Zeeuwsch-Vlaanderen Bij V Walcheren Plastic voering in spaarbekken Dagblad De Stem Dokter J. Casparie reikte Landsteinerpenningen uit Tweemaal Jacobsstaf bij Yerseker padvinders Sluise arts naar Ghana Jaarv van Vocalisten concours Den Bosch MIDDELBURG VLISSINGEN Vergadering Openbare leeszaal Scheepsbeweging Paas-interland Biljartprijskamp VERPLAATSINGS OPRUIMING D. DE COCK Hulst Zuid-Beveland GOES Openbare les meisjes vakschool HULST VERKOOP HUIS Zang en muziek OOSTBURG Winkeliers sluiten op 5 mei TERNEUZEN Raad neemt afscheid van burgemeester Voorlopig nog zwemmen in „oud badje" Uitbreidingsplan Sluiskil Verkeersexamen Panique op boekenbal Goede te Hulst geest Ridder Boudewijngroep 25 jaar Leken-missionaris Ds. H. van Dalen te Oostburg mag weer les geven rr rt Gedecoreerden Vrienden van St. Willibrord- college Goes PIET VAN TILBURG Doktersdiensten Dierenartsen Hoogwaterstanden VA» MIEULO E» ZOO» ».V. .•"J* EFFECTEN - COUPONS BEURS van AMSTERDAM Hoogovens opnieuw hoger AGENDA Vandaag Morgen Maandag San bit kom SBi m f A/sa J. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 MAART 1960 Openbare les dctailhamlelsvakschool De detailhandelsvakschool hield vrijdag voor de ouders der leerlingen een openbare les. Ook 's avonds nog een keer, omdat er vele leerlingen van buiten de stad op deze school zijn. De kennismaking was voor de ouders in teressant, daar men een globale in druk kreeg van de wijze waarop de leerlingen het veelomvattende leer programma voorgeschoteld kregen. De outillage en ruimte van de school zijn wel zeer klein in verhouding tot de vele vakken die gedoceerd worden. De openbare leeszaal en bibliotheek houdt donderdag haar jaarvergade ring. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden mevr. M. Wolters- Hazeu, en de heren J. Adriaanse, Joh. P. Ventevogel en J. Geluk, die allen herkiesbaar zijn. Niet herkiesbaar is ae heer W. M. van Aller. In zijn plaats draagt het bestuur voor J. C. Verkerk en B. J. P. Schiffer. Vlissingen aangekomen 24-3 Ital. Al- debaran-D. Vlissingen vertrokken 25-3 Ital. Aldebaran-D. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 24-3 Loenerkerk, Elisabeth Roorda, Santa Margaritha, Admiraal de Ruyter, Stad Alkmaar, Averdijk, Lireco. 25-3 Truus, Strabo. Ferocia, Victory, Oranjefontein, Kitty, Jantje Eppiena (Gent), Metropole, Tiba, Gre, Andromeda. Liberty, Cadans. Gepaseerd naar zee (Ned. schepen) 24-3 Aagtekerk, Jupiter, Aardenburgh. Ysel. 25-3 Fem, Westerschelde, John-V (Advertentie) Biervliet Met Pasen heeft „Biervliet" weer de jaarlijkse terugkerende interland. De club speelt dan de traditionele paasvoetbalwedstrijd tegen een En gelse tegenstander. Deze keer zal men als gastclub kunnen begroeten de Hillingdon British Legion F. C. Dit is de zevende maal in successie dat de v.v. „Biervliet" met goed ge volg een dergelijke wedstrijd organi seert. Tot nog toe violen deze wed strijden zowel bij de organiserende vereniging als bij de Engelse bijzon der in de smaak. Na een spannend en sportief partijtje voetbal volgde steeds een geanimeerde bijeenkomst in het clublokaal. Aangenomen mag worden dat het er ook dit jaar weer gezellig naar toe zal gaan. Op het biljart in hotel De Vriend schap traden de verschillende plaat selijke biljartmatadoren aan om elkaar in een sportieve strijd te be twisten. Door de biljartvereniging „K.O.T." werd n.i. een prijskamp op het groene lagen georganiseerd. De ereprijzen werden na een span nende strijd verdiend door: 1 I. Naeije H. van de Hemel; 2. P. Doens I. de Ruysscher; 3. M. Engels A. Tas. (Advertentie) Onze gaat nog onverminderd voort Telefoon 2335 Dinsdag 29 maart wordt in de vak school voor meisjes aan de Bergweg een openbare les gegeven. Van te voren geeft