Grote vier op 5 of 6 Januari naar BERLIJN Ontwerp-antwoord op Russische nota gereed REEDS 22 DODEN Italiaanse troepen worden teruggetrokken Australische werkgever bezocht ouders van emigranten Drie doden en zes zwaar gewonden bij botsing Franse instemming met Amerikaans voorstel op Bermuda Tien gerepatrieerde gezinnen dakloos PLAQUETTE voor de dijkdichters Drie wervelstormen in Amerika Via San Francisco liuistoe Betrekkingen hervat DISPENSATIE op Nieuwjaarsdag 1 avD.ndWS:erWaChting tot heden" 1 I I i aswr» i Kuiistanthraeiet Motorrijder op slag gedood DAGBLAD VOOR ZEELAND Laniel is ziek Nog meer omroepen Eisenhower: „Slecht Frans...." Vliegtuigongeluk in Spanje Aan de Italiaans-Zuidslavische grens Toestand wordt normaal gemaakt Malcolm Cameron kwam „even" overwippen Verspreide opklaringen Moeder Gillissen uit Bergen op Zoom kon geen mooier „Sinterklaas" hebben VACANTIE IN EUROPA.... Doordat de mist het uitzicht benam Tussen Gorinchem en Hardinxveld VLIEGENSVLUG GEREED Jongen schenkt stuk van zijn been 93e JAARGANG No. 20897 Uitgave: N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A. Bruna Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr Dr. A J. J M. M^s, Mr. H. B. L. de Rechtei. L. J. v. 't Westende, P V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend Dij niet-post- bestell.) t 0.42 Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 7 DECEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 u.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Pooit 7, Teleloon MINISTERS van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie hebben Zondag op de conferentie van Bermuda overeenstemming bereikt over een antwoord op het Sovjet-voor stel voor vier-mogendhedenbesprekingen in Berlijn. Aanvanke lijk meende men, dat de ministers hadden ingestemd met Ber lijn als plaats voor een conferentie na 17 Januari, wanneer dus de Franse presidentsverkiezingen en de daarop volgende rege ringswisseling achter de rug- zouden zijn. Later echter meende A.F.P. te weten, dat de Franse delegatie heeft ingestemd met het Amerikaanse voorstel, om de conferentie reeds op 5 of 6 Januari te laten beginnen. LJET ontwerp-accoord van de Weste lijke Grote Drie is voor overleg toegezonden aan de Duitse bondskan selier dr. Adenauer. Vandaag zal de Franse Hoge Commissaris in Duits land, Franqois Poncet, het aan Ade nauer overhandigen. Een officiële woordvoerder wilde nog niet meedelen, of Adenauers commentaar nog gedurende de hui dige conferentie kan worden ver wacht. Het West-Berlijnse blad ..Telegraf am Sonntag" weet, dat de Russische Hoge Commissaris in Duitsland Sem- jonof, opdracht heeft organisatorische voorbereidingen te treffen voor het houden van vier-mogendhedenbespre- kingen te Berlyn. Hij zou uitgebreide volmachten hebben. Naast dit ontwerp-accoord hebben de ministers nog de verdediging van Europa tegen potentiële communisti sche agressie besproken. Lord Ismay, secretaris-generaal van de NAVO, Bij hotelbrand te Houtheni: T7EN HEVIGE BRAND heeft Zondag avond de zijvleugel van hotel „Cuypers-Linssen" te Valkenburg- Houthem verwoest. In de getroffen vleugel woonden tien gerepatrieerde gezinnen uit Indonesië, bestaande uit 37 personen. De schade aan het ge bouw. die wordt gedekt door de ver zekering, wordt op f 50.000 geschat. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet bekend. Men acht het niet uit gesloten, dat iemand van de hotel gasten of van het personeel met een brandende sigaar of sigaret op de zolder is geweest, waar de brand blijkt ontstaan te zijn. In korte tijd sloegen de vlammen over de eerste verdieping. De brandweer van Val kenburg bestreed het vuur krachtig en met succes. Dank zij een brand,- muur werd het hoofdgebouw van het hotel gespaard. De gerepatrieerde gezinnen, die de nacht in de eetzaal van het hotel doorbrachten, verloren grotendeels hun inboedel en kleren. Onmiddellijk is een inspecteur van het ministerie van Maatschappelijk Werk aan de gang gegaan om de getroffen gezin nen onderdak te brengen. Enkele ge zinnen werden Zondag ondergebracht in andere hotels te Valkenburg en in Maastricht. Drie gezinnen kregen particuliere huizen te Valkenburg Maastricht en Heer. woonde de besprekingen als adviseur bij. NIET „DIPLOMATIEK'' F\E BESPREKINGEN van de drie regeringsleiders, die op voorstel van Sir Winston door Eisenhower worden gepresideerd (Eden is voor zitter van de ministersconferenties) kon Vrijdag niet worden bijgewoond door premier Laniel. Hij werd van wege een ernstige kou vervangen door Bidault. De aanwezige journalis- sen wilden uit de mond van de En gelse woordvoerder, die dit meedeel de, nadere bijzonderheden horen. De man verteld alleen, dat de ziekte niet van ..diplomatieke aard" is. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben meegedeeld, dat de andere Westeuropese staten over de voor naamste punten van bespreking op de Bermuda-conferentie op de hoogte zullen worden gehouden. LJET IS de bedoeling van de rege- ring in de nieuwe wettelijke re geling van de radio-omroep (die nu op verschijnen staat) in die zin met het huidige bestel te breken, dat ook andere dan de thans bestaande omroeporganisaties mits zy aan bepaalde voorwaarden voldoen hun stem in de aether te kunnen doen ho ren. Dit vertelt min. Cals in zijn M. v. Antwoord. EEN ZOMERS TAFEREEL zal van daag op het eiland Marken te zien zijn. Dan wordt het hooi ingeladen, dat de Marker veehouders bestemd hebben voor hun getroffen collega's in het watersnoodgebied. DE TEXELSE politie heeft een 20- jarige jongeman aangehouden, die vorige week, bij wijze van „grap", in de avond een zeven meter lange te lefoonpaal over de weg gelegd heeft, waardoor een motorrijder een ongeluk overkwam. RUIM 4300 TELEGRAMMEN en 1500 brieven arriveerden op het Witte Huis om de stelling van McCarthy te on derschrijven, dat Engeland en andere bondgenoten geen handel met com munistisch China mogen drijven op straffe van intrekking der Ameri kaanse hulp. Tot nu toe 26 doden AMERIKAANSE staten Missis- sippi. Louisiana en Arkansas zijn door drie wervelstormen getroffen. Volgens de laatste gegevens zijn er 26 doden te betreuren. Het aantal ge wonden zou ongeveer 220 bedragen. Vooral de stad Vicksburg is ernstig getroffen. Ongeveer 937 gebouwen zyn verwoest. De schade wordt geraamd op 25 millioen dollar. Vicksburg verkeert in een toestand van volkomen desorganisatie. Vier huizenblokken zijn er met de grond gelijk gemaakt. De zakenwijk is zeer zwaar getroffen. Men vreest, dat zich in de ingestorte gebouwen nog zeven doden bevinden. Het Rode Kruis biedt hulp door het zenden van met bloed- plasma uitgeruste eenheden. Leden van de Nationale Garde pa trouilleren door de straten om plun dering te voorkomen. MET SCHEPNET gewapend zijn twee inwoners van het Noord- Hollandse dorpje de Rijp naar het naantje van de kerktoren geklom- Sin"' a-m een PaPegaai te van- Dezer dagen is aan een 250-tal wer kers aan de dijken van Schouwen-Dui- veland, ter gelegenheid van dc dijk- dichting, een herinneringsplaquette uitgereikt. De tekst luidt, bovenzijde: 1 Fe bruari - 6 November 1953 (boven het kaartje van een geteisterd Schouwen- Duiveland). Daaronder „Luctor et Emergo" Aan de achterzijde staat vermeld: „In de worsteling om een snel herstel van de waterkeringen zijn de beste tradities van ons volk gehandhaafd - Troonrede 1953. Daaronder: aangeboden door de ge zamenlijke polderbestuur van Schou- wen-Duiveland. 