Onmogelijk langer te vervullen Terugzendingscommissie over haar taak Zal dit B. en W.-scliot doel treffen? Kerstactie Fregat volbracht een wereldreis Politieke voor-conferentie begonnen ONTROEREND PLEIDOOI VAN FRANSE VROUW Binnen 5 jaar revolutie in V.S. De ^zondvloed" over Italië VERSCHUIVING VAN DE OPRUIMINGSTERMIJN Cals wil TV aan omroep geven Wie welwie niet! Nieuw verzoek aart de Raad fH. Vader ontvangt gebrekkige?iN AMERIKAANSE TROEPEN BLIJVEN IN '54 Vandaag; ten einde Voor haar man, die haar neerschoot VERHOOGD TEMPO Chauffeur in arrest S.U. WIL VAN HET WESTEN LEREN Teruggekeerd gevangene vertelt: Nederland verbruikt steeds meer stroom Meer wind K. v. K. voor de Zeeuwse eilanden gaat hierover spreken MINISTER WIJZIGT ZIJN KOERS De bal rolde niet op Zondag in het Brabantse Capclle Dure sport Dodelijk ongeval te Halsteren 53e JAARGANG 'No- 20862 Uitgave: JN. V. Uitgevers Verschijnt elke werkdag. Burea Reigerstraat 16. Tel. Reda<ctie. nistratie: 8778 - Vera"tw0°rdReedact^raad redacteur: J. J. H. A iïruna. Redactieaad C. J. v H°otRe8eMef L J v Vwttend'e, P V M Ve'cauteren. Abonnementsprijs bij ^ruitbetanngf^^^i.™! besteU)Pet »42 lncasso W°rd' berekend' Losse nummers 13 cent Postrek no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DAGBLAD VOOR ZEELAND DINSDAG 27 OCTOBER 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage I 0.3U per m/m. (Ingezonden Mededelingen 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (ingezonden Mede delingen 1 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. ^^TdTzeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoo^o. 2236 - Bureau voor Zeeuwseh-Vlaanderem HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35b De beiizineslakiiig ENE STAKENDE tankwagenchauf- feurs in Londen hebben besloten vandaag weer aan het werk te gaan. Ook de K.L.M. heeft last ondervon den van de benzineschaarste. Zater dag, Zondag en ook gisteren nog zijn op de lijndienst naar Londen grotere machines ingezet, die ook voor de te rugreis benzine aan boord hadden. Maandag aan het eind van de mor gen was de toestand weer normaal en kon voor de terugvluchten In Londen getankt worden. TAE NEUTRALE terugzendingscommissie heeft thans het punt bereikt, waarop zij de haar toegedachte taak niet meer naar behoren kan vervullen". Dit heeft de voorzitter dezer com missie, de Indische generaal Thimaja, verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat „de kans op een hervatting der uiteenzettingen aan krijgsgevangenen, die niet teruggezonden willen worden, slechts zeer klein is." huis had afgev.uurd. Met behulp van een ander schietwapen en een spe ciaal hiervoor gemaakt apparaat zou hij zichzelf een armwond hebben toe gebracht om dc verdenking van zich af te schuiven. Hij verklaarde, dat zijn vrouw gewond was door een onbeken de indringer. De vrouw zei, dat Hen ri bekend had de aanslag gepleegd te hebben. Zij smeekte echter zijn leven te sparen omwille van hun twee kin deren. pEN jonge Franse vrouw, die waar- schijnlijk haar leven lang kreupel zal blijven doordat een kogel onder haar hart in haar lichaam is blijven steken, heeft Zaterdag op de jury te Douai een aangrijpend beroep gedaan om medelijden te hebben met haar echtgenoot, de 27-jarige Henri De mon, die ervan beschuldigd is ge poogd te hebben haar dood te schie ten. Demon, eigenaar van een fabriek, is tot levenslange dwangarbeid veroor deeld. Toen de aanklager de doodstraf