ïiek! Soekarno straks in bemiddelende rol Russische deserteur 21 jaar in kelder leefde Grote activiteiten van legers en diplomaten Staking bij Engelse ForcP Protesterende boeren van KNLC in Den Haag Amerika lanceerde raket van 540 ton lengte) Prinses Beatrix in Madras dagblad voor zeeland Felle strijd rond Walong Japanner 15 jaar in de dodencel Het weer in he. weekeinde Redder gestorven Boxtelse brand eist zevende slachtoffer Moeilijke positie voor gestrande schepen Koud en nat ONDERZOEK: Bij Daf en Philips te veel kantoorkader Geen rabies in Kerkrade? Amerikaanse kernwapens voor NAVO? TE HOLLANDIA: Met Nederlands geld propaganda voor Indonesië Aanklacht tegen soldatenkrant in Duitsland amtek gewonnen. Sat terwijl het be- r? Nee, dit is het de voorkant laat ir nieuws: van de itiging is op wens aakt de hoge snel nieuwe dynamiek IN AMSTERDAM IN DER STEEN uk mier Mimen Vin wkbunker'.TaworimH 'itikmirtuaitkMktienf ili$er?efoikbeurcri 102e JAARGANG No. 24134 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 17 NCV. 1,/Ü:. Uitgave: N, V. Uitg. Mij Neerlandia Directeur: E. H B Brader. Hoofdredacteur J J H. A Bruna. Redactieraad: J M A. C. v. Dongen, C. J- v. Hootegem, mr. dr. A J J M. Mes, mr H M L de Rechter D V M. Vercauteren, L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) Postgiro 1114111 Abonnementsprijs f 3.0* 1 excl t 0,20 incasso if -?5 excl f 0,35 incasso 0.62 pei Prijs van buitenlandse abonnet», op aanvraag. Losse nummers Advertentieprijs voor de gehei f 0 42 pei mm lng Med On contract aanzienlijk^ reductie ge tarieven en Algemene V<> worden op aanvraag gaarne verstrekt. al, jost eek iten cent 'age 3ij ii- len Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: H1TTST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) CHINEES OFFENSIEF Het aantal slachtoffers van de brand te Boxtel is nu gestegen tot zeven. In het Sint-Elisabethziekenhuis te Tilburg is gisterenmiddag overleden de 32-jari- ge J. van Esch uit Boxtel, de man die op dinsdag 6 november op zo heldhaf tige wijze heeft deelgenomen aan het reddingswerk by de brand te Boxtel. Hierbij kwamen van het gezin Beek mans de vader en vijf van de kinderen om het leven. Buurman Van Esch drong de in een laaiende vuurzee veranderde woning binnen om te trachten de vader en vijf van zijn kinderen te redden, die op de zolder waren ingesloten. De man had op de trap nog twee kinderen weten te grijpen, maar werd in de achterkamer door de instortende zoldering getrof fen. Het drietal werd door de gloeiende brokstukken tegen de grond geworpen. Daardoor heeft de heer Van Esch de kinderen moeten loslaten. Hij heeft zich nog uit de helse ravage weten te be vrijden en is door toesnellende voorbij gangers uit de woning geholpen. On danks zijn zware brandwonden wilde de heer Van Esch toch weer in de vuur zee om zijn reddingswerk te voltooien. Men moest hem met geweld daarvan afhouden. De man was gehuwd en vader van een kind. De Chinese troepen hebben gisterenmorgen een groot offensief geopend op de Indiase stellingen ten noorden en westen van Walong in het noordoostelijk grensgebied van India. Deze veldslag is de grootste actie aan de noordoostelijke grens sinds de eerste Chinese aanval op 20 oktober, toen de Indiërs gedwongen werden de oude kloosterstad Tawang te ontruimen. Bij hun aanval van gisteren ge bruikten de Chinezen automatisch geschut en mortieren. In hun eerste stormlopen wisten Chinese militairen tot de buitenwijken van Walong door te dringen. Zij wer den echter door de Indiërs terug gedreven en bevinden zich thans op enkele kilometers van de stad. De Amerikanen hebben gisteren hun derde Satumus-„super"-raket gelan ceerd, een gevaarte dat met zijn gewicht van 540 ton en lengte van ruim 49 me ter vermoedelijk