Ui Atheense Rusk-Luns formule Ook ruimtevlucht Scott Carpenter geslaagd PLAN-BUNKER geopenbaard prijs er uit 5 seconden te laat geremd: 350 km te ver geland De Quay benadrukt Nederlandse bereidheid: Amerikaanse aanbeveling aan Djakarta Langdurige ntting Tweede Kamer 1-2-3 OPNIEUW VLOOG AMERIKAAN IN DE RUIMTE Hele wereld in spanning DAGBLAD VOOR ZEELAND De acties in Nieuw-Guinea Aanhoudend koud 5 juni huurwet in Tweede Kamer Franse ministers treden niet af ...DÉ OPLOSSING 102e JAARGANG No. 23987 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J H. A. Bruna Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem rar. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 25 MEI 196L Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau vno» '.eepwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voot Zeeuwscb- Vlaanderen* HULST Steenstraat 14 telefoon 2377 (BijbureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 telefoon 26(D OOSTBURG Nieuwstraat 41 telefoon 2893) PRATEN OP BASIS VAN PLAN-BUNKER (Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse regering is bereid de door Indonesië afgebroken - besprekingen over het plan-Bunker inzake Nieuw-Guinea Ie hervatten. Deze verklaring deed minister-pre sident prof. De Quay gisteravond tijdens het Nieuw-Guinea-debat in de Tweede Kamer ter Luns op de onlangs te Athene gehouden NAVO-conferentie met zijn Amerikaanse ambtgenoot van buitenlandse zaken, Dean Rusk, overeenstemming heeft bereikt over een formule waarop het gesprek met Indo nesië weer op gang gebracht zou kunnen vergezeld gaan van de mededeling dat minis- worden. Deze formule houdt in, dat Nederland bereid is alle aspecten van het plan-Bunker te bespreken (dus ook bestuursoverdracht) als ook alle met het Nieuw-Guinea-conflict samenhangende onderwerpen. De Kamer vond deze formule wat ingewikkeld en omslachtig. De heer Rusk vindt deze formule volkomen redelijk, verklaarde echter minister Luns. De Amerikaanse regering lieeft de for mule intussen, zei minister Luns, met een aanbeveling ter kennis gebracht van de Indonesische regering. Djakarta heeft er evenwel nog niet op gereageerd. Het is weer het oude liedje, consta teerde minister Luns. Indonesië wil, dat Nederland zich bij voorbaat bereid ver klaart Nieuw-Guinea over te dragen. Daartoe is Nederland echter, zo verklaar de ook prof. De Quay, niet bereid. Het zelfbeschikkingsrecht der Papoea's blijft in het regeringsbeleid een centrale plaats innemen. Bestuursoverdracht zon der garanties voor het zelfbeschikkings recht is voor Nederland onaanvaardbaar. Bezorgdheid Prof. de Quay wees er op, dat uit de pogingen van Nederland om de onder handelingen met Indonesië weer op gang te brengen, opnieuw duidelijk blijkt, dat5 de regering niets liever wil dan een vreedzame oplossing van het Nieuw- Guinea-conflict. Enig perspectief in die richting kon echter van regeringswege, gezien de hou ding van Djakarta, niet geboden worden. Daardoor kreeg de bij dit debat alge meen geuite bezorgdheid over de hui dige situatie rond nieuw-Guinea een extra zwaar accent. „Wij zijn inderdaad in een halve oor logstoestand geraakt", erkende de minister-president. Desondanks acht te de premier het ogenblik (nog) niet gekomen om de Indonesische agres sie conform het handvest der Ver enigde Naties formeel bij de Veilig heidsraad aanhangig te maken. Van CHU- en WD-zijde was de regering geadviseerd die stap thans (onverwijld) te zetten. Als we dat doen worden de kansen op een voortgezet gesprek we zenlijk verminderd, zei echter prof. de Quay en dat wil de regering vermijden, De minister-president liet evenwel uit komen, dat de regering alsnog tot stap pen bij de Veiligheidsraad gedwongen DE RUSSISCHE premier Nikita Kroest- jev zal vandaag via radio en televisie de bevolking van de Sovjet-Unie toe spreken. HET