Liftmaster 29 min. op schema vóór at rssssv Spanning en weemoed op 't vliegveld van Londen r Klopjacht op Bobby's moordenaar Een prikplank niet één niet Geestdrift in Indonesië Daerah's wensen meer invloed Laatste minuten voor de start H Engeland en VcS. dragen zone „A. van Triest aan Italië over Kathleen Kernei overleden Net alsof je thuis bent „Prik de ergste handicap Zij zullen Djakarta niet zien jViisdrijf jarenlang voorbereid VS. moeten Rhee waarschuwen r DAGBLAD VOOR ZEELAND DE SPRONG VAN 19.000 KILOMETER IS BEGONNEN WPFPP A PP ft PTFN ze ciifers respectievelijk 31826 Engel- rr HjHjlvlvri.1 ryJIVl HjLy se poncjen 105533 Engelse Ponden en GUNSTIG Weinig verandering Rome aanvaardt de oplossing Voorname étappe op integratie-weg Oostduitse arbeiders demonstreerden /VUa, op Troepen ontscheept in Brits-Guyana Een half mïllioen toeschouwers De hele dag op heide zenders Resolutie aan Sukarno Greenlease-drama nadert zijn ontknoping Helft van losgeld "VJiaaevnnden DE De haren hieven gespaard "N 93e JAARGANG No. 20847 Uitgave: N. v. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Reigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V. M. Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestell.) f 0.42. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland aoW aP V R IJ DAG 9 OCTOBER 1953 Advertentieprijs voor de geneie oplage t 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. "Rnreau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. We^mg^TI^ Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Bijbureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). ET WAS PRECIES HALFZES, toen gisteren op het vliegvela London Airport de nieuwste luchtreus van de K.L.M., de „Liftmaster" DC-6a „Dr. ir. Damme" zich met brullende motoren losmaakte van de botonnen startbaan en de grote sprong van 1900C kilometer naar Christchurch in Nieuw-Zeeland, begon. Vier mi nuten later volgde de Handley-Page „Hastings C-3" van de Nieuw- Zeelandse luchtmacht en vijf minuten daarna vertrok de Vickers „Viscount 700" van de British European Airways. Alle machines, die deelnemen aan de handicap-race waren in de lucht! Kort daar op kondigde het gekrijs van straalmotoren aan, dat ook achter eenvolgens de drie „Canberra's" van de R.A.F. en de twee Aus tralische straalbommenwerpers die elkander in de snelheidsrace bekampen, waren opgestegen. Het eerste bericht over het verloop van 'deze grootste race uit de geschiedenis der luchtvaart kwam vier uur later, namelijk toen de Nederlandse „Liftmaster" in Rome een tussenlanding maakte. De „Dr. ir. Damme" was toen 29 minu ten op het tijdschema voor! 181.38 mijl per uur. De „Viscount" zal wel het eerste in Christchurch aankomen, maar zo als de papieren nu liggen, is het niet waarschijnlijk dat hij zal winnen. Over de „Canberra's" in de snel heidsafdeling is nog weinig bekend. Dit komt mede, doordat de marconis ten aan boord van deze machines, al hun gegevens eerst aan de lucht machtstaf moeten rapporteren. SPANNING LIET ZIET er wel naar uil, dat de K.L.M. favoriet is in de handicap afdeling. De machine mag 14 uur en 29 minuten langer over de 19.000 ki lometer doen, dan de Viscount en bijna 9*/> uur langer dan de Hastings. De „handicap" is berekend naar het gewicht der betalende lading, het to tale gewicht van het vliegtuig en de gemiddelde snelheid, die moet wor den gevlogen. Voor de K.L.M. zijn de- DR. ADENAUER schijnt resultaten te hebben bereikt bij de vorming van een coalitieregering, bestaande uit de C.D.I de vrije democraten, de Duit se partij en de Vluchtelingenpartij. Het regeringsblok zou een twee-derde meerderheid in het parlement krijgen. OP 15 MIJL ten Zuiden van Bourne mouth, aan de Engelse Zuidkust, is een vliegtuig brandend in zee ge stort. Het reddingswerk is in volle gang. HET THEE VERBRUIK in Nederland is in vergelijking met de jaren voor de