het zwaarste en groot ste object is dat zich ooit van de op pervlakte van de aarde heeft losge maakt. Deze raket zou tot een hoogte van ruim 160 kilometer moeten stijgen en horizontaal een afstand van 440 kilome ter op de Atlantische Oceaan moeten afleggen, bij een snelheid van omstreeks 6400 kilometer per uur. Men was voor nemens de raket in de ruimte op te bla zen en daarbij 95 ton water vrij te ma ken, dat als ballast werd meegevoerd. Over twee a drie jaar moet de Satur- mus ploegen van drie Amerikaanse ruimtevaarders naar de ruimte brengen. Gisteren was de taak eenvoudiger: be proeving van de motor en het bewijs leveren dat de twee voorafgaande suc cessen geen toeval waren. De motoren van de Saturnus zijn drie De bergingskansen voor de gestran de motorlogger KW 140 te Katwijk aan Zee, zijn door de weersomstandigheden niet verbeterd. De boot is tot veertig meter verder naar het strand gewor pen en zit nu bijna tegen de voet van de duinen, zodat hij eerst uitgegraven zal moeten worden. Ook de bij Hoek van Holland ge strande Deense kustvaarder zit hoog op hot strand en zit onbeweeglijk vast. Het schip is een complete bezienswaardig heid geworden voor de omgeving. IN DE afgelopen maand oktober is er bij de spaarbanken bijzonder goed ge spaard. Er was een spaaroverschot van 15,2 miljoen gulden tegenover 9,7 mil joen in oktober 1961. BIJ EEN kettingbotsing en verscheidene daarmee verband houdende andere bot sen zijn op Rijksweg 12 (Den Haag- Utrecht) bij Woerden twintig auto's zeer zwaar, zwaar en minder zwaar be schadigd. DE KOSTEN voor de Belgische defen sie voor 1963 worden geraamd op 18,6 miljard Belgische frank, 1340 miljoen gulden. Dit blijkt uit de begroting, die gisteren bij het parlement te Brussel is ingediend. 56 MEESTERWERKEN met een waarde van naar schatting twee miljoen dollar, die m juli 1961 waren gestolen uit een museum te Saint Tropez, zijn gevonden ln eeJ? schuur op 80 kilometer afstand van Parijs. Weersverwachting van het K.N MI tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk wat regen of sneeuw. Matige tot krach- l tige wind in hoofdzaak tussen oost l j en zuid. Temperatuur om het vries- 5 punt. Verwachting van het Belgisch weer- .kundig instituut: Wisselende bewolking met kans op regen- en sneeuwbuien. Nieuwe da- ™g van de temperatuur. Smeltende sneeuw kan het verkeer in de Ar- J dennen bemoeilijken. Overigens wor- den de automobilisten ook gewaar-1 schuwd voor windstoten die een snel- V, _,van 80 km P- u- kunnen hebben rS.a?„g: zon onder 16 47 uur- Maan op 22.12 uur. Morgen: zon J 48 46 u«r. Maan op 23.18 uur. Maan onder 13.49 uur. Maandag: zon op 8.05 uur. maal zo machtig als die van de Atlas raketten, die eerder dit jaar de Ameri kaanse astronauten in een baan om de aarde hebben gebracht. Er zijn geen aan wijzingen dat Rusland een evenknie be zit. Woensdag j.l. waren Indiase troepen een aanval tegen de Chinezen begonnen in een poging de Chinezen uit hun hoog gelegen stellingen langs de Walong- vallei te drijven. Het is kennelijk deze aanval, die thans het grote offensief van Chinese zijde tot gevolg heeft, waarbij naar een woordvoerder te New Delhi zei de Chinezen ,,over een aanzienlijk groter aantal manschappen beschikken dan de Indiërs". Bij de gevechten van donderdag is aan beide zijden een tiental doden ge vallen. Krijgsgevangenen Het Chinese ministerie van buiten landse zaken heeft de Indiase am bassade in Peking ervan in kennis gesteld, dat de Chinese troepen 927 officieren en manschappen van het Indiase leger krijgsgevangen heb ben gemaakt, onder wie een brigade generaal. Daarbij werd de verzekering gegeven, dat geloof en de^eden der krijgsgevan genen door de Chinese grenswachten in Tibet en Sin Kiang (welk gebied de Indiërs, althans