Snel en verbazend afscheid van schaatser P. Modder Innes Ireland zal Campbell's recordpogingen voortzetten Engelse scheidsrechters waarschuwen te snel Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Atleten van naam Stem-cross iMARCEL PENNINGS KOOS WIELRENNEN I0VEN SCHAATSEN ToekomstwensIn Noorwegen wonenwerken en trainen Zo n afscheid sit je niet lekker Kment weg bij Feijenoord Fitheidsgroep in Oosterhout Militair elftal tegen Portugal Schroeven' uit been van Altig gehaald Geen geld Anton Huiskes Noorwegen SECRETARIS ARBITERSBOND Spelers van R WB. J OAB en Sarto geschorst Drijfveer Opvolger Tot augustus In merkenploeg deur. Voordelig de stérke con ger in de grote n. >#*Wi4cjg" v>-. 'G* DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 11 JANUARI 19671j (Van onze sportredactie) WARMENHUIZEN Piet Modder is verbaasd en blij tegelijkertijd. Verbaasd, omdat wij de eer sten zijn die hem vragen, waarom hij er eigenlijk mee gestopt is. Blij, omdat hij eindelijk eens in de gelegenheid is zijn motiveringen de volledige toe dracht uiteen te zetten. Na een gedwongen afscheid van de kernploeg in augustus, werd zijn rentree eind september niet geaccepteerd. Piet Modder werd afgewezen, kreeg van de KNSB geen gelegen heid zijn houding te verdedigen, in een gesprek tot een uitleg te komen. Na zijn uitwijzing uit de kern ploeg, ontving Piet Modder slechts nog één brief van de Schaats bond. Drie weken geleden. De brief bevatte een verzoek tot terug zending van zijn trainingspak. Een trainingspak, dat Piet Modder gedragen heeft gedurende de drie seizoenen dat hij deel uitmaakte van de kernploeg. „Ik heb aan het verzoek nog niet voldaan. Het trainingspak is een mooie herinnering voor me". En dan fel :„Zo n afscheid zit je niet lekker. Ik zoek naar een gelegenheid om terug te komen". Terugkomen. Piet Modder is 23 jaar. ROTTERDAM (ANP) Willy Kment, de Oostenrijker, die Feijenoord nu voor het derde seizoen traint, heeft met ingang van 30 juni zijn contract met de Rotterdamse eredivisieclub op gezegd. De vijftigjarige Kment begon zijn trainersloopbaan bij het Venlose V.V.V., daarna vertrok hij naar Noor wegen, waar hij geruime tijd coach van het nationale elftal was. Na zijn terug keer in Nederland ging Kment naar DOS waarna hij drie jaar geleden overstapte naar Feijenoord. Het Nederlandse jeugdelftal zal znij kwalificatiewedstrijden voor het UE- FA-toernooi tegen West-Duitsland op woensdag 1 en maandag 27 maart (tweede paasdag) spelen. De eerste ontmoeting vindt in Nederland plaats de tweede in West-Duitsland. Het land dat de beste resultaten behaalt plaatst zich in het eindtoernooi, d§t van 5 t.m. 13 mei in diverse steden in Tur kije wordt verwerkt, Voorts staat voor woensdag 15 februari de wedstrijd Ne derland België voor spelers van 16 tot 18 jaar op het programma. (Van onze correspondent) OOSTFRHOÜT. Fitheidsgroepen schieten in Nederland als paddestoelen uit de grond. Ook in Oosterhout, in de bossen van de Katjeskelder aan de Bredaseweg wordt er tegenwoordig hard getraind door meer of minder corpulente heren. Circa veertig in getal. Sportinstructeur Blijlevens uit Breda is de leider van deze groep en heeft zich verzekerd van wetenschappelijke assistentie door de sportarts mevrouw