Doodstraf geëist tegen Mossadegh ,Ik verklaar hier, dat nodig heeft Perzië een vorst WHITE STOND OP ONGEVAARLIJKE PLAATS Vrijheid van keuze voor Indische Nederlanders Politie weer op onderzoek ,ZO'N KELLNER kent Nederland er maar een Perzische ex-premier leest zijn testament voor Klaproosdag 1953 Lijk met schotwond gevonden STRAALJAGER VERMIST Het grote moment Mijnwerker gedood n Vijftig jaar met het dienblad STTrioü K. «mp; DAGBLAD VOOR MAGSAYSAY nieuwe Philippijnse president Demonstraties Democraten deden onthullingen Truman weigert voor de commissie te komen Pompen draaien op volle kracht Haagse minister conferentie uitgesteld Dinsdag debat in Tweede Kamer OVERZEESE RIJKSDELEN Regering ontraadt het ten stelligste Vliegtuig neergestort bij Napels De moord op de Drummonds Nieuwe getuigen Gewijzigde Vestigings wet goedgekeurd Piet van de Twee Kolommen te Waalwijk onder scheiden Toonbeeld van trouw SOC.-DEMOCRATEN UIT. COALITIE Schandelijke dierenmishandeling r Clara wil minnebrieven terug "N 93e JAARGANG No. 20877 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. NeerIa"d'a' Verschijnt elke werkdag. Bureaux: B Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, AOmi nistratie: 8778 - Verantwoorde TT o r /-jp Rpphter L. J« t V M Vercauteren. Abonnementsprys bij c a* npr kwartaal, per post vooruitbetaling f 5 45 pe met_post_ f 6.15, per wee wordt berekend. ?eS,ell') "f is cent Postrek. no. 278841. Losse nummers ia ce««- Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 13 NOVEMBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon no. 2236 Bureau voor Zeeuwsch- Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Ternen^m Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBu-. - Nieuw straat 41, Tel. no. Vandaag en morgen, Zaterdag li en Zondag 15 November, zullen in het gehele land weer de straat collectes worden gehouden voor het Ned. Oorlogsgravencomité. Dat betekent, dat het weer Klaproos dag is. Dat onze gift het Oorlogs gravencomité weer in de gelegen heid stelt om zijn acties voort te zetten, dat honderden nabestaan den weer naar ons land kunnen komen, om het graf van hun over leden familielid te bezoeken. Onze gift is dus een simpele daad van piëteit en dankbaarheid. TJET PROCES tegen de Perzische ex-premier dr. Mohammed Mossadegh is bijna geëindigd. Er rest maar een phase: de veroordeeling. Gisteren heeft het militaire Gerechts hof, waarvan de ex-premier tot het laatste toe de compe tentie in zijn zaak bestreden heeft, gehoord hoe de Openbare Aan klager de doodstraf heeft geëist. Het commentaar van Mossadegh luidde: „Ik zal niet in hoger beroep gaan en gratie zal ik niet aan vaarden. Laat U mij naar de gevangenis brengen, opdat ik daar kan sterven". Teheran is gisteren de gehele dag onrustig geweest en de aanhangers van de beklaagde hebben zich niet onbetuigd gelaten. zitting, maar buiten het gerechtsge bouwvoorviel. werd door militairen verhinderd. Er werd op de demon stranten geschoten, waarvan er twee gedood zouden zijn. Winkeliers, die tot de aanhang van de vroegere premier behoren, hielden hun zaken gesloten. jyjET EEN voorsprong van meer dan 1 millioen stemmen heeft de natio nalistische candidaat Ramon Magsay- say de presidents-verkiezingen op de Philippijnen gewonnen, ten koste van de huidige president Elpidio Quirino. Volgens de laatste, nog niet-officiële gegevens behaalde Magsaysay ruim 2 millioen stemmen, terwijl Quirino met 900.000 