volgens Peking, binnen gedrongen zijn) worden geëerbiedigd en dat behoorlijke voorzieningen zijn getrof fen voor hun verzorging. Zij worden, althans volgens het communistisch pers bureau Nieuw-China, voorzien van vol doende kleding en andere benodigdheden tegen de kou, terwijl de zieken en ge wonden medische verzorging krijgen. Ook op het diplomatieke front heerst nog steeds de nodige activi teit. Dr. Soebandrio, de Indonesische minister van buitenlandse zaken, heeft verklaard, dat hij meer hoop zag, dat onderhandelingen ter be ëindiging van het Chinees Indiase conflict, in het uitzicht waren. Soebandrio heeft een boodschap bij zich van premier Tsjoe En Lai van China voor de Indonesische president Soekarno. Die boodschap is Soebandrio in Djakarta overhandigd en vanuit de Indonesische hoofdstad, waar Soebandrio nog een onderhoud had van een uur met de Russische diplomatieke vertegen woordiger aldaar, gaat de Indonesische minister van buitenlandse zaken naar Tokio, waar president Soekarno een vakantie van twee weken doorbrengt. Het schijnt dus, dat de Chinezen de Indonesische president een bemiddelen de rol willen toebedelen in het conflict. Intussen is de Sovjetrussische ambas sadeur in New Delhi naar Moskou ver trokken om daar een vergadering van het centrale comité van de communis tische partij bij te wonen. Men neemt aan, dat de amöassadeur een onderhoud met Kroestjev zal hebben. Aldus wordt deze reis met het oog op de houding van de Sovjet-Unie in het Indisch Chinese geschil bijzonder belangrijk. „....moderne revisionist" Een teken, dat de ideologische kloof tussen Moskou en Peking breder is ge-: worden, zien waarnemers in het ver schijnen van een opmerkelijk artikel in Rode Vlag" het theorieblad van de Chinese communisten. Aan de voor avond van de vergadering van het cen trale comité te Moskou verwijt de Chinese republiek in dat blad de Sovjet Unie n.l. „doodsbang te zijn voor de machtspolitiek van het Amerikaanse imperialisme". De Volkskrant van Peking, het orgaan van het centrale comité van de Chinese communistische partij, heeft de Russische Cuba-politiek veroordeeld. En verder is het een pu bliek geheim, dat de Chinezen de Rus sische premier Kroestjev aanduiden met dezelfde benaming, die ze tot dus ver voor Tito van Zuid-Slavië hadden bewaard .Moderne revisionist". Pakistane protesten Duizenden Pakistanen hebben gisteren in Karatsji geprotesteerd tegen de Amerikaanse en Britse wapenzendingen aan India. Behelmde politiemannen hielden hon derden betogers tegen, die naar de Amerkaanse ambassade wilden trekken. Andere demonstranten trachtten bij het gebouw van de Amerikaanse voorlich tingsdienst de Amerikaanse vlag neer te halen, terwijl groepen betogers door de stad trokken onder het uitroepen van anti-Amerikaanse en anti-westerse leuzen. In Karatsji waren gisteren de scholen, bedrijven en vele restaurants gesloten als onderdeel van de algemene protest staking tegen de wapenzendingen aan India. Ook by de DAF-fabrieken in Eindho ven zal men, evenals bij het Philipscon- cem, nagaan of de personeelsbezetting in de beambtensector wellicht te hoog is. De directie van DAF heeft gisteren meegedeeld dat ook bij de DAF-fabrie ken de kosten verhoudingsgewijs ster ker zijn gestegen dan de omzetten. Reeds een half jaar worden maatrege len doorgevoerd, die ten doel hebben deze kostenstijging tegen te gaan. Deze maatregelen betreffen vooral een gron dig onderzoek naar materiaalverbruik, verwerkingsmethoden, planning, voorra den enz. Alle niet strikt noodzakelijk© uitgaven worden bovendien zoveel mo gelijk besnoeid. Naast deze maatregelen is een onder zoek gaande vooral naar de personeels bezetting in de beambtensector, waarvan de indruk bestaat dat deze aan de hoge kant