Rik van Looy in eindsprint weer niet te kloppen erder Jan Krekels heeft geen vertrouwen in Collard „DE LEREN ZOOL MERCKX IN DE HEERST GIRO UITSLAGEN OLYMPIA'S TOER Olympia Bergetappe werd „flop' U koopt veiliger bij uw horloger t en waar? /AN DAAG MORGEN KOOP VERTROUWD KOOP 2^ Jan Janssen als beschermd renner naar de Tour Van der Vleuten. Zilverberg en Duyndam ook in Tour-ploeg Beloning Bewijs KOOP VERTROUWD KOOPJE Tweede KOOP VERTROUWD KOOPJE Onvoldoende Amateurs 1DEN liensttreding vartaalkwitanties Hulst iBLAD DE STEM" 1140 - 2377 senbakker, Tel. 01140 - 3168 jrg r Walcheren, Molenwater: van 9 tot 18 uur. lef: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur telling Spoorwegen in Zeeland Kunstexpositiie. «DE •emiekeuring k fokvee 1968 voor stieren en 'remiekeuring voor stieren en k fokvee 1968 'remiekeuring voor stieren en ik fokvee 1968 irt 15 uur Kermisschieting om Dansen nbeurs Bal in 15 uur Kermisschieting gebouw 20 uur »go, 14 j. list 15 uur Kermisschieting en uur If veroordeelden, 14 j. Singelstraat 19-21 uur Expo. ge Nederlandse Kunst s ehuis 19.30 uur 'EN tot tot het donker is, 18 J. 30, 16.50, 19.10, 21.30 uur man for all seasons, a!. .30, 19 en 21.30 uur e kleine bader, a.l. 6, 18, 20 en 22 uur De twee huurlingen, 18 j. 8 en 21 uur des In de hitte, van de nacht, 14.30, 16.50, 10.10 en 21.30 uur elga, 18 J. .6, 18, 20 en 22 uur n de klauwen van de mummie, 16.25, 18.50 en 21.15 uur uur Een spel op leven en hoelen) De man die miljarden waard Het zand was rood, 18 J. :t moordsyndicaat, 18 j. y fair lady, 14 j. het heetst van de zomer, 18 j. uur Het kind van de rekening i) \AS ;nn es Nacht auf der Reepet- Kindar, prins der woestijn, 14 J. iet schandaal, 18 j. grote slag van de T mannen d, 18 j. Drie stuivers geluk, a.l. nis De gek van Labo vier, 14 j. 3e kleine bader, a.l. Helden zonder terugkeer. 18 j. rtsnapping op bevel, 14 j. URG ir Walcheren, Molenwater: van 9 tot 18 uur. lief: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur .telling Spoorwegen in Zeeland Kunstexpositie. iwcentrum, Westsingel: 10-12 uur Spreekuur Voorlichting* Huishouding en Gezin Hel. 0). tVE remiekeuring stieren en vrou* ikvee 1968 EN uur ilf veroordeelden 14 jaar uur letian Affair 18 jaar ,T ehuis 19.30 uur cgadering island 15 uur toieting 'EN n: Zie onder Vandaag uur Een spel op leven en doelen) n: Zie onder Vandaag n: Zie onder Vandaag \AS n: Zie onder Vandaag DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 ME! 1968 (Van onze sportredacteur) GELEEN Sjeng Collard, de Limburgse soigneur-verzorger, die re gelmatig voor de wielerbond werkt, voelt zich in zijn eer aangetast. Hij is diep beledigd door de houding van zijn fietsende streekgenoot Jan Krekels, die alle voedsel en drinken, klaargemaakt door Collard weggooit en zelf zijn kostje scharrelt. „Die Collard kun je niet ver trouwen", hebben enkele supporters hem ingefluisterd. Krekels kreeg er visioenen door en zag tussen iedere boterham doping zitten. In Olym- pia's Toer rijdt hij nu op zelf klaargemaakt voedsel, hetgeen Collard hem hoogst kwalijk neemt. Zondagochtend vertikte de lange soigneur het nog langer voor