Nieuwe landingen, thans bij Merauke Ronde van Frankrijk gestart Verdeelde O.A.S. hervatte terreur Mr. Aalberse volgt Van Doorn op mr MR. AALBERSE: noch links noch rechts Soekarno blijft recalcitrant inzake N.-Guinea Waarschijnlijk 180 para's Bezorgdheid in Den Haag Mr. Maris laakt DAF jeeblefs fjondwill Attentie ctie dagblad voor zeeland Meer infiltraties verwacht Vuurgevecht in Galilea Noordwestelijke wind Brand in hotel te Scheveningen Autobotsing bij Elburg Commandowisseling bij KVP De DAF-Demka affaire Twee doden bij ongeluk in Schoorl Einde staking bij Ford KYNOCH PLAIDS 102e JAARGANG No. 24011 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E H. B Brader Hoofdredacteur: J J H A Bruna. Redactieraad: J. M A C v Dongen, C. J v. Hootegem mr. dr A J. J. M. Mes. mr H M L. de Rechter. P V. M. Vercauteren. L. J v 't Westende Bureaus: Breda rteigerstraai 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. MAANDAG 25 JUNI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing Med. 1,05) Bij contract aanzieiiiiiM reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bübureaus Teraeuzen IJsbaanstraat telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) lil de naclil van zaterdag op zondag hebben nieuwe landin gen van Indonesische parachutisten op Nieuw-Guinea plaats gevonden, dit keer nabij Merauke aan de Zuidkust, honderden kilometers verwijderd van de plaatsen waar in april en mei parachutisten waren neergelaten. De sterkte van de thans gelande parachutisten wordt in be voegde kringen te Hollandia geschat op een compagnie, onge veer 150 tot 200 man. Men wijst er op, dat de Hercules- transport toestellen die door de Indonesiërs werden gebruikt tot 90 man voorzien van volledige uitrusting kun nen vervoeren. Volgens een eenvoudige rekensom komt men derhalve daar volgens on officiële meldingen tenminste twee Hercules-toestellen zijn waargenomen op een aantal van zeker 150, maar waar schijnlijk 180 parachutisten. Militaire kringen in Hollandia ver wachten tevens, dat binnen de komende 72 uur meer landingen kunnen worden verwacht. In een officieel communiqué wordt ge zegd, dat ,,de luchtwaarschuwingsdienst van de strijdkrachten onbekende vlieg tuigen opmerkte die met een wijde boog om de zuidkust van Nieuw-Guinea vlogen en zaterdagnacht om drie uur ter hoogte van Merauke op 65 km ten westen van de grens met Australisch Nieuw-Guinea het territoir van Neder lands Nieuw-Guinea schonden". Men constateerde, dal; tenminste één vliegtuig gedurende enige tijd ten noor den van Merauke bleef rondcirkelen. De daar gelegerde eenheden van het leger werden bijtijds gewaarschuwd, zodat maatregelen konden worden getroffen cm op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Droge moesson Men deelde vanuit Merauke mee, dat maatregelen waren getroffen ter loka lisering en neutralisering van de gelande para's. De luchtlanding bij Merauke werd be gunstigd door heldere maan. In het Savannegebied van zuid Nieuw- Guinea heerst momenteel droge moes son, zodat snelle verplaatsing en ver verspreiding van de parachutisten moge lijk is. De voedselsituatie is er gunstig, door de aanwezigheid van grote hoeveel heden herten en kangeroes. In het gebied van Merauke zijn 2500 Indonesiërs woonachtig, van wie er pro-Indonesisch zijn. Direct na de landingen is het niet tot gevechten gekomen. Nederlandse versterkingen zijn naar Merauke onderweg. Evacuatie uit Merauke? Het was in Hollandia nog niet bekend of zou worden besloten tot de evacuatie van de ongeveer 400 Nederlandse vrou wen en kinderen in Merauke. De beslis sing hierover is ook afhankelijk van de beoordeling van de situatie door het plaatselijk bestuur. De Papoea-bevolking rondom Merau ke bestaat voor het grootste deel uit zgn. „Mirinds" en omvat ongeveer 5.000 zielen. Over het algemeen houden zij zich weinig met politiek