'TOEN de drie regeringsleiders op Bermuda Vrijdag voor 0 f 1 0 0 0 0 0 0 een fotograaf wilden poserenJ 4 0 M; li voelde Eisenhower zich gedron gen om een praatje te maken met Laniel. Hij gaf zijn poging evenwel spoedig op met het la conieke commentaar „Mijn Frans is nog slechter dan zijn Engels!" Vrijdagnacht deed zich tijdens de besprekingen een electriciteitsstoring voor. Ter wijl technici ijverden om weer licht in de conferentie te bren gen, gingen de besprekingen door in een vredig schijnsel van kaarslicht En geland-P er zië PERZIE heeft Zaterdag de diploma tieke betrekkingen met Engeland hervat. „Beide partijen", aldus een woordvoerder van de Perzische rege ring, „vertrouwen, dat met goede wil een regeling van alle verschillen uit het verleden kan worden bereikt". De hervatting van de betrekkingen is zowel te Teheran als te Londen of ficieel bekend gemaakt. Zonder ver wijl zullen ambassadeurs worden uit gewisseld, aldus verluidt te Londen. Zo spoedig mogelijk zal worden ge tracht tot overeenstemming te komen over het tijdstip, waarop de oliekwes tie kan worden behandeld. Kasjani, de Perzische godsdienstige leider, is allesbehalve enthousiast over de plannen van zijn land. „We moeten een dag van rouw organise ren. Iedere Pers moet een zwarte band dragen en winkels moeten zwar te vlaggen uithangen met leuzen te gen de „gehate Engelsen". Volgens Kasjani is het tot nu toe bereikte resultaat tot stand gekomen onder druk van de Amerikanen, die dreigden „het klein bedrag aan dol lars, dat Perzs- cis hulp wordt ge geven" te besnoeien. 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). QP 100 KILOMETER van Ma drid is Vrijdag een vliegtuig van de „Aviacon y Comercio" boven het Guadarrama-geberg- te neergestort. Er waren 28 pas sagiers en vier bemanningsleden aan boord. Volgens het Spaan se ministerie van Luchtvaart zijn er 22 inzittenden gedood. Het verongelukte toestel was een „Bristol", die uit Bilbao naar Ma drid was vertrokken. Het vliegtuig is neergestort op een 1700 meter hoge piek. Onmiddellijk na het bekend worden van het ongeval werden red dingsploegen uitgezonden, maar hun werk werd ernstig gehinderd door 'n verblindende sneeuwstorm. De eerste en tweede bestuurder hebben de ramp overleefd. Zij zijn niet ernstig gewond. Het fregat ..Johan Maurits van Nas sau", dat heeft dienst gedaan in de Koreaanse wateren, gedurende tien maanden, is dezer dagen op weg naar huis, te San Francisco aangekomen. Gevraagd naar hun ervaringen, ver telden de mannen, dat het zwaarste „werk" werd gedaan, tijdens de be schietingen van de Chodo en Sokto- eilanden, die dienden om elke inva siepoging van de Roden in de kiem te smoren. Kapitein N. W. Sluyter, zijn officie ren en bemanning, vormden met het schip gedurende de tien maanden dienst, het enige stukje Nederlandse Marine in de verder geheel Britse Ma- rinegroep, vechtend voor de Verenig de Naties Het schip zal via San Diëgo, Aca- pulco, Panama en Nederlands West- Indie, thuisvaren. QMDAT 1 JANUARI 1954 op een Vrijdag valt, ligt het in het voor nemen van het Hoogwaardig Episco paat om aan de gelovigen dispensatie te verlenen in het onthoudingsver bod. F)E ITALIAANSE troepen, die drie maanden lang in stelling langs de Zuidslavische grens gelegen heb ben, zijn Zondag begonnen zich terug te trekken. Dit was een gevolg van een overeenkomst, die Pella, de Ita liaanse premier en de Zuidslavische gezant in Rome, Zaterdag hebben ge troffen. Zij willen de toestand aan de grens normaliseren. De besprekingen werden gehouden op verzoek van de Zuidslavische ge zant. De regeringen waren het er over eens, dat het thans het geschikte ogenblik is, om tot dergelijke gelijk tijdige maatregelen te komen. De Italiaanse troepen, die gisteren aan de terugtrekking begonnen, be staan uit divisies berg jagers, pantser regimenten en infanterie. Zij werden in September naar het grensgebied gezonden, omdat, naar