Krekels' eten te zorgen. „Ik ga er met coach Mid- ielink over praten", aldus de verbolgen Collard. „Dat zijn toch geen manieren, tegenover iemand die door de K.N.W.U. vertrouwd wordt". KEES KOEKEN had het zaterdag druk. Voor de start van de derde etappe (Waalwijk) moest hij in Breda rijexamen doen. Om acht uur werd hij door familieleden uit Achtmaal naar hotel Parkzicht vervoerd, daarna in alle haast teruggebracht. Koeken was nog juist op tijd voor het vertrek. Als geslaagd kandidaat. CHARLES DE SMIT, de in een etappewedstrijd debuterende Zeeuw, heeft Olyrhpia's Toer vroegtijdig de rug toegekeerd. In de rit van za terdag raakte De Smit al vroeg in de achterhoede en liet zich tenslotte op de banken van de bezemwagen zakken. „Een kleine tegenvaller", noemde zijn ploegleider Piet Liebregts het. „Ik had meer van hem ver wacht'. Matje Gerrits sprint, knap profiterend, naar de zege in de zeer rustig uitgevallen „bergetappe" in Olympia's Toer. Leen de Groot kon in deze rit zijn trui gemakkelijk verdedigen. DE GROOT BLEEF LEIDER DERDE ETAPPE 1 De Groot (Utrecht) 184 km in 4.20.15 (met bon. 4.20.00); 2 Gerrits (Oploo) z.t. (met bon. 4.20.05); 3 Van Katwijk (Oploo) z.t. (met bon. 4.20.10); 4 Rent meester (Ovezande) z.t.; 5 Hoogerheide (Ossendrecht) z.t.; 6 Bakker (Wierin- genverf) z.t.; 7 Legierse (Den Bommel) z.t.; 8 Holst (Amsterdam) 4.20.46; 9 Hoekstra (Dokkum) z.t.; 10 De Koning (Srherpenzeel) z.t.; 11 Verbeek (Poel dijk) z.t.; 12 Baars (Haarlem) z.t.; 1? Van Vught (Boxtel) z.t.; 14 v. d. Leeuv (Echt) z.t.; 15 v. d. Kruys (Helmond1 z.t.; 16 Pennings (Nieuw-Vennep) 4.22.5r 17 Nieuwkamp (Borne) z.t.; 18 Serpent" (Wijk aan Zee) z.t.; 19 Snijder (Haar lem) z.t.; 20 Leferink (Haaksbergen1 4.23.12; 26 Prinsen z.t.; 29 Koeken z.t 84 Bogers 4.25.03; 48 Frijters 4.27.1* DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Caballero 13.01.47; 2 Batavus z.t.; 3 Smith/Acifit 13.03.42. VIERDE ETAPPE 1. Gerrits (Oploo) de 131 km in 2 45.49 (met bonificatie 2.45.34); 2. Groen (Steenwijk) met bon. 2.45.39; 3. Jansen (Westzaan) met bon. 2.45.44; 4. Rent meester (Ovezande) z.t.; 5. Gazda (Polen) z.t.; 6. Harings z.t.; 7. Krekels (Bom) z.t.; 8. Koeken (Achtmaal) z.t.; 9. J. van Katwijk (Oploo) z.t.; 10. Jan- broers (Amsterdam) z.t.; 11. Comelisse (Amsterdam) z.t.; 12. Hansen (Dene marken) z.t.: 13. Bakker (Wieringer- werf) z.t.; 14. Ovesen (Denemarken) z.t.; 15 Zantingh (Aalsmeer) z.t.: 16 De Groot (Utrecht) z.t.; 17. v. d. Kruys (Helmond) z.t.; 18. Van de Voort (Am sterdam) z.t.: 19. Schoofs (Bladel) z.t.: 20 Holst (Amsterdam) z.t.; 34. Frijters 245 49- 41. Hoogerheide z.t.; 50. Prinsen z.t.; 58. Bogers 2.54.33. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Vredestein 8.17.27: 2 SmithsAci- fit z.t.; 3. Olympia z.t 4 Caballero z.t.; 5. E. O. Kroon z.t.; 7 Denemarken z.t.; 12 Polen 8.28.39; 16. Tsjecho-Slowakije 8.55.35. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 De Groot (Caballero) 10.29.08: 2 Le gierse (Batavus) 10.29.20:, 3 Gerrits (Smiths-Aeifit) 10.29.31; 4 Van Katwijk (Amstel Bier) 10.29.46; 5 Bakker (Kroon) 10.29.47 6 Rentmeester Smiths-Acifit) 10.29.47: 7 Hoogerheide (Soort '68) 10.29.51; 8 Holst (Feugeot- Mmhelin) 10.30.13; 9 v. d. Leeuw (Ovis) 10.39.17; 10 Van Vught (Caballero) 10.30.18; 11 v. d. Kruys 'Kroon) 10.30.25; ]2 De Koning (Amstel Bier) 10.30.27; 13 Jansen (Vredestein) 10.32.02; 14 Poortvliet (Smiths-Acifit) 10.32.04;; 15 Zoetemelk (Amstel Bier) 10.32.12; 16 Krekels (Ovis) 10.32.22; 17 Snijder (Caballero) 10.32.24; 18 Leferink (Mi- 10*3231; 19 Deelen (Batavus) 1032.36; 20 Harings (Caballero) 10.32 39; 23 Koeken 10.32.52; 25 Prinsen 10.32.53; 33 Frijters 10.36.10; 51 Bogers 10.43.25. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Batavus 31.22.02; 2 Caballero 31.22.12; oi g^ths-Acim 31.23.21; 4 Amstel Bier 31.24.34; 5 De Kroon 31.25.47; 11 Dene marken 31.36.07; 15 Polen 32.18.03: 16 rsjecho-siowakije 33.26.32. PUNTENKLASSEMENT I Gerrits (Smiths-Acifit) 48 punt.; 2 rentmeester (Smiths-Acifit) 44 pnt.; 3 Krekels (Ovis) 43 pnt.; 4 De Groot S a ero) 43 Pnt-: 5 Van Katwijk (Amstel Bier) 41 pnt. (ADVERTENTIE) CHOCOLADEHACFI.ttEPFM TONN1E BAKTEN uit Klun- dert boekte zaterdag j.l. in de ronde van Spijkenisse een over- winning in een amateurkoers over 100 km. Hij legde deze af stand af in 2 uur en 26 minuten tweede werd R. van Duin uit Haarlem; 3 T. Bakker, Soest en deelr' Van Haaren uit 's-Graven- RpI? HUYBRECHTS won in het rio t Moorsel de sprint van wiTede groeP renners en werd nierdoor elfde. Er waren 85 ren- rs gestart en een valpartij in ae voorlaatste ronde bracht tien nners en Q0k de bejijs_ jng m da wedstrijd. Hier de beklimming van de Zwij- berg. (Van onze sportredacteur) WAALWIJK In een onderhoud met de sportcommissie van de KNWIJ zaterdag voor de start van de derde etappe in Olympia's Tour, heeft Jan Janssen zich akkoord verklaard met een voorstel om hem in de Ronde van Frankrijk niet als kopman, maar als „beschermd" renner te laten vertrek ken. Wat dat precies betekent kon het met profzaken belast sportcommissie- lid Förster na afloop van de bijeen komst niet geheel duidelijk omschrij ven. „Het komt er op neer", aldus de heer Förster, „dat de anderen zich in eerste instantie niet meteen een knechtenrol toebedeeld zien. Wagt- mans en Steevens b.v. mogen, als het zo uitkomt, hun eigen kans gaan". Op de vraag of Wagtmans en Steevens zich voluit kunnen geven wanneer ze in een interessante ontsnapping zit ten, die Janssen miste, zei de heer Förster: „Nee, ik geloof dat ze dan eerst naar de belangen van Jan moe ten kijken. Tenslotte heeft die bewe zen dat hij het kan". Woorden, waaruit men zou mogen concluderen, dat „beschermd ren ner" hetzelfde betekent als „kopman". AMSTERDAM (ANP) In overleg met ploegleider Ab Geldermans heeft le sportcommissie van de KNWTT de Irie renners aangewezen, die de Ne- lerlandse ploeg voor de ronde van "rankrijk zullen compMeren. Het Irietal bestaat uit Huub Zilverberg (Willem n-Gazelle), Jos van der Vleuten (Peugeot) en Leo Duyndam Smith's Chips) De zeven renners die al eerder wa ren geselecteerd zijn: Jan Janssen, Riny Wagtmans, Harrie Steevens, Ed dy Beugels, Wim Schepers, Gerard Vianen en Arie den Hartog. Ten aanzien van de selectie van Leo Duyndam is een restrictie ge maakt. De