VASTBERADEN NAC HOUDT FEIJENOORD IN BEDWANG STERKER DOS KLOPT WILLEM II IN TILBURG Gaten in centrum Bredase delensie RBC mag niet mopperen over de 1-1 tegen SHS to/"bon sParta noS altijd le SC Enschede verliest RBC mede op kop BW wint de derby Piet Kruiver niet in staat om stopnaaldte passeren Baronie-Hermes D.V.S. 1-1 (0-1) ATEN Fortuna' 54-BI. Wit 2-1 Volendam-MVV l-l ADO-GVAV 5-2 PSV-Volewijckers 4-1 UITSLAG 1-1 Herades-SC. Enschede 3-2 Wilhelmina wint verdiend bij PEC Schmel BYV blijft running en NOAD (3-0) Eredivisie Eerste divisie Tweede divisie A Tweede divisie B Reserve Eerste divisie JELSTRlJKER ilreagerende -regelaar: voor if de juiste en ite temperatuur, vend handvat, e-lampje. Voor ijken, snel veilig strijken. HANDGREEP zelfde voordelen Philips vicht snelstrijker, ovendien: open eep voor het kelijk strijken van n e.d. Neon ielampje. Snoer i achter. )OMSTRIJKER u nog meer werk iden. Invochten is oeg overbodig. Iroog- en strijken, dus n één! Met ratuur-regelaar. VAN DER STEEN 'jtttiE)3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 22 OKTOBER 1962 De eerste helft van dit weinig enerve rende duel stond op laag peil tn na de rust was het niet veel beter. Fortuna had Notermans weer opgesteld in de voor hoede, maar met Pfeiffer was dit geen succes. Het publiek, dat nu eenmaal doelpunten wil zien, moest geduld heb bent tot de 44e minuut, nadat ongeveer n kwartier tevoren Kohn een goede kans had gemist door naast te schieten. Een minuut voor de rust plaatste Notermans de bal voor het Blauw-Wit-doel, Rutten kopte in en Pfeiffer bezorgde zijn ploeg een 1-0 voorsprong. De tweede helft bracht van de zijde van Fortuna beter spel. Dit bleek in de 17e minuut onder meer, toen Quadackers uit een door Cus- ters genomen corner op doel schoot. Kant- half Roye veranderde de bal van rich ting en doelman van Heeswijk kon er niet meer bij: 20. Nauwelijks twee minuten later scoor de de Vries tegen, na van Sparendam de bal te hebben ontvangen (2-1). Toeschou wers: 9.000. Volendam heeft 't enthousiaste „thuis front" danig teleurgesteld. Ondanks de omstandigheid, dat middenvoor Dick Tol na lange tijd weer van de partij was, le verde de wedstrijd tegen MVV niet meer dan een gelijk spel op. Het was voornamelijk een strijd tussen de Volendamse verdedigers en de aan val van MVV. In de 26e minuut kwam de lang verwachte treffer. Bij een on overzichtelijke situatie voor het doel werd keeper Kwakman volkomen ver rast door een schot van rechtsbinnen Buhler. Na rust bracht Wim Kras, die nadat Tol het veld verlaten had, als midden voor opereerde, bracht de balans, tot grote vreugde van de Volendam-aanhang, na 34 minuten weer in evenwicht. Een bal die hem op maat werd toegespeeld, schoot hij hoog en hard langs doelman Korver. (1-1). Toeschouwers: 13.000. ADO heeft in zijn achtste wedstrijd een ongekende produktiviteit gedemon streerd. De Hagenaars, die in dit sei zoen slechts drie doelpunten hadden ge scoord, bereikten nu een 52 overwin ning op het Groningse GVAV. Trommel zorgde vanaf de vleugel voor de openingstreffer. De verdienstelijk spe lende Nuninga en uit een van diens at taques bracht invaller Kooistra de stand op gelijke hoogte (1-1). Toen Trommel