Opheffing Unie en Nw.-Gninea mvoe Botersmokkelaar vuurt op douane 11 Toch in Polen Maar (nog) niet éénzijdig.... Groot verlof Televisie-nota verschenen Indonesië treft thans voorbereidingen Nederlands succes in Canada BENEGAL RAU OVERLEDEN CONFLICT 'IN OEGANDA Hoop op bijeenkomst Grote Vier DE CHAUFFEUR VERDRONKEN H. VADER NAAR LORETO Frankrijk verhoogt kinderbijslag In afwachting van Kerstmis Mossadegh at kip Spionnen in Noord-Noorwegen WILD WEST IN TURNHOUT I hooBte van de Tuca-fabriek te Turn- Twee blanke Indianen DAGBLAD VOOR Het „hoe" onbekend Verlies voor India KONING MOETESA AFGEZET In Suezkanaal-zöne HANDEL BEPERKT Eden en Dulles over de Sovjet-nota Auto in Wilhelminakanaal STEUNZENDERS, O.A. IN GOES Het Mariale jaar Grafschenners in Vlaams dorp Moorsele Er komt schot in Aanhoudend zacht Wandelende studenten als dekking Het is weer druk Tilburger won een auto Vlechtenknipper in Den Haag 93e JAARGANG No. 20892 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J M. Mes, Mr H. B. L. de Reenter, L. J. v. 't Westende, P V. M. Vercauteren Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.45 per kwartaal, per post f 615, per week (uitsluitend by niet-post- besteil.) f 0.42. Incasso wordt berekend Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland W DINSDAG 1 DECEMBER 1953 Advertentieprijs voor oe gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ing. Med. f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Noord- Brabant uitsluitend in de Brabantse edities f 0.24 per m/m. (Ing. Med. f 0.60 per m/m). Idem in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ing. Med. f 0.30 per m/m). Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Bij contract aanzienlijke reductie: volledig tarief en Algemene Voor waarden worden op aanvraag verstrekt. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge] 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 -- (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). Kardinaal IFyszynski I JN TEGENSTELLING met 1 reeds weken oude geruch ten, oorspronkelijk afkomstig van Poolse emigrantenkringen te Londen, volgens welke Kar dinaal Wyszynski in de Lubian- ka gevangenis te Moskou zou J vertoeven, meldt de Poolse cor JQE INDONESISCHE MINISTER van Buitenlandse Zaken, de heer Sunarjo, heeft aan P. I. Aneta verklaard, dat het Kabinet de kwesties van de opheffing van het Unie-statuut en invoeging van het gebied van Nieuw-Guinea bij de Republiek Indonesia, heeft bestudeerd. £)E REGERING treft thans voor bereidingen voor het spoedig opheffen van het Unie-statuut en voor het spoedig invoegen van het gebied van Nieuw-Guinea bij de Republiek Indonesia. Gevraagd, of de krantenberichten, dat de Indo nesische Regering het voornemen heeft het Unie-statuut eenzijdig op te heffen, op waarheid berusten, antwoordde de minister, dat de re gering deze stap nog niet heeft overwogen. De Regering kan nog niets zeggen over de wijze, waar op de kwesties zullen worden op gelost, aldus minister Sunarjo. CIR Bencgal Narsing Rau, sedert De- cember 1951 rechter aan het In ternationaal Gerechtshof in Den Haag, is Maandag te Zuerich. waarhy reeds enige tijd onder medische behandeling was, in de leeftijd van 66 jaar over leden. Sir Bcnegal, die in 1938 geridderd werd. verwierf zich vooral na de tweede wereldoorlog internationale faam als leider van de Indiase dele gatie naar de Ver. Naties (1949), voor-1, zitter van de Veiligheidsraad (1950) en lid van de uit drie personen be staande „Wapenstilstands"-commissie voor Korea. Hij speelde voor 1947 een belangrij ke ról aan de toekening van onafhan kelijkheid aan India. Indertijd ge loofde