Westlander, die hinder heeft van een achillespeesblessure en die nu nog met zijn hiel in het gips loopt, zal worden vervangen door Harm Ottenbros van Willem II, wan neer zijn blessure niet snel genoeg herstelt Na Ottenbros zijn ook Henk Nijdam (Peugeot) en Jan van der Horst (Caballero) aangewezen als re serve. (Van onze sportredacteur) GELEEN Waar Olympia's Toer onmenselijk '.waar gedacht was op een ruig parkoers in Lim burg, lachte het wielervolk om de eenvoud van de etappe. Men sprak aan de finish in Geleen over een belachelijk lichte rit en trok fluitend van ple zier naar de douches in het gemeentelijk sport park. Bram Koopmans, al jaren alom gewaar deerd wedstrijdleider geprikkeld achterlatend. Koopmans vond het maar dunnetjes dat er gespot werd met de trots van zijn voorbereidingen die hij bergetappe noem de en met de omschrijving ervan pure schrik in de karavaan joeg. Toen het zondagochtend bovendien regende, rilden de renners van angst. Ze bereidden zich eensgezind voor op het ergste en daarom was de algemene opluchting, die al gauw oversloeg in bravoure-rijke taal na afloop zo groot. te geven aan Leen de Groot. Voor Cees Rentmeester kwam de hulp in de persoon van Matje Ger rits, die hem namens ploegleider Piet Liebregts vertelde dat er geen zwaar werk gedaan mocht worden om Leen Poortvliet in de leiderstrui te houden. Met de komst van Gerrits c.s. was de leidende groep gegroeid tot zestien man, van wie Cees Koeken de grote oechvogel werd. Veertig kilometer na de geslaagde demarrage viel hij plat en verloor het contact. Hij werd op genomen in het eerste deel van het oeloton dat kreunend aan een ach tervolging begon. De jacht op de koplopers richtte een verschrikkelijke ravage aan. Er werd indrukwekkend ijverig gekoerst om de schade zo beperkt mogelijk te houden, maar de gaten bleven val len. De stoet sloeg stuk in ontel bare mootjes, che kilometers weg in beslag namen. Jan Jansen met in zijn wiel Cees van Amsterdam op zoek naar een vluchtersgroepje In de Leren Zool Men had zich niet hoev ente forceren want het traject bleek merkwaardi gerwijze uit meer afdalingen dan be klimmingen opgebouwd. Men ver speelde geen seconden en minuten, want de laatste kilometers waren zo simpel te verwerken geweest dat de groep bijna ongeschonden binnen kwam als gesloten peloton. Waar Olympia's Toer voor een groot deel beslist had kunnen worden, veran derde er niets in het algemeen klas sement. Leen de Groot bleef leider na een geslaagde coupe in de rit van za terdag, die sensationeel verliep en uitgroeide tot een van de beste etap pes in Olympia's Toer van de laat ste jaren. Toen werd er ouderwets gevlamd en vloog het peloton aan stukken in een helse temposlag. De verbrokkeling kreeg een opzienba rend karakter en men verklaarde het verschijnsel met de conclusie dat de dopingcontroles van de laatste, tijd de renners tot nadenken hebben ge stemd. Tussen Waalwijk en Heerlen ont wikkelde zich een geweldige koers, die alles beloofde voor de volgende dag, voor de duivelsrit door bultig Limburg. Maar die bleek ondanks de regen en gemeen plaveisel een snoep reisje, een bittere