genoegen moest nemen. De nieuwgekozen president heeft zich vooral naam verworven in het verzet tegen de Japanners. In 1946 werd hij afgevaardigde in het Philip pijnse Congres en in 1950 benoemde president Quirino hem tot minister van Defensie, in welke kwaliteit hij de Hoeklabahaps, een illegale commu nistische beweging bestreed. IN OUDE TONGE is gisteren een her denkingsplechtigheid gehouden van de slachtoffers van de watersnood. Bij 't massagraf heeft de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. L. Kesper, een monument onthuld. DE SOVJET-regering heeft een offi cieus onderzoek ingesteld naar de voorwaarden van lidmaatschap van de Unesco, de V.N.-organisatie voor on derwijs, wetenschap en cultuur. IN BOLIVIA is de toestand weer rus tig. De regering is van plan om de leider van de revolutie, die zich in de ambassade van Uruguay heef ver scholen, te arresteren, en voor een militair gerechtshof te halen. ALS OPVOLGER van Ben Goerion, die besloten heeft om zijn ambt vari premier van Israël en zijn leiderschap van de Mapai-partij neer te leggen, worden genoemd minister Levy Esj kol en minister Mosje Sjaret. H. M. DE KONINGIN heeft gisteren in het Waterloopkundig Laboratorium te Delft, rondgeleid door ir. J. Thijsse, en ir. P. Jansen, de voorbereidingen van de dichting van het Ouwerkerkse stroomgat bekeken. hi Arnhemse ironing: T"NE ARNHEMSE gemeentepolitie heeft in een woning op de Hom- melse weg te Arnhem het lijk gevon den van een vrouw, de 33-jarige M. H., die vermoedelijk reeds in de nacht van Zondag op Maandag jl. tengevol ge van een schotwond is overleden. In verband hiermee is te Maastricht de bewoner van het bewuste pand, de 48-jarige magazijnbediende J. W. aan gehouden. Hij zou een volledige beken tenis hebben afgelegd. fNP HET voornaamste plein van Te- heran heeft de politie Donderdag middag charges moeten uitvoeren te gen demonstranten, die „Leve Mos sadegh"' riepen. De polite was de ge hele dag versterkt, temeer waar de communisten een oproep tot algehele staking hadden gelanceerd. Nog in de zitting van gisteren heeft de 72-jarige zijn lange verdedigings rede beëindigd. Daarna sloeg hij zijn boekje met aantekeningen dicht en verklaarde: „Ik zal niet meer spre ken". Toen de Openbare Aanklager, brigade-generaal Azemodeh, zijn rede begon, vouwde Mossadegh zijn armen over elkaar, legde er zijn hoofd op en deed of hij sliep. Azemodeh reageer de: „Uw spotternijen zijn leuker dan die van Charlie Chaplin". In zijn requisitoir zei de Openbare Aanklager: „Mossadegh beschikte in Augustus jl. over alle macht en hij misbruikte deze. Zelfs wanneer de volksvertegenwoordiging normaal had gewerkt, zou Mossadegh toch zijn wil hebben doorgedreven. Hij was vastbe sloten zijn oogmerken te verwezenlij ken, hetzij als opvolger van de Sjah, hetzy als eerste Perzische president". „STRUISVOGELPOLITIEK". 1SJA DE zeven uur lange rede nam Mossadegh opnieuw het woord. „Ik wil nu mijn testament als veroor deelde bekend maken". Zich tot het Hof wendend riep Mos sadegh uit: „U bedrijft struisvogelpo litiek. Het leger moet niet, tegen zijn wil, het land verraden. Ik verklaar hier, dat Perzië 'een vorst nodig heeft. Anderen zijn liever vleiers en zij be nadelen hun land. De laatste woorden die ik aan het einde van mijn leven uit, zijn: Ik heb er nimmer naar ge streefd Sjah of president te worden". Het enige incident, dat tijdens de CANADA gaat ernst maken met 't verschijnsel „vliegende