Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen EL-MIOR 3.75 Broeder Joachim veertig jaar bij het onderwijs SINGER De man vrij Gedenkboek gewijd aan het Gouden Maristenjubileum Heikant viert een dorpsfeest ter ere van honderdjarige Dagblad De Stem Zuiddorpe gaat zijn nieuwe burgemeester feestelijk inhalen BAD HANDDOEKEN RAMMELOO'S dames- modehuis Wal en l\ieuwe technische school in Stromen wijk Jubileum van deurwaarder EXPOSITIE VAN JLOTERU" Vijfhonderdste geiser geplaatst ram ma voor Prog koninginnedag Kerkconcert van Residentie-orkest Zuid-Beveland Auto gestolen J. K. v. Dixhoorn Zn. L. Vorstenbosch jubileert SPECIALE AANBIEDING VROOM DREESMANN Parade op 1 mei te Middelburg UW SPECIAAL HUIS Jaren vol zegen De praklijk De weldaad Filmavonden over grafische vak Hoogwaterstanden EXAMEN Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 APRIL 1961 MIDDELBURG Tijdens de jaarvergadering van de ver eniging De Ambachtsschool heeft de voorzitter, de heer C. Barentsen, meege deeld. dat van het ministerie van onder wijs bericht is ontvangen dat de vereni ging kan uitzien naai- de grond van een nieuwe technische school alhier. Het be stuur heeft nu optie gevraagd aan de gemeente op een terrein van 15.000 m2 in de Stromenwijk. Op dit terrein zal geen sportveld kunnen worden aange legd. De realisering hiervan zal nog na der worden bekeken. De gedachten van het bestuur gaan uit naar mogelijke sa menwerking op dit gebied met andere, nog te bouwen of reeds gebouwde scho len in deze wijk. Het aan te leggen sport veld zou dan gemeenschappelijk kunnen worden gebruikt. De vergadering achtte het echter gewenst aan te dringen op een eigen sportveld voor de school. Ook een gymnastieklokaal zal er bij deze school niet kunnen worden gebouwd, aangezien hiervoor ook weer een aparte vergunning nodig is. De schooi beschikt nu over een lokaal voor dit onderwijs, dat alle beschrijvingen tart en dat alles behalve de naam van gymlokaal verdient. De heer Barentsen weer er in zijn ope ningswoord op, dat de school dit jaar 80 jaar bestaat. Hij toonde bewondering voor de oprichters. Het huidige school gebouw aan het Molenwater is nu 55 jaar in gebruik, en het wordt dan ook hoog tijd dat op korte termijn een nieuwe school wordt gebouwd. Vanmiddag om 4 uur zal in de straf zittingszaal van het Gerechtshof in Mid delburg, het 25-jarig jubileum worden gevierd van de deurwaarder van de rechtbank, de heer P. F. van Maaren. Na afloop hiervan zal eeri receptie wor den gehouden in de kamer van de offi cier van justitie. In de Statenzaal aan de Groenmarkt zal vandaag en morgen de prijzen-expo- sitie van de jaarlijkse „Loterij voor vrou welijke handwerken en andere voorwer pen" 2ijn te bezichtigen. Dit jaar wordt voor de 123e maal deze loterij gehou den, waarvan de baten ter beschikking worden gesteld van de diaconieën van alle gezindten. Er zijn ongeveer twee honderd prijzen die voor het merendeel door de dames zelf zijn gemaakt. Mor genmiddag zal een theeschenkerij wor den ingericht. Vrijdag volgt de trekking van deze loterij; er is gelegenheid om prijzen af te halen. Voor de heer Karman, die sinds kort in Middelburg woont, was het maandag een geluksdag. Al vroeg in de morgen stonden er voor zijn deur enkele heren, die kwamen vertellen dat in zijn woning de 500e huurgasgeiser was geplaatst. Temidden van alle verhuisspullen deelde wethouder Th Westerhout de heer Karman dit heuglijke feit mee. Na mens de firma R. S. Stokvis en Zn. deel de de heer M Looise mee, dat de ge meente van het bedrijf een geiser kreeg aangeboden. Uiteraard behield de ge meente deze geiser in eigendom, doch de heer Karman kreeg in de plaats van de geiser van de gemeente een gascom- foor cadeau. Het laat zich denken dat de nieuwe Middelburger blij verrast was met de geste van de gemeente. Je moet maar geluk hebben. CONCERT OP KONINGINNEDAG Het