Wilde rel of anti - communistische demonstratie Opnieuw onrust in het „Indische dorp Ter dood veroordeelde kreeg pensioen Tivee Chinezen gedood en vijf gei vond Gebeden voor Polen Tamme staking in Frankrijk r Aan wie de schuld RYAN BEWAAKT In ernstige studie Guillotine te duur Voor waterwinning DAGBLAD VOOR Gulzigaard grijp toe Buiten de wet j Zacht j Visum afgeschaft Oplaaiende kerkvervolging Directeur „breekt station af" De moordenaar van Razmara gearresteerd Rotterdam Centraal „ingewijd De eerste trein liep binnen De „Ir M. H. Damme" vertrokken naar Londen De kinderbedevaart naar Lourdes Truusje wordt vandaag begraven Mislukking voor communisten De gezellige gevangenis van Monte Carlo CELLEN NIET „VOOR NIETS Wegenwachter om het leven gekomen H. Freeman Matthews Helicopter als steiger 93e JAARGANG No. 20842 Uitgave: N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaux: Breda, Keigerstraat 16. Tel. Redactie: 8181, Admi nistratie: 8778 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J- M. Mes, Mi. H. B. L. de Rechter, L. J. v. 't Westende, P. V M Vercauteren. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 5.45 per kwartaal, per post f 6.15, per week (uitsluitend bij niet-post- bestelif 0.42. Incasso wordt berekend. Losse nummers 13 cent. Postrek. no. 278841. Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 3 OCTOBER 1953 Advertentieprijs voor de genele oplage 0.30 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.75 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland, uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.12 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 1 0.30 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 cent per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet verlangen af te geven, worden vernietigd. 'p„rM1 voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel 98, Telefoon no. 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen HULST, Dubbele Poort 7, Tel. 102 - (Biibureaux: Terneuzen, Noordstraat 56, Tel. 2601, OOSTBURG: Nieuwstraat 41, Tel. no._35). Enorme gulzigaards van grijparmen weten met de indrukwekkende sta pels bieten op de „Wittouck" te Breda uitstekend raad. De campagne is begonnen: vele wegen in Zeeland en Brabant staan weer in het teken van het product, dat voor zo velen in den lande inspanning en welvaart, rusteloze dagen en een welverdiede boterham betekent! WILHELM PIECK, die ernstig ziek is geweest en in Moskou een „rustkuur" deed, zou volgens*-een besluit van de Oost-Duitse partijen nog een jaar in functie blijven. Gisteren is dit par tijen-besluit vernietigd: er komen verkiezingen en Wilhelm Pieck kan gaan! CHRISSEMEUJE (mevrouw Karne- beek-Bats) vierde onder grote belang stelling gisteren te Eibergen haar 104e verjaardag. De Pastoor droeg 's mor gens in haar huis de H. Mis op. Er waren felicitaties van H. M. de Ko ningin en van Mgr. Alfrink. HET ECHTPAAR L. te Epe werd gis teren in zijn woning dood aangetrof fen. De vrouw, die in een bloedplas op de divan lag, is waarschijnlijk door haar man doodgeschoten, waarna de ze de hand aan zichzelf sloeg. Het echtpaar was kinderloos. DUIZENDEN West-Berlijners brach ten gisteren in 't raadhuis van Schoe- neberg de laatste eer aan de daar opgebaarde overleden burgemeester, dr. Ernest Reuter. PASTOOR KLINKHAMER wierp des tijds in een bioscoop, waar de film „Die Suenderin" werd gedraaid, stink bommen. In October 1952 werd hij door het Landsgerecht vrijgesproken, welk vonnis door het Bondsgerechts hof nu is vernietigd. Er komt 'n nieuw proces. WALDEMAR KRAFT, leider van het West-Duitse Vluchtelingenblok. heeft verklaard, dat hij een voorstel tot wij ziging van de Grondwet om het V.G.