schotels". Zestien km. van Ottawa van daan is 'n laboratorium voor on derzoek naar dit soort snelle huis raad in aanbouw. Het ressorteert onder het departement van Ver voer. TE DELFT zijn gisteren de eerste op namen gemaakt voor de film over 't leven van Joost van den Vondel. De hoofdassistent van Het Prinsenhof, de heer J. v. d. Werff, speelt de rol van Roemer Visscher. AAN DE COMMUNISTISCHE wreed heden, die aan de V. N. ter behande ling zijn voorgelegd, heeft de Ameri kaanse vertegenwoordiger Lodge er gisteren nog een aantal toegevoegd. POOLSE VERZETSSTRIJDERS heb ben nabij Poznan een Russische mili taire trein doen ontsporen. Dit meld de de N.W. Duitse Radio, die erbij ver telde, dat er drie Russen zouden zijn gedood en zeker 120 Polen gewond. TWEE NEDERLANDSE zakenlieden die hun bemiddeling hadden verleend bij leveranties van koper aan landen achter het IJzeren Gordijn, hoorden gisteren voor de Amsterdamse Recht bank 6 maanden tegen zich eisen. EGYPTE zal officiëel verzoeken om een onderzoek naar beschuldigingen van inmenging in de Soedanese verkie zingen. DERTIG MENSEN zijn omgekomen bij een vliegtuigongeluk in de buurt van Cordoba (Argentinië). Een passa giersvliegtuig kwam in botsing met een militair toestel. Veel wind J avondWiu7dt?rWaChting t0t heden" „n?,VerWef-,nd. zwaar bewolkt met t ™°™anJel|Jk 'n bet Noorden van ',el land el"se regen. Krachtige ,aan. de kust "jclelijk harde Zuidwestelijke wind. Weinig ver- andering in temperatuur. i jJE AFFAIRE WHITE beheerst momenteel Amerika. Ieder leest, denkt en praat erover en iedereen heeft met spanning uitgekeken naar de dag van heden, om te horen wat Truman te getuigen zou hebben. Dat opwindende spel gaat niet door. Op de eerste plaats is de ondervraging van Truman voor onbepaalde tijd uitgesteld en op de tweede plaats heeft Truman, die Woensdag nog tegen de verslaggevers zei: „Geen commentaar", laten weten, dat hij geen gehoor zal geven aan de dagvaarding. Van vliegbasis Eindhoven UR BESTAAT sinds gistermiddag grote ongerustheid over het lot van een Thunderjet-straaljager van de vliegbasis Eindhoven, die niet van een oefenvlucht is teruggekeerd. Het toestel is het laatst waargenomen bo ven Lopik. Het bvond zich toen op 22000 voet hoogte en vloog in de rich ting van het IJsselmeer. Zo gauw op de vliegbasis Eindho ven geconstateerd was, dat de straal jager over tijd was, werden opspo ringsmaatregelen genomen. Die be paalden zich allereerst tot naspeurin gen op het IJsselmeer. omdat men vreest, dat het toestel daar neerge stort is. Een Mitchell van de opspo- rings- en reddingsdienst van de Ma rineluchtvaartdienst is onmiddellijk opgestegen om boven het IJsselmeer te gaan zoeken. Tot aan het donker is de Mitchell bezig geweest, maar zonder resultaat. Vanochtend zou het weer opnieuw opstijgen. Bovendien zijn een reddingsboot en een politie- boot gisteren heel de dag op het wa ter geweest. Het vermiste toestel werd bestuurd door de 23-jarige ser geant-vlieger J. Vis uit Rotterdam. Op Schouwen: Wind kan soms spelbreker Polder zijn LJET leegpompen van de Schouwen vordert goed. al zal het nog wel een maand duren, alvorens de polder geheel zal zijn ontwaterd. De zeven aan het Zierikzeese haven kanaal opgestelde pompen wefiien dikwijls op volle kracht, doch ook komt'af en toe enige stagnatie voor. Indien de wind het water naar de Westhavendijk te Zierikzee opstuwt, I krijgen de pompen volop water te verwerken, doch waait