men een overzicht van het leerprogramma. Botsing Op het kruispunt BergwegVogel- zangsweg is een bestelauto van de PTT, bestuurd door J. v. L., in botsing gekomen met een tweede bestelwagen bestuurd door N. H. De PTT-wagen, die van de Vogelzangsweg kwam, ver leende geen voorrang. Beide auto's liepen flinke schade op. Hansiceert Herstelling liavenpier Doordat enige tijd geleden het Belgische m.s. „Linus" op de haven- pier is gevaren, heeft deze westelij ke pier juist op het hoofd enige schade opgelopen. Thans is de firma Swets begonnen met de herstelling van deze pier ge noemd „de Punt". Ovesande MAATSCHAPPELIJK WERK De Prot. Christelijke Stichting voor Maatschappelijk werk in westelijk Zuid-Beveland heeft het plan opge vat om haar werkzaamheden in het bijzonder en de maatschappelijke zorg in het algemeen meer bekend heid te geven. Sedert 1 sept. 1958 heeft deze stich ting mevr. A. de Kok - Postma in dienst en daardoor heeft men reeds vele malen daadwerkelijke steun kun nen verlenen, waar dat nodig was. Doch men is tot de conclusie geko men, dat er ondanks de vele goede zorgen nog veel misverstand heerst ten aanzien van het maatschappelijk werk. Om deze reden zal de stichting ook hier ter plaatse een bijeenkomst or ganiseren, waarop mevr. de Kok - Postma met behulp van een film strook haar werk nader uiteen zal zetten, en waarbij vooral ook die genen worden verwacht, die krach tens ambt of functie met het maat schappelijk werk te maken hebben, ongeacht godsdienstige richting. Er zal tevens gelegenheid zijn om vra gen te stellen. De bijeenkomst is bepaald op dins dag 29 maart om 19.30 uur in het Prot.-Christelijk Verenigingsgebouw. Dagblad ooot Zeeland Rayonkantoor voor Z euwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort tel. 2377. Rayonredacteur. W de Leeuw Rayonbeheerder. L K M de Jona Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsmge) 98 tel. 2238 Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor losse advertenties Destemc voor de editie voor Zeeland 0.15 pet mm. -'oor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder f0 90 elke regel meer f 0.15 B|) plaatsing ook ln Brabantse oplage resp t I 50 en f 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld In hotel „De Korenbeurs" werd ten overstaan van notaris mr. W. Seydlitz het woonhuis aan de Burg. Frans van Waesberghestraat 51, al hier, verkocht aan de heer C.M. Boone voor de prijs van 7.000. Op donderdag 21 april a.s. zal er in „De Koning van Egeland" een zang- en muziekuitvoering worden verzorgd door het „Hulsters Ge mengd Koor" in samenwerking met het Rotterdams Kamerorkest. Het geheel zal onder leiding staan van de heer J. Ivens. Het initiatief tot dit gezamenlijk optreden is uitgegaan van het Hul sters Gemengd Koor. Koetvacht BEVRIJDINGSFEEST Er is hier een comité samengesteld, dat de 5 mei-viering zal gaan voorbe- ieiden. Het ziet er als volgt uit: Jos. Geerards, voorzitter; H. Nelemans, secretaris; H. Suij, C. van de Velde en C. Baert, leden. De Jaarvergadering van de Oost- burgse winkeliersvereniging, die in het hotel De Eenhoorn werd gehou den, mocht zich veheugen in een goede belangstelling. Bij de opening deelde de voorzitter de heer P. A. v. d. Plas mede, dat zich weer twee nieuwe leden hadden aangemeld, zo dat er thans op de ongeveer' 100 winkeliers in Oostburg 87 lid zijn van de winkeliersvereniging. Tot leden van de kascommissie 1960 werden benoemd de heren L. v. Gorsel en K. J. Pouwer. De aftredende be stuursleden de heren H. M. Legrand en P. A. v. d. Plas werden met grote meerderheid van stemmen her kozen. In zijn overzicht over het afgelopen jaar kwam de voorzitter natuurlijk nog eens en met tevreden heid terug op de grote winkelwerf- actie