Romme houdt vast aau vrijere loonpolitiek De motie: nachtkaars, die blijft branden! Drie helpers kregen vijf maanden In een open landauer Oost vraagt voor West Defensiecentrum geopend Trailer reed de Rijn in "1 r, m'ss -...I.- FORSE TAAL r De N.E.S.B.-leiders Nog steeds onrust Diamantsmokkel COMPLOT TEGEN REGERING HET FRONT NADERT De zeven Faber is vrijgesproken ontsnapten uit Breda Staanen staan! DAGBLAD VOOR ZEELAND Maar hij wil onderhandelingen wel afwachten n Tóch verlichting Vereveningsheffing Rustig weer Nieuwe zuivering Naar ontbinding Unie Bonn wil praten over Rijnvaart het - Nederlandse Pers de zondebok MEER SALARIS GEWEIGERD 33e JAARGANG No. 20865 Uitgave: IN. V Uitgevers Mij. N eerlandia. Verschijnt elke werkdag Bureaux: Breda Reigerstraat 16 Tel Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H x. Bruna. Redactieraad. C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr H. B L. de Rechter L. J. v. 't Westende, P V. M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5 45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42 Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderuina VRIJDAG 30 OCTOBER 1953 Adverientitprijs voor de gehele opiage t U.BÖ per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. ,i, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). Op de foto ziet men de heer Piet Musters („de Mus", zoals zijn collega's hem noemen) ingehaald aan de overweg aan de Bredasestraat te Bergen op Zoom, om op de fabriek, in verband met zijn veertigjarig jubileum als werker in de fabriek van Rogier-Nerincx Richter N.V., door directie en personeel te worden gehuldigd. (Van onze parlementaire correspondent). (TSTEREN heeft de Kamer zich laten horen over de redevoe- ring van minister-president dr. Drees en de andere ministers die het standpunt van de regering verdedigden ten aanzien van de algemene politiek en in het bijzonder het loon- en huurbeleid. In het algemeen is er geen enthousiasme over hetgeen van de re geringstafel is vernomen. We kunnen buiten beschouwing laten, dat de oppositie-leider prof. Oud dr. Drees, de „happy Drees" vergeleek met een ouderwetse schoolmeester, die zeer ingeno men is met het door hem gevoerde beleid en kribbig wordt van elke kritiek. Ook de partijgenoot van dr. Drees, de fractieleider van de P. v. d. A., mr. Burger, noemde hem „knap in het ontwijken van stellingen, die hem niet lief zijn" en was niet te spreken over de wijze, waarop dr. Drees de Europa-politiek behandelde. Dr. Schouten (A.R.) had in de redevoeringen van dr. Drees en minister v. d. Kieft veel te veel tevredenheid beluisterd over het in het afgelopen beleid verkregene, terwijl de anti-revolutionaire nestor evenals dr. Lucas (K.V.P.), de heer Tilanus (C.H.) en prof. Oud (V. V.D.) niets had zien weggenomen van het angstige gevoel, dat de overheids uitgaven ten top zfón gestegen. De vos en de passie IN CALIFORNIE is een passagiers vliegtuig met 19 inzittenden op 25 km. ten Zuiden van San Francisco neerge stort. Er waren geen overlevenden. Z. H. DE PAUS overhandigde gister morgen de kardinaalshoed aan de Kar- 1 dinalen Cicognani, Roncalli, Ciriaci, l Quiroga Y Palacios en De Arriba Y Castro. ONS LAND heeft weer een contract met Engeland afgesloten voor de le vering van 7500 ton bacon tegen 248.70 gulden per 100 kilo. JAPAN stelde de V. S. voor een leger te vormen van: 187.000 man landstrijd krachten, 1450 vliegtuigen met 30.000 man personeel en een vloot met een tonnage van 105.000 ton. KARENS hebben 'n mijn gelegd op de spoorlijn Moelmein-Rangoon. Een trein ontspoorde, waarbij 5 doden vielen. De reiizgers werden beroofd. Zestig „gijzelaars" werden door de opstandelingen meegenomen. DR. P. VAN