Middelburgs Muziekkorps zal op 1 mei a.s. om half drie een concert geven op de Markt. De leiding berust bij Piet de Rooij en het programma luidt als volgt: 1 Wilhelmus, arr. Walther Boer; 2 Zêe- land presenteert, mars, P. de Rooij; 3 Lobe den Herren, voorspel en koraal, M. Boekei; 4 National Emblem, mars, Bagley-Mol; 5 In school en huis, pot pourri van Nederlandse volksliederen, arr. F. Jakma; 6 Regina, ouverture, Q. Rossini; 7 Teenager-fantasie, M. Ever aarts; 8 Orgellied. wals, Br. Laetantius; 9 Jhr. mr. de Casembroot-mars, P. de Rooij. Oost- en We&t-Souburg Het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat de op- hokperiode voor postduiven voor 1961, in afwijking van het in de vergunnin gen voor het houden van duiven ver melde tijdvak, is vastgesteld voor het tijdvak van 24 april t.m. 31 mei 1961. Tegen het doen uitvliegen der duiven na 18.00 uur bestaat geen bezwaar Oost- en West-Souburg, 21 april 1961. VLISSIINCEN Het programma voor de viering van Koninginnedag ziet er als volgt uit: 9 00- 10.00 uur: Muzikale mars vanaf tehuis voor bejaarden naar Bellamypark door „Ons Genoegen". 10.00-11.00 uur: Kin- Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan- deren: Hulst Steenstraat 14, telefoon 2377 RayonredacteurW de Leeuw Rayonbeheerder. L. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z- Beveland: Goes Westsingel 98, tele foon 6252 RayonredacteurFr. v Dongen Rayonbeheerder. J Fait Prijs voor losse advertentie*,, bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm 1 mm Ingezonden mededeling 2Va mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90 elke regel meer t 0.15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. deraubade Oude Markt. 13.30-15.30 uur: Hardrij-rolschaatswedstrijd op tegelpla teau aan de Nieuwe Markt voor kinde ren 10-14 jaar. 14-00-15.00 uur: Muzikale mars vanaf repetitielokaal en vanaf de Irislaan. 15.30-16.30 uur: Schoonrijwed- strijd rolschaatsen plein Nieuwe Markt, leeftijd 10-14 jaar. 14.30-16.00 uur: Voet balwedstrijd door dames en voetbal handbal wedstrijd op het sportterrein aan de Irislaan. 16.30-17.30 uur: Gekostu meerd voetbal Nieuwe Markt. 20.00-23 00 uur: Openluchtbal Oude Markt. Muziek band Zeevaartschool. 20.30-21.00 uur: Lampionoptocht met muziek van mu ziekkorps St.-Cecilia; afmars Bouwen Ewoutstraat. 14.00-16.00 uur: Selectie wedstrijd hardrijden rolschaatsen op za terdag 29 april op tegelplateau aan de Nieuwe Markt Onder leiding van dirigent Willem van Otterloo en met als solisten Theo Olof. viool, en Jose Stordiau, altviool, zal op 9 mei in de St.-Jacobskerk te Vlissingen een concert worden gegeven. Uitgevoerd worden werken van Mozart en Beet hoven. GOES NAAR Dl KOOKWEDSTRIJD De vakschool voor meisjes, Bergweg 6, alhier, zal op donderdag 27 april deelnemen aan de vierde nationale B.K. kookwedstrijd, die in de Houtrusthallen te 's-Gravenhage wordt gehouden. Hansiceert In de nachtelijke uren werden enkele mensen in de B. P Burkunstraat rond twee uur opgeschrikt door de manier waarop men trachtte een personenauto tot rijden te brengen. De uit hun zo vre dige nachtrust gestoorde lieden konden geenszins vermoeden, dat hier sprake was van het ontvreemden van een per sonenauto, die toebehoorde aan de heer G., transportondernemer te Hansweert. 's Morgens ontdekte deze, dat zijn wa gen verdwenen was en enige tijd later werd hij opgebeld door de politie. „Weet mijnheer er van, dat zijn wagen met enkele schrammen en deuken in de om geving van Dordrecht staat?" Het voertuig was spoedig weer op de basis te Hansweert teruggekeerd. Ovezande RAADSAGENDA Vanavond komt de Ovezandse gemeen- teraad bijeen om een nogal omvangrijke agenda af te werken. Op deze agenda staan o.a. de behandeling van een voor stel, dat betrekking heeft op de stich ting van een katholiek verpleeghuis voor chronische zieken in midden-Zeeland, waarvan de