Uyterwaal aan te trekken. Geïnteres seerden kunnen zich zaterdags om ne gen uur bij de startplaats het natuur bad Warar»de vervoegen. Inlichtingen kan de heer Heneweer Vrijheidstraat 11 te Breda verstrekken. Hij denkt aan Knut Johannessen, die op zijn 30e jaar de grootste schaats- triomfen vierde. Elke week nog schaaft Piet Modder aan zijn conditie in de duinen bij Schoorl. Hij zint op wraak tegenover de KNSB. Wraak in de spor tieve zin van het woord. Piet Modder wil zich revancheren. Hij heeft reden om dit met felheid naar voren te bren gen. Want hij is één van de schaatsen rijders, die het geld niet om het grij pen hebben. Het plotselinge vertrek van Modder uit de kernploeg werd door de KNSB bekend gemaakt met de toevoeging dat Modder geen tijd meer had om aan de trainingen deel te nemen. Het was niet waar. Piet Modder had wel tijd. Echter geen geld. Doordat het bedrijf waar hij werkte onverwacht moes1 worden op geheven kwam Piet Modder zonder werk te zitten. Hij had geen inko men meer en zag zich d?9^ ge noodzaakt zich terug te trekken uit de kei..ploeg. De KinSB nam ae me- uoon kennisgeving aar. De tijden veranderen. Binnen twee mamitu.i vond Piet modder werk als monteur in de garage van de fa. Go- mes. Van zijn nieuwe werkgever kreeg hij alle medewerking om te kunnen trainen- Piet Modder meldde zich bij Wim de Graaf. Voor de A- ploeg, waar hij enkele weken eerder uit vertrokken was. Aanvankelijk werd het geaccepteerd. Totdat Wim de Graaf hem op een trainingsdag van de baan haalde met de mededeling dat Piet Modder er niet meer bij hoorde. Hij moest het maar eens in de B-ploeg proberen. Het was te gek dat iemand ,.zo maar" in. de A-ploeg werd ge plaatst. Handelde De Graaf op eigen gezag? Waarschijnlijk niet. Verbitterd zegt Modder: Onder Anton Huiskes zou dit niet gebeurd zijn. Die ging voor je door het vuur. Die voerde niet oom- weg u'it wat hem opgedragen werd. Hij had zijn eigen opvattingen zijn ei gen trainingsschema ook. Daar behoef de niemand zich mee te bemoeien". Sprekend over Huiskes, vertelt Piet Modder nog meer: „Met Huiskes kon je nog wel eens praten. Hij hielp je als het nodig was. Er vas een be tere kameraadschap. Het lijkt nu wel eens, alsof de kernploeg uit een groep individualisten bestaat. Het gezag van Wim de Graaf is moeilijker te aan vaarden. Ik weet dat er jongens zijn die ook dit seizoen hebben afgestemd op het trainingsschema van Huiskes. Ze komen ook nog regelmatig bij hem" Alles wat hem op het hart ligt, wil hij er nu uitgooien. Piet Modder, nog steeds bereid om op sportieve wijze te laten zien wait hij als schaatser waard is, wil waar voor zijn geld. „Met de B-ploeg kom je maar een paar dagen per week op het ijs. Voor zoveel geld wil ik géén half werk. Daarom ben ik daarmee niet doorgegaan. Niemand heeft zich om mij bekommerd. Voor zitter Wesselo kent me trouwens niet eens". Piet Modder kan een sportieve te genslag incasseren. Dat bewees hij vo rig jaar. Vol goede moed was hij be gonnen aan de Nederlandse kampioen schappen. In 1965 had hij deelgeno men aan de strijd om de wereldtitel. Huiskes had hem toegefluisterd dat hij weliicht kans maakte op een derde plaats. Het werd niets. „Na de tweede ronde op de 5000 meter zat ik opeens vast. Toen was