Vijf-divisie plan van Min. Staf vindt vele tegenstanders De Sint Pieter vanuit de lucht TSJECHEN VERBORGEN ZICH EEN HOUTLADING ONDER Resolutie inzake wreedheden in Korea aangenomen ARRESTANTENLOKAAL IN BERGEN OP ZOOM HERRIOT UIT DE POLITIEK uur »et Behoeft Nederlands NAVO-aandeel uitbreiding? P. v. d. A., KVP en VVD leggen minister liet vuur na aan de schenen Af wij sb art1 levensbeschouwing niet met machtsmiddelen onderdrukken as1S45Sono«ekWzao£0i NEGEN TON VOOR TELEVISIE Siamese tweeling geopereerd Pruimenjenever voor de kinderen I like Ike", maar die bloedhandeLJ ff GOESE DAGBLAD VOOR ZEELAND „Niet overtuigend" Conferentie hangt aan zijden draad Pater Stokman over Humanisme Maar waarom zo gul met subsidies Blijvend verzet is ongewenst DE vraag is, aldus pater Stokman, of de Overheid het humanisme mag stimuleren en bevoorrechten! De vraag is ook. of de Overheid de rech ten en de positie der Kerken mag miskennen door het oor te lenen aan aanspraken, die met in de werkelijke verhoudingen zijn gefundeerd. Nog iets zachter Regering vraagt: Staking op Noorse schepen VERDACHTEOVERDREEF Waarheid 1111 aan liet licht gekomen Irt Londen Sensationele vlucht naar de vrijheid Vader wilde zich opofferen r Het nut van drankmisbruik 8,90 nu 3,90 6,90 nu 3,90 4,90 nu 3,90 3,90 4,90 Dand 3,90 167-0 VLISSINGEJÏ me)k- ff O et 7 o» Set 25 20 ot to et 10 et ERKKRING te schrijven, steun. tan dit blad. erl) aas- ijke sker tjese eld- laar. cao een uit- :l# kor- i niet 1 Uw laatste 165-0 93e JAARGANG No. 20895 Uitgave: N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 3 Westende, P V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post t 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 4 DECEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage I ü.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Eilanden: GOES, Westsingel 98. Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Pooit 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Nooidstraat 56, T'el. -601, OOSTBURG, Nieuwst (Van onze parlementaire correspondent) "1VA BESPREKINGEN met de Amerikanen is minister Staf er toe overgegaan om voor de jaren 1955-1957 een plan te ont werpen, dat voorziet in het formeren van een extra divisie, bo ven de drie divisies die Nederland al heeft, en in het uitbou wen van de „C"-divisie, 7 December. Waarschijnlijk zal Amerika hierbij de nodige fnanciële steun verlenen, zo verklaarde de be windsman gisteren in de Tweede Kamer. De meerderheid van de afgevaardigden liet zich door 's ministers argumenten niet overtuigen. min nog aangevuld worden. Deze te korten zijn niet verontrustend, want de opbouw van de drie divisies zal pas in October 1954 voltooid zijn. Verdere uitbouw van luchtmacht en marine zou de nationale krachten te boven gaan, meende de minister. De taak van de luchtmacht kan boven dien in 1960 wel geheel anders zijn, gezien de ontwikkeling van geleide projectielen. De minister kon niets in het openbaar zeggen over de ontwik keling en het gebruik van atoomwa pens. Wel verklaarde hij, dat Neder land volledig op de hoogte wordt ge- MINISTER STAF probeerde de vrees weg te nemen, dat hierdoor een materiaaltekort in de drie be staande divisies zou komerft Vernieu wing is volgens ir. Staf voorlopig niet nodig omdat het huidige materiaal tenminste tot 1960 effectief is. Be staande materiaaltekorten voor de drie bestaande divisies zullen niette- DE FRANSE vertegenwoordiger, in de speciale politieke commissie van de Algemene Vergadering der V. N., heeft verklaard, dat de internationale organisatie niet het recht heeft cri- tiek te oefenen op