N.v. nen r> SPORT vandaag Denemarken overklast 'Iftal slecht Zeer pover schiet erg tekort een Nederlands elftal Anderlecht werkt (1-0) Real uit de Europacup if Clubtitel opnieuw voor sterk Theo Middelkamp WIT Fatale slag voor Floyd Historisch voetbalfeit in Brussel 4* Oranje wordt door Denen met 4-1 Anderlecht schakelt Real uit, v Theo Middelkamp weer clubkampioen STERIEL SPEL Joep Delnoye 6e te PILSEN Fraaie goal Jef Jurion Europacup CUPMATCH ES 20 Gunstig Paniek Ovatie ENGELSE CUP EEN WINNAAR SPORTTOTO Fortuna Zundert op ereplaats Tempo MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 uit de grond bodemzouten 1 maken. Kan laboratorium RIEKEN N.V modern levens- ïlfstandig, goed- i als filiaalchef. iet land. richten aan personeelszaken, catoenen ersterkt. heerlijk (Van onze speciale verslaggever) De klap is hard aangekomen. De Deense amateurs hebben onze semiprofs, «lie een premie van 1150 gulden wachtte bij een overwinning met 4-1 een duidelijke neilerlaag "'gebracht. Op alle wapens werden de Ne<!erlainlers \erslagoii eu enkele eer was voor hen weggelegd. Kiek Schwartz, de bondscoach wond er na afloop in de muisstille kleedkamer geen doekjes om: ij zijn te langzaam, in onze bewegingen en ons spel. De Denen hadden veel meer „push" en zij speelden met volle overgave. Wij kunnen niet „vechten", zoals zij. Een ieder, die zijn woorden opving, kon dit slechts beamen. Zij, voor wie deze woorden in de eerste plaats bestemd waren - de spelers - zaten er met bedrukte gezichten bij, zo van „het laatste oortje ver snoept hebben". Slechts enkelen konden niet fier opgeheven hoofd de «louches opzoeken: Foils van Wissen en Ko Prins, ofschoon laatstge- noernde zich weer te veel tot unfaire handelingen liet verlei«len alsmede doelman Piet Lagarde, die zich in de tweede helft prachtig herstelde van zijn zwakke werk van voor de rust. Hlaas dwong een pijnlijke schouder Piet Lagarde vijf minuten voor het einde de strijd te staken. Het Deense pu bliek liet hem uit met een waarderend applaus. Het was een van de zeldzame momenten, dat een Nederlander op een voetstuk werd geplaatst. De anderen waren zelfs niet in de schaduw geko men. laat staan er boven op. Het hart verwarmende spel van de Denen, die in de 27-jarige mid voor Ole Madsen en de even oude linksbinnen Henning Enoksen, spelers van grote internationale klasse bezitten, deed veel van de misère waar onder het Nederlandse elftal gebukt ging vergeten. Met hun voortreffelijke positie spel en goede balbehandeling, zonder ook maar een moment het tempo te vertra gen, speelden zij onze over de gehele linie falende nationale ploeg naar een debacle. Een groot woord misschien te gen de cijfers 4-1, maar het spel van de Nederlanders was zo steriel ten aanzien van dat van de gastheren, dat er geen ander woord voor dit echec is. Welk een gunstige perspectieven daar entegen bood de beginfase voor de Ne derlanders. Op het bewegelijke spel van onze landgenoten hadden de Denen toen nog geen afdoende antwoord en daar door kregen de in het kanariegeel ge stoken Nederlanders kansen te over om een basis te smeden waarop een gunstig resultaat zou kunnen worden gebouwd. De eerste kans was voor Prins in de vijfde minuut, toen Keizer hem uit een verre ingooi de bal voor de voeten de poneerde. Via de handen van doelman Gaardhoeje ging de bal echter corner. Onze landgenoten bleven in het offensief en in de achtste minuut