door van der Hoeven onderuit werd gehaakt, kende scheids rechter Gennissen 'n strafschop toe, die door uitblinker Guus Haak in een doel punt werd omgezet. (2—1). Van der Hoe ven maakte vlak voor de rust zijn fout goed. door de snelle Nunninga te lance ren, die er beheerst 2-2 van maakte. Na 20 minuten bracht den Engelse de voorsprong op 3-2. Drie minuten later viel de beslissing. Het was het mooiste doelpunt van de wedstrijd: Den Engelse lanceerde zijn spurtende rechtsbuiten Heynen, deze gleed langs Tardy en be diende toen Peter Hoet van een op maat getrokken pass; Hoet maakte geen fout: 4—2. Op de valreep maakte Trommel er 5-2 van. Toeschouwers 22.000. Ajax-Sparta 1-2 Ook Ajax is er niet in geslaagd Sparta de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. In een enerverende en voor de rust ook goede wedstrijd zegevierden de Rotterdammers verdiend met 2-1. Voor rust speelde Sparta bijzonder aan trekkelijk voetbal. - Na een klein half uur opende mid denvoor Wilson de score, na een beke ken voorzet van Tonny van Ede, die evenals Tinus Bosselaar een voortreffe lijke wedstrijd speelde <01). Een goede combinatie tussen Adelaar en Bosse laar leverde enkele minuten voor de rust. een tweede treffer op. (02). Kort nadat Piet Kezer de stand op 2-1 had gebracht, trapten Ko Prins en van der Lee gelijktijdig naar de bal. De Spartaback werd geblesseerd en verliet het speelveld. Wel kwam de Rotterdam mer - Tonny van Ede bezette daarna de linksbackplaats - even later als midden voor weer binnen de lijnen, doch hij bracht het niet verder dan een figuran tenrol. Toeschouwers 23.000. ,„GJlbr<Van stoolkracht der voorhoede is oorzaak geworden van de 4-1 neder- tonh'„iWv,arme<l een bijzonder ijverig en «n h gae1 ?Pelend Volewijckers te- flnMen produktiever opererend PSV ge noegen heeft moeten nemen. rioelnnntrn Ieverde dat PSV twee Ma min ÏP'J de Viefde en a door middenvoor Brus- selers werden gescoord. In de derde mi nuut van de tweede helft kon rechtsbin nen Boogaard de achterstand van Vole wijckers verkleinen (2-1). Hoe kranig Zurburg en zijn secondanten zich ook da?rfne'de H k0nde", niet voorkomen In JU 7e ml,nuut een kopbal van 1 echtsbmnen van der Kuil resulteerde in o-l en dat Brusselers nog net voor het eindsignaal van scheidsrechter Aalbrecht de hattrick verrichtte: 4-1. Aantal schouwers 14.000. (Van onze sportredactie) Het Rotterdamse publiek was grimmig.Het wenste, dat de van heinde en verre weggekochte „plaatselijke" sterren als kostschoolmeis jes zouden worden behandeld. De Bredanaars, geestdriftiger dan ooit tevoren, kregen het ene fluitconcert na het andere te horen, omdat zij wel eens in aanraking kwamen met het tere blauwe bloesje van Coen Moulijn: omdat zij wel eens kans zagen de ge-aaide en overigens niet slecht spelende Jan Hordijk een loer te draaien: omdat zij, het prin cipe handhavende „opgeruimd-staat-bijzonder-netjes", de Feijenoorders geen kans gaven een nieuwe en behoorlijke doorbraak tot stand te brengen, waaruit mogelijk een tweede doelpunt en de zege kon worden geboren. Het bleef 1-1 en het Rotterdamse publiek had geheel andere rede nen moeten opsporen om echt grimmig te zijn. Het had moeten zien, dat de veelgeprezen heer