CONSUMENTEN-Contact-Orgaan en de Nederlandse Huishoudraad hebben zich terzake van de aardappelprijzen op nieuw tot de ministers van Economische Zaken en van Landbouw en Visserij ge wend. Zij zijn verontrust door het feit, dat tot nu toe geen daling van het prijs niveau van consumptie-aardappelen kon worden geconstateerd. IN DE jaarvergadering van het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers heeft de heer A. Borst Pzn. gisteren het voorzitterschap, dat hij 25 jaar bekleed heeft, overgedragen aan ir. H. H. Wem- mers, directeur van de Staatsmijnen. DE BRAZILIAANSE regering heeft een strenge bewaking ingesteld bij het ge bouw van de Russische industriële ten toonstelling in Rio de Janeiro, omdat een voormalige luchtmacht-kapitein een bomaanslag had gepleegd op de exposi tieruimte. DE AMERIKAANSE weerkundige dienst heeft gezegd, dat radioactief jodium, af komstig van de Amerikaanse proeven boven de Stille Oceaan, in het begin van deze maand is neergekomen in de V.S. Radioactief jodium heeft een korte le vensduur. PRESIDENT Soekarno is gisteren per vliegtuig naar Bali vertrokken om en kele dagen rust te nemen. HET JAARCONGRES van de Westduitse liberale partij heeft te Duesseldorf dr. Erich Mende herkozen als partijvoorzit ter. Mende kreeg 242 van de 278 uitge brachte stemmen. Er waren 25 onthou dingen. EEN SPECIAAL militair tribunaal heeft vier Vietnamese studenten, die schuldig zijn bevonden aan een poging om de Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Viet- nam, Frederick Nolting jr., van het le ven te beroven, ter dood veroordeeld. Met gebruikmaking van steun van de luchtmacht hebben Nederlandse eenhe den op 21 mei een aanval ingezet op de ongeveer 115 overgebleven Indonesische parachutisten die vlakbij Teminaboean waren geland. De „Neptunes", die zijn uitgerust met raketten, bombardeerden de stellingen van de Indonesiërs. Van acties tegen de parachutisten bij Fak Fak en Kaimana hebben de strijd krachten geen bijzonderheden gepubli ceerd. Het hoofd plaatselijk bestuur van Teminaboean, Polanski, heeft telegra fisch meegedeeld, dat de situatie in Te- minaboean-stad rustig is. De kantoren werken normaal en de winkels zijn weer open. De commandant van de strijdkrachten op Nieuw-Guine^, schout-bij-nacht L. E. H. Reeser. heeft gisteren een dagorder uitgevaardigd aan de strijdkrachten, waarin hij nogmaals uiteenzet waarom de opofferingen in Nieuw-Guinea van hen gevraagd worden. Marinier gewond In Teminaboean is de marinier tweede klas J. J. Jansen uit Nijmegen, vermoe delijk bij het ontladen van een lan dingsvaartuig de toedracht in bijzon derheden is nog niet bekend een ern stig ongeval overkomen, waarbij zijn on derbeen werd verbrijzeld. Hij werd per helikopter naar Sorong vervoerd, waar hij in het ziekenhuis is opgenomen. 2 Weersverwachting van het K.N.M.I. 2 tot vanavond: Z Koud weer met wisselende bewolking Z en plaatselijk enkele buien. Matige Z tot krachtige wind tussen noordwest Z en noord. 2 Z Vandaag: zon onder 20.40 uur. 2 Morgen: zon op 4.32 uur. Maan op J J 1.34 uur. zou kunnen worden indien de Indonesi sche agressie aanhoudt. Erkende prof. de Quay, dat de mili taire situatie rond Nieuw-Guinea re den tot zorgen geeft, anderzijds moet men, zei hij, wat thans aan de orde is, niet overdrijven. Van de 150 in filtranten die tussen 16 en 23 maart j.l. op Nieuw-Guinea zijn binnenge drongen zijn er 119 gevangen geno men en 22 tijdens schermutselingen gedood. De rond 420 Indonesische para's, die zich thans in het westelijk deel hebben ge nesteld zijn, aldus prof. de Quay, ver spreid over vele plaatsen, overal inge sloten en slecht gesitueerd. Van de Pa poea's ontvangen zij geen enkele steun. Zij hebben, oordeelde de minister-presi dent, geen uitzicht op enig militair succes. Met de Kamer prees prof. de Quay de op Nieuw-Guinea