de wind uit ,,de verkeerde hoek", dan loopt het water in tegenovergestelde richting, waardoor de pompen uitvallen. Aangezien de werkzaamheden thans zover zijn gevorderd, dat hele stukken land droog zijn komen te liggen, zal zeer binnenkort een hegin worden ge maakt mei het trefft>» van voorzie ningen om het "water te kunnen spuien. Zo liep dezer dagen een van de ingenieurs van Landbouwherstel in de polder om zich ter plaatse van de toestand op de hoogte te stellen, toen hij bij een dam kwam, waar aan de ene zijde het water twee meter hoger stond dan aan de andere zijde. Reso luut pakte hij een schop en groef daarmede een geul, waardoor het wa ter aan de andere kant van de dam in de richting van de pompen kon komen. Verscheidene wegen zijn reeds be rijdbaar, hoewel hier en daar nog moeilijk begaanbare stukken voor komen. DONDSKANSELIER ADENAUER van West-Duitsland heeft gisteren meegedeeld dat de conferentie van West-Europese ministers van Buiten landse Zaken te Den Haag, die op 26 en 27 November zou beginnen, wordt uitgesteld. Een reden gaf hij niet op. Een dodelijk vermoeide en uitgeputte Dr. Mohammed Mossadegh premier van Iran, rustte tijdens het proces de ogen gesloten tegen de schouder van zijn militaire verdediger, met wie hij zich tijdens derde zitting van het hof verzoende de pR WAS overigens toch al een heel ander licht op de zaak geworpen, met name door de democratische aan hang van Truman, die nieuwe onthul lingen deed. „White", zo zeggen deze aanhangers, „stond helemaal niet op een belangrijke plaats". Volgens deze onthullingen heeft men hem juist, nadat bekend werd, dat hij communistische sympathieën koesterde, in overleg met de Veilig heidsdienst op een ongevaarlijke post gezet. White was aanvankelijk onder minister van Financiën en men maak te hem directeur van het Int. Mone taire Fonds. Hij kon daar weinig ver keerds doen en bovendien werd hij voortdurend geschaduwd. UITGESTELD. r\EZE onthullingen nemen mogelijk de spanning wel een beetje weg, maar heeft voorzitter Velde van de Vandaag: Maan onder 23.05 uur Zon onder 16.52 uur. Morgen: Maan op 13.50 uur. Zon op 7 58 i uur. Ditmaal geen moeilijkheden P)E BEGROTING van Overzeese Rijksdelen gaf dit jaar weinig moeilijkheden, omdat de regering heeft gevraagd niet te debatteren over de status van Suriname en de Antillen, nu er een door alle drie partijen aanvaarde basisregeling is voor de voortzetting van de Rr/T.C. in Januari en deze besprekingen beter kunnen worden afgewacht. Over Nfeuw-Guinea zal men pra ten, als het rapport der parlementaire commissie, die daar een bezoek heeft gebracht, is verschenen. Algemene waardering spraken de afgevaardigden uit over de houding van de Nederlandse delegatie bij de Verenigde Naties over de weigering om te rapporteren over Suriname en de Antillen. Minister Kernkamp komt Dinsdag avond aan het woord. commissie voor anti-Amerikaanse ac tiviteit gezegd, dat hij de zaak niet laat schieten. Hij wilde eerst een be stuursvergadering van de commissie bijeen roepen. Tevoren had Velde ook de dagvaarding tegen generaal-majoor Vaughan, voormalig adjudant van Truman, voor onbepaalde tijd uitge steld. Zoals wij gisteren uitvoerig be richtten, werd, de heer A. van Ha peren te Princenhage, een voor aanstaande figuur in R.K. boeren- en tuinderskringen van de N.C.B. en oud-wethouder van Breda, be giftigd met de Orde van de H. Sylvester. Hier ziet men de algemeen gees telijk adviseur van