-verdrag geratificeerd te krijgen eventueel zal steunen. De K. A. in Albanië F)E KATHOLIEKE ACTIE is in Al banië buiten de wet gesteld. Al dus meldt de Vaticaanse radio, er aan toevoqgend» dat twee bisschoppen doodgeschoten zijn en twee andere in de gevangenis gestorven. De „Geghs", die zich in de bergen hebben teruggetrokken, blijven chter volgens de radio Rome trouw, ver lenen de priesters een schuilplaats en bieden zelfs met geweld tegenstand aan pogingen van de communistische autoriteiten om hen van hun geloof af te brengen. DE INDISCHE bewakingstroepen hebben Vrijdag twee Chine zen gedood en vijf gewond, bij het optreden tegen een nieuwe demonstratie van de krijgsgevangenen in het „Indische Dorp". De schoten konden te Moensan, dat 20 kilometer van het kamp ligt, worden gehoord. Donderdag werd ook reeds één gevangene gedood en een aan tal werd gewond, toen de bewakingstroepen het vuur op demon strerende Noordelijke krijgsgevangenen opende. de verantwoordelijkheid op de krijgs gevangenen en deed een beroep op hen de orde te bewaren. I7EN woordvoerder van het opperbe- vel van de V. N. betoogde Vrij dagmorgen, dat 't opperbevel geloof de, dat er Donderdag minstens twee maal zo veel krijgsgevangenen zijn gedood en gewond, dan door de In dische autoriteiten is opgegeven. Een woordvoerder van de Zui<ko- reaanse regering noemde het gebruik van wapenen tegen krijgsgevangenen in het „Indische dorp" een „opval lende schending" van de Bestands overeenkomst. Hij meende, dat „wat de Indiërs een rel noemen klaarblij kelijk een spontane anti-communisti sche demonstratie was". DE TELEVISIE heef. volgens de New-Yorkse politie (ook) dit op haar geweten: een aantal kinde ren bedreven 29 nachtelijke in braken. Alle daarbij betrokken gearresteerde) kinderen zijn jon ger dan tien jaar. IN HET GEHEIM besteedt de S. U. veel meer geld aan bewapening dan vorig jaar. Dit vertelde de Ameri- «kaanse onder-Minister van Buiten landse Zaken, Bedell Smith. „Daar voor zijn sterke aanwijzingen", zei hij. BAKKER DE MUNCK in Hansweert zit niet bij de pakken neer. Hij kan zyn beschadigde bakkerij nog niet ge bruiken, dies kocht hij een dragline, waarmee hij „om den brode" ijverig werkt. Een pracht staaltje van Zeeuw se wilskracht. DE POLITIE te Rome heeft een ben de zakkenrollers en kofferdieven (6 mannen en 2 vrouwen) gearresteerd. De 22-jarige Maggiavellino had in 3 jaar tij ds 200 portefeuilles of koffers geroofd. MOSSADEGH'S ZOON, de lijfarts van de ex-premier, is Donderdag tegen 'n waarborgsom in vrijheid gesteld. EDEN, de Britse Minister van Bui tenlandse Zaken, zal Maandag zijn werkzaahheden volledig hervatten. Daarmee zijn de geruchten, dat Eden zou worden vervangen, uit de wereld. OPNIEUW heeft de Zuid-Afrikaanse premier, dra Malan, een ontwerp- kieswet ingediend, waardoor hij wil komen tot aparte kieslijsten voor blanken en voor gekleurde kiezers. EEN FABRIEK in Naarden heeft be kend gemaakt, dat een nieuwe vin ding het ranzig worden van eetbare vetten in zeer hoge mate zal verhin deren. J Weersverwachting, geldig tot J vanavond: i In de ochtend hier en daar nog J mist of laaghangende bewolking, t J Overigens droog weer met opkia- J l'ingen. Zwakke tot matige wind, S J in hoofdzaak tussen Zuid en Oost. Aanhoudend zacht nevelig weer. Vandaag: Zon onder 18.14 uur. J Maan onder 16.33 uur. Morgen: J Zon op 6.45 uur. Maan op 2.55 uur. Zon onder 18.11 uur. Maan onder 16.46 uur. Maandag: Zon op 6.47 uur. Maan op 4.04 uur. NAAR DUITSLAND f)E WEST-DUITSE Bondsregering heeft besloten met ingang van heden de nog bestaande restrictie op de regeling voor het passeren van de Duitse grens op te heffen. Hierdoor kan thans iedereen zon der enige beperkende termijn op een geldig paspoort en zonder visum naar West-Duitsland reizen en daar