Dean breekt de onderhandelingen al HEK Jacques Laurijssens loog zich de gele trui om de schouders Zeven dagen tijd tot inkeer Russisch uitstel verwacht Consequentie van grof, Noordelijk optreden Zes proefkonijnen gestolen njs DAGBLAD VOOR ZEELAND De Britse vorstin en haar gemaal wm De Viermogendhedenconferentie Adenauer voert besprekingen Weinig verandering VERDEELDHEID ZAAIEN Verhuizing (1335 km.) |>er bakfiets Ministers aan boord van ,.De Ruyter" Wij lijken op wat wij vrezen Dieren ingespoten met kankerserum QUEUIILLE GEEN CANDID AAT In studie in liet Kremlin Melk in papier voor de Amerikanen DE LEUGENAARS VAN PUTTE Eerste openbare wedstrijd in plezierig Café Pleizier NA EEN ENERVERENDE WEDSTRIJD in de gelagkamer van „Café Pleizier" is Jacques Laurijssens uit Belgisch Putte Za terdagavond in het bezit gekomen van de gele trui met de letter ,,L De voorzitter van de leugenaarsclub, geassisteerd door en- le,e charmante leugenaressen, trokken hem de trui over de schouders. Blitzlampen flitsten, zoenen klapten en een outsider a?*? ,~e dle de wedstrijd blozend van spanning gevolgd had, richtte zich geestdriftig tot de waardin: „Awel, madam," zei hij „gif me nog een pientje. Da's pertang 'ne leugenèèr, d'n dieje...." Protest van Anderlecht Hul}) uit Vaticaau voor Nederland Pluimveetentoon stelling te Vlissingen f Kind niet twee hoofden geboren Zweden per- ui en de Nob el- rijs uit handen (Telefoto) 11 geheel katholiek Wij hebben de 'venmens die ma- d te geven, waar- pgcheven. Dit ■den door sterke, .GELOOS LEVEN door de moderne i worden bereikt, ;t bovenmenselijk ■ekkige kinderen iniek te Ubbergen van kunstarmen nderen, die moto- opgeleid -voor bet- ma. Wanneer ai) aioet men ze bier juist dan hebben ende hand nodig, nen worden opge- Validatie-centrum, en maakt, gereed het leven te gaan. de gemeenschap De deuren van fa- •drijf moeten voor set. In de aanhef en we reeds welk ed deze arbeids- gehele omgeving Bij de Ford-fabrie- len met de tewerk- rbeidskrachten tot sies gekomen. Zij tot hoge posten verkten met liefde len op alle gebied. er een Validatie- ar deze gebrekkige de hand wordt go- Stichting „Ster- heeft thans voor scheepse actie op et motto: „Het ge- gt om vrienden", ende weken zal In idcn een rebus ver- kelijk door iedereen >e prijzen mee te heel jaar zorge- ilfs indien men niet valt, verdient men val deze prijs mee: men als katholiek istenliefde heeft ge- van deze gebrekkige ïun niet één jaar, :n zonder zorgen te 93e JAARGANG No. 20903 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad. C. J. v. Hootegem, Mr Dr. A J J M Mes. Mr H. B. L. de Rechter, L. J. v 't Westende. P V. M. Vercauteren Abonnementsprijs oij vooruitbetaling t 5.45 per kwartaal, per pos! f Ö.15, per week (uitsluitend bi) met-post- besteü.) t 0.42 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent Postrek no 278841 Voor GodKoningin en Vaderland MAANDAG 14 DECEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f U.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Pooit 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Tel. no. SoU_ WAT VELEN REEDS DAGEN HEBBEN GEVREESD is Za terdag werkelijkheid geworden. Arthur Dean, de geallieerde afgevaardigde bij de besprekingen ter voorbereiding van een po litieke conferentie over Korea, heeft de besprekingen met de Noordelijken afgebroken Indien er van communistische kant niet voor a.s. Zaterdag een verzoek om hervatting van de besprekin gen wordt gedaan, zal een definitief besluit moeten worden geno men. Volgens Dean wilden de Noordelijken hun tegenspelers bij de besprekingen, door grof optreden dwingen, de onderhandelin gen af te breken De Chinese