oorlog, gedaald met 40 procent. HET CHILEENSE kabinet heeft zijn ontslag ingediend, nadat bij tussen tijdse verkiezingen, de candidaat van de oppositie een grote meerderheid behaalde. DE AMSTERDAMSE Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft B. en W. van de hoofdstad gevraagd een spoedige oplossing aan de hand te doen, waardoor ook Amsterdam een helicopterlandingsterrein kan krijgen. PERSBERICHTEN in Engeland gewa gen ervan, dat de Britse regering plan nen heeft, de invoerbeperkingen op goederen uit Europa opnieuw te ver zachten. EEN DELFTSE veehouder miste sinds drie weken een varken. Gisteren is het gevonden onder 'n paar baien stro. Het dier was nog in leven, maar het was door zijn lange vasten broodmager gewor den. Het is meer dan de helft in gewicht verminderd. IN VERSCHILLENDE landen zoekt men naar vier Engelse toeristen, die Sinds hun vertrek uit Napels, op 12 September, spoorloos zijn. DE POLITIE in IJmuiden heeft de jongen opgespoord, die b(j het indi aantje-spelen een dertienjarig vriend je heeft neergestoken. Het slachtof fer verkeert nog steeds in levensge vaar. DE CANADESE defensie-autoriteiten hebben zich erover beklaagd, dat er zoveel militaire geheimen hun weg vinden naar de kranten. BIJNA A.LLE (130) chauffeurs van de stadsreiniging in Amsterdam zijn in staking gegaan. Enkelen hunner had den geweigerd werk te verrichten, dat door een andere staking was blij ven liggen en dus „besmet" was. Toen deze mensen onaangenaamheden hier over kregen, gingen alle anderen uit solidariteit, eveneens in staking. GISTERMIDDAG is een autobus, ko mende van Schiphol, met vijftig in zittenden, tegen een personenauto ge botst. Alleen de bestuurder van de personenauto werd gewond. Van de buspassagiers bekwam wonder boven wonder, niemand ernstig letsel. BIJ DE BESPREKING van de Grond wetswijziging in de Belgische Kamer a gisteren ook het voorstel tot in richting van een Belgische staat op fedaratieve grondslag, ter sprake ge komen. Men geeft het plan, dat wij begin van deze week hebben uiteen gezet, weinig kans. J Weersverwachting, geldig tot J J vanavond: I In de ochtend hier en daar mist. 'n..t'e middag over het algemeen r(l zonnig. Ongeveer dezelfde m!)lr:>tiin-n als gisteren. Over- vSen4 /Avakke wind. Vandaag: Zon onder 18.00 uur. .;'aan onder 17.53 uur. J Zon op 6.55 uur. Maan uur. F)E MINUTEN voor het vertrek van de eerste deelnemers aan de race op London Airport, zijn geladen van spanning. In het restaurant van de luchthaven gebruikten de passagiers van de „dr. ir. Damme" hun laatste kopje koffie in Europa, in afwachting van het sein, dat zij moeten instap pen. Daar klinkt het bekende korte, doch gebiedende klopje op de microfoon, honderdvouding versterkt door de luidsprekers in het restaurant weer gegeven. ..Willen de passagiers van de K.L.M.-Liftmaster, bestemd voor Christchurch zich naar buiten bege ven?" Het is zover. Daar gaan ze. één voor één met het koffertje in de hand op weg naar het 'ieuwe land en een nieuwe toekomst, doch onder 't beste gesternte dat een emigrant zich kan wensen. In de Liftmaster wordt de be manning intussen door dr Plesman, die speciaal voor de race naar Lon den is gekomen, aan de hertog van Glaucester, die het startsein zal geven, voorgesteldEven later slaan de deuren van het toestel dicht en dan wordt het stil in de cabine. Om het veld zwaaien duizenden met zakdoeken. Onbekenden.maar toch zulke goede vrienden, nu het hier een sportieve prestatie betreft. Nog even.... en daar gaat de vlag omlaag. De race is begonnen! OP CIAMPINO De stralen van de ondergaan-1 verlichten de acht vliegtuigen op het platform van London Airport, die zui len deelnemen aan de Christchurch- race. Links ziet men de vijf Canber ra's, die aan de snelheidsrace zullen deelnemen. De drie deelnemers aan de handicaprace, de viermotorige Handley Page Hastings, van de Ko ninklijke