger Wol phaartsdijk 2de zijvogel J. v.d. Walle Vios 's-Heerenhoek; 1ste bovenkal: G. Verheyke Zorgvliet Ellewouts- dijk; 2de bovenkal: C. Baart Juliana Oudelande; 1ste onderkal; J. F. de Rijke Edele-Handboog Oudelande; 2de onderkal: C. Baas Juliana Oude lande; 1ste klep: C. Lous Edele-Hand boog Oudelande; 2de klep: P. Rent meester A.D.L.M. Kwadedamme; 3de klep: C. Baart Juliana Oudelande; 4de klep: W. de Wilde Juliana Oude lande; Meeste kleine vogels: F. Ciaeys Edele-Handboog Oudelande. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Nadat de nieuwe verkeersweg via de noordelijke brug over de nieuwe zeesluis te Terneu zen in gebruik is genomen is men begonnen aan het verdere uitdiepen van de toekomstige buitenhaven. De foto toont de dam, die het laat ste beletsel vormt voor de verbin ding van de sluis met de open Schel de. Ongerechtigheden, die de cutter- zuigger, welke zich nu aan de buiten zijde van de dam bevindt bij het uit diepen zouden kunnen hinderen wor den door meerdere kranen wegge werkt. Wanneer de doorgraving van de dijk eenmaal een feit is zullen in to taal voor de bouw van de nieuwe en de sloop van de oude sluizen in het Terneuzens gebied vijf dammen zijn gelegd, vier doorbraken gerea liseerd, een havenhoofd verwijderd, drie nieuwe havenhoofden gemaakt, twee basculebruggen, een rolbrug, on drie voetbruggetjes zijn gesloopt en vier nieuwe basculebruggen zijn aangelegd. Auto in brand Op de rijksweg Oostburg - Draaibrug is de personen auto bestuurd door M. M. Q. uit Aardenburg geslipt en in de sloot terecht gekomen. De auto geraakte hierna in brand en werd geheel ver nield, ondanks dat er vijf brandblus- apparaten op leeg werden gespoten. Diensten Op zondag 7 juli zullen in de verschillende kerken van Bres kens speciale vakantiediensten wor den gehouden. In de Geref. Kerk is er 's morgens om 9,30 uur een dienst onder het thema „God zoekt een plaatsje op de wereldcamping met zijn tenf'. Na afloop van deze dienst is er om ongeveer half elf gelegenheid om kof fie te drinken in.de Uitkomst. Dit is bestemd voor alle kerken van Breskens. In de Herv. Kerk is er 's avonds om 18.30 uur een gemeenschappelijke dienst met als thema „God doet de deuren dicht en wij houden een open deur dienst". Voor de eerste maal in dit seizoen wordt er om 19 uur op de camping van Zeebad een eucharistieviering gehouden door kapelaan O. Gielliet. Vismijn Week van 23 t.m. 29 juni 5448 kg export garnalen f 3,90-f 6,11 62 kg pellerij garnalen 3,91, 80 kg. bot 0,16-0,20, "710 kg schar 0,35-1,10, 601 kg schol 0,42-1.00, 10212 kg tong 3,37-6,51, 470 kg tarbot 3,36-5,47, 27 kg griet 2,50-2,90, 30 kg gul 0,61- 1,22, 71 kg rog 1,01-1,20, 8 kg kom meraal 0.66-0,81, 171 kg haai 0,45- 0,73, 120 kg poon 0,59-1,15, 47 kg on verkochte bot. *---• 1 Retranchement Jubileum Schoolhoofd De heer J. Hennekeij was 25 jaar hoofd van de Openbare Lagere School en in ver band hiermee was er een bijeenkomst ten gemeentehuize. Burgemeester J. A. Leenhouts wees er op, dat de heer Hennekeij. al die tijd een uitstekende leerkracht was geweest. Hij bood hem namens het gemeentebestuur een boekenbon aan en aan mevr. Henne keij bloemen. De heer L. I. Basting, oud-secretaris van de oudercommis sie bracht zijn erkenning op rijm tot uiting en wethouder Almekinders wees op zjj verdienste voor de plaat selljke harmonie. Namens het oranje- comité werd een tuinstoel aange boden. Op school werden de kinderen getracteerd en bood de oudercom missie een foto aan van het Oranje- Nassaubastion. Koewacht Succes zwemvereniging Op het zwemfeest te Stekene heeft de Koe- wachtse zwemclub Flipper een gran dioos succes behaald wat grotendeels te danken-is aan de.trainer W. Lafort die zich hiervoor volledig heeft inge zet. Uitslagen: le prijs Gino Schuurman 30 m. crawl, 2 Tony Dokter 60, 2 Rudi Rietjens 60, 3 Robby de