vertegenwoordiger, Hoeang Hoea gaf Dean reden genoeg tot deze stelling, want hij werd steeds on behoorlijker in zijn optreden. Toen hij de V. S. van verraderlijk heid en samenspanning met de Zuidkoreaanse regering bij het vrijlaten van krijgsgevangenen in Juli jl. beschuldigde, brak Dean de besprekingen af. De Koningin van Groot-Brittannië, en haar gemaal, de Hertog van Edinburgh gefotografeerd, staande in de grote ingang van Buckingham Palace te Londen. De Koningin draagt de ster en het blauwe lint, beho rend bij de Orde van de Kousenband. Het diamanten collier is een huwe- lijksgeschetik van de Nizam van Hyderabad. De tiara kreeg zij ten ge schenke van Koningin Mary. FAE RUSSEN hebben nog geen offi- eiëel antwoord gezonden op de gealliëerde nota, waarin 4 Januari werd genoemd als aanvangsdatum voor een viermogendhedenconferentie Het is mogelijk, dat het Kremlin een latere datum zal voorstellen, om bil lijk te zijn tegenover Frankrijk, dat EEN BEKENDE Zweedse bergbe klimmer, Anders Bolinder, heeft ver teld, dat vorig jaar een Russische ex peditie, bestaande uit 150 man, een vergeefse poging heeft gedaan, om de Mount Everest te beklimmen. Dit zou zes mensenlevens hebben gekost. EEN VIERMOTORIG Brits leger vliegtuig is sinds Vrijdagnacht ver mist. Ten Westen van Schotland zijn lange oliesporen op zee gezien en men vreest, dat de machine hier omlaag is gestort. ALS HET deze „winter" nog heel koud wordt, gaat een kleine kern van de Staf van het Eerste Legercorps 'n oefening in het Oosten van het land houden waarbij de problemen, die bij winterse temperaturen optreden, zullen worden onderzocht. IN DE AVRO-vliegtuigfabriek in Toronto staat een vliegtuig op stapel, dat veel op een vliegende schotel lijkt. Het kan met 'n snel heid van bijna 2400 km. per uur, alle richtingen uit schieten. Het toestel zal „Omega" worden ge noemd. HET ZESDE LUSTRUM van de R.K. ln NlJme«en zal tussen 3 en 17 Mei a.s. worden gevierd Het programma is veelbelovend. DE BRITSE nationale vakvereniging van spoorwegpersoneel wil liaar 400 duizend leden op 20 December een staking laten beginnen. De eis: 15 pet loonsverhoging. DE STAD QUAYAQUIL in Ecuador is door een aardbeving getroffen. Er is sprake van zeven doden en hon derd gewonden. De schade die werd aangericht, is enorm. BIJ NAGPOER. in India ,is een pas sagiersvliegtuig van de Indische lucht vaartmaatschappij neergestort. Van de veertien inzittenden overleefde alleen gezagvoerder de ramp. Onder de slachtoffers bevindt zich de Indische politieke leider, Harihar Nath Sjas ilijk weet te be- 'orzien. Weersverwachting, geldig tot vanavond: J Veranderlijke bewolking en droog Matige en nu en dan vrij krachtige wind tussen Zuid en Oost. Ongeveer dezelfde tempe- raturen als gisteren. Vandaag: Zon onder 16.28 uur. J i Maan op 12.44 uur. Morgen: Zon op 8.42 uur. Maan onder 2.25 uur in die tijd slechts een waarnemende regering zal hebben. Uit de Russische reacties blijkt de mogelijkheid, dat de Russen twijfelen of de conferentie een onmiddellijke verandering van de aard van de kou de oorlog tengevolge zal hebben. De Russische pers stelt de Amerikanen bij voorbaat verantwoordelijk voor 'n eventueel mislukking van de confe rentie. Als de conferentie in Berlijn wordt gehouden, zullen tienduizend West- duitse communisten in Oost-Berlijn verschijnen met het oog op betogingen en propaganda-acties. Adenauer heeft inmiddels al vele besprekingen in verband met de con ferentie gevoerd. Gesprekken met de Britse en Amerikaanes ministers van Buitenlandse Zaken schijnen in goede sfeer te zijn verlopen. Ook sprak Adenauer met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, maar