is. In de fabricage-afdelingen is de bezetting daarentegen niet te hoog. Over het efficiëntie-onderzoek in de beambtensector zijn besprekingen ge opend met de betreffende vakorganisa ties, aangezien de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat dit efficiëntie-onderzoek te zijner tijd kan leiden tot interne verschuivingen dan wel het onslag van jeen naar het zich laat aanzien vrij 'beperkt aantal beambten. (Van onze Haagse redacteur) „Als de minister van Landbouw de gemengde bedrijven niet meer kan bieden dan voorschotten en kredieten, heb ik voor zijn rege ling geen goed woord over en dan zullen wij geen medewerking ver lenen aan de uitvoering". Dit zei de Drentse K.N.L.C.-be- stuurder G. M. Lambers gisteren in Den Haag op de demonstratieve protestvergadering van hte land- bouwcomité. Zoals bekend, hebben de Katholieke en de Christelijke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond eerder laten weten in de huidige situatie geen behoefte aan dergelijk soort vergaderingen te hebben. Beide zullen trachten om bij de ko mende behandeling van de landbouw- groting in de Tweede Kamer voor de boeren het nodige te verkrijgen. Het is genoegzaam bekend, dat ook zij de maatregelen van de regering voor de gemengde bedrijven onvoldoende ach ten. De op vier plaatsen gehouden druk bezochte bijeenkomsten van het Land- bouwcomité zijn rustig verlopen. Men beluisterde vier redevoeringen van de bestuurderen, ir. C. S. Knottnerus (voorzitter), G. M. Lamberts, H. J. Muntiga en J. L. Nijsingh, De meest op vallende uitspraak was de hierboven aangehaalde van de heer Lamberts. Hij zei de voorgestelde voorschot- en kre dietregeling aantrekkelijk te vinden als sluitstuk van een voorafgaande redelij ke toeslagregeling voor eieren, melk en varkensvlees. Om effectief to zijn zou den de bedragen van de voorschot- en kredietregeling dan bovendien nog ver dubbeld moeten worden. Hij zei, dat de regering maar een voorbeeld moest ne men aan de actieve handelspolitiek die Frankrijk en Duitsland voeren. De heer Knottnerus zei, dat het er veel op lijkt, dat de regering de huidige De veeartsenijkundige dienst te Venlo heeft in een brief aan de burgemeester van Kerkrade zijn eerdere telefonische mededeling dat het hondje, dat drie dagen voor zijn dood in Kerkrade een vrouw heeft gebeten, aan rabies leed, afgezwakt. In de brief werd het ver zoek gedaan, het muilkorfgebod in te trekken, daar het niet zeker is dat het hondje aan rabies is gestorven. De burgemeester van Kerkrade, drs, Th. J. M. Gijsen, had dit gebod uitge vaardigd na de telefonische mededeling van de dienst. Hij handelde hiermede overeenkomstig desbetreffende wettelij ke bepalingen. Prinses Beatrix bezocht tyden&f haar reis door India een van de Mahabali- poeram-tempels aan het strand, 50 ki lometer van Madras. De Verenigde Staten hebben gisteren meegedeeld de opbouw van een eigën atoomzwaard voör de NAVO „ernstig" te zullen overwegen, indien hun Euro pese bondgenoten dit zouden wensen. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken. George Ball, zei op de slotzitting van de NAVO-conferen- tie in Parijs, dat Amerika „uit strikt militair oogpunt" niet vond dat het bondgenootschap dringend om een eigen atoomzwaard verlegen zat. „Maar", zei w hij. „zouden andere NAVO-landen het Z0P(r_0P 8 04 juur. Zon onder J zo wensen, dan zouden wij bereid zijn de creatie van een eigen atoomzwaard van raketten van middelgroot bereik te overwegen, in volledige coördinatie met andere defensieve krachten in de NAVO". I Burgemeester Gijsen heeft beslaten hét muilkorfgebod te handhaven, tot vaststaat dat er inderdaad geen sprake is van rabies. Het- Russische blad „Moskovskaya Pravda" heeft het verhaal gebracht van een deserteur uit het Rode