BOUWDIJK-Bastiaanse, de bekende zenuwarts, is in Den Haag op 65-jarige leeftijd na een kortston dige ziekte overleden. P)E Regering van Oost-Duitsland heeft de regeringen van Ameri ka. Frankrijk en Engeland voorge steld „onvoorwaardelijk van herstel betalingen uit het gebied van de Bondsrepubliek af te zien, de schul den van na de oorlog kwijt te schel den en de onkosten van de bezetting terug te brengen tot een bedrag, dat niet hoger is dan vijf procent van de geraamde inkomsten van de Bonds republiek". (Wel, wel!) Ook verzoekt de Oostduitse Rege ring aan de drie westelijke mogend heden het teruggeven van de in be slag genomen bedrijven in de Bonds republiek welwillend te onderzoeken, De Oostduitse Regering heeft dit verzoek gedaan naar aanleiding van de toezeggingen, die de Sovjet-Russi sche Regering op dit gebied aan Oost-Duitsland heeft gedaan.... DUIZENDEN (allemaal Phalanx- leden) juichten Franco luide toe, toen hij in een rede zei: „Span jaard zijn is het belangrijkste, dat men in deze wereld kan bereiken". Arme wereld BRITS-GUYANA krijgt over enige we> ken een interim-regering. Ook zal binnen enkele weken de Grondwet worden gewijzigd. EEN MILITAIRE vrachtwagen botste gisteren bij Noordwijk op een luxe auto. Behalve de bestuurder van de personenauto werden ook vier in de vrachtwagen zittende arbeiders ge wond. DE INVOER naar Engeland zal nog dit jaar tot 75 procent worden vrijge geven. Tot nu toe was 58 pet. vrij. DE CHAUFFEUR B. uit Venlo is bij de Duitse grens gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht en bekende goe deren, bestemd voor het Ned. Ram penfonds, te hebben verduisterd. ANNELIES WITTER, die in Maas tricht Clark Gable voor de film zo onstuimig mocht omhelzen, gaat naar een Londense studio, die zij na een proeftijd van 3 maanden hoopt te ver ruilen voor een Hollywoodse. MINISTER CALS (K.V.P.) is benoemd door de Franse Regering tot Groot- officier in het Legioen van Eer van rankrijk. ïjE AMBTENAREN van de gemeente i-Jr? S kunnen nu Frans gaan le- v. Althans wanneer de Raad het millf t v?n B- en w- voor dit doel 3 vaarden 't')aar te s*eBen' wd aan" ^MSTEREN stond wel in het middel punt van de debatten de motie van prof. Romme om te komen tot een vrijere loonpolitiek, nadat noch tans vast zou staan, dat er een loon- vloer zou zijn vastgesteld. Prof. Romme ging niet in op de suggestie van dr. Drees en de Partij van de Arbeid om de motie in te trekken. Hij had echter wel oog voor de be zwaren van dr. Drees, dat de aange legenheid tóch reeds in een zodanig stadium verkeert, dat ze niet meer te ontlopen is. Er zullen onderhandelingen over komen. Welnu, dan wil Romme zijn motie zolang van de agenda afvoeren en eens zien hoe het met die onder handelingen gaat. In ieder geval zal prof. Romme het verloop van de de batten nog afwachten. Mr. Burger verklaarde namens de P.v.d.A. dat hij er niets voor voelt en dat het huidige systeem voldoende deugdelijk is gebleken. Het ligt wel in de lijn der verwach tingen, dat prof. Romme van deze zaak geen tijdbom heeft willen ma ken, maar evenmin wil hij deze aan gelegenheid als een nachtkaars laten uitgaan. Hij houdt het vlammetje brandend en van zo'n klein vuurjte kan men voor de naaste toekomst nog alles verwachten: het kan uitgaan, maar het kan ook een lont aansteken. In ieder geval weten we thans dui delijk, dat de K.V.P. met de rechtse partijen en de V.V.D. naar vrijere loonvorming wil boven een bepaald minimum, en dat de P.v.d.A. zich in het totnutoe gevolgde systeem wil vastbijten. DE VEREVENINGSHEFFING deze ruil, maar de Kamer bleek zich daarbij niet neer te leggen. Door iets aan de vereveningsheffing te doen, zouden volgens de meeste financiële