kon reeds de vierde hoekschop worden bijgeschreven. Schoten van middenvoor Tonny van der Linden brachten echter niet het gewenste resultaat. Dc Deense aanvallen hadden in het begin maar zeer weinig te be tekenen, maar in de twaalfde minuut gaf middenvoor Ole Madsen als eerste van het gevaarlijke binnentrio zijn visitekaartje af. Als een aal glipte hij door de Neder landse defensie, waarin tenslotte Lagarde als redder in de nood optrad. Hij sloeg de bal tot hoekschop. Drie Deense hoek schoppen waren het eerste symptoom doordat rechtsbuiten Bertelsen ze slecht nam, was het resultaat nihil en een schot van Helge Joergensen. dat rakelings voor doel langs ging, onder streepte de Deense plannen. Een onzekere Lagarde schiep in de 22ste minuut een gevaarlijke situatie voor zijn doel, toen hij uit een schot van Enoksen de bal liet vallen. Hij herstelde zijn fout echter zelf cm twee minuten later wederom goed in te grijpen bij een kanonskogel van rechtshalf Hansen. Ja, angst om te schieten hadden de Denen in het geheel niet.... Zij vuurden uit alic standen. Zo ontstond in de 27ste minuut ook het eerste Deense doelpunt, toen middenvoor Madsen de bal voor de voet kreeg, nadat Carl Bertelsen zijn kans had gemist. Madsen twijfelde geen mo ment en het was 1-0. Nauwelijks dertig seconden later lag de bal voor de tweede maal in het Ne derlandse net, nu door toedoen van Enoksen, die een opeenstapeling van fou ten in de Nederlandse defensie, onder andere van de uit zijn doel gekomen en op een voorzet niet ingrijpende Lagarde afstrafte met een beheerste boogbal in het verlaten doel: 20. Bij deze benauwde momenten, waarin onze verdedigers in paniek naar het hoofd grepen, zou het niet blijven. Dank zij Jan Renders, die in de 35ste minuut een kopbal van Clausen op de doellijn re tourneerde, nadat Lagarde verslagen was, werd een derde Deens doelpunt (voorlopig) voorkomen. In dezelfde minuut moest Renders weer bijspringen. Zijn enige redmiddel was nu de hand. Strafschop Enoksen zou het vonnis voltrekken, doch van de lat schoot de bal als een raket de lucht in om vervolgens, door Lgarde over de doellat te worden ge tiptHe, heeen zucht van ver lichting steeg op uit de Nederlandse ge lederen. Ook dit gevaar was weer be zworen. Er zou zelfs voor Nederland nog reden tot optimisme zijn, toen in de 41ste mi nuut Ko Prins zich door de Deense ver- dedigings-gordel wist te wringen en zijn actie met een gaaf schot afrondde: 2-1. Het zou ook de ruststand zijn. Met een invaller (Benni Lohse) voor de vlak voor de rust aan het hoofd geblesseerde Joergen Olesen, namen de Denen in de Co Prins scoort het enige Nederlandse doelpunt. Rechts Henk Groot (telejoto) en met het verstrijken van de speeltijd bleken zij niet alleen over grotere voet balcapaciteiten te beschikken, maar ook over meer stoom. Gelukkig voor onze landgenoten had Lagarde zich hersteld en hij zou zijn ploeg in de tweede helft voor een grotere nederlaag behoeden. Reeds in de tweede minuut trad hij goed op bij een laag schot van Ole Madsen en vijf minuten later deed de Enschedeër zich wederom als een bekwaam doelverde- diger kennen bij schoten van Madsen en Enoksen. Vooral Enoksen nam elke ge legenheid te baat om het vijandelijke doel onder vuur te nemen. Zo ook in de elfde minuut, maar wederom vond hij Lagarde op de juiste plaats. En de Nederlanders? In de twaalfde minuut trad aanvoerder Wiersma naar