het bekeken, want de nacht erop sliep ik nauwelijks. Op de tweede dag was ik nergens". Piet Modder werd negende. Uitgeschakeld voor een plaats in de nationale af vaardiging. Piet Modder treurde er nau welijks om. Dacht alleen aan terugko men in dit seizoen. Het is hem niet gelukt. Piet Mod der moet in de toekomst kijken. Doet dat ook. Nu onderhoudt hij zijn con ditie met oefeningen in de dumen, zodra het voorjaar wordt zal hij op de fiets stappen („In de seizoenen dat ik tot augustus aan wielrennen deed, voel de ik me beter in conditie dan bij de schaatstraining vanaf mei. Maar dat zal wel individueel verschillen"). Bij het nadenken over de verdere toekomst dwaalt Piet Modder int ge dachten naar Noorwegen. Hij beseft' dat_ hij in Nederland niet meer terug kan komen bij gebrek aan de mogelijkheid elke dag op het ijs te werken. „In Noorwegen wonen en werken en dan elke d>ag op de schaats. Misschien her over ik dan een plaats in de kern ploeg. Het zit je niet lekker, als je in de kranten leest hoe goed bijv. Tho massen en Guttormsen het doen,. Dan denk je: daar had ik ook bij kunnen zitten". Daarom ook ging Piet Modder niet naar de Nederlandse kampioen schappen. „Ik zou me alleen maar staan op te vreten. Weet je, Peter Nottet heb ik nog steeds achter me weten te houden". En als de plannen voor Noorwegen nou eens niet doorgaan? „Dan wordt ik trainer. Die zijn er hier in de omgeving echt nioig niet genoeg, ter wijl er talent in overvloed is". Piet Modder, schaatsliefhebber in hart en nieren. Piet Modder peinst nog even ver der. „Steeds had ik me voorgenomen mee te doen aan de Olympische Spe len in 1968- Het gold voor mij min of meer als een ideaal. Het zit nog steeds in mijn achterhoofd. Daarom wil ik maar Noorwegen". DEN HAAG (ANP) Het Neder- Jandse militaire elftal speelt vanavond in het PSV-stadion te Eindhoven tegen Portugal in de eerste ronde van het tournooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap. De tweede ont moeting is woensdag 25 januari op het eiland Madeira. In het Portugese elftal zijn onder meer opgesteld Simoes van Benfiea en Batista van Sporting Lissabon. De op stelling van het Nederlandse elftal luidt: doel: V. D. Wekken (Excelsior), achter: Pijs Oaarlem) Hulshof (Ajax) Aty Graaumans II (NAC), Van Eg- mond (Telstar). midden: Jansen (Feijenoord)Veenstra (Go Ahead). voor: Houw aart (ADO). Mulder (An- derlecbt), Klijnjan (DFC), V. v. Kuy- len (PSV). reserves: Boersma (PSV), Muhren (Voleind am), V- d. Vall (Feijenoord) en Aid. Graaumans I (NAC). D>e wedstrijd wordt geleid door de Schaut. HM HM HM Hgen Belgische scheidsrechter Robert Schaut. Schaut. KEULEN (ANP) De Westduitse wereldkampioen op de weg Rudi Al tig is dinsdag opgenomen in de Uni versiteitskliniek van Keulen voor een noodzakelijke operatie. De chirurg, dr. Schneider, verwijderde drie zilveren schroeven uit het linkerbeen van Altig. die op 2 mei 1965 waren aangebracht, tGen hij tijdens de Ronde van Spanje zijn linkerdijbeen brak. De operatie1 verliep zonder complicaties en de Westduitser hoopt binnen 14 dagen het ziekenhuis te kunnen verlaten om I daarna vakantie te nemen. Op zijn 30e verjaardag, op 18 maart a.s. hoopt hij deel te kunnen nemen aan de wegwed strijd Milaan-San Remo, de