de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek. DE ADVOCATEN van Gaston Domi- nici, de Franse boer, die het gezin Drummond zou hebben vermoord, hebben verzocht, het proces tegen de beklaagde onverwijld te beginnen. ENGELAND wil het eiland Malta de zelfde status geven als het eiland Man heelt. Het krijgt dan een eigen volks vertegenwoordiging, eigen belastingen en een eigen leger. DE LABOURPARTY heeft in het Britse Lagerhuis een motie van af keuring ingediend over de koloniale politiek in Afrika van de regering. Later werd de motie voorlopig weer ingetrokken. houden. Over de aanvullende leger- plannen kan in April of Mei een de fensienota worden verwacht, zo ver klaarde de minister nog. VERZET. P)E OVERGROTE meerderheid van de Kamer heeft zich door de me dedelingen van de minister en zijn vijf-divisieplan niet laten overtuigen. De socialistische woordvoerder Ver meer drong aan op de spoedige in diening van een nota op dit stuk waarop dan een breed debat kan be ginnen. De P. v. d. A.-fractie blijft er vooralsnog bij, dat een iandmacht van drie, goed geoutilleerde divisies met daarbij een perfecte luchtmacht beter is dan vijf divisies zonder dat de luchtmacht uitbreiding ondergaat. Namens de K.V.P.-fractie, verklaar de de heer Fens, dat de minister zijn plan niet aanvaardbaar heeft weten te maken, en dat zijn fractie zich geheel vrij voelt om dit plan af te wijzen, wanneer de bewindsman in zijn nota geen steekhoudende argumenten aan voert. Deze argumenten zullen moeten be helzen: 1. de noodzaak van die vijf divisies. 2. het financieringsplan en 'n eventueel daaraan aangepast belasting plan; 3. de oplossing van het mate- riaaivraagstuk en 4. die van de per soneelsbezetting. Overste Fens con stateerde overigens, dat er voor dit plan geen pertinente NAVO-dwang aanwezig is, doch dat de minister er mee is gekomen omdat in die rich ting slechts adviezen zijn gegeven. De woordvoerder van de W D, sprak in gelijke bewoordingen rjE ALGEMENE Vergadering der V. N. heeft met 42 tegen 5 stemmen 'n resolutie, welke was ingediend door Amerika, Frankrijk en Engeland, be treffende wreedheden in Korea, aan genomen. In de resolutie wordt ernstige be- (Van onze parlementaire correspondent) ?j^LLEEN al omdat het Humanisme een wereldbeschouwing wil opbouwen zonder uit te gaan van een persoonlijke godheid, is het voor de katholiek niet mogelijk met dit humanis me instemming te betuigen. Eerst door het Godsbesef krijgt het mensbesef licht en glans." Van dit principiële standpunt ging gistermiddag in de Tweede Kamer pater Stokman uit, toen hij een rechtvaardiging opbouwde, waarop de K.V.P.-fractie zich accoord kon verklaren met het beleid, dat minister Staf aanlegt ten opzichte van de humanistische verzorging in het leger, in welk beleid is verdisconteerd de subsidie voor een humanistisch vormingscentrum en enkele humanistische militaire tehuizen. DE RUSSEN, die het Oostenrijkse olieveld van Zistersdorf exploite ren, hebben de Oostenrijkse rege ring te kennen gegeven, dat zij bereid zijn haar zoveel olie te verkopen, als zij verlangt. Men gelooft, dat de Russ-n letterlijk „in de olie" zijn, door gebrek aan opslaggelegenheid. TWEE VOORMALIGE leden van het Velser politiecorps, die nauw betrok ken waren bij het arresteren van een groep illegalen in de oorlog, zijn door de Haarlemse rechtbank van rechts vervolging ontslagen. IN OSLO gaan geruchten, dat Koning Haakon in Mei van het volgend jaar een officiéél bezoek aan H. M. Konin gin Juliana zal brengen. In Den Haag is hierover nog niets bekend. BIJ EEN AUTOBOTSING ter hoogte van het vliegveld Ypenburg, ontstond een brand. Een 