die dat jaar is gehouden. Voor het jaar 1960 is men van plan nog een veel grotere actie op touw te zetten. Verder werd besloten om al de winkels in Oostburg de natio nale feestdag 5 mei te sluiten waar door winkeliers en personeel in staat worden gesteld om aan de feestvie ring deel te nemen. „LUDO ET EMERGO" De lawn-tennisclub „Ludo et emer- go" qpent op 27 maart de tennisba nen. De beide banen zijn tijdens de winterperiode uitstekend in orde ge bracht, zodat de tennisliefhebbers op goed bespeelbare banen hun hartje kunnen ophalen. Stoppeldijk BILJARTEN In café Crombeen werd een wed strijd gespeeld tussen de biljartclubs van Stoppeldijk en Boschkapelle. ..De Treffers" uit Boschkapelle behaalden de overwinning met 519 tegen 417 caramboles en kwamen daardoor in het bezit van de uitgeloofde beker. Een revanche-wedstrijd wordt ge speeld op zaterdag 26 maart in café P Lambert te Boschkapelle. De uitslag was als volgt: J. Fruijtier StoppeldijkG. Mangnus, Boschkapel le 49-141. H. Wijnacker—P. Mangnus 68-88, J. LauwersB. Strooband 69-61, L. PolflietJ. Dobbelaar 50-50, A. HeijensP. Dankaart 32-46, J. Gelder landP. Crombeen 33-40, J. de Bak kerJ. Mangnus 44-31, A. Vereecken E. Strooband 37-32, de Schepper J. Mei 35-30. Totaal 417-519. De raad van deze gemeente komt op donderdag 31 maart e.k. om half elf 's morgens bijeen in openbare raadsvergadering. De raad neemt dan afscheid van mr P. H. W. F- Teilegen als burgemeester. Het voorstel van o. en w. om twee vertegenwoordigers te benoe men in het U.T.S.-bestuur was voor de heer Fijn van Draat aanleiding om voor te stellen, niet twee ver tegenwoordigers uit de raad te be noemen maar ook één uit het Ter- neuzens bedrijfsleven. Na stemming bleek de raad er anders over te denken. De heren Hol en van Lange- velde werden benoemd. Een perceel grond in de Vogel- schorstraat werd verkocht aan de Vereniging Christelijk Kleuteronder wijs te Sluiskil en een perceel aan de Industrieweg te Terneuzen aan de firma Gebr. de Bokx. Het ontwerp van de gemeenschap pelijke regeling afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen werd ongewijzigd goedgekeurd. De rondvraag bracht weer enkele opmerkingen en vragen naar aanlei ding van het zwembad en de sport hallen. De burgemeester antwoordde hier op, dat voor wat het zwembad be treft, het alleen nog maar een kwes tie van geld is. Het is natuurlijk een erg duur object en daarom zullen de Terneuzenaars het in 1960 nog wel met het oude badje (en met de Westerschelde) moeten stellen Ook de sporthallen, waarop de heer Weterings aandrong heeft de aan dacht van het gemeentebestuur, maar de voorzitter kon beslist nog geen data noemen, waarop dit zijn beslag zal krijgen. Na de openbare raadsvergadering van donderdag 11. werden aan de raadsleden plattegronden getoond van het uitbreidingsplan Sluiskil. Burgemeester mr. Teilegen gaf hier bij enige uitleg. Op 30 maart e.k. zal in hotel Meert te Sluiskil een toelichting op dit ontwerp-uitbreidingsplan worden ge geven. V ogeltvaarde Aan het schriftelijk gedeelte van het jeugdverkeersexamen werd deel genomen door 47 leerlingen van de lagere scholen te Boschkapelle, Stop peldijk en Hengstdijk. Met gunstig gevolg werd dit examen afgelegd door 41 leerlingen, terwijl 6 kandi daten moesten worden afgewezen. Het beste resultaat boekte de school te Hengstdijk, waarvan de negen kandidaten allen slaagden met schit terende cijfers. Zeer goed was ook het resultaat te Boschkapelle, waar van de 24 leerlingen er slechts één werd afgewezen. Stoppeldijk kwam vrij matig uit de bus. Hier maakten vijf van de 14 kandidaten hun werk onvoldoende. De geslaagden zullen eind april - begin mei het praktische gedeelte van het examen moeten af leggen. (Advertentie) VERGISSING