klassieker waarmee het wedstrijdseizoen jaarlijks wordt geopend- LONDEN (AP) Werd Antonio Rattin. aanvoerder van Argentinië, toen hij in de wereldkampioenschappen voethal wegens ruziemaken van het veld gestuurd, onbillijk behandeld en te zwaar gestraft? Deze vraag is weer aan de orde nu Cyril Jackson, secre taris van de 13.000 leden tellende bond van Engelse scheidsrechters, in het tijdschrift voor scheidsrechters, heeft gezegd, dat referees in Engeland te snel zijn met het noteren van de namen van de spelers, die „onenigheid hebben met wie dan ook". Het was een Duitse scheidsrechter, Rudolf Kreitlein, die Rattin in Wem bley van het veld stuurde. Het artikel van Jackson wordt druk besproken en het seval van Rattin wordt erbij ge haald. jaekson beweert, dat 70 a 80 pet. van de waarschuwingen aan spelers worden gegeven, die laten merken dat ze het ergens niet mee eens zijn. Dit cijfer is veel te hoog. meent Jaekson. „Denkt een speler, dat iets verkeerds is ge beurd, dan is het menselijk dat hij dat laat merken, evenals u en ik dat zou den doen. Maar voor een heel lichte vloek wordt hij al genoteerd. Dit is niet juist en bewijst, dat onze scheidsrech ters te pietluttig zijn. Het wordt tijd, dat we als arbiters eens góed naar ons zelf kijken en ons afvragen, of we wel zo onschuldig zijn als we denken.... Rattin werd weggestuurd wegens kijven met scheidsrechter Kreitlein na een reeks van vrije schoppen tegen Argentinië. Later zei de Argentijn, dat hij alleen maar om een tolk had ge vraagd om zich duidelijk te maken. Jaekson schrijft ook, dat sommige scheidsrechters veel te graag hun eigen regels bedenken. Tq veel scheidsrech ters kennen indirecte vrije schoppen in en rond het strafschopgebied toe we gens overtredingen, die zij met directe uwe waaghals vrije schoppen bestraffen op andere delen van het veld. Jaekson wil elke wedstrijd geleid zien door twee scheidsrechters, één voor elke helft van het veld. Maar hierop heeft onmiddellijk sir Stanley Rous, de Engelse president van de wereldvoetbalorganisatie gereageerd. Hij zei: „Enige jaren geleden hebben we proeven genomen met twee scheids- rechters, maar er bleek te weinig vóór te pleiten". Sir Stanley Rous meent, dat het te genwoordige scheidsrechterssy.steem niets verkeerds heeft. „Het is alleen maar de tijd waarin we leven. Di't is een tijd van anti-gezag, en dat slaat ook terug op voetbal (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer' ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in (le gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. (Van onze sportredactie) BREDA De strafcommissie van de KNVB heeft forse straffen opgelegd aan spelers die een tegenstander ge trapt hadden. Zo werd A. Brokken van VOAB voor vijf wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Hij had tij dens de wedstrijd Longa-VOAB, vol gens de KNVB een tegenstander ge trapt. Eveneens vijf wedstrijden mag de RWB-er Timmermans niet voor het le elftal van de Waalwijkse club spe len, „wegens het trappen van een te genspeler tijdens de wedstrijd RAC- RWB". „Wegens zeer ruw en onverantwoor delijk spel, alsmede zich bij herhaling bemoeien met de leiding van de scheidsrechter" tijdens NOAD III-Sar- to II, werd G. van Loon van Sarto voor vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk, geschorst. De Sarto 2 speler L. Swart had in dezelfde wed strijd oen tegenstander getrapt. Hij werd voor dit feit gestraft met een schorsing van vijf wedstrijden. zijn loopbaan was hij verbonden aan Lotus, een merk dat hij ook in zijn ver bintenissen met andere renstallen trouw is gebleven. Ireland is een zeer markante figuur, die zijn Schotse afkomst allerminst ver loochent en die er via een Schotse ge ruite band om zijn helm van getuigt. Hij is de clown onder zijn collega's. Evenals vele andere coureurs draagt hij „Bacchus" een zeer goed hart toe en wil hij een goed verlopen race nog wel eens uitbundig vieren. Zijn collega's noemen hem „Lucky" Innes, omdat hij ondanks zijn vele* ongelukken voor ern stige blessures gespaard is gebleven. Zijn moed werd wel eens onbezonnen heid en dat kwam hem op een fors aan tal afgeschreven wagens en een frequent bezoek aan het ziekenhuis te staan. Na een meningsverschil *met Colin Chapman verdween hij bij Lotus, waar hij als eerste coureur werd opgevolgd door de jeugdige Jim Clark. Nadien «tond hij bij verschillende privé-renstal- len onder contract, maar toen grote suc cessen uitbleven werd het stiller om de figuur van Innes Ireland. Een stilte, die de levendige Schot nu heeft verbroken, door zich als opvolger van Camubell aan te dienen. Volgens Ireland is het niet in de eerste plaats de sensatie die hem aan trekt, maar het gevoel dat het „levens werk" van Campbell .moet worden voortgezet. Evenals Campbell meent Ireland dat het Britse prestige bij een dergelijke recordpoging gebaat is Als iedere goede Britse „patriot" is er Ireland alles aan gelegen om duidelijk te maken, dat Groot-Brittannië op dit gebied de Amerikanen voor zal blijven Het wachten is nu op degenen die fondsen voor de bouw van een nieuwe boot ter beschikking stellen. Campbells „Bluebird" ligt 50 meter diep op de bo dem van het' Meer van Coniston en vol gens de beschikking van Campbells fa milie zullen de bi-okstukken van het racemonster daar ten eeuwige dage blijven. Terwijl Ireland nog wacht op een boot ter verdediging van de eer en glorie van het vaderland, zal hij toch moeten toezien hoe de Amerikaan Lee Taylor in maart een aanval op het wereldsnel heidsrecord te water zal ondernemen. (Van on£e sportredactie) BREDA Atleten van naam zul len deelnemen aan de cross, die Dagblad De Stem in samenwerking met de Bredase Atletiekvereniging- Sprint 15 januari organiseert. Zo zal van de RKAV Hulst Willy Fermont aan de start verschijnen, van Minerva Rotterdam Dirk de BrUyn van Thor Roosendaal Jac- van Eekclen van Spado Bergen op Zoom (voorheen Moe '17) C. Mar- kusse. Bij de jongens A Komen on der anderen J. Gerrits van Excel sior Oosterhout, A. van Houte van RKAV Hulst, J. Duerinck van RKAV Hulst, T. van Uden HAC Helmond, J. Melis van PSV Eind hoven. De inschrijvingstermijn is met het oog op de bijzondere weers omstandigheden verlengd tot en met 15 januari. Uiteraard wel graag zo spotedig mogelijk inschrijven, maar bijvoorbeeld voetballers die moeten afwachten of het voetbal zondag wordt afgekeurd, kunnen zich nog tot vlak voor het begin van de cross op het wedstrijdsecre tariaat (op het veldloop terrein) aanmelden. Voor de