F ei." Franse beslissing over EUROPESE er verwacht le£< Treinontsporing bij Maartensdijk moest twee mensenlevens kosten VECHTERSBAAS. DIE ABSOLUUT NAAR INDO-CHINA WILDE '"/on... INDO-CHINA: geen onvoor waardelijke capitulatie geëist Zuid-Slavië wijst conferentie over Triëst af Goed voor tweeduizend jaar Debatten werden tot diep in de nacht voortgezet Veertien doden Regeling van Saarkwestie Rivierloodsen doen nog niet mee Brits Koningspaar op Bermuda-eilanden Groep-Rosenberg nog in actie Geweven Kruisweg „Indonesië nog onofficieel" Verzekeringsagent en oud-SS-er hebben bekend en daarom uit Engels leger deserteerde r 6 2CV! edkoper DAGBLAD VOOR ZEELAND Gezant uit Italië wordt ambassadeur Eerste stopplaats tijdens wereldreis: Italië aanvaardt geallieerde voorstellen Koud weer 5 WCfr.SVTvachtinS' tot heden- J avond luidt: Voor Ellen Warmond en Remco Campert Rumoer rond het diner Oplettende conducteur verijdelde misdadig plan Ook de SS-er Nieuw hoofdstuk in geschiedenis van Vreemdelingenlegioen HONDENLEVEN Pijnlijke vergissing IN„ het postagentschap aan de A n met een ei and. En bet ;n barstje. eieren-stunts" agen comfort, iefst voor zo s eenproefrit he Commissie n van de toe- rijden fanfas ideale *asie bruik 1 op 20 fauteuils. *er- ingebouwde ■entilatie v-er- lbord verze- ot 20 /ager e wagen in deze ekoelde motor ie remmen. EIN 26-30 - A'DAM TEL 124126 146. AUTOMOBIEL- 0. EM. LEMMENS- 1ACLEANS De echte menstelling tter-dan-wit en weg op morgen dpasta voor i van f. 1,45. 93e JAARGANG No. 20887 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L -l.v. 't Westende, P. V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling t 5.45 per kwartaal, per post £615 per week (uitsluitend bij niet-post- bestel'lf 42. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 25 NOVEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. -^^T^Tde Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 3d). Ontploffing in Lissabon TN DE munitiefabriek Bralo de Prata in de omgeving van Lissabon heeft zich gisteren een hevige ont ploffing voorgedaan. De laatste be richten tot heden maken melding van 14 doden en meer dan tweehonderd gewonden, van wie er velen er ern stig aan toe z(jn. Bij bezoek aan Pella: DREMIER GUISEPPE PELLA van A Italië is gisteren in Den Haag ge arriveerd voor het officiële bezoek aan Nederland, dat aan zijn deelna me aan de Haagse ministerconferen tie voorafgaat. De Romeinse correspondent van het K.N.P. deel mee, dat dit bezoek ge paard zal gaan met een bijzondere vorm om de wederzijdse waardering uit te drukken. De Nederlandse Regering zal nl. vandaag bekend maken, dat het Ne derlandse Gezantschap te Rome tot Ambassade zal worden verheven en dat de zittende gezant ambassadeur zal worden. Verwacht wordt, dat de heer Pella op zyn beurt de verheffing van het Gezantschap in Den Haag tot Am bassade bekend zal maken. rpOT DIEP in de afgelopen nacht heeft de Franse Nationale Vergadering zich beraden over de houding van Frankrijk t.o.v. het Europese leger. Na een rede van premier Laniel, die warm werd toegejuicht door de pro-Europeanen, maar koel ont vangen door de Gaullisten, werd de vergadering tot 10 uur gis teravond verdaagd. Daarna werd een speciale Kabinetsvergade ring gehouden, waarin de ministers gepoogd hebben een aan vaardbare motie op te stellen over de buitenlandse politiek. Hoe deze motie luidde en hoe de Nationale Vergadering er over dacht, was rond middernacht nog niet bekend. Verwacht werd, dat ze vaag genoeg zou zijn om de voor en tegenstanders van het Europese leger onder de aanhangers der regering in staat te stellen