men, dat het mede vooral aan hem te danken was, dat India als Re publiek lid van het Gemenebest bleef. zending van reclame een mogelijke bron van inkomsten. IN DE ONTWERP-BEGROTING voor 1954 van Sociale Zaken en Volksge zondheid is 8.5 millioen gulden uitge trokken voor subsidiëring van de vrijwillige ziekenfondsverzekering VOOR DE LANDMACHT zullen de dienstplichtigen van de Lichting 1954 in zes ploegen, steeds om de twee maanden onder de wapenen worden geroepen. De eerste indeling is in be gin Februari. L. J. STOLWIJK, oud-directeur van „De Tijd" (tot 1941) en vele jaren penningmeester van de R. K. Jour nalistenvereniging, is in Amsterdam overleden. Hij werd 65 jaar oud. AAN HET BIJZONDERE gebed voor het Maria-jaar verbond de H. Vader 5 jaar aflaat, telkens wanneer men het rouwmoedig bidt, en een volle aflaat op 8 December en op alle Za terdagen van het Mariajaar op de gebruikelijke voorwaarden. IN ISRAEL is het burgerlijk huwelijk afgeschaft. Iedere bevoegdheid komt te liggen bij de Opperrabijn. Bij hu welijken van katholieken fungeert de pastoor als ambtenaar van de Bur gerlijke Stand. OP 7 DECEMBER zal weer een krans worden gelegd bij de Indonesische urn in het nationaal monument op de Amsterdamse Dam. De plechtigheid begint om half twaalf. TIEN TSJECHEN zijn gisteren door een militair Gerechtshof veroordeeld wegens spionnage en hoogverraad. De leider van de groep en diens broer kregen levenslang. HET PARLEMENT van Spanje be krachtigde Maandag de overeenkom- sten met de Ver. Staten. DE HELICOPTERDIENST van de Sa bena werkt met een tekort, dat ech ter ten dele wordt goedgemaakt door transitpassagiers op de Sabena voor Lissabon, Nice of Leopoldstad. FAE Egyptische minister van Bevoor rading, Badawy, heeft een voor schrift uitgevaardigd, waarbij de Egyptische handel met Britse strijd krachten in de zone van het Suez- kanaal wordt beperkt. Op de lijst van verboden artikelen staan o.m. vermold: granen, groenten, fruit, eieren, melk, zuivelproducten, suiker, vlees, gevogelte, alcoholische dranken, cement, yzer, hout, chemi sche producten e.d. Hiervan zijn slechts uitgezonderd de goederen, die Egyptische arbeiders in de kanaalzone voor eigen gebruik meenemen. Lichting 1952-11 V/OORLOPIG, onder voorbehoud van bevestiging in een definitieve groot-verlofbeschikking, is bepaald, dat op 28 Maart 1954 met groot-ver lof zullen gaan: a. het kader en de z.g. „specialis ten" van de lichting 1952-1, b. de dienstplichtigen van de lich ting 1952-11, echter met uitzondering van het kader en de „specialisten", voor wie eerst op 29 Juli hun eerste militaire oefening een einde zal ne men. Twee Nederlandse immigranten in Canada, de broers Gillis en Kees de Putter, geboren te Hoek )Zeeuws ch-Vlaandereh) wonnen dezer dagen de trofee voor de beste inzending in de groep soyabonen op de „Royal Agricultural Winter Fair" te Toronto, een groot succes voor deze Neder landers in Canada- Op de foto: De uitreiking van de trofee, direct na de bekendmaking van de uitslag. Kees de Putter (links) en Gillis (rechts) werden met hun Canadese vrouwen geïnterviewd door Ton van Alphen, van de Cana dese Radio-Omroep. De beide prijswinnaars kregen een zilveren schaal met inscriptie en een cheque ter waarde van 100 dollar. De trofee werd echter niet hun eigendom. J~~)E BRITSE Minister van Buiten landse Zaken, Anthony Eden, heeft in het Britse Lagerhuis ver klaard, dat de Britse Regering, na de jongste Russische nota, hoopt, dat het mogelijk zal zijn te komen tot een spoedige bijeenkomst van de Minis ters van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier. Hij zei, dat het overleg met Frank