volkscross kwamen nog de volgende inschrijvingen binnen: Volkscross 14 tot en met 17 jaar. Naam, respectievelijk school of vereniging, woonplaats: II. Bulkinans, Prinsenbeek; H.. Welling, Kweekschool Dongen, Dongen; J. Braakman, Kweekschool Dongen, Dongen R. Groenendaal, Kweekschool Do en, Dongen; J. V. Beek, A. Wouters, F. v. Haperen, Chr. Facs, F. Balemans, P. v. Don gen, allen KP.1 - Effen; T. Ver- kooyen, Waalwijk; G. Gijsbrechts, B. Gent, beiden Breda; G. Trouw, KPJ - Liesbosch, Etten (NB)A. Deamen, Rijsbergen, A. Buijs, Koe wacht; C. Kiep, Etten (NB); F. de Gouw, Nieuwkuijk. Volkscross 18 tot en met 33 jaar. H. Hack, II. Siemerink, H. Broeders, allen Breda; G. de Hoogh, Dongen, Kweekschool Dongen; K. Muller, A. de Groot, H. Verhoeven, A. Vos, C. v. Bijnen, allen Gorin- chcm, v.v. „Heusden"; M. de Wijs, J. Segeren, G. v. Dongen, allen Made T. v. d. Merwe, B. Modder man, beiden Bx-eda; K. Bos, Eindho ven; J. Ti-aas, Heinkenszand; M. Goossens, L. v. Nispen, P. Groen huis, allen Breda, Fitheidsafdeling Sprint; H. Jacobs, Oosterhout (NB) Fitheitlsafdeling Sprint; J. Vlem. minx, J. Brekelmans, J. v. Driel, W. Suykerbuyk, A. v. d. Hoogen, allen Breda, Fitheidsafdeling Sprint; P. v. d. Maas, Breda, v.v. „Baronie"; D. Buitelaar, Rijen, RAC (winnaar Volkscross 1966); P. de Kort, E. Loomans, beiden Breda; T. Brugge- mnn, Breda, Hockeyclub Zwart wit; v Dijk, Huijgens, Bei'gnxans, allen Tetei-ingen: C. Smits, Ooster hout (NB); W. Biesebroek, Hulst; W. v. Opstal, Breda; A. Gi-aumans, Tetei-ingen; J. v. Gils, Gilze; Ad v. d. Bergh, Breda; P. v. Elswijk, J v. Elswijk, beiden Den Haag, Korfbalver. „Ready"; G. v. Iterson, R. v. Iterson. beiden Volleybalver. Blokkeer-DES; Th. Huyben, 's-Gra- venmoer; M. v. d. Heijden, A. v. Ypei-cn, beiden Doorn; A. Capel, P. Boer, A. v. d. Veer, allen Rotter dam, Fitheidsafdeling Meti'o. Volkscross 40 jaar en ouder: C. M. v. Esdonk, Den Bosch, v.v. Heusden; A. Mutsers, D. v. d. Abecle, L. Benders, L. Smulders, L. Rampaart, A. Huurman, Dr. L. M. Bauwens, J. Baans, 3. Poorter, C. de Graauw, P. Baai-t, allen Breda, Fitheidsafdeling Sprint; M. v. Leuken, Helmond; C. Gent, Bre da; B. Molenbroek. B. de Pee, bei den Dordrecht, A.V. Hercules; A. v. d. Zande, Halsteren, Oiympia ioud Marathonkampioen); B. Koe- lega, P. v. 't Hol'f, R, Kloostei', allen Rotterdam, Fitheidsafdeling Metro. T8K130-6 (Van onze sporjeorrespondent) LONDEN Het verongeluk ken van de houder van het we reldsnelheidsrecord te water, de Schot Donald Campbell, blijkt nog niet afschrikwekkend genoeg te hebben gewerkt. Innes Ireland eveneens een Schot van geboorte en autocoureur van beroep, heeft verklaard Campbell's poging om de grens van 480 kilometer per uur te overschrijden, te willen voortzetten. De 36-jarige Innes Ireland mag dan een bekwaam autocoureur zijn, het water is voor hem onbe kend terrein. Zijn grootste suc cessen boekte Ireland enige jaren geleden ,toen hij met een Lotus formule I-wagen de Grote Prijs van Amerika won. Ook in sportwagenraees eindigde de moedige Ireland dikwijls in de voorste gelederen. Het grootste gedeelte van (Van onze sportredactie) NIEUW VENNEP „Ik vmu wielrennen leuker". Marcel Pen- nings, 18 Jaar, zegt het vol over tuiging. Op geen enkele manier komt ook