Oververmoeidheid beving Bidault r KOOPVAARDIJ geeft vlootrevue Ook met E.V.G. Amerikaanse en Britse troepen in Europa Diamantmaatschappij vreest te zijn opgelicht BOSCH Steeds 30 schepen op stroom Het debat in de Franse nationale vergadering Victor v. Vriesland eredoctor Geen onderscheid tussen „gewone en politieke misdadigers Persepolis blootgelegd door Amerikanen Een ruimteman verlaat moeder Aarde Grote wedstrijd voor de jeugd Eden misleider van eigen volk! DAGBLAD VOOR ZEELAND Mgr dr B. Alfrink over de politieke eenheid Beide alternatieven onaanvaardbaar Minister Donker verklaart zijn beleid Lichte gevallen in „open kamp" j Plaatselijk mist Spoedig een ontwerp Politiewet Twintig kostbare stenen vermist Kleuter liep met houder den guldens op zak Een prentenboek van f 710.- GEEN SCHADE VERGOEDING Het conflict der Belgische loodsen WREVEL OVER DE MAATREGELEN Geen huwelijk in de dodencel Britse persstem: Pantservesten voor onze militairen RUSLAND BELOOFT FINLAND HULP Babies op cle zwarte markt 93e JAARGANG No. 20884 Iliteave' N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschnnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16 Tel. Redactie: 8181 Admi- arm Verantwoordelijk Hoofd redacteur: 3 H. A. Bruna. Redact,eraad: C J v Hootegem. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H B L de Reenter, L. J. v. 't Westende, P. v M Vercauteren. Abonnementsprijs by vooruitbetaling 1 5-45 per kwartaal, per post oer week (Uitsluitend by met-post- .1, t a 42 Incasso wordt berekend. Lossee nummers 13 cent. Postrek. no. 278841. Voor Cod, Koningin en Vaderland ZATERDAG 21 NOVEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon" no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). r\E SENAAT der Leidse Universiteit U heeft besloten het eredoctoraat in de Letteren en Wijsbegeerte te ver lenen aan de Engelse schrijver E. M. Forster, de Franse schrijver Jean Schlumberger en aan de Nederlandse schrijver Victor E. van Vriesland, voorts het eredoctoraat in de Genees kunde aan de heer P. J. Waardenburg, oogarts te Arnhem. Victor van Vriesland heeft behalve enige essays, een roman en enkele ge dichtenbundels gepubliceerd. Hij ver taalde verschillende werken uit het Frans, Duits en Engels. Aan dr. Waardenburg is het ere doctoraat verleend wegens zijn ver diensten op het gebied van de erfe lijkheidsleer van de mens. TN antwoord op het hem, door het te te Utrecht gehouden K.V.P.-congres gezonden telegram heeft Mgr. Alfrink het navolgende antwoord gegeven: „Wij danken U voor Uw verzeke ring van trouw en steun en wensen U en Uw werken voor de practische po litieke eenheid van alle Nederlandse Katholieken gaarne Gods zegen". ER IS door de regering een commis sie ingesteld, die zal onderzoeken of en, zo ja, in hoeverre er verandering moet worden gebracht in het finan ciële bestel van het waterschapswezen. EEN 18-JARIG Haags meisje is sinds 12 November spoorloos. Het vermoe den bestaat, dat het meisje, dat die avond uit was, niet meer thuis durf de komen, omdat ze zich verlaat had. OP 2 DECEMBER zal in Utrecht een oude traditie in ere zijn hersteld want dan zal er op het Paardenveld de zo genaamde „Sint Nicolaasmarkt" wor den gehouden. De Sint zal er ook zijn. ^J^SONYWERp wordt voorge- bedr&g van f 200.000 be schikbaar te stellen voor vaccinaties tegen de griep op grote schaali zulks voorlopig by wyze van proef, door het Ned. Influenza-centrum. DE AMERIKAANSE vakbond Cl O" heeft een anti-crisisprogram goed gekeurd, dat o.m. belastingverlaging voor kleine salarissen en verhoging van het maximumloon inhoudt. JJET GROTE DEBAT in de Franse Nationale Vergadering, dat gisteren zijn hoogtepunt bereikte in de rede van de minister van Buitenlandse Zaken Bidault, kreeg een onverwachte anti climax, toen minister