Le ger, die 21 jaar lang als „een levend lyk" in de kelder onder zijn woning huisde, uit vrees voor de gevolgen van zijn desertie. Drie jaar lang moest hy hevige maagpijnen verduren, liggend op zijn vodden in de vochtige kelder, daar het in zyn omstandigheden on mogelyk was de hulp van een dokter in te roepen. Tengevolge van de duis ternis ging zyn gezichtsvermogen achteruit. Het verhaal begon in 1941 toen Feo- dor Sjernov, toen 37, in militaire dienst werd geroepen. Hij deserteerde en keerde terug naar zijn echtgenote in het dorp Tatarki. „Ik ben ziek", zo deelde hij zijn vrouw mee. „Ik kan geen dienst ne men". Zijn vrouw kwam echter spoe dig achter de waarheid. Sjernov ver borg zich toen in de kelder om zijn leven als levende dode te beginnen. Elke keer als er op de deur werd geklopt, kromp Sjernov in elkaar. Zo nu en dan mocht hij naar boven ko men, maar hij moest altijd van de ra men wegblijven. Na enige tijd gaven zijn vrouw, twee dochters en zoon hem alleen nog zijn eten, maar spraken niet meer tegen hem. Het enige licht in zijn leven wareh de ogenblikken dat hij op zijn jongste dochtertje moest passen, als de familie uitging. Dit leidde echter tot zijn ont maskering. Buren merkten, dat de fa milie Sjernov was uitgegaan zonder de baby, een teken dat er iemand thuis moest zijn gebleven. Jaren geleden hadden de buren ver nomen dat Sjernov in de oorlog was vermist. Zijn vrouw had zes jaar lang een uitkering gekregen. Nu werden de buren achterdochtig. Een onderzoek, dat begin deze maand werd ingesteld leidde er toe, dat Sjernov werd ontdekt, die zich als een dier in zijn kelderhol schuil hield. „Hij leek niet op een mens", al dus het blad. De gezinsleden gaven toe, dat zij Feodor in 1953 hadden kunnen ver tellen, dat hij niet langer in zijn kel der behoefde te blijven, daar er dat jaar een algehele amnestie werd af gekondigd voor vele soorten misdrij ven. Zij hadden hem wel van de am nestie op de hoogte gebracht, maar er niet bij verteld, dat hij waarschijnlijk niet aan vervolging bloot zou staan. Volgens het blad was d© familie Sjernov bang voor de schande, die de vader over hen zou kunnen brengen. Sjernov kan nu weer een gewoon le ven leiden. Er is geen aanklacht tegen hem ingediend, maar hij moet nu „de weduwen onder ogen zien van hen, die in de oorlog zijn gesneuveld". Het blad liet doorschemeren, dat dit op zichzelf al voldoende straf voor hem zal zijn. „De desertie heeft een levend lijk van hem gemaakt". situatie wil uitbuiten en met één klap een groot aantal boeren de landbouw wil uitwerken. Hij zou willen, dat de minister de voorschotregeling zou wil len zien als een voorschot op een pre mie voor bedrijfsaanpassing en even tueel bedrijfsbeëindiging. De heer Nijsingh legde de nadruk op een garantieprijs voor de melk van 28 i.p.v. 27 cent per liter. Hij bepleitte voorts een direct ingrijpen in de rund vleesmarkt door een hoeveelheid uit de markt te nemen en op te slaan. Resolutie Al deze verlangens vond men later terug in een resolutie die ter kennis van alle betrokkenen zou worden ge bracht. In deze resolutie wordt ook nog verlangd een stelsel van rentesubsidies in het leven te roepen naast de reeds mogelijke kredietfaciliteiten. Een groot aantal Nederlanders dat te Hollandia in de residentie van de V.N.- bestuurder dr. Abdoh Djalal, een feest avond bijwoonde, die verzorgd werd door een groep Indonesische artiesten, was bijzonder ontstemd over de wjjze waarop de Indonesiërs tijdens wat ge noemd werd een „culturele avond", ge legenheid kregen culturele manifesta ties af te wisselen met politieke propa ganda. Reeds bij de opening van het pro gramma, toen de leidster van de groep artiesten, mé-vrouw Soebandrio (echtge note van de Indonesische minister van buitenlandse zaken), in een toespraak opmerkte dat „niemand de bevolking van West-Irian die ontwikkeling zou kunnen geven welke Indonesië zal bren gen", verliet een aantal Nederlanders de zaal. Ook in Untea-kringen heeft men ver bazing geuit. Vele hoge V.N.