Coen Moulijn behoudens de eerste vijf minu ten, geen knip voor zijn neus waard was, omdat hij voortreffelijk werd gehouden door de fel strijdende Theo Laseroms en Jan van Hoogen- huizen. Het had meer oog moeten hebben voor de aalgladde Jan Hor dijk, die een hele serie mooie dingen deed met de bal, maar die dat ding veel te lang bij zich hield om er waarachtig nuttig werk mee te verrichten. ook niet in een misverstand tussen Cor Veldhoen en Jan Klaassens op de een of andere manier uit te buiten. Het spelbeeld wijzigde zich niet. NAC zeer voorzichtig, sloot op tijd zijn ver dediging af en wilde de vruchten pluk ken van enkele uitvallen. Het publiek zou zich misschien zijn gaan vervelen, indien Beer Kreijermaat (de beste man tussen de lijnen) niet voor een stukje sensatie zou hebben gezorgd. Hij werd op een goed moment tegen de vlakte gelopen bleef langdurig liggen, liet zelfs een brancard aanrukken, maar stond op om verder te spelen. Jacques Visschers, ook niet mis, kreeg het met Frans Bouw meester aan de stok. De Feijenoorder rustte ook enige tijd op de grasmat uit, maar voetbalde eveneens optimistisch verder. Iets anders was het toen rechtsbuiten Groenewegen met Eddy Pieters Graaf- and trachtte te duelleren. De Bredase voetballer lapte Eddy Pieters op een volmaakt ongeoorloofde wijze „pootje". Scheidsrechter Johan Martens volstond met een vrye trap en daarmee waren voorlopig alle incidenten genoteerd. Feijenoord, lichtjes in de meerderheid stelde ales in het werk om opnieuw een voorsprong te verwerven. Peter van der Merwe, in grootse vorm, ranselde echter alles uit zijn doel weg. Het Rotterdamse publiek - en dat kan het toch zeker niet zijn ontgaan - had meer moeten kijken naar de opeensta peling van fouten, die door Gerard Ker- kum in de achterhoede werden gemaakt Nam dit felle publiek geen notitie van het zeer stuntelige spel van rechts binnen Piet Kruiver, nog niet in staat een „stopnaald" te passeren. Het Feijenoord-team, zoals het deze middag tussen de lijnen stond, had vele zwakke plekken. De vele aanvallen, die door de sterren-jongens werden gepro duceerd liepen te pletter tegen de soliede hard, maar niet te hard opererende NAC- verdediging, waarin Peter van der Mer we een hele en Arie Pelkmans en Kees Kuijs een grote rol speelden. Het zag er voor NAC, het dient eer lijk te worden erkend zeer slecht uit. De ploeg startte erg angstig en het recht se verdedigingsblok liet snel achter el kaar enige, kapitale steken vallen. Het had voorlopig nog geen vat op de snelle charges, die door Coen Moulijn en Frans Bouwmeester intelligent werden uitge voerd Een van die charges had spoedig resultaat. In de vijfde minuut dribbeldp Frans Bouwmeester voorbij een drietal tegenstanders. Hij centerde de bal voor het doel. Daar stond Jan Hordijk gereed om de beslissende hoofdknik te geven Dit doelpunt deed het allerbeste verwach ten. maar het Feijnenoord-lied bleek meteeil te zijn geëindigd. Bij de volgende aanvallen ging het allemaal veel stroe ver. Bovendien waren nu Theo Laseroms en Jan van Hoogenhuizen warm gedraaid Het verzet van de NAC-defensie tegen de golf van Rotterdamse-aanvallen werd steeds sterker, ook meer kordaat. Lang zaam, heel langzaam