Bidault onder het uitspreken van zijn rede plotseling doodsbleek werd en op een stoel neerzeeg. De minister, die reeds geruime tijd overwerkt is, bleek niet meer in staat zijn rede voort te zetten. Dit werd toen gedaan door staatssecretaris Maurice Schuman. Hierna deelde premier Laniel mede, dat het debat eerst Dinsdag a.s. zal worden voortgezet. De toestand van minister Bidault is niet zorgwekkend. Enkele dagen rust zullen hem volkomen herstellen. DE AMERIKAANSE luchtmacht zal binnenkort een verslag uitge ven, waarin wordt gezegd, dat de sinds 1947 veelvuldig boven de V. S. waargenomen „Vliegende Scho tels", gewone voorwerpen als bal lonnen, vliegtuigen, meteoren of planeten bleken te zijn. DE WESTELIJKE geallieerden zullen waarschijnlijk spoedig onderhandelen over de vorming van een „Holding- company", waarin delen van de voor malige Duitse „Vereinigte Stahlwer- ke" zouden worden ondergebracht. EEN DEPUTATIE van het hoofdbe stuur van de Staatkundig Gerefor meerde Partij heeft de minister van Landbouw een petitionnement met 25.000 handtekeningen aangeboden, waarin wordt verzocht, het vervoer- verbod voor niet-ingeënt vee in te trekken. 96 ROTTERDAMSE officier van Justitie heeft hoger beroep aangete kend tegen de vonnissen in de zaken tegen twee journalisten, die militaire geheimen in hun krant zouden heb ben onthuld. AAN DE HEER H. B. Kemna is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur-hoofdredacteur van het Katholiek Nederlands Persbureau. HF.T OOSTDUITSE departement van Lndse Zaken heeft vijfdui- automatische pistolen toegewe- ZeL aan ,de Oostduitse communisti sche jeugdorganisatie F.D.J. DE WESTDUITSE regering heeft de £nt0n™ng,Van# £ilm "Tot vijf minu ten over twaalf die handelt over 't leven van Hitier, verboden. De film licht nazidom in een goed dag- GISTERAVOND heeft men in het ka naal by Goutum (Fr.) het lichaam van de bekende Friese schrijver Reiner nlf J7ian/evonden- Me" vermoedt, veïdrlklr^ iL hCt kanaa' iS VORIGE WEEK is te Endeh, op Flo- res plotseling overleden, Pater Ge rard Huytink S.V.D.. in de leeftijd van öl jaar. DIDAULT en later Maurice Schu man, verklaarden dat de Franse regering nauw omschreven garanties probeert te verkrijgen voor het hand haven van Amerikaanse en Britse troepen in Europa, ook na de be krachtiging van het E.V.G.-verdrag. De onderhandelingen hierover verlie pen bevredigend en in Bermuda zal de kwestie op zichzelf in bespreking komen. Het is duidelijk, verklaarde Bidault, dat het opnemen van Duitse troepen in de verdedigingsgemeenschap slechts een toevoeging kan betekenen, maar niet een vervanging. Bidault betoogde dat er geen andere keuze was dan Duitsland in het Westelijk verdedi gingsstelsel op te nemen op aanvaard bare voorwaarden. Hij betreurde het dat Engeland geen lid van de gemeen schap is. De Franse regering heeft gevraagd om ten minste een nauwe band tussen Engeland en de Verdedigingsgemeen schap. Bidault betoogde, dat Frankrijks veto Duitsland kon beletten tot de NAVO toe te treden, „maar het is mo gelijk, dat als wij dat doen, wij een crisis in het Atlantisch stelsel zelf zou den veroorzaken. De twee alternatie ven voor een Europees leger zijn bei de onaanvaardbaar. Het ene is een neutraal Duitsland, hetgeen de grens aan de Rijn onbeschermd zou laten. Het andere is de directe toetreding van Duitsland tot het Noord-Atlan tisch Pact. De keuze is nu tussen de garanties van de E.V.G. of helemaal geen ga ranties". Hy voegde eraan toe, dat de directe toelating van Duitsland tot de NAVO de aanwezigheid in Duitsland van l'ranse, Britse en Amerikaanse troe pen afhankelijk zou stellen van de welwillendheid en goedkeuring van de souvereine Duitse regering. S, ^e'6er van de socialistischè par- 7 Mollet, bevestigde tijdens het debat, dat de socialisten het E.V.G.