er vóór te stemmen. DREMIER LANIEL, die de eerste spreker was in het debat over Bui tenlandse Zaken gistermiddag, zei, dat Frankrijk op de Bermudaconfe rentie zal streven onderhandelingen met Rusland mogelijk te maken. Wat Indo-China betreft, zal hij zich baseren op de wens van de Nationale Vergadering om te trachten door on derhandelen te komen tot een alge mene pacificatie van. Azië. De strijd in Indo-China was ook 'n belemmering voor de uitbreiding van Frankrijks militaire rol in Europa. DE Oostduitse regering heeft laten we ten, dat ze er uiterst scherp op zal toezien, dat het opheffen van de zo nepassen niet zal worden „misbruikt voor tegen het volk gerichte misda den". TOEN VIER SCHILDERS op het ter rein van de B.P.M. te Rotterdam werk moesten verrichten in een butaantank kwamen twee van hen te vallen. Ze kwamen zestien meter lager op de bodem van de tank neer en waren od slag dood. VIER JAAR MET AFTREK luidde het vonnis tegen de 47-jarige architect W. v. L. te Rotterdam, die door aller lei fantastische verhalen kans zag om tal van relaties voor f 19.000 te bena delen. PSEUDO-VOGELPEST is weer ge constateerd in de omgeving van Lun- teren en spe.ciaal in de buurtschap Meu-Lunteren. Men heeft reeds maat regelen getroffen. DE GEMEENTERAAD van Arnhem heeft f 5000 verstrekt aan de stich ting Sonsbeek 1949 voor de voorberei ding van een derde internationale beeldententoonstelling in 1955 in park Sinsbeek. DE BRUGDEKKEN kunnen in deze dagen 's morgens weer erg glad zijn ten gevolge van ijzel. Automobilisten moeten er voor zorgen dat hun snel heid zodanig is, dat ze zo nodig plot seling kunnen stoppen. LORD ISMAY, de secretaris-generaal van dc NAVO zal, op verzoek van Churchill, de besprekingen op Ber muda gedeeltelijk bijwonen. W. J. OUDENDIJK, oud-gezant in Perzië, Rusland en China, is op 79- jarige leeftijd in Den Haag overle den. Laniel nodigde de opstandelingen in Indo-China uit „redelijke voor waarden" voor een staking van het vuren te stellen. Frankrijk eiste geen onvoorwaardelijke capitulatie van de vijand. Wat de Europese politiek betreft, zei de premier: „Ik zeg duidelijk, dat ik voor Europa ben op zekere voor waarden". Deze waren: regeling van de Saarkwestie, ondertekening van de verklarende protocollen en het slui ten van overeenkomsten met Enge- land. Als dc Duitse regering talmde bij het duidelijk maken van haar stand punt ten aanzien van de Saar, zou dat niet anders dan de vorming van de Europese Verdedigingsgemeen schap kunnen vertragen. De onderhandelingen met Engeland over de houding van dit land tot de E.V.G. verliepen gunstig, aldus de premier. Laniel deelde mee, dat in het begin van het nieuwe jaar de regering de kwestie der bekrachtiging van het E. V.G.-verdrag aan het parlement zou voorleggen. Over de toekomstige rol van de Britse en Amerikaanse troepen in Europa zei Laniel, dat Frankrijk een verklaring van Amerika en Engeland zou toejuichen, dat zij hun troepen op lange termijn in Europa zullen hand haven. De kwestie van garanties op dit punt zou door Frankrijk ter sprake worden gebracht op Bermuda. De loodsenstaking DE rivierloodsen te Antwerpen zijn bijeengekomen teneinde hun hou ding te bepalen met betrekking tot de staking van de zeeloodsen. Zij be sloten thans niet in staking te gaan, omdat het Ministerie van Verkeers wezen bepaalde garanties heeft gege ven betreffende de benoeming van de nieuwe chef-loods te Vlissingen. Zij zullen evenwel tot een solida- riteitsstaking overgaan indien bij de definitieve benoeming geen rekening wordt gehouden met het statuut van het Rijkspersoneel of indien straf