maar een zweem van spijt door als hij praat over zijn afscheid van de schaatssport. Zelfs is hij geniegd om het voor te stellen als een vertrek uit vrij heid. Later is hij genegen toe te geven dat hij niet meer toegela ten werd bij de trainingsgroep v. Gerard Maarse. Het zit hem niet ZO hoog. al vinden zijn ouders het jammer dat hij ermee opgehou den is. Ook het zusje van Marcel, dat zijn plakboek verzorgt. Maar Marcel Pennings is onverbiddelijk. „Nog eens terugkeren in de kern ploeg? Dat kan bij de moderne trainingsmethode nauwelijks meer. Meer dan veelbelovend reed Marcel Pennings vorig jaar. Daar van getuigde alle kenners dat werd hem te verstaan gegeven toen hij als 17-jarige werd uitverkoren in d ploeg van het gewest Noord-Hol- land-Utreoht met o.a. Aa-d Schenk en Frits Bartling. Marcel Pennings was bereid door te gaan in de schaatssport. Om m conditie te blijven ging hij als vele anderen, aan het wielren nen. ,,Ik was van plan dat tot au gustus te blijven doen. Daarna wil de ik me weer op de scnaatstrai- luing werpen". Het kwam er niet van. De KNSB accepteerden dit niet, was van mening dat Pen nings vanaf mei aan de training moest deelnemen. En daarmee was Marcel Pennings va.n het schaatstoneel verdwenen. Zo hij er al ooit spijt van heeft gehad," dan is daarvan nu niets meer te merken. In zijn wielren- seizoen behaalde hij als nieuweling 22 overwinninge. inclusief vijf ze ges op de AJkmaarse wielerbaan en In het Olympisch Stadion. Niet minder dan 17 overwinningen op de weg dus en bovendien een der de plaats in de strijd om het Ne derlands kampioenschap. Marcel Pennings, bijna 19 jaat, Is nu al door KNWU-coach Joop Middelinlk genoemd als een van de veelbelovende amateurs in het nieuwe seizoen. Na 1 jaar nieu weling te zijn geweest heeft de wielrenner uit de Haarlemmermeer de stap naar de rijen van de ama teurs al gemaakt. Hij is opgeno men in de extra-sportieve groe pering van Vredestein. De rollen zijn daarmee omgeKeerct Marcel Pennings, in het bezit van Mulo-diploma en middelbare land bouwschool heeft in het landbouw bedrijf van zijn vader voldoende tijd om te trainen. Af en toe gaat bij naar de Antwerpse wielerbaan. Schaatsen doet hij alleen maar zo nu en dan. In langebaanwedistrijden zal hij, «at is zijn voornemen althans, vooreerst niet meer uitkomen Ook niet bij wedstrijden met vrije in schrijving. ,.Nee. Ik wil alleen aan wedstrij den meedoen als ik weet dat ik m optimale conditie ben en goed getraind heb. Ik zal nog wat kop pelwedstrijden rijden met Jan Ba- y°or hf?t ov-eri^e heeft de w5?u Wrt voor afgedaan. j a* een deelnemerskaart E S wedstrijd van de Elfste de Ït; ¥,aar die heb omdat KtaJu lriJ een uur eerder il91^ e deelnemers aan de binnen" ^en n*et z0 laat ™av„e] ,Pennm«s heeft geko- schaf! i and Is een potentiële schaatskampioen kwijtgeraakt. Nederlands zaterdagelftal w' in 's-Gravenzande uit net Belgische zaterdagteam. De wordt gespeeld in het kader arielandentoernooi om de Cou- nand Chanelle, waaraan ook deelneemt. Op vele schaatsbanen beklom Piet Modder het schavotje. Op de foto v.l.n.r. Piet Modder, Cees Verkerk, Ccrry Geyssen, Stien Kaiser, Rudi Liebrechts, Ans Schut en Peter Nottet. door W. VAN DEE STEEN nodig koffie

de Stem | 1967 | | pagina 15