voren. Zijn lage schot werd door Gaerd- hoeje wel gekeerd maar onvoldoende. De bal kwam in niemandsland, waar o_„ Prins hem oppikte en hoog in het doel tweede heflt dadelijk "weer het initiatief schoot. Rechtsachter Kaj Johansen had echter re juiste plaats ingenomx, op de doellijn, en vandaar kopte hij de bal weg. Het was Nederlands' zwanezang. De Denen beheersten nadien de strtfd volle dig en het duel kreeg meer en meer het karakter van een spelletje ,,kat en muis'. Enoksen rondde in de 28ste minuut een mislukt schot van Helge Joergensen met een doelpunt af: 3-1, en twee minu ten voor het einde, terwijl Jongbloed de plaats van de geblesseerde Lagarde had ingenomen, stelde Carl Berthelsen de eindstand vast op 4-1 met het doelpunt, dat de schoonheidsprijs verwierf. Het ten getale van twintigduizend opgekomen Deense publiek begroette dit doelpunt met groot enthousiasme en drukte hierin tevens zijn bewondering uit voor de prestatie van hun nationale elftal. Een bewondering, die wij delen, zelfs afge meten tegenover het falende Nederlandse elftal. Uitslagen van de woensdagavond ge speelde wedstrijden in de Engelse league voctbalbeker, tweede ronde: Birming- ham-Doncaster 5-0, Aldershot-Newport 0-3, Brentford-Sheffield United 1-4. Car diff-Reading 5-1, Chester-Mansfield 2-2, Coventry-Swansea 3-2, Derby-Blackburn 1-1 Fulham-Boumemouth 4-0. Hudders- lield-Bradford 1-3. Leeds-Cristal Palace 2-1, Leicester-Charlton 4-4, Newcastle- Leyton Orient 1-1. Northampton-Colches ter 2-0, Norwich-Bolton 4-0, Southend- Notts County 2-3, Torquay-Carlisle 1-2, West Ham-Plymouth 6-0. Slechts één deelnemer aan de sport- toto van het afgelopen weekeinde heeft een feilloze voorspelling Ingezonden. Hij krijgt een bruto bedrag van 58.823,53 gul den 50.000 gulden plus de verschul digde belasting uitbetaald. Aangezien voor de eerste prijs een bedrag van 154.866,25 gulden beschikbaar was wordt het „totaal" van de tweede prijs met 96.042,72 gulden verhoogd. Het bedraagt daardoor 180.515,22 gul den. De dertien deelnemers die tot twaalf goede uitslagen komen, levert deze toto daardoor 13.885,80 gulden op. Voor de extra-prijs van de gelijke spe len was 42.236,25 gulden beschikbaar. Dit bedrag moet worden verdeeld onder 995 deelnemers die per kolom 42 gulden krij gen. Er was één inzending met drie goede ren. Prijzen: melk- en kalfkoeien 590 1125, guiste koeien 525—875, graskalveren 250375, laalfvaarzen 700—llf/0, klam- vaarzen 600830, guiste vaarzen 575775, pinken 400—600, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 60—160, weideschapen 60—80, ooien met lammerén 5070, drachtige zeugen 275350, lopers 6486, biggen 42—56, alles per stuk; slachtrun- deren extra kwaliteit 3.003.10, le kw. 2.70—2.90, 2e kw. 2.45—2.60, 3e kw. 2.20— 2.35, vette stieren 2.60—2.90, worstkoeien 2.10—2.25, alles per kg geslacht gewicht: vette kalveren 2e kw. 1.751.85, 3e kw. 1.50—1.65, nuchtere slachtkalveren 1.10 1.40, slachtzeugen le kw. 1.301.35, 2e kw. 1.251.30, slachtvarkens 1.561.65, alles per kg levend gewicht; vette scha pen so115, vette lammeren 75110, beide per stuk. Overzicht: ifielk- en kalfkoeien: aanvoer ruim, handel ge stremd, prijzen weinig verandering; guiste koeien: gewoon zwak prijs houdend; jongvee: normaal flauw gedrukt; vette kalveren: zeer groot iets beter vaster; nuchtere slachtkal veren: gewoon stroef moeilijk te handhaven; schapen en lammeren: nor maal vrij gunstig