maatregelen worden genomen tegen de stakende loodsen. MIGUEL GONZALEZ GOMEZ, een 50-jarige Madrileen, heeft niet meer kunnen slapen, sinds zijn verloofde hem 21 jaar geleden ver liet. Hij werkt in 'n hotel en ver zint 's nachts plannen, die hij nooit uitvoert. TTALIë heeft onvoorwaardelijk de Britse, Amerikaanse en Franse voorstellen voor een vijfmogendheden- conferentie over Triëst aanvaard, zo is te Rome door een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigd. Popowitsj, de Zuidslavische minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft Dinsdagavond te Belgrado meege deeld, dat de Zuidslavische regering een geallieerd voorstel voor een in ternationale conferentie over Triëst heeft verworpen. Voor zover het Italië betreft, ver klaarde de woordvoerder, zijn er geen verdere besprekingen, of toelichtin gen nodig voor de conferentie plaats vindt. Niettemin gaan er geruchten, als zou Italië concessies hebben moeten doen in verband met de conferentie. In de Italiaanse voorwaarden, die pre mier Pella vorige week nog in het Italiaanse parlement opsomde, staat o.a. dat de Brits-Amerikaanse beslis sing om zone „A" aan Italië over te dragen, vast en onherroepelijk moet zijn. Nu is volgens Italiaanse corres pondenten in Washington in de ge allieerde voorstellen voor de confe rentie voorzien in het toelaten tot de zone „A" van een groep Italiaanse ambtenaren, die vraagstukken, sa menhangend met het overdragen van ZEVEN LEDEN van het Egyptische leger, die in de buurt van Alexandrië zijn gelegerd, zijn op beschuldiging van communistische activiteit gearres teerd. EEN ALBANESE SCHOENER is op het Griekse eiland Korfoe aangeko men, waar de drie bemanningsleden om politiek asyl hebben gevraagd. Zij hadden de kapitein en een soldaat overmeesterd. Het schip had een la ding wapens aan boord. EUGENE KLINK, een 34-jarige Frans man, die talrijke berovingen en moord op een politieman, die hij met een gestolen auto overreed, op zijn naam heeft staan, is na een verbeten jacht gegrepen. IN HET CENTRUM van het Britse industriegebied is op een diepte van 1000 meter een nieuwe kolenlaag vast gesteld van ongeveer 400 millioen kg. steenkool. Ze leent zich uitstekend voor mechanische winning. tuuia nmeUhk. mist'B met tempera- 5 f tuur om het vriespunt. Hier en temnêr kt °pklarinsen met middag- J t temperaturen omstreeks vier era- J sen' ^uW°OoTkke W'nd tUS" Zonanondger S" 8 Ia8anuur°nder 12-42 UUr' Z°" OP Leerlingen van de lagere school te Rasunda. in de nabijheid van Stockholm, beschilderen 60 vier kante meter muur in de lunch room van hun school. Zij hebben de muur beschilderd met beelden uit Rasunda en omgeving, en zij heb ben dat gedaan op een zeer artis tieke manier. De enige kosten, die worden gemaakt, zijn die voor de verf, een soor.t die 2000 jaar zijn kleur behoudt. r\AVID GREENGLASS, die geruime tijd geleden bekend heeft zich schuldig gemaakt te hebben aan atoomspionnage, heeft in een schrif telijke verklaring medegedeeld, dat de radar-spionnagegroep, destijds aangevoerd door Julius Rosenberg, „wellicht nog steeds bestaat". Een onder ede afgelegde getuigenis van Greenglass, opgemaakt in de ge vangenis te Lewisburg, Pennsylvanië is in een openbare zitting van de se- naats-subcommissie van onderzoek voorgelezen door senator McCarthy, voorzitter van de commissie. McCarthy had deze zitting bijeen geroepen om zijn beschuldigingen, dat een spionnagegroep in het radarlabo ratorium van de legerverbindings- dienst werkzaam is geweest, kracht bij te zetten. Greenglass deelde mede. dat zover hij wist de activiteit van de spionnage groep van