verklaard werd, Zuid-Slavië op het punt stond de zone A van het vrije gebied van Triest in te lijven. Zondag zijn Pella en de gezant Gre- goritsj overeengekomen, „binnen zeer korte tijd" de normale toestand in het grensgebied te herstellen. VIER STRAALJAGERS zijn hij Law- renceville in de Amerikaanse staat Georgie neergestort. Het waren toe stellen van de Amerikaanse lucht macht die in formatie vlogen. De vlie gers vonden de dood. DE APARTHEIDSPOLITIEK zal gaarne door Zuid-Afrika worden toe gelicht, alsdus de vertegenwoordiger in de politieke missie der V. N., als dit buiten het verband der Verenigde Naties geschiedt. BEN GOERION, Israels eerste minis ter heeft gisteren officieel zijn af treden bekend gemaakt. Hü zal van- °"tslag aan president Yit- a ,fr?n .?w' aanbieden. Mosje Sjaret za tijdelijk de functie van premier op zich nemen. onkHidnirc'eWO"it mct verspreide S IMk ön veA '"I V.°°ral aa"vanke- Maat onder n.O.^uul- UUr uu?op 8,35 uur' Maan °p ^L WAS HET DAN GEEN VERRASSING in de letterlijkste zin van het woord, men mag toch wel zeggen, dat vader Jan Gillissen en zijn vrouw, uit de Havenstraat te Bergen op Zoom Zondag een onvergetelijke Sinterklaassurprise hebben gekregen. In het vroege middaguur stopte er een taxi voor hun huis. En uit die taxi stapte de heer Malcolm Cameron uit Australië, de werkgever van Marie van der Sande, met wie Pleuntje Gil lissen 15 maanden geleden op het emigrantenschip stapte, De heer Cameron kwam de ouders van Pleuntje de groeten bren gen en ze vertellen, dat Marien en zijn vrouw het best maakten. evoren was hij al naar Lepelstraat geweest voor een bezoek aan de vader en moeder van Marien. Morgen: 10.38 Zuki-Oost ASS een *schaDe°f heeft, kon het laatste" SWPf heet van de naald geven Want Mei is hij al met zijn vrouw J'dte ook mee naar Bergen kwam - in Europa. Hij heeft de kroningsfeesten in Engeland bijgewoond en verder heeft hij op zijn gemak alles bekeken wat hij in dit oude werelddeel be zienswaardig vond. Om de kosten hoefde hij zich geen zorg te maken, want de heer Cameron weet zelf niet hoeveel schapen hij heeft, maar heel Australië weet in elk geval dat hij millionair is. De heer Cameron was sinds Vrij dag in Nederland. In Amsterdam had hij een taxi genomen, die hem en zijn vrouw naar Bergen op Zoom moest brengen. Dat kostte hem een aardige duit. maar misschien mag het als karakteristiek voor 's heren Ca meron transacties gelden, dat hii een jongetje, dat hem de weg wees. vijf gulden gaf. Dat jongetje had een goe de Sinterklaas en de heer Cameron hoefde niet lang te zoeken. Maar goed. moeder Gillissen sloeg haar handen opgetogen ineen, toen de patroon van Marien kwam binnen stappen. En vader Gillissen schoof zijn pet eens naar achteren. Stoelen werden bijgezet en even later zat men in genoeglijke kout over Australië in het algemeen en over Marien en Pleuntje in het bijzonder. De heer Cameron kon uiteraard met zeggen, hoe ze het momenteel maakten, maar toen hij naar Europa Smg. had hij het echtpaar welvareno achtergelaten. „Marien werkt hard' •rel "ij. „en dat is de enige manier on i,iUs te slagen. Wie wil aan E' .j"' bouwt zicht een goede toe terTerugglan"1 WCrken wil kan br De heer en mevrouw Camero (rechts) in gesprek met vader e moeder Gillissen en andere familie leden van Pleuntje. In het midde moeder Gillissen, geheel links hau man. Zoals men ziet heerste er geen gedrukte stemming! JV/TOEDER GILLISSEN schonk een kopje thee in en mevrouw Ca meron zei, dat ze Europa prachtig had gevonden. Zondagavond gingen ze weer met het vliegtuig naar Londen en dan via de Verenigde Staten gin gen ze weer naar Australië. Een prachtige vacantie gehad, o ja, en of moeder Gillissen zelf ook niet een keertje naar Australië kwam? Moeder zei, dat dit nogal bezwaar lijk zou