daarbij was de Saarkwesfie het voornaamste onderwerp. Hier schijnen de vorde ringen niet groot te zijn geweest. De commissie van ministers van de Raad van Europa heeft het plan voor de algemene Europese politiek, aan bevolen door de raadgevende verga dering aanvaard. \/OLGENS DEAN hebben de com munisten nooit een Koreaanse vredesconferentie gewild en hij kon niet begrijpen, waarom zij tijd had den verspild met voorbereidende be sprekingen. Dean zei verder, dat de Noordelijken de kwestie van de neu trale deelnemers aan de conferentie alleen hadden opgeworpen, om ver deeldheid tussen Amerika en het Britse gemenebest te zaaien. Het is duidelijk, aldus de geallieerde onder handelaar, dat de communisten met de politieke conferentie tot het voor jaar willen wachten. Zij hadden niet temin wel verrast gekeken, toen hij de besprekingen afbrak. Over de gevangenen, die weigeren naar huis terug te keren, zei Dean nog, dat zij op 22 Januari hun bur gerlijke status terug moeten krijgen, onverschillig of er een politieke con ferentie is of niet. Op 22 Februari moet de gevangenenoperatie voltooid zijn, aldus Dean. Aan zijn beschuldigingen jegens de Noordelijken heeft Dean toegevoegd, dat deze onwettig Amerikaanse mili tairen gevangen houden en duizenden Zuidkoreanen nog niet hebben vrij gelaten. Radio-Pjongjang noemde Deans optreden „tyranniek". Hij was erop uit internationale spanning te kweken. De datum van de uitwisseling van burgers tussen Noord- en Zuid-Korea is tijdens een conferentie van de mi litaire wapenstilstandscommissie in Korea, nog niet vastgesteld. Orde van Malta Ondergeschikt aan de Congregatie van Religieuzen LIET TRIBUNAAL van kardinalen door de H. Vader in 1951 ingesteld om uitspraak te doen inzake het ge schil tussen de Orde van Malta en de H. Congregatie der Religieuzen, heeft thans zijn beslissing genomen. Zijn uitspraak treedt onmiddellijk in wer king. Het tribunaal had tot opdracht de aard der qualificatie „souverein" en „religieus" van de Orde van Malta te bepalen. Het tribunaal is tot de slotsom ge komen, dat de Orde van Malta in zo ver souverein is, dat zij zekere pre rogatieven geniet, omdat de Orde on der de internationale wetgeving valt. Deze prerogatieven zoals die van de H. Stoel en ofschoon door enige sta ten erkend, gelden echter niet ten volle voor de Orde. De Orde van Mal ta is ook een religieuze orde, omdat zij behalve de heiliging der leden ook doelstellingen heeft op godsdienstig en charitatief gebied. De qualificaties souverein en reli gieus zijn in de Orde nauw met el kaar verbonden; haar souvereiniteit is echter functionneel, omdat de sou vereiniteit dient om het bereiken van de doelstellingen en de groei der orde in de wereld te verzekeren.. De Orde van Malta is ondergeschikt aan de H. Congregatie der Religieuzen. Dit in overeenstemming met de voorschrif ten van het kerkelijk recht en de hui dige statuten van de Orde zelf. Het tribunaal laat alle rechten, gewoon ten en privileges, door de Pausen ver leend, intact, voorzover zij tenminste niet strijdig zijn met het Kerkelijk recht en met de statuten van de Orde. Stevenson T~AE I+piDEli van de Democratische Partij in Amerika, Adlai Steven son, heeft de regering van Eisenho wer verweten, dat zij een kruistocht tegen het communisme voert, echter met gebruikmaking van communisti sche methoden. De rechten van het volk komen in het gedrang, aldus zei Stevenson. Historische vrijheden worden beknot, roekeloze woorden geuit en wantrou wen en vrees trekken door het land, terwijl de partijpolitiek een vreemd en lelijk hoofd opsteekt. Wij begin nen te lijken op wat wij het meest vrezenMen heeft zich zelfs niet