Rosenberg nooit gestaakt was. Reina Prinsen Geerligs-prijs WOOR DE zevende keer is gisteren te Amsterdam de jaarlijkse Reina Prinsen Geerligs-prijs voor het beste literaire werk van een auteur tussen de 20-35 jaar uitgereikt op de sterf dag van deze illegale werkster. Voor het eerste sinds de instelling waren er dit jaar twee winnaars, die de prijs (200 gulden) moeten delen. De bekroonde inzendingen zijn de dichtbundels na vijf jaar prozaisch overwicht „Proeftuin" van Ellen Warmond (23 jaar - Rotterdam) en „Berchitesgaden" van Emco Campert (23 jaar - Amsterdam). De jury, bestaande uit: Anna Bla- man, Helle Haasse, Adr. Morien, Ber nard Rijdes en Adr. v. d. Veen, be oordeelde 26 manuscripten, waarvan 18 poëzie, 6 proza en 2 toneel. Primeur voor Eindhoven DE HANDWEVERIJ „De Knip scheer" te Laren (N.H.) heeft uit Eindhoven de opdracht ontvangen 't vervaardigen van een kruisweg, die als geschenk van de parochie van de H. Hartkerk te Eindhoven aan haar pastoor zal worden aangeboden. Deze kruisweg zal bestaan uit 14 tapijten naar een ontwerp'van Cuno van den Steene. Twee ervan zijn reeds gereed en werden in Eindho ven tentoongesteld. Het is voor de eerste maal dat een R. K. kerk in Nederland opdracht gaf kruisweg staties te weven. Tot dusver werden deze geschilderd, of, soms gebeeld houwd. de zone, zouden bestuderen, terwijl de conferentie gaande is. Dit houdt in, dat Italië dus aan de conferentie zal deelnemen vóór de zone „A" onder Italiaans bestuur is geplaatst. Popowitsj deelde echter mee. dat de geallieerde voorwaarde, dat voor de conferentie een begin moest wor den gemaakt met de uitvoering van het besluit van 8 October, volgens hetwelk Triëst aan Italië diende te worden overgedragen, Zuid-Slavië K£t voorstel tot de conferentie deed af wijzen. De Bermuda-agenda DE BERICHTEN, da-eonferentie dat op de Bermu- de „Indonesische kwestie" behandeld zal worden, is voor de Indonesische regering nog on officieel. zo zei de Indonesische mi nister-president Sastroamidjojo. „Indien het waar is. dat een derge lijk voornemen bestaat, dan voel ik mij teleurgesteld, dat Indonesië hier over niet tevoren wordt geraad pleegd. of ervan in kennis wordt ge steld. Indonesië als souvereine staat zou zich teleurgesteld voelen, indien het slechts als een probleem zou wor den behandeld door de grote mogend heden. Bovendien, als Indonesië in derdaad een probleem zou vormen, dan is dit een zaak, die Indonesië op de eerste plaats aangaat", aldus de premier. „Tot dusver weten wij nog niet wat de Indonesische kwestie is". LONINGIN ELIZABETH van Enge- land en de Hertog van Edinburgh z\jn Dinsdagmiddag op de Bermuda- eilanden, de eerste stopplaats op hun wereldreis, aangekomen. Zij werden begroet door de gouverneur van Ber muda en andere plaatselijke autoritei ten. Na de inspectie van een erewacht begon het Britse koninklijke paar een autotocht over de eilanden. Er is een kwestie ontstaan naar aanleiding van het staatsie-diner, dat de Koningin Jj). het Regeringshuis zal worden aangeboden. Het neger-par lementslid dr. Gordon op Bermuda, heeft namelijk geprotesteerd tegen het feit, dat geen negers voor het di ner zijn uitgenodigd. Sir Aleander Hood, de gouverneur, verklaarde, dat Maandagavond is H. M. Koningin Elizabeth, vergezeld door haar echtgenoot, de Hertog van Edin burgh, van het vliegveld te Londen vertrokken. We zien hier de vor stin op de trap van het vliegtuig een vaarwel tot de achterblijven den roepen; in de gang van het vliegtuig is de Hertog zichtbaar. wel een aantal negers zal worden uit genodigd voor het tuinfeest in het re geringshuis. Inmiddels heeft