verblijven. Te verwachten is, dat ook binnen kort het Duitse visum voor Neder land zal worden afgeschaft. FVE demonstraties begonnen, toen zes Chinezen trachtten door het prikkeldraad heen te komen, dat de doktershut omringt. De commandant van de kampafdeling, majoor B. Bali, stelde daar een onderzoek in naar een poging tot zelfmoord van een der ge vangenen. De zes Chinezen riepen de hulp van hun medegevangenen in, waarna de bewakingstroepen het vuur openden. Een Indische woordvoerder ver klaarde, dat de troepen eerst waar schuwingsschoten over de hoofden van de demonstranten hadden afge vuurd. Toen de gevangenen hierna niet terugtrokken, was het noodzake lijk op hen te vuren, om het leven van majoor Bali en enkele andere Indiërs te beschermen. Later werd via luidsprekers aan de gevangenen een boodschap in het Chi nees en Koreaans voorgelezen, waar in generaal-majoor Thor at, de Indi sche bevelhebber, zei het te betreu ren, dat zijn troepen verplicht wa ren geweest te schieten. Hij laadde VV7IJ HEBBEN deze week in om, blad reeds uitvoerig aan dacht besteed aan de kerkvervol ging, welke thans in Polen zo he vig oplaait. Mgr. Baeten, Bisschop van Breda, heeft thans voorge schreven, dat in alle H. H. Missen wordt ingelast een oratio imperata pro re gravi „Contra persecuto rs et male agentes" (tegen ver volgers en boosdoeners), opdat wij voor de Martelaren van onze dagen Gods sterkende genade zou den verkrijgen en niet zouden te kort schieten in onze plicht van christelijke solidariteit en catholi- citeit. J^HALIL TAMASSEBI, de moorde naar van de voormalige Perzische minisler-presiden Razamara, die on der de regering-Mossadegh bij een speciale wet amnestie verkreeg, is Vrijdagmorgen aangehouden. Hij vergezelde groepen van de „Fe- daja Islam", die in de Zuidelijke wijk van Teheran een niet-gesluierde vrouw lastig vielen. Donderdagavond en Vrijdagochtend zijn in Teheran ongeveer 50 leden van de communistische Toedehpartij gearresteerd. Ongeveer honderd an dere leden van deze partij zijn Don derdag naar Koerramabad in Koe- zistan gedeporteerd. De President-Directeur van de Nederlandsche Spoorwegen, de heer F. Q. den Hollander, begon zelf met de afbraak van het Maasstation. Zijn leven bedreigd PjE politie houdt dag en nacht de wacht voor de kamer van Ryan, de voorzitter van de Amerikaanse Vakbond, die de huidige stakingen in havens aan de Oostkust heeft uitge roepen. Aldus deelde de politie Vrij dag te New York mee. Ryan ligt ziek in een ziekenhuis te New York. De politie zei niet, waarom deze maatregel werd getroffen. Van andere zijde werd vernomen, dat de recher che had ontdekt, dat twee maneen uit Oregon op weg waren naar New York om Ryan te vermoorden. WRIJDAGMIDDAG uur 2fi kwam val om precies 12 uur 26 kwam vanaf Amsterdam de eerste (versierde) trein op perron 6 van het nieuwe Rotterdamse Centraal Station binnen gereden. In deze trein reden vele autoriteiten van de ge meente Rotterdam, Amsterdam en de N.S. mee. Niet alleen het binnenlopen van de eerste trein in het nieuwgebouwde Rotterdamse Centraal Station, dat het Maasstation gaat vervangen, maakte de dag van gisteren voor de N. S. en de gemeente Rotterdam tot een fees telijke, maar vooral het feit, dat met de bouw van dit Centraal Station een nieuw hoofdstuk in de geschie denis van de Spoorwegen werd inge luid. Een groot experiment was volko men geslaagd! Toen zich in Rotterdam de noodza kelijkheid van een nieuw station voordeed, besloot men hier een mo- dern station neer te zetten, dat dan het prototype zou worden voor alle in de toekomst te bouwen grote sta tions. Ging men experimenteren, dan wil- we men het ook goed doen en de N.V. Spoorwegopbouw liet door architect van Ravenstein een ontwerp maken in het kader