- pian zouden steunen, op voorwaarde rfj; e^rste een doeltreffende band met ngeland tot stand gebracht werd door een concrete en duurzame over eenkomst en ten tweede, dat een po- litieke autoriteit zou wor(jen inge steld, met werkelijke boven-nationale bevoegdheden om op het leger toe zicht uit te oefenen. Dat Bidault plotseling met spreken moest ophouden, kwam doordat hij 's nachts vrijwel niet had geslapen. Hij had gewerkt aan zijn rede, die hijzelf be schouwde als „de rede van zijn leven". Het voorstel van zijn secreta ris de morgenuren te rusten en zijn krachten te sparen voor de zitting, had hij afgeslagen. De voornaamste gedeelten van zijn rede waren evenwel reeds tevoren verstrekt aan de bladen zodat de af gevaardigden in de Nationale Verga dering in staat waren de rede, die ternauwernood verstaanbaar was, le zend te volgen. AFTREDEN? yOLGENS geruchten zou de moge lijkheid bestaan, dat Bidault om gezondheidsredenen zijn ontslag aan biedt, maar van officiële zijde kon geen bevestiging van dit gerucht ver kregen worden. (Van onze parlementaire correspondent) LJET AANTAL politieke delinquen ten, dat nog gedetineerd is» be treft voornamelijk criminele geval len, die misdaden hebben gepleegd tegen lijf, leven, eerbaarheid of goed, zo deelde vanmiddag in de Tweede Kamer minister Donker mee naar aanleiding van de vraag, van de ka tholieke afgevaardigde N. v. d. Heu vel, of de politieke delinquenten weer niet naar de mijnen of in een ander arbeidsproces zouden kunnen worden ingeschakeld om weer in het maat schappelijk leven vertrouwd te raken. Ze ondergaan hun straf, zo vervolg de minister Donker, zoals andere cri minele veroordeelden. Op een andere vraag van de heer v. d. Heuvel, namelijk of er een soe pel gratiebeleid zou kunnen worden toegepast wanneer inschakeling in het arbeidsproces op moeilijkheden zou stuiten, antwoordde de minister, dat de tot 20 jaar veroordeelden over vier jaar practisch allemaal vrij zullen zijn. Dat betekent: na 12 jaar. De mi nister wil geen onderscheid in behan deling maken tussen de gewone cri mineel veroordeelden en de nog ge detineerde politieke delinquenten, die alleen nog vastzitten om criminele daden. Ten aanzien van de levenslang veroordeelde politieke delinquenten wil de bewindsman ook geen onder scheid maken met de gewone gevan genen, bij wie na 12 jaar óók niet overwogen wordt de levenslange straf in een tijdelijke om te zetten. Op een nadere vraag van de heer v. d. Heuvel deelde de minister mee, dat hij in het voorjaar de politieke delinquenten uit Norgerhaven en Eygelshoven naar Hoorn heeft laten overbrengen in verband met ontsnap pingspogingen van enkelen. Een uit zondering werd gemaakt voor dege nen. die binnen 2 jaar in voorwaar delijke vrijheid zouden worden ge- Weersverwachting, geldig tot t vanavond: 4 J Zvv aar bewolkt met hier en daar opklaringen en plaatselijk mist. J »«rweg*nd droog weer. Iets Ia- temi'eraturen. In het Noor- lie Va" land m;ltige tot zwak- I svest I1?? tUSSCn West en Zuid- 5 vLa s weini« wind. Maan g;„Z°n 0nder 16K uur I Ui;5 uur Morgen: Zon n I li 7Ui"r der 16 41 uur Maan Maan 1 ,U"r' 0n<1" 1020 uur onder ?U5 uur°P 813 Maa" J steld. Degenen die nog tot 4 jaar van een voorwaardelijke invrijheidstelling af waren, zijn speciaal getest en uit deze groep konden er nog 13 in Eygelshoven blijven. Er wordt reke ning mee gehouden, dat deze mensen weer werken voor hun gezin. Thans geldt in Hoorn de regel, dat per kwartaal wordt bekeken, of de genen, die nog 2 jaar van hun voor waardelijke invrijheidstelling af zijn. naar een meer open kamp Norger haven of Eygelshoven overge plaatst kunnen worden. Op deze ma nier wordt er toch zoveel mogelijk aan gedaan de mensen alvast in te werken in het gewone leven. Zonder hoofdelijke stemming