GOED AFGELOPEN. Nerveus stonden de officials met de grote litteratuurprijs in hun handen. Waar bleef de gevierde schrijfster? Alles was zo zorgvuldig getimed iedereen was al aanwezig in het fees telijk versierde Amsterdamse Con certgebouw, waar na de plechtige overhandiging van de prijs het boe kenbal zou beginnen. Eindelijk klonk er geroezemoes aan de einde van de pontificale gang. De verslaggevers schoten naar voreneen statig na derbij schrijdende vrouw, omgeven door een elegant gezelschap, tege moet. Wie schetst hun verbazing als het de verdienstelijke schrijfster he lemaal niet blijkt te zijn? De gracieuze onbekende keek al even verrast en geschrokkenEen van de reporters verbrak tenslotte het pijnlijk stilzwijgen door pardoes te vragen: „Mevrouw, kunt u de naam noemen van het bijzonder verrukke lijke parfum dat U omsluiert?" Opgelucht glimlachte zij: „Het is PANIQUE het is net uit Parijs en hier voor maar f 4.25 verkrijgbaar in beeldige flaconnetjes". W estdorpe AFSCHEID KASSIER BOERENLEENBANK Dinsdag 29 maart wordt in het ver enigingsgebouw de algemene vergade ring gehouden van de Boerenleenbank. Na deze vergadering wordt afscheid genomen van de kassier, de heer Hud. Geilleit, wegens zijn benoeming le IJzendijke. IJzendijke UITVOERING OPENBARE LAGERE SCHOOL Door de leerlingen van de openbare lagere school werd de jaarlijkse school uitvoering gegeven. Na het openings woord door het hoofd der school, de heer Kruideneir, die alle aanwezigen, waaronder het college van b. en v. een hartelijk welkom heette, werd hel programma vlot afgewerkt. Na enkele dansjes door de leerlin gen van de laagste klassen werd het toneelstuk „De bron" door de hoogste klassen voor het voetlicht gebracht, dat bij het publiek zeer in de smaak viel. Na de pauze trad een blokfluit trio op en werd door enkele leerlin gen gedeclameerd. Hierna was het nogmaals de beurt aan de leerlingen van de hoogste klas sen met het toneelspel „Boeren Jan". Aan het slot van de avond werd door de voorzitster van de oudercommissie mevr. Verplanke aan alle aanwezigen hartelijk dank gezegd voor hun grote opkomst. Zuiddorpe OUDEN VAN DAGEN HADDEN WEER GEZELLIGE MIDDAG Zes en veertig mannen en vrouwen bezochten ditmaal de gezellige mid dag, die hen in het parochiehuis werd aangeboden. Dat het aantal niet nog groter was, ligt aan het feit, dat som mige mannen al aan het hovenieren zijn. De bond heeft thans 76 leden die allen evenzeer op zo'n gezellige mid dag gebrand zijn. Tijdens de door de afdeling Hulst van het Nederlandse Rode Kruis belegde bijeenkomst zijn door dokter J. Casparie (die dokter J. van Kahn- hout verving, welke verhinderd was) wederom aan 18 donors van de Bloedtransfusiedienst de Landsteiner penningen in brons uitgereikt wegens het feit, dat zq vijf maal bloed hadden afgestaan. Drie donors ont vingen zelfs de Landsteiner-plaquette i.v.m. het feit, dat zij niet minder dan 15 maal bloed hadden afgestaan. Deze vergadering werd o.m. bij gewoond door de kringsecretaris in Zeeland, de heer A. Constandse, en het lid van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis, de heer de Visser-Smits- Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat het ledental per 31 december 1959 precies gelijk was ge bleven aan dat van het jaar tevoren n.l. 909. Toch werden er nieuwe leden aangeworven, maar zulks werd weer teniet gedaan door bedanken of vertrek naar elders van andere. Toch slaat Hulst in dit verband een allerbest figuur als men weet, dat er ongeveer 1250 gezinnen zijn. zodat hieruit kan worden geconcludeerd, dat 73 hiervan lid is van het Nederlandse Rode Kruis. Deson danks zal het bestuur diligent blijven wat betreft de ledenwerfactie. Spre kend over de