57-jarige Hagenaar stapte in een plas brandende benzine en vloog zelf ook in brand. Hij over leed aan de bekomen wonden. ER GAAN geruchten, dat aan de fun gerend chef-staf van de Indonesische Landmacht, kolonel Bambang Sugeng op zijn verzoek ontslag is verleend. HET INHEEMSE parlement van Boe- ganda zal de Britse regering vragen om terugzending van de verbannen koning Moetesa 11, naar zijn land. WAIR1SAL. voormalig premier van de republiek der Zuid-Molukken zal binnenkort in Djogjakarata terecht moeten staan. Wairisal reisde destijds op eigen verzoek naar Djakarta. DOOR EEN VERGISSING vielen er gisteren bij een oefening in het artil lerie-schietkamp Oldebroek, dertien granaten buiten de veiligheidszone. Verschillende burgers moesten dek king zoeken. Er vielen geen slacht offers en er werd geen schade aan gericht. HET HOGER beroep tegen de twee Rotterdamse journalisten, die militaire geheimen zouden hebben gepubliceerd is door de Officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank, ingetrokken. DE LAATSTE vier Duitse oorlogs misdadigers, die in Denemarken ge vangen zaten, zijn vrijgelaten. Onder hen waren de Gestapo-leider Boven- siepen (schuldig aan 63 moorden) en zekere Soehnlein. medeschuldig aan de dood van de Deense dichter Kaj Munk. De vraag of en in hoeverre huma nistische verzorging, zelfs door huma nistische aalmoezeniers, kan worden toegelaten ,is vertroebeld door het feit. dat de aalmoezeniers en veld predikers betaald worden door de Staat, meende de antirevolutionaire woordvoerder dr. Bruins Slot. Naar zijn mening had ook dit geheel in handen van het particulier initiatief moeten blijven. Pater Stokman is het daarmee niet eens. De Overheid scheidt de jongelui van huis cn haard en sociaal en kerkelijk milieu, en heeft dus de plicht ervoor te zorgen, dat de godsdienstige verzorging in het leger tot haar recht komt. RUIM GEBAAR humanistisch thuisfront uit eigen middelen tehuizen opent, maar in ieder geval zal voor 1954 voor de subsidiëring van humanistische tehui zen het maximum van vijf gel den. Weersverwachting, geldig tot vanavond. Veranderlijke bewolking met plaatselijk opklaringen. Matige af cn toe vrij krachtige, Zuidweste- lijke wind. Nog iets zachter dan gisteren. J Vandaag: Zon onder 16.31 uur. Maan onder 14.27 uur. Morgen: Zon op 8.31 uur. Maan op 7 51 J uur. J de minister eenmaal een huma nistisch vormingscentrum heeft toegestaan, meent pater Stokman, dat zijn fractie zich daarbij zal moeten neerleggen, Een blijvend verzet, door tegen de betrokken begrotingspost te stemmen, zou de foutieve conclusie in de hand kunnen werken, „dat de Overheid naar onze mening een be paalde levensbeschouwing met machtsmiddelen zou moeten tegen gaan, of dat wij van de Overheid zou den verlangen, dat zij de eerbied voor de godsdienst zou trachten te hand haven met middelen, die wy daartoe ongeschikt cn ongewenst achten", al dus oatcr Stokman. Met dr. Bruins Slot (A.R.) was pa ter Stokman het eens, dat de kwestie riÜÏJ we millt{*ire tehuizen anders ligt ai 4Vaiï et vor.mtngscentrum. eerqtp.m8ui 1S er niet meer dan een nistbfoh Kme °pzet van een huma- srond L«rHe?mg" Tegcn dle achter- foed dat w h pater. Stokman niet zo rliim horfi *}!