Luchtmacht van Nieuw- Zeeland, de KLM Liftmaster (mid den) en de BEA Vickers Viscount (voorgrond) passagiers veel geheimzinnigheid ver borgen houdt, maar voor de beman ning helder is als de bladen van het logboek, dat van uur tot uur wordt bijgehouden. Op het vliegveld Ciampino, dat te gen half tien badend in een zee van licht zichtbaar wordt, is alles in gereedheid gebracht. Nauwelijks staat de „Liftmaster" stil, of daar schieten tankauto's en meccano's na derbij. Gulzig drinkt de machine dui zenden liters benzine. Even tijd voor een sigaret, met vaste grond onder je voeten, en dan weer de lucht in. Op weg naar Bagdad. Het weerrapport ziet er niet ongunstig uit. Mist in de buurt van Shaiba, maar boven Haba- niyah, Bagdad. Bahrein en de Per zische Golf goed zicht. (Advertentie) £)E VER. STATEN en Enge land hebben besloten het bestuur over de „A"-zone van het vrije gebied van Triëst aan Italië over te dragen. Totdus- verre hebben Amerika en Enge land gezamenlijk het bestuur over deze zone gevoerd, waar voor zij ongeveer 4000 militai ren beschikfc-ar hadden. Deze troepenmachten zullen binnen zes weken worden teruggetrok ken. Italië heeft de oplossing reeds geaccepteerd. Spoedig zullen Italiaanse troepen de zo- ]~YE START van de „Liftmaster" ver- loopt vlot. Het vliegtuig is spoe dig boven het wolkendek, zodat de passagiers zich nog even in het zon netje kunnen koesteren, vóór het duister valt. De nacht, die voor de Landbouwgemeenschap LJET STREVEN naar een Europese 1 landbouwgemeenschap, is van Ne derlandse zijde steeds gezien als een belangr^ke ontwikkeling op de weg naar een Verenigd Europa. Aldus schetst minister Mansholt in een nota over de landbouwintegratie, de Ne derlandse mening in deze. Voro de verwerkelijking van een eenheidsmarkt voor landbouwproduc ten moet men daarom verder gaan dan internationale samenwerking. De boven-nationale weg is voor de toe komst de enig aangewezene. Helaas is op de voorbereidende ministersconfe rentie, welke van 25-28 Maart 1952 te Parijs werd gehouden, gebleken, dat de landbouw a/s „gangmaker" voor de economische integratie voorlopig wei nig vooruitzichten bood. Niettemin zijn de meeste Europese landen, die van een landbouwgemeenschap deel zouden kunnen uitmaken, bereid ge bleken tot nauwer overleg. Morgen: j op 9.54 j WOLGENS het Westberlijnse inlich tingenbureau „West", is het enkele dagen geleden in de Saksische Ura- niumstad Aue, tot een bloedige bot sing gekomen tussen mijnwerkers en volkspolitie. De arbeiders hadden voor het stad huis van de stad een demonstratie gehouden, waarin zij vrijlating van gearresteerde kameraden eisten. Bij de botsing die na het ingrijpen van de politie ontstond, werd één arbeider gedood. Een politieman werd ernstig gewond. -Hin 30 arroctatiop ver richt. U)E BRITSE ZANGERES Kathleen Ferrier is Donderdag in een Lon- dens ziekenhuis overleden. Zij be reikte de leeftijd van 41 jaar. Kathleen Ferrier, een van de beste altzangeressen ter wereld, was ver scheidene maanden ziek geweest. Zij vervulde haar eerste operarol in 1946 en wel als Lucretia in de opera van Benjamin Britten „De schending van Lucretia". Ook in Nederland is zij zeer be land. Probeer deze sigaren! In alle prijsklassen (vanaf 18 ets). Het neusje van de zalm Uitgezochte, edele tabakken, zeldzaam mild en geurig. In fraaiedozen van 10 stuks. Maar koop vooral zon gezellige cederhouten kist van 50! Cederhout en fijne sigaren hóren immers bij elkaar I) ne bezetten. Joego-Slavië zal een fel protest tegen deze rege ling laten horen. Hoewel Engeland en de V. S. het besluit als een blijvende regeling be schouwen, zullen zij geen bezwaar ma ken tegen eventuele grenswijzigingen als Italië en Joego-Slavië het samen daarover eens worden. Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gaf geen antwoord op de vraag, of door het genomen besluit, de Wes telijke verklaring van Maart 1948 ver valt. In deze verklaring spraken de Westelijke mogendheden zich uit voor het overdragen van de zones A en B (welke laatste onder Zuidslavische controle staat) aan Italië. De standpunten van beide partijen zijn bekend. Italië wil het gehele ge bied hebben en Zuid-Slavië wenst in ternationalisatie van de stad Triëst en maakt aanspraak op de rest van het gebied. TN GEORGETOWN, de hoofdstad van Brits Guyana, zijn gisteren troe pen van de Britse kruiser „Superb" aan land gegaan. De gebeurtenissen van de afgelopen dagen hebben niet geleid tot een merkbare toeneming van de spanning in de hoofdstad. De „Superb" en de twee fregatten, die tegelijkertijd naar Guyana waren opgestoomd, liggen op de rede. Openbare gebouwen worden bewaakt. LJET MERKWAARDIGE bij zo'n luchtrace, die door duizenden over de gehele wereld wordt meegeleefdis, dat de spanning aan boord van de deelnemende machines zo gering is. Rustig bromt de „Liftmas ter" boven de wolken, op weg naar zijn volgende landingsplaats. Nie mand heeft het gevoel, dat dit nu een wedstrijd isNatuurlijk wil ieder een graag, dat Nederland zal winnen, en automatisch heeft men bi) ae tart op de comfortabele stoelen zitten wippen, net als bij een voetbal wedstrijd, maar dat was gauw overBoven zee hielpen de emigranten 'e stewardessen als goede huisvaders met het afruimen van de taf eitjes, adat er gedineerd was. En toen grepen sommigen al naar de tijdschrif- >n, die er legio aan boord zijn...-. A. ZO NOEMT men deze geweldige luchtrace, omdat er van alle deelnemers maar één zal zijn, die geen prijs ontvangt. Overigens zijn de prijzen niet e versmaden. Een ton voor de winnaar in elk van de twee afdelingen, 30.000 gulden voor de tweede plaats, tien millen voor de derde en 5000 gulden voor e vierde plaats. De winnaar in de snelheidsafdeling krijgt bovendien de arewoodbeker. AP HET VLIEGVELD van Christchurch wordt inmiddels alles in gereed- heid gebracht, om het half millioen toeschouwers, dat bij de aan komst van de eerste machine verwacht wordt, een goed plaatsje te ge ven. Vandaag om zes uur Nederlandse tijd zal de eerste deelnemer (een Canberra-straalbommenwerper dat is nogal gemakkelijk!) binnenko men. Jammer genoeg is er enige regenval voorspeld en ook voor Zondag als de „Liftmaster" moet binnenkomen zijn de vooruitzichten niet zo best. Maar er zijn maatregelen genomen om zelfs landingen bij dikke mist mogelijk te maken. WOOR ARIE HARTEVELD, een der Nederlandse emigranten, die met de „Dr. ir. Damme" de reis naar Australië zou maken, is de pokken- injectie de grootste (persoonlijke) handicap geworden. Hij werd de avond voor het vertrek zó akelig, 'dat de dokter hem voor 48 uur in bed moest stoppen. Zijn plaats in het vliegtuig is nu ingenomen door Donald Stiess, een vertegenwoordiger van de Douglas Aircraft Corporation, die als reserve was aangewezen. Omdat Stiess minder weegt dan Arie Harte- veld, zijn er zakjes zand ter aanvulling onder zijn zitplaats gezet. pjE BELANGSTELLING voor de race is in Indonesië enorm. Door de P.T.T. in de Indonesische hoofdstad is een speciale telefooncentrale ingericht, met zes inkomende lijnen. Het publiek behoeft slechts een bepaald nummer te draaien en verneemt dan terstond de laatste positie van de deelnemende vliegtuigen. In Bandung heeft een plaatselijke krant grote luidsprekers op straat opgesteld, door middel waarvan het publiek wordt ingelicht over de vorderingen. y AND A AG EN MORGEN zal de gehele dag, het radio-drieman schap Guus Weitzel, Jan de Troye en Herman Fikkers op Schip hol de berichten verwerken, die radiografisch of telefonisch van reporter Jan Boots binnenkomen. Deze verslagen, vergezeld van de opgaven over posities e.d. worden aan de studio's doorgegeven en in programma-onderbrekingen aan luisterend Nederland be kendgemaakt. Dit zal dus op ieder moment van de dag kunnen zijn. Voor een verslag van de aankomst in Christchurch zal de zender Hilversum I, als dat nodig mocht zijn ook Zaterdagavond na twaalf uur nog in de lucht blijven. QP HET VLIEGVELD VAN DJAKARTA, Kemajoran, hebben de K.L.M.