Kamernammotie-deGraafaan Openbare aanklager zal de doodstraf eisen RECHTSZAAK OM EEN LIED Wat is het beste voor de Indische Nederlanders? Gramofoon als getuige Wondergenezingen aanvaard Neutralen krijgen toch een kans rPas op: bewaakte overweg! DAGBLAD VOOR ZEELAND Nog geen spoor van vermiste straaljager Aan hulpverlening in Indonesië wordt hard gewerkt Ook twee KVP-ers vóór motie Lemaire Herfstsclioonlieid aan liet havenhoofd Tegenstellingen met wet-oorlogsschade De ontvoering van Bobby (jreenlease Proces Maandag: aangevangen De eerste Nederlandse „De Ruyter" RUSTIG WEER Dit is een Republikeinse aanval op mij persoonlijk! Persoonlijk gesprek over Saarkwestie Etoile des Neiges99 won van Misschienv Zelfde refrein De heiligverklaring van Paus Pius X Stap nader van V. S. 6-^ 93e JAARGANG No. 20881 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, mi nistratie: 8778 - Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. «e^ac'1®ra®d' C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J, J M'Mes' Voor God, Koningin en Vaderland H. B. L. de Rechter, L J v. •t Westende. P V M. Vercauteren Abonnementsprijs by vooruitbetaling t 5.45 per Kwartaal per post h .«Ml )P0t TiT incasso wordt berekend, bestell.) 1 0.41 m no 278841 Losse nummers lcen (uitsJuitend bij niet-post- WOENSDAG 18 NOVEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per ra/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). /^ÏSTEREN zijn de opsporingswerk zaamheden naar de vermiste Thunder jct"-straal jager onvermin derd voortgezet. Deze zijn vooral geconcentreerd op de plaats waar visser Mol uit Volen- dam een waterzuil heeft zien oprij zen. Twee sleepboten van de Konink lijke Marine, twee patrouille-vaartui- gen en twee vletten van de waterpo- litie hebben over een brede strook „geveegd", doch tot op dit ogenblik zonder resultaat. \J PRESIDENT EISENHOWER zal het Congres in Januari a.s. vragen, de ar beidswet van Taft en Hartley te amenderen, om deze wet volkomen rechtvaardig te maken voor de wer kende man en vrouw, voor de onder nemers en voor het publiek in het algemeen. DE TWEE GROEPEN in de Japanse liberale partij, die in Maart uiteen gingen, worden weer samengevoegd. Het schijnt de bedoeling te zijn van de V. S. uitstel te verkrijgen in de ver wezenlijking van het herbewape ningsprogram. HET NIEUWE Finse (zaken)-kabinet, dat gevormd is, met als voornaamste opdracht, het land een begroting te geven, is door de president van Fin land goedgekeurd. HET VORIGE jaar waren er in Engeland 1.684.000 vrouwen meer dan mannen, zoals blijkt uit het officiële statistische jaarboek. De Engelse jongedames tobben daar echter niet over, want in de groep van personen beneden de 40 jaar, zijn er 166.000 mannen te veel. EEN 21-JARIGE Rotterdamse leer ling-journalist en zijn chef zijn vrij-; gesproken van de beschuldiging, daf zij militaire geheimen in hun krant openbaar zouden hebben gemaakt. DE EERSTE KAMER heeft zonder beraadslaging of stemming het wets ontwerp voor aankoop en. bouw van panden, ten behoeve van de huisves ting van rijksdiensten goedgekeurd. DE PRESIDENT van de Groningse rechtbank heeft de „Ommelanden" verboden door het voeren van een hetze concurrentie te bedrijven en hieraan een dwangsom van f 1000 voor elke overtreding verbonden. (Van 0112e parlementaire correspondent) tyjET 48 TEGEN 26 STEMMEN heeft de Tweede Kamer een mo tie van Prof. Lemaire (K.N.P.) verworpen, waarin werd vast gesteld, dat de Indische Nederlanders zelf de uiteindelijke beslis sing moeten nemen, of ze naar Nederland willen komen en dat de regering een voorschot voor een overtocht behoort te geven. Met gelijke stemverhouding werd een motie van mr. de Graaf (K.V.P.) aangenomen, waarin wordt aangedrongen op een spoe dige opzet van een organisatie van hulpverlening in Indonesië, waar de Indische Nederlanders