doch sinds de in december van het vorig jaar begon nen Indonesische dreigingen is er een nationalistische beweging onder hen waargenomen. Jani moet mobiliseren Soekarno heeft zaterdag in een ver klaring voorts generaal Jani opdracht gegeven ,,alle krachten te mobiliseren" om het gebied aan de Nederlanders te ontrukken. Indonesië zou volgens de Indonesische president de strijd zowel op militair als diplomatiek niveau voortzetten. President Soekarno zei, dat hij niet met de Nederlanders over de kwestie Nieuw-Guinea zou spreken tot zij open lijk zeiden dat zij bereid zijn het bestuur over het gebied aan Indonesië over te dragen. Hij sprak bij de installatie van gene- raal-majoor Achmad Jani, hoofd van de „operationele staf voor de bevrijding van West-Irian", tot staf-chef van het Indonesische leger. Jani vervangt generaal Abdoel Haris Nasoetion, die minister van defensie blijft. Israëlische en Syrische strijdkrachten hebben gisterenavond in noordoost-Gali- lea een vuurgevecht van anderhalf uur geleverd, zo is in Tel Aviv vernomen. Een militaire woordvoerder zei, dat er aan Israëlische zijde geen verliezen wa ren. Volgens he-m was het vuurgevecht ontstaan nadat Syriërs op een Israëli sche patrouille bij de stad op Israëlisch gebied hadden geschoten. ZES KOMPELS in een mijn nabij Rijs- sel zijn tengevolge van de val van ge steente om het leven gekomen. De stut ten in een der gangen op de 460-meter- verdieping begaven het plotseling. DE LONDENSE Observer weet te mei den, dat de ster van president Antonin Novotny van Tsjecho-Slowakije dalende is. Het is niet onwaarschijnlijk dat No votny in ongenade zal vallen. DE KONGOLESE premier Adoela en de regeringsleider van Katanga, Tsjombe, hebben overeenstemming bereikt over een commissie die voorbereidingen zal moeten treffen voor de monetaire inte gratie van Kongo en Katanga. HET TIEN personen tellende gezin var. de heer P. van der Veer te Herkingen is zaterdag dakloos geworden. Het vuur ontstond doordat kinderen met lucifers speelden. J. BRAUTIGAM, oud-kamerlid van de b.D.A.P. en oud-wethouder van Rotter dam, is op 84-jarige leeftijd in Rotter dam overleden. EEN GROEP firma's te Hongkong zal aan Indonesië kredieten verstrekken tot een bedrag van 300 miljoen Amerikaan se dollars. Na de gevechten hij Fakfak dreigen thans gevechten hij Merauke aan de zuid-kust. Op de kaart hlijkt wel, dat er een groot geografisch verschil is tussen deze heide infiltraties. K.N.M.I. tot J gisterenavond J Verwachting van het vanavond, opgemaakt «23.15 uur: Op de meeste plaatsen droog weer ™et zonnige perioden. Tot vrü krach- of matig afnemende wind tussen west en noordwest. Tamelijk koel weer. 5 Vandaag: zon onder 21.04 uur. Maan 2 onder 13.11 uur. 2 Morgen: zon op 4.21 uur. Maan op 2 1.26 uur. (Van onze Haagse redacteur) Door kortsluiting in een elektrische leiding is gisterenmiddag in het hotel Rauch te Scheveningen een binnenbrand ontstaan die enkele kamers op de 3e etage van het gebouw heeft verwoest. Op last van de brandweer, die ook het leidingenstelsel in de rest van het ge bouw niet meer vertrouwde, is het ho tel later geheel ontruimd. 55 gasten zijn overgebracht naar andere Scheveningse hotels. Hotel Rauch zal waarschijnlijk dit zomerseizoen niet meer voor gasten bewoonbaar zijn. De met groot materiaal uitgerukte brandweer was vrij spoedig na het uit breken van de brand aanwe-zig en be streed het vuur met zeven stralen. Gisteren in de vooravond heeft zich op de Zuiderzeestraatweg bij Elburg een botsing tussen twee personenauto's voor gedaan. die aan mevrouw Heikens uit Den Ham (Overijssel) het leven heeft gekost. Zeven personen werden bij dit ongeluk gewond. De auto waarin me vrouw Heikens zat, kwam uit de rich ting van het Veluwemeer en botste bij Elburg frontaal tegen een wagen, die van Nunspeet kwam. Beide wagens kwa