stichtingskosten zijn ge raamd op 750.000. Het stichtingsbestuur vraagt van de gemeenten Ovezande en 's-Heerenhoek zich ieder voor de helft garant te stellen voor rente en aflos sing van de aan te gane lening ten be drage van 500.000, zijnde het bedrag dat thans nog ontbreekt. Verder vermeldt de agenda een geza menlijk schrijven van de drie Zeeuwse stichtingen voor sociaal-pedagogische na zorg aan geestelijk minder-validen met het verzoek een subsidiëring vast te stel len ten behoeve van deze nazorg. De kosten van dit werk, waarbij een maat schappelijk werker, een psycholoog en een psychiater betrokken zijn, worden begroot op ruim 18.000, waarvan circa 10.000 wordt gesubsidieerd door rijk en provincie. Het ontbrekende moet door de Zeeuwse gemeenten worden bijgedra gen en derhalve wordt nu een subsidie van 10 cent per inwoner voorgesteld. Zierikzee NAAR DE KOOKWEDSTRIJD De landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana". Jannewekken 19 alhier, zal op donderdag 27 april deelnemen aan de vierde nationale B K. kookwedstrijd die in de Houtrusthallen te 's-Graven hage wordt gehouden. Aardenburg TENNISWEDSTRIJD Voor de competitie van de KNLTB, 4e klasse zuid, afd. I werd de competitie wedstrijd SJEF I (Aardenburg)-Animo II (Terneuzen) gespeeld. Animo II won met 2-6. De uitslag was: Heren enkelspel: W. Trapman-P. Vroeg- op 6-2, 3-6, 2-6; J. Paridaen-L.W. van Os 6-4, 4-6, 6-4; dames enkelespel: mej. V. Paridaen-mej. J. Visser 2-6, 2-6; mej. C. Cuelenaere-mej. C. Thomaes 1-6, 3-6; ge mengd dubbelspel: mej. V. Paridaen en J. Paridaen-mej. J. Visser en L.W. van Os 6-3, 4-6, 6-4; mej. C. Cuelenaere en R. Wylleman-mej. C. Thomaes en P. Vroegop 3-6, 1-6; heren dubbelspel: W. Trapman en R. Wylleman-L.W. van Os en P. Vroegop 1-6, 5-7; dames dubbel spel: mej. V. Paridaen en C. Cuelenaere- mej. C. Thomaes en mej. Visser 1-6, 4-6. Woningbouw Aan de gemeente is bouwvolume voor 16 woningen toegewezen, in hoofdzaak voor de vervanging van houten noodwo ningen. Hierdoor zal een reeds jaren gekoesterde wens in vervulling kunnen gaan door de bouw van bejaardenwonin gen. Als gevolg hiervan zullen 4 blok jes van 3 bejaardenwoningen worden ge bouwd aan de Brandstraat en de Rei- naertstraat. Hiermede is bouwvolume voor 10 woningen gemoeid. Verder zullen in de Reinaertstraat nog 3 woningwet woningen en aan de Nieuwstraat te Eede eveneens 3 woningwetwoningen worden gebouwd. De ene zijde van de Reinaert straat zal met deze 3 woningen geheel zijn volgebouwd. Als de plannen worden goedgekeurd zal over enkele maanden met de bouw kunnen worden begonnen. T oneeluitvoering In het r.-k. jeugdgebouw werd door de studenten van het seminarie Sint Augus- tinus onder regie van Dom H. van Dijk een uitvoering verzorgd van het blijspel van Johan en Jan Blaaser „Potasch en Perlemoer met vakantie". Het stuk werd vlot gespeeld en vooral de hoofd rollen van de twee joodse handelaren werden voortreffelijk in vlot Amster dams en toch op een beschaafde ma nier vertolkt. Het r.-k. Aardenburgse dameskoor ,,Amicitia" zong onder lei ding van Dom Jac. Spee enkele liede ren van Br. Laetantius tijdens de pauze. Voor de aanvang gaf de regisseur Dom H. van Dijk een korte uitleg van het stuk, terwijl Dom van der Aa na af loop een dankwoord sprak. De zaal was volledig bezet. In de namiddag was er een voorstelling voor de jeugd met clowns. (Advertentie) Vrij in de makkelijke sportshirts met de nieuwe mannelijke tinten vanaf 15.90 bij: Noordstraat 23 Tel. (01150) Terneuzen 2692 Op woensdag 3 mei zal de nieuwe bur gemeester van Zuiddorpe, de heer Kes- beke in zijn nieuwe functie worden ge ïnstalleerd. Voor die dag is het volgende program ma samengesteld Om 2.15 uur 's middags zet de feestelij ke inhaling in met een optocht naar de weg AxelRoode Sluis, waarbij de schoolkinderen langs de route op gelijke afstanden tot aan het laatste huis