kreeg de strijd een veel tweezijdiger karakter. Onverwachte NAC-aanvallen maakten duidelijk, dat er weliswaar met de Feijenoord-defensie niet viel te spotten, maar onneembaar was deze vesting niet. Achtereenvolgens pro beerde Jacques Visschers, Daan Schrij vers en Leen van der Lugt een schot te lossen. Zij wisten echter de goede richting niet te vinden. Zij slaagden er Reeds in de eerste minuut na de rust had NAC met een beetje meer geluk hel nu toch wel verdiende tegenpunt in zijn bezit kunnen hebben. Cockie Luijten (de big-man van het middenveld) was verder dan gewoonlijk mee opgerukt en loste op de rand van het strafschopgebied een verradelijke schuiver. De bal verdween via de voet van midvoor Cor van der Gijp naast. Aan de andere kant moest Peter van der Merwe een beroep doen op zijn talenten om een hard schot van dezelfde van der Gijp onschadelijk te maken. Nadat op deze wijze de beide doelen aan een doorboring waren ont snapt'volgde er weer een van die snelle, attractieve NAC uitvallen: nu eens niet besloten met een slecht schot maar Op de rechtervleugel bracht Theo La seroms de bal op. Hij plaatste naar Daan toe- De grootste bewondering mag men nebben voor Enschede, dat de gehele weede helft met tien man heeft moeten spelen en desondanks een duidelijk over- ^icnt had, dat door tegenslag niet met een overwinning werd gehonoreerd. Zweers trof de lat en een fraaie actie van Bosveld werd net voor het doel on derbroken door Arnthof. Pal daarop werd aan de overzijde van der Wel weer eens gepasseerd door Reekers, welke laatste artelink de kans bood via Plageman in le schieten: 1—0. Na de rust en pas nadat Finken uit een door Weustink veroorzaakte straf schop de stand op 2-0 had gebracht, lukte ilet beter bij Enschede. Janssen scoorde Jegen, maar kort daarop werd het 3-1 toen Theunissen bij een aanval raak schoot. Nog was Enschede niet versla gen. Rahn misleidde van der Wint met een diagonaal schot en in de laatste vijf minuten konden elf Elmelose verde digers de 3-2 voorsprong slechts met moeite verdedigen. Toeschouwers: 24.000. Het Utrechtse DOS heeft in Til burg, ten aanschouwen van 10.000 voetballiefhebbers een verdiende overwinning behaald. De DOS- spelers waren technisch veel be kwamer dan de Willem IFers. Toch begon het voor de tricolores nogal gunstig. Na 3 min. kon Koopal uit een pass van Vriens scoren: 1-0. De Willem II- midvoor stond ongedekt, toen de DOS- verdediging niet ingreep. Timmermans kon uit een voorzet van Koopal even later inkoppen doch doelman van Zoghei stompte de bal over de lat. Naarmate de tijd verstreek, kwam DOS er beter in. Een voorzet van rechtsbuiten Hup kopte de zeer goed spelende Tonny v. d. Linden rakelings over. In deze fase was het spel van DOS stukken beter dan dat van de Willem Il'ers. Na 27 min- werd het 1-1. Een voorzet van Hup kopte v. d. Linden schitterend in. (0-2). Bij dit doelpunt gingen de Willem Il'ers Mathieu en Walhout niet geheel vrijuit. Na rust raakte Dacsen (stopper) in duel met Koopal. De Tilburgse aanvals leider geraakte onklaar, doch na behan deld te zijn, kon de DOS-stopper zijn plaats weer innemen. Het werd 1-2 na 25 min. Keurig werk en een voorzet van v. d. Linde stelde de