- mensen uitvoerige voorbereidingen getroffen om de Liftmaster van de K.L.M. zo snel mogelijk service te verlenen. Het vliegveld zal midden op het veld van benzine, (300.000 liter), olie enz. worden voorzien. De passagiers van de „Dr. ir. Damme" zullen Djakarta dus niet van de grond af te zien krijgen. Het stationsgebouw van Kemajoran zullen ze slechts op grote afstand kunnen onderscheiden. De radio vertelt hen hoe de stand is. DIJ HET BEZOEK dat de Indonesi- sche president, Sukarno, aan Ma kassar bracht, is hem een resolutie, welke was opgesteld door 16 politie ke partijen, aangeboden. Hierin wordt gezegd, dat de stemmen van de daerah's (provincies) meer dan tot nu toe <le aandacht van de centrale regering in Djakarta moeten hebben, wil de vrede in Zuid-Celebes en de andere gebieden hersteld worden. In Oost-Atjeh is volgens het laatste legerbericht, de toestand grotendeels weer normaal. Een aantal lagere amb tenaren is voor nader onderzoek in arrest gesteld. Er is sprake van, dat in dit deel van Atjeh een regiment opstandelingen, bestaande uit drie bataljons, zich hergroepeert. In Palembang zijn 18 arrestaties verricht op grond van verdenkingen tegen bepaalde lieden, die contact met de Darul-Islam zouden hebben. Bij gevechten met opstandige Atje- hers, heeft het leger tien doden ver loren. De opstandelingen zouden 512 doden hebben. Er zijn 619 gevangenen gemaakt. JN GEHEEL AMERIKA wordt op het ogenblik gezocht naar de man, die het zesjarige jongetje Bobby Greenlease heeft doodgeschoten, nadat dit kind een twaalftal dagen geleden door een kleine bende werd ontvoerd. De eigenlijke moordenaar (uit verklaringen van de medeplich tigen aan het gruwelijke misdrijf, die reeds werden gearresteerd, kon worden opgemaakt, dat hij dit inderdaad is) heet Thomas Marsh. Deze man is bij een vroegere gelegenheid veroordeeld geweest en na zijn te rugkeer in de Amerikaanse onderwereld, heeft hij zich op verschillende manieren doen kennen ais een uiterst gevaarlijk misdadiger. Behalve de politie heeft hij thans het gehele Amerikaanse volk achter zich aan ge kregen. Zijn signalement, voor zover bekend, is over het gehele land verspreid. yjii .ei-noien van de reeds gear resteerden is gebleken, dat zeke- ïe Carl, Austin Hall, de leider van de bende, welke het kind ontvoerde, is. Hallis reeds m hechtenis en hij heeft verklaard, de kinderroof gedurende drie jaar te hebben voorbereid De 41 jarige mevrouw Heady, die eveneens beschuldigd van medeplichtigheid werd aangehouden, houdt zich on schuldig, maar haar lange straflijst doet vermoeden, dat zij wel degelijk een actief aandeel in de ontvoering heeft gehad. Deze affaire heeft in Amerika even veel stof doen opwaaien als indertijd de ontvoering van en moord op de baby van de Oceaanvlieger Lind bergh. Dit komt vooral door de geraf fineerde manier waarop de ontvoering plaats vond. EEN GEBED "TWEE WEKEN geleden kwam een roodharige „verpleegster" aan de school van Bobby Greenlease, om het jongetje te halen. Zijn moeder was ziek, zei de verpleegster, en zij wilde het kind zien. De onderwijzeres van Bobby koesterde geen argwaan. Hoe kon dat ook? Op een stille wenk van de onderwijzeres stemde de verpleeg ster er zelfs in toe, om samen met Bobby in de kapel van de school een ogenblik voor de moeder te bidden! Daarna nam ze het kind mee en sindsdien werd Bobby vermist. De verpleegster (mevrouw Heady) bracht het kind bij de bendeleider Hall en daarna werd het opgesloten in de kelder onder een huis. Me vrouw Heady verklaarde na haar aanhouding, dat zij niet geweten had. dat Hall ontvoeringsplannen koester de. Hij had zich voorgedaan als de gescheiden