de Britse Labour- afgevaardigde Fenner Brockway me degedeeld, dat hij in het Lagerhuis de premier wil verzoeken, er bij de gou verneur van Bermuda op aan te drin gen, dat ook vertegenwoordigers van de gekleurde bevolking van de ko lonie voor het diner worden uitgeno digd. ^AN DE OPLETTENDHEID van een treinconducteur uit Amersfoort is het te danken, dat een aansla? op een 54-jarige Amsterdamse vrouw S. V. kon worden verijdeld. Deze aanslag was op touw gezet ter verkryging van een levensverzekeringsuitkering. De conducteur had iets van de beraamde plan nen opgevangen en de recherche hiervan mededeling gedaan. De spoorweg recherche en de recherche van de Bilt wisten toen binnen enkele dagen klaarheid in deze duistere zaak te brengen. DE 35-jarige H. de V., een verzeke ringsagent uit de Bilt had samen met de 32-jarige oud S.S.-er H. de Vr. uit Zeist een verzekering afgesloten op het leven van mej. V. tot een be drag van f 15.000.-. Beide mannen, die geen familie van elkaar zijn, be raamden hierop een plan om nabij een seinhuisje te Blauwkapel in de gemeente Maartensdijk een goederen trein uit de rails te laten lopen. Wan neer de trein zou ontsporen, zou mej. V. zich in het vlak aan de lijn lig gende seinhuisje moeten bevinden en daar aldus de opzet van het plan de dood vinden. De 35-jarige verzekeringsagent zou van plan zijn geweest, de oud S.S.-er ook om te laten komen, wanneer mej. V. de dood zou hebben gevonden. Dit plan was gerijpt, omdat de verzeke ringsagent om het vertrouwen van mej. V. te winnen, ook op het leven van de oud-S.S.-er een levensverze kering tot een bedrag van f 15.000.- 51 "j^DWARD ROBERTS" heeft een nieuw hoofdstuk in de ge schiedenis van het Franse Vreemdelingenlegioen ge schreven. Eind Maart 1951 liep deze 24-jarige Britse sol daat weg uit liet Eerste Bataljon van het King's Regiment, dat te Iserlohn in West-Duitsland was gelegerd. DOBERTS wilde vechten. Hij las in de kranten van de moeilijke si tuatie op Malakka en al vier maal had hij gevraagd om overplaatsing naar een Britse eenheid in het Verre Oos ten, maar telkens had hij 'nul op het rekest gekregen. Toen hem nog twee weken van zijn verplichte diensttijd restten begaf hij zich. volledig in uni form naar het recruteringsbureau van het Vreemdelingenlegioen. „Het is wel wat riskant'', zei de Franse officier, „maar ik wil het toch met u probe ren". Roberts antwoordde: „Dat is goed,, maar ik wil persé naar Indo- China. Anders teken ik niet" Zijn avontuur heeft ruim twee-en-een-half jaar geduurd. Nu is hij in Engeland teruggekeerd en een krijgsraad heeft hem veroordeeld tot 56 dagen gevan genisstraf. Roberts ging inderdaad naar Indo- China. Zijn wapenbroeders noemden hem Johnny, omdat hij de enige En gelsman bij zijn afdeling was. Met korte onderbrekingen heeft „Johnny" 18 maanden aan het front vertoefd. Men had hem van tevoren opgeleid tot parachutist en in Noord-Afrika heeft hij ook met goed gevolg elf sprongen uitgevoerd. Maar in Tonkin werd hij op zijn verzoek teruggeplaatst naar de infan terie. Daar behoorde hij tot de 120 lé- gionnairs, die in een hinderlaag lie pen. Roberts werd door een kogel in zijn gelaat getroffen, maar hij vocht door en slaagde erin met 34 anderen levend te ontkomen. Dat werd door de Fransen be schouwd als een heldendaad en men verleende hem het Oorlogskruis. De motivering luidde: „Ofschoon hij eer der al door een kogel aan het hoofd was gewond, toonde hü zich een kalm en dapper krijgsman". „Keizer" Bao Dai van Vietnam ken de hem het Dapperheidskruis toe. Dat alles nam echter niet weg. dat Roberts ernstig gewond was en men