experts uit de fracties alle midden standers geholpen zijn, die een be trekkelijk klein bedrag verionen. De P.v.d.A. behoorde niet tot de voor standers, en staatssecretaris v. d. Ber ge geloofde niet erg in een sterk ef fect voor de bedoelde middenstan ders. Het is duidelijk, dat er op dit punt nog een en ander gezegd gaat worden in de loop van de debatten en dat de kans voor vrijstelling van de eerste tienduizend gulden loon behoorlijk goed genoteerd is. OVERSCHRIJVINGEN daag gelegenheid de Kamer te ver tellen. of hij zijn inzichten wil ver anderen, maar eerst kreeg hij van zijn partijgenoot, drs. Hofstra, giste ren nog een hart onder de riem ge stoken, dat het toch zo erg niet is. In de avondzitting voerden o.a. nog het woord de heren v. d. Heuvel (A. R.M de heer Janssen (K.V.P.)v. d. Wetering (C.H.), de heer Welter (K.N. P.) en van Vliet (K.V.P.. Vandaag zal de regering van repliek dienen. Op vrije voeten TAE TWEE N.E.S.B.-leiders Paul van Tienen en mr. J. Wolthuis zijn gistermiddag door het Amsterdams Gerechtshof na een beslissing in raadkamer in vrijheid gesteld. Na hun vonnis tekenden beiden ho ger beroep aan, zodat ook het Am sterdams Gerechtshof deze zaak nog zal behandelen. Daarom blijven zij in voorarrest. Het Hof heeft gistermiddag echter in raadkamer het verzoek van hun verdedigers om de beide N.E.S.B.-lei ders hun voorlopige vrijheid terug te geven ingewilligd. IN ATJEH TN een communiqué van het Indone- sische leger wordt over de toestand in Atjeh gezegd, dat het leger op ver schillende plaatsen vuurcontact met benden heeft gehad. De voorlichting van de Regering wordt voortgezet, evenals de distribu tie van voedsel. Benden in Pantai Raja hebben huizen in brand gesto ken en bruggen vernield. Ook is de spoorweg tussen Bereun en Tringga ding volledig verwoest. In de buurt van Langsa werden bruggen kapot gemaakt. Enige leiders van de benden werden gearresteerd. geldig tot vanav„TdrWachtin* maar<l!:u"rhOB"(i„Pl?atselijk mist' >net perioden B dro°s weer Zwakke i„t zonneschijn. wind. Weinig verande Zui<,ol'ike peratuur. verandenng in tem- Vandaag: Zon onder 17 ie Maan onder 14.39 uur. Mwgën: 0.44 Zon op 7.33 uur. Maan uur. op Boete van 10 mille j~5E RECHTBANK te Amsterdam heeft de 64-jarige Amsterdamse groothandelaar in diamant en dia mantgereedschappen J. B. wegens on wettige handel in industriediamant met landen achter het IJzeren Gordijn veroordeeld tot: een boete van 10.000 gulden en een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek van preven tief, waarvan twee maanden voor waardelijk. Buiten medeweten van de Neder- landsche Bank had B. in België stor tingen gedaan van één millioen en 920.000 francs voor z.g. aan Nederland geleverde diamanten. Inderdaad kwa men van zijn Belgische relatie, Pierre V. H. een groot diamantair te Ant werpen, zendingen, doch deze bevat ten waardeloze rommel. Door deze wijze van handelen kreeg de Belg in zijn land de beschikking over de echte diamant, die hij o.m. via Frankfort en zijn contactpunten in Warschau, Praag en een handelsbureau in Oost-Berlijn naar de landen achter het IJzeren Gordijn exporteerde. De Belg, die in Zwitserland verblijft, is ook reeds door de justitie in zijn eigen land ter verantwoording geroepen. De (communistische) SED 1WÏEN VERWACHT in Oost-Duits- land een nieuwe grote zuivering in de gelederen der (communistische) „Socialistische Eenheidsparty" (S.E. D.), die naar wordt aangenomen, zal voortduren tot het in het voorjaar van 1954 te houden jaarlijkse party-con gres. Deze nieuwe zuivering moet de vol tooiing worden van een proces, dat is begonnen na de wanordelijkheden van 17 Juni. De S.E.D. telde voor de zuiveringen 1.250.000 