jaarlijkse inzamelings actie zei de secretaris, dat 494,75 was opgehaald. De bioscoop-collecte was iets hoger dan in 1958. Aan de boottocht, welke jaarlijks wordt ge organiseerd kon door drie patiënten van de afdeling worden deelgenomen. Spreker noemde het in dit verband verheugend, dat dit aantal voor 1960 Gisteravond heeft de hoofdkwartier- commissiaris van de Nederlandse padvinders ir. H. ten Bokkel Heinink de gouden Jacobsstaf uitgereikt aan twee leiders van de Ridder Boude wijngroep te Yerseke. Deze hoge onderscheiding in de padvinders wereld kregen J. J. van Loo en Alb. Goeman bij gelegenheid van het zil veren bestaan van de groep. In zaal Nolet, waar het zilveren feest werd gevierd, was met wet houder D. van Boven ook de burge meester van Yerseke A. C. Willemse aanwezig, die namens de burgerij gelukwensen aanbood. Hij dankte de groep voor de bereidheid, waarmee ze telkens bij feesten, inzamelingen en rampen hulp biedt. Een speciale felicitatie had tyj voor de nieuwe dragers van de St- JacoÜsstaf. De Jeicfster van de padvindsters- groep De Zeesterren, mevrouw Bou- man overhandigde een fraaie tegel Zondag 27 maart zal mgr. A. Konings SMA in de kapel van het missiehuis te Cadier en Keer het missiekruis uitrei ken aan zeven leken-missionarissen, die door bemiddeling van de medi sche missie-actie naar Ghana vertrek ken om daar op verschillende plaatsen hun krachten te wijden aan de verzor ging van zieken en melaatsen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat deze leken-missionarissen hun missiekruis zouden ontvangen tijdens de jaarlijkse grote plechtigheid der missie-uitzending, dit jaar in de St.- Jan kathedraal te Den Bosch. De missie in Ghana heeft echter een der mate grote behoefte aan medische krachten, dat op zeer spoedig vertrek is aangedrongen. De 7 leken-missionarissen vertrek ken naad drie bisdommen in Ghana, Tot hen behoren dr. R. de Bruycke- re uit Sluis en zijn verloofde, mej. E. Eondagh uit Maastricht. Na de vasten zullen zij trouwen; half juli vertrekken zij naar een i»as ge bouwd ziekenhuisje in Dzodze, bis dom Keta. Dr. de Bruyckere is daar de eerste arts. voor het groepslokaal aan Dc Kijkuit. Namens de ouders var. de zestien welpen, de zestien verkenners, de oudleden van de groep en de groeps- commissie, deed dokter A. W. Ampt zijn hulde van een verrekijker ver gezeld gaan. Van de districtscommissaris, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, bereikte de feestende groep een telegrafisch gelukwens. Na „schoolverbocl" Zoals bekend was er tussen het gemeentebestuur te Oostburg en de predikant ds. Hugo van Dalen een kwestie ontstaan over het geven van godsdienstonderwijs aan de openbare lagere school De Nederlands tter- vormde predikant was namelijk door het gemeentebestuur van Oostburg de toegang tot de school geweigerd, waaraan zijn twee reizen naar Rus land en een publikatie in „De Waarheid" niet vreemd waren. Thans is deze kwestie opgelost nadat ds. H. van Dalen van het gemeente bestuur van Oostburg een schrijven mocht ontvangen waarin wordt mede gedeeld dat hij weer tot de school wordt toegelaten. In 's-Hertogenbosch zal van 3 tot en met 7 september het zevende In ternationale Vocalisten Concours worden gehouden. De j.ury voor dit concours wordt gevormd door Manus Willemsen, Frans van Amelsvoort, Hélène Bouvier, Léonce Gras, Roy Henderson, Gerhard Hiisch, Virgilio Mortari, Julius Patzak, Frans Vroons en Annie Woud. IWMi h: weer is uitgebreid. Men rekent voor de afdeling Hulst op één patiënt meer. Ook memoreerde de secretaris dc activiteit van het Jeugd-Rode Kruis, waarvoor hij een bijzonder woord van lof richtte tot de leidster, mevrouw Casparie. Het aantal bloed gevers voor de Bloedtransfusiedienst