zijn, maar dat ze Pleuntje en Marien nog eens in Nederland hoopte te zien. „Want het is alles wat ik heb, mevrouw. Vorig jaar, na het afscheid, dacht ik er nooit meer bovenop te zullen komen. En vader Gillissen praatte met de heer Came ron over de schapen* daarginds en over Marien, die iedere dag op de tractor zit en van het overgespaarde geld al een auto heeft kunnen aan schaffen. „Maar het is dan ook een paar dat van aanpakken weet...." De heer Cameron gaf dat volmondig toe. In Australië noemen ze Pleuntje ..Polly" en met de achternaam van Marien (v. d. Sande) hebben ze nogal enige moete De farm van het echtpaar Cameron is meer dan 1000 H.A. groot. NIET IEDERE ZONDAG LIET ONDERHOUD is natuurlijk niet zo eenvoudig. Maar gelukkig zitten er goede tolken bij. De heer Lambert Peeters uit Bergen op Zoom en de zwager van Marien. Handig overbruggen ze de linguistische kloof, die het echtpaar Cameron van het echtpaar Gillissen scheidt. „En wat is het een eenvoudig man", zegt Pleuntje's moeder. En wat een schat van een vrouw heeft hij. ..Ze vindt het jammer dat het bezoek rtiet langer kan duren. Dat ze alles om trent dochter en schoonzoon niet in details kan vragen. Maar het is een hele geruststelling voor haar, dat Ma rien zon werkgever heeft. En dat ze die nu persoonlijk eens kan spre ken Op Dasbergen, onder Lepelstraat, bij de ouders van Marien, was de vreugde natuurlijk niet minder groot. Tijdens zijn hele verblijf in Europa heeft de heer Cameron onmogelijk stralender gezichten kunnen zien. En daarin lag voor hemzelf de grootste voldoening van dit bezoek. „Zo'n bezoek", zei moeder Gillissen, „krijg je niet iedere Zondag" Foto links: Gori Groen, een van de bemanningsleden (voor de namen genoteerd door een Amerikaanse fotograaf kunnen wij niet instaan) adopteerde in Kure (Japan) waar het schip in het dok moesteen hond, die natuurlijk Kure werd ge noemd. Vier bemanningsleden van de Johan Maurits van Nassau, bren gen na behouden aankomst uit de Koreaanse wateren in San Fran cisco een dronk uit op de Ko ningin (rechts). Kapitein Sluyter denkt op 22 Januari a.s. thuis te zijn. QPNIEUW heeft een verkeers ongeval een aantal doden en gewonden veroorzaakt. Toen gisteren een automobilist uit Rotterdam door de mist een te genligger niet bemerkte, ont stond een vreselijke botsing, waarbij drie personen werden gedood en zes gewond, waarvan vijf zwaar. Het ongeluk deed zich voor op de rijksweg tussen Gorinchem en Hardinxveld. De Rotterdamse automobilist, de handelsreiziger C. Vis, wilde een voor hem rijdende auto passeren. De mist was zo dik, dat hij een op korte af stand naderende tegenligger niet be merkte. Juist toen de Rotterdamse auto zich links van de weg bevond, botste deze in volle vaart tegen de tegenligger. De heer Vis, alsmede het echtpaar Zeylemakers-Zwart uit Amsterdam, dat in zijn auto zat, werd op slag ge dood. Mevr. Vis liep zware verwon dingen op. In de andere auto bevonden zich twee dames, twee heren en een kind. Vier van hen werden eveneens ern stig gewond, nl. mevrouw Langezaal uit Den Haag, haar vierjarig kindje en een echtpaar, waarvan de namen op het moment dat wij dit bericht schrijven, nog niet bekend zijn. De heer Langezaal werd slechts licht ge wond. De vijf gewonden uit de tegen ligger werden naar het ziekenhuis te Gorinchem vervoerd, terwijl mevr. Vis naar het ziekenhuis te Dordrecht gebracht werd. DE MIST. DEHALVE dit zware ongeluk, heeft de mist ook nog gevolgen van minder ernstige aard gehad. Een Te xelse boot raakte aan de grond en had daardoor twintig minuten vertra ging. Het luchtverkeer werd zwaar ge handicapt. Op Schiphol kwam slechts een machine binnen, nl. een toestel Product van Staatsmijnen JN I)E LOOP van 1954 zullen de Staatsmijnen zeer waarschijnlijk een nieuw product op de