naar binnen gezwenkte linksbuiten Weber in staat te scoren. In de laatste minuut van de wedstrijd gaf Visser een goede pass, die v. d. Linden in een doel punt omzette 1-3, Schrijvers, die een hoge voorzet gaf. Ge rard Kerkum kopte de bal in de richting van de achter hem staande doelman Eddy Pieters. Jacques Visschers doorzag deze manoeuvre, stak op zijn beurt zijn hoofd onder de bal en kopte deze pre cies over de handen van de Feijenoord- keeper in de goal. Het was gelijk (1-1) en elke objectieve toeschouwer kon alleen maar conclude ren, dat de ploegen nu precies hadden wat hen toekwam. Enkele Rotterdamse- sterren (Beer Kreijermaat, Rinus Ben- naars, Frans Bouwmeester en in min dere mate Jan Hordijk) waren niet in staat geweest een zich geheel gevend NAC van het veld te spelen. Dat gebeurde ook niet meer in het nog resterende half uur. In die laatste dertig minuten draaiden de Feijenoord-mannen j alle registers open. Zij slaagden er ech-1 ter niet in de robuste, hard ingrijpende NAC-defensie te omspelen. Gelukte dit toch een enkele keer dan was er steeds Peter van der Merwe, die zich in de baan wierp van een schot of die hoog uit de lucht de ballen graaide. Dit alles konden de Rotterdamse sup- i porters blijkbaar niet verkroppen en daarom werden zij steeds grimmiger. Zij hoonden de ploeg, die niet beschikkend over zoveel flonkerende namen, alle sterren in bedwang hield. (Van onze verslaggever) Nog vijf minuten restten. vier.... Nog drie.... Toen kreeg Hermes DVS een hoekschop te ne men, die linksbuiten Kuiper afge meten op het hoofd prikte van de hoogspringende middenvoor Van der Ploeg. Met een striemende kopbal werden de Baronnen ver slagen. Want deze goal, zo kort voor het einde, betekende 1-2. Nog even kwamen de Baronnen terug. Heel Schiedam hield de adem in, toen Kop met een klimmend beulenschot doel man Tap versloeg. Rechtsback Blok maakte echter de sprong-van-zijn-leven en kopte met een fantastische zweefduik en een stijlvolle kopbal de baan van het schot, dat eigenlijk de gelijkmaker had moeten betekenen. Een gelijk spel en zelfs een kleine overwinning heeft er voor de Baronie ongetijfeld in gezeten. Vrijwel voortdu rend waren de Bredanaars in de aanval, maar de Schiedamse defensie, met Blok aan het hoofd, hield fraai stand. En om gekeerd zorgden middenvoor van dei- Ploeg en linksbuiten Kuiper ervoor, dat de aandacht van het verdedigingsblok der Baronnen geen moment mocht ver slappen. Razendsnel, technisch knap en bijzonder attent was dit tweetal. Stopper Schoenmakers ervoer dit in de negende minuut, toen hij een bal te zacht terugspeelde op doelman Meulemans. Van der Ploeg was er als de kippen bij en deed het net der Baronnen opbollen: o1. Met beide vuisten sloeg Schoenma kers van spijt op de grond. Zijn zelf vertrouwen bleek door deze fout de gehele verdere wedstrijd wel bijzon der zwaar aangetast.Levensgrote ga ten vielen in het centrum van de Bredase defensie. Die openingstreffer viel de groenwitten zwaar op de maag. Zij ontketenden een krachtig offensief, dat 20 minuten voor de rust resulteerde in de verdiende ge lijkmaker. Groeneveld kreeg, na stug doorzetten, een schietkans. Dodelijk is het schot van deze kanonnier: 11. Dat