ontgoocheling, waarvan Bram Koopmans zei: „Ge dwongen door gemeentelijke en pro vinciale autoriteiten moest ik tal van wijzigingen aanbrengen. Er vielen zware stukken uit, maar het kon niet anders. En alsof alle tegenslag nog niet genoeg was, liep vanmiddag de reclame-karavaan vast in Slenaken, waar de vervelendste klim van het circuit lag. De renners konden er niet passeren. Ik moest gaan impro viseren". Het betekende dat de heuvel in Sle naken met rust werd gelaten en van de toch al korte etappe (130 kilome ter) 11 kilometer afging. Toen ook nog bleek dat Koopmans voor de fi nale een vriendelijk circuit koos, was de flop compleet. De schitterende weg naar het eindstation Geleen zorg de ervoor dat de achterblijvers moei teloos terug konden komen. En daar was oranje-truidrager Leen de Groot Bram Koopmans bij zonder dankbaar voor. In de glijbaan naar de finish wist hij zijn leidende positie te redden. De Groot was ge lost uit de kopgroep onder aanvoe ring van Wim Prinsen (zo actief - zes ontsnappingspogingen - dat hij de prijs voor de strijdiustigste kreeg) het tempo hoog hield. „Op het mo ment dat ik niet meer mee kon en terugviel in het peloton, gaf ik me geen enkele kans meer", verklaarde De Groot later. Zonder enige pijn bracht hij in de laatste kilometers de hergroepering tot stand dank zij het al te ideale traject. Overigens begint Olympia's Toer vandaag met een waardig leider aan de vijfde etappe. Leen de Groot steekt in uitstekende forme en wordt door zijn belangrijkste concurrenten als de sterkste man van het peloton ge noemd. Bovendien geniet hij de steun van een ploeg in topconditie. Zater dag, in de ophefmakende etappe van Waalwijk naar Heerlen, werd dat be wezen. Op het moment dat de eerste slag viel, na vijftig kilometer in Knegsel, ging Van Vught met De Groot mee in de aanval. In de kopgroep bevon den zich verder de verrassend krach tig fietsende Frits Hoogerheide, de goed herstellende Cees Rentmeester, attente Cees Koeken, Theo van de Leeuw en Pierre Hoekstra. Toen zich een tweede ploeg losmaakte uit het peloton en met succes naar de kop sprong, was Cor Baars erbij om steun Voorin tenslotte hakte de kop groep zich twintig kilometer voor de finish in twee delen. Een handig spel van De Groots ploegmaten halveerde het aantal tegenstanders. Overbleven: Hoogerheide, Legierse, Van Katwijk, Bakker, Rentmeester en Gerrits. In de straten van Heerlen groeide de voorsprong tot een halve minuut. Het waren ongekende feiten in Olympia's Toer. De finale van deze race liep uit op een lichte ontgoocheling voor de ploeg van Piet Liebregts, want Matje Gerrits vergiste zich in de sprint. Op het moment dat Cees Rentmees ter, die voor hem de sprint aantrok, stil viel, bleef Gerrits even aarzelen. Dat was voor Leen de Groot voldoen de om met vaart naar voren te schieten, te winnen en leider te wor den. Een dag later maakte Gerrits de misrekening goed. Hij koos in het eindspel van de mislukte bergetappe het beste wiel en stoof als overwin naar langs de jury. Kurt Vyth, ont roerd door de reclame die dat op leverde voor zijn firma, waarvan Ger rits de naam op zijn trui draagt, stopte 750,- als beloning in de prij- zenpot. En omdat hij bij de eerdere successen al 500,- uit de portemon nee trok. zwol de geldbuidel indruk wekkend. Wanneer de ploeg d° eind overwinnaar aflevert, doet Vyth er nog eens 1500.