de N-C.B.,' rec tor W. Bekkers, hem de hoge Pau selijke onderschieding op de borst spelden. (Van onze parlementaire correspondent) L^AN DE REGERING uitmaken, wat het belang is van de Indische Ne derlanders of moeten zij dit zelf be palen? Voor deze vraag ziet zich mo menteel de Tweede Kamer gesteld, doordat haar twee moties zyn voor gelegd, één van prof. Lemaire van de K.N.P., die zich op het standpunt stelt, dat de betrokkenen het zelf heb ben uit te maken en dat de regering hun dus voorschotten moet geven als ze naar Nederland willen vertrekken en één van mr. De Graaf van de K.V.P., die zich achter het regerings standpunt plaatst dat de betrokkenen zich niet slechts mogen laten leiden door eigen sentimenten. Tevens spreekt de heer de Graaf in zijn motie uit, dat met spoed in Indonesië een organisatievorm moet worden tot stand gebracht (onder het uitvoeringsbeleid van de Hoge Com missaris in Djakarta) om .de Indi sche Nederlanders in Indonesië uit hun moeilijke omstandigheden te ha len. Mr. de Graaf diende zijn motie in, toen minister Van Thiel had ver klaard, dat de regering de motie van prof. Lemaire naast zich neer zou leggen en de Kamer had ontraden haar te aanvaarden. Ofschoon de moties bij de behande ling van de begroting van Maatschap pelijk Werk zijn ingediend, heeft de Kamer toch besloten er een apart de bat aan te wijden. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Er zijn in Nederland 115.000 Indi sche Nederlanders. In Indonesië zijn er nog 90.000. Door de motie van prof. Lemaire, zo meent minister Van Thiel, is reeds door de indiening (in de nacht van Dinsdag op Woensdag 1.1.) iets bij de mensen losgeslagen. Mr. De Graaf noemde de motie zelfs destructief. De regering, aldus de mi nister, zou de verantwoordelijkheid niet kunnen dragen, wanneer alle in Indonesië verblijvende Indische Ne derlanders naar Nederland zouden willen komen. Hierdoor zou aan hen zeer grote schade worden toegebracht. De regering ziet zich verplicht hen tegen zichzelf in bescherming te ne men. Maatschappelijk gezien is Ne derland een vreemd land voor hen, waar ze moeilijk zullen aarden. Prof. Oud (WD) en dr. Schouten (AR) achtten het een zo belangrijke zaak, dat de Kamer hierover enig be raad nodig heeft en de beide moties eerst eens moet kunnen bestuderen. Hiermee was men accoord, en op hun verzoek werd de beraadslaging erover tot Dinsdag aangehouden. Vijf doden TARIE zijn AMERIKAANSE militairen om het leven gekomen en twee werden ernstig gewond, toen hun vliegtuig gisteren tegen een huis vloog bij een landing op het vliegveld van Napels. Van de bewoners van het huis werd een zevenjarig meisje ge dood en haar driejarig zusje ernstig gewond. Ook dit laatste meisje over leed na korte tijd. Zeven andere burgers liepen ver wondingen op. Volgens ooggetuigen raakte het toestel, een bommenwer per, eerst een boom, waardoor het 'n stuk vleugel verloor. In Staatsmijn Wilhelmina TN een galerij op de 420-meterverdie- 1 ping van de Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen is Woensdag de 31-ja- rige houwer L. Geurtsen uit Kaalhei de onder vallend gesteente bedolven en op slag gedood. G. was gehuwd en vader van twee kinderen. TNE FRANSE POLITIE heeft Donder dagochtend vroeg een nieuw on derzoek ingesteld op de plaats langs de autoweg van Marseille naar Gre noble, nabij Lurs, waar in Augustus 1952 de Britse geleerde Sir Jack Drum mond, zijn echtgenote en hun 10-jarig dochtertje