aanwezige Nederland se strijdkrachten voor hun goed moreel, toewijding en plichtsbetrachting. De re gering begrijpt, dat er onder de familie leden van onze militairen onrust bestaat, zei prof. de Quay. De regering is zich haar grote verantwoordelijkheid tegen over de strijdkrachten tenvolle bewust. De minister-president ontkende met gro te klem de berichten uit Indonesische bron volgens welke de Nederlandse troe pen bij acties tegen Indonesische infil tranten zware verliezen zouden hebben geleden. De Nederlandse berichtgeving over Nieuw-Guinea is volkomen juist, verzekerde prof. de Quay. De thans in gang gezette evacuatie van enkele plaatsen op Nieuw-Guinea is slechts tijdelijk en van beperkte aard, vervolgde de minister-president. Hij zei, dat het niet in de bedoeling ligt Neder landse burgers naar Nederland of Aus tralië te evacueren. Na de redevoeringen van regerings wege, werd de vergadering eerst voor een half uur, later, op verzoek van prof. Oud (WD), voor een uur ''tot elf uur) geschorst. Tijdens die schorsing werd door de regeringspartijen afzonderlijk en met elkaar druk geconfereerd. Aan het algemeen conclaaf werd deelgenomen door de fractieleiders van de KVP, CHU en VVD, alsook door de woordvoerder der AR-fractie, mr. Biesheuvel. Van re- f 1.000.- Weer is het deze week een puzzelaar gelukt, de prijs van 1000 in de wacht te slepen. Zoals alle vorige winnaars zal hij zich gerealiseerd, hebben, dat het een kwestie is van na denken envolhouden. Waarom U volgende keer dus niet?! geringszijde werd aan dit beraad deel genomen door minister Toxopeus, die met minister Visser en de staatssecreta rissen Bot, Calmeijer, de Jong en van Houten prof. de Quay en minister Luns achter de regeringstafel secondeerden. Replieken Bij de replieken kreeg het plan-Bun ker, even tevoren voor de eerste maal gepubliceerd, een centrale plaats. De so cialistische woordvoerder, de heer de Kadt, haakte aan bij een mededeling van prof. de Quay, dat het plan Bunker door Nederland geamendeerd is in die zin, dat er nu tenminste „iets" over het zelf beschikkingsrecht is vastgelegd. Voor de heer de Kadt was dat „iets" ruim vol doende. Hij diende een motie in, waarin de regering wordt uitgenodigd thans het plan-Bunker onverwijld als basis voor onderhandelingen te aanvaarden, Amerika's derde astronaut, Malcolm Scott Carpenter krijgt op de basis te Cape Canaveral nog enkele waardevolle tips van zijn voorgan ger John Glenn. Tele foto Een hefscliroefvliegtuig heeft de Amerikaanse astronaut Scott Carpenter tenslotte opgepikt. Hij maakte het goed. Mevrouw Carpenter, moeder van de astrounaut heeft geen moment de moed verloren, toen de ogenblikken van spanning aanbraken, haar zoon het radio-contact verloor en het uitge stippelde landingsgebied met 350 kilometer werd voorbijge schoten. Toen haar zoon op een vlot werd waargenomen, zei zij: „Dit is het gelukkigste moment van mijn leven". Zij brak - ondanks zichzelf - in tranen uit. Op het moment, dat het vlieg tuig, uitgetrokken om Carpenter te zoeken, hem ontdekte, zwaaide hij uitbundig. Hij gaf daarmee te kennen, dat de zaak O.K. was. Hij zat op een vlot, vlak bij de Aurora 7. Miljoenen hebben het drama rondom de speurtocht naar de astronaut via ra dioverbindingen met de centrale post ge volgd. De spanning steeg en steeg, totdat kolonel Powers meedeelde, dat het Nep tunevliegtuig de astronaut ontdekt had. Carpenter zat kennelijk op zijn gemak op het vlot, werd gemeld. Twee kikvors mannen (beiden dokter) werden met pa rachutes neergelaten om hem bij te staan. 