}manistisch thuisfront (f 200 000? dip W°rdt met subsidie resterende f 55.009. thans wordt aan! gewend voor nóg ec„ tehuis in Amers foort. Bovendien hoeft de minister fr, de schriftelijke stukken aangekon digd. dat het totaal der humanistische tehuizen met hoger zal gaan dan vijf in 1954. Waar komen die vijf van daan? vroeg pater Stokman. „Wij móeten van bepaalde criteria uitgaan", aldus pater Stokman. Er kan verschil van mening over deze criteria zijn. zo vervolgde de katho lieke afgevaardigde, maar de noodza kelijke plaatsbepaling behoeft nog niet de tegenstelling aan te scherpen en een meningsverschil over concrete normen is geen beletsel, dat christe nen en niet-christenen in een demo cratische staat elkander blijven ver staan. Minister Staf was zeer sober in zijn mededelingen. Hij ant woordde pater Stokman, dat 't 1 uiteraard mogelijk is, dat het gij DE Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk VI (Onderwijs, Kun sten cn Wetenschappen) der Rijks begroting betreffende de voortzetting der televisie-uitzendingen. De legering heeft moeten besluiten de televisie-uitzendingen tot het ein de van dit jaar voor rijksrekening te doen voortzetten. Het ligt in de bedoeling de kosten, verbonden aan de uitzendingen te zij ner tijd te bestrijden uit de op brengst van een „kijkgeld", dat de regering voorgesteld heeft te heffen van de houders van een televisie- ontvanginrichting. De regering wil echter uit de algemene rijksmiddelen voorlopig de nodige fondsen ter be schikking stellen. Voor de uitgaven in het lopende jaar wordt nu een be drag van f 900.340 aangevraagd. zorgdheid uitgedrukt over inlichtin gen, dat Noordkoreaanse en Chinese communistische militairen in vele ge vallen onmenselijke practijken heb ben bedreven jegens soldaten van de V.N. en de Koreaanse burgerbevol king. De resolutie veroordeelt dit op treden. Het gaat hier om 38.000 slacht offers, van wie er 35.000 dood zouden zijn. De verbondenen hebben aangedron gen op volledige vertegenwoordiging van de Sovjet-Unie op de voorgeno men politieke conferentie over Korea De Amerikaanse afgevaardigde op de voorbereidende besprekingen in Pan- moendjon, Dean. had de communis ten er reeds op gewezen, dat de hele conferentie wel eens kon worden af gelast. als zij er op blijven staan, dat Rusland de besprekingen als „neu traal land" bijwoont. KTOORSE stuurlieden hebben op ten minste 125 schepen het werk neergelegd als protest tegen nieuwe loontarieven. Hun vakvereniging heeft besloten de stakingsactie te be perken tot schepen die in Noorse wa teren en op Noordeuropese havens varen. Er bestaan plannen om een lucht- dienst tussen Londen en Oslo te openen als de staking de geregelde diensten onmogelijk maakt. De foto toont Rome's beroemde Sint Pieter, gezien in vogelvlucht. Duizenden toeristen en pelgrims trekken ieder jaar naar Rome, tvaar van de Sint Pieter het heel omvatten en het hart is. De machtige colonnades van Bernini, die het voorplein met de spuitende fonteinen en de obelisk, bijna ge- bouwwerk zélf, met de beroemde koepel van Michel Angelo, dwin gen ieders bewondering af. WEER SLACHTOFFERS VAN ONBEWAAKTE OVERWEG f\P EEN onbewaakte overweg tussen Voorburg en Gouda is gistermor gen een jeep met personeel van de Nederlandse Aardolie Maatschappij door een passerende trein gegrepen. Twee inzittenden werden zwaar ge wond cn een derde liep een zenuw schok op. In November 1950 gebeurde op deze overweg ook een ongeluk, waarbij toen twee echtparen de dood vonden. De vraag is destijds gerezen of deze overweg niet dringend een beveiliging nodig had. Doch kennelijk zag men bij de N.S. de noodzaak ervan niet in. In een boodschap aan de Nationale Vergadering heeft President Herriot medegedeeld, dat hij zich uit het politieke leven terugtrekt en zich niet herkiesbaar stelt voor het Presidentschap van de Nationale vergadering. Hij deelde tevens mede, dat hij zich niet candidaat stelt voor het Presi dentschap van frankrijk. Dinsdagmiddag heeft President Axmol een vriendschapsbezoek aan