werden vermoord. De plaatselijke bevolking gelooft, dat hoofdinspecteur Sebeille van de politie in Marseille, die met het on derzoek is belast, nieuwe aanwijzin gen heeft ontdekt. Sebeille zou twee nieuwe getuigen hebben opgespoord, die hebben ver klaard het lijk van lady Drummond te hebben gezien voor de politie inder tijd op de plaats van de moord arri veerde. Deze nieuwe getuigen zouden heb- TNE TWEEDE KAMER heeft goed- keuring gehecht aan de gemoder niseerde Vestigingswet. Er zijn enke le amendementen aangebracht, die nog iets soepeler beleid mogelijk ma ken dan reeds was voorgesteld. piET VAN DEN HOEK ze kennen hem beter als „Piet van de Twee Ko lommen" had er Donderdag zijn beste pak voor aangetrokken. Nu 'ns niet om receptie-gangers het bij dergelijke gelegenheden meestal niet ontbre kende glaasje te serveren. Want hy was nu zelf de gevierde feesteline- 50 jaar keilner, waarvan 25 jaar in hotel „De Twee Kolommen" te Waalwiik Het moet hem niet zijn meegevallen daar in zijn eigen hotel temidden van kinderen en familie maar te moeten zitten en de welgevulde dienbladen te moeten laten staan om alleen maar handen te drukken en cadeaux te ont vangen. Maar n schoon en ontroerend moment moet het geweest zijn voor de trouwe Piet, toen Burgemeester Teijssen hem de ere-medaille in bron., ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de borst spelde. FNAT is Piet van den Hoek. 's Mor- gens na 'n H. Mis van Dankbaar heid in de St. Jan, tijdens 'n intieme huldiging temidden van familie en personeel in „De Twee Kolommen" verklaarde de gérant, de heer Winte- rink, dit spontaan. „Hij is 'n voor beeld voor z'n collega's, 'n voorbeel dig vader voor zijn kinderen". Hij roemde zijn trouwe dienst en noemde het 'n groot voorrecht zo'n figuur te mogen huldigen. Hij hoopte, dat de jubilaris nog jaren de vertrouwde fi- §rU* Hotel zou zijn. De heer winterink overhandigde hem 'n oor konde van HOCRES en de gouden medaille. Hij bood voorts nog 'n prachtige pijp in étui aan, zodat Piet eindelijk zijn stenen neuswarmertje zal kunnen afdanken. Zijn collega's en het personeel waren present met ca deaux. Kortom het was 'n klein voor proefje van wat er nog volgen zou. Want toen de receptie begon troon de Piet van den Hoek al temidden van vele kistjes sigaren, taarten en bloemen en wat al niet meer. En toen kwamen de velen, die Piet in de loop der jaren door zijn voorkomend heid en stiptheid aan zich heeft we ten te verplichten. Daar waren vertegenwoordigers van Waalwijks Belang, van de Opera-club, van het actieve comité Middenstand, van 't zangkoor St. Jan, diverse bil jartclubs, kaartclubs, zowel dames als heren, van de sociëteit „De Gezellig heid". de pastoors Dr. v. d. Hurk en Ras (St. Joachimmoer), de kapelaans Wassenberg en Lempens, moderator Stevens, de voltallige Kegelclub „Han nibal", die bij monde van de heer Gragtmans, de jubilaris als ,,'n keil ner zoals we er in Nederland maar één kennen" en die getuigde van de hoogachting en waardering; daar was ook de kegelclub ,,D.I.G.'