eiste, deed de vrouw, Alice Demon, haar invalidenwagen omdraaien om haar echtgenoot aan te kunnen kijken, en riep uit: Henri, dit heb ik niet gewild". Toen viel zij in onmacht en men bracht haar de rechtszaal uit. Demon was ervan beschuldigd zijn vrouw gewond te hebben door een schot, dat hij door het raam van hun Geallieerde en communistische ver bindingsofficieren zijn Maandagoch tend te Panmoendjon bijeengekomen om voorbereidingen te treffen voor de politieke conferentie over Korea. Twee uur later kwamen de gedele geerden van beide partijen bijeen. De V. N. worden vertegenwoordigd door de Amerikaan Arthur Dean. Namens de communisten treden op Hoeang Hoea, raadsman van de Mi nister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, en Ko Sok Bok. die eenzelfde functie bekleedt in Noord-Korea. Zij vergaderden, nadat de verbin dingsofficieren waren overeengeko men, dat de besprekingen in het En gels, het Chinees en het Koreaans zullen worden gevoerd. EERSTE GESCHIL stelt te spreken over de samenstelling van de politieke conferentie, indien zij dit wensen. Hij geloofde, dat er een politieke conferentie zal worden gehouden, on danks dit eerste duidelijke geschil punt. Er is „redelijke hoop", dat overeenstemming zal worden bereikt, aldus Dean. De Jordaan-werken "WOLGENS welingelichte kringen te Damascus hebben de Israëlische autoriteiten het tempo van de werk zaamheden in de gedemilitariseerde zone om het water van de Jordaan om te leiden voor de aanleg van een krachtstation, versneld. Syrische krin gen raken er hoe langer hoe meer van overtuigd, dat het project zal zijn vol tooid, voordat de Veiligheidsraad er een beslissing over zal hebben geno men. Door het aanvoeren van aanzienlijk meer materiaal en meer arbeiders hoopt men het project nu binnen 45 dagen te voltooien. Dit zou beteke nen, dat men over veertien dagen ge reed zal zijn. EDEN heeft schriftelijk contact opge nomen met de Perzische Minister van Buitenlandse Zaken, Entezam, over de hervatting van de politieke betrek kingen tussen Perzië en Engeland. EEN ONBEKEND vliegtuig, waarin vier in vuile overalls geklede mannen zaten die een „vreemde taal" spraken, is op een militair vliegveld bij Brin- disi geland. De mannen zijn naar Ro me gebracht. ADENAUER is met de Franse Hoge Commissaris, Poncet, voorbereidende besprekingen begonnen over de Saar. RUIM 2000 gepensionneerden belegden in Amsterdam een protestdemonstra tie „tegen de achterstelling" inzake de loonronde(n). DE POLITIEKE Commissie van de V. N. nam met 29 tegen 22 stemmen een gematigde resolutie aan, waarin be volen wordt maatregelen te nemen om te komen tot volledige souvereini- teit van Tunesië. PAULUS, ex-veldmaarschalk van Das Reich, die indertijd bij Stalingrad door de Russen gevangen werd geno men, is in Oost-Duitsland terugge keerd. Het ongeluk bij Neustadt r\E CHAUFFEUR van de Nederland- se vrachtauto die bij Neustadt in aanrijding kwam met een aantal auto's Dirk de Baat, is op last van de recht bank te Lenz aan de Rijn in hechte nis genomen, omdat hij verdacht wordt van nalatigheid by het rijden en bovendien, obdat men verwacht dat de chauffeur tot een zware straf zal worden veroordeeld. Volgns de laatste berichten over het onderzoek is gebleken, dat de Baat niet op de goede tijd heeft terugge schakeld, maar in de vijfde versnel ling de hellende weg is afgereden. Een oordeel over de vrachtauto kan pas Woensdag worden