men in de bermsloot terecht. De eerste vloog in brand. De brandweer van El burg moest assistentie verlenen. Eerder was al getracht de brand te blussen met brandblusapparaten van nabij gelegen benzinestations. De echtgenoot van mevrouw Heikens kreeg bij het ongeluk een zware shock, haar dochter bleef ongedeerd. De ge- wonden zijn naar een ziekenhuis in Zwolle overgebracht. (Van onze parlementaire redacteur) In politieke kringen in Den Haag heeft men met grote bezorgdheid kennis genomen van de nieuwe in filtraties bij Merauke. Zij vormen een bevestiging, zo veronderstelt men, van het reeds lang bestaande vermoeden waarvan wij reeds eerder hebben blijk gegeven in deze kolommen dat Indonesië het con flict om Nieuw-Guinea gewapen derhand zal pogen te beslechten. Verwacht kan worden, dat de aandrang van het parlement op de regering om de zaak thans voor te leggen aan de Verenigde Naties zal toenemen. Het is niet onmogelijk, dat hierover in de komende dagen in de Tweede Kamer een aantal vragen zal worden gesteld. Het vermoeden, dat Soekarno niet reëel bereid is tot onderhandelen, is versterkt door de icijze tuaarop hij gereageerd heeft op het laatste telegram van de waarnemend-secre taris-generaal van de VN., Oe Thant. Soekarno ontveinst alle aandrang van de V.N. en ook ontveinst hij de krachten, die achter de schermen door Amerika, maar ook door Australië en Engeland op Djakarta worden uitgeoefend. Na deze nieu we agressie, zo zeggen deze kringen in Den Haag, lijkt het ogenblik toch zeker wel gekomen om de zaak voor te dragen aan de Veiligheidsraad. Langer talmen, zo zegt men, zou ri sico's met zich brengen voor onze strijdkrachten op Nieuw-Guinea. De verdeelde organisatie van het geheime leger heeft de terreurda den in Oran gisteren hervat. In Algiers, waar de zon zeer fel scheen was het vrij rustig. In de wijk St. Eugene van Oran werd gistermorgen vroeg een Algerijn dood geschoten. Zaterdagavond werd in de zelfde wijk een Algerijn om het leven gebracht. Het zijn de eerste nieuwe moorden sedert dinsdag. De andere slachtoffers die vielen wa ren een Algerijns jongetje en een Al gerijn, die toen op een politieke bij eenkomst in verband met het komende referendum in het wilde weg schoten werden gelost, door kogels werden ge troffen. Het incident viel voor in het dorp Ouled Ibrahim, dat in de bergen nabij Medea ligt. De kalmte en de hoopvolle stemming in Algiers vormen een scherpe tegen stelling tot de voortdurende spanning en bezorgdheid in Oran. Gistermorgen ontplofte in Oran een kneedbom in de nabijheid van een benzinetank in de kelder van het stadhuis. Er brak een hevige brand uit. Bidault: OAS gaat door De voormalige Franse premier Geor- ge Bidault heeft in een televisie-vraag gesprek verklaard, dat hij van mening is dat de O.A.S. zal doorgaan en als „minimum-doelstelling" zal nastreven: de stichting van een Franse enclave in het westen van Algerije. Het televisie-vraaggesprek werd uit gezonden door „Columbia Broadcasting System" (over het net van New York) en was opgenomen „ergens in Europa". (Van onze parlementaire redacteur) Mr. P. J. M. Aalberse uit Den Haag is zaterdag tijdens een te Utrecht gehouden buitengewone bestuursvergadering der KVP bij acclamatie hij was de enige door het partijbestuur voorgedra gen kandidaat als opvolger van mr. H. W. van Doorn gekozen tot voorzitter der KVP. Als vice-voor- zitter werd in de vacature-prof. Gielen benoemd drs. G. J. Horbach uit Deventer. Mr. P. M. H. van Bo ven uit Breda werd in de vacatu re-prof. Steenkamp gekozen tot lid van het partijbestuur, evenals dr. F. Huijens uit Heerlen. Dr. Huijens neemt in het partijbestuur de plaats in van mr. Aalberse. De aftre dende voorzitter der KVP mr. Van Doorn, werd eveneens benoemd tot lid van het partijbestuur. Hun politiek credo De commandowisseling op de brug van de KVP