werd de begroting van Justitie goedge keurd. TN de Tweede Kamer deelde minis ter Donker mee, dat een nieuw ontwerp Politiewet de ministerraad reeds heeft gepasseerd. Uit deze me dedeling kan worden afgeleid, dat het ontwerp spoedig bij de Kamer wordt ingediend. Als een Gulliver, die slechts met moeite wordt vastgehouden door de Lilliputters 40 sterke mannen, die hem door middel van touwen be letten het luchtruim te kiezen zweeft deze „ruimteman" door de luchtDeze ruimteman 18 meter groot, en met een „taillewijdte" van 12 meter is een van de zes mammoet-ballons, gemaakt door een grote Amerikaanse rubberfabriek, die zullen worden meegevoerd in de grote jaarlijkse optocht voor Thanksgiving Day in New York. péN DER GROOTSTE diamantmaat- schappüen in de hoofdstad mist sinds het begin van deze maand 20 diamanten ter waarde van ruim f 103.000.-. Zij heeft deze kostbare stenen op 5 November in goed ver trouwen op zicht meegegeven aan de 47-jarige E. L. de Clercq uit Johan nesburg, die enkele dagen later het hotel in Amsterdam, waar hij gelo geerd had, heeft verlaten en van wie sindsdien niemand meer iets heeft gehoord. Na in contact te zijn gekomen met een diamantmaatschappij, vertelde hij de directie, met opgave van bekende namen, dat hij hoopte een aantal dia manten te kunnen tonen aan tijdelijk in Amsterdam verblijvende buiten landse relaties van hem. Hij kreeg 3 £EN ONDERWIJZERES op een Apeldoornse lagere school keek onlangs wel vreemd op, toen ze bemerkte, dat de 10- jarige leerling B. H. in het be zit was van een bankje van twintig. Het leek de onderwijzeres verstan dig de politie even te waarschuwen. Deze kwam langs discrete paden te recht bij de veertienjarige leerling A. R. W., die na een verhoor bekende „een heleboel" geld te hebben wegge nomen bij een oom van hem, die in Brabant woont, en waar hij deze zo mer had gelogeerd. Oompje werd over dit geval inge licht. Erg accuraat was deze man blijkbaar niet met zijn geld, want nu pas ontdekte hij, dat zijn volle neefje hem f 1100 lichter had gemaakt. De jongen moet echter vrij naief zijn ge- geweest. Hij had f 800 aan 'n vriendje gegeven en dit vriendje vertoonde het weer aan zijn moeder. Deze goede vrouw dacht echter, dat het geld al verlopen was. Toen gaf de jongen het geld aan zijn kleine broertje en dit begon er zaken mee te doen. Hij kocht een knikker voor f 20 en een prentenboek voor f 710.... Van het geld is nog ruim f 800 achterhaald. diamanten op zicht mee. Drie dagen later retourneerde hij 1 diamant en vertelde een andere te hebben ver kocht, doch daarvoor pas op 7 No vember de dollars te zullen ontvan gen. Hij vroeg of hij de derde dia mant nog even mocht behouden en verzocht nog enkele diamanten op zicht mee te mogen nemen. Hem wer den toen de 20 diamanten ter ha»d gesteld, die hij op 9 November zou komen terugbrengen of afrekenen. Sindsdien heeft men hem niet meer gezien. De hotelrekening is niet be taald. In het hotel had De Clercq, die zowel over een Belgisch als een Brits paspoort op zijn eigen naam beschikt en die dus waarschijnlijk 'n dubbele nationaliteit heeft, bovendien de dag van zijn aankomst f 500.- ge leend, die evenmin terugbetaald zijn. (Advertentie) UURWERKEN GOUD en ZILVER REPARATIE-INRICHTING HULST TEL. 83 Ontslagen in V, IS. P)E V.S. hebben zich in de bestuurs- en begrotingscommissie der V.N. verzet tegen het betalen van vergoe dingen aan de elf Amerikanen, die uit de staf der V.N. zijn verwijderd. Volgens de Amerikaanse afgevaar digde heeft de Algemene Vergade ring het recht en de bevoegdheid om betaling te weigeren. Het gaat om een bedrag van 170.000 dollar. De betrokken V.N.