stabiel; fokzeil - gen; minder stug niet prijsh.; lo pers en biggen: gewoon trager KCll. WCJO CCU lllttliuing tltv-v g, w w w f-■-- V, rijtjes. Zeven deelnemers maakten voorts minder vast; slachtvee: behoorlijk stil dubbele aanspraak op de extra-prijs. - hoger; slachtzeugen: kort traag De Limburgse atleet Joep Delnoyrf is in de 18e Grote Prjjs van Pilsen, een ra ce over 5 kilometer op de zesde plaats geëindigd. De wedstrijd werd gewonnen door de Rus Nikitin. die een tijd van 14 minuten en 11.2 seconde liet afdrukken. Samailov (Rusl.) en Zhanal (Tsj.-Sl.) gingen in dezelfde tijd als de winnaar als tweede en derde over de streep. De tijd van Delnoye was 14 minuten en 19.8 seconde. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger Fons Veldhuizen fi nishte als twaalfde in 14.31.2, (Van onze sportredacteur) De ploeg van „Theo Middel kamp" was ook dit jaar als favo riet gestart voor het clubkampi oenschap op de weg, dat bij Wijk bij Duurstede werd verreden- De concurrentie was zeer groot en er waren'tal van clubs die voor deze nationale titel in aanmerking kwamen. Het was tot het laatst de vraag, wie beslag op de toe De Amerikaan Sonny Liston is in Chicago wereldkampioen zwaarge wicht geworden door de titelhouder riin landgenoot Floyd Patterson in Je eerste ronde k.o. te slaan. Dp de toto plaatst Liston zijn fatale a u 01> het SeIaat va" Patterson. Ambtenaren van de Amerikaanse belastingen hebben overigens beslag gelegd op alle opbrengsten van het titelgevecht. In een ongehoorde ac tie legden de ambtenaren beslag op bijna 3,9 miljoen dollar. Een woordvoerder van de belastin gen heeft verklaard, dat beslag was gelegd op de recette, de inkomsten van radio en televisie, om er zeker van te zijn dat aan alle belasting- voorwaarden zou worden voldaan. Aanleiding tot deze maatregel was volgens dc woordvoerder het feit, dat de boks- en televisiepromotors vorig jaar geen opgave hadden ge daan aan de belastingen. Directeur Al Bolan van Champion Sports, die de titelwedstrijd tussen Son ny Liston en Patterson organiseerde, heeft woensdag te Chicago laten weten dat de onttroonde wereldkampioen bin nen vijf of zes maanden een kans zal krijgen om zijn titel te herwinnen. Voor een verslag van deze wedstrijd van de eeuw, zie elders in dit blad. (Van onze sportredactie) Met een doelpunt, dat in de 84e minuut door Jef Jurion werd ge scoord heeft het Brusselse Ander lecht het trotse Real Madrid woensdagavond voor verdere deel neming aan de strijd om de Euro pabeker uitgeschakeld. Bijna ze ventigduizend Belgen waren in het stadion getuige van de fantasti sche overwinning van de Belgen, een overwinning, die werd behaald door zakelijk, nuchter voetbal te blijven spelen. Real Madrid heeft in het kader van de Europese beker wellicht nooit een slechtere wedstrijd gespeeld. De befaam de linksbuiten Gento, snel als een hinde, kreeg geen schijn van kans tegen de schitterend opererende back Heylens die de Spanjaard volkomen in zijn zak had. Ferenc Puskas, de befaamde Spaanse Hongaar, kreeg geen voet aan de grond en kreeg geen kans zijn bijzonder ge- éÊÊk De Weense Austria F.K. heeft zich woensdag geplaatst voor de tweede ron de van het Europabekertoernooi voor nationale bekerhouders, door een 2-0 overwinning op I.F.K. uit Helsinki. De ruststand was 0-0. Ook de eerste wedstrijd had een over winning opgeleverd voor de Oostenrij kers. Zij wonnen in Wenen namelijk