had enerzijds het karakter van een hartelijk afscheid, anderzijds van een welgemeend welkom. Viel daarbij het temperamentsverschil op tussen de (Van onze parlementaire redacteur) „Onze gemeenschappelijke levensovertuiging als katholieken blijkt (ook in de politiek) een uiterst hechte basis te kunnen smeden. Op deze basis kan een groot onderling vertrouwen bestaan. Men staat werkelijk open voor elkanders inzichten, waardoor telkens weer een synthese kan worden bereikt. Juist hierdoor kan de Katholieke Volkspartij een zo grote positieve bijdrage leveren aan het algemeen belang". Dit politieke credo, waarmee de Haagse advocaat mr. Petrus („Piet"), Josephus Mattheus Aalberse zich zaterdagmiddag in Utrecht bij de aanvaarding van het voorzitterschap der K.V.P. voor de bestuursraad der K.V.P. presenteerde, tekent de nieuwe voor zitter van de grootste partij in Nederland. katholiek maatschappelijk beraad, het orgaan van samenwerking van hef ka tholiek maatschappelijk leven. Bij dit lang niet feilloos, wel erg traag wer kend overleg orgaan heeft hij de deugd van geduld leren beoefenen en van volharding. Geen sollicitatie'" Mr. Aalberse is voor alles een man, die, rotsvast overtuigd van de samen bindende kracht der katholieke levens beschouwing, in politicis het ge meenschappelijke distillerend uit soms uiteenlopende standpunten steeds zoekt naar oplossingen, welke algeme ne instemming kunnen verwerven. Hij is vice-voorzitter geweest van St.- Adelbert. Op het ogenblik is hij nog ad viseur van de fabrieksarbeidersbond St.-Willibrordus. Hij is echter „links" noch „rechts", hij is zichzelf. Dat wil zeggen een man met een onafhankelijk, eigen oordeel, die open staat voor de mening van anderen. Rugby....? Mr. Aalberse is 52 jaar. Men ziet het hem evenwel niet aan, dat hij Abraham reeds gezien heeft. Slank, rijzig van gestalte en uiterst hoffelijk is hij op en top het type van een gentleman. Zijn wijze van optreden schept echter geen afstand. Hij heeft integendeel een bij zonder soort charme dat toenadering uitlokt. Er is wel gezegd, dat hij wat te „fijngebouwd" zou zijn voor het har de vak der politiek. Maar moet het er in de politieke arena per se als bij een rugbywedstrijd toegaan Mr. Aalberse zal als partijvoorzitter zeker niet zijn kracht zoeken in rauwe rugbytackles. Ook politieke solo-acties passen niet bij zijn karakter. Hij weet, dat de over winning van een elftal niet afhangt van de aanvoerder alleen. De zege wordt behaald door strijdlust en een goede teamgeest. De bevordering daarvan is een taak, waarvoor mr. Aalberse vele kwaliteiten meebrengt. En ervaring. Voor zijn nieuwe functie heeft hij een goede leerschool doorgemaakt bij het Als zoon van een bekend politicus de in 1948 overleden oud-minister (met de baard) prof. Aalberse (arbeidswet) was zijn vader is mr Aalberse van jongsaf aan in het politieke bedrijf op gegroeid. Toch is hij eerst op betrek kelijk late leeftijd actief aan het poli tiek leven gaan deelnemen. In 1945 als lid van de noodgemeenteraad van Was senaar, vervolgens als lid van de ge meenteraad van Den Haag, waar hij thans fractievoorzitter van de K.V P. is. Die functies heeft hij niet gezocht. De politiek heeft hem aan het jasje ge trokken. Zo is het ook gegaan met zijn benoeming tot partijvoorzitter „Dat'is geen positie waar je naar solliciteert", zegt mr. Aalberse. „Ik heb dan ook evenveel betuigingen van deelneming als gelukwensen ontvangen bij mijn be noeming". Waarom dan die zware ver antwoordelijkheid op zich genomen Mevrouw Aalberse, die haar man ook deze vraag heeft gesteld, kreeg ten antwoord: „Als je meent, dat iets moet gebeuren, moe je het doen". Zij heeft zich er zuchtend bij neergelegd. De nieuwe partijvoorzitter sinds 1935 advocaat is van plan zijn voor namelijk op de sociaal-economische sector gerichte praktijk zoveel