van deze moderne ge dachte. Het resultaat op papier was dan lange perrons met als overkap ping sierlijk gewelfde daken van schaalbeton, rustende op enkele steunpilaren. De N.V. Korteweg's Bouwmij te Breda kreeg dit werk opgedragen. MEER DAN DE HELFT \/ERLEDEN jaar October werd met dit gigantische project begonnen. Dagelijks en gedurende de laatste tijd zelfs dag en nacht werd er met on geveer een 30 man, waarvan de vaste '»ern (zeven man) uit het personeel van de N.V. Korteweg's Bouwmij. be stond, die iedere dag van en naar Breda vervoerd werden, gewerkt. Op het ogenblik zijn 111 van de te bou wen 200 strekkende meter perron klaargekomen en daardoor kon gis teren de eerste trein plechtig worden ingehaald. Ook aan de overige 99 meter per ron wordt gewerkt en het achterste gedeelte staat reeds opgetrokken en gestort in de bekisting. Het gehele perron moet per 1 Juni 1954 klaar zijn, de twee tunnels, die voor pas sagiers en bagage zullen omstreeks September klaar komen. Y/RIJDAGMORGEN op het feest van de H.H. Engelbewaarders heeft drs. F. van Odijk, secretaris van het Bisdom Roermond in tegenwoordig heid van alle pelgrims der Limburgse bedevaart in de basiliek van Lourdes de H. Mis der Engelen opgedragen voor de vierjarige Truusje Holthuij- zen. Het meisje zal Zaterdag van de parochiekerk uit op het Nederlandse kerkhof te Lourdes worden begraven. Haar vader en moeder zijn erbij te genwoordig. De vader is met de ad junct-directeur van het Nijmeegse Ka tholieke ziekenfonds per vliegtuig naar Lourdes gekomen. Zaterdagochtend wordt eveneens in de kapel van het asyl de Engelenmis voor het kindje opgedragen. Om negen uur Vrijdag kwamen alle zieke kinderen bijeen bij het Monument der Gevallenen te Lourdes voor het altaar van O. L. Vrouw Koningin des Vredes, waar Mgr Lemmens een H. Mis voor hen op droeg. KRUISWEG. WA DE H. MIS ontvingen de 200 kin deren allen het missiekruis en Nict-aanvalspact DE MOGELIJKHEID van een voorstel aan de Sovjet- Unie inzake een niet-aanvals- verdrag vormt op het ogenblik met andere suggesties het on derwerp van een studie op het hoogste niveau. Dit verklaart men in Amerikaanse diploma tieke kringen te Washington. Uit bevoegde kringen te Parijs is inmiddels vernomen, dat Amerikaan se, Britse en Franse deskundigen vol gende week te Londen bijeen zullen komen ter bespreking van de jongste Sovjet-Russische nota en een ant woord daarop. Deze besprekingen zou den Woensdag of Donderdag begin- £)E DOUGLAS DC-6A Liftmaster „Ir. M. H. Damme" van de K.L.M. die te beginnen op 8 October zal mee dingen in de handicap-Christchurch- race, is naar Londen vertrokken en daar gisteravond in beste welstand aangekomen. Op London Airport werd het toestel overgedragen aan de „Roy al Aero Club", die het zal wegen, de handicap zal vaststellen en het ten slotte verzegelen. Aan de bemanning werd bij het ver trek op Schiphol een oorkonde uitge reikt door mr. Bakhuys Roozeboom, voorzitter van de Stichting voor het gebrekkige Kind. Afdrukken van deze oorkonde komen ten bate van de Stichting ook vrij voor de verkoop. Zeven bemanningsleden brachten de „Ir. Damme" naar Londen. Op de fo to ziet U echter de volledige bezetting van het toestel (van links naar rechts) Steward J. H. Hoftijzer, steward, J. Stil, eerste steward M. de Jongh, tweede boordwerktuigkundige J. Boomsma, tweede raditelegrafist J. van de Bos, tweede officier P. J. Aarts stewardess N. T. B. Jaspers, eerste of ficier J. F. Griffith, stewardess M. S. J. Kremer, gezagvoerder H. A. A. Kooper, stewardess E. M. L. Piault, telegrafist J. M. C. Kiuue, derde offi cier J. I. Noomen, de „papieren vlie ger" D. A. Visser, eerste steward W. J. Jobsen. ^AN de oproep van de communis tische vakvereniging der spoor wegarbeiders