was eveneens vermeerderd. Dit be draagt momenteel 334 personen, ter wijl er in 1959 274 transfusies werden toegepast. Een afzonderlijk woord van lof kreeg de heer Jan van Hooije, die de vaak zware taak op zich heeft genomen om het lectuur- huisje regelmatig te ledigen. Dit was voor de heer Constandse aanleiding hem een grote pluim op de hoed te steken. Dezelfde spreker memoreerde eveneens het vijfjarig bestaan van de afdeling. Hij roemde in dit ver band de activiteit en de goede geest, die er in deze afdeling heersten. Nadat de penningmeester, de heer J. Cornelis, zijn jaarverslag had voor gelezen, lichtte de heer de Visser- Smits de besteding van de uitgaven nog eens uitvoerig toe- De periodiek aftredende voorzitter, de heer drs. Th. Adriaansens werd wederom herkozen, terwijl de heer M. S. de Boer als opvolger van de heer J. Paters als secretaris werd benoemd. (De heerde Boer nam deze functie reeds na het vertrek van de heer Pater waar). Tenslotte werden de Statuten en het Huishoudelijk Reglement aange past aan de landelijke richtlijnen. De Landsteiner-penning in brons kregen de dames: Th. Colsen. Ter hole; mevr. M. Daelman-Tieleman, Kloosterzande;mevr. H. Lockefeer- Dieriek, Hulst; mevr. J. v- d. Vijver- Valent, Koewacht en mejuffr. M. L. van Waterschoot, Kloosterzande. De heren: J. v. d. Branden, Hulst; W. Boon, idem; P. Coenen, Koewacht; L. Daelman, Kloosterzande; G. Flos, Kapellebrug; H. Hiel, Ossenisse; J. Kramer, Kloosterzande; Em. Locke- feer. Axel; M. de Mul. Graauw; J. Reijns, Sint Jansteen; P. van Re- mortel, idem; J. van Waes, idem; V. van Aert, idem. Voor de Landseiner-plaquette kwa men in aanmerking de heren: C- v. d. Kelen, Clinge; Em. Kramers en R. van Rie, beiden Hulst. 2? 55 Op uitnodiging van burgemeester R. O. M. Waelput werd een bijeen komst gehouden in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek om te komen tot de stichting van een vereniging van „Vrienden van het St. Willibrordcol- lege" voor de leerlingen van de r.-k. h.b.s. te Goes. Aanwezig waren het bestuur, de directeur en pater prefect van bovengenoemde school, de pastoor en een groot aantal ouders van leerlingen en ouders van toekomstige leerlingen, alsmede dr, FIu, voorzitter van de schoolvereni ging in Goes. Het woord werd gevoerd door de heer Roose, voorzitter van boven genoemd schoolbestuur, die het ont staan van de school met alle moei lijkheden, die daaraan vooraf zijn gegaan, besprak. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. Flu over de plannen die reeds in de school vereniging van Goes leven. Bijzonder veel waardering verkreeg de gedach te, dat de ouders van Goese leer lingen ter gelegener tijd zouden op treden als pleegouders van de leer lingen van het platteland. In de pauze werd gelegenheid ge geven tot inzage van de tekeningen voor de nieuw te bouwen school, waarvan gretig gebruik werd ge maakt. Na de pauze werd gelegenheid ge geven tot vragen stellen; het bleek dat alle aanwezigen het toejuichten, dat een dergelijke vereniging tot stand zal worden gebracht. Hierna werd overgegaan tot vor ming van een voorlopig bestuur,waar in zitting namen: de heren E. J. M. Spelier, M. Nijsten, G. Verbart, de dames De Moor - de Jonge en van Bremen - Vermeulen. Ongeveer 20 aanwezigen gaven zich op als lid. (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Llndebaan BERGEN OP ZOOM Telefoon 5467 Voor het eerst in de geschiedenis in de Braakman bij Philippine, dat van de Nederlandse waterleiding een bodemoppervlak heeft van heeft men voor de bekleding van'18.000 m2, bij een nuttige inhoud een spaarbekken plasticfolie ge- van 55.000 m3. Voor het bekleden bruikt: het is het proefspaarbekkenlvan dit bassin heeft men gebruik gemaakt van rollen