worden opgesteld Om 2.40 uur aankomst van de heer Kesbeke met familie aan de grens der gemeente, kruispunt Drieschouwen, waar wethouder van Waes de heer Kes beke verwelkomt. Om 2.45 uur vertrek naar gemeentehuis, 2,50 uur aankomst voor het gemeentehuis, verwelkoming door het college van b. en w. Aan de dochter van de heer Kesbeke worden bloemen aangeboden. Om 3 uur open bare raadsvergadering, installatie door wethouder van Waes en rede van burge meester Kesbeke. In verband met beperkte ruimte is de raadszaal allen toegankelijk voor ge nodigden. De bevolking kan meeluiste ren via een versterker. Het oudste raadslid, de heer D'Hert en de secretaris spreken resp. namens de raad en het ge- meentepersoneel. Burgemeester Kesbeke sluit de vergadering. Om 3.45 uur infor- Op 1 mei viert de heer L. A. F. Vor stenbosch chef van de afdeling Invorde ring en waarnemend chef-de-bureau van het Eindhovens Belastingkantoor zijn 40- jarig dienstjubileum. De heer L. Vorstenbosch werd 19 ju li 1904 in Teteringen geboren en kreeg op 16-jarige leeftijd op 1 mei 1921 een functie in de Belastingsdienst te Breda. Per 1 januari 1928 werd hij be noemd tot rijksklerk te Amsterdam en per 1 maart 1930 kreeg hij een functie te Hansweert. Op 1 september 1932 kwam hij naar Eindhoven en per 1 ja nuari 1937 werd de jubilaris benoemd tot adjunct-commies. Thans heeft hij de rang van commies-titulair. mele vergadering met gelegenheid tot spreken. Het gezelschap begeeft zich na afloop naar de receptiezaal bij A. Apers, waarbij de schoolkinderen een erehaag vormen. Persoonlijk overhandigt de nieu we burgemeester de kinderen een trak tatie. Om 7.45 uur staat het muziekgezel schap uit Axel opgesteld voor de recep tiezaal en escorteert het de burgemees ter naar het gemeentehuis, waar deze vanaf het bordes de bevolking toe spreekt. Daarna wordt het Wilhelmus gezongen, Om 8.15 uur ontvangt burgemeester Kes beke de raad bij M. de Cock, maakt de muziek een rondgang door het dorp en geeft ij z'n klein concert op 't dorpsplein Verder bal, (zo mogelijk openluchtbal), en andere feestelijkheden. Te midder nacht taptoe. Breskens Gouden bruiloft Donderdag 27 april zal het aan de Achterweg feest zijn. Op die dag zullen C. v. Zeele en L. Coreijn vijftig jaar ge trouwd zijn. De gouden bruidegom werd op 23 november 1883 te Hoofdplaat gebo ren en zijn bruid zag het eerste levens licht 23 november te Biervliet. Uit hun huwelijk zijn 12 kinderen ge boren, waarvan er nog 6 in leven zijn, alle kinderen zijn gehuwd en momenteel telt de familie 12 kleinkinderen. Nadat Constant 18 jaar voerman bij F. Klaaysen was geweest, heeft hij een boerderij in de Achterweg betrokken, waar hij nu nog woont, doch het boe renbedrijf niet meer uitoefent. Heel Breskens heeft hij weten uit groeien en uitbouwen Veel materialen heeft hij aangevoerd. Naast de opbouw heeft hij enkele jaren geleden de laat ste resten van de stoomtram helpen op ruimen. Een leven van hard werken heeft het echtpaar achter de rug. Veel anekdotes doen de ronde over Stant, zoals hij in de volksmond heet. Een van zijn gezegden is nog steeds „denk om de bocht". Het familiefeest zal donderdag gevierd worden met om 9 uur een H. Mis uit dankbaarheid. OOSTBURG Nationale herdenkingsavond Hier wordt op de nationale herden kingsavond een .stille tocht" gehouden die vertrekt van het gemeentehuis en in volkomen stilzwijgen te voet, zonder vlag of vaandel, de weg naar de be graafplaats zal afleggen. Op de begraafplaats zal een plechtig heid plaatsvinden op de Gewijde Plaats". Het strooien van bloemen door de deelnemers is toegestaan. Van 19.45 tot 30 seconden voor 20 uur zullen de klokken luiden. Om 20.00 uur precies wordt 2 minuten stilte in acht genomen. Verzocht wordt van 18.00 uur af de vlaggen halfstok uit te hangen. FRAAI SUCCES VOOR O.N.A. De tafeltennisclub ONA behaalde in de wedstrijden om het