rijk en de V. S. met betrekking tot de nota „snelle en bevredigende voortgang maakt". DULLES. E)E AMERIKAANSE Minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft meegedeeld, dat, als de Sovjet-Unie' en de Westelijke mo gendheden zouden overeenkomen een conferentie van ministers van buiten landse zaken te houden, Amerika zijn principes niet zal opgeven. De mogelijkheid van zulk een con ferentie besprekende, zeide Dulles: „Ik verzeker u, dat wij de gelegen heid om bepaalde hangende geschil len te regelen, een einde te maken DE DOTTERS in de buurt van het Haagse Vredespaleis staan in vol le bloei! Rest de vraag: moeten we dit nu een vroege of een late bloei noemen JN een gevaarlijke bocht van de weg 's Hertogenbosch-Helmond nabij Aarle-Rixtel in de onmiddellijke om geving van de plaats waar het Wil helminakanaal uitmondt in de Zuid- Willemsvaart is gistermorgen om 6.15 uur de bestelauto van De Volkskrant in het Wilhelminakanaal gereden. De chauffeur, de 26-jarige A. Ub- bink uit Amsterdam, wist zich nog aan de bewapeningswedloop in het bijzonder voor wat betreft atoomwa pens en de kansen op oorlog te verminderen wAfQlkomen". Dulles legde deze verklaringen af, toen hij als getuige werd gehoord door de subcommissie, die een onder zoek instelt naar het inlyven van de Baltische staten Estland, Letland en Lithauen in 1940. De Regering heeft in een nota aan de Tweede Kamer haar stand punt bepaald ten aanzien van de televisie. Dit standpunt wijkt aan zienlijk af van het meerderheidsadvies van de televisieraad. Er zullen renteloze voorschotten worden verstrekt aan de Omroepverenigingen, die voor de televisie-programma's gaan zorgen, met een (voorlopige) zendtijd van 12 uren per week. De zender van Lopik zal worden ver respondent van het Amerikaan- sterkt en er komen hulpzenders in Goes, Groningen en Roermond. Er se Katholieke Persagentschap zal een „algemeen programma" zijn naast het programma, dat door de der N.C.W.C., dat de kardinaal omroepverenigingen zal worden verzorgd. De Radioraad en de Tele- is ondergebracht in een klooster vjsje,.aati zullen worden samengesmolten. De Regering ziet in de uit te Ryckwalt te Polen. De cor- respondent voegt er aan toe, dat de kardinaal het grootste deel van de dag in gebed doorbrengt. CTADSBESTUUR en bevolking van de bekende Italiaanse bedevaarts plaats Loreto rekenen stellig op een persoonlijk bezoek van de H. Vader aan het Mariaheiligdom in deze stad eodurende het komende Mariale Jaar. im' worden reeds enige vertrekken voor het verblijf van de Paus in ge reedheid gebracht. Het K.N.P. ver neemt hierover verder, dat de ge- meentesecretaris van Loreto de Paus tijdens een recente audiëntie voor dit bezoek heeft uitgenodigd. De H. Vader zou op deze uitnodi ging hebben geantwoord: „Misschien, als het niet te veel moeilijkheden met zich mee brengt". In het Vaticaan kan tot op heden geen bevestiging van het bericht verkregen worden". Loreto heeft wereldbekendheid ver worven wegens zijn Heilig Huis van Nazareth, dat volgens een overleve ring, die uit de 15e eeuw dateert, door engelen van Nazareth naar Lo reto zou zijn overgebracht. In 1470 constateerde Paus Paulus II dat 't O.L, Vrouwekerkje, dat als het H. Huis vereerd wordt, zeer eigenaardig is ge bouwd en geen fundament heeft. In dit verband is het bovendien merk waardig, dat hoever men ook in de geschiedenis teruggaat men in Nazareth nooit het huis, waar de H. Familie heeft gewoond, heeft kunneh aanwijzen. Loreto ligt aan de Oos'f kust van Italië op ongeveer 250 k.m. afstand van Rome. nE haar erkenning ingetrokken van Kabaka Moetesa, de koning van Boe- ganda. de centrale provincie