was tevens de ruststand. De Schiedamse doelwachter Tap heeft gans de verdere wedstrijd heel wat meer werk te verzet ten gekregen dan zijn Bredase collega I Meulemans. Bilok, Groeneveld en A. van Iersel namen hem onder vuur. Tap Nogl hield stand, al had hij, in de 20ste minuut van de tweede helft, de assistentie van de paal nodig bij een berekend door Grieneveld genomen vrije trap. Linksback Kemper van Hermus raak te geblesseerd en ging op de rechtervleu gel opereren. Maar zelfs toen slaagden de Bredase groen-witten er niet in de defensie der Schiedammers te doen capi tuleren. Daarvoor was het spel der Ba ronnen iets te doorzichtig, iets te traag van uitvoering ook. vooral in het cen trum van de defensie. Hoe zich dat, ook in de laatste minuten wreekte, hebben wij in de inleiding reeds verteld. Peter van der Merwe was ook in de Feijenoordkuip een van de grote figuren. Hier onderschept hij met een zwierige sprong een aanval vlak voor de toestormende Piet Kruiver, de slechtste man van het veld. Vrijwel voortdurend heeft Wilhelmina in Zwolle tegen TEC de toon aangege ven. De Zwollenaren konden door een te laag tempo zelden gevaarlijk worden, waardoor de Bossche ploeg de in de 24ste minuut van de eerste helft door middenvoor F. Burgt verkregen voor sprong na een knappe voorzet van rechtsbuiten Gloudemans met succes kon verdedigen. Reeds voor rust gaf Wilhelmina door sneller spel en zuiverder combinaties de toon aan. Hier gaat Hermes DVS zijn eerste doelpunt scoren. De Bredase defensie faalt, de Baronie-doelman wordt om speeld. (Advertentie) i Voor betere sportprestaties Dextrose tabl. rno- EL BI Breda. Tel, 30183 (Van onze sportredacteur) RBC en zijn nombreuze aanhang er waren nu reeds 7500 schouwers! moet echt maar niet mopperen over dit gelijke spel te gen Scheveningen Holland Sport. De oranjewitte Roosendalers ver dienden écht niet meer. Het is zelfs zó, dat bij een minder hechte ver dediging, met als „sluitstuk" de uit stekende Piet van Osta onder de lat, de volle winst met de Hage naars mee zou zijn gereisd. Overigens hebben de gasten, die tal van supporters hadden meegebracht, een rijtje opgelegde kansen om zeep ge bracht, in elk geval méér dan de thuis club, die in haar voorhoede geducht verzwakt was door het ontbreken van Piet Bruyninckx, maar die nu als tweede half naast Kees Kools ongetwij feld heeft medegeholpen uiteindelijk nog de halve winst in Roosendaal te hou den. De bezoekers mogen dan aanvankelijk de minderen van RBC zijn geweest, in welke periode deze de leiding kon ne- tOG- men» nadien bleek, dat de Hagenaars technisch nogal wat meer in de mars hadden. Zij opereerden in hoger tempo, bouwden langs de snelle vleugels steeds gevaarlijke aanvallen op, maar faalden meestal als het op degelijke en welspre kende afwerking aankwam. Ongetwij feld is het SHS-doel herhaaldelijk onder hevige druk geweest, getuige de periode, dat zij uitgesproken van de buitenspel- val gebruik moesten maken, doch bij de opzet hunner aanvallen zat er ge woonlijk véél meer vaart achter, hoewel bij RBC-linksbuiten Matijsen in dit op zicht een uitstekende indruk heeft ach tergelaten. De binnenspelers bleven ech ter te dikwijls in snelheid ten achter en