-functionarissen werden ontslagen, omdat zij weiger den te antwoorden op de vraag, of zij communisten waren of geweest waren. ttet CONFLICT in liet toch maar kleine wereldje van de Belgische zeeloodsen in Vlissingen, heeft genoeg zichtbare gevolgen. Op de rede van de Scheldestad lijkt de koopvaardij wel een vlootrevue te hebben geoiganiseerd. Machtige kolossen van schepen liggen onbewegelijk voor ?i?. f' rwi^ een fiJne nevel hun brede contouren verdoezelt. Al wat in Vlissingen van schepen houdt (en hoevelen zullen er dat niet zijn?) omt een kijkje nemen op de boulevard, waar men nu in één uur meer snrpkpn llet'wn anders ln een maand' Staande in kleine groepjes, be- kachels in het U^tas^restaurant.""" Ant,ere" bU 6'kaar de ben eenstemmig tot de staking beslo ten en zijn nog niet van plan deze op te geven. Het zijn Amerikanen, die de historie van het antieke Persepolis, eens de residentie van de Koningen, waar zij na de overwinningstochten terugkeerden en waar zij de jaarlijkse geschenken van de schatplich tige bevolking in ontvangst namen, blootleggen. De Amerikanen deden daar zeer belangrijke archeologische ont dekkingen. b.v. de reliëfs aan de voorzijde van het paleisterras, en op de daarheen voerende trappen, die strekken over een lengte van 100 meterDe stad werd in 330 vóór Christus verwoest door Alexander de Grote. Op 19 November j.l. heeft de Chicago University voor de eerste maal een uitgebreid verslag van deze ontdekkingen uitgebracht. Het rapport beslaat de gehele 22 jaren van onderzoekingen in de oud- Perzische stad, en is genaamd: „Persepolis IStructures, Reliefs, and Inscriptions". JN DIT RESTAURANT vonden wij de voorzitter van de loodsenbond, de heer Vansteenweger, die desge vraagd nog even uiteenzette, hoe het conflict is ontstaan. Aanleiding was de benoeming van een waarnemende chef-loods, maar de diepere oorzaak is, dat het Statuut van het rijksper- neel, naar de mening van de loodsen, al meermalen is geschonden. Men had liever gezien, dat één van de oudste loodsen was aangesteld als waarne mend chef. De nieuwbenoemde kwam daarvoor, wat zijn dienstjaren en sta tus betreft, nog niet in aanmerking. Het conflict heeft al zo'n week of zes in de lucht gehangen. Er is getracht tot een aecoord te komen en éénmaal heeft een bespreking plaatsgevonden met de minister van Verkeerswezen, de heer Segers. Deze bespreking heeft echter tot niets geleid. GEEN TOEGANG. 7EVENTIG van de twee en tachtig Belgische loodsen, nl. die aange sloten zijn bij de algemene bond, heb- Pijnlijk zijn de stakende lood sen getroffen, zei de heer Van steenwegen, door de maatregel, waarbij hen de toegang tot de rijksgebouwen werd ontzegd, wat inhoudt, dat de niet te Vlis singen wonende loodsen van hun normaal logies zijn berooid. De gedupeerden die er recht op hebben om op kosten van de bond naar östende terug te reizen, hebben er toch de voorkeur aan gegeven op eigen kosten in een hotel te Vlissin gen te gaan, om dadelijk, na het be ëindigen van het conflict, hun dien sten te kunnen aanbieden. SPANNING. ^/EEL HANGT er vanaf, wat de ri- vierloodsen, waarvan er ongeveer honderd te Vlissingen wonen, zullen doen. Gisteren vergaderden zij te Ant werpen om hun houding nader te be palen. Gaan zij ook staken, dat zal de toestand vooral voor de Antwerpse haven précair worden. Momenteel is het aantal op stroom liggende schepen nog niet geweldig groot; het wisselt tussen de dertig en veertig. Enkele schepen die anders over West komen maken nu een omweg om de Noordelijke route te nemen, daar zij dan beloodst mogen worden dit is een vaste overeenkomst door de Nederlandse loodsen. POLITIEK. W/IJ SPRAKEN ook een niet-sta- kende loods, die met klem be weerde, dat de staking alleen *n po litiek conflict is. De benoeming van de heer Pickevet is een heel normale vond hij. omdat uit de zes candidaten inderdaad de beste man is gekozen. Was, aldus deze werkwillige, de heer P. niet