afdelingskampioen schap Zeeuwsch-Vlaanderen een fraai succes. ONA I kreeg met de volgende spelers het clubkampioenschap in klasse A: A. de Maat, J. de Maat, J. Aerts en G. Carpentier. Daarenboven wisten zij ook nog beslag te leggen op de vier eerste plaatsen in de individuele rangschikking en wel in de volgorde: 1 J. Ars, 15 p.: 2 A. de Maat, 13 p.; 3 J. de Maat, 13 p.; 4 G. Carpentier, 12 p. Overslag PRIJSSCHIETING Een prijsschieting werd gegeven waar aan niet minder dan 62 schutters deel namen. De hoogvogel werd afgeschoten door R. de Vos. De zijvogels namen R. Clauwaert en R. Fermont voor hun rekening. AANRIJDING Toen de heer IJ. uit Brussel op Over slag de Belgisch-Nederlandse grens pas seerde kwam hij in botsing met een an dere Belgische wagen. De botsing moet de oorzaak zijn geweest van een slecht zicht door geparkeerde auto's en een re genbui. Beide auto's liepen tamelijke schade op. Philippine SIMULTAAN WEDSTRIJD In de oude kerk vond een simultaan- wedstrijd plaats, waaraan werd deelge nomen door jeugdschakers uit Terneu zen, Axel en door leden van de organise rende vereniging Het Witte Paard. Als simultaanspelers waren uitgenodigd: De le bordspeler van V. s. V. Sluiskil, A. Den Hamer, die 2e werd in het snel schaakkampioenschap van Zeeland en de heer R. H. de Ridder, speler in het eer ste tiental van Landau te Axel. De heer A. den Hamer nam het op te gen 11 tegenstanders. Hij behaalde 9,5 punt. Hij moest slechts aan W. Verstelle, de kampioen van het Witte Paard de volle winst afstaan, terwijl hij met H. de Ridder (D.S.Z.) Axel het punt deel de. De heer de Ridder speelde tegen 10 tegenstanders. Hij behaalde 5,5 punt. Hij moest namelijk de overwinning laten aan: B. Rammeloo, L. Pieters (beiden 't W. P.) en F. Boon en M. de Pooter (bei den D.S.Z.), terwijl mej. C. Verstelle ('t W. P.) een remise wist te verkrijgen. Sas van Cent Jan van Hoof-kruis voor dappere redder Tijdens een bijeenkomst van de r.-k. verkennersgroep te Sas van Gent heeft de commissaris van de jeugdbeweging in de kanaalzone de heer J. P Wijne aan de 12-jarige Joop van Dijk het gouden Jan van Hoof kruis uitgereikt. Deze on derscheiding viel deze kranige knaap ten deel wegens betoonde moed bij de redding van een drenkeling te Antwer pen vorig jaar september. Tijdens een uitstapje in genoemde stad kwam de heer A. Pollet welke de jongensgroep vergezelde bij een kanovaart in het wa ter terecht. Joop van Dijk was de heer Pollet, die de zwemkunst niet machtig was nagesprongen en kon deze van een verdrinkingsdood redden. Bij de plech tige uitreiking was ook de heer Pollet aanwezig. Omlerwijs-iiiii talies De heer J. P. Wijne, onderwijzer aan de r.-k lagere jongensschool alhier is met ingang van 4 mei a.s. benoemd tot hoofd van die school. Met ingang van de zelfde datum is het huidige hoofd de heer C. A. Aarsen eervol ontslag ver leend wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Een speciale aflevering van de H. Kruis- kenen wij op de eerste plaats de bewo- tocht, tweemaandelijks tijdschrift der ners van oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na paters maristen in Nederland en België, is gewijd aan het vijftigjarig maristen- apostolaat in ons land, dat aanstaande zondag in Hulst wordt gevierd. Het boekje, dat van een kleurige om slag is voorzien, richt bij uitzondering de schijnwerper op het „innerlijk" van de congregatie van Maria. Vijftig jaar geleden zochten de Franse maristen veiligheid in ons land Zij von den een onderdak in het Land van Hulst, waar de grondslag is gelegd voor een verdere ontwikkeling van de congregatie. „Vanuit het vruchtbare Zeeuwsch- Vlaamse land is zij gegroeid tot negen stichtingen in Nederland. België en Noor wegen. De Nederlandse provincie steunt nog steeds op de stichting van Hulst, om dat daar het juvenaat is gevestigd. Het juvenaat van Hulst is de bron van waar uit