verwacht. NEW-YORK zit tengevolge van een staking bij de melkfabrieken practisch zonder melk. In sommi ge winkels mogen kinderen ter plaatse melk drinken, zolang de voorraad strekt. DE DOMINICANEN zijn na een afwe zigheid van ruim vier eeuwen in De nemarken teruggekeerd. Zij hebben de zorg voor één parochie Ordrup, op zich genomen. EEN ARBEIDER uit Nieuwe Tonge wilde in een rijdende tram te Rotter dam van de eerste naar de tweede klas-wagen overspringen. Hij strui kelde en kwam onder de wielen. Bei de benen werden hem afgereden. Spoedig daarop overleed hij. IN BAKKERIJEN mag 60 uur per week en-of 11 uur per dag worden gewerkt van 16 t.m. 28 November en op 17, 18, 19, 21 en 28 December. PROF. DR. G. BROM is benoemd tot Officier in de Kroonorde van België vanwege zijn aandeel in de verheffing van de Vlaamse cultuur. EEN HOGE AMBTENAAR van het Amerikaanse State Department is in Londen aangekomen voor besprekin gen over de kwestie Triëst. MILLIOENEN KAARSEN brandden Zondagavond voor de ramen van W. Duitse huizen ter herinnering aan „het leger der vermisten" (1.300.000 Duitse soldaten). DIABETICI zijn geschikt voor bijna elk beroep. Tot deze conclusie kwam de medische advies-commissie van de Ned. Ver. van suikerzieken. FNE communisten begonnen met het naar voren brenken van de ies, dat neutralen zullen worden toegela ten tot de conferentie. Zij willen toe lating van neutrale Aziatische landen en in het bijzonder van India. Dean, de geallieerde vertegenwoor diger, verklaarde, dat hij niet gemach tigd was om de samenstelling van de politieke conferentie, die was be paald door een resolutie van de V.N. volgens welke geen neutralen wor den toegelaten, te wijzigen. Als aan vangsdatum stelde Dean voor 23 No vember. DE AGENDA ALS agendapunten opperde de ge allieerde afgevaarde: datum van de conferentie, plaats, administratie ve aangelegenheden, diversen. Dean zei, dat punt vier van de door hem voorgestelde agenda (diversen) de communisten in de gelegenheid p\E Minister van Handel van de Sov- jet-Unie, A. Mikoyan, heeft in een rede o.a. verklaard: „Toegegeven moet worden, dat de kapitalistische handel ook enkele kwaliteiten heeft, welke hier bestudeerd moeten worden. De buitenlanders hebben vrij goede methoden ontwikkeld voor de organi satie van de handel. Voorzover deze methoden van nut kunnen zijn, zal de Sovjet-Unie ze navolgen". Mikoyan deelde mee, dat het vlees verbruik in de voornaamste steden se dert 1950 is verdubbeld en dat er thans aan particulieren auto's werden verkocht, hoewel de afnemers zes maanden op levering moeten wachten. Bijna geheel Den Helder was uitgelo pen om Hr. Ms. fregat „Willem van der Zaan" te begroeten, welk oorlogs schip uit de Nederlandse Antillen via de Pacific en N.-Guinea Maandag in de thuishaven arriveerde en een wereld reis heeft volbracht. Op 9 Juni 1951 vertrok 't schip uit Den Helder naar de Nederlandse Antillen. Op 14 Juni van dit jaar vertrok de „Willem van der Zaan" uit Willemstad via Balbao, het Panamakanaal, naar Manzanillo (Mexico) waar het schip op 8 Augus tus aankwam. Op 1 September ver trok de oorlogsbodem via Sorong, Singapore, Colombo, Aden, Port Said en Gibraltar naar Nederland. Op de foto: Hr. Ms. „Willem van der Zaan" gemeerd aan de kade in Den Helder na de thuiskomst. UT EN Amerikaanse korporaal heeft *■-' gisteren te Tokio verklaard, dat de Chinese communisten de Ameri kaanse krijgsgevangenen, die niet naar huis willen