aange sloten geweest bij de katholieke or ganisatie. dan zou er geen adem van verzet zijn geweest. Onze zegsman hoopte .dat de minister voet bij stuk zou houden. Zwichten voor 't geweld zou gezagsondermijning zijn, zei hij. Op een in Antwerpen gehouden ver gadering van de Belgische rivierlood- sen kon men naar wij vernemen niet tot deelneming aan de staking besluiten. De rivierloodsen zullen dus voorlopig normaal doorwerken. „De Stempresenteert Hoe zien de kinderen Sint Nieolaas SINT NICOLAAS is weer in het land en het is logisch, dat uiv dagblad daar de nodige aandacht aan besteedt. De aankomst van de bisschop en de audiën ties, die hij de kinderen verleent zult u haarfijn beschreven vinden. Maar daarenboven heeft de directie van „De Stemgemeend, nog iets bijzonders voor de kinderen zelf te moeten doen. En dat is onze grote Sint-Nico- laaswedstrijd. Alle jongens en meisjes van 5 tot 12 jaar kunnen aan deze wedstrijd, die he lemaal voor hèn is, deelne men en mooie prijzen win nen. Gij, ouders, moedigt hen aan, om een tekening, versje, opstel of brief in te zenden. Lees nauwkeurig de me dedelingen op pagina 5 van dit blad en zie uit naar de resultaten, die wij zullen brengen onder het motto: „Kinderen maken een krant!" Zaak-Greenlease het Amerikaanse ministerie van Justitie zal geen toestemming ge ven voor een huwelijk msen Carl- Austin Hall en mevrouw Bonnie Brown Heady, de ontvoerders en moordenaars van Bobby Greenlease, die op 18 December in de gaskamer van de staat Missouri ter dood zullen worden gebracht. Zoals bekend had mevrouw Brown Heady tegenover de gevangenisauto riteiten de wens te kennen gegeven, met Hall in het huwelijk te treden. TN het links-georiënteerde Britse weekblad „New Statesman and Na tion" wordt Anthony Eden. de Britse minister van Buitenlandse Zaken beschuldigd van opzettelijke mislei ding van zijn eigen volk. Eden zou de jongste Sovjet-nota verkeerd hebben voorgesteld om de indruk te vestigen, dat. terwijl de Westelijke landen een Vier-mogend- hedenconferentie wensen. zonder vooraf gestelde voorwaarden, de Rus sen zulks wei hebben gedaan en zo het plan getorpedeerd hebben. r\E Nederlandse legerautoriteiten hebben een kleine proeforder voor kogelvrije vesten voor onze mi litairen, bij een Nederlandse in dustrie geplaatst. Binnen onze grenzen worden pant servesten gemaakt volgens een ge heel nieuw fabricagesysteem. Zij zijn aan de binnenkant voorzien van een hars met glasvezelmateriaal. Een schot uit een Tommy-gun, op korte afstand gelost, had geen andere ge volgen op het vest dan een lichte be schadiging van de buitenkant. Wel werd de afgeschoten kogel half in el kaar gedrukt. jE OUD-PREMIER en leider van de Finse boerenpartij, Urho Keko- nen, schrijft in een Fins blad. dat Rusland definitief economische hulp aan Finland heeft beloofd. De onder handelingen over deze hulp waren thans voltooid. De dag tevoren verklaarde de mi nister van Buitenlandse Zaken, dat Rusland hulp had aangeboden op voorwaarde, dat Finland een buiten landse politiek zou volgen in de geest van het wederzijdse verdrag voor mi litaire bijstand en vriendschap. De minister ontkende toen echter, dat reeds overeenstemming was bereikt. "N V/OLGENS een New Yorkse openbare aanklager. Ernest Mitler. is er een bloeiende handel in „zwarte markt-babies". vooral sinds de bureaux, die voor adop tie van kinderen zorgen, aan de vraag naar babies niet meer kun nen voldoen. Hij verklaarde dit tijdens een senaatsenquète. In New York is de vraag tien tot vijftien maal zo groot als het aan tal babies, dat door de adoptie- bureaux ter beschikking kan wor den gesteld. Er is o a. een bende, die aan echtparen in New York babies uit steden op honderden kilometers afstand verkoopt voor tweeduizend dollar.

de Stem | 1953 | | pagina 1