\ de Lieder tafel „Oefening en Vermaak", de so ciëteit ,,'t Opkamer" en voorts nog tal van personen, die de jubilaris zich tot vrienden heeft gemaakt. De sta pel cadeaux groeide bij iedere hand die Piet te drukken kreeg. VELEN ZIEN EN GAAN KOMEN den Hoek en De Twee Kolommen zijn een begrip geworden en niet meer van elkander te scheiden, hetgeen niet afdoet aan de kwaliteit van de gérant, de heer Winterink, die U zeer hoog waardeert, omdat U mét zoveel toewijding Uw werk hier verricht. U hebt velen zien komen en velen zien gaan. U hebt geslachten geserveerd en over de wijze waarop U dat hebt ge daan is iedereen vol lof. Ik stel als burgemeester U als voor beeld van plichtsbetrachting en 't is me dan ook 'n grote eer U te mogen meedelen, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd U te onder scheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. „Dit bericht werd met ge juich en applaus ontvangen en Piet was er zichtbaar door ontroerd. In de intieme huiselijke sfeer werd het jubileum verder gevierd en ook daar mocht Piet van den Hoek door iedereen bemind en geëerd, dat werd vandaag wel duidelijk bewezen nog vele gelukwensen en blijken van belangstelling ontvangen, 'n Dag, die Piet z'n leven niet meer verge ten zal. ben verklaard, dat het lijk van lady Drummond op de rug lag, evenwijdig aan de auto. De politie die korte tijd later arriveerde, vond het lijk op de buik liggend en niet evenwijdig doch dwars tenopzichte van de auto. Se beille zou ervan overtuigd zijn, dat de moordenaar naar de plaats van de misdaad was teruggekeerd om lege paroonhulzen te zoeken. Hij zou toen het lijk van lady Drummond hebben verplaatst. De W.-Berlijnse regering: U\E WESTBERLIJNSE sociaal-demo- cratische parlementsfractie heeft met meerderheid van stemmen be sloten zich terug te trekken uit de re geringscoalitie met de christen-demo craten en de vrije democraten. De fractie was van oordeel, dat de twee partijen niet voldoende rekening hebben gehouden met de eisen van de sociaal-democratische partij. Zo heeft het parlement gisteren een regering gekozen, uitsluitend bestaan de uit christen-democraten en vrije democraten. Sinds 1946 was Berlijn door een coalitie van deze twee par tijen met de sociaal-democraten ge regeerd. Merkwaardig „systeem'' om hond te verdrinken W-K" dijkwerker te Zierikzee, had tijdens zijn evacuatie te Zwolle een hond gekregen en bij terugkeer in Zierikzee dit beest meegenomen. Naar zijn zeggen werd dit dier vals en daarom besloot hij het beest op te ruimen. Hij bond daartoe een touw om de nek van het beest en deed er een paar straatklinkers bij. Vervolgens gooide hij de hond in de Varreput en hoopte dat het best zou verdrinken. De hond kwam gedeeltelijk op een stuk hout terecht en jankte vreselijk. Omstanders hadden zich reeds over het beest ontfermd en een hark ge nomen en deze aan het touw gehaakt en zodoende werd het beest boven wa ter gehouden tot de politie kwam die de man opdracht gaf zich te water te begeven om het beest uit zijn be narde positie te halen. Het vonnis van de Middelburgse Politierechter luidde: f 50.- of 20 dagen hechtenis. LIET GROTE MOMENT was er, toen burgemeester J. Teyssen ter re ceptie verscheen en het woord tot Piet van den Hoek richtte. „Vijftig jaar hebt U op waarlijk voortreffe lijke en voorbeeldige wijze Uw eer baar beroep uitgeoefend. Piet van O Eerder is de familie Petacci er reeds in geslaagd 314 door Mrissolini aan Clara gechreven brieven terug te krijgen. De regering had deze brieven in beslag genomen als ..documen ten van nationaal historisch be lang." DE FAMILIE van Clara Pe tacci, de vriendin van Mus solini, heeft in een proces te gen de Italiaanse regering de feruggave geëist van 36 minne brieven van Clara en de Ita liaanse dictator. De politie had leze brieven in 1943 in beslag genomen.

de Stem | 1953 | | pagina 1