met 5-3. In de eerste ronde van het toernooi om de Europabeker voor Iandskampioe- non, heeft Dukla uit Praag met 3-0 ge wonnen van Vorwarts Berlin. De rust- i stand was 1-0 in het voordeel van de Tsjechen. Op 3 oktober spelen de Oost- Berlijners in Praag de returnwedstrijd. In het Europese toernooi voor jaar beurssteden heeft het Spaanse Real Sar- gossa een 2-0 overwinning behaald op Glentoran uit Belfast. Bij de rust hadden de Spanjaarden al een 1-0 voorsprong. Ondanks een 4-0 overwinning op Dun dee heeft de Duitse kampioen FC Köln zich met kunnen plaatsen voor de achtste finales van de strijd om de Europese voetbalbeker. De Duitsers verloren de eerste ontmoeting namelijk met 8-1, waardoor Dundee, dank zij betere doel- cijfers (8-5) overgaat naar de volgende ronde. De tweede wedstrijd tussen beide teams, die woensdagavond in Keulen werd gespeeld, trok 40.000 toeschouwers By de rust leidde FC Köln met 3-0. vaarlijke kopstoten te plaatsen. Midvoor Alfredo di Stefano, de grote zwoeger in de ploeg, deed vergeefse pogingen om meer vaart, meer tempo in zijn team te krijgen. De rechtervleugel van de Ma- drileense ploeg faalde volledig. De Belgen hadden vier grote uitblin kers. Heylens was de grote man van het team. Jef Jurion, de maker van het eni ge doelpunt verkeerde in vorm. Groots was bij vlagen het spel van voorspeler Stockman, die uit alle mogelijke hoeken en standen schoot en die voortdurend een gevaar vormde voor het Real-doel Tegen het einde van de match, die in een ware cupsfeer werd betwist, was ook Pol van Himst een gevaarlijke jongen. Hij was de. man, die Jurion de pass schonk, waaruit het beslissende doel punt werd geboren. In de eerste helft gingen de ploegen gelijk tegen elkaar op. De Belgen, die in eerste instantie opnieuw een gelijkspel nastreefden, legden het accent op de ver dediging. Hanon en .Jurion, de halfspe- lers, gingen geen moment uit de defen sie weg. Het een en ander verhindei'de de Spanjaarden om gevaarlijk te worden. Slechts een schampschot van Puskas en een kopstoot van Di Stefano waren in staat enige verontrusting te brengen in de Belgische gelederen. Anderlecht deed geen geweldige pogingen om het spel te verplaatsen. De Brusselaars lieten het bij gevaarlijke uitvallen, die meestal wer den besloten door een schot van Stock mans. De tweede helft was bijna identiek. Nu waren het de Spanjaarden, die 't tempo verhoogden. Zij bleven proberen Ander- lecht's-aefensie uit elkaar te spelen. De Real-aanvallers kwamen echter opnieuw niet ver. Het was een schitterende tak- tische zet van de Brusselaars om in het laatste kwartier een vermoeid Real een hoger tempo op te dringen. Daarddor kwam een doelpunt tot stand, dat van historische betekenis zal worden Im mers, het gebeurde niet eerder, dat Real Madrid in de eerste ronde van de Euro- pacupstrijd werd uitgeschakeld. Een moment uit de historische match tussen Anderlecht en Real Madrid. De Spaanse midvoor Di Stefano (num mer 9) is de Belgische verdediging gepasseerd. Tot scoren komt hij echter niet. fel begeerde trofee zou weten te leggen. Dat „Theo Middelkamp" tenslotte zegevierde met. een tijd van 1.47.46 was te danken aan het ge decideerde rijden van Jo de Roo en Piet Rentmeester, maar in niet mindere mate aan dat van Ko Tolhoek en de technische student Jo Verburg. Zij lieten het Amsterdamse Olympia, met Peter Post, die tegenviel, De Jong en Balvert, ruim achter