3 x rond aarde Met dit avontuur, dat een hele wereld in spanning hield, was een einde geko men aan een tocht om de aarde, die drie maal werd gemaakt. Tijdens de tocht leek het erop, dat Carpenter de baan om de aarde zeven maal zou maken. Zijn brandstof bleek echter niet toerei kend en op de grond wilde men het ze kere voor het onzekere nemen. „U heeft te landen", werd hem bevolen. Carpen ter deed dat, maar de bergingsploeg van vliegtuigen en schepen verspeelde veer tig kostbare minuten met naar hem te zoeken, doordat het radiocontact uitvieV Het slagen van de vlucht heeft heel Amerika in rep en roer -gezet. In New York werd uit wolkenkrabbers een „tipper-parade without the man" spon taan op touw gezet. Het zal nog wel eens een keer worden overgedaan als Scott Carpenter zelf aanwezig is. Carpenter ondergaat nog een laatste medische test juist voor de vlucht. (Van onze parlementaire redacteur) Het plan-Bunker, op 2 april jl. door de Amerikaanse bemiddelaar in het Nieuw-Gui neaconflict, de heer Ellsworth Bunker, aan de Nederlandse ambassadeur te Washington, dr. Van Rooijen, voorgelegd, is gisteren ein delijk voor publikatie vrijgegeven. Minister president prof. De Quay liet gisteravond de tekst van het plan in de Tweede Kamer ronddelen tijdens de pauze van het Nieuw- Guineadebat. De secretaris-generaal der V.N. heeft ons zeer on langs laten weten tegen publikatie geen bezwaar meer te hebben, zei prof. De Quay. Tevoren was van alle zijden in de kamer op publikatie aangedrongen. Het plan-Bunker is een zeer belangrijk facet in het Nieuw-Guineaconflict. De details ervan zijn tot dus verre geheim gehouden in de (niet uitgekomen) ver wachting, dat de onderhandelingen daardoor verge makkelijkt zouden worden. Wij kunnen ons over dit plan geen gefundeerd oordeel vormen als alle details niet bekend zijn, zei men gisteren in de Tweede Ka mer. Het plan luidt als volgt: IDe regeringen van Nederland en Indonesië teke nen elk afzonderlijke overeenkomsten of een en kele overeenkomst, welke worden aangeboden aan de waarnemend secretaris-generaal der V.N. 2 De Nederlandse regering komt overeen het gezag over West-Nieuw-Guinea over te dragen aan een tijdelijk uitvoerend gezag onder de waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties op een nader te bepalen datum. De waarnemend secretaris generaal van de V.N. benoemt een wederzijds aan vaardbare niet-Indonesische bestuurder, die op zich zou nemen het gebied te besturen voor een pe riode van niet minder dan één, doch niet meer dan twee jaar. Deze bestuurder zou zorg dragen voor de beëindiging van het Nederlandse bestuur onder om standigheden, die de inwoners van het gebied de ge legenheid verschaffen om een vrije keuze uit te oefe nen in overeenstemming met het gestelde sub 4. Deze bestuurder zou hoge Nederlandse functionarissen ver vangen door niet-Indonesische en niet-Nederlandse functionarissen, in dienst genomen op arbeidscontract voor korte termijn (één jaar). 3 Het tijdelijk uitvoerend gezag onder de waarne mend secretaris-generaal van de V.N. bestuurt West-Nieuw-Guinea gedurende het eerste ja«r met behulp van niet-Indonesisch en niet-Nederlands personeel. Met ingang van het tweede jaar vervangt de waarnemend secretaris-generaal de V.N.-functio- narissen, waarbij wordt aangenomen dat tegen het einde van het tweede jaar de volledige bestuursmacht is overgegaan aan Indonesië. V.N.-personeel voor technische hulp zal aanblijven in een adviserende hoedanigheid en om bijstand te verlenen ter voorbe reiding van het uitvoeren van de bepalingen van par. 4. 4 Indonesië gaat er mee akkoord om met de bij stand en onder deelneming van de wnd. secreta ris-generaal van de V.N. en van V.N.-personeel regelingen te treffen om de bevolking van het gebied de gelegenheid te geven om vrije keuze uit te oefenen niet later dan na een nader te bepalen aantal jaren na dat Indonesië volledige bestuursverantwoordelijkheid voor West-Nieuw-Guinea op zich heeft genomen. De Nederlandse regering gaat akkoord met bestuursover dracht in overeenstemming met dit voorstel op voor waarde dat de Nederlandse regering, als gevolg van formele onderhandelingen, toereikende garanties ont vangt voor de veiligstelling van de belangen van de Papoea's, incl. het recht op zelfbeschikking. 