Herriot gebracht. Onze foto toont de beide staatslieden, Herriot zittend. ENE OPGEBLAZEN en rijkelijk over- dreven verhalen, betreffende het insluiten van een dronken autobe stuurder in een, totaal van ieder com fort verstoken, arrestantenlokaal van het politiebureau te Bergen op Zoom, zijn gisteren door de Bredase Recht bank tot de juiste proporties terug gebracht. Overduidelijk kwam vast te staan, dat de verdachte, J. A. v. d. L. uit Oud-Vossemeer, wel een beetje al te slordig was geweest bij het ver tellen van zijn „onmenselijke" behan deling door de Bergse politie tegen over de Politierechter. Het onderzoek, dat de Officier van Justitie, mr. Houben, had beloofd te zullen instellen, wees uit: Eén meisje overleden gEN VAN DE VIER maanden oude Siamese tweeling uit Nigeria, die Donderdag te Lon den aan een operatie zijn on derworpen om van elkaar te worden gescheiden, is twee uur na de operatie overleden. Het kind, Tomonotanye („Gods Wil") geheten heeft bloedtransfusies onlvangen en is in een incubator ge plaatst toen het na de operatic in stortte. Zij is nog enige tijd in leven gebleven doch is later bezweken. De toestand van haar zusje, Wari- boko, werd goed genoemd. Vijf en twintig medische deskundigen heb ben de operatie bijgewoond. Er zijn van de operatie kleuren- en geluids films gemaakt voor studie-doeleinden NTUF TSJECHEN, onder wie twee kinderen, zijn er na veel moeiten cn ontberingen in geslaagd, naar de Amerikaanse zone van Oostenrijk uit te wijken. Op 21 November verlieten Bedrich Cech, zijn 30-jarige zoon Marian een houthandelaar, diens 24-jarige vrouw Drahomira, die binnenkort een kind verwacht, en hun twee kinderen Ladislaus (4 jaar) en Vlasta (2 jaar) Cervcna, dat 160 kilometer van de Oostenrijkse grens ligt. De twee mannen hadden een wagon hout met bestemming Triest zo geladen, dat er onder het hout een ruimte van twee meter breedte was uitgespaard voor het gezelschap. JN deze schuilplaats hadden zij ook een zuurstoftank, voedsel, water en snvovitza (pruimenjenever) meegeno men. Toen de trein de grens naderde, stopten zij alle kieren met dik pak papier dicht, opdat de speurhonden van de grenspoltiie geen lucht van de vluchtelingen zouden krijgen Bij Horni-Drvoristi passeerde het gezel schap ongemerkt de Oostenrijkse grens, waarna de Tsjechen ter viering van het welslagen van hun plan de gehele voedsel en watervoorraad op maakten. Zij bleken echter te vroeg te hebben gejuicht, want de trein zette zich opnieuw in beweging, doch nu in de richting van Tsjecho-Slowa- kije Drie dagen leden de vluchte lingen honger en dorst in de houtwagon, die op een Tsje chisch emplacement was gezet. Het enige wat men de kinderen die om water huilden, kon ge ven was in pruimenjenever ge doopte suiker. EEN OFFER "TOEN besloot Bedrich Cech zich aan te geven. Hij hoopte dat. als hij de schuld op zich zou nemen, hij wel licht zou worden opgehangen en zijn zoon en schoondochter zouden worden gevangen genomen, maar dat men ten minste de kinderen zou sparen. Met zijn zoon boorde hij een gat in de houtlading. „Wij tuimelden naar bui ten als dode vliegen", zei hij later. In de nabijheid van hun wagen zagen zij juist een houttrein in de richting van de grens vertrekken, maar zij kon den er niet meer opklimmen. Hierop besloten zij nog één wanho pige poging te doen om het buiten land tc hereiken. Zij lieten de sta tionschei hun papieren van employé's bij de staatshoutfabrieken zien en slaagden er in hem te overtuigen van de noodzaak om hun wagen met zijn „dringend gewenste lading" de vol gende dag over de grens te brengen. rjEZE volgende dag passeerde de wa