ondersteuning kunnen vinden. Te vens behelsde de motie van mr. de Graaf, dat de Indisch-Neder- landse ouders zélf de eindbeslissing hebben over het onderwijs van hun kinderen. VORIGE WEEK worstelden zeven Britse mariniers voor hun leven, toen een landingsvaartuig, waarmee zij aan het oefenen waren, voor de Engelse kust omsloeg. Een Russische sleep boot richtte een zoeklicht op de mari niers, doch stak verder geen hand uit. VRIJWEL ALLE instellingen, aange sloten bij de stichting „Het Neder landse blindenwezen", zullen een spe ciaal waarmerk op de door blinden vervaardigde artikelen aanrengen. Het Waarmerk vertoont twee, naar het licht grijpende handen. Deze maatregel is nodig, om ongeoorloofde practijken van sommige kooplieden onmogelijk te maken. IN DE CHEMISCHE fabriek te May- wood tV. Swaar geheime opdrach ten voor de Amerikaanse vloot wor den uitgevoerd, hebben zich gisteren vijf ontploffingen voorgedaan. Er vie len geen slachtoffers. PRINSES Asjraf Pahlevi, een zuster van de Perzische sjah, is door twee welgebekte Fransen bestolen. De buit had een waarde van f 800.000 en er was een mantel van sabelbont onder, die de prinses van Stalin had gekre gen. DE AMERIKAANSE minister van Bui tenlandse Zaken Dulles heeft gezegd, dat de conferentie van de „Grote Drie" op Bermuda van de volgende maand onder andere ook zou gaan over de toekomst -van Duitsland en Oosten rijk. TWEE TSJECHISCHE grenswachten, die bij Furth, in Beieren, tot Duits gebied waren doorgedrongen, hebben een Duitse grenswacht gedood. TWEE MUNITIE-opslagplaatsen bij Straatsburg zijn geteisterd door bran den, die ontploffingen tengevolge had den. Er is sprake van zes doden. DE VLIEGVELDEN van Londen, Pa rijs. Stockholm cn Helsinki zitten pot dicht door de mist. In de Britse hoofd stad is het zicht slechts vijf meter. Ook Nederland krijgt zijn deel van de ne vel. HET BRITSE LAGERHUIS heeft met 288 tegen 38 stemmen een regerings- motie aangenomen, die voorziet in de voortzetting van het stelsel van mili taire dienstplicht voor vijf jaren, te rekenen vanaf Januari aanstaande. ]y|R. DE GRAAF verbond hieraan, dat dus, wanneer deze ouders hun kinderen een Nederlandse school wil len geven, eventueel een voorschot voor een overtocht naar Nederland moet worden verleend. Op dit punt kon minister van Thiel zich niet bin den. De A.R. fractie-leider dr. Schou ten verklaarde, dat hij ernstige be zwaren heeft tegen het regeringsbe leid t.a.v. de Indische Nederlanders. Prof. Lemaire, de indiener van een der moties, prof. Oud cn mr. K. van Rijckevorsel (KVP) deelden de gevoe lens van dr. Schouten. Mr. van Rij ckevorsel sprak namens zichzelf en zijn fractiegenoot Visch. De overige KVP-ers waren het met de regering eens, dat de Indische Ne derlanders in Nederland niet zullen aarden en dat hun toekomst in Indo nesië meer perspectieven biedt. „Hoe durft de regering de verant woordelijkheid te nemen, dat de toe komst van de Indische Nederlanders en hun kinderen niet in Nederland maar in Indonesië ligt?" vroeg mr. van Rijckevorsel. ,.Moet zij dan ook niet de mensen in bescherming ne men, die op eigen kosten de overtocht maken?" Hij bestreed het regerings standpunt ook op volkenrechtelijke gronden. Bij overdracht van gebied hebben de bewoners het recht hun soeverein te volgen. Voorts achtte hij het regeringsstandpunt in strijd met de menselijke rechten. „Wanneer we binnenkort in J3eze Kamer het wets ontwerp over de rechten van de mens te behandelen krijgen, kunnen we over het beschikken van de eigen vrije wil nog wel eens praten", merk te dr. Schouten op. Minister van Thiel onderstreepte nog eens. dat hij de zaken ernstig heeft laten onderzoeken en dat hij ook uit de praktijk heeft ervaren, dat Indische Nederlanders doorgaans op sentimentsgronden naar ^Nederland komen, maar zich hier niet "thuis voe len. De toestand is voor