verzuimden voorts de aanvallen met schoten af te ronden. SHS heeft dan ook heel wat meer schoten ingezonden en als van Osta niet in zo'n prachtige condi tie was geweest-. Het zag er overigens in de aanvang bijzonder gunstig voor de thuisclub uit, hoewel de RBC-keeper reeds in de vijfde minuut, bij een verraderlijk laag schot van linksbuiten De Visser, de handen flink uit de mouwen moest steken. On middellijk daarna echter konden de RBC-supportërs reeds juichen. Bij een uitstekend opgezette aanval loste rechts binnen Roks een hard schot, waaruit de bal vanaf de lat het veld insprong. Linksbinnen Van den Boom profiteerde handig van de in de Haagse verdediging ontstane verwarring en benutte de kans foutloos 1-0. Dat mocht dus een fraaie basis voor een overwinning heten. Maar al spoedig bleek, dat de bezoekers het met zulk een zienswijze niet eens waren. Tal van uitstekende, snel over de vleu gels opgezette aanvallen lanceerden de gasten nu, en dat het pas in de 35ste minuut tot een treffer van hun kant kwam, verbaasde écht niemand. Het doelpunt werd geboren, nadat SHS lang durige druk op het Roosendaalse net had uitgeoefend. Een kort moment van aarzeling in de defensie stelde links binnen Franz in staat, de door zijn rechtsbinnen Klein aangegeven bal in het doel van Van Osta te knallen (1-1). Na de hervatting is het lange tijd SHS geweest, dat de toon heeft aangegeven. RBC bleek echter voldoende energie en adem over te hebben, om de vele stormaanvallen der bezoekers te weer staan en zij presteerden het zelfs om in de slotfase sterk de overhand te krijgen. De afwerking was echter te simpel en de schoten meefetal te zwak en te onzuiver gericht om doelman Kuttering in moei lijkheden te brengen. Onder grote span ning en zonder dat dus nog wijziging in de stand kwam brak het einde aan. Wij zullen RBC nog eens graag bezig zien als het compleet in het strijdperk treedt. BW heeft door technisch beter spel, NOAD naar een verdiende nederlaag gevoerd. De Tilburgers speelden zonder veel overleg en byzonderf el. waardoor het voor de thuisclub moeilyk was om tot goede aanvallen te komen. Voor rust bleven beide netten onberoerd, al had doelman v. Straaten meer werk gekre gen dan zyn collega v. d. Heijden. Twee minuten na de hervatting, toen Heijmans een dieptepass gaf en de bal via de voet van De Chêne voor de voe ten van de aanstormende Gösgens kwam, was doelman v. Straaten kans loos 1-0. NOAD ging toen het spel force ren en er kwam een geprikkelde stem ming op en rond het veld. Vooral v. d. Meijs speelde bijzonder hard. BW liet er zich niet al te veel door intimideren, maar kwam toch pas aan een tweede treffer, toen Heijmans voor het Tilburgse doel werd gevloerd en Netten de strafschop hard in schoot 2-0. NOAD probeerde de opnieuw tot sco ren t'e komen, maar kreeg nu geen kans meer. Een minuut voor het einde drukte v. d. Kerkhove het veel betere spel van de thuisclub met nog een doelpunt uit. 3-0. UITSLAGEN Willem II - DOS PSV - Volewijckers Fortuna '54 - Blauw Wit Heracles - Enschede Ajax - Sparta Volendam - MW ADO - GVAV Feijenoord - NAC STAND Sparta 8 DOS 8 SC Enschede PSV Volendam Ajax Fortuna '54 MW Heracles ADO Feijenoord NAC GVAV Willem II Blauw