terugkeren, hebben mee gedeeld, dat de Amerikaanse commu nistische partij het plan heeft binnen gUIJKENS gegevens, die thans tot 1953 aanwezig zijn, is het ver bruik van electrische stroom in Ne derland bijna twee-en-een-half maal zo groot als in 1938. Voor de komende tien jaar verwacht men opnieuw een verdubbeling van het verbruik over 1952. In dit jaar werd uit de openbare stroomnetten 632 kilowattuur (kwh) per hoofd van de bevolking verbruikt tegen 596 kwh in 1951 en 545 kwh in 1950. Hierbij is verbruik uit particu liere centrales niet begrepen. De zogenaamde „piekbeperkingen' konden worden opgeheven, omdat het aantal en de producties der centrales werd opgevoerd. In 1952 werd ten behoeve van de openbare electriciteitsvoorziening 3.173.000 ton kolen, 198.000 ton olie en 2670 millioen kubieke meter hoog- ovengas verstookt. In 1939 waren deze cijfers resp. 1.468.000 ton, 1000 ton en 3850 millioen kubieke meter. De „import" van stroom uit het buitenland (speciaal Duitsland) is aanzienlijk teruggelopen. geldig Weersverwachting vanavond: tot Overwegend «waar bewolkt met 0!aatselijk nu en dan enige regen lot krachtige en aan de kust tot hard toenemende Zuidelijke wind J Over het algemeen weinig veran- t dering in tempei-atuur. Vandaag: Zon onder 17.22 uur op 2102 uur' Maan onder r-f.25 uur. Morgen: Zon on 7.27 i uur. Storm in een glas water GEEN BELEDIGING IN ARNEMUIDEN Postcomniaiitlant Rijks politie gerehabiliteerd "JHJDENS de rondvraag in de raads vergadering van Arnemuiden heeft burgemeester J. v. d. Bos een rapport voorgelezen over hot onderzoek, dat de districtsrecherche der Rijkspolitie heeft ingesteld naar aanleiding van de klachten, die de heer J. Siereveld (Gem. Belang) in een vorige raads zitting had geuit over belediging van inwoners van Arnemuiden door de postcommandant der Rijkspolitic. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de klachten niet gegrond waren. Hot ge val is onderzocht en de betrokken personen zijn gehoord, maar van het bezigen van woorden ais „stinkers" en „vuilakken" is niets gebleken. De heer Siereveld merkte op, dat de personen, die met klachten bij hem waren gekomen, zich tegenover de rechercheurs nebben teruggetrokken De heer C. van Hemert (CH) be treurde het. dat deze zaak op z.i. sen sationele wijze in de pers was ver schenen. maar de heer J. Allaart (Arb.) was het daar niet mee eens: de pers heeft het volste recht hetgeen zich in een openbare raadszitting vooi doet. te publiceren. Aan het rapport der Rijkspolitie ontlenen wij nog, dat de heer Siere veld in een vergadering van zijn kies vereniging mededelingen over beweer de beledigingen had ontvangen. Hij wenste niet zijn zegslieden te noemen tegenover de politie, die het onderzoek mstelde. zonder overleg met het be stuur. Het bleek tenslotte, dat de oostcommandant een gesprek had ge had met een inwoonster, die hij er op attent maakte, dat er niet ge schuurd mocht worden. Deze vrouw verklaarde jater pertinent, dat de po litieman niet de woorden „stinkers" of .vuilakken" had gebruikt De ge ruchten. dat andere inwoners beledigd zonden zijn, bleken na onderzoek eveneens geheel ongegrond te zijn. vijf jaar een revolutie in de V. S. te ontketenen. De korporaal, Dickenson, die aan vankelijk tot de „weigerachtige" Ame rikanen behoorde, maar enige dagen geleden besloot toch naar zijn land te rug te keren, zei, dat de communisten de geallieerde krijgsgevangenen had