ontzien de ex-president van commu nistische sympathie te beschuldigen. Truman, op wie hier gedoeld wordt, heeft er inmiddels van af gezien, met senator McCarthy, de Amerikaanse heksenjager, in debat te treden over het communisme. Op zekere dag kreeg de 70-jarige Australiër Bob Hall genoeg van zijn woning, en de stad waarin die stond, Bundaberg in QueenslandHij besloot te gaan verhuizen naar Sydney in Nieuw Zuid-Wales, óók in Australië, doch liefst 1335 k.m. verwijderd van zijn woonplaats. Ha.ll be sloot de lange reis te maken per driewieler-bakfiets. Gedurende de reis vierde hij vijf verjaardagen. Trots kwam hij eindelijk Sydney binnen rijden, op zijn bakfiets, waarop een bakpan ook dienst deed als bel, van onder tot boven volgepropt met grote zakken, waarin het huisraad, en bovenop dit alles de hond, die Hall gedurende de afgelopen vijf jaar gezelschap heeft gehouden. Volgens Hall zijn de vijf jaar „per bakfiets langs de weg'' een heerlijke tijd geweest, hij gaat zich nu geleidelijk aan installeren in Sydney. Een achttal ministers heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan Hr. Ms. De Ruyter, toen deze aan de werf Wilton Feijenoord te Schiedam gemeerd lag. Na een begroeting in de hut van de commandant, kapt. ter zee W. J. Kruys, maakten de ministers en de staatssecretarissen, die met hem meegekomen waren, een rondgang over de oorlogsbodem. Minister-president dr. W. Drees. die mede van de partij was, verlaat de geschutstoren van een 15 c.m. kanon. Links de minister van buiten landse zaken, Mr. J. W. Beyen, tezamen met de commandant van de De Ruyter." JN DEN HELDER is grote op schudding verwekt door het feit, dat er zes proefkonijnen voor kankeronderzoekingen, zijn gestolen. Deze dieren, die voor wetenschappelijke doelein den waren ingespoten, behoor den toe aan een arts-roentgeno- loog. Het consumeren van deze konijnen (ze zijn kennelijk gestolen met het oog op de naderende Kerstdagen) kan begrijpelijkerwijs gevaren voor de ge zondheid opleveren. De politie zoekt yiCE-PREMIER Henri Queuil- le (radicaal-socialist), heeft verklaard niet candidaat te wil len zijn voor het presidentschap der Franse republiek. Eisenhowers plan TWJEVROUW VIDJAJA LAKSJMI, de voorzitster van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, heeft over de rede van president Eisenhower over internationale con trole op de atoomenergie, gezegd, dat deze hoewel de gedachte ervan niet nieuw is toch belangrijk moet worden genoemd. Indien de principes van Eisenho wers plan zijn aanvaard moet verwer kelijking ervan mogelijk zijn. Het atoomenergieplan wordt, aldus de Russische radio, in het Kremlin serieus bestudeerd. Een bewijs hier voor vinden waarnemers in het feit, dat de Russische pers zich tot dus verre van elk commentaar op Eisen howers rede heeft onthouden. Belangrijke orders voor Nederlandse bedrijven jyjET INGANG van 1 Januari zal de Domo-Sterovita combinatie te Dordrecht een wekelijkse hoeveelheid van 700.000 liter melk en mclproduc- tcn gaan leveren, ten behoeve van de .?,Vr°I)a gelegerde Amerikaanse strijdkrachten. Het contract geldt voor een termijn van zes maanden. Het is de achtste achtcenvolgende maal, dat een Ne derlandse fabriek een order als deze in de wacht sleept. Een nieuwigheid is, dat de melk voortaan niet meer in flessen wordt geleverd, doch in een speciale papierverpakking, waarvoor Sterovita vier moderne, Amerikaanse machines heeft aangeschaft. Mogelijk zal binnenkort ook in Nederland „melk in papier" worden verkocht. Het contract met het hoofdkwartier van de Amerikaanse strijdkrachten, zai Nederland in de eerste helft van 1954 in totaal 3 millioen dollars op leveren. Ook