voornamelijk de jonge krachten moe ten komen voor het werk dat de Kerk ons heeft toevertrouwd in Nederland. België, Noorwegen, Oceanië en elders. Dit juvenaat zou niet hebben kunnen bestaan zonder weldoeners. Tot hen re- 50 jaar is de dank aan ons! Wij zijn dank baar, dat wij dienstbaar hebben mogen Schoondijke Raadsvergadering Donderdagavond komt de raad in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een me dedeling aan de raad inzake de invoe ring van de vrije zaterdag. Het regle ment van orde voor de raad wordt ver nieuwd alsmede de instructie voor de gemeente-ontvanger. B. en w. stellen voor aan de land- bouwpraktijkschool recht van opstal te verlenen voor de bouw van een werk- tuigenloods op gemeentegrond naast het voetbalveld. Op de agenda Komt ook voor het punt „oprichting Schoondijkse Gemeenschap" B. en w. achten het namelijk van be lang. dat ter bevordering van de zelf werkzaamheid en het culturele leven in de gemeente een orgaan in het leven geroepen wordt, dat zich de samenwer king tussen de verenigingen en de be vordering van het verenigingsleven in het algemeen ten doel stelt. Stoppeldijk DANSAVOND Het plaatselijk comité voor bejaarden zorg organiseerde in de bovenzaal van café Compiet een dansavond ter ver sterking van de kasmiddelen. Er was op deze avond niet alleen in Stoppeldijk, maar ook in verschillende omliggende plaatsen gelegenheid tot dansen en als gevolg hiervan was de belangstelling minder groot dan gebruikelijk. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. Op donderdag 27 april belegt de plaat selijke afdeling van de KAB de laatste ontwikkelingsavond in het kader van het winterprogramma. Op deze avond zal worden gesproken door de heer J- v. d, Voorde districtsbestuurder van de KAB te Sluiskil. TERNEUZEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan z.v. J. Harte-Kotvis; Cor- nelis zv Fl. Dieleman-den Hamer; Cor nelia dv A. van Houdt-de Putter; Cor nelia dv J. Picavet-Koekkoek; Jacqueline dv L. Herrebout-Dieleman; Jaspert zv M. Oppeneer-Remijnsen; Ronald zv P. Bakker-Flikkema; Wilhelmina dv A. Wes- terbeke-de Kraker. Huw.aangiften: Anthonie 't Gilde 24 j. en Geertje Camphens 21 j.; René de Rooij 22 j. en Seraphina de Nijs 21 j.; Charl Nieuwenboom 37 j. en Cornelia Leijs 25 j.; Arend Dieleman 28 j. en Else Smink 21 j.; Pieter de Jonge 26 j. en Martha de Vries 18 j. Gehuwd: Frederikes Visser 21 j. en Magdalena Vantricht 24 j.; Alphons Snoeck 38 j. en Cecilia Gijs 29 j. Overleden: Adriana Sol 80 j. geh. gew. m. C. de Blaaij; Leuntje Pladdet 71 j. echtg. v. A. van Es; Jakob Doorenbos 93 j. geh. gew. m. C. Scheele. tjzendijke Engelandvaarders Onze plaatsgenote mej. Jopie de Does werd als M. Brigadierster aangezocht om met nog een M. Brigadier uit Poel dijk een reis van 5 dagen te maken naar Engeland en wel naar Sunderland, .van waaruit diverse trips gemaakt zul len worden. Deze twee jongelui zullen de Neder landse M. Brigade vertegenwoordigen bij de oprichting van de Engelse M. Brigade. De tocht wordt ondernomen per boot vanuit Hoek van Holland. Zuiddorpe Auto verloor achterwiel Midden in de dorpskom verloor een grote personenauto plotseling een achter, wiel. waardoor de wagen hevig begon te slingeren. De bestuurster mevr De J. behield haar tegenwoordigheid van geest en kon door uitstekend manoeuvreren een lichtmast ontwijken, waar haar auto recht op aan reed. Het ongeval is ge lukkig goed afgelopen. In huiselijke kring is gisteren te Heikant de honderdste ver jaardag gevierd van Eugenia Pieters-Martens. Het was voor het eerst dat een van de in woners van St.