tot een staking van 24 uur in het zuidelijke deel van Frank rijk is Vrijdag vrijwel geen gevolg gegeven. Vrijdagmorgen vertrokken alle trei nen op de belangrijke lijnen op tijd uit het „Gare de Lyon". De treinen op de trajecten Nice, Marseille, Lyon kwamen met een vertraging van twee a drie uur te Parijs aan. Deze vertraging was hoofdzakelijk te wijten aan het ontsporen van een verzocht. Italië deed het minder, nl. voor 12.000 fr. VREEMD BESLUIT TJET gezellige miniatuurstaatje Monaco had in de goede oude tijd geen gevangenis. Nog in de negentiende eeuw leefden de lieden hier rus tig en tevreden zonder de misdaad te beoefenen. Maar in 1875 gebeurde er een vreselijke moord: Sabastiaan Piloretto bracht zijn vrouw om het leven. Stad en land stonden op stelten. Sabastiaan werd gearresteerd en opgesloten in de kelderruimte van het prinselijk paleis. Het gerecht dat toTde^oodstoV. voorbee,d wilde stellen, veroordeelde de dader Maar nu pas begonnen de narighe den. En met de beroemde Guy de Maupassant ging de zaak de wereld geschiedenis in. Charles III, die in die dagen de lakens uitdeelde in Monaco verzocht de Franse regering per ke rende post een guillotine met eeh beul te zenden. Maar kan men beulen eigenlijk exporteren? De ministerraad moest er vier maal over vergaderen. Pas toen werd besloten om Monaco van dienst te zijn, mits het vorsten dom de kosten en honoraria wilde vergoeden. De zestien duizend fran ken, die er voor gevraagd werden, vond Charles nog al bezwaarlijk. Van daar, dat hij ook Rome om offerte TNE regering van Monaco vond Sa bastiaan echter geen 12.000 fran ken waard en poogde de kosten te om zeilen door de dader gratie te verle nen en te veroordelen tot levenslange gevangenisstraf. Die van Monte-Carlo waren destijds nog niet in het mo derne denken getraind anders zouden ze tevoren hebben begrepen, dat het gratiebesluit hen voor grote moeilijk heden zou plaatsen: men beschikte immers niet over een gevangenis. Voorlopig bleef Sabastiaan dus in koninklijk paleis. Hij gebruikte de maaltijden met de bedienden in de keuken en al in die dagen getuigde hij: „Ik heb het nimmer zo goed en gezellig gehad." Maar zoiets kon na tuurlijk niet blijven duren. Er werd een gevangenis gebouwd, bestaande uit twaalf cellen. Men rekende dus op meer klanten. Het gebouwtje stond aan de kust. De cellen gaven een heerlijk uitzicht op de zee. Er rond heen groeien ook nu nog bloemen en planten. Gezellige kronkelpaadjes tus sen de dichte beplanting geven het geheel een romantische sfeer, zeer in trek bij de verliefden van het vor stendom. Maar bij een gevangenis hoort een bewaker, om nog niet eens te spreken van de dure voeding, die de gevangenen nodig hebben. De hele zaak drukte loodzwaar op de begroting van het miniatuur staatje, weshalve de bewaker werd ontslagen en Sabastiaan de raad werd gegeven te.vluchten. Maar de ver oordeelde wilde niet, omdat h(j het hier veel te goed had. Derhalve gaf men hem zelf de sleutel van zijn cel. Driemaal daags ging hü eten in het koninklijk paleis. In de middaguren speelde hij aan de roulette en tegen de avond trok hij terug naar zijn rozenpaleisje, waarvan hij de deur aan de binnenkant stevig sloot, zodat hij door niemand kon goederentrein bij een station in cen traal Frankrijk. Het verkeer naar de Parijse voor steden wordt voor slechts 30 procent door de staking getroffen. De vakvereniging heeft de spoor wegarbeiders tot staking opgeroepen uit protest tegen het feit, dat Vrijdag vier spoorwegarbeiders voor een dis ciplinair Gerechtshof moeten ver schijnen voor hun aandeel in de Augustus-staking. Later op de dag zal besloten wor den, of ook arbeiders in andere be drijven aan de staking zullen deelne men. worden gestoord. Op de duur