gen inderdaad, nu voor de derde maal, de Tsjechische grens. Ook nu weer werden zij niet opgemerkt. Toen zij na een reis door de Russische zone van Oostenrijk in Linz, in de Ameri kaanse zone, waren aangekomen, kroop Marian Cech naar buiten en vroeg: „Ben ik hier in de Russische zone". De Tsjechen waren uitgelaten van vreugde, toen zij bemerkten, dat zij in de Amerikaanse zone waren. De vluchtelingen zijn thans onder gebracht in een kamp te Wels in Op- per-Oostcnryk. waar zij wachten op toestemming om naar de V.S. te gaan. Zy hadden reeds aan het plan ge werkt, sinds Bedrichs dochter, dc 19- jarige Vlasta, in 1949 kans had ge zien naar Linz uit te wijken, daar met een Amerikaans militair trouwde en vervolgens naar Iowa verhuisde. Op de eerste plaats was de vloer niet van steen, maar van hout. En op de tweede plaats wees de practijk uit, dat het ondoenlijk was enig meubi lair in dit lokaal te plaatsen .alleen bestemd voor totaal dronken lieden, daar deze zich dan zouden kunnen verwonden. Bovendien moest het lo kaal vlug en gemakkelijk schoon te maken zijn. Al deze feiten werden gisteren door de Officier naar voren gebracht. Verder betreurde de Presi dent. Mr. Bisschop-Boele, het, dat een deel van de pers zich was te buiten gegaan aan overdreven publicaties omtrent deze kwestie. Dat de beweringen van verdachte met de nodige korrels zout genomen moesten worden, bleek ook nu weer, want bij monde van zijn verdediger, mr. van der Hoeven uit Tholen, kwam hij met de mededeling, dat het ge wraakte arrestantenlokaal niet meer in gebruik zou zijn. Gelukkig waren enkele politieman nen uit Bergen op Zoom aanwezig om deze verklaring met de grootste stel ligheid te weerleggen. De dronkenschap achter het stuur achtte de Officier bewezen en hij vroeg, evenals bij de Behandeling dooi de Politierechter 2 weken gevange nisstraf en-6 maanden ontzegging rij bewijs. Uitspraas over 14 dagen. rJ OOK MCCARTHY: Ge zult het merken bij tie verkiezingen QENATOR MCCARTHY heeft ont- kend, dat hij het politieke leider schap van president Eisenhower heeft uitgedaagd door 't leveren van critiek op de buitenlandse politiek van dc regering en op de wyze waar op de regering de kwestie van het communisme afdoet. Ten aanzien van zijn eis dat de Verenigde Staten zouden weigeren hulp te verlenen aan enig land, dat goederen verscheept naar communis tisch China, zei McCarthy: „Minister Dulles en ik zijn het volslagen on eens. Ik verzoek minister Dulles drin gend om het gehele beleid op dit ge bied te herzien. De senator zegde alle Repu blikeinse candidaten voor de verkie zingen voor het Congres, die volgend jaar zullen plaats hebben, zijn volle dige steun toe. Hij herhaalde, dat de kwestie van het communisme een bclangryk punt zou vormen bij deze verkiezingen, omdat de feiten hebben uitgewezen dat de democraten de partij verte genwoordigen die zacht optrad tegen het communisme. McCarthy zei, dat hij grote bewon dering koestert voor president Eisen hower en vond, dat deze een uitste kende staat van dienst had voor de tijd dat hij in functie was. op het politiebureau Nas- saukade in Amsterdam werd een man binnengebracht en opgesloten, die bepaald moest uitrusten van vermoeid heid door een uitvoerig lessen van zijn dorst. Daarmee een uitzondert na makend op de re gel dat kinderen en dronken mensen de wcfrheid zeggen, gaf deze man een valse naam op. Maar toen hij was uitgerust bleek hij minder uitgeslapen te zijn. Hij kon alras niet meer ontkennen degene te zijndie zijn straf nog moest ontvangen voor een diefstal van 15 loon zakjes. tezamen bevattend f 1305.67.

de Stem | 1953 | | pagina 1