-Jansteen een eeuw oud is geworden. Zondag a.s. zal dit eeuwfeest officieel worden gevierd door de ge meentenaren en de parochia nen van Heikant. Er is rond dit eeuwfeest in Hei kant heel wat georganiseerd door een spceiaal feestcomité. De hele gemeen schap van Heikant leeft met de hon derd-jarige mee en het bewijs daar van zal zondag geleverd worden. Het programma vermeldt om twee uur een folkloristische optocht door het dorp. De route: Magdalenastraat- Hellestraat (waar de honderdjarige woont!), - Vlasstraat - Vylainlaan - Nieuwe Ellestraat - Schoolstraat - Ju- lianastraat tot Drie Hoefijzers - Ju- lianastraat - Roterij Vonk - Magda- Jenastraat - Polenlaan. De optocht wordt aan de kerk ontbonden. Tij dens de stoet wordt een grote ballon wedstrijd gehouden aan de woning van de honderdjarige In de Ellestraat zijn om half vijf volksspelen. Om vijf uur zijn er con certen op de kiosk in de Ellestraat door de muziekvereniging „St. JanT' van Sint-Jansteen en door het show en amusementsorkest van Heikant „De Melodisten". Om acht uur wordt het slotconcert verzorgd door de muziekvereniging ^Heikant". In de middaguren be staat er gelegenheid de 100-jarige te feliciteren. Na afloop van de optocht is er gelegenheid tot dansen in de feestzaal bij Em. Buijs. De inwoners van Heikant zullen stel lig aan het verzoek voldoen om op deze unieke feestdag de vlaggen uit te steken. (Advertentie) van 'n zeer VOORDELIGE partij prachtige Heerlijk vochtopnemende badstof uit hoogwaardige katoen. Zeer vlot, aansprekend dessin in xonnige tinten. Onbeperkt was- en lichtecht. Volle - en prettig aanvoelende finish. Een bijzonder mooie doek in de maat 50 x 100 cm. Normale waarde 2.50 NU 2 voor Dit koopje natuurlijk weer bij BREDA BERCEN OP ZOOM en itreks ook in OOSTERHOUT De Markt in Middelburg is op 1 mei a.s. om 11.00 uur het middelpunt van een ceremoniële inspectie, gevolgd door een défilé. Tijdens deze plechtigheid fungeert de commandant van de le cen trale opleidingsschool voor administra tief kader, kolonel J. Potteboom, als parade-inspecteur. De troepen, onder commando van ka pitein-luitenant ter zee J. P. van Es, omvatten een detachement van de ko ninklijke marine. 3 pelotons van de school reserve-officieren militaire admi nistratie, 2 compagnieën van de kader- school militaire administratie en 3 com pagnieën van het korps commandotroe pen uit Roosendaal. Muzikale medewer king wordt verleend door de Konink lijke Militaire Kapel. (Advertentie) FANTASIEROKKEN De grootste keuze TERLENKAROKKEN TRUITJES (wol - draion - mercerisé - de grote mode) Westkolkstraat, l.o. Muldeusluis Telefoon 2606 TERNEUZEN Broeder Joachim, voor wie deze regels geschreven zijn, zal het er helemaal niet mee eens z\jn in de krant te komen. Pu bliciteit heeft hij altijd geschuwd, hij moet daar niets van hebben. Voor jour nalisten gaat hij letterlijk op de loop; het liefst is hij alleen met zijn werk. Als hij toch in het nieuws verschijnt is dat, omdat op de redactie een bepaalde pressie is uitgeoefend, waaraan moeilijk te ontkomen viel. Broeder Joachim, hoofd van de Bre dase St. Janschool, jongensschool voor b.l.o., is a.s. vrijdag veertig jaar bij het onderwijs. Zijn conduitestaat is met één regel af te doen: tot 1 januari 1926 was hij werkzaam bij het gewoon lager on derwijs; daarna begon zijn loopbaan bij de b.l.o., waar hij nu nog werkzaam is. Die vijfendertig jaar zijn voor het zwak begaafde kind jaren vol zegen geweest. Want in die periode deed broeder Joa chim alles wat in zijn vermogen lag om zijn," schrijft pater J. Pirenne s.m., pro- speciaal dit kind te helpen. Het was vinciaal. in dit zeer verzorgde gedenk- zijn grote zorg, waaraan hij zijn leven boek. Pastoor-deken Ant. Koopmans van besteedde met een energie, die velen BROEDER JOACHIM ...zwijgende plichtsopvatting... Hulst schreef er een „Van harte proficiat" in en burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst legde er zijn gelukwensen in vast met de belofte: „Het zal ons bij de verder opdringende uitbreiding en be bouwing in de gemeente Hulst steeds voor ogen staan, dat hun kloostergemeen schap recht heeft op en behoefte heeft aan behoud