5 Indonesië en Nederland komen overeen de kosten van het voorgaande gezamenlijk te dragen. 6 Wanneer deze overeenkomst is getekend, zullen de regeringen van Indonesië en Nederland nor male diplomatieke betrekkingen hervatten. Tot zover de tekst van dit plan-Bunker. De Amerikaanse regering staat achter het plan- Bunker. De Amerikaanse president, de heer Kenne- (ty'.. daarvan destijds in een aanbevelingsbrief blijk gegeven. Bij de opstelling van het plan hebben de Amerikanen echter alleen overleg gepleegd met Indonesië, niet met Nederland. De Nederlandse re gering heeft tegen die procedure terecht be zwaar gemaakt. Wanneer Nederland bij dit voorover leg betrokken zou zijn geweest, zouden de bepalingen inzake het zelfbeschikkingsrecht der Papoea's niet die vaagheid hebben gehad, welke tot dusverre voor de Nederlandse regering aanleiding is geweest zich zeer gereserveerd tegenover het plan-Bunker op te stellen gereden en stond de enorme Atlasraket alleen op het lanceerpunt. Het laatste manuaal was het schoonvegen van de ruiten. De vlucht Om 13.45 uur steeg de „Aurora zeven" op de neus van een Atlasraket de lucht in. Met een geraas, dat in feite niets aards meer had, ging de capsule met de raket de lucht in. Kort na de lancering meldde Carpenter: Alles wel aan boord. Om 13.51 uur kwam de raket in een baan rond de aarde. De technici haalden even verruimd adem: het enerverende „aftel len" was voorbij. Dit aftellen werd nog ener verender omdat dit enkele malen moest worden uitgesteld. Thans schoot de capsule, die één ton zwaar is, door de ruimte. Maar ogenblikkelijk waren er nieuwe spanningen, die voortduurden totdat men naar schatting 216 kilo meter ten noordoosten van Puerto Rico Carpenter had gevonden op het reddingsvlot. Zijn eerste ronde om de aarde beëindigde hij om 15.19 uur. De gemiddelde snelheid, waar mee hij gevlogen heeft, was 28.050 kilometer per uur. De grootste afstand van de aarde in de baan zou ruim 264 kilometer geweest zijn. Tijdens zijn vlucht heeft Carpenter o.m. een ballon 'losgelaten. Dit is gebeurd om te kunnen constateren of de mens in de ruimte in staat is tot het schatten van afstanden. Bovendien betrof het hier een kleurenproef. Carpenter heeft kun nen uitmaken welke kleur het best zicht baar is tegen de donkerblauwe achter grond van de oneindige ruimte. Vijf seconden Vijf seconden te laat zette 'Carpenter de afremraketten in werking, zodoende schoot hij zijn doel 350 kilometer voorbij. Het toeval wilde, dat een Duits schip in de buurt van de neergekomen capsule werd gesignaleerd. Ondanks dat kreeg een Amerikaanse torpedoboot instructie Carpenter en zijn cabine op te pikken. Men gaf dit commando op het moment, dat men zekerheid had dat er met de astronaut menselijkerwijs gesproken niets meer kon gebeuren. Maar tevoren hadden deskundigen en persmensen op hun nagels staan te bijten van de zenu wen, toen bleek dat Carpenter zijn doel ver voorbijgeschoten was. Met dat al was een einde gekomen aan de spanning, die ontstond toen bleek dat om ongeveer half zeven gisterenavond het radiocontact met de astronaut verloren was. De zenu wen op Cape Canaveral knapten on geveer af, toen meegedeeld werd, dat de werkzaamheden „zeer, zeer langzaam voortschreden". Het werd nog erger toen bleek, dat Carpenter reeds een kwartier in zee moest lig gen en dat men nog geen enkel te ken van leven van hem had ge hoord. Carpenter begon zijn tweede cirkel- vlucht om 16.47 uur. Tevoren had hij geconcentreerd voedsel toch zich geno men en water gedronken. Hij had toen reeds gemeld, dat hij moeilijkheden had met zijn ruimtepak en de cabine, waar in de temperatuur snel opliep. Op Cape Canaveral