de N.V. „Intermelk" heeft een belangrijk contract met het Amerikaanse leger gesloten. Hier gaat het om 300.000 liter melk en melkproducten per week. bestaan al 18 maanden", schreef hü, „Wie 't eerst is in 't bestaan, laat dat de wet beslissen. Wij leugenaars zijn het eens, de anderen kunnen gis sen Dat antwoord werd voorgelezen en het kreeg luidruchtige bijval. DE KLOP EN HET BIER pN DAARMEE was de openbare op- 1-1 richtingsvergadering van do Leu genaarsclub achter de rug. Vorige week was men al bijeen geweest, maar nu werd er eerst publiekelijk gelogen. Het begon overigens niet met leu gens. Verre van dat. Het begon met konijnenbout. En al beweerde een grappenmaker, dat hij één van de ko nijnen 'n uurtje geleden nog „miauw" had horen zeggen, binnen een mini mum van tijd waren de schotels leeg. Waarna voorzitter Beverage een papier uit zijn binnenzak haalde en de verenigde leugenaars een lesje gaf in geschiedenis en aardrijkskunde en andere populaire wetenschappen. Hij zei, dat de Belgen van een kruik bier afstamden, of van een kruipdier, we konden het niet verstaan. Maar als hij ..kruik bier" gezegd heeft, dan moet dat de enige verdwaalde waar heid van deze avond geweest zijn. Want gelogen, dat er is! Baron van Münchausen zou er, als hij aan de toog had gestaan, een minderwaardig heidscomplex van hebben gekregen In een Belgisch blad had een ingc- Tijdens de wedstrijd van Zaterdag avond, of: leugens en een potteie bier- zonden stuk gestaan van een leuge- naarsclub uit Anderlecht: ,,'t Luigc- notje van 't Rad". I)ic club eiste de eer van het initiatief voor zich op, maar de leider der Putse leugenaars had haar van repliek gediend, „Wü p\AFé PLEZIER" is een plezierig café. Er staan hoge barkrukken en midden in het lokaal kan men de handen warmen bij een grote, groene kachel. Voorts kunnen meditatieve geestei\ een half uurtje zoek bren gen met het overpeinzen van de wijs heid. die schuil gaat in een tekst bo ven het buffet: „Als Mozes op de rotsen klopte, was 't wonder, dat het water dropte, veel groter wonder ziet men hier, zodra men klopt, bekomt men bier!" De leugenaars klopten nogal eens. En het wonder liet nooit op zich wachten. Rijkelijk vloeide het gouden vocht, ook tijdens de wedstrijd, en als we Wim van Est en Wout Wagtmans nu eens een goeie raad mogen geven: Beste jongens wordt lid van de leu genaarsclub. Je kunt er de gele trui met minder moeite en in gezelliger omstandigheden verdienen dan in Frankrijk. Ofschoonmet minder moeite? Nee, nu doen we de leugenaars on recht aan. Jacques Laurijssens, de kampioen van deze avond, heeft het niet gemakkelijk gehad. Hij won de gele trui, maar wat moest hij er niet voor doen? In vi|r woorden: liegen dat hij explodeerde. Hij was met een vliegtuig op stap geweest en eerst verloor hij een vleugel, vervolgens de staart en toen de motor. En iedere keer kwam er uitkomst. Behalve die laatste keer.... Maar nee, een ge niale leugen kun je toch niet naver tellen. Jacques Laurijssens loog zo ijzing wekkend, dat iedereen het er warm van kreeg. En op een gegeven mo ment sprong er een bierglas zo maar. Pang, zei dat glas. Dat vergemakke lijkte de taak van de jury aanzien lijk. Want niemand presteerde het verder om zó te liegen. Alleen bij de ergste rivaal van de gele trui-drager zat er een barstje in de bodem (van het glas wel te verstaan). Verder bracht hij het niet. „ZET 'M NIE IN DE GAZET" JWIAAR KOM, laten we niet verder 11 gaan. We zouden zelf ook in de verleiding komen om de waarheid ge weld aan te doen. En daS is niet de bedoeling. We willen de leugen waar heidsgetrouw weergeven. Iedere leu genaar kreeg zijn beurt en zoals we voorspeld