Groot 60, 1 Vera Bracke 30, 2 Rudy Coone 60, 4 idem 30 allen crawl; 1 Tony Dokter 30 m schoolsl., 1 Ingrid de Schepper 30, 2 Lumy Dok ter 30, 1 Thea Rotthier 30, 2 idem 60, 3 Ingrid van Damme 60 allen school slag. Sluis Schoolzwemmen In de Brugse Vaart werden de jaarlijkse school- zwemwedstrijden gehouden. Na afloop werden in café „Lam- minsvliet" die prijzen uitgereikt door wethouder F. Cuelenaere. De wisselbekers werden dit jaar de finitief door de RK Scholen gewon nen. Iedere deelnemer ontving een sleutelring met de naam van de zwemclub en voor de vastgestelde nummers waren er prijzen in de vorm van medailles. Opmerkelijk was de prestatie van Yvomne Tas, die op 8 jarige leeftijd de traditionele kilome ter rustig uitzwom. Gemeenteraad De kelder van het raadhuis zal van 16 augustus tot 1 september worden verhuurd aan mevrouw U. Provoost-Tilleman uit het Belgische Vrasene, voor het houden van een schilderijenexpositie. De wethouderssalarissen zullen wor den verhoogd in overeenstemming met het advies van de Zeeuwse Ged. Staten. Aldus besloot de ge meenteraad. Uit een gesprek over de bestemming van de oude stads poort „De Steenen Beer" bleek, dat de meesten er een horecabestemming aan willen geven. Expositie In de raadhuiskelder werd een schilderijententoonstelling geopend van de Belgische kunstenaar Frans Bakker uit Den Haan. Ze is iedere morgen en middag ge opend, gratis toegankelijk en duurt tot en met 14 juli. Daarna komt Omer van Vosselen uit Beveren, die al vaak in Sluis met zijn portretten exposeerde. Clinge Bedrijfsvoetbal Voor de eerste maal zal het personeel van de N.V. Clitex een voetbaltoernooi organise ren op het Gemeentelijk sportterrein op 3 augustus a.s. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door acht voetbalploegen, terwijl ter gespeeld wordt in twee poules. De beker zal worden uitgereikt door de directie van de N.V. Clitex. Schieting Aan de schieting in de zaal St. Cecilia bij L. de Vylder werd door 39 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door R. de Moor van De Klinge en de beide zijvogels door Rob. de Kindt van Koewacht. Op de tweede wip schoot Fr. Ler nout van Nieuw Namen de hoge vo gel. De zijvogels werden geschoten door J. de Vetter van Kapellebrug en W. Maes van DeKlinge. Het groot ste aantal vogels n.l. vijf stuks werd geschoten door P. Inghels van Koe wacht. Raadsvergadering Op vrijdag 5 juli om zeven uur 's avonds zal er in de raadzaal van het gemeentehuis een openbare raadsvergadering ge houden worden, waarin een verzoek behandeld zal worden voor het aan brengen van een gebrandschilderd raam in de Kapel van O. L. Vrouw Ter Eecken te Kapellebrug. Verder zal gesproken worden over het verle nen van medewerking aan het r.-k. schoolbestuur te- Clinge in -verband'- met de verbouwing van de St.-Ber- nardusséhool te Clinge. Nieuwvliet Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Nieuwvliet kwam in openbare zitting bijeen o.l.v. wna. burgemeester J. A. Leenhouts. Afwij zend werd beschikt op een subsidie verzoek van het Leger des Heils. De V.V.V. kreeg een extra-bedrag van f 100,- als bijdrage in de drukkos ten* voor de streek-V.V.V.-folder. De gemeentewerkman Ruissen zal in een hogere gemeenteklas geplaatst wor den. Voor f 360 wordt een nieuwe motormaaier aangeschaft. Up de lijst van beschermde monumenten zijn door Monumentenzorg geplaatst de Ned. herv. kerk en de molen vai de heer Michielsen. Waterlandkerkje Raadsvergadering Naar aan leiding van een ingekomen stuk werd tijdens de raadsvergadering besloten aan het architectenbureau Rothuizen en Van 't Hooft te Goes opdracht te geven het nodige te doen om het bestemmingsplan uit te breiden voor het scheppen van meer mogelijkheid voor vestiging van be drijven. De grond die daarbij be trokken wordt ligt aan de overzijde van het reeds aangewezen