zich. Hun tijd was 1.48.26.4. Op de derde plaats eindigde de wieler club Maastricht met 1.49.6. Ook de Westbrabantse clubs deden van zich spreken. Op de zesde plaats klas seerde zich nl. de wielerclub Fortuna uit Zundert in 1.51..15 met de renners Jaques van der Kloot, Kees Haest, Kees Snepvangers en Andre van Aart. „Helpt Enkander" uit Oud-Gastel onderscheidde zich eveneens en werd zevende in 1.51.31 met Piet van der Horst, Bas Ma liepaard, die 40 km alleen aan de kop reed en Wim de Rooy uit Bergen op Zoom. Als negende eindigde de wielerclub „Sportief" uit Breda in de tijd van 1.52.11 met Ad Biemans, Adrie van Til burg, A. Koremans en van Geel. De zestiende plaats was voor „Wille- brord Wil Vooruit" met 1.54.38 met de renners Piet van Est Wim van Est werd door een valpartij uitgeschakeld Toon van Overveld en Gerard Dijkers uit St. Willebrord, Bijzondere melding verdient de ploeg van „De Pedaalridders" uit Made. Zonder verzorging gestart en dank zij de ge waardeerde medewerking van Toon Si mons, die onderweg hulp verleende, kon Leo van Dongen tezamen met Chris Broekmans en Schoonen een naar ver houding uitstekende 29ste plaats (onder de 50 deelnemende equipes) veroveren met een tijd van 1.56. De uitslag: 1 Theo Middelkamp. Goes met Jo de Roo, Piet Rentmeester, J_ Verburg, en J. Tolhoek, zij maakten eeri tijd van 1 uur 47 min. 46,3 sec. 2. A.S.C. „Olympia" Amsterdam (Peter Post, Frans Balvert, Cor Schuuring en Rien de Jong) 1.48.26,4. 3. T. en W.C. „Maastricht" (Eugen. Bec kers, Huub Harings en Jan Hugens) 1.49.06,8. 4. B.R.C. „Kennemerland" Beverwijk (Ab Geldermans, Coen Niesten, Cees Lu te en Ch. Duyker) 1.49.46.4. 5. H.S.C. „De Bataaf" Halfweg (Gerard Wesseling, Hennie Schouten, Henk Nij dam) 1.49.50,8. Z.W.S.C. „Fortuna" Zundert (Jacques van der Kloot, Cees Snepvangers en Andre van Aert) 1.51.15,2. GOES, 26 september. Export en Indu strieveiling: James Grieve KL. I 85-90 44 80-35 48-49 75-80 49-50 70-75 51 65-70 48-49 II D 40 KL. II 85-90 42 80-85 45 75-80 47 70-75 46-47 65-70 45. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 70 75-80 74 70-75 75-77 65-70 71-75 Bramleij's Seedling KL I 90-100 39 80-90 43 70-80 43 II D 29-31 Jac. Lebel KL. II 85-95 33 75-85 36 65-75 34 II D 29 W. Duchesse KL. II 85-95 33 75-85 42 65-75 41 II D 33 Tr. de Vienne KL. I 85-90 72 80-85 75 75-80 79 70-75 82 65-70 81 60-65 73 Seigneur d' Esperen KL. 1 60-65 64-72 55-60 49 KL. II 60-65 52-58 55-60 42 50-55 34 II D 15 Div. appels val 18. geplukte kroet 25. Div. peren gepluk te kroet 17 Dubb. pr. bonen II 82 II B 68 Bramen II 132-133 III 90. Totale aanvoer hard fruit 4100 kisten. Gewone veiling: Zigeunerin grof 26 fijn 22-23 Cox. Orange Pippin grof 38-41 fijn 25-28 James Grieve grof 36-40 fijn 32-37 Ellisons Orange grof 32, fijn 26 Bramley's Seedling grof 30 fijn 28 Jac. Lebel grof 32 fijn 28 Trans parent grof 37 fijn32 Tr. de Vienne grof 56-61, fijn 34-35 Seigneur d'Esperen grof 28 fijn 18 W. Duchesse grof 25-28 fijn 18 Belle de Louvain grof 37. fijn 36 Jeffer son I 79 II 35 grof 74 Reine Claude d' Althan I 89-97 II 29 Abrikoospruimen grof 60-77 fijn 33 Frankenthalers II 144 III 134 Monarch I 112 grof 67 Black Alicante I 146 II 133-138 per doos: Bramen I 37-39 II 30-35. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 70-75 All 33-65 BI 37-51 BIT 26 afw. 12-46 Kropsla II 13-18 Cl 4-10 Kom kommers A 14-33 B 11-17 C 15-22 Me loenen I 59-93 Kussa 3-7 per bos: Worte len 28 Uien 14 Kroten 13-17 per kg- To maten A 65-81 B 50-86 C 25-66 Augur ken A 100-109 B 96 C 34-38 D 19-27 E 8 Rode kool I 19-21 Gr. Sav. kool I 29-36 Andijvie I 35-44 Prei I 34-37 II 36-39 Dubb. pr. bonen n 85-92 II B 63-74 Pronkbonen II 78 Stoksnijbonen II 105 II B 64-75 Aardappelen bonken 11-12 grote 7-12. VHERTOGENBOSCH, 26 september Aanvoer 7210 stuks. 1511 runderen, 249 graskalveren, 1386 vette kalveren 617 nuchtere kalveren. 637 schapen 18 geiten. 24 fokzeugen, 303 slachtvarkens, 16 lopers, 1861 biggen, 688 slachtrunde- onveranderd. KAPELLE 26 sept. 1962. Bramen in kratten voor industrie I en II 132-133, III 90, idem in doosjes I 131-148, II 124, Bonen I 88-89, II 74, lib 55, James Grie ve I 85-90 46. I 80-85 43-44. I 75-80 47, I 70-75 49-50, 05, I 65-70 48-48.70, II 80- 85 41. II 75-80 44, II 70-75 46. II 65-70 44, lid 40, 50, III grof 38-39. fijn 32, 60-33, 80, Zigeunerin f 80-75 27, I 70-75 28. I 65- 70 29, 75-80 26, II 70/75 27, II 65/70 27, lid 22, grof 24, fijn 18. Cox's Or. P.I. 80/85 67, I 75'80 72, I 70/75 73,90-74.30, I 65/70 69.40-70.50 I 715/80 61. II 70/75 67, II 65/70 60 grof 41-44, fijn 29. Jac. Lebel I 75/85 37, I 65/75 33, -34, lid 31, grof. 31. Transp. de Cronsels I 80/85 41, I 75/80 43, 1 70/75 46. I 65/70 44, II 85/90 38, II 80/ 85 39 II 75-80 39. II 70/75 38, II 65/70 36. lid 32, grof 35, fijn 33. Ellisons Or. I 75/80 41, I 70/75 49. I 65/70 47, grof 30, fijn 28. Manks Codlin I 75/80 37, I 70/75 37, I 65/70 36, I 60/65 34-35, II 70/ 75 37, II 65/70 35, II 60/65 34, lid 33, grof 33, fijn 31. Crimson Cox I 80/85 65, I 75/ 80 69, I 70/75 72, I 65/70 63, grof 45, fijn 26. J. Grieve Lired I 85/90 43, I 80/ 85 51. I 75/80 56, I 70/75 56, I 65/70 51. lid 42, grof 37, fijn 30. Early Victoria II 70-80 33, II 60-70 33, lid 27, III grof 29; Jutteperen I 50-60 52; lid 41: III fijn 17- 18. Bloemzoet 1 65-70 42: 1 55-60 23; 111 grof 23. Triumphe de Vienne 1 80-85 74; 1 75-80 78; 1180-85 68; 11 75-80 76 11 70- 75 81; 11 65-70 80; 11 60-65 72; 111 grof 51; lllfün 38. Pitmaston Duchesse I 75- 85 47; 1 65-75 45: 11 75-85 42: 11 75-65 40; lid 40; lid 50-60 38; III grot 31; III fijn 18; Beurre Lebrun 1 65-75 44; 1 55-65 46: 11 75-65 44; 11 55-65 45; 11 d 41; 111 grof 31 111 fijn 22; kroet 16; Beurre de Merode 1 60-70 35: 1 60-65 34; lid 30 111 grof 27; 111 fijn 23; Franse wijnperen 1 60-65 35; I 50-55 32 lid 25; III fijn 17, III grof 25; Seigneur d'Esperen 1 60-65 72; 1 55-60 .53, 1 50/55 40. Pruimen: R. Victo ria I 66-89, II 47-52, grof 53, fabriek 13- 29, R. Cl. d'Althan I 93 II 46 grof 61, fabriek 27. Warwick Droper I 68-86, II 46-53, grof 49-68. fabriek 24-28. Monarch I 106-112, II 51, grof 97, fabriek 28. Ra demaker extra 119, II 49, grof 69. Bur- bank Giant I 44-53, II 33-35, grof 33-36, fabriek 33. Abrikoospruim grof 49-52, fabriek 26-27. B. de Louvain II 35, grof 32-71, fabriek 22, Rode Eierpruim I 65, grof 32, fabriek 28. R. Cl. Violet I 62. Pruimen gesch. 17-47. BI. Druiven I 140- 153. Meloenen p.st. AA-AAA 87-100, A- B 50-64. Vijgen p.st. I 5-5 1/2, II 1 1/2- 6 1/2. Bramen p.d. II 34. Aardbeien p.d. II 60. Kasperziken p.