- bii. Piet Lipbrpgts voorspelt dat zijn baas die centen kwijt is. Cees Rentmeester moet ze hem afhandig maken PETER HEERKENS ADVERTENTIE) CHOCOLADEHAGEL-REPEN BREDA De economische mede werker van „Het Parool" en de AVRO, de heer E. Peereboom, zal op maandag 37 mei tussen 19.31 en 19.56 uur in een aflevering van „AVRO's sportpanorama" op Nederland I spre ken met de heren H. A. Burgwal, sec retaris-penningmeester van de KNVB en J. Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, over •nkele financieel-economische aspec- en van het betaalde voetbal. ALESSANDRIA De Spanjaard losé-Antonio Momene heeft de zesde etappe van de Ronde van Italië ge wonnen. Hij reed de rit van 223 kilo meter tussen San Remo en Alessan dria in 5.53,07 (gem. 37,889 km per uur). De Fransman Grosskost en de Telg Brands werden respectievelijk weede en derde in dezelfde lijd. De >le Giro wordt tot nu toe beheerst Joor de Belg Eddy Merckx. Zaterdag eindigde hij in de vijfde etappe als tweede, waarmee hij Michelli Dancel- li, de leider in het algemene klasse ment, tot op 1,55 min. benaderde. Maar wat belangrijker is, zijn voor sprong op Felice Gimondi, de Ita liaanse favoriet en winnaar van de 50e Giro, steeg tot 2 minuten en 17 seconden. Merckx bepaalde zich gis teren dan ook alleen maar tot het verhinderen van gevaarlijke ont snappingen. Dat kort voor de finish vier mindere goden toch nog los van het grote peloton kwamen, was voor de Belg van geen belang. Kees Haast eindigde gisteren met acht seconden achterstand op de 86e plaats. Tijdens de vijfde etappe, wel ke gewonnen werd door de Italiaan Zilioli, staakte Bart Zoet de strijd. Het algemeen klassement: 1 Dan- ceili (It.) 26.24,56; 2 Merckx (Belg) op 1,55; 3 Zilioli (It.) op 2,00; 4 Mot- ta (It.) op 4,09; 5 Gimondi (It.) op 4,12; 6 Jimenez (Sp.) en Letort (Fr.) op 4,13. tijdrit) had voor de afstand 4 minu ten en 44,2 seconden nodig. Tweede werd de Nederlander Jan Hordijk, die 2,7 sec. achterstand had. Buis werd 22e, Aldershof 24e, Naaktge boren 26e, Van Venrooy 39e, Van Schalen 58e en Dekker 63e. (ADVERTENTIES) De Zweed Gost Petterson heeft de eerste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië, een tijdrit over 3,5 kilometer, gewonnen. De gouden me daillewinnaar van de jongste wereld kampioenschappen (in de ploegen- CHOCOLADEHAGEL-REPEN (Van onze sportredactie) RIJEN Mede door de inspannin gen van zijn Willem II ploeggenoten kwam wielerkeizer Rik van Looy gisteren in de Rijense „Leren Zool", weer eens in de gelegenheid als van ouds te schitteren. De Belgische ve dette veroverde de eerste plaats in de 100 kilometer lange profkoers, door op de voor hem zo vertrouw de manier in een felle eindsprint te winnen. Zijn landgenoot Jos Huys- mans werd met een vijftal meters geklopt. Met deze tweede plaats kreeg Huysmans bepaald niet te veel. Hij was er in de laatste ronde van deze interessante koers als enige in geslaagd