van ruimte, rust en vrijheid Voor het overige is uitvoerig aandacht besteed aan de vestiging van de Franse maristen in Nederland, die begonnen is met een opdracht in 1908 aan de Franse marist pater Jean Bériard om uit te zien naar een vestiging. In een reeks interes sante en onderhoudende artikelen wordt de ontwikkeling geschetst van deze con gregatie, waarbij aan de vele facetten van het maristen-apostolaat van het juvenaat in Hulst tot de missiegebieden aandacht is besteed. verbaasd zal hebben. Hij praat niet veel, nog minder houdt hij van grauwe theorie. Hom interesseert alleen het doen, de praktijk. Het resul taat van deze zwijgende plichtsopvatting is de bouw van het enorme complex dat St. JanschcTol heet aan de Bredase Ver- beetenstraat. Oosterhout, Hulst en Ber gen op Zoom kregen eveneens een b.l.o.- school, dank zij zijn initiatief en wils kracht. Het is moeilijk zich voor te stellen hoe groot dc zegen is, die hij zodoende aan nog minder is de weldaad te overzien, die hij zoveel anderen heeft bereid. Broeder Joachims zorgen gaan, behalve naar de b.l.o.-school, ook naar de zelf standige lagere technische school en het semi-internaat, maar ook naar de zelf standige imbecielenschool St. Liduina en de tuinbouwcursus voor zwak begaafde leerlingen. Die zorgen draagt hij zó, dat een ander er niets van merkt. Hij blijft de eenvoud zelf. Bovendien beroemt hij zich nergens op en hij gaat stil zijn weg. Ook zijn veertigjarig ambtsjubileum passeert zonder meer. Zo is nu eenmaal zijn wens. Maar honderden zullen hem a.s. vrijdag in stilte gedenken als de man die hun zorgen verlicht heeft. Zijn grote verdiensten werden in 1954 geho noreerd met zijn benoeming tot ridder in Morgenavond om acht uur zal in hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen een film avond worden gegeven, die gewijd is aan „Schoonheid en techniek in het grafische vak". Het programma zal o.a. de volgen de onderwerpen omvatten: Leven en werk van de Antwerpse drukker Christoffel Plantijn en een bezoek aan het Plantijn- museum; hoe een moderne boekdrukpers tot stand komt; postzegels voor Malak- ka. Vrijdagavond om acht uur wordt in hotel-restaurant ,,De Korenbeurs" te Goes een filmavond gegeven. De on derwerpen, die hier aan de orde komen, zijn o.a.: de kunstzinnige toepassing van de ambtelijke grafische technieken; postzegels voor Malakka; de vervaardi ging van een moderne boekdrukpers. Morgen, donderdag 27 april, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 0.34 en 13.11 uur, te Terneuzen om 0.11 en 12.39 uur, te Vlissingen om 12.17 uur en te Wemeldinge om 1.20 en 13.54 uur. R.-K. UNIVERSITEIT De heer C. A. van de Bilt te Sluiskil is aan de r.-k. universiteit te Nijmegen geslaagd voor het kandidaatsexamen ge neeskunde deel 1. De heer L. L. de Graaf te Hulst slaagde voor het docto raal examen geneeskunde deel 1. GEMEENTE-ADMINISTRATIE Te Breda slaagde voor het schriftelijk gedeelte van het examen gemeentead ministratie eerste gedeelte, de heer J- Malcontent uit Vlissingen, thans ambte naar ter secretarie te Hoeven. (Advertentie) verplaatst binnenkort zijn winkel Boschstraat 49 naar het pand Ginnekenstraat 79 - 79a Breda Telefoon 01600 34473 TERNEUZEN Luxor 8 uur The last Blitzkrieg, 14 j- OOSTBURG Ledel 8 uur Mag dat in Bagdad?, 14 SAS VAN GENT Olympia 8 uur Nooit op zondag Oude Brug Bonte avond GOES Prins van Oranje Onderling Kunstgenot met De gevaarlijke bocht NIEUW-NAMEN Tieleman 3 uur Schieting staande wip VNTWERPEN KVO 8 uur O Wildnis, door Theater iP der Josefstadt uit Wenen honderden kinderen heeft geschonken, de orde van Oranje-Nassau. SCHOONDIJKE Openbare raadsvergadering 'S-GRAVENPOLDER Openbare raadsvergadering SAS VAN GENT 7 uur Openbare raadsvergadering ST. JANSTEEN 4.30 uur Openbare raadsvergadering GENT KNS Het klooster ANTWERPEN KVO 8 uur Die lustige Witw*

de Stem | 1961 | | pagina 2