terrein langs de Ketelaarstraat. In het nieuwe bestemmingsplan lag nog 3.98.40 ha grond waarvan de gemeente geen eigenares is. Te gen de vastgestelde taxatieprijs werd besloten die grond te kopen. De toestand van de manschappen- materieel wagen van de plaatselijke brandweer is slecht. De districtsin specteur van het Brandweerwezen had daarop al de aandacht geves tigd. Besloten werd om bij het vast stellen van de begroting 1969 daar mede rekening te hoüden. De wed den van de gemeenteambtenaren werden aangepast aan de per 1 ja nuari en 1 mei 1968 gewijzigde voor schriften. De verordening tot aan vulling van. de verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Oost burg werd vastgesteld, alsmede een wijziging van de verordening op de heffing van keurlonen in die keu ringskring. Het was de eerste keer dat burgemeester M. Verbrugge na zijn ziekte weer al* voorzitter van de raad optrad. Groede Gemeenteraad De gemeenteraad vas Groede verleende een subsidie van 50 cent per inwoner aan de afd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Rode Kruis' voor het ziekenvervoer in de streek. De dorpsvereniging „Groede" kreeg f 225 voor het houden van een* vakantiekinderweek en me dewerking zal worden verleend aan het r.-k. Scheldebestuur voor de uit gaven voor leermiddelen voor taal- aardrijkskunde en verkeersonderwijs tot een bedrag van f 1300. Het Konin- gin-Wilhelmina Fonds kreeg 2 cent per inwoner en de Ned. Amateur To neelunie f 25. Medewerking zal wor den verleend aan J. W. Jansen voor het bouwen van een garage in zijn tuin. De verouderde legesverordening werd vernieuwd en de bouwverorde ning werd aangepast aan de gewijzig de omstandigheden. De recente salarismaatregelen voor het rijkspersoneel werden van toe passing verklaard voor het gemeente- personeel. c NTWERPEN Rex 10, 12. 14. 16. 18. 20. 22: De pasja 18 jaar Odeon: 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30: Raad wie komt dineren. 18 jaar. l'athe: 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30: De apenplaneet, 14 jaar. Rubens: 12, 14, 16.30, 19 en 21.30: Came- lot, 14 jaar. Ambassades: 12, 14. 16, 18, 20, 22: Ben jamin 18 Jaar. Savoy: 12, 1430, 16.50, 19.10 en 21.30: Het wonder der liefde. 18 jaar. Quellin: 12. 16, 18. 20. 22: De tien gebo den. 14 jaar. Astra: 12, 14, 16, 18, 20, 22: Giant. 18) Metro: 12, 14. 16.30, 19 en 21.30: Matj Helm 18 jaar. ST. NIKLAAS Eden: Jacht op stripteasers. 18 jaar. Century. Engelen uit de hel, 14 Jaar, Palace: De goede, de harde en die vagebond, 18 jaar. Scala De verslindsters, 18 jaar. GENT Capitole: Wacht jot het donker *014) 18 jaar. Majestic: Generaal Custer, 14 Jaar. Plaza: In de hitte van de nacht, 18 j Select: Iedere woensdag, 18 jaar. Savoy: Een dokter vertelt, 18 jaar. BRUGG Memlinc: Will Penny, 18 j. Zwart Huis: Hotel St. Gregory, 18 j Forum: Zeventien, 18 jaar. Capitol: Kentucky Kerels, 18 jaar. Scala: Het zand was rood, 18 jaar. MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur: „Spoorwegen in Zeeland". Tentoonstelling Molenwater: 9-18 uur: Miniatuur Wal cheren. Abdij 21 uur Klank- en lichtspel. GOES Weeshuls Singelstr. 10-12 en 14-17 li,: Tentoonstelling stads- en dorpsgezich ten. ST.-JANSTEEN Raadszaal 16.30 uur Raadsvergaderiaj MIDDELBURG Abdij 21 uur Klank en lichtspel Rijksarchief: 9.30—12.00 en 13.30-17.3C uur; „Spoorwegen in Zeeland". Molenwater: 9—18 uur; Miniatuur Wal cheren. GOES Weeshuis Singelstraat 1012 en 1417 uur: Tentoonstelling stads- en dorps gezichten. ZIERïKZEE Gebouw Coöp. Telersver. 13.30 uur Demonstratie transportwerktuigen vooi aardappelen. TERNEUZEN Luxor 20 uur De getemde feeks, al OOSTBURG Ledel 20 uur Hartstocht onder kanonvuur, 14 jaar KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schaeting. WOLPHAARTSDIJK Muziektent Jachthaven 19.30 uur Concert Advendo.

de Stem | 1968 | | pagina 2