hadden: ook de dames sloe gen geen gek figuur. Het ging hun verdacht gemakkelijk af. Eén (mannelijk) lid van de club moet tevoren al naam hebben ge maakt. Toen hij zijn verhaal weggaf en een fotograaf zijn blitzlamp richt te, sprong een onbekende Zaterdag- avondvierder ontzet naar voren: „Me- nier, zet 'm gaddoeme nie in de ga zet, want da kost 'm z'n leven!!' In elk geval: de trui was voor Jac ques Laurijssens. Geflankeerd door Paula van Beek en Tansia Hertoghs poseerde hij voor de camera's. Waar na men zich opnieuw rond de tafel schaarde en het wonder van de-klop- en-het-bier zich opnieuw beyon te vol trekken. met grote voortvarendheid naar de daders, omdat zij met de mogelijk heid rekening houdt, dat de dieren zullen worden verkocht. De daders zijn waarschijnlijk geen inwoners van Den Helder, want vrijwel iedereen in de stad wist, dat de arts er proefko nijnen op na hield. De hokken van de dieren waren gemakkelijk bereik baar. QP 19 DECEMBER, zal Z. H. de Paus op het Vaticaanse spoorweg station een wagon goederen, bestemd voor het Nederlandse watersnoodge- bied, zegenen. De zending bestaat uit meubelen en de volledige inventaris voor 20 scholen De voorzitter van het Pauselijk Hulpcomité, Mgr. Baldelli, had tijdens zijn bezoek aan Nederland in Febru ari van dit jaar, onze regering de toe zegging gedaan, dat er goederen zou den worden gezonden, zodra Neder land kan bepalen wat er nodig zou zijn tot leniging van de nood. De ereprijzen DURGEMEESTER KOLFF heeft in de voormalige Willem III kazerne te Vlissingen de proviale tentoonstel ling van pluimvee, sierduiven en ko nijnen van de Walcherse rentoon- stellingscombinatie. die tot en met 13 December was te bezichtigen, geopend De tentoonstelling telde 356 inzen dingen met tezamen 380 dieren, te voren waren de dieren gekeurd zodat direct bij de opening de winnaars van de prijzen bekend konden worden gemaakt. De medaille \an H.M. de Koningin is gewonnen door J. Nieuwdorp uit Souburg meit een Wener ram. De medaille van prins Bernhard voor de mooiste dwerghaan door J. li. An- theunisse uit Middelburg met een zwarte Java krielhaan Medaille van de minister van Landbouw voor de mooiste duif door A. Maranus uit Oostkapelle met een vedervoeter Sak sische eksterkropper. De medaille van de commissaris oer koningin in Zee land voor de mooiste grote haan door J. Simpelaar uit Miauelbui'g met een lode Island Reds haan. De medaille van de burgemeester van Middelburg voor het mooiste trio grote hoendeis door J. Simpelaar uit Middelburg met Rode islands Reds. De medaille van de burgemeester van Vlissingen voor de mooiste duif op twee na aoor Joh. Manders uit Sluiskil met een Engelse langsnavelige tuimelaar. De medaille van de burgemeester van Souburg voor het mooiste trio dwerghoenders door M. van IJsseldijk uil Middel burg met een trio Java krielen. Een beker voor de mooiste grote ram is gewonnen door M. Pierens uit Sou burg met een wit Vlaamse Reus. Een beker voor het mooiste konijn in de middenrassen door A. Crucq uit Mid delburg met een groot zilver konijn. De beker voor de lang- en kortharigen is gewonnen door J. Mulder uit Vlissingen met een bruin Rex konijn. In het Davies County Zieken huis te Washington in de Ame rikaanse staat Indiana is een jongetje met twee hoofden en vier armen geboren. Dr. Vance Chattin verklaarde, dat het kind twee stel spijsverterings organen schijnt te bezitten. In het verleden is meer melding gemaakt van dergelijke geval len. doch dit is voor zover be kend de eerste maal. dat een dergelijk kind levend is gebo ren. De 27-jarige moeder van de baby bezit reeds vijf nor male kinderen.

de Stem | 1953 | | pagina 1