plasticfolie van 2,5 x 100 meter. Op deze foto zien we een deel van de zijkant van het bassin: duidelijk is de glanzende laag plastic zichtbaar. Dit weekeinde hebben dienst op de Zeeuwse eilanden: te Goes: dokter Bruynzeel; te Mid delburg: dokter Reyerse; te Vlissin gen: dokter Sluyter; te Rilland, Krabbendijke, Kruiningen en Hans- weert: dokter Kamps te Rilland; te Wolphaartsdijk, 's-H. Arendskerke en Heinkenszand: dokter Zonnevylle te 's-H. Arendskerke; te Borssele en Nieuwdorp: dokter Gelderblom te Nieuwdorp; te Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Kole te Hoe dekenskerke; te 's-Heerenhoek en Driewegen: dokter Luykx te 's-Hee renhoek. Te Terneuzen neemt waar dokter Nijsten en te Axel dokter Boor. Te Oostburg, Aardenburg: dokter de Bruijckere, Oostburg; te Bres- kens, Groede en Schoondijke: dokter Folmer, Schoondijke; te Cadzand, Sluis en Zuidzande: dokter Beek, Zuidzande en te Biervliet en IJzen dijke: dokter Lievens, IJzendijke. Op Zuid-Beveland hebben dienst de heren Elzerman te Goes, Gaakeer te Ovezande en Noordenbos te Hein kenszand. Voor Hulst en Nw. Namen neemt waar de heer P. J. Borm, Hombach- straat 3, te Nieuw-Namen, tel. 2257. Voor Axel, Sas van Gent en Zaam- slag neemt waar de heer J. F. de Haas, tel. 366 te Zaamslag. Voor Oostburg, Sluis en Groede neemt waar de heer I. Risseeuw te Groede. Morgen, zondag 27 maart, gelden voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 3.04 en 15.19 uur, te Ter neuzen om 2.30 en 14.55 uur en te Vlissingen om 1.59 en 14.29 uur. Maandag 28 maart is het hoogwater te Hansweert om 3.45 en 16.18 uur, te Terneuzen om 3.07 en 15.28 uur en te Vlissingen om 2.35 en 15.01 uur. (Advertenties) De Bank voor Brabant \yf\fe Te laatste beursdag van deze week bracht onder grote belangstelling de aandelen Hoogovens wederom op een hoger niveau. Overigens was het in alle hoeken van de internationale waarden zeer rustig. In verband met het naderende weekeinde ging het publiek hier en daar tot winstne mingen over, waardoor de koersen een weinig werden gedrukt. Het bui tenland liet merendeels verstek gaan. De Philips- en Unileverwaar- den sloten eergisteren in Wall Street wederom aan de vaste kant. In dit licht bezien vielen de prijzen op het Damrak voor deze fondsen gisteren tegen. De vaste stemming van eergisteren voor de scheepvaartwaarden was gisteren verdwenen en bij een kalme handel bedroegen de verliezen in de ze afdeling door elkaar 1 tot 2 pun ten. Het bestuursconflict bij De Wits Textiel bracht de aandelen op een hoger niveau. Deze werden geadvi seerd op 165 a 170. tegen eergiste ren 160. 24/3 25/3 Ned. '59 4V, 98 97 15/ Ned. '47 3H 92 15/16 92 7/8 AKU A 472 3/4 469 1/2 Hoogovens cA 591 1/2 601 Philips GBA 854 1/2 852 3/4 Unilever cA 778 772 3/8 Kon. Olie A 157, 05 156, 75 Schpv. Unie A 150 1/4 147 3/4 A'dam Bk. A 326 1/2 324 1/2 Kon. Zout cA 702 702 NABEURSKERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 474—475; Kon. Olie 156.00— 156.70; Philips 855—862; Unilever 772775; Hoogovens claims 290—294 g.l.; Hoogovens 603608 g.l. GOES Grand 7 en 9 uur: Hier bin ich, hier bleib ich, a.l. Schuttershof 4 u: Leidse jeugd (toneel) Instuif Jong Goes: Halfvastenbal. MIDDELBURG Electro 7 en 9.15 uur: Dodende liefde, str. 18 j. Schouwburg 8 uur: Boem, de supenman van de ma rine, a.l. VLISSINGEN Luxor 7 en 9 uur: Ge brandmerkt, 14 j. Alhambra 7 en 9 uur: Ieder meisje weet het, 18 j. HULST T. v. Oosterom 3.30 uur: Schie- tinig. Bioscoopgebouw 8 uur: De strijd in de Burma jungle, 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Meisjes, mambo en whisky. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Ou the Rivièra, a.l. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Pief- ke, de schrik van de compagnie, a.l. Luxor 8 uur: Blitzmadels an die front, 18 jaar. OOSTBURG Café Victory 7.30 uur: Bal Ledel 7.45 uur: De man die verdwij nen moest, 14 j. SLUISKIL Dansen in het parochiehuis KLOOSTERZANDE J. Maas-Kruisdorp 3 uur: Grote monstersehieting. HANSWEERT Thalia 7.30 uur: Bal. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Katia Kabanova. HULST Basiliek 2.30 uur: Mattheius- Pass;on. Bioscoopgebouw 2.30, 5.15 en 8 uur: The big circus, a.l. G. Nijs 3 uur: Grote schieting. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Meis jes, mamibo en whisky. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Het schandaal van Clochemerle; 5 en 8 uur: The Geisha Boy. AXEL Het Centrum 3.45 uur: On the Rivièra, a.l. 8 uur: Opmars naar de galg, 18 j. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Piefke, de schrik van de compagnie, a.l. Luxor 2 uur: Piefke, de schrik van de compagnie, a.l.; 4 en 8 uur: Bli'tz- madels an die Front, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De man die verdwijnenmoest, 14 j. Café Vic tory 7.30 uur: Bal. Hotel Sanderse 7 uurFail. graauw p. Lceraert Zandberg: Schie ting. SLUISKIL M. Scheele 3 uur: Grote schieting. ST. JANSTEEN Jan Pluijm 3 uur: Schieting. KOEWACHT Jozef de Guchteneire: Schieting. HENGSTDIJK P. van Dijk 3.30 uur: Schieting. KWADENDAMME De Burcht 8 uur: MIDDELBURG Electro 3.30, 7 en 9.15 uur: Dodende liefde, str. 18 j. Schouw burg 2.30 en 8 uur: Boem, de superman van de marine, a.l. GOES Grand 3 uur: Het uur der wraak, 14 j. 7 en 9 uur: Hier bin ich, hier bleib ioh, a.l. VLISSINGEN Luxor 3, 7 en 9 uur: Ge brandmerkt. Alhambra 3, 7 en 9 uur: Ieder meisje weet het. St. Petrusschool: Film- en dansavond. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 2 uur: Faust; 8 uur: Carmen. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uurSuiker. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: The big circus, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The Geisha Boy. AXEL Het Centrum 8 uur: Opmars naar de galg, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Blitzmna- dels an die Front, 18 j. 2.30 uur: Opening beschuttende werk plaats aan Industrieweg. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De main die verdwijnen moest, 14 j. BRES KENS 7.30 uur: Raadsvergadering. GOES Grand 8 uur: Hier bin ich, hier bleib ich, a.l. Prins van Oranje 2 en 8 uur: Puck met De onverwachte bezoeker. MIDDELBURG Electro 7 en 9.15 uur: Dodende liefde, str. 18 j. Schouwburg 8 uur: Boem, de superman van de ma rine. a.l. VLISSINGEN Alhambra 8 uur: Ieder meisje weet het, 18 j. Luxor 8 uur: Gebrandmerkt. NW. en ST. JOOSLAND 8 uur: Open bare raadsvergadering. Geen pi middag k als het vo bod dit ja rige discu er veertie: de heren (allen Pvc De argumi' voorstel oac de tegenstan verantwoord vergunning!) groter dan i: jaar, zo vroi Nog steeds avond dronk de stad. Eis verkeer niet als zovelen derszins naai het tapverbc Lees de re heer van Po vaak dronkei gevaar brenj vinden van veel hinder, ten als er d voorstel worl ding van een hebbende H gere heeft n hij. De heer J laatste juist afschaffing Krietemeyer verbod, dal van kracht inhield. Is de dat men gem dan anders, voor het hek digen ?De h£ meende dat der karakter geen sprake schecose dr moet de vrij] merkte hij o] tapverbod z alcoholische beeld vrij je heer P. B:kk der gaan dal even goed de t In zaal Nol feisenbank „5 jaarvergaderi bijzondere 1 druk bezocht stuur, tevens J. Schipper z baar gesteld, aanwezige ste heer Joz. de deze aftreden raad van toez benoemd de nam de heer bestuur afsch per. Hij bra cl en goede wei voorzitter ge£ de bank. Ged heer Sehippei van de raad krachten ge maart 1928 werd opgeno; -

de Stem | 1960 | | pagina 2