echtgenoot van Bobby's moeder, die zijn zoontje wilde ont moeten. De politie hecht weinig waar de aan deze verklaring. Inmiddels ontvingen de ouders van Bobby het bericht, dat zij een bedrag van 600.000 dollar moesten betalen, onder bedreiging dat bij niet betalen het kind zou worden gedood. GROTE VERTERINGEN De radeloze ouders besloten deze losprijs te betalen. In een telegram zou hen gezegd wor den, wanneer en op welke ma nier zij Bobby terug zouden krijgen. Dit telegram hebben de ouders nooit ontvangen. Kort nadat de losprijs was be taald, werd het lijkje van Bob by in de tuin achter het huis van mevrouw Heady gevonden. Vrij spoedig had de federale re cherche twee der misdadigers in han den. Eén van hen, Hall, bekende eerst de gruwelijke moord te hebben ge pleegd, maar later schoof hij de schuld op Thomas Marsh, die nog voortvluchtig is. Wel had Hall de misdaad voorbereid. Hij was vroeger samen met een broer van Bobby op een militaire school geweest en zo doende wist hij, dat de heer Green lease een vermogend man was. Vol gens Hall, die men vrij gauw ont dekte, omdat hij enorme verteringen maakte, (hij had nog 300.000 dollar bij zich), heeft Marsh het kind gedood, nog vóór de brief, waarin een los prijs werd geëist, verzonden was. In de V.S. staat op kinderroof de doodstraf, op grond van de zgn. ,,Lindbergh-wet", welke van kracht werd na de ontvoering van het zoon tje van de beroemde oceaanvlieger. In de staat Missouri, waar de ontvoering van Bobby Greenlease werd gepleegd, staat de dood in de gaskamer op een misdrijf als dit. Vrees voor ontsnapping FJE PREMIER van India Pandit Neliroe, heeft in een telegram aan Churchill zijn bezorgdheid laten blij ken over de jongste ontwikkelingen in Korea en het aandeel der Indische bewakingtroepen daarin. De ambassadeur van India in Wash ington, heeft het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken deelge noot gemaakt van zijn vrees, dat de Koreaanse krijgsgevangenen een ont snapping op grote schaal zullen wa gen. Omdat de veiligheid van de Indi sche bewakingstroepen dan een deli cate aangelegenheid zou worden, zou de regering van India het op prijs stellen, dat de Ver. Staten Syngman Rhee laten weten, dat zij sterk gekant zijn tegen elke actie tegen de Indi sche troepen. DE CONFERENTIE. VER. STATEN hebben 'n nieu we boodschap aan de Chinese communisten en de Noordkoreanen gezonden, waarin deze wordt verzocht zo spoedig mogelijk hun standpunt ten aanzien van de politieke confe rentie over Korea bekend te maken. Volgens de Amerikaanse regering is een spoedig antwoord op haar nota een „gebiedende noodzaak", wil de conferentie doorgang vinden vóór 28 October, zoals in de Koreaanse be standsovereenkomst is gestipuleerd. TN DELFT, waar op het ogenblik opnamen worden gemaakt voor de Metro-Goldwyn Mayer-film ..The true and the Brave", met Clark Gable in de hoofdrol, heb ben vele mannen benauwde ogen blikken doorgemaakt. Er ging nl een gerucht, dat men bij de opna men een meisje met een kaalge knipt hoofd nodig had, dat "de weinig aanlokkelijke rol van ..moffenvriendin" zou kunnen ver tolken. Er werd f 1000 geboden voor een zodanige ster, werd er gezegd, maar niemand had zich bereid verklaard. Toen werd het bod verhoogd tot f 1500. en nóg bleken de Delftse meisjes zich niet mèt huid, doch zonder haar, aan de M.G.M. te willen verhuren. In dit stadium zagen alle Delftse mannen bleek en akelig en er waren echtelieden, die niet naar hun werk durfde gaan. Inmiddels werd er nog een pruik aangeboden voor de vrouw, die zich kaalhoofdig voor de lens zou willen vertonen. Tot ieders op luchting verklaarde eindelijk, de man, die met de aanneming van figuranten is belast, meneer Tobi, dat er helemaal niet naar een kaalhoofdige vrouw werd gezocht. En Delft haalde dankbaar adem. Als er nu maar geen voorbarige vrouwen zijn geweest.

de Stem | 1953 | | pagina 1