hen in Indo nesië niet onhoudbaar. Het récht om naar Nederland te gaan heeft ieder een, maar de indruk moet niet wor den gevestigd, alsof hier voor hen het geld klaar ligt, „Ik ben ervan overtuigd dat er in Nederland géén en 111 Indonesië misschien een toe- ^en zo besloot de van Maatschappelijk de communist Gortzak en de KVP-ers van Rijckevorsel en Visch. Deze zelf de ploeg stemde tégen de motie van mr. de Graaf, een motie waaraan de minister zei geen behoefte te hebben, maar die tóch belangrijk is, omdat de Indische Nederlanders thans weten, hoe de meerderheid van het parle ment over hun toekomst denkt. Voor zichzelf had minister van Thiel niet zo'n behoefte aan deze mo tie, omdat de organisatie voor hulp verlening. waarop wordt aangedron gen, in een vergevorderd stadium van voorbereiding is. Dit was ook het ar gument van de tegenstemmers. Zij achtten de motie overbodig. OP EEN ZIJSPOOR PjE oppositie-leider prof. Oud vond tijdens deze debatten aanleiding, om op een zijspoor een beetje partij politiek te bedrijven. Toen hem daar door mr. van Rijckevorsel op werd gewezen, met de bemerking dat dit zijn zakelijke argumenten ontsierde, antwoordde prof. Oud: „Ik aas niet op het bloed van deze minister. Als ik op politiek jachtterrein wilde gaan, jaagde ik op groter wild dan op deze minister!" En hij verweet de bewindsman, dat hij een liberaal van de oude stempel was, die de vrije wil van de mensen over het hoofd ziet. ,,Als ge liberaal wilt zijn, vind ik dat prachtig, maar dan een modern liberaal, die de fouten van zijn voor vaderen van 80-90 jaar terug heeft ingezien!" riep prof. Oud uit. De minister dankte prof. Oud, dat hij ook een minister tegen zichzelf wilde beschermen, maar dat hij zijn standpunt toch niet wijzigde. In de avondvergadering werd be gonnen met de behandeling van de begroting van Overzeese Rijksdelen. Hierbij merkte minister Kernkamp, mede namens de heer Luns op, dat er nimmer is gedacht over samenwer king met Australië voor de verdedi ging van Nieuw-Guinea. Wel heeft de regering de defensie van Nederlands Nieuw Guinea in studie genomen, waarbij erover gedacht is. de marine hiervoor in te zetten. Door haar gro tere beweeglijkheid komt de marine hiervoor eerder in aanmerking dan de landmacht. Wiet Watersnoodschade INSTEMMEND met het wetsontwerp Watersnoodschade en met de daar in opgenomen normen voor vergoe ding van de schade, konden verschei dene leden van de commissie van rap porteurs uit de Eerste Kamer niet na laten er in hun voorlopig verslag op te wijzen, dat de bijdragen voor de oorlogsslachtoffers wei ongunstig af steken hij die voor de watersnood slachtoffers. Algemeen is men het er over eens, dat de ramp is veroorzaakt door een ongelukkige samenloop van buiten gewoon ongunstige omstandigheden. Ook het Rampenfonds, zal, aldus sommige leden, wanneer het immate riële schade gaat vergoeden, daar voor bepaalde, normen moeten stellen. Dit geldt temeer, nu het waarschijn lijk niet over voldoende eigen midde len zal beschikken om deze schade te vergoeden, zodat dientengevolge een beroep op de staat zal moeten wor den gedaan. Sommige leden zouden het juister achten, verzekeringsgelden niet in mindering te brengen en deze getrof fenen ook voor hun overigens niet in de regeringssteun vallende schadever goeding te doen verlangen, als belo ning voor de zorgzame en vooruit ziende blik, die hen ertoe bracht een verzekeringsovereenkomst te sluiten. bewindsman Werk. De voorstanders van de motie-Lc- rnairc waren: de VVD, de A.R., twee C.H. (v. a. Wetering en Schmal), de o.G., de twee leden van de K.N.P., PJE OPENBARE aanklager in 't proces tegen Carl Austin Hall en mevr. Bonnie Bron Hea dy, die hebben bekend de 6-ja rige Bobby Greenlease, het zoon tje van een rijke autohandelaar uit Kansas City, te hebben ont voerd en vermoord, heeft ver- Weersverwachting, geldig