moge lijk aan te houden. Een aantal andere functies mr. Aalberse is adviseur van verscheidene organisaties wordt wel wat beknot maar niet geheel opge geven. „Ais partijvoorzitter moet je in direct contact staan met de maat schappij", oordeelt mr. Aalberse. Zijn voornaamste motief voor 't aanhouden van zijn advocatenpraktijk is echter: „Een bestuursfunctie moet geen baan zijn. Je moet over en weer je vrijheid bewaren." Zuare last Waarschijnlijk zal mr. Aalberse in 1963 ook in de Tweede Kamer komen. Er ligt namelijk een besluit van het partijcongres, destijds genomen op aan drang van prof. Romme, dat de voor zitter der K.V.P. qualitate qua van wege het contact tussen fractie en par tij lid van de Tweede Kamer behoort te zijn. Mr. Aalberse krijgt dan wel een hele zware last te torsen. Hij ziet de toe komst echter optimistisch tegemoet. „Als partijvoorzitter werk je met een team", merkt hij op, „een goed team kan veel werk verzetten. Een voorzit ter moet je nooit beoordelen naar het aantal kilometers, dat hij dagelijks af legt. Het kilometer-aantal maakt de goede voorzitter niet." Mr. Aalberse valt overigens wel met de neus in de boter. Tijd voor rustig in te werken is er niet. Hij kan meteen aan de slag voor de voorbereiding van de kamerverkiezingen van het volgend jaar. Zijn vrouw en zes kinderen drie jongens en drie meisjes zullen hem nog minder thuis zien. Als het enigszins kan is hij wel van plan nog wat aan sport te blijven doen. Een goe de lichamelijke conditie helpt immers veel werk te verzetten. Mr. Aalberse golft graag. „Wat is dat nou voor een sport", zeggen ze wel eens. Man, het is een enorm goede ont spanning". Drs. Horbach, de nieuwe benoemde vice-voorzitter van de K.V.P. is ook al een golf-enthousiast. Straks vergadert het dagelijks bestuur nog in de vrije natuur, op de een of andere golflinks. Waarom ook eigenlijk niet Mr. AALBERSE meer impulsieve mr. Van Doorn en de meer bezonken mr. Aalberse, over wiens persoon elders meer één punt hebben de aftredende en de nieu' we voorzitter der KVP in ieder geval gemeen: over de verdere otwikkeling der KVP denken zij in gelijke zin. Hun zienswijze terzake kan als volgt worden samengevat: 1. De structuur der KVP zal, na de ver kiezingen van 1963 in politiek en or ganisatorisch opzicnt opnieuw bezien moe ten worden. Mr. v. Doorn wees in dit verband op de ver dere ontwikkeling van kiesvereniging tot een werkelijk levende politieke partij, waarbij dan, zo zei mr. Aalberse, voor het katholieke kiezersvolk zo ruim mogelijke gelegenheid moet zijn tot mee denken en meespreken. 2. Een nadere bezinning op de verhou ding tussen partij en Tweede Kamerfrac tie is gewenst. Een fractie, zo conclu- deerd mr. Van Doorn, kan weinig berei ken, als zij niet gesteund en gestimu leerd, ja zelfs vooruitgelopen wordt door een werkelijk politiek bedrijvende par tij. Interessant voor de verdere car rière van mr. Aalberse was in dit ver band een uitlating van vice-voorzitter Jan Maenen: „Omwille van een goed contact tussen fractie en partij is het van belang, dat de partijvoorzitter deel uitmaakt van de KVP-fractie. Zal mr. Aalberse daar dan (na 1963), de plaats innemen van mr. Van Doorn? Waar schijnlijk zal iemand anders plaats moe ten maken voor mr. Aalberse. Fractie leider dr. De Kort zei namelijk, dat mr. Van Doorn er goed aan zou doen zijn voorzitterschap van de KRO te blijven combineren met het Kamerlidmaatschap. 3. De KVP zal meer moeten doen aan research en onderzoek. Pogingen van mr. Van Doorn om voor de KVP een soort politieke braintrust te vormen, zijn vanwege de financiën (nog) niet ver wezenlijkt kunnen worden. Een partij, die niet over voldoende mogelijkheden, tot studie en research beschikt kan geen verantwoorde beslissingen nemen, concludeerde mr. Aalberse. 