|L A-AA 17-28, B 9. Transparent de Cifonges 36.10-37.50 Jac. Lebel onges, 31,40-32,20, Kroet- appelen gepl. 26, val 23. Aardappelen bonken 8-12. I 11, II 9-10. Groenten; Kropsla 17-18, Bloemkoql 11-72, Kom kommers 34, Andijvie 31-45, Sav.kool 10-18, Uien 5, Rode kool 11-19, Pronkbo nen 73-75. Radijs 3, Kussa 10. Kroten 6 1/2 Prei 16-29. Tomaten AI-BI 66-78, ABC II 30-60. TERNEUZEN, 26 september Sla 11,10—23.50, bloemkool A2 40—71, B2 2746, C2 17, afw. 11—40, witte kom kommers 1526, meloenen 6794, knol- selderie 15, selderie 27, Meerlanders I 11.50, Bintjes I R.6012, Eigenheimers I 10.8011.70, andijvie 2745. kassnijbonen 1.14, stoksnijbonen 7785, prins.bonen II 7—78. II B 39—68, III 36—38, Prélude II 872. pronkbonen 48. kroten 1124, rode kool 2122, sav. kool 716, witte kool 822, breekpeen 515, waspeen 1020, prei A2 3237, tomaten A 8, A2 65—75, B2 74, C 55, C2 51—53, uien 13— 17. augurken 281.06, per doosje*: bra men I 2628, II 1027, pruimen: Reine Claude d'Althan III 34—57, Jefferson III 64, Reine Victoria I 1.09. II 33—51, III 60, appelen: James Grieve I 85 4346, 80 43—49, 75 45—53, 70 46—54, 65 45—49, II 85 40—46. 80 42—45, 75 41—46, 70 42— 44. 65 39—41, II 34—37. III grof 36—43. fijn 3033, Coxs Orange Pippin I 85 54—62, 80 57—68, 75 770—72, 70 72, 65 67— 69, TI 80 56—61, 75 56—60, 65 53—59, III grof 4345, Manks Codlin III grof 32 37, zoete appelen III fijn 30—34, peren: Triomphe de Vienne I 80 71, 75 75—78, 70 77—80, 65 77—80, II 80 67, 75 69—72, 70 71—75, 65 71—73, III grof 57. WAALWIJK, 24 sept. De bedrijvigheid in de schoen- en lederindustrie is in de periodé na de vakanties flink opgeleefd. Vooral in de schoenindustrie wordt vlot geproduceerd, zodat, de werktijden weer ten volle worden benut. Fabrieken van sportschoenen kun nen hun produktie goed op gang hou den dank zij geregelde toevloed van orders. Hoewel de gang van zaken thans prettiger aanziet wil dit niet zeggen, dat de slappere periode voor dien voor diverse fabrikanten niet zon der gevolgen is gebleven. Geforceerde verkopen en langzame betalingen ver zwakten de positie van sommige za ken. In de lederwarenindustrie is de be drijvigheid nog toegenomen, wat wel verband zal houden met het naderende gunstige verkoopseizoen. Berichten van een vlottere verkoop in de schoenwin kels wekken vertruowen voor de naas te toekomst. Deze verkoopverbetering is waarschijnlijk door het vroeg invallende herfstweer veel vroeger be gonnen dan het vorig jaar. De verbetering in de industrie bracht meer koopinteresse voor diverse leder soorten, terwijl geen abnormaal grote verkopen plaatshebben is de afzet toch vlotter en de prijzen zijn vast ook al in verband met de vaste ten dens voor huiden. Voor rundsoverleer blijft nog voortdurend de meeste inte resse. Hoewel in diverse kleuren ge vraagd blijft zwart favoriet. De vraag naar middengewicht crou- pons voor de schoenindustrie komt meer naar voren. Voor de schoenherstellers is de afzet van croupons en andere grondstoffen constant en in deze afde ling is vlot te werken. In de ledemo- tering kwam niet veel wijziging, deze zijn over het geheel vast. Afvalleder, voornamelijk halzen, zijn weer beter te verkopen. De voorraad liezen is minder groot en daarom konden de prijzen zich handhaven. Konstanz 307 —2, Rreinfelden 184 6' Ottenheim 235 +5, Straatsburg 172 —8 Maxau 357 +6, Plocbingen 102 —1, Mann heim 171 +7, Steinbach 122 —5, Mainz 181 +2, Bingen 106 —3, Kaub 112 —2 Ja16r^ 97„ t5, Koblenz 115 -4, Keulen' 68—4, Ruhrort 240 —7, Lobith 847 —6. Nijmegen 628 —5, Arnhem 690 4. Eefde IJssel 207 4-2, Deventer 115 —4, Monsin J?9S i FPL 4915 +5' Borgharen 3895 sluis' 497 +4 7' GraVe beneden -K

de Stem | 1962 | | pagina 13