leden. Hiervan zijn er thans reeds duizenden uit de partij gezet. LIET is sinds de bevrijding gewoon- te geworden, om overschotten van de belastingheffingen, waardoor overschotten ontstonden op de begro tingshoofdstukken, zonder meer over te schrijven naar de Buitengewone Dienst. Daar moet nu 'n eind aan ko men, meent de meerderheid in de Ka mer. De minister van Financiën zal positief moeten erkennen dat hij er mee ophoudt, anders krijgt hij een motie te verwijken. Dr. Lucas, Dr. Schouten, Tilanus en prof. Oud heb ben hem daarover geen twijfel ge laten. Minister v. d. Kieft krijgt van- Vier jonge Schotten rvp 17 NOVEMBER begint een pro- ces tegen vier jonge Schotten, die worden beschuldigd van een „samen zwering om de Regering omver te werpen of haar te dwingen een af zonderlijk bestuur in Schotland in te stellen". Ook zal hun verboden wa penbezit ten laste worden gelegd. De vier mannen, twee studenten van 22 en 24 jaar, een verzekerings agent en een laborant, werden in Juni jl. gearresteerd, nadat de politie bij een huiszoeking springstoffen, pisto len en munitie had gevonden. Zoals bekend hebben Schotse natio nalisten in Juni, toen Koningin Eli zabeth werd gekroond, een campagne gevoerd tegen de erkenning van de vorstin als Elizabeth II. Bij deze actie werden brievenbussen, die de initia- len „E II R" droegen opgeblazen. v-y- pEN tweede kardinaal punt in de debatten was de vraag, of de eer ste tienduizend gulden loon voor het heffen van vereveningsbelasting moe ten worden vrijgesteld. Woensdag waren de Minister van Finantiën en zijn Staatssecretaris nog 23 millioen oeiasting-mkomsten te derven door verlichtingen toe te staan bij de com- „l1^Sansscnl3e,astiri8- de afschrijving a e?rste 3000 gulden investering overllirtTn Hng van 3000 gulden bij si» ,.en ''óuidatie. Deze conces- rie a prof' Bomme, waar toch f,e.rlng aanvankelijk had gezegd fn LP verde/ te willen gaan din zij in de voorstellen was gegaan. „Welnu, zo Stelden thans enkele groepen in de Kamer, als de regering nu toch 23 millioen wil prüs geven Iaat dat dan gebeuren ten koste van de vereveningsheffing, en wel in de ze zin. dat de eerste tienduizend gul den loon niet voor deze heffing in aanmerking komen. Bruto zou dit de schatkist op 35 a 40 millioen komen netto echter op 23 a 26 millioen. De minister van Financiën noch ziin staatssecretaris wilde iets horen van l -- m mmÊmêi In de Rolzaal van de Grafelijke Zalen in Den Haag wordt heden een bijeenkomst gehouden van het Defensie-centrum. Doel van deze bijeen komst is in leidende kringen het werk van het studie-centrum bekend te maken. De bijeenkomst werd geopend door Prins Bernhard, voorzitter van bet curatorium van het defensie-centrum. Op de foto: Tijdens de openingsrede van de Prins. Rechts naast Z.K.H. Lt.-Gen. P. L. G. Door man, links naast Z. K. H. Lt.-Gen. B. R. P. F. Hasselman en Lt.-Gen. A. Baretta. P)E AANDACHTIGE LEZER van ons blad en van ons dagelijks feuilleton- in-beeld zal gemerkt hebben, dat de spanning in de Congo afneemt. De meeste vijanden zijn van het toneel verdwenen en redelijkerwijs zou men zeggen, dat onze vriendenschaar een tijdperk van rust en vrede tegemoet gaat. Helaas, vergist u niet! Het strijdperk komt dichterbij! Inderdaad, wanneer ge deze twee lieftallige figuren aanschouwt, dan denkt ge aan rozengeur, maneschijn en (gezien Lambik en deszelfs bezigheden) mis schien aan een klagende kat. Meer niet. Maar ge weet ook niet, dat op de achtergrond het wapengekletter is te horen van de strijd, die gevoerd wordt tussen De Black Hand Clan en De Clean Foot Clan. Zo ge dit vreemde woordenspel niet verstaat: het is Schots en het heeft de maken met zwar te handen en schone voeten. Inderdaad