markt bren gen, een rookloze en reukloze brand stof namelijk, synthraciet genaamd, die gelijkwaardig is aan prima an- thraciet en deze volledig kan vervan gen. Dit nieuwe product zal voorlopig slechts op bescheiden schaal kunnen worden vervaardigd. Men zal er naar streven de productie-capaciteit voor synthraciet geleidelijk te vergroten. Aan de tegenwoordige grote vraag naar anthraciet kan door onze eigen mijnen niet worden voldaan, terwijl >ok elders in de wereld aan deze misbrand een tekort bestaat. Door in rlaats van anthraciet de* gelijkwaar- lige synthraciet te stoken, zal men iet tekort aan prima huisbrand in ons land na verloop van tijd in belang- •ijke mate kunnen opheffen. van de Shell. De K.L.M.-toestellen bleven allemaal op buitenlandse lucht havens staan. Uitgaan verkeer was er wel. Over 't IJsselmeer en in het Noord zeekanaal was vrijwel geen scheep vaart. Operatie Zonnebloem ]~)e Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. is erin geslaagd een grandioze op lossing te vinden voor de afwerking van de Zonnebloem-actie op Zondag 27 December. Vier vliegtuigen van de N.V. Aero, zullen ervoor zorgen, dat de uitslag van de collecte, die des ochtends wordt gehouden, des mid dags uiterlijk om 4.30 uur en op de centrale post te Rotterdam èn bij de K.R.O. te Hilversum bekend is. Zeventien vliegvelden in Neder land w.o. Seppe, Gilze-Rijen en Woens- drecht zijn ingeschakeld. Rookpluimen des ochtends zullen aangeven, dat in het rayon van het vliegveld de voor raad uitgeput raakt, zodat nieuwe voorraad onmiddellijk per vliegtuig kan worden aangevoerd. De nieuwe voorraden worden dan gedropped met geel-witte parachutes. Met een der vliegtuigen vliegt waar schijnlijk een verslaggever mee van de K.R.O., die dezelfde middag voor de K.R.O.-microfoon een reportage ervan zal geven. In geval van een zware mist, die het vliegen onmoge lijk zou maken, staat een leger van auto's gereed om hun taak over te nemen. Door schenking van één ton heeft een Bredase suikerwerkfabriek deze gehele actie ten bate van het Zonnebloemwerk voor de zieken mo gelijk gemaakt. Belgisch meisje licht gewond ZATERDAGAVOND reed de 19-jaxi- ge A. van I. uit Sluis per motor op de weg strobrugge-Maldeghem (B). Twee meisjes die te voet uit de rich ting Malüeghem kwamen werden te laat door v. I. opgemerkt zodat hij deze niet meer kon ontwijken. Een van de mei.01 os 'nOitt ii.t Middelburg (B.) werd aangereden en licht gewond. De gevolgen voor van I. waren ont zettend. Hij geraakte de macht over het stuur kwijt en vloog tegen -en betonnen paaltje langs de berm van de weg op. Hij moet op slag gedood zijn. Zowel een Belgische dokter ais dok ter Kestelo uit Aardenburg kwamen ter plaatse Het stoffelijk overschot werd overgebrach naar het lijkenhuis je van ue begraafplaats te Maldeghem maar werd in de loop van de Zondag v.. «??ev -3 .-«meester Jet van Dongen, ds. Blom en de opperwacht meester der rijkspolitie, allen uit Aardenburg brachten de droeve tij ding aan de zwaar getroffen familie. Het medeleven in Sluis en Aardenburg waar de jongeman zeer goed bekend was is algemeen. [7EN achttienjarige Ameri kaanse jongen heeft een stuk van zijn linker onderbeen. er lengte van twintig en ter breedte van één centimeter, af gestaan om een meisje te hel pen, dat aan een kwaadaardig qezwel lijdt. Het stuk been zal bij het meisje, dat reeds acht jaar ziek is, op dezelfde plaats worden ingezet. De jongeman zal een maand in het ziekenhuis moeten blijven en drie maan den daarna op krukken moeten lopen, doch hij zal volledig herstellen. Hij heeft geldelijke beloning (aangeboden door de vader van het meisje, die zelf reeds een stuk been voor zijn kind heeft afgestaan, hetgeen echter geen succes heeft opge leverd) afgeslagen.

de Stem | 1953 | | pagina 1