tot vanavond: Veel bew olking en op vele plaat- sen mist. Later plaatselijke opkla- ringen. Overwegend zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Middag- temperaturen ongeveer dezelfde i als gisteren of iets lagere. Over- wegend droog. Vandaag: Zon onder 16.45 uur. i Maan ^op 14.57 uur. Morgen: Zon - "P 8.05 uur, Maan onder 6.15 uur. ter klaard de doodstraf te zullen eisen. De beide beklaagden, resp. 34 en 41 jaar, werden Maandag geboeid het ge rechtshof van Kansas City binnenge leid, waar een jury zal moeten uitma ken of zij in een gaskamer terecht ge steld zullen worden. Als de jury niet de doodstraf aanbeveelt, kan de rech ter levenslange gevangenisstraf op leggen. Bobby Greenlease werd op 28 Sep tember jl. van school weggelokt en volgens plan vermoord. Het lijkje werd begraven in de tuin van het huis van mevrouw Heady. De ontvoer ders wisten van de vader een losgeld van 600.000 dollar te krijgen. De helft van dit bedrag kon worden achter haald. De verdachten zullen hun bekente nissen niet intrekken. Op dit ogenblik zijn hun verdedigers niet van plan „ontoerekenbaarheid" te bepleiten, hoewel zij mogelijk dit punt later te berde zullen brengen. Ex-president Truman over de zaak Dexter-Whiie Regering omhelst „McCarthyisme" YY/IJLEN HARRY DEXTER WHITE is niot. ondanks te^en hem in- is niet, ondanks tegen hem in gebrachte beschuldigingen van on trouw aan zijn vaderland ontslagen, omdat het van groot belang was dat een onderzoek, waarbij ook de gedra gingen van vele andere personen werden onderzocht, onbelemmerd voortgang zou hebben", aldus ex- president Truman in een door hem te Kansas City gehouden radiotoe spraak. j Truman verklaarde, dat hij de uit eindelijke verantwoordelijkheid droeg voor dit besluit. Elke ongebruikelijke maatregel met betrekking tot Whites benoeming zou alle betrokkenen in de zaak gealarmeerd kunnen hebben en het welslagen van het ingestelde onderzoek in gevaar hebben kunnen brengen. Trumans verklaring voor de radio en de televisie was een antwoord op de beschuldiging van de procureur- generaal, Herbert Brownell, dat Whi te op een belangrijke regeringspost werd gehandhaafd ondanks verkla ringen, dat hij een Russische spion was. Volgens Truman heeft het Republi keinse bewind op 6 November een persoonlijke aanval op hem, Truman, gedaan. Deze aanval, die naar Tru man meent, enig is in de geschiede nis van de V.S., hield in feite de be schuldiging in van opzettelijke onder mijning van de veiligheid van de V. S. Truman noemde de beschuldiging onwaar. Hij vervolgde, dat als recht streeks gevolg van deze beschuldi ging, hij op 10 November door de commissie voor on-Amerikaanse han delingen werd gedagvaard om onder vraagd te worden over zijn optreden als president der V.S. Truman legde uit, waarom/hij tenslotte besloten had niet voor de commissie te verschij nen. Zulks zou de constitutionele po sitie van het presidentschap onder mijnd hebben. Truman noemde het even belangrijk voor de onafhanke lijkheid van de uitvoerende macht, dat het beleid van de president zo min aan een onderzoek van het Con gres kan worden onderworpen nadat hij zijn ambtstermijn heeit vervuld, als in de periode, dat hij zijn functie nog bekleedt. „In communistische landen", aldus Truman, „is het de ge woonte, wanneer een nieuwe regering aan de macht komt, om aftredende functionarissen van verraad te beschuldigen. Dit doen de Amerikanen niet, al thans vroeger niet. Volgens Tru man „is het duidelijk, dat de hui dige regering, omwille van poli tiek voordeel, het McCarthyisme volkomen heeft omhelsd". Senator McCarthy heeft Dinsdag medegedeeld dat hij radio- en tele visietij d eist om de tegen hem ge richte aanval van de voormalige pre sident Truman te beantwoorden. Bidault en Adenauer MAAR ALLE waarschünlijkheid zul len de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Bidault