het front is nabij. We zullen kennis maken met een nieuw denkpro- duct van professor Bara- bas, we zullen het plaat ijzeren hart van Jerom in liefde zien smelten, we zullen.Nee, ge moet uw beurt maar afwachten. Morgen gaat het doek op voor de nieuwe avonturen van Suske en Wiske, die wij presenteren onder de adembenemende titel: „De Knokkersburcht". Neder land-Indonesië O Een trekker met oplegger van een Amsterdams transportbedrijf is Woens dag bij het oprijden van de pont te Driel over de Rijn, de rivier in gere den. Het veer was door onbekende oorzaak tijdens het oprijden van de trailer gaan varen. Gelukkig bleef de trekker op de pont hangen de aanhangswagen, geladen met textiel en staaldraad, verdween half onder water. (Deze opname werd kort na het ongeval gemaakt). DI-ANETA deelt mee, dat Zondag a.s. de heren Sujono Nadinoto, mr. Subardjo en mr. Lujoho, advi seurs van het Indonesische Ministerie van Buitenlandse Zaken, naar Neder land vertrekken om aldaar inleiden de besprekingen te voeren over de opheffing van de Nederlands-Indone sische Unie en het vestigen van een normale verdragsverhouding tussen Nederland en Indonesië. Na hun be zoek zou een delegatie van Indonesi sche Ministers naar Nederland reizen. j^E WESTDUITSE Bondsregering heeft in haar antwoord op de Ne derlandse nota inzake de Rijnvaart getracht de Nederlandse opvatting te weerleggen als zou de Duitse Rijn- vaartpolitiek niet in overeenstemming zijn met het streven naar economische samenwerking der beide landen. Duitsland wenst onderhandelingen om de Acte van Mannheim aan de nieuwe omstandigheden aan te passen. aanleiding tot dl ^chte.ittlnTvlln'lsVel 1952 werd niet verder in en eiste tegen de voraa straf, het betreurend dat hH hlerml. Vf ma?ntlen snrake was van „Ion 'J-ilermee aai* het maximum gevaarlijke politieke achtergrond". deelde de J en C mL i eed ëlsteren uitspraak. Zij veroor- tot 5 maanden, A.' wegens Szlttehfk"uMokk6' V00rtgeaette misdriif ieder J uitlokken van het voortgezette mis drijf eveneens tot 5 maanden en F. werd gesproken. van het hem ten laste gelegde ITIT DE overwegingen, die hebben geleid tot het bepalen van de strafmaat nemen we letterlijk het vol gende over: Overwegende, voor zoveel betreft de strafmaat: dat art. 189 van het Wetboek van Strafrecht het bewezen geachte be dreigt met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van vrij- ten hoogste f 300 (driehonderd gul den); dat, waar het ten deze betreft ver voer van niet minder dan zeven ont snapte oorlogsmisdadigers, allen we gens hoogst ernstige feiten levenslang ter gevangenis verwezen, de Recht bank mede gelet op de inhoud van het verdachte betreffend uittreksel uit het strafregister niet zou aar zelen aan verdachte voormelde maxi mum-gevangenisstraf op te leggen, ware het niet. dat na te noemen om standigheid Haar daarvan terughoudt; dat der Rechtbank namelijk uit eigen waarneming gebleken is, dat 'n gedeelte der pers vrijheid gevonden heeft om de naam van verdachte niet slechts met de beginletter daarvan, doch voluit bekend te maken, zulks in strijd met hetgeen in Nederland doorgaans behoolijk is geacht; dat zodanige publicatie-ten deze zelfs geschied nog vóórdat de rechter zich over het al dan niet schuldig had uitgesproken de reclassering van verdachte ongetwijfeld ernstig zal be lemmeren; Dat ieder tot tijdelijk vrijheidsstraf veroordeeld delinquent onverschil lig of zijn delict al dan niet met de politiek verband houdt, zoveel moge lijk zijn kans moet hebben om na tenuitvoerlegging dier straf weer in de maatschappij te worden opgenomen, en dat de gewichtige plaats, door het reclasseringswezen in onze moderne samenleving verworven, de Rechtbank noopt