van Oeganda, en in de provincie de nood toestand afgekondigd. De koning is Maandag per vlieg tuig naar Engeland vertrokken. De gouverneur van Oeganda, sir Andrew Cohen, zei, dat men tot deze stap is overgegaan omdat de koning verklaard heeft, dat hij vastbesloten p\E Minister voor Volksgezondheid van Frankrijk heeft met ingang van 1 Januari 1954 een aanzienlijke verhoging van de kinderbijslag afge kondigd. Volgens de nieuwe regeling zal de kinderbijslag voor gezinnen met 2 kinderen 22 pcc. en met 3 kinderen 33 pet. van het basisloon bedragen. Er is verder een sterke progressie naar ra to van het kindertal. De minister is ook voornemens de uitkering voor aanstaande moeders te vermeerderen. Als kerstgratificatie zal over de maand December de kinderbijslag met 20 pet. worden verhoogd. bestuur van het protectoraat te ver zetten, en de overeenkomst van 1900, krachtens welke Boeganda wordt be stuurd, te verbreken. Het conflict tussen de koning en de regering be rust op eisen tot zelfbestuur voor de provincie Boeganda. In de verklaring van de gouver neur werd meegedeeld, dat het ver zoek om afscheiding van Boeganda van de rest van Oeganda gedaan is, vijf maanden nadat de koning zich in het openbaar aan een tegenoverge steld beleid gebonden had. Boeganda is een van de vier pro vincies van Oeganda. Het is gelegen aan het Victoriameer. Boeganda heeft een oppervlakte van ongeveer 66.300 vierkante kilometer en een bevolking van 1.300.000 zielen. De hoofdstad, Kampala, is de grootste stad in Oeganda. -^e cak*ne van de auto, die midden in het kanaal terecht was ge komen, te redden. Doch toen hij op het dak van de auto was geklommen, schijnt deze te zijn gekanteld, als ge- volk waarvan de chauffeur verdronk te worden- U. was gehuwd. Dit jaar zijn reeds vier auto's bij deze bocht in het water gereden. Bij de eerste drie ongevallen waren er echter geen slachtoffers te betreuren. Smakelijke honger staking VOND AG is het proces tegen Mossa- degh voortgezet. Het was de acht tiende dag van het proces. Zaterdag had Mossadegh gedreigd in hongerstaking te zullen gaan en zijn leven binnen drie dagen te zullen beëindigen. Doch Zondag gebruikte hij een uitgebreide kippenschotel. Mossadeghs dreiging, zich dood te zullen hongeren, kwam nadat het Hof hem gedwongen had zich tot de kern der zaak te bepalen, toen hem ge vraagd werd waarom hij opdracht had gegeven standbeelden in Teheran van de overleden vader van de Sjah neer te halen. Zondag gaf hij toe deze orders te hebben uitgevaardigd. Hij verklaarde zich ook verantwoordelijk voor het tegen premier Zahedi uitgevaardigde arrestatiebevel. Zondag verscheen Mossadegh voor het eerst in de rechtzaal, zonder dat hij met het lopen geholpen behoefde \/OOR de tweede maal binnen 10 v maanden is in de West-Vlaamse gemeente Moorsele het graf geschon den van de priester Cesar Gezelle, 'n neef van Guido Gezelle. Een golf van verontwaardiging is bij het vernemen van deze snode daad door het katholieke Vlaandereji ge gaan. Iedereen is er echter van over tuigd dat het niet om de persoon van de overledene gaat, ofschoon deze een Vlaamse activist was, maar om het heldenhuldezerkje met de letters A. V.V.-V.V.K., dat de woede van de an ti-Vlamingen opwekt. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. De Koren-conferentie DOLITIEKE waarnemers in Pan- moendjon zijn van mening, dat de plannen van de Verbondenen en de Noordelyken voor een politieke con ferentie over Korea elkaar schijnen te naderen. De Noordelijken gaan accoord met het plan der Verbondenen aan de neu trale landen ter conferentie geen stemrecht te verlenen. Van de andere kant hebben de Noordelijken Nieuw Delhi, de hoofdstad van India, als conferentieplaats genoemd, hetgeen door de gealliëerde afgevaardigde Dean „aanvaardbaar" is genoemd. Woensdag wordt antwoord van de Verbondenen verwacht op het jong ste voorstel der Noordelijken over de agenda. Rijen reeds geplukte ganzen bedekken de planken in het magazijn van 'n ganzenboerderij in Hessen. De dieren zullen worden vervoerd naar de poelierswaar zij in ijskasten of koelkamers de drukke tijd voor Kerst mis afwachten. Op de Kerstdagen zullen zij zeker deel uitmaken van een heerlijk, traditioneel maal, dat de Duitse huismoeders hun gezinnen voorzetten. BINNENKORT zou volgens de „Jour nal of Commerce" een regeling van het Brits-Iraanse oliegeschil te ver wachten zijn. HET BOSSCHE HOF heeft de jacht opziener B. vrijgesproken van de ten laste gelegde dood door schuld in verband met het stropersdrama van 27 December 1951 te Herwijnen. DERTIG MENSEN verloren het le ven, toen in Noord-West Pakistan Zondag een vrachtauto in de rivier de Indus reed. DE NATIONALISTEN van Vietnam zijn maar matig ingenomen met het aanbod van de opstandelingenleider Ho Tsji Minh om met Frankrijk over eventuele vrede te spreken. Men vreest namelijk, dat Frankrijk het aanbod zal aanvaarden. DE OVERWINNING van de nationa listische partij bij de verkiezingen •n de Soedan is zeer groot: van de 97 zetels in het Parlement bezetten de nationalisten (pro-Egypte) er 44. Weersverwachting, geldig tot J vanavond: 1 at^r--kCk opklaringen maar Óvi™" toenemende bewolking dro°S- Matige Wes- VandaYJ- Aanhoiulend zacht. Maan o^r 16'32 Zon op 8.27 uur. f uur. Maan uur. Morgen: op 4.16 IT iUU D JL-bJI Al 1 1 U1UU1VJU 1 hout Te Beerse begeleidden een 9-tal I smokkelaars 3 koeien. Ze verkozen T^EN SMOKKELAAR, die men later herkende als een zekere J. D., uit echter alle strijd te ontwijken en lie Arendonk werd op de steenweg Oud-Turnhout-Arendonk op de wijk Oude Heirbaan, door de gemotoriseerde douanen tot staan gebracht. De douaniers zagen een verdachte personenwagen naderen die op 35 meter afstand stopte. Ook een vrachtauto stopte en alras verscheen een man, die met geladen revolver de douanen toeschreeuwde: „Als ge mij durft pakken, schiet ik u kapot!" J^E DOUANIERS waren eveneens gewapend en hadden hun mitrail- letten schietensgereed. Ziende dat hij voor een ijzeren muur stond schoot de man van op een 30-tal meters van de douanen. De grensbewakers kon den dit vuur niet beantwoorden, daar achter D. een hele groep studenten i stond uit een Turnhouts insti tuut, die op wandel waren. Deze jongens hadden echter de schrik te pakken, toen zij de smokkelaar met een 9 mm. zagen en hoorden schieten zodat zij uiteen stoven en dekking gingen zoeken. Luitenant Pavlov, een lid van de Russische inlichtingendienstdie yan ^eze Vpnwaru a tn dezer dagen naar Noorwegen vluch tte, heeft de Noorse autoriteiten be- brufk te maken omm ,gC' langrijke inlichtingen gegeven betreffende de spionnage aan de Noord- win de dïuaniers ml^Tp^ A, grens van Noorwegen. Naar aanleiding van deze inlichtingen heeft men ten toekijken, enerzijds omdat D zich tot nu toe acht personen kunnen arresteren, vissers, arbeiders en kleine tussen de studenten bewoog en an- zelfstandigen, in het plaatsje Kirkeness en omgevingin het grensgebied derzijds nog steeds dreigde te schie- die werkten als spionnen of als koeriers voor Rusland. Enige verdachten ten naar de douanen, die op geen waren leden van de Noorse Communistische Partij. dekking konden rekenen. De man kon de boter. De wagen droeg twee ver schillende nummerplaten aan de voor- en achterzijde. GEVAARLIJK. Als baby ontvoerd T^WEE