-functiona- rissen hebben aanstoot genomen aan het feit, dat men de avond gebruikte om politieke propaganda t© voeren. Het bedrag van de kosten van de avond, 3000 gulden, werd beschikbaar gesteld door de Untea, zodat de helft daarvan voor rekening van Nederland zal komen. Een 70-jarige Japanse schilder, Sa dn- mitsji Hirasawa, is er 15 jaar lang in geslaagd de galg te ontspringen. Hij zit in een gevangenis in Tokio wegens he' vergiftigen van 12 van de 15 employés van een Tokiose bank, vijftien jaar ge leden. Hirasawa, die schildert in zijn cel zoals Caryl Chessman boeken schreef, heeft onlangs om een herziening van zijn zaak gevraagd. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van voorlichting heeft mee gedeeld dat Hirasawa in het verleden „vele malen om een herziening gevraagd heeft, maar elke keer werd zijn verzoek van de hand gewezen." Volgens de Japanse wet, moet de zaak van iemand die ter dood veroordeeld is, eerst door de minister van justitie goed gekeurd worden, voordat het vonnis vol trokken kan worden. Jaren geleden, toen Hirasawa merkte dat er geen acht werd geslagen op zijn brieven aan het ministerie van justitie, begon hij brieven te schrijven aan voor aanstaande personen en wist daarmee veel sympathie voor zich te wekken. Volgens de politie is het echter dui delijk, dat hij er bijna in slaagde een zeer vindingrijke bankoverval te plegen. Hij had zichzelf vermomd als een ambte naar van het ministerie van volksgezond heid, was de betrokken bank binnen gegaan en had de employés tegen tyfus ingeënt. Twaalf van hen stierven onmid dellijk. De politie vertelde dat Hirasawa wat geld meenam voordat hij de bank verliet. Hoewel hij toen lid van de Japanse kunstacademie was, vertelden zijn vrien den dat Hirasawa weinig geld had omdat zijn schilderijen niet in trek waren. Een luchtopname van de gigantische Fordfabriek in Dagenham, Engeland, waar een staking dreigt van 45.000 werk nemers. Als de staking inderdaad he den begint men tracht nog steeds dit te voorkomen is zij een gevolg van het ontslag dat een aantal werknemers is gegeven naar aanleiding van een on officiële staking enige tijd geleden. De zoon van generaal Hans Oster, de huidige Westduitse ambassadeur in Ma drid Achim Oster, heeft een aanklacht wegens smaad tegen twee journalisten van het rechtsgezinde soldatenblad „Deutsche Soldatenzeitung" ingediend. In het artikel wordt Hans Oster „een van de grootste landverraders in de Duitse geschiedenis" genoemd. Hij zou in 1940 de Duitse aanvalsplannen tegen Denemarken, Noorwegen, Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk hebben verraden. Als bewijs hiervoor haalt het blad een uitspraak van de Nederland se generaal-majoor G. B. Sas aan, in maart 1948 voor een Nederlandse com missie van onderzoek geuit. Oster zou aan generaal Sas militaire geheimen hebben overhandigd om deze aan de „vijanden van Duitsland" door te geven, aldus de krant. Achim Oster is in de „Spiegel"-zaak verscheidene malen genoemd. Niet alleen de verspreide sneeuwbuien maar ook de weer kaart toont ons een winters beeld met aanvoer van koude lucht. Een depressie trekt via Engeland naar Noordwest- Frankrijk, waardoor er bij ons een koude z.o. wind opstak. De temperatuur zal vandaag maar weinig boven het vriespunt ko men. Een deel van het neerslag- gebied kan tijdens het week einde ook bij ons wat natte sneeuw veroorzaken. Een dergelijk koud weertype heeft november na 1952 ons niet meer gebracht. Advt rtentie

de Stem | 1962 | | pagina 1