en de West- duitse Bondskanselier, Adenauer bin nenkort in Den Haag hun lang ver wachte bespreking over de Saarkwes tie houden. Het zou in hun bedoeling liggen, om van hun aanwezigheid op de a.s. Haagse conferentie der ministers van Klein-Europa gebruik te maken om door een uitvoerig persoonlijk ge sprek voortgang in de onderhandelin gen over dit probleem te brengen en zo mogelijk een oplossing te bereiken. Vandaag zal H.M. Koningin Juliana de kruiser „De Ruyter" officieel in dienst stellen. Dit is niet het eerste Nederlandse oorlogsschip dat de vande arote admiraal Het eerste, ,,'s Lands Linieschip ue Ruyter Uep in 1778 te Amsterdam van stapel en nam op 5 lU9^tVt n vlaegeusch}P Zan Schout-bij-Nacht J. A. Zoutman deel aan de slag b« Doggersbank. Toen het schip in 1799 aan de Engelsen werd TZZV?-\ WeSdnh? herdo°Pt- ci°<* onder de naam „Admiraal V V v oot in dlenst gesteld. De „Admiraal de Ruy- was een linieschip van 68 stukken WANNEER een met een aureool van wijsheid omkranste oude rech ter plechtig verklaart „het refrein is datgene van een lied dat in de volksmond en elders blijft voortleven", dan zal er wel niemand te vinden zijn, die deze uitspraaak wil betwijfelen. Want waar een rech ter geroepen is om een oordeel te vellen in de soms zo ingewikkelde zaken die door de immer twistende en strijdende gemeenschap voor zijn rechterstoel gebracht worden, dan zal hij zich zeker, al was het maar bij wijze van ontspanning, even gezagvol kunnen uitlaten over cen refreintje van een lied, of het nu „Etoile des neiges" of „Misschien, misschienheet. ken. Mijnheer „Swing" die gemeend had misschien met „Misschien, mis schien" aan het langste eindje te trek ken omdat zijn liedje het eerst op de markl; was geweest, kwam bedrogen uit. P)E zaak zit zo in elkaar. Geruime tijd geleden diende een mijnheer Francis Day, voor de uitgave van al lerlei muziekstukken bij de burger lijke rechtbank een klacht in wegens plagiaat, ten laste van een Belg, mijn heer Swing. Swing bracht inderdaad voor Janu ari 1950 in België een liedje op de markt dat „misschien, misschien" heette. In Januari 1950 zelf echter kwam er een ander liedje op de markt, ditmaal uitgegeven door Fran cis Day en gecomponeerd door de Zwitser Franz Winckler. Nu bleek dat beide liedjes erg veel met elkaar gemeen hadden; vooral het refrein was bijna hetzelfde. De uitgever van het tweede liedje, dat „Etoile des neiges" heette meende dat hierdoor de auteursrechten van de componist in gevaar waren ge bracht en stelde een actie in om de verspreiding van het eerste liedje te laten verbieden. MAAR AAN de rechter werd het overgela ten de zaak in het reine te trek- De rechter die een gramofoon had laten aanrukken en de beide platen aandachtig en enkele keren had be luisterd, er vervolgens een deskundi ge bij geroepen had en tenslotte de geschiedenis van de beide liedjes zorg vuldig had uitgepluisd, erkende dat mijnheer „Swing" met „Misschien, misschien" het eerste op de Belgische markt was geweest. Maar.... PLAGIAAT LJET was in 1947 dat te Zurich het liedje van Franz Winckler onder de titel ..Fliege mit mir in die Hei mat" ten gehore gebracht werd. Ver volgens reisde het in 1948 en 1949 naar New York en Parijs waar men het kende onder de titel „For ever and ever". Tenslotte kwam het lied in Januari 1953 terug naar Parijs en dan ook in Brussel onder de titel: „Etoile des neiges". Waar de gedaagde agnvoerde dat zjjn lied niet hetzelfde is als het lied van de Zwitser was de rechter van oordeel dat de gelijkenis te sterk is dan dat men van verschillende com posities zou mogen gewagen. De recht bank oordeelde dat er werkelijk spra ke is van plagiaat en verbood derhal ve iedere verdere reproductie. LAATSTE POGING VAN „MISSCHIEN" MOG gaf mijnheer Swing zich niet gewonnen, want nu voerde hij aan dat hij de