den verteld, dat zij in China zouden worden opgeleid, om na de revolutie een leidende Regeringsfunctie in Amerika te bekleden. Voordat met het uitwisselen van de krijgsgevangenen was begonnen, trachtten de Chinezen de gevangenen te bewegen niet naar hun land terug te keren door hun vrouwen goed be taalde betrekkingen, studiebeurzen en de gelegenheid om een reis door Chi na en Rusland te maken, te beloven. TN DE WOENSDAG a.s. te Goes te houden vergadering der K. v. K. voor de eilanden stelt het bestuur aan de orde een bespreking van de kwestie of de opruimingstermijn de Januari-uitverkoop verschoven dient te wor den naar 16 Januari16 Februari. TAE K. v. K. te Zwolle wil dit de mi- nister vragen en verzoekt om in stemming. Er worden allerlei argumenten aan gevoerd. De drukte rond Kerstmis en Nieuwjaar maakt het oganiseren van een uitverkoop moeilijk; December is een dure maand en de kinderbijslag komt pas half Januari los. Er zijn meer verkoopkansen in de confectie zaken tijdens de feestdagen in De cember. wanneer de uitverkoop er niet al te vlug op volgt, enz. Het groot winkelbedrijf denkt er echter heel an ders over. Begin Januari beschikken de maandloneis over hun maandsalaris, en mogelijk ook nog over een Kerst gratificatie of een soortgelijke uitke ring die vaak aan het eind van het jaar gegeven wordt. In het midden van de maand zijn zij wellicht reeds weer kort bij kas Het is waar dat de kinderbijslag in de tweede helft van de maand wordt ontvangen doch dit is geen motief om de opruiming later te stellen: immers ook bij de thans geldende opruimingstermijn Maandag zijn in Italië opnieuw zware regenbuien losgebarsten, waardoor het reddingswerk in de geteisterde gebieden in Zuid-Italië ernstig wordt e emmerd. In Noord-Italië hebben kleine overstromingen schade aan gericht aan huizen en bruggen. Op de foto: Een beeld uit het getroffen ge ïecoo svoets lopen de twee oudste kinderen met vader en moe der mee. FNE INDIENING van de plannen van minister Cals voor het toekomstig televisiebestel bij de Staten-Generaal heeft een vertraging ondervonden van ten minste twee maanden. Aanvanke lijk lag het in het voornemen van de minister van O., K. en W. om een nota over het televisiebestel in de loop van September aan de Tweede Kamer over te leggen. Thans moet worden verwacht, dat deze nota op zijn vroegst in November aan het parlement zal worden aangeboden. Al dus „Het Parool". Wij hebben reden om aan te nemen, dat deze nota in zeer belangrijke mate zal afwijken van de oorspronkelijke plannen van de regering. Met name heeft minister Cals het plan laten val len, om ongeveer de helft van de te- levisietijd als algemeen programma te laten verzorgen door een centraal televisie-apparaat. Te verwachten is thans, dat hij aan de Staten-Generaal zal J-JET MOGE BEKEND worden verondersteld, dat het in de gemeente Sprang-Capellc bij Algemene Politieverordening verboden is op Zondag voetbalwedstrijden te spelen. De Voetbalvereniging Zwart Wit wordt door dit besluit ernstig gedupeerd en reeds meerdere keren heeft deze vereniging dan ook om intrekking van het betreffende artikel ver zocht. Tevergeefs. Nu een nieuwe raad zitting heeft gekregen was te verwachten, dat Wit Zwart met een nieuw verzoek ter tafel zou komen. £)at verzoek ligt thans ter tafel. In het e wordt uiteengezet, hoe het voor de v.v. Wit Zwart tengevol ge van de verordening onmogelijk is om op Zondagen de voetbalsport