bracht hem per vliegtuig over naar Marseille, waar hij werd opgenomen in het militair hospitaal. Zes maan den lang werden alle vondsten van de i plastische chirurgie op hem toegepast, maar dat kon niet verhinderen, dat hij een diep en lang litteken op zijn rechterwang overhield. Na zijn ontslag uit het hospitaal werd hij weer teruggebracht naar de voornaamste basis van het legioen in Noord-Afrika. Daar verzocht hij te worden ontslagen. Zo kwam het, dat hij zich op 21 October j.l. in een de mobilisatiecolbertje kwam melden bij de waarnemend militair attaché op de Britse ambassade in Parijs. Dat was de eerste stap op de weg, die leidde naar de krijgsraad. Tijdens zijn verhoor door de presi dent zei Roberts, die zijn Franse en Vietnamse onderscheidingen op een Brits battle-dress droeg „Het was me destijds beslist ernst. Ik wilde vechten en toen men mij de kans daarvoor niet gaf, besloot ik de kans te grijpen. Mijn enige hoop is nu, dat ik beroepsmili tair in ons eigen leger kan worden. Dat hij het zeker in het laatst, niet helemaal naar de zin had bij het Vreemdelingenlegioen, blijkt wel uit de briefkaart, die hij uit Algiers naar zijn ouders in Manchester zond: ..Ein delijk is dit hondenleven afgelopen. Ik kom spoedig thuis. Eddie". had afgesloten. Zowel deze als mej. V. beiden zouden naar het sein huisje gaan hadden de desbetref fende formulieren hiervoor onderte kend, toen deze nog blanco waren. In dc polissen zou zijn opgenomen, dat bij het overlijden van een van deze partijen de andere de uitkering zou krijgen. Indien beiden dood zou den zijn, zou de verzekeringsagent de uitkeringen ontvangen. HANDLANGER LIET SCHIJNT dat de oud S.S.-er, toen het plan eenmaal was ont worpen, aan de practische uitvoering heeft getwijfeld. De verzekerings agent zou de oud S.S.-er toen echter hebben gerustgesteld met de medede ling. dat hij wel voor een handlanger kon zorgen. Deze handlanger ver scheen inderdaad, doch trok zich te rug aangezien hij de opzet te riskant achtte. Tijdens een reisje, dat ook langs de plaats voerde, waar de trein zou moeten ontsporen, kon de zich in middels teruggetrokken handlanger zich echter niet bedwingen de con ducteur enige vragen over de situatie ter plaatse te stellen. De conducteur kreeg argwaan en waarschuwde de recherche. Bij navraag bleek inderdaad, dat de polissen daar waren aangevraagd. Aangezien de naam van de oud S.S.- er daar bekend was, meldde een po litieman uit De Bilt zich bij hem als handlanger en greep tijdig in. Zowel de verzekeringsagent als de oud S.S.-er zijn reeds voor de Offi cier van Justitie geleid en hebben in middels bekend. Districtsvergaderingen W it-Gele Kruis QONDERDAG a.s. zal te Hulst en Sluiskil een districtsvergadering gehouden worden voor O.-Zeeuwseh- Vlaanderen, uitgaande van de Pro vinciale Bond „Het Zeeuwsche Wit- Gele Kruis". Te Sluiskil zullen deel nemen alle bestuursleden van de plaatselijke Wit-Gele Kruisverenigin gen gelegen in het Westelijk deel van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. terwijl in Hulst de bestuursleden van het Ooste lijk deel van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren verwacht worden. Nassaukade te Amsterdam ontstond grote consternatie. Politiemannen sommeerden alle aanwezigen circa 15 het agentschap niet te verlaten. omdat een 65-iariqe man een hpJraq van f 2,75-miste. Een langdurig onderzoek. waarbij drie personen werden gefouilleerd, leverde geen re sultaat op. De oplossing kwam pas veel later, toen de ..benadeelde" kwam vertellen, dat hij het geld thuis in een portefeuille had gevonden...

de Stem | 1953 | | pagina 1