meende men, dat dit kwam door zonnestraling. Later gaf Scott te kennen dat er moeilijkheden waren met het apparaat voor de meting van zijn bloeddruk. Van de gewichtloosheid on dervond hij geen onaangename gevolgen. Hij gaf voorts te kennen dat hij de stand van zijn cabine kon veranderen door zijn hoofd en armen te bewegen. Het eten en vast voedsel gaf helemaal geen problemen, ook het drinken ging gemakkelijk. Het vertrek Het was nog hartje nacht op Cape Canaveral, toen Carpenter met de ogen knipperend tegen de felle gloed van de schijnwerpers in zilverkleurig ruimtepak de hangar uitkwam en naar een wachtende bus wandelde, die hem naar lanceerstelling 14 bracht. Vierhon derd wetenschapsmensen en technici controleerden meer dan nauwgezet iede re schroef van het enorme apparaat. Car penters luik bijvoorbeeld werd, toen hij eenmaal had plaats genomen in de Aurora 7, door 96 schroeven gesloten. Het aandraaien duurde meer dan een half uur. Carpenter had ontbeter. met zijn lijfarts en John Glenn. Hij at toost een biefstuk en eieren en dronk koffie en sinaasappelsap. De vierde Ameri kaanse astronaut lag op een rustbank in de bus, die hem naar de Aurora voerde. Hier stonden technici gereed om hem te ontvangen; zij droegen oranje, witte en groene helmen. Men kreeg de indruk of Carpenter naar een operatietafel moest, waar de chirurgen al op hem stonden te wachten. Hij werd per lift gebracht naar het platform, schudde de technici de hand en stapte om 10.42 uur zijn ruimte schip binnen. Het aftellen Daarna begon het aftellen tot het uur U, dat enkele malen werd uitgesteld in verband met mist en nevel. Carpenters echtgenote zal de geschiedenis ingaan als de eerste vrouw, die de lancering van haar man van nabij heeft gevolgd. De blonde vrouw was in het strikste ge heim op de basis gearriveerd. Achtentwintig minuten voor de start kwamen er rookwolken vrij onder de ra ket. Om 12.40 uur werd de stelling weg- (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer zal op 5 juni a.s. het ontwerp huurwet waarin de door de regering voorgestelde huurverhoging vervat is in behandeling nemen. Aldus werd gisteren door Tweede-Kamervoor zitter Kortenhorst medegedeeld. Op 19 juni a.s. hoopt voorzitter Kor tenhorst de verdere behandeling van de „mammoetwet" weer te kunnen laten aanvangen. De ministers Jacquinot, Giscard d'Estaing, De Broglie en Marcellin, heb ben he-t bestuur van hun partij, het na tionale centrum van onafhankelijken, schriftelijk meegedeeld dat zij weigeren uit de regering te treden. Dinsdag had, zoals gemeld, de parle mentaire fractie van de (conservatieve) partij besloten de vier ministers te ver zoeken uit de regering te treden, omdat de politiek van de regering, in he<t bij zonder ten aanzien van Europese aan gelegenheden, in strijd was met die van de conservatieve partij. De ministers hebben de fractie van hun partij meegedeeld, dat er geen zo danige verschillen zijn tussen hun op vattingen en die van president De Gaul le dat zij moeten aftreden. (Advertentie) Voor een langere tijd er echt uit - in uw vacantie bijvoor beeld - kunt u niet beter reali seren dan in een hotel of een pension te gaan. Het Neder lands Horecabedrijf biedt u zulk een grote verscheiden heid, dat met al uw wensen, ook financiële, volop rekening gehouden kan worden. Een long weekend er eens hele maal „uit" te gaan is evenzo een welkome afleiding en een prettige manier om weer op krachten te komen, vooral voor de huisvrouw. En als u de ge lukkige bezitter bent van een Horeca chequeboekje, waar kunt u dat dan beter aan be steden dan aan een vacantie of zo'n gezellig weekend samen? Cheque boekjes f. 10.- of f.25.-, in coupures van f.2.50, ver krijgbaar bij: Bedrijfschap Horeca, Koninginnegracht 58-59, Den Haag. (giro: 63.53.00vermelden: Chequeboekje).

de Stem | 1962 | | pagina 1