te beoefenen en deel te nemen aan de competitiewedstrijden van de K.N.V. B. Tot dusver heeft de vereniging op Zondagen ^gevoetba1 1 juist buiten de gemeentegrenzen, maar dat vergde veel geld, hetgeen de vereniging niet meer kan opbrengen, bovendien is ;n de aangrenzende gemeente thans geen voetbalterrein meer beschikbaar, zodat de vereniging zich genoodzaakt zal zien in liquidatie te gaan, hetgeen niet bevorderlijk wordt geacht voor eer. deel van de inwoners der ge meente. Er wordt daarom dringem verzoclv wijziging te brengen in de bestaande verordening. Er worden dan nog enkele suggesties gedaan om bij inwilliging van het verzoek de gevoelens van andersdenkenden te oitzieii. g en W. zijn in hun prae-advies zeer uitvoerig op de zaak inge gaan en stellen twee Kwesties aan de orde: welke taak heeft de overheid t.o.v. de Zondagsrust en Zondagshei liging, en welke bevoegdheden heeft de plaatselijke overheid in deze. B. en W. komen dan tot dc volgende conclu sies: de overheid heeft de Zo~ lag als dag dos Heren te erkennen en in haar eigen diensten enconcessies als rustdag te eerbiedigen en zodanige eerbiediging alom binnen de grenzen der gemeente te bevorderen; de over heid is niet in staat Zondagsheiliging voor te schrijven, de overheid kan slechts positief de Zondag als open bare rustdag opleggen, waar zulks leeft in de concientien van de over grote meerderheid der bevolking. Het is evenwel niet de roeping van de overheid, als zij maar even de kans schoon ziet, een bepaalde opvatting door te drijven; waar grote groepen der bevolking de Zondag niet (meer) als de dag des Heren beleven ofwel andere opvattingen huldigen, zal de overheid noodgedwongen zich moeten bepalen tot waken tegen aantasten van de publieke Zondagsrust. Het college meent clan tenslotte op beperkte schaal sportbeoefening en sportwedstrijden op Zondag niet 'an ger te moeten verbieden op die plaat sen in de gemeene, waar dit geen beletselen voor de Zondagsheiliging van anderen kan meebrengen. voorstellen de door de regering ten behoeve van de televisie ge vraagde maatregelen en credie- ten goed te keuren op basis van een plan, dat de omroepvereni gingen niet alleen de zorg laat voor de onder hun eigen ver antwoordelijkheid te verrichten uitzendingen, maar aan de om roepverenigingen tevens op draagt het z.g. algemeen pro gramma gezamenlijk uit te voe ren. VOOR OOST-DUITSE KATHOLIEKEN P)E AARTSBISSCHOP van Keulen kardinaal Frings, heeft de West- Duitse Katholieken opgeroepen tot 'n grootscheepse Kerstactie voor de ge loofsgenoten in Oost-Duitsland. Hulp wordt gevraagd zowel in geld als in natura, vooral vet, vleeswaren en duurzame middelen. Aan apothekers en artsen verzoekt Kardinaal Frings om medicijnen en verbandmiddelen. De hulp is voornamelijk bestemd voor de twee millioen ontheemde katholie ken, die in de Oost-Duitse diaspora leven. DocU»li»ke aanrijding Toen de heer M. Dierinck te Moer- beke de straat overstak, werd hij aan gereden door een zware vrachtauto. De ongelukkige werd zwaar gewond en in allerijl naar 't ziekenhuis over gebracht. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten, daar het slachtoffer ondertussen aan de bekomen verwon dingen overleden was. H. VADER heeft tijdens de algemene audiëntie van Zon dag een aantal zieke pelgrims uit de Verenigde Staten ontvangen, die onder leiding van de zelf ge brekkige mejuffrouw Kelly een bedevaart hadden gemaakt naar Fatima, Lourdes en Lisieux. Zij werden in draagstoelen, wa gentjes en zelfs brancards op hel buitenverblijf Castel Gandolfo ge bracht tot vlak bij de plaats waar de H. Vader zich bevond. Tot hen in het bijzonder richtte zich de H. Vader in het Engels en zeide: „Niet alleen aan het Hart van de Goddelijke Meester en Zijn Moe der Maria zijt Gij uitermate dier baar, ook aan ons". De Paus zei- do, dat deze gebrekkingen het niet als een smart, maar als een bij zondere genade moeten beschou wen ziek te zijn en wees op het woord van de H. Paulus, die zei- de, dat men zich moest verheugen deel te hebben in het lijden van Christus, omdat het juist in hen geopenbaard wordt". valt deze kinderbijslag nog in de op ruiming. Dat de voorbereiding der opruiming, eventueel tezamen met het opmaken van de balans, in de week na Kerst mis zware eisen stelt aan de winke liers, wordt erkend. Het gemak van de ondernemer mag n.d.m. echter nooit als argument gelden om iets na te laten wat ten goede zou komen aan de omzet. Zeker mag daarvoor niet het welslagen van de opruiming als middel tot liquidatie van restanten van het seizoen in de waagschaal ge steld worden. Aan drukker verkoop tijdens de feestdagen bij opschor ting gelooft men niet. Wie tot 1 Januari wil wachten, zal dit ook tot 16 Januari doen. Bradford in Europa j~)E NEW-YORK TIMES heeft enige voorstellingen gedaan ten aanzien van het bezoek, dat de voorzitter der der commissie van Amerikaanse staf chefs, admiraal Bradford, deze week aan Europa brengt. Het blad meent, dat de admiraal de landen van het Atlantische Ver drag zal verzekeren, dat er In de loop van 't volgende jaar geen troepen uit Europa zullen worden teruggetrokken. Ook wordt verwacht, dat hij zal spreken over de mogelijkheid, dat de V. S. nieuwe verantwoordelijkheid op zich zullen nemen voor het financie ren van een uitgebreider program voor oefening der Europese lucht strijdkrachten, voor het handhaven van een deel der bestaande Europese strijdkrachten en voor hulp voor de luchtverdediging van de Europese steden. Ook zou de Amerikaanse Regering zachte aandrang hebben uitgeoefend op de regering van Vietnam om het Franse aanbod voor onafhankelijkheid binnen de Franse Unie te aanvaarden. Bradfords bezoek aan West-Europa zal drie weken duren. De admiraal is gisteren te Parijs aangekomen. Hij zal vijf dagen in Frankrijk blijven en vervolgens doorreizen naar Frankfort Oslo, Londen, Rome, Napels en Ma drid. Fietser door autobus aangereden ■yOEN MAANDAGAVOND om streeks vijf uur de heer van H. zich van zijn werk te Steenbergen per bromfiets naar zijn woning te Bergen op Zoom begaf, is hij door een autobus met arbeiders ter hoogte van de Buurt te Halsteren aangereden en vrijwel op slag gedood. Dokter Le gem verleende de eerste hulp. Vermoed wordt, dat van H. de bus, die 20 meter achter een luxe auto kwam, niet heeft gezien. Uit de Buurt wilde hij de rijksweg richting Bergen op Zoom opdraaien. Uit die richting kwamen de twee voertuigen. Het eer ste liet hij passeren en reed toen de weg op, waar de bus hem niet meer kon ontwijken. Van H„ die weduwnaar is sinds vo- rig jaar, is 54 jaar cn vader van vijf kinderen. Jarenlang is hij werkzaam geweest aan de Arbeidsbeurs te Ber gen op Zoom. Thans werkte hij aan dezelfde instelling te Steenbergen. Als ordebewaarder wist hij geduren de 23 jaar in de kerk van de H.H. Martelaren aller respect af te dwin gen.

de Stem | 1953 | | pagina 1