inspiratie voor „Mis schien, misschien", gevonden had in een ander, veel ouder lied „Het Meer van ComcC, van de toondichter Ca- las, een lied dat. inzake auteursrecht reeds tot het openbaar domein be hoort. Daarop antwoordde de recht bank echter dat de toondichter Winck ler in zijn lied allerlei nieuwe ele menten heeft verwerkt en dat men het dus als zijn eigendom mocht be schouwen. Elk jaargetijde heeft zijn eigen schoonheid en aantrekkelijkheid. Dit is een herfstbeeld in Den Hel der. Het lichte grijs van de oor logsschepen en het wit van de meeuwen op de meerpaaltjes ste ken fel af tegen de grautoe tuolkert aan de hemel. Het water is grauw als de lucht. Het geheel is gevan gen in een weemoedige sfeer; zó is de schoonheid van de herfst. J)E CONGREGATIE der Riten, die tot het bestuurslichaam van de R. K. Kerk behoort, heeft in tegenwoordigheid van de Heilige Vader, de als wonde ren aangemerkte gevallen van genezing aanvaard, die alle voor de heiligverklaring van wijlen Paus Pius de Tiende zijn aange voerd. Pius de Tiende, de „Boerenpaus" die van 1903 tot 1914 regeerde is door de tegenwoordige kerkvorst in Juni 1951 zalig verklaard. Men verwacht, dat de heiligverkla ring in de loop van het Maria jaar, dat 8 December wordt geopend, zal plaats vinden, evenals die van de Franse priester Pierre Louis Marie Chanel, die in 1841 in Oceanië is doodgemarteld, en de Spaanse religieuze Maria Di Ro sa, stichteres vart het instituut van de dienaressen der liefde, in 1855 gestor ven. Ook de wonderen voor de heilig verklaring van beide laatstgenoemde zijn door de Congregatie der Riten aanvaard. ^"MINERAAL DEAN, de geallieerde vertegenwoordiger bij de bespre kingen te Panmoendjon, heeft opnieuw een communistisch voorstel, om neu trale landen aan cen politieke confe rentie over Korea te laten deelnemen, als .^geheel onaanvaardbaar" verwor pen. Ook een voorstel om de conferen tie in Panmoendjon te houden, ver wierp hij. In zijn hoedanigheid van vertegen woordiger der V. S. opperde hij ech ter, dat de V. S. mogelijk bereid zou den zijn in te stemmen met een con ferentie op brede basis, als deze „een redelijke tijd" gewijd zou zijn geweest aan kwesties, die vastgelegd zijn in de bestandsovereenkomst. Nadat een vre desregeling voor Korea zou zijn be reikt, zouden de V. S. bereid zijn, de andere V. N.-landen en Zuid-Korea aan te bevelen, hun standpunt inzake toelating van neutralen te herzien. Er zijn gisteren geen „uiteenzettin gen" aan krijgsgevangenen gegeven. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft over de krijgsgevangenenkwestie verklaard, dat allen, die niet teruggezonden wil len worden en over wier lot door de politieke conferentie geen andere be schikking is getroffen, op 22 Januari 1954 in vrijheid zullen worden gesteld. fyJAANDAG zijn de plannen ontvouwd voor verbete ringen van het spoorwegnet in Delft, waarbij zelfs gesproken is over het omhoogbrengen van de spoorbanen door d stad. zo dat de overwegen 'kunnen ver dwijnen. Men gelooft, dat het door deze plannen komt. dal de overwegwachter van de post Binnenwatersloot, Maandag even het hoofd kwijt was. Deze anders zo trouwe man liet na melijk de spoorbomen uitnodi gend omhoog staan, terwijl de trein uit de richting Den Haag in aantocht was. De treinbe stuurder bemerkte het gevaar en gaf signalen, terwijl hij de trein tot stilstand probeerde te brengen. De qeschrokken over wegwachter haastte zich de bomen te laten zakken, hoewel de trein toen al enkele meters voor de overweg stilstond. Een dergelijk geval deed zich op dezelfde overweg voor op 24 September jtoen een auto mobilist nog juist voor de buf fers van een trein kon ontsnap pen- Men zou bijna zeggen, dat een ouerzichtelijke onbetoaafete overweg te prefereren is bonen een bewaakte overweg, die af en toe ongecontroleerd is.

de Stem | 1953 | | pagina 1