aan het wiel van Van Looy te blijven. Pas op de laatste honderd vijftig meter gaf hij zich gewonnen en moest hij Rik H over zich heen laten gaan. Drie kilometer voor het einde van de wedstrijd had het duo Huysmans/ Van Looy zich reeds zeker gesteld van de twee beste plaatsen in de eindklassering. De twee Belgen sprongen toen weg uit een acht man sterke kopgroep, waarin behalve nog drie ploeggenoten van Van Looy (Harm Ottenbros, Peter Post en Hen- ny Marinus) nog Jos van der Vleu ten, Cees van Amsterdam en Cor Schuuring zaten. Tot op dat ogen blik hadden die acht vluchters een sterke eenheid gevormd, die het pe loton op tien kilometer van de finish tot op 1 minuut en 10 seconden ach terstand reed. De succesvolle uitlooppoging was met nog twaalf ronden te rijden inge zet. De acht renners demarreerden en konden door de flauwe reactie van het peloton een flinke voor sprong nemen. Het gat tussen de kop groep en de hoofdmacht werd ronde na ronde groter, mede doordat de Willem Il'ers aan de kop van het pe loton controle uitoefenden. Serieuze pogingen om de vluchters te achter halen kwamen er alleen nog van Henk Nijdam, Rik Wouters en Cees Zoontjens. Hun werk was echter tevergeefs. Het sterke achttal zou tot op de eindstreep wegblijven. De ontsnapping van deze acht ren ners, die later beslissend zou blijken, werd voorafgegaan door een serieuze poging van zeven coureurs om reeds in het begin van de koers weg te ko men. En het leek er even op dat deze kopgroep daarin zou slagen. Henk Nijdam, Piet Braspenninckx, Bram Breure, Jan Cooreman (de winnaar van vorig jaar), Rinus Hoogerland, Rini Wagtmans en Piet Konings, die dat vroege groepje vluchters vorm den, konden na dertig kilometer fiet sen zelfs een voorsprong van 35 se conden nemen. Maar dat bleek zo kort na de start niet voldoende. Nadat Rini Wagtmans door pech uit de voorste groep was weggeval len liep het jagende peloton, lange tijd aangevoerd door Jan Janssen, de vluchters in. Vier ronden lang jaag de de compacte rennersmassa voort. Toen kwam de beslissende ontsnap ping, die grote favorieten als Jan lanssen, Harry Stevens en Jo de Roo iefinitief de kans op een ereplaats ontnam. Aan de profwedstrijd ging een aers voor amateurs, over 80 kilome- cr vooraf. Halverwege de race viel le beslissende slag. W. Felix, W. Lie- rechts, P van Beurden, P. Franken n G. van Dongen sprongen weg uit iet peloton en namen een kleine oorsprong Zij wisten de kleine af tand tussen hen en het peloton ech- sr op de eindstreep te bewaren. In de eindspurt versloeg W. Felix :it Arnhem zijn medevluchters en ;ing met de eerste prijs strijken. W. jiebreehts kwam als tweede over de 'inish. A. van der Ham uit 's-Gra- vendeel won de sprint van de hoofd macht en klasseerde zich daarmee als zesde. De openingskoers van de nieuwe lingen was zeer aantrekkelijk. De Haarlemmer R. Bakker bleek in de massasprint, die de beslissing moest brengen, de rapste. In deze 40 kilo meter lange wedstrijd moesten een aantal renners de strijd na enkele valpartijen opgeven. Alleen bij hem krijgt u service en nazorg van de gespecialiseerde vakman

de Stem | 1968 | | pagina 3