Wit Volewijckers 1—3 4—1 2—1 3—2 1—2 1—1 5—2 1—1 0 13 18—8 2 11 13—12 3 10 25—12 2 10 16—9 1 9 16—12 2 9 11—11 3 9 9—10 3 8 14—12 4 7 13—12 7 8—8 7 11—12 7 9—11 7 11—15 6 15—17 5 9—20 3 8—25 PROGRAMMA 28 OKTOBER EREDIVISIE Willem IIFeijenoord, DOS—PSV, de Volewijckers—Fortuna '54: Blauw Wit—Heracles, Spel. Enschede—Ajax, SpartaVolendam, MVVADO, GV AV—NAC. UITSLAGEN RBC - SHS 1—1 Veendam - DHC 11 Roda JC - VW 1—1 Ensch. Boys - Go Ahead 32 DWS - Excelsior 01 Velox - Sittardia 21 Elinkwijk - Eindhoven 11 Fortuna VI. - Limburgia 20 STAND Go Ahead RBC DWS Ensch. Boys VVV DHC Velox Schev. H.S. Eindhoven Elinkwijk Fortuna VI. Veendam Excelsior Sittardia Roda JC Limburgia 1 11 25—12 1 11 14—8 3 10 13—9 10 19—15 9 15—12 9 13—11 9 22—20 8 16—12 8 18—13 8 16—24 7 13—12 7 16—15 7 9—17 6 8—14 6 10—21 2 6—18 PROGRAMMA 28 OKTOBER EERSTE DIVISIE RBC—Fortuna VI.. Schev. Holl. SportVeendam, DHCRoda JC, VVVEnsch. Boys, Go AheadDWS, ExcelsiorVelox, SittardiaElink wijk, Eindhoven—Limburgia. UITSLAGEN Be Quick - Vitesse Stormvogels - Alkmaar Oldenzaal - Zwolse Boys Tubantia - Zwartemeer AGOVV - Leeuwarden De Graafschap - VSV Wageningen - KFC Heerenveen - NEC STAND KFC VSV Vitesse NEC Stormvogels Tubantia Wageningen Alkmaar ZFC Heerenveen Zwolse Boys AGOVV Oldenzaal Leeuwarden B* Quick De Graafschap Zwartemeer 5 4 3 4 4 3 3 3 2 3 1 8 1 8 2 0-O 1—0 1—1 5—2 3—3 0—2 0—a 1—4 2 11 15—7 1 11 15—11 0 10 13—8 2 10 18—12 2 10 13—10 2 9 22—17 8 15—17 7 12—7 7 10—9 7 12—13 7 7—9 6 14—17 6 10—14 5 17—19 5 5—10 5 6—14 4 7—17 PROGRAMMA 28 OKTOBER TWEEDE DIVISIE A Be QuickHeerenveen, Vitesse ZFC, AlkmaarOldenzaal, Zwolse 3oysTubantia, ZwartemeerAGOVV Leeuwardende Graafschap, VSV Wageningen, KFCNEC. UITSLAGEN Baronie - HDVS EDO - HVC Xerxes - DFC Hilversum - Helmondia PEC - Wilhelmina RCH - 't Gooi SVV - Haarlem BW - NOAD Haarlem HVC BW Hilversum 't Gooi Helmondia '55 Xerxes RCH Hermes DVS Baronie DFC NOAD Longa EDO SVV Wilhelmin. PEC STAND 8 5 3 8 1—2 2—0 1—0 2—1 0—1 2—1 2—2 3—0 13 20—10 11 18—5 11 16—7 9 10—8 9 18—10 9 14—13 8 21—13 8 12—9 8 8—8 13—14 12—10 13—19 11—19 17 14—23 8—20 6—17 PROGRAMMA 28 OKTOBER TWEEDE DIVISIE B BaronieBW. Hermes DVSEDO, HVCXerxes, DFCHilversum. Hel mondiaPEC. Wilhelmina—RCH, 't GooiLonga, HaarlemNOAD. UITSLAGEN NAC 2 ADO 2 GVAV 2 - Volendam 2 Excelsior 2 - Ajax 2 SC Enschede 2 - DWS 2 Go Ahead 2 - Feijenoord Blauw Wit 2 ZFC 2 Willem II 2 - PSV 2 Sparta 2 - Veendam 2 STAND Res. 2e divisie B NEC 2—Wilhelmina 2, BVV2—DHC 2. Res. 2e divisie C NOAD 2—MVV 2, RBC 2—Lim burgia 2, Longa 2—Sittardia 2, For tuna 2—Helmondia 2, Roda JC 2— VVV 2. Landelijke jeugdcompetitie „betaald" zaterdag 27 oktober Afdeling E: Hermes—RBC, NOAD— Baronie, Feijenoord—Longa, Excel sior—Sparta, DFC—NAC. Sparta Blauw Wit Go Ahead NAC DWS Ajax SC Enschede Willem II Feijenoord PSV Volendam ADO Excelsior GVAV Veendam ZFC 8 2—0 3—1 n-o 3—3 2—1 3—2 3—3 4—1 13 24—7 13 25—16 12 16—8 11 16—12 10 19—9 10 18—13 9 22—16 8 11—16 7 14—14 6 18—17 6 11—13 6 10—19 6 7—16 5 12—20 4 4—19 2 11—24 Res. le divisie NAC 2—Sparta 2. ADO 2—GVAV 2, Volendam 2Excelsior 2, Ajax 2 SC Enschede 2. DWS 2—Go Ahead 2, Feijenoord 2Blauw Wit 2, ZFC 2 Willem II 2. PSV 2—Veendam 2.

de Stem | 1962 | | pagina 9