werd 't te gek. Men gaf Sabastiaan een jaarlijkse rente van 600 fr., waarmee hij zich in het buitenland een nieuw bestaan kon opbouwen. COMFORTABEL jyjAAR de „gevangenis" bestaat nog. Soms zijn er drie of vier cellen bezet. Nooit meer. Er is weer een be waker aangesteld, die uitstekend voor zijn beschermelingen zorgt. De keuken is prima. Ongevaarlijke knapen en gevaarlijke kent men hier niet mo gen ook nu nog naar hartelust door de rozentuinen wandelen en verstopper tje spelen in de laantjes. Soms ook zitten ze op een terrasje in Monte- Carlo. Heel wat buitenlandse touristen wonen minder comfortabel en maar weinigen hebben een fraaier uitzicht op zeè. Zodra dit bekend wordt, zul len tijdens de zomermaanden ook de andere cellen vol komen hield pastoor Tilmans geestelijk lef- der van de bedevaart, staande op het bordes voor het Monument, een Kruis wegoefening. Bij iedere statie kwamen voortrekkers naar voren, die de kruis wegstatie droegen, terwijl zij geflan keerd werden bij iedere statie door vertegenwoordigers van de verschil lende groeperingen die bij de bede vaart haar medewerking hebben ver leend: 2 priesters, 2 artsen, 2 brancar diers, 2 zusters, 2 verpleegsters, 2 ver tegenwoordigers van de pers en ook 2 zieke kinderen. Op het bordes stond Mgr. Lemmens met een kruis in de hand. Het was ontroerend al deze kinderen, die zelf een zo zwaar kruis te dragen hebben te zien hoe zij vol overgave het kruis kusten, dat hun troost en be rusting geeft. ISTERMIDDAG is de heer A. Poot, uit Oosterbeek, als wegenwach ter in dienst bij de A.N.W.B., tenge volge van een ongeluk om het leven gekomen. De A.N.W.B. hegft daar door, sinds de Wegenwach werd ge sticht, de derde wegenwachter ver loren diebij de uitoefening van b^n werk is omgekomen. De heer P. was gehuwd en vader van een kind. De heer P. reed juist een ter rech terzijde van de weg Arnhem-Utrecht gelegen uitwijkplaats op, toen een tandemstel achterwielen van een hem achteropkomende truck met oplegger losgeraakte. De beide losgebroken rechterachterwielen troffen de wegen wachtmotor en de berijder van ach teren. De heer P. werd door de kracht van de botsing en door het circa twee honderd kg. wegende stel wielen zeer ernstig gewond. Hij is naar een zie kenhuis in Arnhem vervoerd en kort na aankomst overleden. Nieuw apparaat ]"NE INGENIEUR Coanda heeft te Toulon eén demonstratie gegeven met een apparaat voor zuivering van zeewater en winning van vocht uit de lucht door gebruikmaking van zonne- energie. Men oordeelde de proefneming geslaagd. Met het toestel kunnen ook zeezout en magnesium worden afge scheiden. Volgens de uitvinder is dit toestel veel goedkoper in het gebruik dan tot nog toe gevolgde systemen. Coanda introduceerde het eerste model van een straalvliegtuig op de luchtvaarttentoonstelling van 1909. Dc heer H. Freeman Matthews is of ficiéél benoemd tot ambassadeur van de Ver. Staten in Den Haag. Z\jn voorganger, de heer Selden Chapin, zal binnenkort als ambassadeur naar Panama vertrekken. Vóór zijn benoe ming was de heer Freeman Matthews plv. onderminister van Buitenlandse Zakenè Hij is gehuwd en heeft twee zoons. Hij werd 26 Mei 1899 geboren te Baltimore in de Staat Marydand. jTEN NIEUWE mogelijkheid voor een helicopter schijnt te zijn: te fungeren als vervanger voor.... steigers. Een hefschroefvliegtuig van het zesde Amerikaanse pantserregi ment in Duitsland heeft namelijk de opdracht gekregen, een ruim zeven meter hoog kruis, dat 150 kilo weegt, op de torenspits van een nieuwgebouwde kerk in Straaubing te plaatsen. De bedoe ling is, het torenkruis in het voet stuk boven op de spits te laten zakken. Door deze werkwijze be spaart men zich de moeite van het bouwen van een steiger.

de Stem | 1953 | | pagina 1