BLANKE mannen en een vrouw leven als leden van een zeer primitieve Indianenstam bij de Von Martius-watervallen in de rivier de Xingu in Brazilië. Een oud stamhoofd had de Brazi liaanse ethnoloog Boas meegedeeld, dat de drie blanken 35 jaar geleden als kleine kinderen waren ontvoerd door de stam. De stam leeft in zeer primitieve omstandigheden. Pas enkele jaren ge leden hadden de leden het gebruik van pijl en boog ontdekt. Zij bouwen geen hutten. De blanke mannen, die door de expeditie waren gezien, had ten hun diertjes in handen van de den lang haar, dat tot aan het middel douaniers. Op de Zondereigense Dijk i en baarden die tot aan de knieen Weeldestation, werden enkele nach- reikten. Kleding kenden zij niet. telijke dragers verrast terwijl ze een 80 kg. Nederlandse boter België bin nensmokkelden. ONGENADIG. TTET IS een der zeldzame keren, dat de douanen gewapende tegen stand ontmoeten, maar naar wij ver der konden vernemen, zou het niet uitgesloten zyn, dat een gevaarlijke - - bende rond de Nederlandse grens of i ?UZe 5ier®n word®n door de Ne- lil postzegelactie Rode Kruis jyiET DAT ALLES blijkt duidelijk. dat de douaniers prachtig werk leveren en ongenadig de strijd aan binden met de sluikhandel. Vooral wat de koeien betreft, leveren de Bel gische douaniers prachtig werk, om- RIJ de trekking heeft de heer C. H. dat de uit Nederland ingevoerde die- Smulders, Eikstraat 39 te Tilburg, ren veelal met tuberculose besmet de eerste prijs, een auto, in de prijs vraag van de Postzegclactie van het i| Op de foto: Drie van de verdachten, die bij de eersten waren, die werden ingerekend. Links: Ingvald Eriksen (66); midden: Theodor Eide (49), een arbeider, en rechts: Zakarias Jakobsen (48). De eerste en laat ste persoon zijn beide kleine zelfstandigen. dus gemakkelijk ontkomen, maar werd herkend. Hij is nog steeds voort vluchtig. Bij onderzoek van de vracht wagen vond men hierin niet minder dan 400 kg. uit Nederland gesmokkel- misschien wel in Nederland opereert.' dcrlandse Staat ambtshalve uit de Nederlandse Rode Kruis gewonnen. t ctallon rTniMITiirlc.r] 1\ /TJ 1Dn f ntnn/ln nvGe nes*-, nnnnln,. r. stallen verwijderd. Maar de boeren Wij vernamen inderdaad reeds ver-trachten ze kwijt te raken aan smok- schillende malen, dat ook de Neder-, keiaars, die ze dan naar België lei- landse douaniers zich verplicht heb ben gezien, het vuur van de smokke laars te beantwoorden. Daarmee krijgt het smokkelaarsleven aan de grens een gevaarlijk uitzicht. Het blijkt overigens, dat de laatste weken weer een zeer drukke periode is aan gebroken voor de smokkelaars. Wan neer men bedenkt, dat de gemotori seerde brigade aan de Kempen op 14 dagen niet minder dan 150 koeien in beslag wist te nemen, dan krijgt men reeds een idee van de bedrijvigheid. Want het zou een wonder heten, dat de douaniers al de smokkelaars te pakken kregen. Deze week waren hel 5 koeien aan het Ravels-kamp, ter den. Voor de volksgezondheid is dat in geen geval bevorderlijk. De tweede prijs, een scooter, gaat naar de heer H. J. L. Mandos, Kerk straat 3 te Boxtel. De overige driehon derd prijswinnaars ontvangen nog be richt. \JA de kuitenprikkers en inkt- gooiers maakt thans een ander individu de drukke straten van Den Haag onveilig, n.l. een „vlech- tenknipper". Drie meisjes werden daarvan de laatste dagen het slachtoffer. De man opereert kennelijk met een schaar en maakte van de St. Ni- colaasdrukte gebruik om direct weer in de menigte te verdwij nen. De politie raadt ouders aan hun dochters in de binnenstad de vlechten onder de mantel te laten dragen of ande, s het haar te laten opsteken.

de Stem | 1953 | | pagina 1