4. De KVP (en met name de Tweede- Kamerfractie) zal meer oog moeten heb ben voor het belang van een goede voor lichting. Daardoor wordt, zo betoogde mr. Van Doorn, belangstelling gewekt voor de politiek bij de kiezers en in spirerend gewerkt op de KVP-vertegen- woordigers in vertegenwoordigende or ganen. De nieuwe voorzitter werd hartelijk welkom geheten. Niet minder hartelijk was het afscheid van de scheidende voorzitter. Dr. De Kort prees hem als de man, die de KVP tijdens zijn voorzitterschap van 8,5 jaar een nieuw gezicht heeft gegeven. Rucphens burgemeester Alberts, pen ningmeester der KVP doorbrak de wat plechtstatige afscheidssfeer met enkele anecdotes over mr. Van Doorn. Mr. Van Doorn zelf werd door zijn KVP-vrienden herdacht met een nieuwe motor voor zijn spekbak, een omgebouw de IJsselmeervissersboot. Woorden van dank Mr. Van Doorn dankte allen, die tij dens zijn voorzitterschap met hem heb ben samengewerkt. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot prof. Romme, die als eregast op deze bijeenkomst aan wezig was. Mr. Van Doorn prees de „in drukwekkende trouw" van de katholieke kiezers en het kader van hoog tot laag, dat zich om de KVP talloze offers ge troost. Wij staan nog voor enorme pro blemen, constateerde mr. Aalberse. „Ik aanvaard mijn taak met optimisme en ook met trots, omdat ik op deze wijze mee mag werken en leiding geven mag aan een werk, waarvan de betekenis ver uitgaat boven persoonlijke voldoening en persoonlijke ambitie' In Nancy is gisteren de Ronde van Frankrijk gestart. Foto: 149 renners onder wie zes Nederlanders, vangen de strijd aan met de duizenden kilome ters. Op een der sportpagina's vindt de lezer een uitvoerig verslag. Naar aanleiding van de kritiek, geuit door de directie van de D.A.F. in een persconferentie van vrijdag jl. op de of ficier van justitie in Den Haag, mr. J. C. Maris, heeft deze zaterdag meege deeld, dat de D.A.F. bij hem geen infor maties heeft ingewonnen. Hierdoor vol doet die kritiek zijns inziens niet aan de minimumeisen van zorgvuldigheid, welke men van een serieuze directie zou mogen verwachten. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is te Camperduin, gemeente Schoorl, de 30-jarige heer G. C. L. uit Rotterdam bij het vermoedelijk te ruim nemen van een bocht met zijn motorfiets frontaal opgereden tegen een auto, bestuurd door A. H. de B. uit Amstelveen. Het vierja rig zoontje van de heer L., dat voor op het motorrijwiel zat, was op slag dood. De he-er L. en zijn echtgenote werden zwaar gewond naar het centraal zieken huis in Alkmaar overgebracht, waar de heer L. kort daarna overleed. De be stuurder van de auto en zijn mede-inzit tende, een vriend, werden niet gewond. Het gezin L. was van het strand op weg naar een kampeerterrein te Camperduin, waar men voornemens was de vakantie door te brengen. De 3200 stakers bij de stempelfabriek van Ford in Walton Hills hebben beslo ten het werk te hervatten, na een sta king van 17 dagen. Door deze staking waren 77.000 arbeiders van Ford op non- actief gesteld. Zij zullen nu het werk ge leidelijk kunnen hervatten. De staking was uitgeroepen uit verzet tegen nieu we werknormen. De stakers zijn thans akkoord gegaan met een compromis voorstel dat is bereikt tussen de vak bond en de directie, met medewerking van federale bemiddelaars. (Advertenties) BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt Drukke receptie Deze buitengewone bestuursraad werd gevolgd door een receptie, waarop heel katholiek Nederland was vertegenwoor digd: ministers, staatssecretarissen, Ka merleden en vertegenwoordigers van tal van maatschappelijke organisaties. De nieuwe KVP-voorzitter werd ook ge complimenteerd door afvaardigingen van de P.v.d.A., V.V.D., A.R. en C.H.U. SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen Deze week Vakantie-aanbieding Zuiver wollen tartans 245°

de Stem | 1962 | | pagina 1