om rekening te houden met vo renstaande, geheel onnodige schen ding van verdachte's toekomstige be langen, die aan talloze bedrijvers van ernstige misdaden bespaard blijft: dat nu wel in de na-oorlogse jaren vorenbedoelde beknopte naamsaan- duiding van verdachten en strafschul digen, vooral wanneer het politieke delinquenten betrof, in niet onbelang rijke mate op de achtergrond is ge raakt, doch dat verwacht had mogen worden, dat thans circa acht jaren na de bevrijding tot die goed-Va- derlandse zede zou zijn teruggekeerd, zulks temeer, waar het feit, waarom het ten deze gaat, door de Wetgever, naar wie de Rechtbank zich te rich ten heeft, blijkens voormelde maxi mumstraf gerekend is tot de lichtere misdrijven; Dat de Rechtbank enerzijds bedoel de benadeling van reclasseringskan- sen voor de persoon van verdachte als bepaald zwaarwichtig aanmerkt, doch dat anderzijds niet uit het oog verlo ren dient te worden, dat het ten deze bewezen geachte betrof het vervoer van gemeld aantal ontsnapte gevange nen, die zich allen hadden schuldig gemaakt aan uiterst ernstig misdrijven zoals moord, sadistische mishandelin gen, etc. dat de Rechtbank, gevangenisstraf ten deze alleszins op haar plaats ach tende, en ook overigens in goede justi tie een en ander tegen elkaar afwe gende, geen vrijheid vindt om op voor meld maximum van zes maanden meer in mindering te brengen dan hieron der (boven) blijkt. De Nederlandse opvatting, dat de Acte van Mannheim de commerciële vrijheid van buitenlanders in het bin nenlandse Duitse verkeer op de Rijn zou insluiten, wordt echter door de Bondsregering afgewezen. Minister Sunarjo DEAGEREND op de verklaring in de Tweede Kamer van dr. Drees, dat over Nieuw-Guinea met Indone sië op het ogenblik geen overeen stemming zou zijn te bereiken, heeft de Indonesische Minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Sunarjo, tegen over de pers verklaard, dat. Neder land nog steeds West-Irian als een zijner koloniën beschouwt. „Indien Nederland bij dit standpunt blijft, zijn wij genoodzaakt een ande re weg in te slaan, en wel om voor bereidingen te treffen om met ande re middelen dan onderhandelingen West-Irian terug te winnen", aldus Minister Sunarjo. Belgische premier FAE BELGISCHE commissie voor fi- naciën heeft voorgesteld het sa laris van de Eerste Minister te verho gen van fr. 450.000 tot fr. 720.000 per jaar. De premier heeft thans ver klaard, dat hij deze salarisverhoging niet aanvaardt, omdat deze indruist tegen de politiek der C.V.P., die de staatsuitgaven juist wenst te beper ken. De Belgische premier is voorne mens in de C.V P.-fractie van de Se naat voor te stellen het voorstel van de Senaatscommissie te verwerpen. „In ieder geval", zo zeide hij, „zal ik in de Senaat zelf tegen het voorstel stemmen". Auto met sterke drank in besla" genomen FA OOR de beambten der Vliegende Brigade werd te De Klinge een auto aangehouden, die een 20-tal fles sen sterke drank vervoerde. Auto ir\et inhoud werd door de beambten in be slag genomen. LEDEN van de R.B.T. te Zundert waren hevig aan het debatteren over een eventuele fu sie met de veiling „Zundert en omstreken". De een verklaarde zich er voor, een ander was er be slist tegen. Ten einde raad ver zuchtte de voorzitter dan ook' Laat de voorstanders van een tusie gaan staan". Wanneer niet een der andere bestuursleden een wakker ogenblik had gehad, zou de economische samenwerking lussen deze twee veilingen er ze ker gekomen zijn. want meer dan de helft van de leden woonde de vergadering wegens gebrek aan stoelen „staande" bijToen kwam de voorzitter maar vlug met een ander voorstel, waarna men besloot af te zien van een fusie.

de Stem | 1953 | | pagina 1